DE STRIJD I\ SPANJE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 18 Augustus 1936 Weinig wijziging in de situatie. RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand van Leiden UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Bruin en niet verbrand. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Ernstige overtredingen van de Vlecschkeuringswct. Gistermorgen moesten voor het Kanton gerecht alhier eenige slagers terechtstaan wegens overtreding der Vleeschkeurings- wet. Allereerst moest voor den waarnemend kantonrechter mr. Nord Thomson terecht staan H. M. te Hazerswoude, filiaalhou der \an de vleeschwarenfabrlek „De Rijn streek" te Hazerswoude, directeur I. Zand- voort). omdat hy eenige stukken bedorven vleesch in zyn winkel voorradig heeft ge had. Verdachte was niet verschenen en tegen hem werd verstek verleend. Het O nalistische beweging thans meester is in blnnenlandsche zaken te Lille, de reis van j M. wees er op dat in den omtrek van Al- Van het strydtooneel is feiteiyk niets Italië wil het neutraliteitsbeginsel zoo geen nieuws van eenige beteekenis. Beide universeel en absoluut mogeiyk toepassen, partyen spreken van enkele gevechten. I In het buitenland worden echter manlfes- doch van eenig doorslaand resultaat zyn zy taties gehouden, zooals de rede van den niet geweest. vice-president van de Fransche Kamer te Radio Sevilla deelt mede. dat de natio- Toulouse, de rede van den minister van .alistische beweging thans meester is in blnnenlandsche zaken te Lille, de reis van Galicië, Asturiè, Leon, oud-Castilië en Ara-Jouhaux naar Spanje, die wel degeiyk den gon, behalve enkele centra van weerstand, indruk vestigen van „inmenging" in den in Estramadura en Andalusië, behalve eenSpaanschen burgeroorlog. Verder hebben de klein gedeelte om Malaga heen en een deel Itallaansche regeering inlichtingen bereikt van Jaen. De ring om Madrid, welke nog over het zenden van wapenen en munitie, niet geheel gesloten is, trekt zich met den welke het Italiaansche standpunt dat de dag nauwer samen. neutraliteit universeel moet zyn slechts Voorts wordt nog medegedeeld, 'dat hetversterken. Voorts wyst men in Itallaansche volksfront van Barcelona op het eiland Ma- kringen op de betooging van 15.000 socialis- jorca een troep wilde doen landen, doch ten en communisten, die onlangs te Lon- men deed hen met bebloede koppen terug trekken; 200 man werden gedood en 600 ge vangen genomen. In antwoord op beweringen van bulten- landsehe zyde verklaart Radio-Sevilla dat „alle eenheden uit Afrika naar Spanje overgestoken, geregelde troepen uit Afrika zyn en niet voor deze gelegenheid aange worven mannen". De Duitschers losgelaten. Alle Duitschers. die in Spanje waren ge vangengenomen. zyn losgelaten, ook de be manning van het vliegtuig, dat in beslag werd genomen. Dit is geschied na het aan dringen van den Duitschen zaakgelastigde te Madrid. Nog 200 Engelschen te Madrid. Ogilvie Forbes, de Britsche zaakgelastigde te Madrid, heeft meegedeeld, dat zich nog 200 Engelschen te Madrid bevinden: 41 heb ben hun toevlucht gezocht ln de Britsche ambassade Wanneer Madrid gebombar deerd mocht worden, zullen de Britsche kleuren op het dak van de ambassade en op het commercieel secretariaat worden geschilderd. Terechtgesteld! Generaal Fanjul en kolonel Quintana. die ter dood veroordeeld waren in verband met den opstand ln de Montana-kazerne te Ma drid, zyn gefusileerd. den is gehouden en gedurende welke de ver gadering een resolutie heeft aangenomen om de regeering te Madrid te helpen. Ge zien bovengenoemde feiten acht