AKKERTJES IfIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 19 Augustus 1936 UIT DE OMSTREKEN. Zoo'n erge Hoofdpijn? msxmsm UIT DE RIJNSTREEK. LUCHTVAART THIJS IJS M DE DRIE DADEA VAA SLECHTBEDEELD VRAGENRUBRIEK WAIKÏ V Losse nummers van ons Blad HILLEGOM. Het aantal werkloozen bedraagt hier ijjns 272. Verleden Jaar om dezen tijd was jet 270. 5 werkloozen zijn op aanvraag ge plaatst. Bij beschikking van den minister van Financiën is de ontvanger der directe be lastingen enz., de heer J. W. Cox, verplaatst ran het kantoor Rijssen naar het kantoor alhier. o NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Installatie van den nieuwen gemeente secretaris, den heer Ike De vergrooting j,r R.-K. Jongensschool - De intrekking van den huurtoeslag. Gistermiddag kwam de raad in openbare lilting bijeen. Alle leden waren aanwezig, behalve de heer Van der Meer. Bij de mededeellngen wenschte de voor tter ter kennis te brengen, dat de Raad isr Gemeente besloten heeft om den Zuid- Boulevard te herdoopen in Koningin Astrld Boulevard, hetgeen in geheime zitting werd besloten en inmiddels reeds gepubliceerd Is. Ingekomen was een adres van garage- bouders van Noordwij k, waarin er op wordt jswezen, dat 's nachts tallooze auto's on- leheerd en onverlicht buiten blijven staan, raarop reeds herhaaldelijk door hen te- rergeefs de aandacht werd gevestigd bij dc politie. Buiten medewerking der politie lullen spoedig de garages volgens adres- unten wel kunnen sluiten; zij vragen aan sen raad om zijn medewerking, opdat aan dezen wantoestand onmiddellijk een (inde kome. Daar de aangelegenheid van parkeerverboden inmiddels in handen van B. en W. is gelegd, werd besloten het adres Ier aldoening in handen van B. en W. te «ellen. Verder deelde de voorz. mede, dat de (ommissle van Openbare Werken zich vol komen vereenigen kan met de begrooting Ier uitvoering van baggerwerken in de Gemeente, welke door den heer Liefferink 1.1800 te hoog werd geschat. Deze laatste rerklaarde thans kennis genomen te heb ben van de toelichting, dat het werk in werkverschaffing, dus onder abnormale en reel duurdere wijze zal plaats hebben, waarna ook hij met de begrooting accoord iaat. De heer van der Wiel merkt op, dat dc begrooting van den architect hem. zooals gewoonlijk, juist was gebleken en dat de heer Liefferink ter dege had kunnen we ten dat het object in werkverschaffing zou worden uitgevoerd, daar het nadrukkelijk in de stukken vermeld was geweest. Ver der zijn nog eenige stukken te laat bin nengekomen om te doen circuleeren onder dc leden, zoo bijv. eenige rapporten van het Groene Kruis. De heer Vogelaar vroeg, boe hel staat met zijn vraag inzake een consultatiebureau voor Zuigelingen, waar op de voorzitter antwoordt dat deze zaal: nog niet in de doofpot is gegaan en dat hij hierop in den herfst hoopt terug te komen. Verder heeft de heer Duyvenvoor- ie om pachtverlaging verzocht van ge meente teelland, hetgeen aan de Agrari- Khe Commissie om advies zal worden doorgezonden. Oud-rechercheur Smit heeft een schrijven Ingezonden, eenige bewoners 'an den Vlnkenlaan vroegen om verbe tering van een trottoir voor hun huizen. Al deze stukken werden om advies in han- oen van B. en W. gesteld. De notulen van der vorige vergaderingen werden onge wijzigd vastgesteld. Hierna volgde de beëediging van den nieuwen gemeentesecretaris, die in han den van den voorzitter de gebruikelijke eeden aflegde. Hierna sprak de voorzitter «enige hartelijke woorden tot den nieu wen functionaris. Spr. heeft omtrent deze functie Openheimer nog eens