HET KAMPFEEST TE KATWIJK ZEE, Groote belangstelling voor spelen en cabaretavond LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 Augustus 1936 Gouden Echtvereeniging te Valkenburg. De heer B.J.NI K0RTMANN I LUCHTVAART KERK- EN SCH00LNIEUWS. VRAGENRUBRIEK. FAILLISSEMENTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE DE BLIEK. Het vischcollege „de Bliek" hield gisteren onder leiding van den heer Groeneveld in de Ringvaart te Ledmuiden een wedstrijd. De vangst was zeer goed: 1ste pr. Joh. Pouw; 2de prijs A. Beij: 3de pr. N. de Ru; 4de pr. B. Rierat; 5de pr. P. Neuteboom: 6de pr. B. den Os; 7de pr. A. Siere; 8ste pr. J. Harteveld; 9de pr. J. den Os; 10de pr. N. Keyzer; 11de pr. J. Singerling; 12de pr. W. Vos: 13de pr. M. J. v. Houten; 14de pr. G. Franse; 15de pr. I. Harteveld; 16de pr.. J. J. den Os; 17e pr. G. Pouw; 18de pr. P. Harteveld: 19de pr. J. Bekooij; 20ste pr. C. J. Franse. „DE RUISVOORN". Gisteren heeft het vischcollege „De Ruis- rijn 2den jaarlijkschen wedstrijd gehouden te Leimuiden. Het weer was schitterend, maar de vangst minder ged. Er werd in het geheel ruim 6' pond visch gevangen. lste prijs met wisselbeker en C. P. Kok medaille, Ch. de Graaf; 2de pr. D. Vijlbrief. 3de G. v. d. Linden, 4de S. Braxhoven met extra prijs grootste bleg, 5de W. Mulder, 6de J. Steijger, 7de G. v. d. Water, 8ste N. v. d. Linden, 9de C. Crispijn, 10de Ph. F. v. Gijzen, 12de L. de Holder. 12 de J. v. Gijzen, 13de K. Middelham, 14de P. Arents, 15de G. Keizer. 16de C. P Kok, 17de K. Loe, 18de P. Oudshoorn, 19de G. v. Lelie. Er was door een van de leden een beker aangeboden voor de grootste voorn, die 3- maal achter elkaar of 5 maal in het geheel gewonnen moet worden. Deze beker is nu gewonnen door den heer C. Crispijn. DUIVENSPORT. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Wedvlucht van Mons (België), met jonge duiven. Afstand van de eerste prijswin nende vogel 190—310 K.M. In vrijheid ge steld Zondagmorgen te 7 uur 50 min. met Zuid-Oosten wind De eerste duif werd ge constateerd om 10 uur 44 min. 25 sec. en maakte een snelheid van 1091 meter per minuut. Laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd om 10 uur 51 min. 6 sec. Dr prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. v. Klaveren 1. 6. 7. J. Verhoeven 2. 10, 12. F. Ie Mair 3. J. Gaspers, Stompwijk 4, 9. G. J. Zwaan 5, 8. G. A. v. Adrichem 11. J. v. d. Burg 13, 14. DE WITPEN (NIEUWVEEN). Wedvlucht vanaf Mons, afstand 209 K-M. De duiven werden in vrijheid gesteld op 7.50. 1. W. v. Leeuwen Pz.; 2. L. P. Be cker; 3. idem; 4. idem: 5. C. van Leeuwen Abr.z.; 6. W. v. Leeuwen Pzn.; 7. C. van Leeuwen Abr.z.; 8. W. van Leeuwen Pz.; 9 Fr. Vermeulen; 10. L. P. Becker, UIT AALSMEER, De Pcstduivenvereen. „De Telegraaf" (Aalsmeer) hield gisteren een wedvlucht vanaf Mons. afstand 209 K.M. De duiven werden losgelaten om voorm. 7.50 uur. De uitslag was: 1, 7: A. Keessen; 2, 12: J. van Looy; 3, 4, 5. 10: Jac. Koper; 6, 9: W. Baars; 8, 11: C. de Horde Aankomst le duif voorm. 11,14.58 uur. „Strijd en Vriendschap hield dezelfde wedvlucht, afstand 211 K.M., met als uit slag; 1, 9, 14: H. Verbeek Jr.: 2. 11, 21, 22: Joh. Baarse: 3, 4: A. Been; 5, 8, 18, 20: Gb. Stevens; 6, 7, 15, 16: G. C. van Dam; 10, 12, 17, 19: Joh. Postma; 13: A. Verbeek. Aankomst le 11.06.16, 22e duif 11.21.1 uur voorm. In concours waren 111 duiven. VAN HET ECHTPAAR OUWERSLOOT—HAASBROEK. OUD-RAADSLID VAN OEGSTGEEST. De heer B. J. M. Kortinann. In den ouderdom van 56 jaren is Za terdag in het St. Elisabethgasthuis te Lei den overleden de heer B. J. M. Kortmann. directeur-eigenaar der N.V. Zoutziederij „Het Anker" vh. P. J. M. Kok aan de Zout keetlaan te Oegstgeest, en oud-gemeente raadslid dier gemeente als afgevaardigde van de R. K. fractie. De heer Kortman, geboren 29 Mei 1880 te Leiden, was in Oegstgeest doch ook lil Leiden en daarbuiten een geziene persoon lijkheid, die zich vele vrienden had ver worven. Na het afloopen der H.B.S. (Rolduc). ge noot hij zijn handelsopleiding in