YSCOLA'S YSCOLA'S vraagt LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsda? 18 Augustus 1936 UIT DE RIJNSTREEK. Vragen inzake den huurtoeslag. poor het raadslid der K.D.P. zijn aan en W. vragen gesteld Inzake den huur- ■otólas voor gesteunde werkloozen. Hij rraagt o.a. of B. en W. naar aanleiding van het ministrieel besluit al stappen «nomen hebben om te trachten dit in doende besluit ongedaan te maken? Zoo Jm? hebben B. en W. reeds kunnen na- ,aan welke gevolgen deze voornemens der ■peering voor de positie der werkloozen in gemeente zulten hebben? Zijn B. en W. niet van oordeel dat het oorvoeren van deze maatregelen een niet 't dragen leed en ellende zal veroorzaken oor de werkloozen? Kunnen B. en W. het mogelijk achten jjt de ondersteunde werkloozen bij af- 2iafilng van den huurtoeslag van hun jltkeering de volledige huishuur kunnen ietalen? Zoo neen? zijn B. en W. dan zoo spoedig jjogelIJk bereid er op aan te dringen op strekking der verslechteringen ln de lunregeling? In de Gemeentelijke Zweminrichting |a na afgelegde proeven uitgereikt het ■emdiploma A. aan de heercn M. van imbcek, J. P. van Eijsden en J. van Marls, (t diploma B. aan A. J. Groot. Verder is (gereikt het diploma A. aan de dames Gocmans. Tiny van Dijk, I. J. C. Gee- jrllct, Emmy Velthuys, Elly Busé en C. van ■tuten, diploma B. aan Bep van Ruiten, Brauckmann en Bep Lommerse. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Marljtje, dochter van L. T. de lest en L. Ouwehand Lena, dochter van Sip en A van Duijn Antje, dochter an C, van der Wiel en K. van Duijn acoba, dochter van C Guljt en A. van kiijn Antonie Cornelis, zoon van A. C. tosenaar en H. Ouwehand Neeltje, ochter van J. van der Plas en E. Dijkhui- en Cornelis, zoon van W. Remmelzwaal A. van Rijn Jacob, zoon van J van Rijn en M. van Rijn Adriana Claóina, dochter van J. van der Boon en G. Ouwe band. Overleden: Lamberta Eikelboom, oud 74 Jaren, echtgenoote van P. Brussee Pietje Haasnoot, oud 51 Jaren, echtgenoote van van Rijn Leendert van Beelen, oud Jaren, weduwn. van A. Haasnoot. Ondertrouwd: A. C. Hofkes en G. Bur- terhout Getrouwd: W. L. Kuijt en L. van Vclscn C. Moerkerk en P. E. van Schooten I. Schadde van Doorn en J. van der Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN. Te water geraakt, doch gered. In weerwil van het warme weer was het toch volkomen tegen de bedoeling in dat bet 5 Jarig zoontje van den heer R. bij de Turfmarkt in den Rijn terecht kwam. De daar woonachtige F. M. wist hem van een vissen dood te redden. Een collecte ten bate der R.K. Kerk. fehouden na een liefdadigheidspredlcatie door pastoor Buys, bracht de niet onbe langrijke som op van f. 491.56. -De opbrengst van de door de afd. Kat- vijk Rijn van „Herwonnen Levenskracht" gehouden bloempjesdag bracht de mooie km van f. 71.op. KATWIJK AAN ZEE. Drenkeling gered. De heer G v. d B. uit Alphen a. d. «iin verloor gistermiddag, terwijl hij in zee bil het Zuiderstrand aan het baden was, net bewustzijn. De heer R.. eveneens uit Alühen en eenlge omstanders zagen het wisten hem behouden oo het strand te «eneen. Het duurde geruimen tiid hem T«r bij te brengen: dat geschiedde door liddel van het toeirassen van kunstmatige uemhallng. Dr. Steinz verleende de eerste hulp en khtte het noodzakelijk, het slachtoffer ter ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis Leiden over te brengen. De politie was spoedig ter plaatse om den noodigen "island te verleenen. Door de houders van kiosken, enz. op Jet strand is aan B. en W. verzocht de laat- 'te termijn der pachtsommen kwijt te (helden, zulks met het oog op het slechte Mzoen. -Het bestuur