De Olympische Zwemploeg in het vaderland terug LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 18 Augustus 193( EEN GEESTDRIFTIGE ONTVANGST KERK- EN SCHOOLNIEUWS VRAGENRUBRIEK. THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES Met den voortrein arriveerden gister avond om 19.10 uur Duitsche tijd aan het station Bentheim de Nederlandsche zwem sters, zwemmers en officials. Ter begroe ting waren daar aanwezig de heer Wes- selo, lid van het hoofdbestuur van den K. N. Z. B„ de Oldenzaalsche Zwem- en Poloclub met vaandel, de heer J. Moeken, als afgevaardigde van de Enschedesche Zwem- en Poloclub, een deputatie van de Pengelosche Zwemclub ,,'t Weusthag". ver der een honderdtal Nederlanders en een groot aantal Duitschers. De heer Wesselo en de stationchef Dankher leidden de Ne derlandsche ploeg naar het gedeelte van het perron, waar de begroetende personen zich hadden opgesteld. Het eerste sprak de heer Wesselo, die allen een hartelijk wel kom toeriep namens geheel zwemmend Nedrland, dat zij zoo glorierijk vertegen woordigd hadden. Namens de Hollandsche kolonie te Osnabrueck bood hij den leider der zwemploeg, den heer J. de Vries een bouquet rozen aan. Daarna voerde de heer H. P. Gelderman Dzn. uit Oldenzaal het woord namens de Oldenzaalsche Bad- en Zweminrichting. Mevrouw Gelderman bood Rie Mastenbroek een bouquet anjers aan. De heer J. Redeker offreerde namens de Oldenzaalsche Zwem- en Poloclub den vier dames der estafetteploeg en mej. Senff bouquetten lelies. De heer van Wijngaarden complimen teerde namens ,,'t Weusthag" en bood me vrouw Braun en mevr. van Wuijckhuyzen ieder een mand bloemen aan. De heer Moeken bedacht alle dames met een doos bonbons. Bij ht vertrek van den trein of freerde de stationschef Rie Mastenbroek bloemen. Tijdens het oponthoud dat on geveer 20 min. duurde werden de zwem sters bestormd met verzoeken om hand- teekeningen. Na de huldiging werd geest driftig het Wilhelmus gezongen en werd door de Nederlandsche aanwezigen een spreekkoor gezegd, toepasselijk op de zwemsters. De Rotterdamsche zwemsters weer thuis. Om 23 uur 47 arriveerden Rie Masten broek, Willy den Ouden, Dini Kerkmeester en Annie Timmermans te Rotterdam. Toen de trein met de Olympische zwemsters met een met groen en vlaggen versierde loco motief binnenrolde, waren op het afgezette perron aanwezig mevr. Mastenbroek, de heer Kerkmeester, mevr. Regter, mevr. PhilipsenBraun, de heer J. Oster, eere voorzitter van de Rotterdamsche Zwem club, de hoofdcommissaris van politie, de heer mr. L. Einthoven, de Rotterdamsche zeiler Daan Kagchelland en vele functio narissen van verschillende zwemclubs. De ploegen van O.D.Z. en R.D.Z. hadden in clubcostuum met vlaggen een eerehaag ge vormd. Een gejuich, dat geen einde scheen te krijgen, steeg op, toen de meisjes uit stapten. Na de begroeting van de wach tenden nam men plaats in een aantal autobussen en voorafgegaan door de post- fanfare onder leiding van Theo Adde. reed men langzaam naar het gebouw „Palace" aan de Gedempte Botersloot. Zoowel bij 't station als bij „Palace" heerschte een on gekende drukte en een geweldige geest drift. Bij het binnentreden van de zwem sters in de groote zaal van Palace werd het „Wilhelmus" gespeeld, dat door allen staande werd aangehoord. Nadat de da mes op het podium hadden plaats geno men, werden zij begroet door den heer G. Langelaar Jr., voorzitter van den Zwem- bond voor Rotterdam en omstreken, die haar namens den K.N.Z.B. hartelijk wel kom heette in het vaderland. Hij zeide een gevoel van trots niet te kunnen onder drukken over het feit, dat het Rotterdam sche meisjes waren, die de eer van de Ne derlandsche vlag hebben hoog gehouden. Spontaan en hartelijk zegde hij hiervoor dank. Aan mevr. Braun en mevr. van Wuijckhuijzen werden bloemen aangebo den. Mevr. van