nagelezen, welke uitstekende kenner van het ge meenterecht er op wijst dat een gemeen tesecretaris in feite eigenlijk een lid van bet gemeentebestuur is, en hoewel geen ilemrecht hebbend, toch eigenlijk met B. IV. het element der duurzaamheid uit maakt. In het (College van B. en W. neemt bil als gelijkberechtigde aan alle bespre kingen deel, dient overal van advies, ook de commissievergaderingen. Spr. uitte den wensch, dat de nieuwe functionaris 't groote vertrouwen dat de Raad in hem belt gesteld, nooit zal beschamen, dat hij alet alleen voor gemeentebestuur en raad. maar tevens voor de gemeentenaren steeds (en hulpvaardig adviseur zal moge blijken te zijn. ,De heer Ike dankte den voorzitter voor ?>Jn hartelijke woorden en den Raad voor jet in hem gestelde vertrouwen, hetgeen zal trachten naar behooren te zullen 'aardig zijn. Spr. had nooit gedacht dat de verwezenlijking van zijn ideaal om ge meentesecretaris te worden, te NoordwijK ®u worden vervuld en had er zelfs den 'aatsten tijd ernstig aan getwijfeld, nu de omstandigheden zooveel moeilijker zijn ge- Jolden, het ooit tot deze functie te zullen "Jngen. Hij hoopte, dat hij nooit te kort Jal schieten in de verwachtingen, die men hem stelt. "u de Schiestraat is gerepareerd, ls er wan het toegestane crediet zóóveel over- pchoten door verlaagde loonen en ma- «rlalenprijzen. dat er nog genoeg over ijlt om de loswal behoorlijk op te knap- van de overgeschoten f. 1200.zal nu h«0.— gebruikt worden om 700 M2 los- jal in behoorlijken staat te brengen. Al- 'b besloten. Het volgende punt betrof de uitbreiding "!t R K. Parochiale Jongensschool welke «oor de groote toeneming van leerlingen te klein is geworden. In afwachting ah den nieuwbouw wordt een leslokaal wan de voorm. Openbare School in bruik- wn afgestaan, zoodat thans 2 lokalen door ;e J°ngensschool zullen worden gebruikt, schen zekerheid dat dit werk publiek aan besteed en niet ondershands uitgevoerd zal worden, welke verzekering werd gegeven. Deze zaak zal nu verder door B. en W. met het schoolbestuur worden geregeld. De heer Liefferink hoopte, dat de belangen van de Teekenschool niet in het gedrang zullen komen, nu een door deze instelling benut lokaal als tijdelijk hulplokaal voor lager onderwijs zal worden gebruikt, waarvoor van de groene tafel toezegging gedaan werd. Bij de rondvraag drong de heer Vink aan op stappen in den Haag om de in uitzicht gestelde intrekking van uitbetaling van huurtoeslagen wederom ongedaan te ma ken, waarna zich een langdurig debat ont spon of het, gezien de stappen van de Gemeentebesturen der zeven grootste ge meenten in ons land reeds in deze bij den Minister-president ondernomen, nog wen- schelljk was dat Noordwijk zich tot de Regeering wenden zal. Zelfs in het College van B. en W. schenen de meeningen niet onverdeeld te zijn en Weth. de Witt wenschte zelfs een stap met de omliggende gemeenten gezamenlijk De heer Bulk vreesde uitzettingen uit woningen van werkloozen. welke elders geen onderdak kunnen vinden te Noordwijk, waaronder vooral ook de middenstand zou lijden. Er kunnen volgens dc deskundigen te Noord wijk hulzen gebouwd worden met lager huurwaarde dan f. 4.50 p. w„ hetgeen werk loozen niet kunnen betalen. Volgens hem rust op de overheid de taak deze menschen te huisvesten, maar hoe? Ook andere leden betoogden dat de steun nu reeds absoluut te laag is en dat verdere verlaging van steun nu reeds absoluut te laag is en dat verdere verlaging van steun een dankbaar wapen zou zijn van uiterst linksche en uiterst rechtsche politieke partijen