van de Oranjevereenlglng «eft bewerkt, dat bij het Konlnginnefeest JP Woensdag 2 September om 11 uur op Jn strand een zeer Interessante maske- 'w-voetbalwedstrljd zal plaats hebben "sschen de twee voetbalclubs alhier Quick "Is en Katwijk. -De bijzondere collecte voor de Diaconie de Herv. Kerken gehouden heeft opge wacht de som van f. 292, Gevonden: een bril, kinderschoen, por- «euille inh. zwemdiploma, verchroomd fdortog®, rijwlelbelastlngmerk, badpak, i "doek, das en pyama, een bovengebit, E'inBmerk 'n éUd, bril, trouwring, bad- blai badmuts, badpak, badbroek, iiin» 6 ?eln'uuL oorbel, hondenriem, pen es, grijze sportkous, terwijl ls gevangen tolltfc kanarie- Inlichtingen bij de „.„^IsAgd te Den Haag voor het Jatten hoofdacte L.O. de heer M. A. -Li te Katwijk Zee. LISSE. Bisschop van Haarlem heeft tot j™or alhier IH. Agatha) benoemd de P- A. van Zuylen. NOORDWIJK. Te laag gevlogen. pP?r, dagen werd onze badplaats ge- <i^>or een uit 1)6 Zandvoort vliegtuig, waarmede zoo laag over en in zee badende personen ge- werd, dat velen de schrik om het 7851 ilngez. Med.) hart sioeg. De politie die van 't feit getuige was, heeft het nationaliteits- en inschrij- vingsmerk genoteerd en zal tegen den vlie genier proces-verbaal opmaken. Gevonden: 1 paar schoenen, 1 ceintuur met gesp, 1 paar sandalen, 1 pakje wasch- goed, 1 armband, 1 schoentrekker, 1 arm bandhorloge, 1 portemor.nalc, 1 Ontspan ner fototoestel, 1 motorrijwiel, 1 trui, 1 vulpen, 1 bal 1 rijwiel, 1 schop, 1 sleutel. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur namiddags ten polltiebureele te Noordwljk- Binnen. De Schildjesverkoop ten bate van het Dorus Rljkesfonds heeft alhier f. 140.61 op gebracht. NOORDWIJKERHOUT. De oud-kapelaan der St. Vlctor-kerk alhier, pastoor M. v. d. Eem te Anna- Paulowna herdacht zijn zilveren priester feest. Een deputatie uit de Vlctor-parochie bracht dc golukwenschen over en woonde de feestelijkheden bij. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Een korte vergadering. Onder voorzitterschap van burgemeester van Gerrevlnk kwam de raad dezer ge meente gisteravond ln openbare vergade ring bijeen. Afwezig de heeren van Egmond, Sanders en Smit. Alvorens tot de behandeling van de agen da over te gaan, herdacht de voorzitter met eenige welgekozen woorden het zoo plotse ling heengaan van den heer B. J. M. Kort- mann. oud-lid van den raad. De heer Kortmann, aldus spr. heeft niet alleen als raadslid verdienstelijk werk ver richt, ook op maatschappelijk terrein heeft hij veel tot stand gebracht. Namens den raad dankte de voorzitter den heer Kort mann nogmaals voor zijn arbeid, ln het be lang van de gemeente Oegstgeest, verricht. Moge God. zoo eindigde spr., zijn kinderen in deze dagen van droefenis nabij zijn. Hierna ging men tot de behandeling der agendapunten over. Onveranderd werden de notulen der vo rige vergadering goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van verschillende ingekomen stukken o.a. missives Van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van raadsbesluiten. Een verzoek van het bestuur van de afd. Oegstgeest van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen .om bij het vaststellen van de nieuwe schoolgeldregeling voor groote ge zinnen een extra reductie toe te passen en een verzoek van de vergunning en verlof houders om gedurende de zomermaanden hun. caié'sdes Zategdags ep Zondqgs tot 12 uur n.m. geopehd te mogen houden, wer den voor praeadvies in handen van B. en W. gesteld. Het raadsbesluit van 2 April 1936 tot wij ziging der begrooting 1935 (verhooging post kleeding en uitrusting der veldwachters) is door