der LaanBoogaerd, be stuurslid van de O. D. Z. zeide te Berlijn werkelijk genoten te hebben van de spor tieve daden der Rotterdamsche meisjes, die zich zoo kranig geweerd hebben en die zich daarvoor groote opofferingen getroost hebben. Steeds meer bloemen werden op het podium gedragen, zoodat de zwemsters allengs schuil gingen achter een prach tige bloemenschat. Namens het bestuur van de R.D.Z. sprak mevr. Douwe woorden van dank en hulde en vele anderen sloten zich hierbij aan. Tenslotte heeft de heer Langeraar dank gebracht aan den organi sator van het feest, den heer Boudewijn, die op zijn beurt allen, die hem hierin bij stonden, dank zegde. De zegetocht van Nida Senff door Amsterdam. De ontvangst van Nida Senff, de Am- sterdamsche zwemster was niet minder hartelijk. Evenals dit de vorige week bij de terugkomst der athleten het geval was geweest, had men een gToot deel van het eerste perron afgezet en was de eerste klasse wachtkamer voor de ontvangst ter beschikking gesteld. Reeds lang voordat de trein zou binnen rollen hadden velen zich op het perron ongesteld, om straks getuige te zijn van een ontvangst zooals men die maar zelden zal zien. Hun geduld werd lang op den proef gesteld, want doordat ook onderweg over al huldigingen plaats vonden, had de trein een vertraging van ongeveer drie kwartier Eindelijk tegen elf uur rolde de trein bin nen, de locomotief met groen versierd en voorop de Olympische en de Nederlandsche vlag. Een geweldig gejuich barstte los en Loen onze Amsterdamsche zwemsters te weten Nida Senff, de Olympische kam pioenen rugslag, Jopie Selbach van de es tafetteploeg, Jopie Waalberg e.a. uitstap ten en de muziek een welkomstlied inzette was er voor de ouders en de officials bijna geen gelegenheid om hen hartelijk welkom te heeten. Toen hiervoor eindelijk gelegen heid was en nadat de muziek het Wilhel- I mus gespeeld had ging men naar de gere serveerde wachtkamer, waar een meer of ficieele begroeting plaats vond. Hier werd nadat de dames en heeren rijkelijk van bioemen voorzien plaats genomen hadden allereerst het woord gevoerd door den voor zitter van den kring Amsterdam van den K.N.Z.B., mr. Claessens die de dames feli citeerde met de behaalde successen en in het bijzonder Nida Senff geluk wenschte met het groote succes dat door haar te Berlijn behaald was Spr. dankte ook den voorzitter van den K.N.Z.B., den heer Jan de Vries, den chef d'equipe van de Nedei landsche zwemploeg, voor het vele werk dat hij voor en tijdens de Olympische Spe len had gedaan voor de zwemsport en bood als erkentelijkheid aan mevr. de Vries een bouquet bloemen aan. Ook „moeder" Triebeis, de zwemmoedcr van Amsterdam die overal aanwezig is en dus ook te Berlijn, deelde in de hulde en had een bloemstuk in ontvangst te nemen Vervolgens werd nog gesproken door den voorzitter van de Zwemver. Het Y, den heer G. Blitz, mevr. van Poppel, bestuurs lid van de A.D.Z., de club van Nida Senff, mej. Claus, bestuurslid van de K.D.Z., en van Wesselo. secretaris van de propagan- aacommissie van den K.N.Z.Bdie allen woorden van erkentelijkheid en dank spra ken en de zwemsters feliciteerden met 't behaalde succes. De rij van sprekers en spreeksters zou niet compleet geweest zijn, wanneer ook mevr. TriebeisKoens niet enkele woor den gezegd zou hebben. Jan de Vries dankte tenslotte namens allen voor de hartelijke ontvangst en de getoonde belangstelling, waarna allen nog maals het Wilhelmus aanhieven. Hiermede was het officieele gedeelte op het Centraal station afgeloopen. De rondrit door de straten. Voor onze Olympische kampioene Nida Senff was het echter nog niet afgeloopen. Haar wachtte nog iets, dat zij haar leven lang wel niet zal vergeten. Op de schou ders gedragen ging zij naar buiten, waar ouizenden zich voor het Centraal station hadden opgesteld