uit deze nieuwe situatie munt te slaan. De heeren Schelvis en van der Niet wenschten geen van beiden geacht te worden voor de pu blieke tribune te spreken. De eerste ver klaarde zelfs ditmaal niet voor eigen paro chie te preeken wanneer hij op stappen aandringt, aangezien de groote huishou dens door de nieuw voorgestelde wijzigin gen der Regeering zelfs een kleine verbete ring ondergaan. Inmiddels zal deze zaak nogmaals in het College van B. en W. ter sprake komen ter afdoening. De heer Bulk vroeg verbetering van een gevaarlijken bocht in den Duinweg nabij den ingang van het Staatsboschbeheer eri naar het aanbrengen van urinoirs. De Voorzitter zou liefst een paar ondergrond- sche inrichtingen hebben, maar de midde len ontbreken. De heer Caspers vroeg, hoe het staat met het adres van landeigenaren langs den Duinweg Inzake verdroging hun ner perceelen. Er blijkt in deze reeds heel wat te zijn gebeurd en een rapport van een landbouwconsulent kan nu dagelijks worden ingewacht. De heer Vink vroeg nog maals om maatregelen in de IJmuider- straat, waar het autoverkeer gevaarlijk is voor kinderen. De heer Vogelaar infor meerde naar goedkoopere tarieven van stroom voor winkeliers, waarover de ge meente-adviseur nog deze week gepolst zal worden, alsmede naar het plaatsen van een lantaarn op de Beeklaan zooals verzocht door den heer Roodenburg, welk adres ech ter tegelijk met het wandelpad langs de Beeklaan behandeld zou worden. Het aan leggen van dit wandelpad schijnt echter voorlooplg van de baan te zijn geraakt, zoo dat de kwestie der lantaarn thans separaat bezien zal worden. De heer Wassenaar vroeg ten slotte nog om afgemaalde stekels direct te verbranden ter voorkoming van nieuwe uitzaaiing, waarna men in geheime zitting overging. De politie heeft een persoon in arrest gesteld wegens diefstal van geld uit klee- dingstukken. Hij heeft bekend zich ook in andere gemeenten aan dergelijke feiten te hebben schuldig gemaakt. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een steuntrekker, wegens het verzwijgen van door hem genoten in komsten. Een crediet van f. 335.— werd gevoteerd om jj' lokaal wat op te knappen. De heer ™?nïe vond dit bedrag voor de tijdelijke ™nilkmaking aan den hoogen kant en 2 'oorzitter hoopte er van te kunnen ^houden. b* Raad besloot om medewerking te ver- «nen aan de definitieve vergrooting der "Knsschool, waarmede f. 10.000 gemoeid led» volKens de taxatie. Eenige raads- u vr°ogen of deze medewerking tevens toestaan van het crediet beteekent, t Won inderdaad het geval blijkt, te zijn. loeren Vogelaar en Liefferink wen- OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Harmse en gez„ Wilhel- mlnapark 33 van Bandoeng N.I. Z. Bijl en gez., onderw.. Rhijnhofweg 9 van Soe- kaboenii N.I. G. Cl. Dukel, db„ Endegeest van Dordrecht H. A. Hellendoorn, Hof- dljck 47. inw. van Den Haag A. v. d. Hoonaard. 11 verpl.. Dorpsstraat 42 van Ermelo A. Jonkers en gez.. assuradeur. Emmalaan 9 van Amersfoort C. van Mannekes en gez.. kant. bed. tramw. Mij., Duivenvoordestr. 7 van Leiden M. J. van Haagen en gez., agent ruwe tabak. Gevers straat 42 van Noordwijk E. J. Massink en gez., gem veldwaohter, Nallstraat 35 van Ede R. M. A. Grutsch. W. de Zwij gerlaan 33 van Rotterdam D. H. Wal- burgh Schmidt en gez., ambt. Ned. Zulvel- centr.. Julianalaan 4 van Haarlem. Vertrokken: J van Heugten en gez., b»e- kenaar, van Juffermansstr 56 naar Lelden, Lorenzkade 22 C. Borst, h. i. d. hulshou ding. van Emmalaan 2 naar Ede, Lunteren, E. 178 G. H. Worffel, linnenj.. van Ende geest naar Arnhem, Kanthuizerstraat 66 H. B. J. Florin en gez.. leeraar wis- en nat.