men in po phen veel met vleesch geknoeid wordt; kort geleden werd de directeur door het kantongerecht te Alphen tot f. 1000 boete veroordeeld. Het O. M. wilde er rekening mee houden, dat niet de filiaalhouder de hoofdschuldige is en elschte 2 maal f 30 boete of 2 maal 20 dagen hechtenis met aanplakking van het vonnis op de win keideur van verdachte gedurende een maand en plaatsing van advertenties (uit spraak kantongerecht) in verschillende bladen, voor rekening van verdachte. De waarnemend kantonrechter mr. Nord Thomson, die onmiddeliyk vonnis wees. lltieke kringen de houding, die de Italiaan- wees er met nadruk op dat de firma's G. sche pers van het beg n van het geschh afw of j H c Zandv0ort hier ter stede heeft aangenomen, volkomen juist. Het Duitsche Nieuwsbureau te Berlyn meldt, dat de Duitsche regeering gisteren den Franschen ambassadeur te Berlyn haar antwoord op het Fransche ontwerp inzake Vansittart, de permanente ondersecreta ris van het Britsche ministerie van buiten- landsche zaken, is met vacantle naar Bre- tagne vertrokken. Gistermiddag is hy te Parys aangekomen en heeft aldaar een onderhoud gehad met Delbos, den Fran schen minister van buitenlandsche zaken, in tegenwoordigheid van den Britschen ge zant te Parys. Over het onderhoud zyn geen inlichtingen verstrekt. In Fransche en Britsche kringen legt men de grootste terughoudendheid nopens dit onderhoud aan den dag. Men meent echter te weten, dat Vansittart. die onlangs te Ber lyn de Olympische Spelen heeft bygewoond, den Franschen minister van buitenlandsche zaken zyn indrukken en opmerkingen over zijn verbiyf te Berlijn heeft medegedeeld. Verder zou Vansittart Delbos hebben inge licht aangaande zyn gesprekken met Hitier, met verschillende leden van de regeering en met andere Duitschers. Men acht het eveneens waarschyniyk, dat Vansittart en Delbos den stand der bespre- j kingen inzake het neutraliteltsaccoord on- De non-interventie. der oogcn hebben gezien. De Fransche gezant te Berlyn heeft ver der von Neurath op de hoogte gesteld van de brieven, die tusschen Londen en Parys gewisseld zyn. een verklaring van niet-inmenging in de Spaansche blnnenlandsche aangelegenheden schriftelyk heeft doen toekomen. Naar Reuter verder uit Berlyn meldt, stemt de Duitsche regeering onder zekere voorbehouden, met het Fransche voorstel in. De besprekingen tusschen Frankryk en Italië, inzake de niet-inmenging in de bin- nenlandsche aangelegenheden van Spanje, duren voort. In politieke kringen te Rome verklaart men, dat Italië den oprechten wensch koestert met Frankryk in dezen samen te werken. Chambrun, de Fransche gezant te Rome. heeft gisteravond opnieuw een onderhoud gehad met Ciano, den Italiaanschen minis ter van buitenlandsche zaken. Ingram, de Britsche zaakgelastigde, heeft eveneens een bezoek by graaf Ciano afgelegd. In politieke kringen legt men er den nadruk op, dat Italië in het by zonder tot samenwerking bereid is. in verband met zekere artikelen in de buitenlandsche pers, die voorgaven, dat Italië wegens geheime doeleinden de kwestie zou trachten te omzeilen. Niets, al dus de opvatting te Rome, is minder waar Olivan. de Spaansche gezant te Londen, heeft gisteren een langdurig onderhoud ge had met Lord Halifax, gedurende hetwelk de kritieke toestand in Spanje onder oogen is gezien. Eden zal heden van zyn vacantie terugkeeren vroeger dan oorspronkelyk het plan was en onmiddeliyk de leiding van het Foreign Office weer op zich nemen. De betrokken departementen hebben scherpe maatregelen genomen om den op roep van de regeering tot