Ged. Staten niet goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. werd dit besluit inge trokken. Door den heer Kruizinga zijn aan B. en W. schriftelijk een vijftal vragen gesteld naar aanleiding van de circulaire van het departement van sociale zaken, afd. werk verschaffing en steunverleening De heer Kruizinga vraagt B. en W. welke gevolgen de nieuwe steunregeling voor Oegstgeest zal hebben en vraagt verder of B. en W. niet met hem van meening zijn, dat van het steunbedrag niets meer af kan. Tenslotte vraagt de heer Kruizinga, wat B. en W. van plan zijn te doen. In hun schriftelijk antwoord deelen B. en W. mede. dat de nieuwe regeling voor Oegstgeest. waar geen huurtoeslag wordt gegeven, niet nadeelig zal zijn. Ook de overige wijzigingen in de steunregeling, zoo deelen B en W. verder mede. zal in onze gemeente niemand eenig nadeel ondervin den. B. en W. vinden derhalve geen termen aanwezig om bij de regeering stappen te ondernemen. Verder voegde de burgemees ter aan dit antwoord nog toe, dat de be treffende wijzigingen in de steunregeling juist gistermorgen voor den tijd van veer tien dagen door dr. Colijn zijn opgeschort. De gemeenterekening 1935. die sluit met een nadeelig saldo van f. 10.294.38 werd evenals de rekening van het grondbedrijf aangeboden. In de commissie van onder zoek werden benoemd de heeren den Ouden, Kruizinga. mr. Sprey en dr. Simon Thomas. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot verkoop van 400 vlerk. M. grond a f. 11, gelegen Rijnzlchtweg, hoek Rijngeester- straatweg. aan mej. Parmentier. Een voor stel van B. en W. om een geldleening aan te gaan ter aflossing van een andere lee ning werd zonder discussie goedgekeurd. Met de stem van den heer Kruizinga te gen, werd besloten tot opheffing van de commissie van toezicht op het L.O. De heer Kruizinga achtte een dergelijke maatregel niet verantwoord. Na toelichting door den voorzitter, gingen eenige comptabillteitsbesluiten zonder op- of aanmerkingen onder den hamer door. Bij de rondvraag vroeg de heer Kruizinga of B. en W. niet bereid waren stappen te ondernemen om te komen tot een alge- meene huurverlaglng van de woningen van de bouwvereeniging „Buitenlust", zulks met medewerking van het Rijk. De voorzitter antwoordde, dat hij het niet verantwoord achtte een dergelijke stap te nemen. Spr. zeide echter toe. de kwestie na der te zullen bestudeeren. Verder informeer de de heer Kruizinga naar de bouwplannen. Hierop deelde de voorzitter mede. dat deze op het oogenblik ter bestudeering bij den minister zijn. De openbare vergadering werd vervolgens gesloten en de raad begaf zich in geheime zitting. Teraardebestelling van wijlen den heer B. J. M. Kortmann. Onder groote belangstelling had heden morgen op de R.K. begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffe lijk overschot van den heer B. J. M. Kort mann. Wij merkten hierbij oa. op: de heer N. Zandbergen, wethouder en de raadsleden de heeren C. Bakker, Joh. Uit- tenbogaard en J. den Ouden. Als afgevaar digden van de IJsclub Oegstgeest waren aanwezig de heeren L. van Nieuwkoop, Joh. Juffermans en Zwart. Voorts waren met een deputatie van het bestuur van de Mij. tot Bev. der Toonkunst, afd. Leiden, tal van leden daarvan tegenwoordig. De plechtige dienst in de Kerk werd ge leid door Kapelaan Dorbecke van de Pa rochie van O. L. Vrouwe Hemelvaart, te Leiden, geassisteerd door de kapelaans Sanders en Martens van de Willibrordus Parochie alhier. De absoule op het kerkhof werd verricht door kapelaan Dorbecke, terwijl de gezangen werden uitgevoerd door het zangkoor onder leiding van pas toor de Vetten. Aan het graf