PEREZ PERZISCHE TAPIJTEN iJIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 21 Augustus 1936 ETALEERT KAUKASISCHE KLEEDEN UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS EX DE DRIE DADEX VAX SLECHTBEDEELD j,ngtlsportvereen. „Vermaak en Sport". m hengelsportver. „Vermaak en Sport" 0 In cate „De Oude Post" haar jaar- iitadering. Na een kort welkomstwoord 0den voorz., den heer W. Krom, werden 1 notulen goedgekeurd, evenals het jaar dag van den penningmeester. Het batig Jldo was f. 2,90. Ka langdurige bespreking werd besloten el liet houden van een onderlingen wed ged en wel op 30 Aug, aan de Zandsloot jbij de Kagermeren. Er zal alleen met dod aas gevischt worden en wel twee maal (n uur en vijftien minuten. Oevlseht zal torden op gewicht met een extraprljs voor grootste vlsch. Tot leden der wedstrijdcommissie werden icoemd de heeren Boogaards, v. Gent en ipelaar. Eveneens werd besloten tot het deelnemen w den wedstrijd, uitgeschreven door de „De Bliek" te Lelden en aan de derde atrumwedstrijd van den Hengelaarsbond »r Leiden en Omstreken. •j rondvraag werd de vergadering gesloten. Gevonden: een blauw colbert jasje, ui huissleutel, een babymuts, een paar Bsokjes. een haarkammet] e, een zilveren orhanger met steen, een portemonniae :rt inhoud, een actctasch met inhoud, een ink. Inlichtingen bij de politie alhier. - Voor het examen coupeuse is te Oravenhage geslaagd mej. J. Orras te r Kaag Zij werd opgeleid door mej. J. rost alhier. - Doordat zijn rijwiel slipte, reed gister- iddag de jeugdige P. W. in de Hoofdstr. jen een auto. Hij kwam te vallen en rrd zoodanig verwond, dat hij naar het Bernardusgesticht werd overgebracht, iar hij door dr. Hueber werd verbonden. VEUR-LEIDSCHENDAM. Paard verdronken. Oisteravond omstreeks halfacht stond in den Oostvlietweg het paard en wagen un den landbouwer K. een oogenbllk on- eheerd. Vermoedelijk doordat het dier chrok. zette het achteruit en kwam met iet gerij in de Vliet terecht. Een juist pas- «rende schipper trachtte van het dier eog den kop boven water te houden, doch ion niet verhinderen dat het verdronk, k wagen is later door omwonenden op iet droge gebracht. Het cadaver is naar iet slachthuis te Den Haag vervoerd. - Zondagmiddag te 1 uur organiseert de rportvor „Sport Na Arbeid" verschillende ndstrijden op het terrein achter het Blesse Paard". - De heeren N. Tetteroo en M. Roozen- burg herdachten hun 50-jarig lidmaatschap un het zangkoor der Petrus- en Paulus- ierk. De heer Roozenburg was tegelijker tijd 15 jaar organist van de Marla-congre- satie derzelfde parochie. Bij publieke veiling zijn de perccelen Tedlngerstr'aat 1 t/m 13 en Vlietweg 118/19 velke ingezet waren voor f.29200.voor 129220.— aangekocht door den heer Du- and te den Haag. - Aan den Oostvlietweg is het doch tertje van den heer Kolk, wonende aan het Smisplein door een onbekend gebleven «ielrljder aangereden. De kleine kreeg tonden aan de beentjes, welke door E. H. 5 O. zijn verbonden. Een driehonderdtal kinderen van Men van den R.K. Volksbond hebben teder hun jaarlijkschen boottocht ge raakt. die ondanks het dreigende weder, uitnemend is geslaagd. Gevaren werd naar Men. Hillegom en omstreken. Het gezel- ®iap werd den geheelen dag aangenaam tel" gehouden en ruimschoots onthaald, ie ca. 7 uur keerden allen behouden huls taarts. WARMOND. De a.s. Oranjefeesten. .De traöitloneele oranjefeesten zullen ln tee gemeente worden gehouden op Dins- "3? 