niet-inmenging. in de practyk toe te passen en er wordt scherp toezicht gehouden op vliegtuigen, die het land wenschen te verlaten. Van regee- ringszyde wordt voorts sterke druk uitge oefend. om de menschen er van terug te houden, handelingen te verrichten, die den toestand in Spanje nog zouden kunnen ver scherpen. De Havilland-vliegtulgfabrieken hebben een communiqué uitgegeven, waarin ver klaard wordt, dat zij weigeren vliegtuigen te leveren aan alle koopers. van wie zy ver moeden voor Spaansche rekening op te tre den, om op deze wijze de niet-inmenging tot zyn recht te doen komen. GEBOREN Johannes, z. van J J. Faas en M. C. Bonte Geertrulda Maria, d. van J. Ver hoog en G. M. Houps Maria Elisabeth, d. van J. F. Ouwerkerk en M. E. Flasmeyer Margarelha Cornelia, d. van D. J. Wee- ber en J. M. v. Os Cornells Willem, z. van C. W. Serlie en E. Kokkedee Willem Cornells, z. van C. W. Serlie en E. Kokke dee Anton, z. van A. F. Goutier en J. Neuteboom Frans. z. van A. F. Goutier en J. Neuteboom Pieter Johannes, z van S. v. d. Wetering en J. Molenaar Johan na Maria, d. van P. Sjardin en J M. Koene Martha, d. van J. Smit en A. de Vogel Gerarda Johanna, d. van M. A. J. Gros en G. A. J. Rodenburg Gerardus. z. van G. v. Ryn en E. C. Starrenburg Theodorus, z. van C. v. d. Starren en H. Poelwijk Daniël, z van G. de Mooy en J. v. Klave ren Willem, z. van W. Elsthout en E. E. Will Martine, d. van L. Chr. C. Volkers en S. v. Heusden. ONDERTROUWD: C. B. Heijn jm. 28 j. en S. M. J. J. Peeters Jd. 21 j. Th. W. Heemskerk Jm. 23 j. en P. J. de Groot jd. 21 j. J. C. De Key- ser jm. en M. P. Bots jd. GEHUWD. H. Brakel jm. en G. Veld Jd. F. Th. L. Kuipers jm. en M. A. Maas jd. G. A. Massaro Jm. en M. C. Welling jd. J. v. Zanten jm. en C. W. C. Staats Jd. OVERLEDEN. L. C. v. EssenAkkerboom vr. 75 j. B. J. M. Kortmann wedn. 56 j. GEVESTIGD. voetsvan den Hoorn. P. de la Courtstr. 34 W. J. van Kampen en fam., sjouwer, Dulvenbodestr. 12a P. F. Laube en fam.. koopman, Lysterstr. 14 M. Los, Molen straat 39 M. D. J. van der Meer. off. van gezondheid. Rynsb. weg 44 J. F. M. Mol- kenboer. departementsambt.. Morschweg 6a M. M. Muilwijk, dienstbode. Leven daal 39 M. Pannekoek. huish Vrouwen- kerkch.str 19 H. Pikaar. loopknecht. Pr. Hendrikstr 20 P. LagerwyPynaker, B. Ballotstr. 56 R. B. Schenkel, Janvos- nlets met deze zaak uitstaande hebben, veroordeelde verdachte tot 2 maal f. 100 boete of 2 maal 50 dagen hechtenis, met aanplakking van het vonnis op de winkel deur van verdachte en openbaarmaking van het vonnis door middel van adver tenties. Daaarna moest terechtstaan J. P., even eens filiaalhouder der vleeschwarenfabrlek „De Rynstreek" Ook deze verdachte had bedorven vleesch in zyn winkel gehad. Verdachte was niet verschenen en tegen hem werd verstek verleend. De ambtenaar O. M eischte f. 100 boete of 50 dagen hechtenis, met aanplakking van het von nis aan de winkeldeur gedurende een maand en bekendmaking door adverten ties. Uitspraak conform. C. M„ slager te Lelden moest terecht staan, omdat hy op 18 Juni vleesch van een geslacht kalf aanwezig heeft gehad, dat tuberculeus was. Verdachte was niet verschenen en tegen hem werd verstek verleend. De heer W. Folkersma, keur meester en opzichter van het Openbaar Slachthuis alhier, verklaarde dat verdachte de zieke aeelen die t.b.c. vertoonden, uit den kop verwyderd had. Het O. M. achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en wees er op welke ernstige gevolgen het had kun nen hebben, wanneer dit vleesch gegeten zou zyn. Daar er nog geen 5 jaar waren verloopen, sedert een vroegere