Duitsoh- •and. In den gemeenteraad, waarvan hij van 1 Sept 19316 Mei 1936 deel uitmaakte zijn opvolger was de heer v. d. Post heeft hij veel vruchtbaar werk geleverd en wist men zijn inzicht en adviezen te waardeeren. Ook was de heer Kortmann lid van het Orgaan voor de werkverschaf fing en steunverleening. Voorts o.a. voor zitter der Oegstgeester IJsclub en consul van den A.N.W.B. De heer Kortmann, die uit een muzikale familie stamde, was ook vele jaren bestuurslid, o.a. secretaris der Maatschappij ter bevordering der Toon kunst afd. Leiden. Zijn vroegtijdig heengaan zal voorzeker in breeden kring betreurd worden. De teraardebestelling zal plaats vinden morgenochtend op het R.-K. Kerkhof, na de gezongen Requiem, welke te 9 uur aan vangt. HET ZWEEFVUEGKAMP TWENTE. Het echtpaar T Ouwfcsloot en Angenietje OuwersloptHaasbroek, wonende te Val kenburg (Z.H.), Middelweg 11. zal den 19en Augustus a.s. zijn 50-jarige echtvereeni ging herdenken. Belde echtelieden zijn in hun woonplaats zeer bekend en genieten tot nu toe een goede gezondheid, hoewel hun hooge leef tijd toch niet meer den zwaren arbeid toe laat en daarom een meer rustig leven voor hen eischte. Tijmen Ouwersloot, geboren den 13en Mei 1861 te Valkenburg, was reeds op jeug digen leeftijd bestemd voor zwaren arbeid en koos het schippersambt, dat hij een reeks van jaren heeft mogen vervullen. Zoo heeft hij van 18851908 als schipper gearbeid voor de pannenfabriek van de familie van Sillevoldt en daarna van 1909—1931 herzelfde werk uitgeoefend voor de N.V. Schelpkalkfabriek te Valken burg. Zoo heeft hij tot ver in den lande medegearbeid aan het vervoer van bouw materialen. De tijdsomstandigheden en zijn hoogen leeftijd noopten hem dit werk neer te leggen, maar stilzitten is zijn aard niet. Nog dagelijksch is hij in zijn tuin aan den arbeid. Angenietje Haasbroek werd den 12en Juli 1862 te Katwijk geboren en is van 19031926 als schoonmaakster in dienst geweest in het gemeentehuis en de O.L. school te Valkenburg. Er werden hun 11 kinderen geschonken, waarvan er thans nog 8 in leven zijn. De omstandigheden zijn, vooral thans, niet. om feest te vieren waarom daarvan dan ook geheel is afgezien. Het zal echter beiden zeker gelukkig stemmen als de komende dagen, zij het dan zonder uiterlijk vertoon, zullen worden medegeleefd ZATERDAGMIDDAG GEOPEND. Zaterdagmiddag is op het vliegveld Twente bij Enschedé het zweefvliegkamp geopend, dat van 15 tot 23 Augustus daar wordt gehouden door den bond van Ned. zweefvliegclubs, en waarvan de uitvoering is opgedragen aan de Twentsche zweef- vliegciub Dit kamp zal de deelnemers uit het ge- heele land in de gelegenheid stellen om zich verder in de zweverlj te bekwamen. De minder gevorderden kunnen daar hun brevetten halen en de meer gevorderden kunnen deelnemen aan overland-wedstrij- den, welke gesplitst zijn in duur-hoogte- en alstandvluchten, en waarvoor verschil lende prijzen beschikbaar zijn gesteld o.a. een zilveren zweefvliegtuig als wisselprijs geschonken door mevr. M. G. van Heek— Roelvink te Enschede, een prijs beschik baar gesteld door generaal b.d, C. J. Snij ders en een prijs beschikbaar gesteld door vice-admiraal b.d. L. J. Quant, voorzitter van het instituut voor zweefvliegen. De laatste twee prijzen zullen de namen der schenkers blijven dragen. Omstreeks vier uur arriveerden verschil lende leden van het eere-comité met de K.L.M.-machine de Sperwer op het vlieg terrein, waarna de voorzitter van den bond van Ned. zweefvliegclubs, de heer H. Kers- ken, een openingswoord sprak, waarin hij allen die op eenigerlei wijze hadden mee gewerkt aan het organiseeren van het zweefvliegkamp dank bracht. Vervolgens werd door generaal Snijders de nieuwe bondsvlag geheschen en nadat nog het woord gevoerd was door den burgemeester van Enschede, den heer J. J. G. E. Ruckert, tevens in zijn hoedanigheid van voorzitter van het vliegterrein Twente, werd een vlootschouw gehouden. Tenslotte werden verschillende demonstraties gegeven, welke door een