Echte „WECK" N.V. Piet van INMAAKGLAZEN f. 3.94 N.V. v.h. Fa. BERNARD LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad LAND- EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. VI/SCHERJ-eEPICHTtN DE KANTOREN VAN DE N.V. LEIDSCH DAGBLADl Openbare Vrijwillige Verkooping Abonneert U op het Leidsch Dagblad Koets, Oranjestr. 14; C. Faase. Zwarteweg 19; C. J. Eggink, Reijerskoop 99; Jac. Boov Mz., Zijde 125; K. Ellerbroek. Berkenweg 30; Adr. Pols. Voorkade 55b; J. J, Bos, Laag- Bo-koop 94; P. Verbeek. Berkenweg 29. Vertrokken: S. K, Schortinghuis naar Haarlo; F S. Müller n. Duitschland; A. L. Vergeer n. Reeuwljk; M. Kraan n. Alphen; J. J van Dam n. Alphen: D. den Dunne n. Alphen: G. L. de Bruin n. Alphen; G. Walraad naar Voorburg. Het a.s. Koninginnefeest. Dit jaar zal het Koninginnefeest alhier worden gehouden op Woensdag 2 Septem ber Het feestpragramma is als volgt samengesteld 7.15: Reveille; 7 30: Klokgelui; 8 uur. Koraalmuziek; 9.15: Aubade door school kinderen voor het Raadhuis; 9.45: Optocht der schoolkinderen onder muzikale bege leiding door het dorp. Deze optocht zal wor den gesloten door een groep versierde rij wielen, autopeds en tandems. Na ontbin ding van den stoet tractatie der school kinderen op de scholen. Des n.m. van 2 uur tot half 5 kinderspe len op het terrein gelegen naast 't gebouw „Flora Van half 5 tot 5 uur. gecostumeerde voet balwedstrijd. Van half 7 tot half 9 demon straties door de plaatselijke gymnastielcver- eenigingen. Half negen concert voor het gemeente huis en verder verlichting van het centrum van het dorp aan den Westkant van de Gouwe. De nieuwe brug over de Gouwe. Naar wij vernemen, zal op Zaterdag 5 September e.k. een aanvang worden ge maakt met het leggen van de nieuwe brug over de Gouwe te Boskoop. De R.K. harmonie „St. Caecilia", onder leiding van haar directeur den heer Markx, behaalde op het concours te Ankeveen N.H. een 2en prijs in de le afd. met 276 punten, terwijl zij in den marschwedstrijd beslag wist te leggen op een len prijs. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag a.s. des v.m. te 10 uur bijeen. 1. Aanbieding van de Gemeenterekening, dienst 1935. 2. Aanbieding van de rekening van het Waterbedrijf, dienst 1935. 3. Ver zoeken van de Chr. H.B.S. te Leiden en die te Alphen a'd. Rijn. om een bijdrage. 4. Verzoek van de Tentoonstelling Vee en Bodemproducten „Vebo" om subsidie. 5. Verzoek van A. Lieverse om vermindering van wegbelasting. 6. Verzoek van de afd. Hazerswoude van den Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen om een verorde ning tot beteugeling van de wilde bokken- houderij. 7. Voorstel tot het stichten van 12 grafkelders op de nieuwe algemeene be graafplaats. 8. Voorstel tot het aanschaf fen van een nieuwe brandspuit. 9. Voorstel tot wijziging van de begrooting, dienst 1936. