LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Woensdag 19 Augustus 19; SPORT. GROOTE SPORTMIDDAG het U.V.S.-TERREIN aan den KanufJ TWEE OEGSTGEESTER JONGENS ALS GAST BIJ DE OLYMPISCHE SPELEN. ZOO N VACANTIE KRIJGEN WE NOOIT WEER! Dertig Hollandsche jongens hebben als gast van de Duitsche regeering de Olympi sche Spelen te Berlijn bijgewoond. 22 andere landen, eveneens deelnemers aan de Spelen, waren elk door een even groote groep verte genwoordigd. Jan de Troye en Ernst Wit- mans uit Oegstgeest behoorden tot de uit verkoren Nederlandsche jongens. Met hen zijn we gisteren eens een praatje gaan ma ken. Gaan we of gaan we niet! Wat hebben we in spanning gezeten, voordat we wisten of we meemochten of niet, zoo vertelden ze. We hadden wel ge hoord dat we een goede kans maakten, we moesten zelfs een soort examen afleggen voor eenige leden van den Kon. Ned. Ama teurs Schermbond. maar verder hoorden we maar niets. Totdat, eindelijk, we hadden de mogelijkheid eigenlijk al geheel afgeschre ven, het verblijdende nieuws kwamwe mochten mee naar Berlijn! Niet in de bios coop, nee in werkelijkheid zouden wij de Olympische Spelen zien! Was er voor een Nederlandschen jongen 'n mooiere vacantie te bedenken. Naar Berlijn. De eerste verrassing, zoo vertelde het tweetal, wachtte ons al in Berlijn. Nauwe lijks stond onze trein stil in Bentheim of een groot muziekgezelschap zette een wel- komstmarsch in. Nieuwsgierig staken we onze hoofden buiten de raampjes om te zien welke „hooge oome" er met onzen trein reisde. Niets te bespeuren. Heel langzaam drong het tot ons door dat het misschien wel om ons te doen was! En ja dat was zoo. Dertig doodgewone Hollandsche jongens die naar de Olympische Spelen gaan, aan de grens reeds met muziek ontvangen, nou, nou, dat beloofde wat te worden. Op een van de groote stations van Berlijn vroegen ons een dame en een heer of wij deelnemers aan de Spelen waren. Ja. wat moet je dan antwoorden; het is toch wel erg mooi om daarvoor aangezien te worden, dus:Jazeker, we behooren tot de Ameri- kaansche ploeg! We vertelden van de mooie zeereis met de Statendam en kregen zoo waar nog een complimentje over onze goede uitspraak van het Duitsch. De een fanta seerde er dit bij, de ander dat, totdat we op een gegeven moment blijkbaar te ver waren gegaan. Met de opmerking: „Een mooie zee reis hè, van Holland naar Berlijn", vertrok ken onze bezoekers. Zoo, die zat. De stad der Spelen. Waar men ons voor aanzag toen we in Berlijn met de bussen van het station naar het kamp reden, weten we niet, we kunnen echter moeilijk gelooven dat de Rotterdam mers Rie Mastenbroek bij haar terugkeer geestdriftiger hebben ontvangen, dan de Berlijners ons dat deden bij onzen „intocht" Het kamp bestond uit 23 groote, in een wijden kring geplaatste tenten, benevens 'n eettent .waschplaatsen ,een cantine enz. De tenten zelf boden elk slaapplaats voor der tig personen en waren vroolijk met vlaggen versierd. Op het open middenterrein stond een hooge mast met de Olympische vlag in top. Aan de dagindeeling werd streng de ■hand gehouden. Om half zeven 's morgens klonk er een fluitje en tegelijkertijd kwam de Duitsche jongen, die aan onze groep was toegevoegd, de tent binnenstormen, terwijl hij riep: Mensch heraus! Mensch heraus! Met de langslapers wist onze kampleider, de heer Slingenberg, wel raad! Wasschen, bed opmaken, ochtendgymnas tiek en Olympische vlag hijschen. Dit laat ste ging altijd met eenige plechtigheid ge paard. Terwijl de vlag heel langzaam om hoog ging, zongen de vertegenwoordigers van twee landen hun volkslied. Na het ontbijt, dat