werd niet gesproken. Tal van bloemstukken dekten de baar. w.o. van de afd. Toonkunst Lel den en van de IJsclub „Oegstgeest". RIJNSBURG. Onder leiding van den heer C. Kort had aan den Buitenweg en Meyboomstraat de beproeving der brandbluschmiddelen plaats, waarbij ook dc burgemeester aan wezig was. Een en ander verkeerde in uitstekenden staat. De datum voor het Konlnginnefeest ls voorloopig vastgesteld op 8 September a.s. SASSENHEIM. Het Gasbedrijf in 1935. Aan het verslag betreffende het gasbe drijf ontleenen wii dat het een geduchte concurrentie te verduren heeft gehad van de petroleum, die metie oorzaak was van het feit dat het gasverbruik met 79.381 M3. terug lien, ondanks het feit. dat het aan tal verbruikers met 31 toenam Er werd dan ook een verlies geleden van f. 1184.89. Het buizennet werd,, niet uitgebreid ter- wH] het aantal verbruikers 1085 bedroeg waarvoor 474 gewone en 611 nenningmeters. Bil verbruik boven 500 M3. per jaar werd een reductie verleend van 5 ct. per M3 In totaal werd terugbetaald f4896.70. Voor deze reductie kwamen ln aanmerking 187 gewone meter- en 65 penningmeter-ver bruikers Ingekocht werden 436.002 M3 waarvoor f. 22.899.49 werd betaald, het gasverlies be droeg 31.631 M3. of 7,25 Wordt tot dusver het aas van Lelden be trokken. bij raadsbesluit, van 30 Dec. 1935 is met de gemeente Lisse voor de levering van gas een overeenkomst aangegaan en het contract met Leiden opgezegd tegen 31 Dec. 1936 De schuld van het bedrijf bedroeg op 31 Dec. f. 61.675.33 terwijl de boekwaarde van het bedrijf f. 101.770.34'/! bedraagt. Door de thans ingevoerde tariefsverla ging en vrilstelling van meterhuur hoopt men den strijd tegen de petroleum krachtig te vderen en wordt vertrouwd, dat het oude debiet weer zal worden bereikt. Het Waterbedrijf in 1935. Van de gemeentebedrijven is het water bedrijf het eenige. dat. in het jaar 1935 winst heeft opgeleverd. In liet vtrsiag wordt er weer gewezen, dat op het verzoek om een tweede watermeter te plaatsen, van Hillegom nog steeds geen antwoord ls ont vangen. Daar het waterverlies naar ver houding groot is. zou deze tweede meter een foutieve aanwijzing aan het licht kun nen brengen. Ingebracht werd 84.020 M3 voor een bedrag van f. 7542.34. Ontvangen werd aan vastrecht, f. 20170.55. wegens meerverbruik 6510 M3 a f. 0.25 is f. 1627.50 terwijl 5857 M3 voor industriedoeleinden werden geleverd. In totaal was het ver bruik volgens de watermeters bij de aan geslotenen 73.823 M3. zoodat het, verlies dus ruim 12% bedraagt. Het aantal aansluilin- gen nam met 48 toe. terwijl het aantal aangeslotenen, dat wegens meergebruik moesten bijbetalen 244 bedraagt. Van de bij vastrecht toegestane hoeveelheid werd 19.430 M3 niet gebruikt; dit levert een bruto winst van f. 4860.Het buizennet werd niet uitgebreid, terwijl de uitbreiding van het Zuidelijk deel der gemeente een nadeelig saldo van f. 900.opleverde. Op één uitzondering na behoefde door garanten voor een minimumverbrulk niet te worden bijbetaald. De schuld bedroeg op 31 Dec. f. 106.583. 31: de reserve f.215131 De winst over 1935 ad f. 3603.76'/i komt ge heel ten goede van de gemeentekas. Kapelaan K. J Westerkamp is dooi den Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan te Schiedam Dit bericht zal hier met gemengde gevoelens ontvangen wor den. daar de vertrekkende kapelaan zich oo het gebied der jeugdbeweging zeer ver dienstelijk heeft gemaakt. Tot kapelaan der St. Pancratius- parochie alhier is benoemd de heer Smidt, neomist: o VEUR-LEIDSCHENDAM. Verschenen is het verslag 1935 van het gemeentelijk Gasbedrijf van Stomwijk en Veur. De Balans geeft als