om daar plaats te nemen in een open auto. In langzaam tempo ging het huiswaarts. Overal waar zij voorbij kwam steeg een luid applaus op, terwijl honderden fietsers de auto volgden. In flc omgeving van haar woning stond het zwart van belangstellenden en toen zij uitstapte moest zij wederom op de schouders geno men worden en het geleek wel of aan het gejuich geen einde kwam. Bij den ingang van de deur was een eerepoort van groen en bloemen en vlaggen aangebracht, ter wijl ook de balcons met vlaggen en bloe men versierd waren. Eenmaal thuis zijn de, waar de kamer in een waren bloemen tuin herschapen was moest zij, alvorens de enthousiaste menigte huiswaarts ging, nog eenmaal op het balcon verschijnen en weer steeg een denderend hoera op. Ook de hockeyers, roeiers en boksers aangekomen. Met denzelfden trein waarmede de zwem ploeg gearriveerd was, waren ook de ho ckeyers, roeiers en zwmmers aangekomen. Hen wachtte echter geen officieele ont vangst en hun aankomst die geheel te niet ging in de belangstellng voor de zwem sters, is dan ook slechts door weinigen waargenomen. WATERPOLO. DE ZIJL I—MAAS -3. Nederlaagwedstrijd Voor de nederlaagserie werd gisteravond bovengenoemde wedstrijd onder leiding van den heer Rekkers gespeeld en nog zelden zagen wij de thuisclub zoo goed. Beide zeventallen hebben een invaller maar geven elkaar in het begin niets toe. Key en Lut zijn bijzonder actief en als laatstgenoemde een kans krljgs schiet hij met een goed achterwaartsch schot keurig ln 1—0. Goede aanvallen blijven elkaar opvol gen, maar de paal en een enkele maal overschieten, voorkomen doelpunten. Nog voor rust maakt Maas na goed op- zwemmen 11. De tweede helft begint beter dan ver wacht wordt. Maas valt gevaarlijk aan, maar de achterhoede slaat alles af. Lut krijgt opnieuw een kans en weer vliegt de bal in de touwen 21. Maas wordt dan veel sterker, maar als een paar maal is vergeschoten, maakt Lut met een schitterend schot 31. De Rotterdammers komen dan geweldig opzetten. K. Kraaienbrink maakt een zeer kleine fout en de stand is 32. Nog is alles mogelijk. Rameau stopt schitterend, plaatst vlug uit maar mist zijn doel en weer doelpunt Maas 33. Blansjaar krijgt dan nog een moeilijke kans, maar kan niet goed inschieten en met onveranderden stand komt het einde. Vooraf werd vriendschappelijk gespeeld de Zijl IIMaas II. De thuisclub was slecht op dreef er. verloor met 24. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE NOTTINGHAM. DE ZIJL I—L. Z. C. I. Hedenavond om 8 uur speelt De Zijl I thuis tegen L. Z. C. I. EL'WE REMISE MET BOGOLJUBOW. De uitslagen van de gisteren gespeelde partijen in de zevende ronde van het in ternationale schaaktournooi te Notting ham luiden: Aljechin-Reshevsky afgebroken. Flohr- Thomas afgebroken. Capablanca-Botwin- nik remise. Tylor verliest van Lasker. Tar- takower-Vidmar remise. Bogoljubow-Euwe remise. Fine wint van Winter. Alexander was vrij. De stand van het tournooi luidt thans: Euwe 5 punten uit 6 partijen. Botwinnik 5 punten uit 7 partijen. Fine 4V: punt uit 7 partijen. Vidmar 4 punten uit 6 partijen. Reshevsky 3'/; punt uit 7 partijen en 1 af gebroken partij. Lasker 31/: punt uit 7 par tijen. Aljechin 3 punten uit 6 partijen en 2 afgebroken partijen. Tartakower 3 pun ten uit 7 partijen. Capablanca 2*/s punt uit 6 partijen en 1 afgebroken partij. Flohr 2'/j punt uit 6 partijen en 1 afgebroken partij. Tylor 2'/s punt uit 6 partijen. Bogolju- bow 2'/j punt uit 7 partijen. Thomas 2 punten uit 7 partijen en 1 afgebroken partij. Winter IV: punt uit 6 partijen. Alexander 1 punt uit 6 partijen. Botwlnnlk-Capablanca. - Botwinnik koos dezelfde verdediging ln de West-Indische opening, welke hij kort geleden tegen den- zelfaen tegenstander te Moskou beproefde. Weliswaar verloor hij aldaar, echter heeft hij op winst