uitstekend was, over het andere eten waren de Hollanders over het algemeen niet zoo best te spreken, trok men in rijen van vier naar een van de sta dions. In het begin was het voor ons wel wat eigenaardig om in de pas te moeten marcheeren, maar alles went. Alle soorten wedstrijden werden bezocht en natuurlijk speciaal die, waaraan landgenooten deel namen. Wat heeft onze ploeg gebruld toen onze zwemsters in actie waren; je kon onze harten hooren kloppen toen Nida Senff haar keerpunt miste. En dan na een over winning! Het „Je Maintiendrai, Je Main- tiendrai. Holland spreekt een woordje mee" was niet van de lucht. Zelfs de Duitschers waren er een beetje beduusd van, na zoo'n geestdriftige uitbarsting. Ook toen de Hollanders pech hadden wa ren we aanwezig; gefloten hebben we echter niet als er wat onrechtvaardigs gebeurde, vertelden de Oegstgeestenaren met trots. Een mooi oogenblik was het ook toen Osendarp net een van zijn bronzen medail les had veroverd; hij keek onzen kant uit, wij wenkten en daar kwam hij. Nou dat heeft hij moeten bezuren, in een wip had den we hem op onze schouders en toen heb ben we hem eens even fijn in triomf voor de duizenden aanwezigen rondgedragen. De kleine Jan van Troye is een keer naar een voetbalwedstrijd geweest, maar dat is hem minder goed bevallen, hij heeft het dan ook maar bij dien eenen keer gelaten. Noor wegen speelde tegen Duitschland. Noorwe gen leidde en was beduidend sterker. De Noorsche toeschouwers waren gek van geest, drift. Op een gegeven moment kreeg Jan van een enthousiasten Noor zoo'n „vreugde- klap" dat zijn blazer gescheurd was! Je moet het maar treffen. In den regel ging men met een geheele groep tegelijk naar een wedstrijd, had een der jongens echter zin om ergens anders heen te gaan dan stond hem dat geheel vrij. Natuurlijk werd daar druk gebruik van gemaakt, het was nogal niet fijn. om geheel zonder geleide de stad door te trekken In de autobussen, trams, treinen, overal had den de jongens vrij toegang en nogal liefst in de tweede klas. Overal zag men ons voor deelnemers aan, zoo vertelden ze. Geregeld werden we bestormd en vroeg men ons om handteekeningen. Ras Kikeboe is een hand- teekening die door de Hollandsche jongens in Berlijn heel wat is gezet! Tijdens de wedstrijden kende de geestdrift der Duitschers geen grenzen en ook Hitier, die heel veel aanwezig was, leefde zichtbaar mee. Als er voor de Duitschers veel op het spel stond dan zagen wij hem tot ons groot vermaak zenuwachtig op zijn stoel heen en weer schuiven en onophoudelijk de handen ineen slaan Op het laatst zagen we wel wat te veel wedstrijden en daarom was het zoo fijn, dat we ook verschillende uitstapjes hebben ge maakt in de omgeving van Berlijn. Een paar maal is er een kampavond ge houden. elk land moest dan een paar vers jes zingen of iets voordragen. Dapper heeft de Nederlandsche ploeg daar „Zie ginds komt de Stoomboot" en vele andere schoone liederen gezongen. Wat vóóral bij de vreem delingen in den smaak viel was de Hawaian muziek, die door 'n viertal Hollanders werd geproduceerd, daar konden zij maar niet genoeg van krijgen en telkens opnieuw moest dat nummer ten gehoore worden ge bracht. Zooals wel vanzelf spreekt leefden we met de andere groepen in de beste verstand houding. Het werd wel eens een raar men gelmoesje als we met Engelschen, Duit schers, Roemenen, Grieken en Italianen zaten te praten, maar we konden ons toch verstaanbaar maken. Groot feest was het natuurlijk eiken avond als we in bed lagen! Maar helaas komt aan alles een eind en zoo vertrokken we dan na een „hartroerend" afscheid