eindcijfer f. 316611.61. de Winst- en Verliesrekening f68348.46 (begrooting f. 67678.46). De Kapitaalsreke ning f. 145796.41, waarin begrepen een nadeelig slot van f. 56971.61. Het nadeelig slot van de explotatie bedroeg f. 9650.56, hetwelk ten laste komt van elke gemeente elk voor de helft. In aansluiting op ons bericht inzake de inbraak bij den molenaar P. van E. wonende aan den middelsten molen in den Driemansmolen, vernemen wij nader dat uit het. onderzoek gebleken is, dat vermist wordt een bankbiljet van F. 25.en een gouden vijfje, dat geborgen was in de lade van een kast. o VOORSCHOTEN. Aanbesteding. Ten overstaan van het gemeentebestuur had de aanbesteding plaats van den aan leg van ongeveer 150 Meter bestrating en trottoir met bijkomende werken aan de Wijngaardenlaan hoek Schoolstraat. Ingeleverd was als volgt: C. Kruyf en Co., alhier, f.5797; J. C. Theuns en Co.. Delft, f. 5795; H. Bakker, Giessendam, f. 5742; Gebr. W. Visser, Wassenaar, f. 5650; M. de Jong en Zn., alhier f. 5252; T. T. de Geus en J F. Strampraad, Stompwijk, f. 5200; Gebr A. en Joh. A. Schouls. Leiderdorp, f.4990; H. de Graaf, alhier, f.4960; P. J. en H. Visser, Wassenaar f.4950; C. v. Osnabrugge en J. Douwes, alhier, f.4939; C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn, f. 4939; Th. v. Lith, alhier, f.4774; J. Th. Kooy- man, alhier, f. 4675; G. A. Niersman, alhier, f. 4558. De gunning is aangehouden. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje Lydia en Willemina, dochters v. S. v. d. Heden en H. Sol; Karei z. van K. Klein en Ch. Westerduin. Ondertrouwd: A. A. de Jong. 26 .aar en M. G. Paesle, 21 joar. Getrouwd: P. Zonneveld, 26 jaar en A. C. v. Egmond 26 jaar. Overleden: Maartje Lydia en Willemina v. d. Heden, beiden één dag oud; A. Beek Teunlssen, 80 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: B. P. v. d. Leemkolk, Leid- scheweg 88, van Valburg; Ch. J. Snijder, Donklaan 7. van Den Haag. Vertrokken: A. C, v. Egmond. n. Baarn; A. v. d. Eykhoff naar Stompwijk; H. W. v. Loon, naar Katwijk; H. C. Eldering, naar Wijkbij duurstede; J. Steen naar Den Ham; N. H. A. Oudshoorn, n. 's-Gravenhage. Het harmoniegezelschap „Eenvenuto" gaf, voor het eerst, een concert aan den Rijndijk, ter hoogte van de „Haagsche Schouw". Voor dit concert was van de zijde der Rijndijkbewoners een buitengewone belangstelling en het publiek toonde zich zeer dankbaar. Dank zij de welwillende medewerking van de familie v. Rooyen, die terreinen, auto's voor vervoer en voor ver lichting hadden beschikbaar gesteld en niet te vergeten de. namens de Rijndijkbewoners aangeboden traktaties voelt „Benvenuto" zich Jegens den Rijndijk zeer verplicht. Het bestuur en de leden zijn allen harte lijk dankbaar. Op den Leidscheweg is omstreeks 11 uur 's avonds de heer H. M. v. d. B., alhier, die met zijn echtgenoote liep te wandelen, aangereden door de motorrijder Th. S., uit Den Haag. De motorrijder liep door deze aanrijding lichte verwondingen op aan zijn handen, terwijl van den heer v. d. B. een kleedingstuk werd vernield. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Op den overweg, van de spoorbaan, aan de Papelaan had één der overweg wachters het geluk een portefeuille te vin den, die door een autobestuurder werd ver loren. tijdens hét passeeren en waarin zich een groot bedrag bevond. De bestuurder van een volgauto had de portefeuille zien vallen en haalde het slachtoffer in om hem te waarschuwen. Aan het station was hij zeer gelukkig, zijn'eigendom terug te krijgen; de eerlijke vinder werd beloond. ZEVENHOVEN De nieuwe toren der Ned. Herv. Kerk. De nieuwe toren der Ned. Herv. Kerk