-kunde, van Warmonderweg 46 naar Leuven. Kessei Loo. Martelarenweg 187 D. Ouwehand en vr., arts, van Emmalaan 9 naar Weltevreden, Waterloopleln West 11 J. H. Hemmers, van Leidschestraatw. 11 naar Den Haag, Nieboerweg 244 M. den Broeder, db„ van Rhijngeest naar Lelden, Rodenburgerstraat 1 L. Herrmann, db„ van Oranjelaan 24 naar Korntal (Dtl.l N. van Breda, h i. d. huish., van Rijn- ziehtw. 45 naar Den Haag, Gevers Dey- Geslaagd te Utrecht voor de akte Fransch L.O., mej. A. M. de Troye, leerlinge van mevr. A. SpijkerBouwaert te Lelden. In ons verslag van den gemeenteraad van Maandag t.l schreven wil dat de ae- m-"nterekening voor wat den gewonen dienst betreft sluit met een nadeellg saldo van f. 10.294.38. Dit moet ziin een batig saldo van f. 29.017.37. VALKENBURG. Concert. Morgenavond hoopt het Chr. Harmonie orkest van Katwilk aan Zee onder leiding van den heer P C. Langmuur een concert te geven in de tent oo het eilandle. Het programma Is als volgt samengesteld: Koraal: Psalm 45: La Vestale. ouverture. J G. Kastner: Lotusbloemen, wals Ohlsen: Le Chólet. fantasie. Fernand Andrlen; Bondsmarsch, Krönig. Pauze. Koning Voet bal. Schootemeyer: Banditenstrelche. ouver ture Sudpó: Suite Oriëntale Francis Popy: Dllbeekmarsch. Léon Marchand; Koraal: Psalm 100. SASSENHEIM. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria Louise, d. v. H. G. v. d. Willigen en M. M. v. Winsen Gerarda Marta Maria. d. v. J. P. de Haas en M. J. v. Haastregt Adrianus Chris- t.lanus, z. v. Th. Groen in 't Woud en C. M. Zwetsloot Theodorus Cornells, z. v. C. C. Zwetsloot en A. M. Langelaan Hen- drlca Anlonia Maria. d. v. H. H. Haverkort en H. M Sneeboer Joannes Cornells Wilhelmus, z. v. J. Th. v. Winsen en Th. A. Beugelsdijk. Joannes Jacobus, z. v. C. A. Kipping en M. W. de Winter Overleden: Cornells van Velzen, wedn. v. M C. Bakker 81 laar Joannes v. d. Peel. echtgenoot van A M. Kohlbeck. 89 iaar. Ondertrouwd: Th. J. Naarstig, j.m. 21 iaar en M Steenvoorden, t.d. 23 laar H. A, Saher. 1.m. 31 iaar en A. E. J. Slager, i.d. 24 (aar. Zaterdagavond zal de muziek-vereen. „Warmondsch Fanfare" haar 2e zomercon- cert geven op de gemeentelijke muziektent. Het belooft een mooie avond te worden! Maandagmiddag a.s. zullen 500 kin deren uit 's-Gravenhage een bezoek bren gen aan deze gemeente. De bedoeling is, dat zij onze gemeente komen bezichtigen, waarna in optocht naar het sporterrein der Sportver. S.M.C. (hiervoor bereidwillig af gestaan zal worden getrokken, waar de kinderen zullen onthaald worden. Tevens zal door vertooning van een poppenkast enz. getracht worden, de kinderen zooveel mogelijk te vermaken. Het geheel staat onder leiding van de P.T.T. afd. Den Haag. WASSENAAR. Op het strand was de 13-j. L. uit Voorschoten met eenige kameraadjes aan het spelen op- en nabij de reddingsboot van de Wassenaarsche Reddingsbrigade. Op een gegeven oogenblik raakte echter het anker los en kwam op het voorhoofd van genoemde L. terecht, waardoor hij een vrij diepe hoofdwond opliep. Nadat hem door dr. H. alhier eerste hulp was verleend, kon hij evenwel op eigen gelegenheid huiswaarts gaan. C' -o— ZEVENHOVEN Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Johannes, z. van J. J. J. Könst en H. Leliveld. Bij de aanbesteding te Nieuwer Amstel van het. sloopen van de perceelen Bleekerskade 58. 60, 64. 66, 68 en 70, is in geschreven door A. Sparreboom alhier voor f. 25.25. In de Hoofdstraat kwam een per sonenauto in botsing met een militaire vrachtauto, waardoor beide beschadigd werden. De politie kreeg de schuldvraag te onderzoeken. 