van de vele kennissen, die we had den gemaakt, in de weinige dagen, waarin we toch zoo ontzettend veel hadden beleefd, weer naar Nederland. Zoo'n vacantie krij gen we nooit weer! ZWEMMEN. OLYMPISCHE KAMPIOENEN HEBBEN GEEN RUST. ZWEMKOORTS TE ROTTERDAM. Dat de zwemkoorts in Rotterdam aldus de Msb. nog niet is afgenomen, kan wor- opgemaakt uit het feit. dat drommen van menschen gisteren in den loop van den dag en vooral gisteravond zijn opgetrok ken naar de Tuinderstraat, teneinde onze zwemkampioene te zien te krijgen en Rietje voor de zooveelste maal hartelijk toe te juichen. Het kan eoed gemeend zijn. maar men kan van het goede ook teveel krijgen. Op sommige momenten van den dag stond de Tuinderstraat stamo-en- stampvol met enthousiaste nieuwgierlgen in de hooo een glimp van onze Rie te kun nen onvangen. De drukte was tusschen viif en zes uur zoo geweldig, dat de deuren der huizen dreigden te worden ingedrukt, ter wijl het verkeer op de Kruiskade zeer ernstig werd belemmerd, daar het on den hoek TuinderstraatKruiskade al even druk was. als in de straat zelf. De politie heeft toen gemeend, en dit zeer terecht, om de Tuinderstraat te ont ruimen. Tot elf uur gisteravond heeft men de straat moeten afzetten en een ieder, die er niets te maken had, werd eenvoudig geweigerd. Rie heeft er schijnbaar ook genoeg van. Zij is gisteravond om ongeveer half zes met mevr. Braun vertrokken en eerst laat in de woning van haar moeder terug ge keerd. Dat men respect heeft voor de prestaties van de Rotterdamsche zwemkampioene is zeer te begrijpen maar laat het publiek in zijn feestroes niet gaan overdrijven. Men kan daardoor alleen het cachet ver kleinen en „Rie" is er heelemaal niet van gediend, dat men haar blijft .befuiven". Te Amsterdam hebben buurt- en speel- tuinvereenigingen gisteravond Nida Senff een serenade gebracht. Er waren duizenden belangstellenden. WATERPOLO. DE ZIJL I—L. Z. C. I 4—3. Gisteravond speelde „De Zijl" thuis vriendschappelijk tegen L.Z.C. Beide ploe gen hadden invallers. Om beurten zijn De Zijl en L.Z.C. in den aanval waarbij Rameau zijn doel keurig verdedigt, maar Elsinga toch kans ziet hem van dichtbij te passeeren. De Zijl speelt goed verder, maar plaatst een enkele maal niet zuiver waardoor goede kansen verloren gaan. Eindelijk ge lukt het Lut met een ver schot onhoud baar gelijk te maken 11. Hoewel bij een L.Z.C. aanval één der spelers voor het opstellen binnen de 2 M. lijn het water uit moet, weet de Zijl geen doelpunt te maken. De tweede helft begint eveneens met zeven tegen zes maar spoedig geeft Lut de Zijl dan een 21 voorsprong. Key wil bij de diverse aanvallen niet onder doen voor de andere en schiet hard in, alzoo den stand op 31 brengend. De aanvallen van L.Z.C. worden steeds gevaarlijker. Even krijgt Elsinga een kans en met zijn bekend achterwaartsch schot is de stand 32. Een vrije worp voor de Zijl volgt en Lut gaat er zeer snel tusschen uit, even een schijnbeweging en onhoudbaar vliegt nog maals de bai in de L.Z.C. touwen 42. Kort voor tijd gaat weer een achter- waartsoh schot van Elsinga langs Rameau en met 43 komt het einde. Het was een wedstrijd in de beste ver standhouding gespeeld waarbij goed spel viel te waardeeren. SCHAKEN. EUWE WINT VAN TARTAKOWER. L. Z .C. I—IJ I. In de zweminrichting „De Zijl". Morgenavond te 8 uur speelt L.Z.C. I in de zweminrichting „De Zijl" haar laatsten competitie-wedstrijd tegen de vermoede lijke afdeelingskampioen Het IJ I. L.Z.C., dat weer onvolledig zal zijn komt uit in de volgende opstelling: Doel: Verberg; achter: de la Court, van Heiverten C. Walenkamp; voor: H. Walen kamp, Elsinga en Tegelaar. Vooraf wordt gespeeld de wedstrijd De Zijl II—L.Z.C. II. ONZE LANDGENOOT HEEFT MET BOTWINNIK DE LEIDING TE NOTTINGHAM. De uitslagen van de gisteren in de acht ste ronde van het internationale schaak- tournooi te Nottingham gespeelde partijen luiden: Vldmar remise met Aljechin. Reshevsky remise met Flohr. Thomas verliest van Capablanca. Botwinnik wint van Tylor. Eu we wint van Tartakower. Winter verliest van Bogoljubov. Alexander verliest van Fine. Lasker was vrij. Uit de zevende ronde werden twee hang- partijen beëindigd. Aljechin verloor van Reshevsky en Flohr won van Thomas. In de tweede ronde werd de partij Capa blanca—Aljechin op last van de Britsh Ohess Federation afgebroken, omdat Aljechin zijn zet bij het afbreken der partij op het bord had gedaan en niet had afge geven. Heden zou de partij worden gespeeld, doch reeds gisteravond heeft Aljechin be sloten de partij zonder verder te spelen op te geven. De stand van het tournool is thans: 1. Euwe 6 punten uit 7 partijen. 2. Botwinnink 6 punten uit 8 partijen. 3. Fine 5V: pnt. uit 8 part. 4. Reshevsky 5 pnt. uit 8 partijen. 5. Vidmar 4'/- pnt. uit 7 part. 6. Flohr 4 pnt. uit 7 partijen. 7. Capablanca 4 pnt. uit 8 partijen. 8. en 9. Lasker en Bogoijubow 3'/, pnt. uit 8 partijen. 10. Aljechin, 3'/: pnt. uit 9 partijen. 11. Tartakower 3 pnt. uit 8 partijen. 12. Tylor 2'/: pnt. uit 7 partijen. 13. Thomas 2 pnt. uit 8 partijen. 14. Winter IV: pnt. uit 7 partijen. 15. Alexander 1 punt uit 7 partijen. Een merkwaardigheid der gisteren ge speelde achtste ronde was, dat alle partijen vóór de pauze beëindigd waren. De twee leiders, Botwinnik en Euwe, zetten hun zegetocht voort. Beiden hebben thans zes punten, met dit onderscheid, dat de wereld, kampioen reeds zijn rustdag heeft gehad en zijn rivaal nog niet. Hierdoor kan Euwe natuurlijk een punt uitloopen, waarbij echter moet worden in acht genomen, dat het programma dat hem wacht zwaarder is dan dat van Botwinnik. Euwe moet nog spelen tegen drie ex-wereldkampioenen (Aljechin, Capablanca en Lasker! en een tweetal candidaten voor het wereldkam pioenschap: Flohr en Botwinnik. Tegen zijn oud-collega's speelt hij met zwart, tegen de belde jongeren wit. EuweTartakower. De partij Euwe Tartakower was een dame-gambiet, dat Tartakower met de ongebruikelijke voort zetting Pb8c6 verdedigde. Euwe ontwik kelde het spel gunstig, zoodat al spoedig zijn tegenstander met minder terrein ge noegen moest nemen. Deze hoopte met een op het oog aardige wending zich te be vrijden. maar had daarbij een misrekening gemaakt, zoodat hij tegen Euwe's uitste kend spel gedwongen was een kwaliteit op te geven. Ook daarna was de partij nog aantrekkelijk om aan te zien, getuige het feit, dat een groot deel der omstanders trachtten haar te volgen. Tartakower wilde hun blijkbaar zoo lang mogelijk dit genoe gen doen behouden. Hij speelde door tot juist voor den matzet. Winter—Bcgoljoebof. In de partij Win terBogoljoebof speelde de laatste de Oost- Indische verdediging, g7g6 van het dame gambiet en liet het vooruitgaan van den witten d-plon in het centrum toe. Winter ondernam een aanval egen den zwarten dame-vleugel, waarbij hij eenig voordeel verkreeg. Een tegenbetooging van Bogol joebof op den koningsvleugel wilde Winter door het opspelen van den g-pion terug wijzen. Het gelukte den Duitschen meester epiele zetten later deze oogenschijnlijke geringe verzwakking onder het brengen van een offer in een nieuwen beslissenden aan val om te zetten. Daar de koningin en de andere stukken van wit op den anderen vleugel geconcentreerd werden, kon