25 en Woensdag 26 Augustus, terwijl o? 27 Augustus a.s. de jaarliiksche hard- «raverij voor paarden zal plaats vinden, '((schillende attracties zullen geplaatst torden op de baan, terwijl op den eersten een optocht wordt gehouden met de knoolkinderen gevolgd door tractatie op diverse scholen. Woensdagmiddag komen een 500 teeskinderen uit 's-Gravenhage een bezoek hengen aan onze gemeente. De kinderen met muziek van het station worden gehaald. waarna een boottocht over de Jtgerplassen zal worden gemaakt, waarbij «ze kinderen zullen onthaald worden. ^-In het afgeloopen seizoen zijn in deze Mmeente 300 kampeervergunningen afgc- j'»en, wel een bewijs, dat onze gemeente kampeergelegenheid bij velen goed ■■aai aangeschreven! WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: U. M. Ammann, db„ L. Kerkdam 57 - E. ®«er, db„ Santhorstlaan 52 D, W. F. «cker, db„ Stoeplaan 14 L. van den Jhgh. z.b., Kerkebosehlaan 4 Wed. W. ?*rtie en gez„ Hyacinthstraat 16 M. "wmkamp en vr„ hotelempl., Wlndlust- P8 3 H. Brendel, db., Groot Hoefijzer tan 67 e Dapples, leerling fotograaf, rf'nvostlaan 2 H. van Deuren, kruide nier, Rijksstraatweg 370 A. E, M. Eng- J,.n' z-b.. Park Oud Wassenaar 1 G. H. aieine—Bieij, db„ Eikenlaan 3—5 M. C. Kleij, z.b„ Oostdorperweg 112 A. t~®' keukenmeisje, Gr. Haesebroeksche- la. l M A- Koopman, religieuse, Eiken kan 3—5, st. Jacobsstlchtlng T. J. Lan- 1 a.b., Koekoekslaan 4 J. C. M. van 'S-GRAVENHAGE NOORDEINDE J4()C - TEL. 116866 7954 (Ingez. Med.) kin, Eikenlaan 35 M Seppi, db., Gr. Hoefijzerlaan 18 E, W. de Smit, z.b., Raaphorstlaan 27 Wed. G. L. Stuit en gez., Joh. de Wittstraat 30 M. Stember, db., Prinses Marielaan 17 N. Visser, db,, Gr. Hoefijzerlaan 2. Vertrokken: E. Eberl, n. Lelden, Oranje- gracht 51a S. E. Berkhout, n. Brlelle, Voorstraat 64 Wed, M. C. Tibbe geb. Bakker, n. Lelden, Hooge Morschweg 118 - C. J. Verschoor, n. Den Haag, Fr. Halsstr, 79 J. C. H. Stappers, n. Bussum, Dr. Fred. v. Eedenweg 25 W. J. de Koning, n. Den Haag, Loenenschestr. 40 A. A. v. d. Wulp, n. Dordrecht, 's-Gravendeelsche- dijk 153 F. Schoiten, ld. id. - M. Schudt n. Den Haag, Egelantiexstraat 13 Ph. J. H Buskop, n. A'dam, Kanaalstr. 134 n M. Busse, n. Den Haag, Leidschestraatweg 4 E, G. Dietrich, n. Dultschland M. Hasemeyer. n. Den Haag. Zwetstraat 121 E, E. Nehmer, n. Den Haag, Emmastr. 151 G, Th. Seinhorst, n. Vleuten, Oude Hamtoren 11a E. v, d. Burg geb. Mook, n. Noordwijkerhout, St. Marlagestlcht M. Thedinga. n. R'dam Vijverlaan 32 P. Smit, n. Den Haag, Welmarstraat 45 P. Verschoor, n. Den Haag, Frans Halsstr. 79 M. M. Verkerk geb. Van den Dool, n. Den Haag, Van Ostadestraat 151 H. Bijster- veld, n. Den Haag. Abrikozenpleln 60 M. Kolodzlejczak, n. Den Haag, Viljoenstr. 70 E Luger geb Polzin, n. Den Haag, Smit straat 101. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zn. van A. Vermeulen en 1. Goor Pieter Hein, z. van A.. J. W. van der Stlgchel en H. Sipkes Leonardus Adrianus, z. van J. L. Ruljgrok en C. M. Wéstgeest Sarina Dorothea, d: van J. Meijnen en N. L. Westerhuls. Overleden: Geertruida Catharina Vlie- lander Hein, 62 j, wed. van G. P. van Hecking Colenbrander Elizabeth Goed koop, 53 ongeh. Dothea Maria van der Wilk, 82 j. wed. C. de Vink. Ondertrouwd: H. T. Ebben en S. Ebben A, J. Sjouke en G. M. van de Gevel C. J. van Steen en A. A. Zandvliet. Gehuwd: W. J. Verkerk en M. M. van den Dool, o ZEVENHOVEN Burgerlijke Stand. Overleden: W. J. Veenboer, jm„ 22 Jaar ALPHEN. Bij de verkooping door notaris J. C. van Eek te Leiden, werd alhier afgeslagen in hotel „De Vergulde Wagen" in 8 per- ceelen de boerderij van den G. J. Vink te Ter Aar: Perceel 1 en 2 in bod gezet voor f. 13600.afgemijnd op f. 1.door J. Hoo- gendoorn, Bodegraven; Perceel 3 in bod voor f. 4100.