HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN VISSCHERIJ-BERICHTEN p Jaargang VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1936 No. 23437 BINNENLAND, EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: Ij» cis. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar I agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per iregel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden |t3R 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven ets. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchêque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zUn: per 3 maanden t. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden -f portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) haastige spoed is zelden goed Prof. dr. J. J. Lijnst Zwikker. Sooals wij gisteren nog in een gedeelte n onze oplaag konden mededeelen. Is dr. J. Lijnst Zwikker, gemeente-apotheker te itterdam bij Kon. Besluit van 15 Augus- jl benoemd tot gewoon hoogleeraar in faculteit der wis- en natuurkunde aan Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te ren in de artsenijkunde met inbegrip van pharmaceutische chemie alsmede ln de 'giftleer. )r. J. J. Lijnst Zwikker, die prof. dr. L. Q Itallie als zoodanig opvolgt, werd 10 ivember 1890 te Amersfoort geboren. Hij bezocht de H.B.S. te Haarlem en stu- srde pharmacie aan de Universiteiten n Amsterdam en Utrecht, in welke laat- stad hij in 1912 het apothekersdiploma laaide. Hierna was hij gedurende drie en assistent van prof. dr. M. Schoorel o het pharmaceutisch laboratorium al- ar, terwijl hij in 1915 in gelijke functie rd aangesteld aan het pharmaceutisch loratorium van de Rijksuniversiteit te oningen. Na een werkzaamheid van twee ir trad hij in 1917 in dienst van de Kon. armaceutische Handelsvereeniging te isterdam om, na ook daar gedurende ie jaar te zijn werkzaam geweest, ont- 8 uit zijn functie te vragen teneinde h te kunnen wijden aan de voorbereiding n zijn promotie. Hij verrichtte de daartoe odige onderzoekingen in het laborato- un van prof. Verschaffeit en promo- trde in December 1919 cum laude tot ttor in de pharmacie op een proefschrift liteld ,.Over de amylolytische enzymen natuurlijke zetmeelkorels en de colloï- e structuur van het zetmeel". In 1920 werd dr. Lijnst Zwikker aange- ld bij den Octrooiraad, waar hem in het zonder de uitvindingen op pharmaceu- ch en medisch terrein werden toever- uwd, Met ingang van 1 Januari 1926 fd hij tenslotte benoemd tot gemeente- otheker te Rotterdam, welke functie hij ans verwisselt voor het hoogleeraarsambt n onze Alma Mater. He thans benoemde was privaat-docent n de Rijksuniversiteit te Utrecht in de nnis van de materialen en de techniek oude schilderkunst, lid van de Pharma- lische commissie en lid van de redactie o het Pharmaceutisch Weekblad. Boven- 'o trad hij herhaaldelijk op als deskun- 18 bij het afnemen van apothekers- imens. behediging van officieren. ®ij K B. zijn met ingang van 3 Augustus >6 benoemd en aangesteld tot 2de luite- ut bij het 6e Regiment Veld-Artillerie 'ier de cadetten sergeant P, C. Snom en E. F Schnabel, beiden van de Konink- e Militaire Academie. 