Winter geen weerstand bieden en gaf op. ReshevskyFlohr. ReshevskyFlohr was een aangenomen dame-gambiet, waar in Flohr zijn pionnen op den dame-vleugel in de bekende opstelling a6, b5. c4 bracht. Op dien vleugel concentreerden beide spe lers hun stukken, de posities bleven geheel in evenwicht en dat gaf hun aanleiding reeds na 23 zetten tot remise te besluiten, hoewel er nog tal van stukken op het bord waren en doorspelen natuurlijk zeer ge motiveerd was geweest. VidmarAljechin. Ook de partij Vid marAljechin duurde 23 zetten, maar hier was de remise wel degelijk gefundeerd. Het was wederom een Oost-Indische verdediging die zich langs bekende en rustige banen bewoog. Een aantal stukken werden geruild, zoodat tenslotte in hoofdzaak de kleine figuren overbleven. De stand was volkomen gelijk en remise vrijwel onvermijdelijk. ThomasCapablanca. Capablanca be antwoordde den Spanjaard van Thomas met de gesloten speelwijze d6d7. Thomas ruilde op c6, zijn tegenstander aldus ln het bezit van twee raadsheeren latende. Spoedig bracht Capablanca zijn pionnen in het centrum naar voren en hij verkreeg een goede stelling. Thomas maakte een foutzet, waardoor de ex-wereldkampioen gelegen heid kreeg zijd tegenstander een dubbel- pion op den f-lijn te beaorgen. Zoo ontstond het voor den Engelschen speler gebruikelijke toreneindspel, maar ditmaal met zoo vele zwakten, dat hij achtereenvolgens twee pionnen verloor en toen het hopelooze eindspel opgaf. AlexanderFine. De partij Alexander Fine was een Engelsche opening. Toen na afloop de spelers haar naspeelden, bleek wel "rst duidelijk welk een groote theore tisch - kennis Fine moet hebben. Hij ver wees bij verschillende varianten naar met deze opening gespeelde partijen en gaf tel kenmale aan. wat deze of gene speler ge daan had. Geen wonder, dat Alexander in het nadeel is gekomen. Fine was er eerst alleen op bedacht zooveel mogelijk strate gische punten te bezetten en stuurde na zijn tegenstander een dubbel-pion op de LEIDSCHE VOETBAL- EN ATHLETIEK-VEREENIGING U. V GROOTE OPTOCHT - WIELRENNEN - ATHLETIEK - DAMESGYMNASTIEK VOETBALWEDSTRIJD Aanvang optocht n.m. 4 uur op het Kaasmarktterj Aanvang wedstrijden enz. op het terrein nam. 5 uur. Toegangsprijzen: Overdekte tribune 50 cent; Overige rangen 25 cent; Werkloozenl vertoon van beurskaart 10 cent; Jongens 10 cent. - Donateurs vrijen toegang, de overdekte tribune hebben zij 50 "/o reductie. Voorverkoop plaatsbewijzen en programma's bij H. LAMAN, HEERENGRACHT Ko,| 7892 (tngea, «J c-lijn bezorgd te hebben, op een eindspel aan. Alexander hoe rustig en weloverwogen ook spelend, spande zich tot het uiterste in, maar tegen de techniek van een Fine is hij niet opgewassen. Bij het afbreken schreef hij nog we] zijn zet op, besprak echter aan stonds de stelling met Fine, die hem vlug weg de winstvoortzetting aantoonde, wel een voorbeeld van de uitstekende verstand houding tusschen de spelers onderling. Alexander erkende de juistheden der uit eenzetting en gaf op. BotwinnikTylor. De partij Botwinnik —Tylor was een Réti-opening, spoedig overgaande üi een variant van het gewone dame-gambiet. De Rus ontwikkelde zijn raadsheeren op de flanken en bezette met pionnen het centrum. Tylor kwam toen zwak te staan, speelde onzeker en verloor op den damevleugel een pion. Daarmede was het feit beslecht. Botwinnik behandelde de stelling met zijn gewone zekerheid en trok rustig met zijn vrijen verdediging pion voorwaarts. Tylor gaf nog het bekende schaak en gaf toen meteen op. Vandaag is het een rustdag. ZEILEN. DE KIELER WOCHE. Gisteren was het de derde dag van de Kieler