kan in het volgend voorjaar tegemoet worden gezien. Door het hooger kerkbestuur is z.g. „handopening" verleend aan de Herv. Gem. alhier tot beroeping van een predikant. Ook alhier is nu het crisis-comité op geheven. De medaille, beschikbaar gesteld door het Nat. crisis-comité werd door den Burgemeester aan den Voorzitter den heer W. Kerkhoven overhandigd. Het batig slot werd overgedragen aan het nieuwe comité. ALPHEN. HET VERKEERSONGEVAL OP DEN STEEKTERWEG. WASSENAAR. Aanrijding. Een zandauto, bestuurd door Th. uit Voorburg, die een bakfiets wilde passeeren, moest, doordat er twee bussen van den tegenovergestelden kant kwamen, inhou den. zoodat de bakfiets werd aangereden. De bestuurder van den bakfiets B. alhier kwam in de sloot terecht. Tegen Th. is proces-verbaal opgemaakt wegens het in gevaar brengen van het verkeer. De Bisschop van Haarlem heeft tot pastoor alhier (de Goede Herder) benoemd de heer P. J. Kraakman (Neon.). ZOETERWOUDE. De viering van het 700-jarig bestaan van de Orde der Kruisheeren. Gisteravond werd in de kerk van de Eerw. Kruisheeren aan den Vrouwenweg alhier een aanvang gemaakt met de plech tige viering van het 700-jarig bestaan van de Orde der Kruisheeren. Het pontificale Lof werd opgedragen door mgr. dr. Jan Olav Smit, Ap. Vic. te Noorwegen, ge assisteerd door den pastoor van de Kruis heerenparochie te Rotterdam en de pastoor van de parochie Groenendijk te Hazers- woude. Verder waren aanwezig mgr. Bek kers te Voorschoten, Deken Homulle te Leiden, pastoor Beukers uit Leiden, oud pastoor Meijer van de parochie Zoeterwoude aan den Hoogen Rijndijk, thans rustend te Heemstede, pater Friedmann van de Mont- fortanen te Voorschoten en de pastoors van het dekenaat. De feestpredikatie werd ge houden door dr. Henri van Rooijen van de Orde der Kruisheeren, terwijl de kerkelijke gezangen werden uitgevoerd door het koor van de Fraters van het Kruisheerenklooster onder leiding van pater Beijersbergen van Henegouwen. De kerk was prachtig versierd met bloemen en draperieën en baadde in een zee van licht. In de parochie wapperde van elke woning de nationale driekleur en de pauselijke wimpel, terwijl voor den ingang van het klooster, dank zij de goede leiding van een comité, een prachtige eere- poort was opgericht. Hedenmorgen droeg zijne Hoog Waardige Exc. dr. Jan Olav Smit een H. Mis op, waaronder tal van parochianen ter H. Tafel naderde. In den loop van den dag kwamen tal van belang stellenden. mede in verband met het 10- jarig bestaan van het klooster aan den Vrouwenweg alhier, hun gelukwenschen aanbieden. Ook de Sint Jansfanfare bracht gisteravond een serenade, terwijl kapelaan Sijm. parochie Zuidbuurt alhier, een toe spraak hield, welke beantwoord werd door den Prior van het Klooster dr. W. van Hees, terwijl tenslotte mgr. dr. J. Olav Smit een woord tot de talrijke aanwezigen sprak en zijn Zegen gaf. Slachtoffer spoedig overleden. Omtrent het ernstig verkeersongeval op den Steekterweg dat wij gisteren in het kort konden vermelden, vernemen wij nader, dat het slachtoffer de 42-jarige A. Stigter was die per rijwiel naar zijn werk reed. Volgens ooggetuigen kwam de man van zijn woning, die nabij het woonwagen kamp ligt. Hij stak zonder richting aan te geven plotseling den weg over. Juist op hetzelfde moment naderde uit de richting Utrecht een personenauto. De bestuurder dezer auto, iemand afkomstig uit Den Haag, trachtte door links uit te halen een aanrijding te voorkomen. Toen de wiel rijder evenwel ook naar links uithaalde, reed de autobestuurder weer naar rechts en reed den man met het voorgedeelte der auto voorbij, doch raakte hem met