—, niet gem., kooper J. Eijsing. beekbergenPerceel 4, 5, 6 en 7 ln bod voor 12200.—, algem. op f. 1.— door den heel W. te Leiderdorp; Perceel 8 in bod voor f.3000.—, niet gem„ kooper Voshart te Nieuwkoop. Door een detachement genietroepen uit Utrecht, dat alhier is ingekwartierd ln verband met de hedenavond te houden demonstratie bij den Landdag van den B.V.L. is hedenmiddag een excursie ge maakt naar de dakpannen- en betonfa- brlek van de N.V. Oosthoek en Zn., alhier. De burgemeester, de heer P. A. Colijn, was hierbij tegenwoordig. Marie. z.b., Storm van 's-Gravesandeweg 1 MerRusch, öb„ Konijnenlaan 34 to i Negedly, db., Wittenburgerweg 152a w. Nlemeljer, db„ Rijksstraatweg 783 la o kok-oppasser, Hyacinthstraat 30 - vFrülllnger, keukenmeisje, Teylinger- ./Stlaan 7 Chr. J. van Rossem, z.b., „5? Kerkdam 47 M. Rütschi, kamer- .'e. L. v. Rhenen v. Rhemenshuizen 12 Chr. J-Ryekwalski, z.b., Deijlerweg 119 J*. Schiersch, leerl. kokkin. Eikenlaan 3-5 «hlersch, ld. ld. Th. Schlögl, db„ ".an 27 H. Schoppmann, leerl. kok- BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Langdurige discussie's inzake de lichttarie- ven Aanschaffing nieuwe autobrandspuit De Raad vergaderde. Aah een kleine agenda werd nog ruim 3 uur besteed, om dat een tamelijk ingewikkeld voorstel tol het uitbreiden van het vastrechttarief voor electriciteit zooveel tongen in beweging bracht. De heer Mars was afwezig. Afge wezen werd een adres van 12 aangeslotenen bij het G.E.B., allen boeren met lange lanen, die opheffing verzochten van de verschul digde kabelhuur. B. en W. toonden aan dat de adressanten vroeger aangesloten zijn, toen er voor elke meter boven de 10.4 ct. moest worden betaald, terwijl zij nu 100 M. hebben. Daardoor is hun aansluiting toch al een schadepost geworden, zoodat er al niets aan verdiend wordt. De gemeente rekening werd aangeboden met een batig saldo op den kapitaalsdienst van f. 11.528.64 en op den gewonen dienst van f, 15.159.78. Het GEB. leverde een winst op van f. 10.000. Na een uitvoerige schriftelijke voorbereiding kwam ter tafel een voorstel om het bestaande vastrechttarief voor electriciteit te behouden en uit te breiden. Het bestaande tarief met stroombegrenzer heeft voldaan, het leidde tot een grooter verbruik en een dalende maximale be lasting. De aangeslotenen hadden een winst van f. 800.terwijl het bedrijf geen belangrijk nadeel had. Dit tarief is echter niet geschikt voor verdere uitbreiding, door den hoogen prijs der apparaten en omdat de meeste aangesloten particulieren te weinig verbruiken. Daarom werd voorge steld een uitbreiding van het vastrecht. Allereerst door voor de bestaande regeling de vastrechtbedragen te verhoogen en de stroomprijs te verlagen van 10 tot 5 cent. Bovendien door voor particulieren toe te passen een kamertarief waarbij het vast recht berekend wordt naar het aantal kamers, varleerend van f. 5.50 tot f. 4.50 per kamer. Alweer echter door het geringe verbruik er bleken er heel veel te zijn, die nog geen 40 KWU per jaar afnemen kan slechts 1/8 van de aangeslotenen van dit tarief direct voordeel hebben, al be draagt dat voor hen gezamenlijk ongeveer f. 1000.Om nu het verbruik niettemin op te voeren is nog een derde systeem voor gesteld als tijdelijke en opvoedkundige maatregel. Ieder aangeslotene n.l. wordt in de gelegenheid gesteld een vastrecht te sluiten, gebaseerd op zijn verbruik in het voorgaand jaar. Daardoor wordt het