Woche In de Starklasse bezette onze landgenoote mej. C. de Visser die als reserve was aangewezen voor Bob Maas in de Olympische star-klassewedstriiden. de derde plaats achter de Duitschers von Hutschler en Backhaus. ATHLETIEK. JESSE OWENS GESCHORST. Nadat het zwarte athletiekwonder Jesse Owens Zaterdag j.l. in Londen deelgeno men had aan den wedstrijd Ver Staten— Groot Brittannië, moest hij weer vertrek ken naar Stockholm. De meervoudige wereld- en olympische kamDioen heeft echter geweigerd met de andere Ameri- kaansche atheleten naar de Zweedsche hoofdstad te gaan. daar hij zooals hij zeide reizensmoe is. Owens zal heden met de Queen Mary" naar New York vertrekken, zoodat het zeker is dat hü niet in Stock holm zal uitkomen. Owens is n.l. van Dlan eenige aanbiedin gen. welke hem zün gedaan om tot het professionalisme over te gaan. te over wegen. De secretaris van de Amerikaan- sche amateur athletiek unie heeft ver klaard. dat Jesse Owens door zijn weigering automatisch is geschorst. WIELRENNEN. NEDERLANDSCHE PLOEG VOOR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Door de N.W.U. zijn de navolgende wiel renners ingeschreven om deel te nemen aan de wereldkampioenschappen 1936 in Zwit serland. Baanwedstrijden sprint 1 k.m., Zurich Oerlikon 29 en 30 Augustus. Professionals: J. J. van Egmond, A. van der Linden. G. Leene. Amateurs' A. van Vliet en B. J. van der Voort. 100 k.m. met motorgangmaking, 1 en 3 September a.s.: stayers: H. Alkema met gangmaker F. A. Wiersma, J. J. Snoek met gangmaker A. L. Kaser. Wegwedstrijd Bern 6 September a.s.: Professionals (afstand 220 k.m.) C. Pelle- naars. Amateurs (afstand 145 k.m.) P. L. Gom- mans en G. B. Schulte. DUIVENSPORT. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Zondag hield de P.V. De Gevleugelde Vrienden een wedvlucht met jonge duiven vanuit Mons. Afstand plm. 191 K.M. Met Zuid-Westenwind en heldere lucht werden daar de duiven in vrijheid gesteld te 7 uur 50 min. De le prijswinnende duif bereikte het hok te 10 uur 43 min. 27 sec. en had het traject gevlogen met een berekende ge middelde snelheid van 1089.1 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel be reikte het hok te 10 uur 57 min. 30 sec. en had een gemiddelde snelheid gemaakt van 1017.4 Meter per minuut De uitslag was: 1, 5, 10, 18, 24, en 29 K. I. Waasdorp; 2, 3 en 31 J. H. Groeneveld: 4 J. P. Brederode; 6, 7, 8, 9, 17 en 26 L. H. de Kleine; 11 A. l'Aml; 12 en 23 W. Florusse; 13 W. C. van Beekum; 14, 15, 21, 22, en 30 J. F. van der Lely; 16, 25, 28, en 32 R. van Troost; 19 Th. Oosterveen; 20 en 27 W. C. van Eek. Winnaar van den wisselbeker werd met aangewezen vogels definitief A. l'Ami, „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Mons 190 K.M. In con cours 134 duiven, welke om 7.50 uur in vrijheid werden gesteld en hun hokken be reikten als volgt: G. Stapper 1, 20, 21; J, Rooda 2, 8, 11, 18, 42, 43, 45; R. K. W. Kuipers 3, 10, 16, 17, 22, 24; C. v. Ofwegen 4, 39; H, W. Martens 5, 7, 14, 30. 38; J. Vernes 6, 9, 25, 37; W. Kruiswilk 12, 13, 32; A. J. LagerwelJ 15, 27, 31. 34, 35; W. v. Eijk 19, 23. 36; K. v. Keu len 25. 33; B. v. Egmond 38, 41, 44; Jac. v. Leeuwen 29. Aankomst eerste duif 10.49.23; laatste 11.19.38. VOETBAL. SPORTMIDDAG VAN U.V.S. Aan den Zaterdag door U.V.S. te hoj sportmiddag wordt behalve door Uu medewerking verleend door Concol (gymnastiek). Holland (athletiek) en Nil Swift (wielrennen). Om 4 uur vertrektf optocht der deelnemers met muziek J Werkmans Wilskracht en De Post van! Kaasmarkt door de stad naar den Kani weg Na wielerwedstrijden tusschen leden en een athletiek-ontmoetinz U.vi Holland volgt een gymnastiek-demonstl door Conconrdia. U.V.S. I speelt vervolj een voetbalmatch terwiil in de oauzel der leiding van den U.V.S.