het achterste gedeelte. S. sloeg daarna eenige malen over den kop en kwam in een sloot terecht. Omstanders trokken het slacht offer spoedig op het droge. De reeds ont boden geneesheer dr. H„ die het slacht offer liet overbrengen naar het ziekenhuis te Leiden, constateerde een ernstige rug- wervelfractuur, alsmede been- en arm breuken. Reeds spoedig na aankomst in het ziekenhuis is de man reeds overleden. Het onderzoek door de politie inzake de schuldvraag ls nog hangende. St. schijnt zonder een teeken gegeven te hebben den weg overgestoken te zijn, zoodat den be stuurder van de auto vermoedelijk geen schuld treft. De a.s. B.V.L.-Landdag. Behoudens goedkeuring van B. en W. zal de muziekver. Leo Xm Donderdagavond een muzikalen rondgang door de gemeente maken, in verband met den te houden Landdag van den B.V.L. Op den morgen van den landdag zal gen reveille worden geblazen vanuit de trouw zaal van het Huis der Gemeente. Vertegen woordigers van vereenigingen zullen hierbij aanwezig zijn. zoomede tal van officieele gasten. De taptoe op Vrijdagavond zal geheel onder leiding staan van den sergeant hoornblazer der Jagers, A. W. Huguenin. Hieronder laten wij het programma vol gen van het concert te geven op Zaterdag 22 Augustus van 79 uur op het IJsbaan- terrein, door het Chr. Fanfarecorps „Cres cendo" te Sassenheim, dir. den heer W. J. Smolders. Dit is het concert, aangeboden door de burgerij aan de Gewestelijke Land stormcommissie. 1. The Gladiators' Farewell. Marsch, Blankenburg; 2. Ouverture de la fète du village voisin, Boieldieu; 3. Ehre sel Gott, Mendelssohn, arr. E. Ruh; 4. Scènes pitto- resques, a. Marsche, b. Air de ballet, c. An gelus, d. Fête Bohème, J. Massenet, arr. Th. Rottier; 5. Uncle Sammy, Marsch, Holz- mann; 6. Steadfast and True, marsch, Blankenburg; 7. Marsche Hongroise, Ber- lios. arr Blangenois; 8. Abendgesang, E. Ruh; 9. Hamlet Ouverture, C.E. Bach. arr. E. Godart; 10. Marsche finale. Voorts vernemen wij dat aan de ballon opstijging door de Haagsche ballonclub nog een wedstrijd is verbonden. Er zal een z.g. volgingswedstrijd of vossenjacht worden ge organiseerd over een afstand van 150 K.M. waaraan motorrijders, autobestuurders etc. kunnen deelnemen. Hij of zij die het eerst bij de gedaalde ballon Is, is prijswinnaar. De heer J. M. Welvaars zal met Sep tember a.s. den dienst als administrateur der Martha-stichtlng met pensioen ver laten. Hij zal worden opgevolgd door het tegenwoordig hoofd van het jongenshuls den heer Nijman. ALKEMADE. Vergadering der B. V. L. Te Oude Wetering vergaderde de afdee- Iingen der B.V.L. Oude Wetering en Nieu we Wetering onder leiding der plaatselijke leiders inzake den op 22 Aug. a.s. te hou den Landdag van het Landstormkorps Zuid-Holland West te Alphen. De pl. lei der van Oude Wetering toonde aan, dat het de plicht van iederen B.V.L.'er is aan het welslagen van dezen dag mede te werken. Het resultaat was, dat zich staan de de vergadering een 20-tal vrijwilligers opgaf voor deelneming aan het défilé. Onze beide afdeelingen zullen dus voor het eerst met het nieuwe vaandel aan een défilé deelnemen. BOSKOOP. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Ravensberg, Zijd 119; L. Gorissen, Puttekade 269; A. Guldemond, Gcudscherijweg 30; N. G. Bon. Juüanastr. 36a: R. U. Jongenbruger, Reijerstr. 125: D. Keljzer. Nocrkade 62; A. Jongejan, Burg. Colijnstr. 51; M. Erkelens, Reijerskoop 55: J. Blom, Koninginneweg 12; P. v. d. Sluis, Put- tekadc 305; Wed. H. v. Es. Zwarteweg 6; J. de Jong. Zwarteweg 22; H. P. Ramp, Em- makade 7; R. Baas. Julianastraat 37; L. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7