bedrag van 1935 gefixeerd, terwijl voor elke KWU daarboven ook slechts 5 ct, behoeft te wor den betaald. Daarbij is echter de bepaling gemaakt, dat jaarlijksch het vastrecht kan worden bepaald. De heer Lugtenburg pleitte tegen dat laatste. Iemand die van 40 KWU thans stijgt tot 80, beaalt nog beduidend minder dan hij zou moeten betalen bij het kamertarief. Wordt hij dan genoopt het kamertarief te gaan toepassen of blijft het oude gelden? De heer Jongeneel had ern stige bezwaren tegen dit voorstel. Aanvan kelijk ging men uit van den spertijd en wilde men trachten het maximaal gelijk tijdig verbruik te drukken. Nu verlaat men dat spoor en doet een sprong in het duister. De aangeslotenen volgens het nieuwe tarief, kunnen tijdens de speruren zooveel gebrui ken als ze willen en de maximale belasting loopt gevaar hoog te worden opgevoerd. De heer Noordhoek deelde die bezwaren en vroeg zolderkamers niet te doen meetellen bij de bewoonbare vertrekken. Hij zag daarin een benadeeling van den Midden stand. De heeT v. d. Heijden vreesde even eens voor de speruren, temeer daar ver schillende electrische kachels zullen worden aangeschaft, die als ze ln de speruren branden, het gelijktijdig verbruik aanzien lijk zullen opvoeren. De voorzitter had ook wel bezwaren tegen de stijging van de maximale belasting, maar achtte de voor- deelen voor de verbruikers. Weth. v. d. Poll had een zeer uitgebreide toelichting. Ook al hebben niet alle verbruikers wat aan dit nieuwe tarief, er zit wel voordeel ln. Practisch, door het stroomledentarief voor allen, die niet van plan zijn minder te gaan verbruiken. Het stroomledentarief is als tijdelijk bedoeld en zal heusch niet jaar lijksch opnieuw worden vastgesteld. Alleen als er groote verschillen zijn. De commissie wil nog steeds het verbruik in de speruren zooveel mogelijk doen dalen, maar kan het aantal stroombegrenzers moeilijk uitbreiden om de kosten. Bovendien zit er in dat tarief voor de kleinere verbruikers geen voordeel. In het nieuwe wel, als men maar rekenen kan, terwijl het groote voordeel is, dat de stroomprijs maar 5 ct, wordt, waardoor electrisch verwarmen en koken mogelijk wordt, In dat geval echter vreest spr. geen sterke stijging van het gelijktijdig verbruik, omdat het meerdere over den geheelen dag zal worden verdeeld. Nadeel behoeft dit tarief voor niemand te hebben, tenminste niet als men niet van plan is, minder te gaan verbruiken. De heer Lugtenburg vreesde gedwongen overgaan van het stroomledentarief naar het verlrekkenta- rief, wat de voorzitter ontkende. De heer Jongeneel vroeg dubbeltariefmeters en handhaafde zijn bezwaren van een hoogere maximale belasting.' De heer v. d. Marei vreesde die gevaren ook, «venals de heer v. d. Heijden. Weth. v. .d. Poll trachtte die te ontzenuwen. Hot is gissen, maar de commissie schat dat-'siechts 1020 "/o van het meerdere verbruik in de speruren komt. waarom hij adviseerde het voor 'n jaar te wagen. De heer v. d. Heijden vroeg in ieder geval verplichtend te stellen het doen van aangifte bij aanschaffing van verwar- mingstoestilen, opdat gecontroleerd kan worden, wat deze in de speruren verbruiken. Dit voorstel werd door den voorzitter be streden, maar de wethouder nam het over. Het debat ging echter, niettegenstaande d protesten van den voorzitter, die vond dat de zaak nu voldoende besproken was, onverminderd voort. Er kwamen geen nieuwe argumenten, maar de bezwaren werden nog niet weggenomen Tenslotte verklaarde de heer Jongeneel zich al tame lijk bevredigd, nu het voorstel