POPJE OM AAN TE KLEEDEN, DIE SLIMME MIEREN. CORRESPONDENTIE Wil je eens vlijtig werken zien. Ga dan maar naar de mieren. Die zitten nooit een tüdje stil En 't zijn ook slimme dieren. Een tuinman had het land aan hen Omdat z'aan d'aDDels knagen. En was nu blij. dat hij iets wist Om z'allen te verjagen. Hij legde netjes in den tuin Een liimband om de boomen, ODdat de mieren niet meer aan De vruchten konden komen. Ze zouden, dat hij onderweg. Wel aan die lijm vastnlakken. Zoo had hü hun dus goed bedacht! Een kwade ooets gebakken. Maar. o. de mieren zijn zoo wiis! Ze kwamen bij elkander Belegden een vergadering. Bespraken 't een en ander. En 's morgens, toen de zon opkwam. Toen namen ze verstandig Elk eerst een kleine korrel zand En legden die heel handig Vlak bii elkaar op al die lijm. Dat bleef gemak'lijk kleven En kon zoo op den langen duur En mooien zandweg geven. Nu t:-oelden ze allemaal. Zoo gauw 't maar kon. naar boven En snoepten heerlijk van het fruit. Dat kun ie wel gelooven! Dit had de tuinman niet verwacht. Hij kon maar niet verklaren. Dat deze kleine diertjes hem Nog te verstandig waren. PAULINE. (Nadruk verboden). Mooie ansichten in dank ontvangen van Jannie Werk uit Rotterdam, Jo Wasse naar uit Haarlem. Jannie, Frans en Mien- tje de Water uit Katwijk aan Zee, Anneke Sloos uit Leeuwarden. Piet P. Boogaarts uit Amsterdam, Marietje Laterveer uit Den Helder, Bep en Wim Nieboer (ik ge loof uit Amsterdam, maar het poststempel was zeer onduidelijk. Een alleraardigste mooie briefkaart, waar ik veel schik in had). Niet zooveel brieven vandaag, heel begrijpelijk, want het is vacantie en zeer mooi weer geweest de laatste dagen. Willy van Leeuwen, dat is jammer hoor als je de brief klaar maakt met de oplos singen enz. en je vergeet dan om ze op de post te doen. Denk er om, je moet een postzegel van 6 c. op je enveloppe plakken je had er nu maar een van 3 ct. opgedaan. Corrie Harteveld, dat begrijp ik hoor. dat jij die aan zee woont nu volop geniet van baden, van strand en duinen. Corry van Mastrigt, heb je zoo genoten op je logeerpartij in Delft? en ook nog naar Den Haag en Scheveningen geweest? Joslena Montenberg en Suze Rede], ja zeker mogen jullie ook nieuwe raadsels insturen en dan zal ik nazien of ze goed zijn en er nog niet in hebben gestaan. Janneman Bronsgeest, nu met het mooie weer de laatste dagen heb ik 's morgens en s avonds een paar uur in den tuin ge zeten, 's middags moet ik nog op bed liggen. Jo Pracht, in de vacantie ontbreken er zóóvelen, dan' krijg ik zooveel minder brie ven, dat kan ieder wel zien aan het lijstje namen Gretha en Wim de Graaf, is de kleine zus jarig geweest, hoe oud werd ze? Speelt ze nu prettig met haar popje? Vijftal van Vliet, wat heerlijk allen te zamen een week uitgeweest, en veel gezien en genoten, prettig hè zoo allen met elkaar Ali en Greta .Varkevisser, dat is prach tig hoor dat Moeder een paar weken naar buiten uit logeeren is, dan zal ze weer flink en gezond terugkomen bij jullie. En nu heeft Ali het zeker heel druk thuis en Greta druk bezig om een zieke tante te helpen, of ben je nu al weer thuis? Ans Outshoorn, ja zeker, we hebben hier Na alles eerst uitgeknipt te hebben, vouw je het popje bij het hoofdje om en plak je het voor de helft tegen elkaar. Doordat de beenen niet tegen elkaar zitten, kan het popje blijven staan. De kleedingstukken vouw je bij den schouder om, terwijl je er een gleufje in (Nadruk verboden). maakt, zoodat het hoofdje er doorheen kal Als je het jammer vindt, de krant te fx sohadigen, kun je de plaatjes (behalve h< voorbeeld) op dun, doorzichtig papier ovei trekken. Dit plak je dan op hee: dun, bui? zaam karton. Daarna kun je met uitknii pen beginnen. ook eenige warme dagen gehad, nu is het nog heel mooi weer. niet zóó warm meer. Dat was geen pretje zoo'n gletbui onder weg. Cornells J. Arbouw, ik miste zoovelen, die trouw meedoen, In de vacantie, dat is altijd zoo in vacanties, dat is heel natuur lijk. Het doet mij plezier dat je zoo'n pret tige vacantie hebt gehad. Herman en Bep van Gorsel, ik had zoo'n moeite dat potloodschrift verleden week tc lezen, dus wist ik niet van wie de raao- sels precies waren. Nog wel gefeliciteerd met Bep's verjaardag, was het prettige dag? Lena Helfensteyn, was 't 'n prettig dagje met de Zondagsschool uit? Je vindt het zeker plezierig dat Bep nu ook naar de buitenschool zal gaan Tine van der Pot, zoo, was het zilveren bruiloft van je ouders, nu dat zal wel een groot feest zijn geweest en deed je toen een voordrachtje met je vriendin Mien? Mien en Bep Groenhuyzen, dat was een aardige vertooning toen jullie daar samen op de jacht van muggen gingen, wat dat is verre van prettig als de muggen je zulke bulten bezorgen. Alida en Koosje Stikkelorum, dat Is aar dig dat jullie altijd samen spelen. Wou Koosje ook zoo graag krulssteekjes ma ken? nu probeer het maar eens, dat doe jongens wel meer, waarom ook niet? Dorus en Kees de Geus, ik mis er zó< velen in de vacantie, dat kan ik niet alk maal onthouden. Is moeder jarig geweesl en grootmoeder ook? nu dat waren da twee heerlijke feestdagen en fijn net in t vacantie. Genieten jullie ook van 't moo weer? Lydia Botermans, ben je veel in den Hoi geweest toen je in Haarlem logeerde? D is mooi hè? Ik ken die ook goed, ik he een jaar in de Spanjaardslaan gewooni dat is een laan van de Hout. Bep van Kooperen, met het mooie wei ben ik dikwijls even uit geweest, ik woo hier vlak bij boschjes en laantjes. Heb het zoo naar je zin gehad in Haarlem? Wies, Trees en Nellie Groeneveld, e Geertje en Margje Sieders, 5 brieven i cën enveloppe, het was heel wat, het ma gerust allen te zamen. Het raadsel va Trees, de meeste raadsels van Wies, dl van Margje en dat van Geertje hebben allemaal al ingestaan. Is Nellie 7 jaar, dj mag zij ook gerust meedoen, ze schrijft i heel netjes hoor. Allen hartelijk gegroet door, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKERE Den Haag, van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12