'Onoemde officieren zullen morgen- i'end worden beëedigd en in functie ge ld. beëedlging zal plaats hebben op de «drift, waarbij het 6e Regiment Veld- "Hene onder commando van jhr. kapi- 11 Clifford Kocq van Breugel zal worden isteld. De muziek van het 6 R.V.A. zal ™i haar medewerking verleenen. handelsregister kamer van koophandel. lieuwe inschrijving: „Duralinit" Naadlooze-vloeren Fa- e,;. Tramstraat 67, Katwijk a. Zee. (Ned. rit: 29 Juli 1936, Bijvoegsel Nr. 992) G. J. van der Linden, Katwijk aan e» H. van Tongeren, Den Haag. Com- jJr's: H. Marks, Leiden. Maatschappe- 1 "Pitaal f25.000.waarvan geplaatst Kstort f. 5.000 De brandweer tè vlug gewaarschuwd Gistermiddag omstreeks half vijf werd de brandweer opgebeld door een juffrouw, die erg zenuwachtig deed en medeueelde, dat er brand was uitgebroken. Voordat een dienstdoende agent kon vragen op welk adres die brand was ontstaan, had de juf frouw aan de andere zijde van den draad de telefoon op den haak gehangen met de woorden: „Kom gauw!" Aangezien de agent meende verstaan te hebben Breestr. 34 a begaf de motorspuit onder leiding van inspecteur Couzy zich ijlings naar dat adres, doch hier was geen vuur of rook te bekennen. Een nader onderzoek wees uit, dat een begin van brand was ontstaan ten huize van de familie van S. in de Kraaierstraat 34a. alwaar een juffrouw be zig was in de keuken een jurk met benzine te ivasschen, terwijl zich een brandend gastoestel in de directe nabij bevond. Door de benzinedampen, vatte de emmer benzine vlam, waarop de juffrouw den in houd op een steenen binnenplaats uit stortte, waar het vuur door huisgenooten werd gebluscht. terwijl de juffrouw inmid dels op de hierboven geschetste, al te snelle wijze, de brandweer alarmeerde. Toen deze via de Breestraat ter plaatse verscheen, was ook hier geen vuiltje meer aan de lucht. Toch valt uit het boven staande de leering te trekken, dat het aanbeveling verdient bij brand duideiijk 't juiste adres op te geven en dit door den dienstdoenden agent te laten herhalen. Men ziet ook hier weer, dat haastige spoed zelden goed is. H.M. DE KONINGIN EN H.K.H. PRINSES JULIANA TE LUZERN. op doorreis naar nederland. H. M. de Koningin en H. K. H, prinses Juliana zijn vanmorgen te Luzern aange komen, op de terugreis van Haar vacantie- verblijf in Zwitserlan' d. De vorstelijke per sonen hebben intrek genomen in het Carl- ton-hotel aldaar, waar zij den geheelen middag zuilen verblijven, om vanavond met den nachttrein de reis naar Neder land voort te zetten. bezwaren tegen de vetconventie. de werkloosheid. Bij den gemeentelijken dienst voor sociale zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3; Be hangers 21; Betonvlechters 40; Betonbe- werkers 50: Fundeeringwerkers 1; Glazen makers 1; Glazenwasschers 8; Granietwer kers 8; Grondwerkers 91; Heiers 1; Metse laars 150; Opperlieden 112; Schilders 87; Sloopers 10; Straatmakers 4; Hulp-Straat makers 6; Stucadoors, Witters 64; Timmer lieden 257; Uitvoerders 8; Voegers 26; On- gesch. Bouwarb. 9; Totaal 957. Fabrieksarbeiders: Bleekers 17; Lompen- sorteerders 16; Vellenblooters 6; Steenfabr. arb. 110; Zeepfabr. arb. 5; Ongesch. Fabr. arb. 47; Totaal 201 Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 85; Reizigers, Colp. 45: Winkelbedienden 29; Incasseerders 10; Musici 8; Onderwijzers 10; Overheidspers. 12; Verplegers 2; Totaal 201. Hotel-Café-personeel: Huispersoneel 10; Kellners 26; Koks 4; Totaal 40 Houtbewerkers: Beddenmakers 2; Hout bewerkers 58; Kistenmakers 4; Kuipers 9; Lijstenmakers 3; Mandenmakers 2; Meubel makers 30; Meubelstoffeerders 18; Politoer- ders 1; Ongesch. Arbeiders 22; Totaal 131. Kleermakers: Kleermakers 85; Kappers 8; Schoenmakers e.a. 14; Totaal 107. Land- en Tuinarb Bloemisten 24; Land arbeiders 21; Tuinlieden 29; Warmoeziers 11; Ongesch. Landarb. 