gestaan en zijn verlies was alleen te wijten aan een misgreep ln tijd nood. Ditmaal legde de Cubaan de partij nauwkeuriger aan, vermocht echter geen noemenswaard voordeel te verkrijgen. Hij speelde zeer voorzichtig; de twee c- en d- pionnen verdwenen van het bord. zoodat de stelling meer dan eenvoudig werd. Ca pablanca bood telkenmale ruil der figuren aan, hiermede te kennen gevende, dat hij met remise tevreden was. Botwinnik ech ter, die, waar hij minimaal voordeel had ln een betere plonnenstelling, trachtte zulks te vermijden, hetgeen hem niet gelukte. Capablanca ruilde alles af en ging tot een dame-eindspel over, dat iets beter voor Botwinnik stond, doch zoo weinig, dat het niet waarschijnlijk leek, dat de Rus er iets uit zou halen. Inderdaad zag hij na eeni- ge zetten het nuttelooze van zijn poging in en stelde zich op den 29seten zet met remise tevreden. AljechinReshevsky. Aljechin open de met Pglf3 en ging spoedig tot het Collo-systeem van het dame-gambiet over. Reshevsky verdedigde zich met een weinig gebruikelijken variant en fianchetteerde zijn koningsloopér. Na eenigen afruil ln het centrum had Aljechin een zwakken ge- isoleerden pion op Ö4, die door Reshevsky geblokkeerd werd met een paard, aldus in het middenspel een iets betere stelling verkrijgend. Beiden speelden in dit sta dium langzaam en doordat belden nog over tijd beschikten, verloor Aljechin een pion. Bij het afbreken zag er het naar uit, dat Reshevsky winstkans had. Aljechin vertelde ons echter ln de pauze, dat hij het verlies van den pion had toegelaten, omdat hij meende op deze wijze zeker re mise te kunnen houden. Intusschen, Res hevsky had dan toch maar een pion meer en voor de zooveelste maal in dit tournooi moest hij zich afvragen, hoe te trachten een pion meer in het eindspel tot gelding te brengen. De avondzitting bracht betrek kelijk weinig verandering en de partij werd verdaagd. TylorLasker. Lasker voelde zich van den aanvang af in zijn element. Zijn tegenstander toch gaf hem de gelegenheid een ouderwetsch vierpaardspel, dat aan vankelijk symmetrisch verliep, te spelen Dat hij hiervan nog steeds goed op de hoogte was bleek uit het snelle tempo, waarmede hij zijn zetten deed. Hij liet zich op f6 een dubbelpion bezorgen, welke hij op den volgenden zet kon oplossen door Tylor te dwingen een paard op g6 te rui len. Daardoor moest laatstgenoemde zijn pion naar d4 brengen, waardoor de witte e-pion zwak werd. Lasker maakte hiervan uitstekend gebruik. Tylor had de konin ginnen kunnen ruilen, maar zag hier tegen op. aangezien hij de macht van den raads heer van zwart in het eindspel moest vrezen. Nu echter drong de oude meester met de dame in het witte spel. Tylor werd geheel in de verdediging gedrongen, zoo dat tenslotte vrijwel al zijn stukken vast kwamen te staan. Geen uitweg meer ziende gaf hij op. Tartakower—Vidmar. Tartakower had wit tegen Vidmar en speelde de f4 ope ning. Vidmar koos een goed verdedigings systeem met drieLc8g4. De Poolsche meester, die zijn dame-loo- per wenschte te fianchetteeren, om langs aeze diagonaal een aanval te kunnen on dernemen. zag zijn pogingen gedwars boomd door een manoeuvre van Vidmar, die er daardoor in slaagde den vijandelij ken raadsheer te ruilen. Toen Tartakower zijn voordeel zag verdwijnen, had hij geen lust om verder te strijden en bood reeds op den 16den zet remise aan, hetgeen door den vredelievenden Zuid-Slavischen pro fessor werd aanvaard. BogoljubowEuwe. Euwe, die op Bo- goljubow een revanche voor zijn geleden nederlaad te Zandvoort te goed had, ver dedigde zich met zijn geliefkoosd wapen, de Tsjechische verdediging, met den mo dernen variant Lb4. Tot den negenden zet was de partij identiek aan die van Lasker- Capablanca uit de vorige ronde. Euwe volgde een analyse, die hij tijdens zijn match om het