veroordee ling voor een dergelyk feit. eischte het O. M. f. 100 boete of 2 maanden hechtenis, met openbaar making van het vonnis. Mr. Nord Thomson wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot f. 200 boete of 50 dagen hechtenis, met openbaarma king van het vonnis door advertenties op kosten van verdachte. H G. V„ smid siit Noordwyk, moest te recht staan, omdat hy op den Rynsbur- gerweg te Leiden een auto had bestuurd, terwijl hy zoodanig onder den invloed van alcohol verkeerde, dat hij niet in staat geacht kon worden een auto naar behoo- ren te besturen. De gevolgen van deze dronkenschap waren niet uitgebleven; na dat hy eerst zig-zag op den Stationsweg gereden had. was hy op den Rynsburger- weg zonder eenige reden naar links uit geweken en tegen een hek opgereden, waarna hy vlak voor de deur van een huls tot stilstand kwam. De agent van politie G. Eerland. ver klaarde dat hy direct na de aanrydlng ter plaatse was. Hy had eerst verdachte naar links en dan weer naar rechts zien rijden en had direct opgemerkt dat er Iets niet in orde was. Bij aanhouding van ver dachte bleek, dat deze zóó dronken was, dat hy nauwelyks op zyn beenen kon staan, hij sprak wartaal en nam de aan rijding nogal luchtig op. Hij had hem ter ontnuchtering meegenomen naar het po litiebureau alwaar de hoofdagent Laurens geconstateerd had. dat verdachte sensteeg 3 D. Sloterdijk, Aalmarkt 4 W. F. van der Spil en fam., electro-mon- i ook teur. Noordeinde 22 A A. M. Staal, ma- dronken was en niet in staat om een auto chinist Gr Vrt., Lombokstr 14 HE.! te besturen. Hoewel verdachte ontkende, Teljeur. huish., Ryn- en Schiekade 24 hield het O. M. zich aan de verklaringen H. J. V. van de Voort en fam., ingenieur H.C.W.. Zoeterw. weg 1 VERTROKKEN: E. Backer, n. Wassenaar, Santhorstlaan 52 H. G. Genes, n. Rotterdam, Berg- singel 216b W. M. Bins, n. Weesperkars- pel. Stammerdyk B22 P. A. H de Boer, n. Berkenwoude. N.H. Pastorie W. F. ten Bruggenkate, n Den Haag, v. Blelswljkstr. 62 G. de Bruin n. Haarlemmermeer, Ven- neperweg 516 J. Collet, n. Kornhorn, F 45 J. M. Lie-Dicks, n. Cheribon N.O.I. J. C. M. van Dieren, n. Den Haag, G. Doustraat 34 J. W. van Doesburg, n. Koudekerk, Hoogewaard B 134 E S. Nach- tigal-Franz, n. Montbautler (Zwitserland) A. J. F. Hattink, n. Haarlem, Wetering straat 38 J. de Koning, n. Zoeterwoude, H. Rijndyk F 65 C. Kroon, n. Oegst- geest, Endegeesterstraatweg 5 C. M. J. C. Lagerwerff, n. Den Haag. v. Stolkweg 28 C. F. A. Lagrand, n Naaldwijk, Opstalweg 12a A. Landwer Johan, n. Sassenheim, J. v Beierenlaan 15 C. van Mannekes, n Oegslgeest, Duivenvoordestraat 7 J. van der Mee. n. Haarlem, Kloosterstraat 40rd C. A. te Nijenhuis-Ouwersloot, n. Brunssum, Grefkenstraat 8 A. C Reeser, n. Rotter dam. Mathenesserlaan 477 W. H. Reiners, n. Nürnberg, Rieterstraat 51II C. M. C J. Bakx-Ritman. n. Soengei Gerong N.O.I. J H. Kralt-Ruigendijk, n. Katwyk, Valken- burgerweg 19a H M. van Schaik. n Den Haag, Riouwstraat 71 F. M. Schwalbach, n. Zoeterwoude, H. Ryndijk F 128b R. Sieperda, n. Harlingen, Voorstraat 51 A. E. Stheeman, n. Den Haag. Flat Park Marlot 7 M. van Stralen, n. Lützen-Dortmund, Vlasputte 42 F van der Meij-Siisz, n. Den Haag, Sportlaan 106 Wed. J van Muiden- yan der Tuin, n. Oegstgeest, H. Morschweg t' Turksma, n. Rotterdam. Kruisstraat A. v. Zanten, n. Zoeterwoude, H. Ryn- van Alphen los werkman, Geere- gracht 3 W. Barnhoorn, dienstbode, Steenstr. 57a F. H. Bentz en fam reizi ger, de L. de Kanterstr. 25 J Berber en fam., koopman. Oude Rijn 27 -j c Blok huisBoeve en fam., K. Onneslaan 7 1 Brokkaar, Koninginnehof dienstbode, Utr. Jaagpad Mir" Drae^P^ Wkstr V' Meer—Dragt, F. J. Blokstr. 