6; Totaal 91. Metaalbewerkers: Bankwerkers 108: Blik bewerkers 20; Burgersmeden 43; Electri- ciens 49; Gasfitters 14; Gereedschapmakers 3; Instrumentmakers 6; Isoleerders 9Kern makers 1; Kettingsmeden 36; Klinkers 8; Koperslagers 3; Lab. Bedienden 3; Lasschers 9: Loodgieters 59; Machinisten 20; Metaal- boorders 7; Metaaldraaiers 13: Metaalscha vers 2; Metaalslijpers 2; Monteurs 31; Piano stemmers 3: Polijsters 1; Ponsers 4; Rijwiel herstellers 12; Scheepstimmerlieden 10; Scheepsschilders 2; Stokers 16; Tegenhou- ders 15; Verw. Monteurs 11; Voorslaanders 9; Voorwarmers 6; Vuicaniseurs 1; Vuur werkers 11; Wagenmakers 7; IJzerwerkers 51; Zandspuiters 2; Zandvormers 2; Onge schoolde Arbeiders 38; Totaal 647. Sigarenmakers: Sigarenmakers 6; Sig. sorteerders 2; Strippers 2; Totaal 10. Technici, Opzichters: Apothekersass. 1; Bedrijfsleiders 7; Ingenieurs 3; Technikers 8; Teekenaars, Opz. 14; Werkmeesters 18; Totaal 51. Textielarbeiders: Hekelaars 18; Katoen- drukkers 26; Kluwers e.a. 13: Luikers 22; Plaatsnijders e.a. 19; Schrobbelaars 2; Spin ners 54; Spoelers 6; Staaldraaddraaiers 5; Sterkers 2; Strijkers 12; Wevers 113; Wol bewerkers 41; Ongesch. Textielarb. 70; To taal 403. Transportarbeiders: Chauffeurs 124; Em- balleurs 5; Exp. knechten 23; Koetsiers 13; Loopknechten 40; Schippers 80; Magazijn knechten 60; Spoor- en Trampers. 16; Wa kers 5; Transportarbeiders 67: losse arbei ders 406; Totaal 839. Typografen: Boekbinders 32; Boekdruk kers 13; Fotografen 2; Hulp-vakarbeiders 4; Letterzetters 31; Steendrukkers 2; Totaal 84. Voedingsmiddelenarbeiders: Bakkers 82; Molenaars 1; Ovenisten 5: Slagers 56; Sui kerwerkers 24; Wijnkooperskn. 10; Zoutzie- ders 2: Zulvelbereiders 4; Ongesch. Fabr. arbeiders 27; Totaal 211. Vrouwen: Apothekersass. 1; Bakers 1; Naaisters 19; Mangelsters 1; Linnenjuf frouwen 1; Boekbindsters 1; Maasters 1; Winkeljuffrouwen 9; Serveersters 2; Kan toorbedienden 25; Verpleegsters 4; Onder wijzeressen 5; Huisel. Diensten 154: Kook sters 1; Fabr. Arb. 24; Teekenaressen 1; Totaal 250. Alg. Totaal 4223 22 Aug. 1935 3805; 23 Aug. 1934 3368. Benevens 55 ged. werkloozen en 150 werk verschaffing. Gisteravond omstreeks half acht kwa men de Leidsche pelgrims uit Kevelaer (Duitschland) terug. Aan het station en op het Stationsplein was zeer veel belang stelling. Oprichting eener contactcommissie. Op instigatie van de Algemeene Vet- smelters vereeniging vond gistermiddag in Den Haag een vergadering plaats van een aantal organisaties, welke alle reeds tegen het ontworpen vetplan en den verhoogden vet- en olie-accijns hun bezwaren bij de regeering kenbaar gemaakt hadden. Aan wezig waren; De Nederlandsche Grossiers- bond, Den Haag. „Neprova", Amsterdam, de Nederlandsche Bakkersbond, Amster- de Nederlandsche Bond van den Marga rine-handel, Amsterdam en de Algemeene Vetsmelters vereeniging, Amsterdam. Enkele andere bonden hadden bericht van verhindering gezonden. Het doei van deze bijeenkomst was, zooals de voorzitter van de Algemeene Vetsmelters vereeniging, de heer Charles M. Nijveen, mededeelde, om te geraken tot een nauwe samenwer king tusschen alle belanghebbende orga nisaties. Zoowel door den voorzitter als door den juridischen raadsman mr. Nord Thomson te Leiden, alsmede door anderen werden de crisismaatregelen en heffingen op oliën en vetten belicht en de funeste gevolgen er van voor den distribuant als voor den consument naar voren gebracht. In principe werd besloten om over te gaan tot de oprichting van een contact commissie. De niet aanwezige organisaties, waaronder ook de boerenbonden en Ko ninklijk Landbouw Comité, zullen alsnog aangezocht worden hun vertegenwoordiger in deze commissie