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, d. van F. J. Kouwenhoven en C. A. Spierenburg An- tje Johanna, d. van P. Brommers en A. T. Uithol Wilhelmina Magdalena Petronella d. van A. P. J. Kerkvliet en A. N. van der Geest Lambertus Johannes, z. van J. C. Windhorst en M. Straus Theodorus Hen- drikus, z. van C. Verhorik en JNiewets Willemijntje. Helena, d. van H. Bloos en D. Rodenburg. Propaganda-avond der Chr Gymnastick- vereeniging. De Chr. Gymnastiekvereen. „Hou Vast' gaf op het plein van de Cch. school een openlucht-uitvoering, die zich in n groote belangstelling heeft mogen verheugen. De voorzitter, de heer Jansen, hoofd der Herv. Chi. school sprak een kort openingswoord en wees op de gioote plaats die zoo lang zamerhand de gymnastiekver. in onze ge meente heeft ingenomen. Deze avond is dan ook bedoeld als propaganda-avond. Gewezen werd op het groote nut van de gymnastiek voor jonge menschen, en noe noodig het is dat reeds vroegtijdig de spie ren moeten gestaald worden Aangespoord werd dan ook om als werkend lid van deze nuttige vereeniging toe te treden. Vervolgens verkreeg de directeur, de heer J. J. J. Vos, gelegenheid om met de dames en heeren het programma, bestaan de uit elf nummers af te werken. Het heeft inderdaad de moeite geloond, eenige uren de vorderingen gade te slaan die de gym nastiekvereniging gemaakt heeft. De vrije oefeningen van de jongens en die der da mes, zoomede die der Paardoefeningen van laatstgenoemden trokken onzen aandacht Daarna het werken aan hoog rek, brug, tremplin, paardspringen door heerer.. id. hoogspringen door jongens en laag rek en oefeningen door heeren op brug. waren pannende momenten. Gebleken is, dat deze vereeniging op het gebied van gym nastiek heel wat presteeren kan. De uitvoering is dan ook uitstekend ge slaagd. Het plein was voor deze gelegen heid electrisch verlicht. De heer D. Bui tenhuis Jr. dankte voor de belangstelling en spoorde aan om als lid der vereeniging toe te treden. Een mooie miniatuurmolen! De arbeider J. van Velde alhier, die reeds op meerdere huisvlijttentoonstellin- gen op het gebied van het bouwen van mo lentjes, de aandacht op zich gevestigd heeft, komt ook nu weer eens blijken ge ven, wat energie en taaie volharding ver mogen. Alhoewel geen vak- of ambachts man, heeft hij nu op het gebied van mo- ltnbouw in miniatuur, iets vervaardigd dat algemeene bewondering afdwingt. Het mo lentje, dat thans de aandacht vraagt, brengt zoodra de wieken in beweging ko men, eenige vakken naar voren. Verschil lende houten poppen worden daardoor in werking gesteld, welke enkele ambachten voorstellen. Zoo ziet men bijv. een timmer man aan de schaafbank, en een aan het houtzagen, een schilder een kwast han- teeren, een stucadoor werkzaam aan een plafond,, een opperman met zijn kruiwa gen en tenslotte een opzichter in 't mid den, die door het bewegen van zijn han den, bevelen uitvaardigd. In totaal worden hiermede een 9-tal personen aangeduid, die werkzaam zijn. Het loont inderdaad de moeite om deze miniatuurmolen in wer king te zien! De prijs van de zoete melk is hier met i cent per liter verhoogd. De speldjesverkoop ten bate van „Santos" heeft f. 45.opgebracht. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Overleden: P. J. Janmaat 57 jaar, echtge- noote van N. Koot. Naar wij vernemen heeft mej. N. J. Vermeulen bericht ingezonden, dat zij haar benoeming tot lid van den Gemeenteraad niet aanneemt. NIEUWVEEN. Raadsagenda. De raad komt Donderdag a.s. des avonds te half acht (n.t.i bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Inzake Capi- tulanten Reglement: 3 Vaststelling nieuwe schoolzeldverordening. 