v. d. Heijden overgenomen was. De voorz. ontkende, dat dit voorstel iets beteekent. want al moeten de menschen aangeven dat ze een kachel hebben geplaatst, daarmee is nog niet aan getoond dat ze die in de speruren gebrui ken. Weth. v. d. Poll wees nog op het ver schil tusschen een opwekkingsbedrijf en een distributiebedrijf, waarna tenslotte het voorstel met alg. st. werd aangenomen. Daarna kwam B. en W. nog onverhoeds met een belangrijk voorstel. Na het vast stellen van de agenda was de voorbereiding gereed gekomen van het voorstel tot aan koop van een nieuwen autospuit, waarom dit punt alsnog op de agenda werd ge plaatst. B. en W. Stelden voor aan te koo- pen van de fa. v. d. Berg te Heiligerlee een autospuit op Ford of Chevrolet 6 cyl. truck, die tegelijk dienen kan als sproeiwagen of als spoelwagen. Daartoe ls een tank van 2500 L. Ingebouwd, die, omdat deze steeds vol staat, gereed is om bij brand inmoddel- lljk water te geven. De capaciteit van de spuit is 2000 L. per minuut met 60 M. opvoerhoogte en 6 stralen. De aanbieding is billijk en dit type heeft in de praktijd be wezen het beste te zijn. Voor een oude spuit wordt f. 500.ge boden. De heeren Jongeneel en v. d. Marei had den bezwaar tegen deze onverhoedsche be handeling. Zij wilden zich eerst behoorlijk óriënteeren. De voorz. achtte dit onge- wenscht, in verband met het feit, dat de oude spuit niet meer betrouwbaar is en ook de heeren Burggraaf en v. d. Heijden ver klaarden zich tegen uitstel. Tenslotte werd het ••oorstel met op 2 na alg. st. aangeno men, waarna de vergadering gesloten werd. Het Mica-Comité. Het Mica-Comité is thans als volgt samengesteld door de besturen der beide samenwerkende Middenstandsvereenlgln- gen: Voorzitter: A. Aengement; 2e voorz. C. G. Karssen; Secr.-penningmeester J. H. v. d. Vlist; J v. d. Bosch, C. Groenendijk, C. Kraaijn en N. A. van Rossum. 25-jarig jubileum van den heer J. Burggraaf De heer J. Burggraaf, die 25 Jaar in dienst was van de fa. H. Th. Kooij, werd door zijn patroons ontvangen en gelukgewenscht, waarbij de oudste firmant, de heer C. Klerkx hem hartelijk toesprak en een gouden horloge aanbood. Van verschillende kanten ontving de sympathieke jubilaris blijken van belangstelling, terwijl 's avonds het terrein van de firma met. lampions feestelijk versierd was. Mej. S., die op weg was naar de Rui terfeesten in Oud-Bodegraven, reed gister middag aldaar op de fiets het water ir.. jjoor haar man kon zij op het droge wor den geholpen. BOSKOOP. De nieuwe Gouwebrug. Naar wij thans vernemen, zal niet op 5 Sept., zooals eerst was bepaald, doch op 12 September de overbrugging der pieuwe Gouwebrug "plaats hebben. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. De gemeente-rekening 1935 De verbete ring van het geitenras Aanleg van 12 grafkelders. 11. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter, las de waarn. secretaris, de heer W. Kuiper, de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd we.rde'n 'vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen, merkte de heer Scheel op dat deze niet volledig zijn, daar de voorzitter ten aanzien van een werklooze in de vorige vergadering de toezegging had gedaan dat deze werklooze weder in de werkverschaffing zou worden geplaatst en dan geen wachtweek behoef de te maken. De voorzitter bestreed dit en zette het geva! nader uiteen. Hierop deed de voorzitter mededeeling van de volgende ingekomen stukken: 1. Goedkeuring van enkele comptabiliteits- besluiten tot wijziging van de begrooting voor de diensten 1935 