aan te wijzen. Een pro gram van actie zal de respectieve bonden spoedig voorgelegd worden. minimumprijs voor speculaas. Overeenkomst door bemiddeling der Ncd. Meelcentrale. Naar het „Nederlandsche Weekblad van Kruidenierswaren" verneemt, is een over eenkomst tot stand gekomen tusschen de fabrikanten van speculaas, om dit artikel tot geen lageren grossiersprijs dan f. 0.47 per kg. netto in den handel te brengen. Tot dit oogenblik wenscht nog een fabrikant het eenigszins ander standput ln te nemen, door zich slechs aan de conventie te zullen houden voor zoover het nieuwe relaties be treft. Het moet nog worden afgewacht, of de overigen met deze restrictie genoegen zullen nemen. In elk geval staat vast, dat iedere niet gesanctioneerde afwijking zal worden gestraft met een volledige boycot door den Bond van Meelhandelaren voor wat betreft de levering van Zeeuwsche bloem. De Nederlandsche meelcentrale heeft bij het tot stand komen dezer overeenkomst haar bemiddeling verleend. DE DISTRIBUTIE VAN 6000 TON VET. Waarschijnlijk buiten den middenstand om Het Ned Weekblad voor Kruideniers waren meldt, dat de distributie van 6000 ton vet, door de regeering toegezegd bij de verhooging van den olie- en vetaccijns, zeer waarschijnlijk buiten den midden stand om zal geschieden. pijnacker heeft een scheeven toren. Die in vier jaar drie c.M. is gezakt. De gemeente Pijnacker heeft den laatsten tijd veel belangstelling ondervonden voor haar ouden scheeven toren. In tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten heeft ir. Onnes, in opdracht van Rijksmonumentenzorg, een nauwgezet onderzoek ingesteld. De scheeve positie van den ouden toren is de laatste jaren, aldus de „N.R.Ct.", snel erger geworden. In het jaar 1898 hadden opmetingen aangetoond, dat de toren 1.18 M. uit het lood stond. Deze metingen wer den in 1932 herhaald en toen bleek, dat de toren 1.30 M. helde; dit beteekende dus een toeneming van 12 c.M. over 34 jaar. Thans toonen de metingen een wijking van 1.33 M. aan, hetgeen dus duidt op een toeneming in steeds sneller tempo. In 4 jaar is de. toren immers 3 c.M. scheever gezakt; bij een handhaving van dit tempo zou de toren over 34 jaar, dus in het jaar 1970, 1.585 uit het lood staan. De toren is uit de 13e eeuw. Het onder zoek van den rijksdeskundige bracht inte resante bijzonderheden aan het licht. Zoo bleek ou„ dat de steunbeeren aan den Westkant van den toren uit een later tijd perk waren, terwijl ook het bovendeel van den toren uit een later tijdperk was. Hoogst waarschijnlijk is omstreeks 1400 in den Pijnackerschen toren brand geweest en zijn daar de nieuwere deelen een gevolg van. De hoogte van den toren met spits is 43 meter. De zeer fraaie torenspits, welke gemaakt is van zwaar eikenhout, verkeert in uitstekenden staat. Boven in den toren hangt een zeer oude bronzen klok. Een onderzoek bracht aan het licht, dat deze klok een inscriptie draagt, die luidt als volgt: Me fecit Modestri de Heymdyn anno del MCCCC Mensis Aprilis Honore Bar bara. (Dit beteekent: Mij heeft gemaakt Modestri van Heymdyn in het jaar Onzes Heeren 1400 in de maand April ter eere van Barbara.) Ir. Onnes zal binnenkort een onderzoek naar de fundamenten instellen. ministers naar finland. De ministers Deckers en Gelissen zijn hedenmorgen per trein via Hamburg naar Kiel vertrokken om vandaar per boot de reis naar Helsingfors te aanvaarden. de spelling. de nieuwe rijksweg amsterdam- wieringen. Binnenkort zal voorloopig in gebruik worden gesteld het gedeelte van den nieu wen Rijksweg No. 