4 Vaststelling leges- verordening in verband met de nieuwe Bevolkingsboekhouding: 5. Vaststelling straaUHastlngkohier dienstjaar 1936: 6. Inzake verpleging van een armlastige vrouw; 7 Inzake verpleging van een ach terlijk kind: 8. Voorstel tot den bouw van een nieuw Raadhuis: 9. Wijziging der ge- meentebegrooting10. Eventueel nageko men stukken. ZOETERMEER. De jaarlijksche Faardcnmarkt. Op Woensdag as. zal alhier de jaarlijk sche paardenmarkt worden gehouden. In de afgeloopen week werden in het zwembad alhier 342 baden genomen en wel door dames 45, heeren 118, meisjes 56, jongens 123 baden. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Hoe oogst men anijszaad? W. S. v. S. V. Antw.: De anijsplant behoort tot de schermbloemigen. Deze plantenfamilie laat het zaad gemakkelijk vallen, wanneer de vruchten rijp zijn. Vaak zelfs wordt het zaad bij rijpheid weggeslingerd. Van de Anijsplant dient U de vruchten, welke in zoogen. schermen bijeen staan, af te snij den, wanneer de kleur geel wordt, maar vóórdat de vruchten open gaan. Hang alles te drogen, desnoods in een groote papieren zak om het mogelijk uitvallende zaad op te vangen. Vraag: Hierbij enkele bladeren van een sering. Wat kan oorzaak zijn dat al de bla deren zoo worden. Kan de wind zoo iets doen? N. V. te K. a. Z. Antw.: Uw sering is aangetast door een Insect, dat het bladgroen weg eet. waardoor de bladeren geen weerstandsvermogen meer bezitten en verdorren. De oorzaak is niet gemakkelijk vast te stellen. Wel heeft de eene soort hiervan meer last dan een ander. Verzamel de aan getaste bladeren en geef de boom met wa ter verdunde mest. Dit zet tot groei aan. Bespuit In den winter de struiken met vruchtboomcarbolineum, Tli'lo. Vraag: Heb twee vruchtboomen. 1 is Triumph de Vienne, Is een jonge leiboom, heeft nog niet gebloeid; 2. is Seigneur d'Esperen, heeft reeds gedragen maar de vruchten vallen onrijp af. Hoe te handelen? Boomen staan goed in de zon. H. H. te K. a. Z. Antw.: U zult beide boomen flink moeten mesten. Dat kunt U nu doen door stalmest onder de boomen ondiep in den grond te werken. Ook kunt U daarvoor verteerbaar tuinafval gebruiken, aangevuld met bijv per boom 1 kilo A.S.F. korrels (12 x 10 x 18). Deze laatste met het afval onderwerken. Geef in het najaar (November) elke boom 2 kilo gebluschte kalk, welke eveneens wordt ondergespit. Van de leiboom dienen nu de lange takken tot op enkele bladeren ingekort, behalve die welke de hoofdtakken moeten verlengen. Deze laatste moeten in de juiste richting aangebonden. Bespuit in den winter met vruchtboomcarbolineum (7Vj°/o) en let op ons schrijven in het voor jaar omtrent andere spuitmiddelen. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". H. W. P. te L. Lelden, Sassenheim, Lis- se. Hillegom, Haarlem, Velsen, Beverwijk, Castricum, Egmond a/d. Hoef, Bergen, Schoorldam, Schagen, Anna Paulowna, Den Oever, Zurich, Achlum, Franeker. 165 K.M. C. G. te A. Alphen. Bodegraven, Rot terdam. Om 1 uur 's middags vertrekt er van Rotterdam een boot naar Waalwijk. Aankomst Waalwijk 5 uur 45. 's Zondags geen dienst en 's Zaterdags is het eindpunt Geertruidenberg. Eerste klas f0.60, tweede klas f. 0.40. W. de G. te L. De minister van Handel en Nijverheid verleent eiken Donderdag om 2 uur audiëntie. Kosten zijn er niet aan verbonden. A. J. H. te L. Het toegezondene is niet te herkennen. Ruim alles schoon weg en wacht eens af, of U het over enkele dagen nog vindt. Is dit wel het geval, deel het ons dan nog eens mee. IJMUIDEN, 18 Auf. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.80—0,54; Griet peri kist van 50 K.G. f. 189; Tongen per K.G I f. 1.250.76: Groote Schol per kist van 5g| K.G. f.20; Middelschol f.16; Zetschol f. 131 9; Kleine Schol f.151.60; Bot f. 6.50; 1 Vleeten per stuk f. 1.10; Groote Schelvischl per kist van 50 K.G. f.1512; MiddelI Schelvisch f. 12.50—11; Kleine Schelvischl f. 7.30—2.50; Kabeljauw per kist van 1251 K.G. f.38—18; Gullen per kist van 50 Kol f.7—1.80; Lengen per stuk f. 0.550.35;'| Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.402.30; I Koolvisch per stuk f.0.630.55; Makredl per kist van 50 K.G. f. 6.502.80. Versche haring f. 43.30 per kist. Aangekomen de stoomtrawlers: RO. t|| met f.3470; IJM. 89 met f.1457; IJM. 10j| met f.1179; IJM. 91 met f.735; IJM. w| met f.503; IJM. 42 met f.1087; IJM. 15)1 met f.1351; IJM. 153 met f.1252; IJM. 10i| met f.740: IJM. 60 met f.1940; E 45 metl f.666 besomming. Voorts de loggers KW,| 132 met f.27 besomming. Vlaardlngsche markt, 18 1 VL. 151 met 28 last; SCH. 289 met 29 lastI Maatjesharing grof 10.70; Volle haring 11.20—10.60; Maatjesharing 8.90—8.-; I Volle haring Noord 12.10; Maatjes haringI Noord 9.20; Volle haring Zuid 11.2010.60:f Maatjes Zuid 8.908. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel" 14 Augustus. Tusschen 55 gr. 53' 5" Nbr.l en 0 gr. 18' Wl. VL. 180, 140 kantjes. Alles weL zijn iederen werkdag geopend vanal half 9 des morgens lot half 6 namidd. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens fol 4 uur 's middags. O Zondags den geheelen dag geslolenl ïijn NIET DUURDER dan namaak. WÈL BETER. Complete installatie, met 6 glazen 7856 BREESTRAAT 55 schuin t.o. de Genoorzaal Telef. 479. ln het Notarishuis te Leiden, bij inzet en afslag op Vrijdagen 28 Augustus en 4 September 1936, des avonds 7 uur. ten overstaan van H. M. MAR- KUSSE. Notaris, te Leiden, van: Diverse perceelen BOUW TERREIN en GROND, geschikt voor bouwterrein, zoomede TWEE HEERENHUIZEN met schuurtjes en tuinen, zeer gun stig liggende aan de Verdam straat de huizen plaatselijk gemerkt 56 en 60 en de te verlengen Kernstraat en Fruin- laan. te Leiden, ter totale grootte van ongeveer 59 Aren 47 Centiaren, te veilen in di verse perceelen en combi naties. 7863 Het heerenhuds nr. 56 is in eigen gebruik, en bevat bene den: vestibule, kamers en suite, keuken, boven: 3 kamers en badkamer, daarboven zolder met 3 slaapkamers en is voor zien van centrale verwarming. Het heerenhuis nr. 60 Is ver huurd voor f. 550.per jaar tot 1 Augustus 1939, en onge veer gelijk ingericht als nr. 56, doch heeft op zolder 1 slaap kamer. Aanvaarding onder gestandd. loopende huur bij de betaling op 5 October 1936. Bezichtiging terreinen eiken werkdag, der huizen in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Don derdag van 24 uur nam. Inlichtingen verstrekt gen. Notaris, te wiens kantore kaar ten verkrijgbaar zijn. .D Neem de trein of bus en bezichtig onze plm. KIPSTRAAT, ROTTERDAM 56 ETALAGES, 1500 MODELKAMER 4-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8