wereldkampioenschap ge analyseerd had. Bogoljubow schoof den centrum pion door, moest deze echter di rect met den f-pion ruilen. Door deze af wisseling verkreeg Euwe een zwak punt een pion op e6 tegen een dito op d4 van Bogoljubow. Even later werd de zwakte van Euwe weer opgeheven, toen hij een pion van g7 naar f6 kon brengen. Bogoljubow moest om een aanval te voorkomen de koninginnen ruilen, hetgeen hem een dub- bel-pion op de g-lijn bezorgde. Echter ston den bij het afbreken de stellingen vrijwel gelijk. Na de pauze kwam spoedig het vreedzame einde. Euwe onderzocht eerst nog een twintigtal minuten de stelling en overtuigde zich ervan, dat bij de goede verdediging, die Bogoljubow gekozen had, niet meer dan remise te bereiken viel. FineWinter. Ook Winter verdedigde zich met de Tsjechische verdediging. Fine bewandelde eigen paden en bracht met den zesden zet het paard naar h4 om dit tegen den vijandelijken raadsheer te rui len. Als compensatie had zwart de open h-lljn om pas hierna te rocheeren. In het vervolg offerde Fine een stuk, waarvoor hij niet alleen twee pionnen verkreeg, maar ook den zwarten koning, die nog niet ge- rocheerd had, dwong dit plan voor goed op te geven. Winter kreeg uiterst zwak spel, terwijl Fine daarenboven nog een pion dreigde te winnen. De Amerikaan manoeu vreerde uitstekend met zijn stukken in het centrum en rukte toen met zijn d-plon op. Hij verkreeg een mat-aanval en Win ter gaf op. Flohr—Thomas. De partij Flohr Thomas was een c4-opening welke door beide spelers goed werd behandeld. Flohr speelde zeer terughoudend en deed geen pogingen eenig voordeel uit de opening te behalen. De volgende tien zetten beston den enkel uit positioneele manoeuvres, tot dat Flohr door een offer met een f-pion een poging waagde het spel te openen. Thomas ruilde deze pion tegen zijn e-pion, waardoor hij zijn tegenstander hangende pionnen bezorgde. Bij het afbreken stond de Engelsche speler iets beter, maar hij bood remise aan, hetgeen Flohr echter weigerde. Ditmaal had Flohr gelijk gehad. Tho mas behandelde het toren-eindspel niet al te best en met een vrijen d-pion had zijn tegenstander tegen den tijd van afbreken een duidelijk voordeel. ZEILEN. DE KIELER WOCHE. Op den tweeden dag van de Kieler Woche zijn in de klasse der 12 meter Sharpies de volgende uitslagen verkregen: 1. Gulcher (Nederland! tijd 1 uur 51 min. 2 sec.: 2. Krogmann (Hamburg! 1 uur 52 min. 27 sec.; 3. Bredow (Sleeswijki 1 uur 52 min. 59 sec.; 4. Vehstedt (Berlijn! 1 uur 53 min. 16 sec.; 5. Van Ogtrop (Nederland! I uur 53 min. WIELRENNEN. SWIFT. Hedenavond om halfacht wordt er spe ciaal getraind op ploegachtervolging en zal er speciaal gelet worden op het juiste over nemen. Bij voldoende deelneming wordt er ook nog een sprint verreden. Deze training is in hoofdzaak voor dié leden, welke niet aan den wedstrijd op a s. Zondag deelne men. De Kaveewee-Sigarenfabrieken te Roo sendaal zegde een wisselbeker, de bekende affiches en rugnummers toe. WANDELSPORT. LEIDER DER VEREEN. „MARATHON" TE BOSKOOP. Tot leider van de nieuw opgerichte wan- delsportvereeniging „Marathon" te Bos koop is gekozen de heer A. Geers te Wad- dinxveen. o VOETBAL. QUICK BOYS—FEYENOORD COMB. Morgenavond te 7 uur speelt Quick Boys thuis tegen een sterke Feyenoord-comb. De gasten zullen verschijnen in de volgende opstelling: Doel: Huisman; achter: Dc Groot en Panen; midden: A. v. Baaren, G. Kuppen en van Ooyen; voor: De Vries, Sinke, Groe nendijk, Waardenburg en Jongejan. LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN— 6 REG. VELD-ART. Morgenmiddag te halfvijf spelen de Leidsche Bakkersgezellen een vrienaschap- pelljken wedstrijd tegen het elftal van het 6 Reg. Veld-Art. op het L.O.V.-terrein. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer B. Pijnacker. WEDSTRIJD C.G.W. Gisteravond verloor een C.G.W.