7, Amsterdam-Wieringen vanaf Buiksloot tot het Slochter. De ontworpen breedte van de aardebaan bedraagt 27 M., waarbij rekening is ge houden met een toekomstig dwarsprofiel met twee gescheiden rijbanen. Voorloopig is één rijbaan aangelegd, be stemd voor beide richtingen, bestraat met vlamovicklinkers. Na een gebruik van ongeveer drie maan den zal de rijbaan zoonoodig worden her straat en daarna voor het verkeer officieel worden opengesteld. Door de openstelling van dezen weg zal de bochtige en smalle weg van Amsterdam over den Buikslotermeerweg in de richting Purmerend en Hoorn door het verkeer kunnen worden vermeden. De wethouder van fabricage, de heer J. Splinter Gzn.. is verhinderd morgen spreekuur te houden, Onze stadgenoot de heer A. M. J. Morsch is geslaagd voor het notarieel examen tweede deel. Het dagelijksche bestuur van de Natio nale Vereeniging voor orde en eenheid in de schrijftaal heeft o.m. het volgende ver klaard: Het genoemde bestuur constateert met ingenomenheid, dat wat de regels 46 van het jongste spellingbesluit betreft, de re geering bezig is de Kon. besluiten van 28 Augustus 1934 te herzien in de richting, welke de meerderheid van het Nederland sche volk klaarblijkelijk de juiste acht. Met leedwezen stelt het bestuur echter vast, dat de regeering den terugweg aarzelend betreedt. Het jongste Kon. besluit heeft, aldus de verklaring, aanleiding gegeven tot nagenoeg algemeene ontevredenheid. Het wordt teleurstellend geacht, dat de regeering tracht te ontkomen aan intrek king van de Kon. besluiten van 28 Aug. 1934. De ervaring van de laatste twee jaren heeft geleerd, dat het Nederlandsche taal gebied de zoogenaamde examenspelling niet vrijwillig zal aanvaarden, zoodat het op den weg der regeering blijft liggen, ra dicaal de fout te herstellen, gemaakt in 1933, toen zij toeliet, dat een eenzijdig en partijdig samengestelde commissie een spellingwijziging voorbereidde. Ook thans weer is blijkbaar geen zoodanig overleg ge pleegd met de regeering van België, dat daarvan een uniforme regeling van de schrijfwijze te verwachten is. De moeilijkheden, waarin het onderwijs en enkele uitgevers door toedoen van de regeering en ondanks tijdige waarschu wingen geraakt zijn, beschouwt de veree niging niet als argumenten tegen radicaal herstel van de fouten van 1934. De vereeniging blijft aandringen op in trekking van de Kon. besluiten van 1934 en instelling van een staatscommissie op breeden grondslag, welke in samenwer king met een Belgische commissie even tueel voorstellen zal doen tot wijziging van de spelling en ter formuleering van de voorschriften voor de verbuiging en de voornaamwoordelijke aanduiding c.q. ver vanging, welke beantwoorden aan de eischen van het hedendaagsche taalge bruik in al zijn schakeeringen. Opdat het daartoe kome, zal de Veree niging haar actie voortzetten en uit breiden. Het bestuur geeft de hoop niet op, dat de Regeering de fouten van 1934 zal herstel len; het doet een beroep op den steun van allen, wien orde en eenheid in de schrijf taal ter harte gaat, en verzoekt hun, de officieele schrijfwijze volgens De Vries en Te Winkel in acht te nemen, alsmede te doen handhaven met uitsluiting van alle andere systemen, totdat eventueel een nieuwe regeling voorbereid is, die het ka rakter draagt van een nationaal werk en de eenheid van de schrijfwijze in Neder land en België niet verbreekt. BINNENLAND. De onderlinge afspraak der baconfabrt- kanten; verklaring van minister Deckers. (3e Blad). Ernstig aulo-ongeluk bij Nunspeet; een zwaar- en een