18ö9 Binnen een kwartier kuni Ge die vergelen zijn en U als her boren voelen door één of Iwee Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) BOSKOOP. —In den ouderdom van 38 jaar is de laatste alhier wonende oud-pauselijk zouaaf, de heer Krijn van Hevellngen. over leden. HAZERSWOUDE. Geslaagd te Utrecht voor de akte Fransch L. O., de heer A. J. Oortgiesen. alhier. Geslaagd te Den Haag voor de hoofd akte L.O., de heer H. Bol alhier. TER AAR. Aanrijding. Een auto van de A.P.C., die van den Kanaalweg af ln de rlchtine Korteraar zou inslaan, botste tegen een der hekken van de Aardammer'orug. waardoor verschillende Dlilcrs werden ontzet. Volgens den chauf feur moest deze zoover uit halen, ten einde een uit de richtin» Korteraar komende persoon niet aan te riiden De schade werd onderling geregeld. Wedstrijden Ter Aarsche Zwemvereenlging, De Ter Aarsche Zwemvereenlging hield eenige wedstrijden waarvan de uitslag is als volgt: Boegsprietslaan (jongens! Ie or. J Koe- leman 2e pr. J. van Zwieten. 3e pr O. Kerkhoven. Hindernis voor heeren le pr. D. Kroon, 2e pr. P. Kroon. 3e or. D. Balvers Balgrijpen voor meisjes le pr. Bennl Kroon. 2e pr. Janl van Vliet. 3e or Auki Bos. Balletje rapen voor kleuters le dt. Jaap Kroon. 2e Dr. Greta Kroon. 3e pr. Wlmpie van Vliet. Estafette zwemmen voor dames le Dr. T. Visser. 2e Dr. N. Verboom. 3e pr. T. Verboom. 4e Dr R. Roest. Schoon- SDrlneen voor dames le pr. N. Kroon. 2e or. W Warseveld 3e Dr. J. Verboom. Schoon- sorineen voor heeren le Dr J. van Zwieten 2e pr. P Kroon. 3e Dr. J. Visser. De Drilzen bestonden uit luxe voorwer pen. Een en ander bracht heel wat be langstellenden od de been. Beroepen. Ds. D. Warnink alhier heeft een beroep ontvangen der Ger. Kerk te Bolnes Door de politie is dezer dagen tegen een 15 tal personen proces verbaal opge maakt wegens het staan bli bruggen het geen bli politieverordening verboden is. Men zii dus gewaarschuwd! ZOETERMEER. Door een wielrijder uit Rotterdam werd alhier op den Bleiswiikscheweg het 4-tarig zoontje van J H. aangereden en zoodanig aan het hoofd verwond dat dr. S geneeskundige hulo moest verleenen. De oolitie stelt een onderzoek ln De speldjesverkoOD van ..Herwonnen Levenskracht" ter bestrijding der T.B.C. heeft alhier f. 77.81 opgebracht. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 5.57 uur is de Perkoe- toet" van SchiDhol vertrokken voor den tocht naar Indië. Voor deze reis hebben de volgende passagiers geboekt: drie Amster dam— Jodphure een Halle LeipzigBagdad, een BoedapestJodohur en drie Bangkok Medan. Medegenomen is 223 K.G. briefDOSt. 8 K.G. oakketpost en 105 K.G. vracht. 1. Zooals je weet houdt Thijs veel van een wandeling; dat is dan ook een zeer gezonde handeling, want niets is er zoo goed als frlsscLc lucht en zon. En bovendien; 't is vaak, dat Thijs op die manier iets vreemds ontmoet, en dus al wandelend een heel nieuw avontuur begon. Thijsje had zijn vriendje Dickie Dons naar school gestuurd dat was niet zoo erg ver uit de buurt en, nadat hij eerst de krant gelezen had, ging hij eens prettig weer op 't pad. Je vraagt misschien, of hij weer Iets zal gaan beleven welnu, dat zal het volgend plaatje je te zien al geven. N. B te W. Wassenaar. Utrecht, Jut- phaas, Vianen, Zaltbommel, Hedel. Den Bosch, Eindhoven. Roermond. Sustercn. Sit- tard, Heerlen. 238 K.M. J. B te L Leiden. Den Haag. Loos- duinen. Monster. 'sGravezandc Hoek van Holland. 36 ,M. BOSKOOP. 18 Augustus. Coop. Vereen. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Briarcliff 1215 cent; Rosalandia 79 et.; Else Poulsen 1419 et.; Claudius Pemet 10—16 ct.; August Noack 812 ct.; Wendland 1830 ct.; Flo- rex 915 ct.: Ingar Olsson 11—13 ct.: Peohttolri 1216 ct.; Butterfly 9 ct.; Had- ley 1623 ct.; Golden Ophelia 7—9 cent; Dr. Kraus 1418 ct.; Jules Bouché 10 ct. Diversen per bos: Clematis Durandi 17 21 ct.; idem Prins Hendrik f. 0.671.08: Lelie's 5070 ct.; Dalia's in soorten 613 ct.; Perziken per stuk 2 cent. NOORDWIJKERHOUT. 18 Augustus. Veiling „De Eendracht". Groote aan voer: Bramen f. 0.550.65. Raspers f. 0.60 Pronkers f 0.55. Snijboonen f 0.401.15. Dubb. heerenb. f. 0.350 75. Enkele hee- renboonen m. dr. f 0.600 90. Enkele hec- renboonen z. dr. f 0.751.10. Stokheerenb. f0.701.35. Tuinboonen f0.100.80. Alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN. 18 Augustus. Meloenen 418 cent per stuk; Bloemkool 6 cent per stuk. Tomaten A 4045; B. 50 tot 55; C 40 per bak van 25 pond: Sla f. 0.501.80 per 100 krop: Snijboonen 30— 75; Prinsesseboonen 95; Dubb. stamboonen 85; Witte pronkboonen 15 per 10 kg.; Fijn f. 2.50; Fijn baster f. 1.101.20; Baster 3553 cent; Grof 25; Bommen doorge draaid; Stippel 12'/i13 per 25 kg. TER AAR. 19 Augustus. Centrale veiling. Snijboonen per 10 Kg. f. 0.301.05; Prin- eesseboonen f 0.60—1.10; Dubb. Stampr. f. 0.60—0.90; Witte Pronkb. f. 0.15—0.40: Tomaten A f. 1.80; Augurken fijn per 25 KG. f. 2.20—2.50; f. bast. f. 0.70—0.80; bast. f. 0.50—0.60; Grof f. 0.25—0.26: Stipp. f.0.12'/.—0.14. AMSTERDAM, 19 Aug. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 294 Vette kalve ren: le kw 4654. 2e kw. 38—44, 3e kw. 3236 per K.G. levendgewicht. 50 Nuchtere kalveren 610 per stuk: 246 Varkens; Vleeschvarkens wegende van 90110 K.G. 4647. zware varkens 4546, vette varkens 4344 per K.G. slachtgewicht. VEUR, 18 Aug. Engelsche komkommer? le soort 1.803: Idem 2e soort 11.30; idem 3e soort 1; Gele komkommers, le soort 1.30 —2; idem 2e soort 1—1.10; Kropsla, le soort 701.10; Peen 4.305.20: Bloemkool, le soort 3.10—4; Idem 2e soort 1.50; Tomaten, midd. 1.602; Idem groote ronde 1.501.90; idem. 2e soort 1.501.70; idem 3e soort 1 1.30; Idem bonken 11.20; Andijvie per 100 501.20; Spinazie 820; Postelein 2.10 2.50; Rabarber, per 100 bos 13: Snijboo nen 69; Spercieboonen 48; Seldery 70— 90; Pruimen 1.102; Meloenen 819; DruL ven 14—16. WESTLAND, 18 Aug. Snijbloemenveiling. Am. anjers 1.50—3.50 per 100; plumosa 7— 19; gladiolen 2; dahlia 4; anjers 4: asters 34 per bos; hangers 9; gloxinia 2627; bólbegonia 612; begonia 3; cactus 26: sterren 15; colens 9; plumosa 3—6 per pot. Exportvelling van den bond Westland, 18 Augustus. Alicanten 23—32; colman 2433: gr. maroc 2535; golden champion 3155; muscaat 60; emile 24; netmcloenen 1217; ananasmeloenen 1519; suikermeloenen 22 —26; tomaten A 37'/i53. B 37—40, C 37— 58. CC 2530; bonken 25; dubb. boonen 50 65; bloemkool 3.50. WOERDEN. 19 Augustus. Aanvoer 446 partijen kaas: Met rijksmerk le kw. 21—23; idem 2e kw. 18.5020. Handel matig. ZOETERWOUDE, 17 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 2300 eieren. Prijzen per 100 stuks. Kipeieren 3.303.70; Eendeieren 2.50 —2.80; Kaas 15—20 per pond: Pluimvee: Hanen 3550 ct: Konijnen 11695. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. H. J. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenbandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az„ Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT, Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl.straat 1 28 W. P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7