4i H. Ber- senheim. J. van Beierenlaan as van de politie, en eischte 2 weken prin cipale hechtenisstraf en intrekking van het rijbewys voor een jaar. Mr. Nord Thomson wees direct vonnis en veroor deelde verdachte tot 2 weken principale hechtenis en intrekking van het rybewys voor een jaar. A. B. O. te Leiden, moest terechtstaan, omdat hij met zyn auto op den Zoeter- woudsche Singel bij de Plantage de veilig heid van het verkeer in gevaar had ge bracht. Hy was plotseling zonder eenige reden bij een snelheid van 60 KM. van rechts naar links geschoten, waardoor hy in botsing was gekomen met een auto, welke van den Hooge Ryndyk kwam. Ver dachte beweerde dat door den wind zyn auto naar links was „gewaaid". Het O. M. meende, dat verdachte zeer onvoorzichtig gereden had en door de groote snelheid ïiit de bocht was gevlogen en het eischte f. 25 boete of 14 dagen hechtenis. Uitspraak conform. G. S„ uit Den Haag moest terecht staan omdat hij te Voorschoten op den Veur- schenweg met zyn auto niet voldoende naar rechts was uitgeweken, waardoor hy een andere auto had aangereden. Het O. M. eischte f. 25 boete of 12 dagen hechte nis en toewyzing eener civiele vordering van.pngeveer f.30. Uitspraak conform. K. V., los werkman te Voorschoten, moest terecht staan omdat hy voor het Gemeentehuis aldaar onnoodig met zijn fiets van rechts naar links was uitgewe ken, waardoor hy een anderen wielryder had aangereden. L. Verhoorn, die door verdachte was aangereden, verklaarde dat na de aanryding bleek dat verdachte dronken was, hy kon nauwelijks op zyn beenen staan en sprak wartaal. Eisch f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. AALSMEER. De Bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week was het hier ln den bloemenhandel aan de veilin gen over het algemeen zeer ongunstig ge steld, wat de opbrengst van producten be treft. De vraag naar snybloemen, zoowel naar het binnen- als buitenland, bleek zeer klein te zyn, wat wel ten deele zal gewe ten moeten worden aan de vacanties, doch daarnaast is het ook zeker, dat de afzet- mogeiykheden, tengevolge van de steeds ongunstiger wordende economische om standigheden meer en meer moeilykheden gaan ondervinden, vooral als men nog een eenigszins bevredigenden prys wil maken. Met buitenbloemen ls de blnnenlandsche markt overvoerd uit verschillende centra een omstandigheid, welke aan de opbrengst der kasproducten, o.m. de rozen, zeker niet ten goede komt. Wel gebeurt het af en toe. dat een bosje rozen van 20 stuks van 4060 cent opbrengt, doch zulke pryzen beteekenen op de massa heel weinig. Wat de Am. anjers betreft, deze bloemen no teerden voor de betere kwaliteit van 3—5 cent per stuk. de Jap. lelies 46'/i cent. Van chrysanthemums breidde zich het aanbod gedurende de laatste week belang- ryk uit, voornameiyk in de soorten Mrs. Pulling en Ragonanten. bloemen, welke hier by massale hoeveelheden in cultuur zijn. Waren de pryzen der chrysanthemums aanvankeiyk voor goede kwaliteit niet on bevredigend, ook deze bloemen werden ln het algemeen de laatste dagen goedkoo- per; Zaterdag noteerden de beste koopen Rayonanten van 7—10 cent, de Mr. Pulling van 10—14 cent, terwyi de klelnbloemige verhandeld werden van 1520 cent per bos. De chabaud anjers, een bloemsoort, welke hier gedurende de zomermaanden nog veel wordt aangetroffen, geeft even eens een lage opbrengst, n.l. van 59 cent per bos. Massa's gladiolen, zinnia's, dah lia's en andere soorten buitenbloemen wer den tegen zeer lage pryzen