-combi- natie met 52 van De Kroon. Maandag te kwart voor zeven wordt een revanche match gespeeld op het Sportman-veld. SERIEWEDSTRIJDEN P. C. en L, Morgenavond vindt de wedstrijd N.R.M. P.C. en L. plaats op het terrein van de Fabrieksarbeiders. PREDIKBEURT WADDINXVEEN. Gebouw Centrum: Woensdag nam. hal acht, ds. A. W. de Rover van Vlaardingq NED. HERV. KERK. Zestal: Te Bergen op Zoom, L. c tt Bruggencate te Dwlngelo, W. J. Klaar i Renesse; G. J. de Nie te Brouwershavei P. Prins van Wijngaarden te Terwolde- Smits, hulppr. te Eindhoven; W. v. d. Ve te Retranchement. Aangenomen: Naar Beekbergen (toer L. M. J. S. Herfkens te Assen, Naar Zaan dam-O.Z. (vac. dr. Bvenhuls) J. Chr. Priij sche te Bergentheim (Ov.l. Aangenomen: Naar Joure (als hulppr S. J. Hoekstra te Ternaard. Bedankt: Voor Haskerhorne c.a. (toer J. Swijnenburg, cand. te Zeist. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Uithuizen, W. Scheele Hoogersmilde. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Bunschoten, I. de Bruyo cand. te Zwolle. CONCENTRATIE BIJ HET BIJZONDER ONDERWIJS. De werkzaamheden der staatscommissi De minister van onderwijs, kunsten wetenschappen heeft ln antwoord op vrj gen van den heer Droogleever Fortuyn to treffende den stand van de werkzaamht den der staats-commlssie, benoemd bij Ko: Besluit van II Februari 1936, medegedeeli dat de werkzaamheden der staatscommiss nog niet zoo ver zijn gevorderd, dat zij no haar standpunt omtrent de materie, b( handeld ln paragraaf 12 van het destljr aan de orde geweest zijnde wetsontwerp to verlaging van de openbare uitgaven en de wet van 4 Augustus 1933 reeds heel kunnen bepalen. In verband hiermede kan de vraag, welt houding de regeering zal moeten aanni men, nog niet worden beatnwoord. Mej. A. te Z. stelt vragen betreffend recht op pensioen. Antwoorden; Bij een diensttijd var. jaar zoudt u bij het bereiken van den leel tijd van 65 jaar recht hebben op pensioe (uitgesteld pensioen). Na ontslag kan geen aanspraak gemaal worden op teruggave van het bedrag to taald voor pensioen. Meestal zal in het door u bedoelde geva het ontslag terstond plaats hebben. B. te L. Als er geen overlevende echt genoot of nakomelingen zijn, kunnen zus Iers en broers van elkaar erven eventiw te zamen met ouders van den overledene. Als de twee wettige kinderen door giften aan de anderen minder zouden gi kregen hebben dan hun legitieme portli moet bij de verdeeling der erfenis m( deze giften rekening gehouden worde; Is in gemeenschap van goederen gehim dan vormt de helft der goederen de na latenschap. Indien er geen ouders, nako melingen, broers of zusters zijn, ontvani de langstlevende echtgenoot alles, teiu een ander bij testamentaire beschikking 1 bevoordeeld. Zijn er wel kinderen,, in ontvangt de langstlevende echtgenoot e« kindsdeel. G. te K., die zonder werk is, zal waai schijnlljk voor steun in aanmerking koniet Hij wende zich tot den dienst voor social zaken. Bedenk, dat het zeewater niit alleen honderd meter, maar tien meter uit de kust de gewenschh afkoeling geeft. 23. Toen 't kleeden-avontuur dus was volbracht, heeft Thijs geen dank meer afgewacht; want hij heeft al lang bedacht, dat Dickie Dons nog immer op hem wacht! De kleine vent is heele- maal alleen, en Thijsje gaat er ijlings heen. Doch als höj huis waarts snelt dan langs de wegen, komt hij zijn kleinen vriend al tegen. De scheiding is dus weer voorbij, en zij zijn nu allebei heel blij! ,,Ot Dick", zegt Thijs, „gelukkig maar dat ik je vroolijk en gezond hier nu weer vond! Ik zal een poos geen groote avonturen meer bedrijven, maar rustig thuis nu bij Je blijven!" „O", zei Dickie, „vang maar heusch weer nieuwe avonturen aan;, als ik tenminste dan eens met je mee mag gaan...." 1-41

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10