talrijke menigte werden gade geslagen De demonstraties werden voor de microfoon toegelicht door den bekenden instructeur Slot. Om circa half zes ver trokken de leden van het eere-comité wederom met de Sperwer. Ook gisteren volgden vele belangstellen den de verrichtingen der zweefvliegers met groote interesse. DE POSTVLUCHTEN. De „Kievit" is heden op de uitreis in Bandoeng aangekomen VLIEGFEESTEN OP WAALHAVEN. Stampvolle trams, en even volle spido- booten, bussen, auto's, motoren, al deze voertuigen vervoerden gisteren de Rotter- damsche bevolking naar Waalhaven, om daar de vliegfeesten te aanschouwen. In de Rotterdamsche vlieghaven zelf was het een drukte van belang, duizenden en nog eens duizenden bewonderden daar het spel der zilverglanzende vogels, die daar hoog boven het veld hun evolutie's ten uitvoer brachten, luisterden er naar het donderen der startende, vliegende en lan dende machines. Om drie uur werden de vliegdemonstra- tie's geopend met een escadrille-vlucht, uit gevoerd door instructeurs van de nationale luchtvaart school. Het volgende nummer had in zooverre eenige verandering ondergaan, dat Emil Kropf, die met de snelle Focke Wulf „Stoes- ser" eenige stunts zou uitvoeren, door ziekte verhinderd was en werd vervangen door den testpiloot der Pooke Wulf fabrieken, Steln. Deze gaf in het speciaal voor stunt- vliegen gebouwde toestel een goed idee van wat eigenlijk stuntvliegen is, loopings, Im- melmannsn, vrilles, en rolls volgden elkaar op en werden prachtig uitgevoerd, evenals door den Engelschschen instructeur Moir, die met een Miles Hawk, (een vliegtuig dat zich uitstekend leent voor kunstvluchten, maar dat een enorme piloots-ervaring ver- eisoht, o.a. door de hooge landingssnelheid), PREDIKBEURT VOOR WOENSDAG, BOSKOOP. Geref. Gemeente, ds Honkoop van Den Haag; nam. half acht. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Aaisum, J. Swijnenburg, cand. te Zeist. Te Westbroek c.a„ A. C. Oosterhuls te Daarle. GESLAAGDE LANDDAG TE BODEGRAVEN Diverse sprekers. Zaterdagmiddag bracht de Jeugdlanddag der Ger. Jeugd een duizendtal belangstel lenden uit de gansche omgeving, uit Gouda en Woerden, Waarder, Alphen, Woubrugge enz. bijeen in den boomgaard van den heer G. van Dieijen aan de Noordzijde te Bode graven. Het waren voornamelijk Jongeren, doch ook nog heel wat ouderen. Het is een uitnemend geslaagde dag geworden. Het weer was mooier dan men had durven hopen, het terrein uitnemend geschikt met fijne schaduwplekjes onder de oude boomen en er waren diverse sprekers. De organisatie was uitnemend geregeld. Ruim 900 zitplaat sen waren deels met stoelen deels met ban ken, gereedgemaakt, er waren door de fa. de Raadt uit Gouda vier geluidsversterkers opgesteld, die zeer goed werkten, er waren vijf consumptietenten, alles was tot in de puntjes geregeld! Te half vier toen men van alle kanten toestroomde opende de Chr. Muziekvereen. S.D.G. den landdag met een concert, waar na te half vier de eigenlijke opening plaats had. De voorzitter van het comité sprak enkele woorden van welkom en begroette speciaal een groot aantal predikanten uit de streek, die door hun aanwezigheid blijk van belangstelling gaven. Hij zette de be doeling van den landdag uiteen, n.l. dat de kracht der Geref. Jeugdactie niet ligt in groote samenkomsten, maar in het zeer eenvoudige werk van de studie. Toch kan van een dergelijke bijeenkomst als een „wa penschouw" kracht, uitgaan, mits men onder „wapenen" dan versta de kracht van het geloof en de trouw aan de roeping, die God heeft gegeven. Na samenzang van enkele liederen sprak mej. E. C. Versluijs uit Klundert, vice-pre- sidente van den Melsjesbond. Deze prees de mooie gelegenheid tot samenwerking van jongens en meisjes, het uitnemende middel tot versterking van het geestelijk leven en tot bezinning en vernieuwde bezieling. Juist omdat er zooveel moeiten en zorgen zijn. Dan bedoelt deze samenkomst niet die even te vergeten, maar om te vertroosten en spe ciaal te versterken, Spr, wees op