verhandeld evenals het snygroen. Aan de veilingen van potplanten ls ook steeds een ruim aanbod van velerlei producten. De beste campa nula's (Ster van Bethlehem) noteerden, witte tot 44. blauwe tot 35 cent, begonia's tot f. 1.30 en cyclamen (groote pot) tot 80 cent per stuk. Varens, plumosus, adlan- thum, tradescantla's. sedum enz. hadden heel weinig waarde. Kinderwedstrijden der „Niba". De Bad- en Zweminrichting „Niba" orga niseerde geslaagde klnderwedstryden. De uitslag luidde: Hindernisloopen meisjes: 6 12 jaar; 1 L. Linthout; 2. M. T. Groen veld; 3. G. Streef]and. Idem Jongens: 1. Th, Brink; 2. T. Harskamp; 3. J. Maarse. Idem meisjes en jongens 5—9 Jaar: 1. J. Lanser; 2. W. Boon; 3. A. Groenveld. 25 M. schoolslag meisjes: 1. L. Linthout; 2. G. Streefland. Idem jongens: 1. G. Joore; 2. P. Eveleens. Tusschen de spelen zhn de kinderen getracteerd op koek enz. BENTHUIZEN. Gevaarlijke klimparty. Het 6 j. zoontje'M. van den aannemer J. v. N., was tot op den derden styger van het in aanbouw zijnde huls geklommen. Nauwe lyks was hy boven toen hy naar beneden viel. Met een gebroken been werd hy naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. HAARLEMMERMEER. BRAND IN EEN SCHUUR. Tengevolge van spelen met lucifers. Een dezer dagen klonken van de gemeentewerf te Hoofddorp de alarm signalen ten teeken dat er weder brand was ln de Haarlemmermeer. Deze bleek te ziin uitgebroken aan den Venneperweg in een achter de woning van den heer D. staande schuur. Toen de dadelük gewaar schuwde brandweer van Hoofddorp met de aultospuit arriveerde, bleek dat de bewo ners inmiddels krachtige pogingen hadden aangewend om het vuur ln z'n eersten loop te stuiten en daarin reeds zoover wa ren geslaagd, dat de brandweer spoedig meester was en den brand wist te beperken tot de schuur waarvan het interieur na genoeg geheel uitbrandde. Een nog splin ternieuw motorrijwiel, een bakfiets en ver schillende andere goederen werden door het vuur vernield. Of de schade, die mis schien wel op plm. f. 1000 zal ziin te schat ten. door verzekering gedekt zal worden, kon nog niet worden medegedeeld. Omtrent de oorzaak vernemen we. dat er bij het Ingereedheid brengen van het motorrijwiel een hoeveel benzine op den vloer was terechtgekomen en omstandig heden er op wezen, dat kinderen daarin toen een of meer brandende lucifers heb ben geworpen, waardoor een zoo geweldige vuurzee werd veroorzaakt, dat weldra het motorrijwiel en hetgeen zich daarom heen bevond, in lichter laaie stond. ONGELUKKEN MET TANDEMS. HEDEN. De Burcht: Lezing N.V. Supinator, n.m 8.15 uur. Jeruel le Groenesteeg 16: Samenkomst n.m. 8.15 uur. Woensdag. Katwyk aan Zee: Casa Cara, de heer Schoonderbeek van Lunteren, n.m. 7.30 u. Samen uit en samen te water. Mej. C. en de heer M. uit Haarlem, maak ten een fietstochtje per tandem door de Haarlemmermeer. Op den Hoofdweg moest voor een zware vrachtauto worden uitge weken en geraakte daarbij het rywiel zoo- W. Buit Ryswyk moest terecht staan wegens overtreding van de Arbeidswet. Verdachte was niet verschenen en tegen hem werd verstek verleend. De heer J. Knetsch controleur van de Arbeidswet, district Lelden, verklaarde dat de heer B., die onlangs hier ter stede een broodfabriek heeft opgericht de Leidsche bakkers sterk beconcurreert en dit kan doen, daar hij geregeld de Arbeidswetten in zyn fabriek overtreedt door 's nachts te laten werken enz. Hij is reeds voor 13 overtredingen be keurd en moet nu voor 3 overtredingen te recht staan. Het O. M. eischte hierop 4 maal f. 25 of 4 maal 5 dagen hechtenis voor de eerste overtreding; 2 maal f.25 of 5 dagen hechtenis voor de tweede over treding; 5 maal f.25 of 5 maal 5 dagen hechtenis voor de derde overtreding. Uitspraak 4 x f.15, 2 x f.15 en 5 x f.15 boete of 3 maal 5 dagen hechtenis. DAGELIJKS. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 ucr nam. „De wandelende dood". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. ..Hallo, hier Amerika!" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 81/4 u. n.m. „De kleinste rebei". Woensdag en Zaterdagnam. 2V> uur. Zondag nam. 2 uur, 4</t uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „De Helderziende", lederen middag 2'/» u„ Zondag v.af 2 u, Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam. „De roep der wildernis". Dagelijks nam. halfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met' Zondag 23 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telefoon 594 en J. E. M. ten Dyk. Haven 18, Telefoon 85 en mej. J. Doedens, Wilhelminastraat 8, Oegstgeest, Telefoon 274. By zonnebaden, zwemmen, sport, flets-, wandel- en watertochten wordt zonnebrand voorkomen met AMILDA-zonnebruincréme. Bronst en bruint tevens Uw huid prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 et, 7g57 (Ingez. Med.) ver in den grasberm, dat het omsloeg en met de beryders ln de hoofdvaart terecht kwam. Het ontbrak gelukkig niet aan hulp vaardige handen om hen spoedig uit hun benarde positie te bevryden, zoodat ze met den schrik en een nat pak vry kwamen. Een tweede tandejn-ongeluk had plaats op den Kruisweg, alwaar zoo'n dubbel rijwiel, waarop twee heeren uit Amsterdam waren gezeten, door een passeerend wiel ryder werd aangereden, ondersteboven sloeg en deeriyk werd gehavend, terwyi een hun ner uit een wond aan het been hevig bloed de Nadat men de schade onderling gere geld had, werd door het tweetal de reis naar Amsterdam, met de gehavende tandem aan de hand, te voet vervolgd. De heer Arie Kouw f In zyn woning aan den Leimuiderdyk in Haarlemmermeer Is op 80 Jarigen leeftijd overleden de heer Arie Kouw, die van zijne geboorte af ln deze gemeente heeft gewoond en de wordingsgeschiedenis van den Haar lemmermeerpolder van den beginne af ge heel heeft meegemaakt.. Hy heeft in het verrichten van allerlei baggerwerk in dezen polder een belangryk aandeel gehad. De landbouwgewassen. In de goede verwachtingen omtrent den in vollen gang zynde oogst der landbouw gewassen worden de vele verbouwers to Haarlemmermeer behoudens enkele uit zonderingen niet teleurgesteld. Omtrent de karwy, die hier en daar reeds is afgeloopen. werd medegedeeld, dat de uit komsten welke in voorgaande jaren be neden het middelmatige bleven thans zeer bevredigend zyn. Als ten aanzien van de andere gewassen de resultaten daarmede geiyken tred houden, belooft 1936 nog een goed oogstjaar te zullen worden. Het Chr. Gem. Dameskoor (dir. de heer Visser) behaalde op het Zangcon cours in Klasse A. den eersten prys met 31» punten. Een mooie prestatie! HILLEGOM. Zilveren feest der Moeder-Overste. De Moeder-Overste herdacht van hrt Maria-Oord in de Mariastraat het feit dat zy 25 Jaar geleden hare plechtige Gelofte aflegde. De Kapel was rijk versleru en pastoor Kosters heeft een gezongen H. Mis van dankbaarheid opgedragen, ter* wyi de Jubileerende Zuster aan de Com muniebank een zilveren kroon is opgezet- Na het Evangelie hield de pastoor een korte toespraak. Des middags was er een dru bezochte receptie. Verschillende bloemstuk ken en geschenken zyn aangeboden- 's Avonds bracht de R.K. Harmonie eei serenade. 2-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6