en 1936; 2. Goedkeu ring gemeentebegrooting dienst 1936; 3. Goedkeuring begrooting Waterbedrijf dienst 1936; 4, Beschikking van den Mi nister van Binnenl. Zaken waarbij wordt goedgekeurd de uitbreiding van het radio distributienet van J. P. Stikkelman te Zoe- terwoude met den Rijndijk onder deze ge- 3. Met flinke, vlugge schreden heeft Thijsje nu het pad betreden, dat voerde naar de poort van het kasteel. Tijd nam het niet veel om bij 't jongetje te komen, dat hij vanuit de verte al had waargenomen. Eerst dacht hij het zoo voorbij te gaan, maar toen keek hij het even aan ach, wat loopt die kleine man daar droevig voort; iedereen kan zien, dat iets hem zeer verstoort. Thijsje. met zijn zeer gevoelig hart, was dadelijk getroffen door die diepe smart, en sprak; „Zeg, blijf eens even staan! Zóó kan jij toch heusoh niet verder gaan! Zóó vol droefenis als jij zog ik nog zelden iemand loopen misschien kan ik je helpen, naar ik wil hopen. Dus, vertel wat er aan scheelt, en wat je naam ls wel." „Men noemt mij steeds prins Slechtbedeeld", zoo sprak de Jongen zacht, „en ik heb zorgen over al 't gevaar, dat mij nu wacht meente; 5. Goedkeuring van het Raadsbe sluit tot verpachting van vlschwater aan den Hengelaarsbond. 6. Mededeeling van den Minister van Binnenl. Zaken Inzake wijziging steunregeling. Ten aanzien van dit schrijven gaf de burgemeester een na dere uiteenzetting. De heer Scheel zeide het te zullen toe juichen als alle gemeenten en ook deze gemeente, zouden protesteeren tegen ver slechtering der steunregeling. De voorzit ter zeide deze zaak nog nader in B. en W. te zullen bezien, mede in verband met een bij hun College Ingekomen request betref fende deze wijzieine der steunregeling. Bovengenoemde stukken worden hierop voor kennisgeving aangenomen. Hierop volgde de voorioopige aanbieding van de gemeenterekening voor den dienst 1935. waarvan het totaal der batige slo ten van den gewonen dienst bedraagt: f. 75072.89 tot. nartedlge sloten f. 72229.01 Batig saldo alzoo f. 2843.88. waarin echter is begrepen een restant-ultkeering uit het werkloosheids subsidiefonds van f2273.48. welke niet zal worden ontvangen, zoodat het batig saldo zal bedragen f. 570.40. Op den kapitaaldienst sluit de rekening 1935 met een nadeelig saldo van f. 2364.90. Volgde de voorloonigp aanbieding van de rekening van het Waterbedrijf voor den dienst 1935, sluitende op den gewonen dienst met een nadeelig saldo van f. 9.11.86 Als Commissieleden voor het nazien van voormelde gemeenterekening werden be noemd de heeren M. Scheel. A. J .de Jong en J. de Kort. Op de verzoeken van de Chr. H.B.S. te Aiphen aan den Rijn en te Leiden om een bijdrage voor leerlingen uit deze gemeente die genoemde H.B.S. hebben bezocht, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. beslist aan de Chr. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn toe te staan f. 46.47; aan de Chr. ff. H S. te Leiden f. 63.53. Hierop stelde de voorzitter aan de ofde het verzoek van de tentoonstelling vee- en bodemproducten „Vebo" om een subsidie van f. 25— ten behoeve van het houden van een tentoonstelling. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten, Indien Ged. Staten genoemde uitgaaf goed keuren, deze subsidie toe te staan, gezien de belangrijke plaats die het veehouders- bedrijf in" deze gemeente Inneemt. Van de afd. Hazerswoude der geitenfok- vereeniglngen in Zuid-Holland was een verzoek ingekomen tot het vaststellen van een verordening betreffende de verbetering van het geltenras door beteugeling van de wilde bokkenhouderij. De voorzitter zeide, dat dit verzoek in een der vorige vergade ringen is afgewezen, omdat het tè ingrij pend werd geacht, doch thans blijkt dat bijna alle belanghebbenden bij genoemde vereenigingen zijn aangesloten. B. en W. stelden voor, in overleg met genoemde af- deeling, een zoodanige verordening vast te stellen, waarin echter zal moeten worden bepaald dat de Vereeniging steeds zorg draagt dat aan den Rijndijk en op het Dorp een stamboek-bok beschikbaar is, waarvan ook niet-leden met hun gelten tegen billijke vergoeding gebruik kunnen maken. In een volgende vergadering kan, indien met de afd. „Hazerswoude" over eenstemming wordt bereikt de betreffende verordening worden vastgesteld. Nadat de heer Loomans het standpunt der Vereeniging had verdedigd, werd over- komstig het voorstel van B. en W. besloten B. en W. stelden voor op de nieuwe al- gemeene begraafplaats, die zijn voltooiing nadert, 12 grafkelders te maken. De heer Scheel meende, dat dit te veel is. daar er thans ook slechts 6 gebruikt worden' en daardoor zeer waarschijnlijk 6 renteloos blijven. De voorzitter merkte op. dat het financieel weinig uitmaakt of men 6 of 12 grafkelders maakt en waar de begraaf plaats voor vele jaren ruimte zal bieden is het geen bezwaar als enkele grafkelders beschikbaar blijven. Na bespreking werd het voorstel van B. en W. tot het stichten van 12 grafkelder met alg. st. aangenomen Hierop stelde de voorzitter aan de orde het voorstel van B. en W. tot aanschaffing van een nieuwe brandspuit. De oude spuit heeft tot vele klachten aanleiding gege ven en het college van B. en W. is van meening. dat een nieuwe brandspuit moet worden aangeschaft, echter is er in het College geen volledige overeenstemming ten aanzien van de vraag, of een auto spuit dan wel een tweewielige motorspuit moet worden genomen. Na langdurige be spreking werd besloten deze zaak aan te houden. Tenslotte werd met alg. st. besloten tot een wijziging van de begrooting dienst 1936 Bij de rondvraag informeerde de heer Loomans of het verschil ad f. 0.50 tusschen georganiseerde- en ongeorganiseerde werk- loozen ook in de werkverschaffing inge volge de circulaire van den Minister van Sociale Zaken reeds is ingevoerd. De voor zitter antwoordde, dat met deze circulaire rekening wordt gehouden. Hierop volgde sluiting. Kindcrwedstrijden. In den speeltuin van den heer J. J. van Meurs in het Rietveld, is een wedstrijd gehouden voor ringsteken op den glijbaan voor kinderen van 7 tot 14 Jaar. Het aan tal deelnemers was 80, De 1ste prijs werd behaald door Th. de Haan, de 2e door M. Ramp (Boskoop), de 3e door C. Trlep (Den Haag) en de 4e door P. Geus te Boskoop. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Sjoerd, z. v. Hugo van Driel en Janke Dantuma. Overleden: Adriana Maria Ververs, 62 j. echtgenoote van Jan Hogenes. De Chr. Zangvereen. .„Koudekerk's Gemengd Koor" maakte per touringcar van den heer Langhout een uitstapje naar Nijmegen en Omstreken, waar vele bezienswaardigheden bezocht werden. Be gunstigd door mooi weer, is van dit uit stapje volop genoten! LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje d. van P, Grasmeijer en M. Offringa; Cornelis z. van A. de Bruin en A. Chr. Kolijn; Dirkje d. van R. ten Brink en C. Kool; Abraham z. van J. Kinkel en A. van Wleringen. Ondertrouwd: J. van der Meij, 23 Jaar en H.Boef 22 jaar: J. de Jong 23 Jaar en J. M. C. Rietdijk 22 jaar: P. J. van Ewljk 22 jaar en G. E. G. Molhoek 21 jaar, 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7