-trainer f heer Schwarz trainingsoefeningen gedemonstreerd. FORTUNA—A. Z. L. Gisteravond speelde Fortuna I A. Z. L. I.. ruststand 20. eindstand t voor Fortuna. VEREENIGING MORSCHKWART Op de ledenvergadering van Morsi kwartier is besloten toe te treden I L. V. B. en L. K. B. resp. voor voetbal| korfbal. TIENJARIG BESTAAN VAN „ONS CLUBJE". Zaterdag 22 Aug. a.s. zullen 10 jaj voorbijgegaan zijn, sinds te Leiderdorp! v.v. „Ons Clubje" werd opgericht, tof maals nog onder den naam O.D.I, r werd gewijzigd in „Ons Clubje" toenj vereeniging toetrad tot den L.V.B., in sl ker Zaterdagmiddagafdeeling met ris lend succes gespeeld werd. De laatste jaren tracht O.C. energiek! le klasse van deze afdeellng te bereiken! behoort zij tot de bestgeplaatste canf daten daarvoor. In verband met de feesl lijke opening van haar nieuwe terreinI Zaterdag J.l. zal het jubileum op bcsehl den wijze gevierd worden, n.l. met een wedstrijden, 's Middags te halfvier kril O.C. II het elftal van Roodenburg nl gast en 's avonds om 7 uur speelt A.H.T (kampioen Zaterdagmiddagafd. van r L.V.B.) tegen Lugdunum I. Aangezien laatstgenoemde twee hebben toegezegd zoo volledig mogelijk I te komen, kan dit een belangwekkc| wedstrijd worden. BEDRIJFSELFTALLEN COMPETITIE In den wedstrijd tussohen de Sierte centrale en de firma W. C. Hage, bleek, 4 beide partijen vrijwel tegen elkaar wa| opgewassen. De eindstand was dan ook 1—1. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN R.B.F. Morgenavond te half zeven 20u C.0! op het Leidsche Boys-terrein den 16denf laatsten nederlaag-wedstrijd spelen teff R.B.F. Deze wedstrijd is uitgesteld en vu] eerst plaats op Dinsdag 25 Augustus half zeven. NOORDWIJK I—BADGASTEN. Op het strand te Noordwij k werd gistd avond onder groote belangstelling voetbalwedstrijd gehouden tusschen Noo wijk I en een badgasten-elftal, bestaai uit; doel: Voskamp; achter: R. J. D*1! S, Meyer; midden: v. Tulder, A, v. S«J en M. Schouten; voor: R. Koole. v. d H. Warners. C. N. Loef en P. Hoos. Goed spel bleek op het strand or.rr. lijk en het werd tenslotte een dwaze looning. waarbij Noordwijk met 101 Na afloop waren de spelers de gast" den Graaf van Limburg Stirum in w post, waar elk speler een draagmeanj ontving. m Dinsdagavond te kwart voor acht opnieuw gespeeld doch dan op het w balterrein aan den Achterweg. BOKSEN. BRADDOCK GEBLESSEERD. De wedstrijd om het wereldkainpiiv. schap zwaargewicht, welke in Septem a.s. tusschen den wereldkampioen»! doek en den Duitschen uitdager 1 Schmeling zou worden gebokst, aal 1 schijnlijk dit jaar niet meer wordenu» houden. De wereldkampioen lijdt at T een tweetal weken aan een handBie j ccu uwcciifti WCJVC11 aait. ----- welke een operatie noodzakelijk zaj ken. De dagelijksche massage heen het minste resultaat gehad. Brao heeft een verzwering aan een der v' ,1 kootjes van de linkerhand opgeloope i hem bij het maken van den vuist oe i heelen arm tot aan de elleboog j Door de operatie zou Braddock mi» n vier maanden buiten geveoht woroe steld, zoodat de wedstrijd waarscni)_n(| niet voor het voorjaar 1937 zal plaats vinden. SCHAATSENRIJDEN. EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP KUNsI' RIJDEN VOOR PAREN. did Op de bestuursvergadering va d Internationalen Schaatsenrijders™» Kopenhagen is bepaald dat het Eu 0p kampioenschap kunstrijden voor p 20 en 21 Februari as. te Amsterdam worden gehouden. jj

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10