lichtgewonde. (Gemengd, 3e Blad). De Nederlandsche hockeyploeg slaat Ja pan met 85. (Sport, 3e Blad). De intern. Alpenrit; ir. Van Beeck Cal- koen in de eerste étappe uitgevallen. (Sport, 3e Blad). Spoorweg-electrificatie in 1938 zal groote wijziging in de dienstregeling brengen. (Laatste Berichten, le Blad). Bij een ontploffing in de artilierie-werk- plaatsen aan de Hembrug is een arbeider gedood: vier anderen werden ernstig ge wond. (Laatste Berichten, le Blad). Militair vliegtuig bij Hilversum neerge stort; de sergeant-vliegers Koeze en Lem- stra. op slag gedood. (Laatste, Berichten, le Blad). BUITENLAND. In Spanje nog altijd geen beslissing. (3e en le Blad). Duitscbland draagt de vloot op, te schie ten bij een herhaling van het incident met de „Kamerun". (3e Blad). De Scandinavische ministers van buiten), zaken te Kopenhagen bijeen. (Buitenland, le Blad). zie voorts laaxste berichten eerste blad. nederlandsche vereeniging tot bevordering der danskunst. De Nederl. Ver. tot Bevordering der Danskunst hield haar 64e algemeene jaar- lijksche vergadering, in het Americain hotel te Amsterdam. Zij besloot haar medewerking te verlee nen aan het tot stand komen van een nieuw centraal lichaam, waarin alle in ons land bestaande landelijke organisaties van dans- leeraren zullen zijn vertegenwoordigd, ten einde de noodzakelijke „ordening" in het clansvak te helpen bevorderen. De sechetaris der vereeniging, de heer S. van Stratum, te Groningen, werd door de leden gehuldigd in verband met zijn onaf gebroken 20 jarige functie als secretaris, benevens met zijn 25-jarig jubileum als dansleeraar. Ook de bibliothecaris de heer J. B. Polak, den Helder, had de geluk- wenschen der vereeniging in ontvangst te nemen met zijn 25-jarig jubileum als dasleeraar. Aan beiden werd een blijvend souvenir aangeboden. Den heer Joh. G. Martin, Haarlem, werd bij zijn aftreden als bestuurslid het eere lidmaatschap der vereeniging aangeboden. De afgevaardigden naar de congressen te Londen en Parijs brachten verslag hunner bevindingen uit en werden als zoodanig voor het volgend jaar herkozen. Het bestuur der vereeniging is thans samengesteld uit de heeren: Simon Martin, Haarlem, president; S. van Stratum. Gro ningen, secretaris; I. D. Meyer, Rotterdam, penningmeester; J. B. Polak, den Helder, bibliothecaris; A. Th. M. van Erp, den Haag, commissaris. IJMUIDEN, 21 Augustus. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 0.820.74; Griet per kist van 50 KG. i. 2311; Tongen per KG. f. 0.910.66; Middelschol per kist van 50 KG. f.17; Zetschol per kist van 50 KG. f. 13.5012.50; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 121.60; Schar per kist van 50 KG. f. 83.10; Kleinmiddel Schelvisch p. kist van 50 KG. f. 1612; Kleine Schel visch p. kist van 50 KG. f. 103.90; Kabel jauw per kist van 125 KG. f.4434.50; Gullen per kist van 50 KG. f.82.75; Heil bot per K.G. f. 0.940.86; Wijting per kist van 50 KG. f. 2.702.40; Maakreel per kist van 50 KG. f. 8—3.70. Aangevoerd: Versche haring f. 5.704.00 per kist. Aangekomen 5 stoomtrawlers: IJM. 54 met f.1524; IJM. 48 met f.3364; IJM. 26 met f.2042; IJM. 165 met f.1110; ;IJM. 112 met f. 989. VLAARDINGEN. 21 Aug. Binnengekomen de SCH. 35 met 27 last; K.W. 124 met 31 last; K.W. 32 met 21 last; VL. 103 met 36 last. Maatjesharing groen 16.1016.40: Steurharing 9.10—8.70; Maatjesharing 8.10 970; Volle haring 10 70—11.10. Praairapporl Hr. Ms. „Nautilus". 19 Aug. Op 55 gr. 32' Nbr. en 2 gr. 34' 01. VL 172, 17 kantjes. Alles wel.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1