den „eeni- gen troost", die er in ligt, te weten dat men het eigendom van Christus is. Zij koos dan ook als haar titel „Niet van U zelf". Onder de leus „je bent maar eenmaal jong" leeft men zoo graag alleen voor zich zelf. Valt dat tegen, dan komt er verbittering, tegen God. tegen de regeering. tegen den troon, tegen iedereeh, Heel wat gelukkiger is dan ook hij, die Jezus' eigendom is, die in het Verbond Gods begrepen is. Het geeft echter verplichting, plicht tot Verbondsgehoor- zaamheid. Ons jeugdwerk moet ons vormen tot menschen Gods. Daarvoor is noodig de studie van Gods Woord. Tot vernieuwde liefde en vernieuwde trouw aan den God, die roept, wekte sor. nadrukkelijk op. Vervolgens sprak mr. H. Bijleveld uit Am sterdam over „Bezinning". Deze wees er op, dat alles wat men wil gaan doen zonder God, niet goed loopt. In heel de wereld pro beert men het en de resultaten zijn slecht. Daarom hebben we ons te bezinnen op de vraag, wat het eenige fundament is van al ons werken e ndan is het eenige antwoord: „Christus, de Verlosser". Die Christus moet zijn de Christus der Schriften, zooals de Geref. overtuiging dien heeft leeren kennen, Christus, zooals hij staat midden in het leven, dat is niet Christus als de wonderbare stuwkracht, maar als de verlosser, niet als het voorbeeld, maar als de openbaring Gods, Als onze verlosser, die ons reeds in den doop. toen we nog niets wisten, opnam in het Verbond van Zijn trouw. Op dat Ver bond hebben we ons te bezinnen. Op de twee deelen er van. want het verplicht ons tot nieuwe gehoorzaamheid. Wij moeten Zijn gemeenschap zoeken in het dagelijksch leven. Dan wrijft men ons aan, aldus spr., dat wij alleen maar het eerste deel van het Verbond preeken en de gehoorzaamheid vergeten. Dat is niet juist. Vasthouden aan de Schrift is nooit eenzijdig. Overigens wektp snr. op. om als een kind te gelooven de beloften Gods. geloovig Christus te aanvaarden als de verlosser. Wanneer men dat, eenvoudig als een kind aanvaardt, vallen alle vragen van „zelf onderzoek" e.d. weg. Christus heeft het ver worven, niet wij! Als we echter niet verder komen, dan is dat onze schuld, dan komt 't door onze slappe levenspractijk. Trouw en gehoorzaamheid, liefde tot God echter zullen ons sterken en dan is het geen mineurtoon, die in ons klinkt, maar is het een weelde om te leven in dezen tijd, in Gods kracht, maar dan ook heel ons leven in Christus' dienst! Na de pauze, concert en zang werd ge sproken door ds. F. A. den Boeft van Rot- ook een staaltje van zijn kunnen gaf. De sensatie van den dag was wel het feit, dat voor de eerste maal boven Waalhaven, door een motorloos vliegtuig, te weten dat de grunau baby „Koosje" bestuurd door den heer Hendriks Jansen, een looping werd ge maakt. Door de Tiger Moth vliegtuig, gevlogen door den chef-instructeur der N.L.S., den heer H. M. Schmidt Crans op de goede hoogte gesleept,, draaide 't glijvliegtuig 2- maal op perfecte wijze 'n looping. De vlieger had bij de landing een ware ovatie van het talrijke publiek in ontvangst te nemen. Tegelijkertijd heeft den heer H. v. d. Velde, directeur van den autogiro import eens even gedemonstreerd, waartoe een autogiro al niet in staat is, korte starts, stilstaan in de lucht, landing zonder uit loop, enz. Schmidt Crans behaalde veel succes met een demonstratie, hoe een leer ling, die voor het eerst met een machine vliegt, verschillende fouten maakt en hoe deze, eerst op het laatste moment, door den instructeur worden hersteld. De heer Asjes lichte dit voor de micro foon op vlotte wijze toe. Met eenige humoristische nummers en een escadrillevlucht van de N.L.S.-instruc- teurs werd het interessante programma be sloten. Foto KRUYt Een aardig moment tijdens de spelen op het Kampeerterrein te Katwijk; het krui wagenrijden voor ouderen, dat veel vroolijkheld verwekte! De kampeerders te Katwijk Zee weten hoe zij een gezellig huiselijk feest op touw moeten zetten! Dat bleek duidelijk den ge- heelen Zaterdag van 's morgens vroeg tot in den nacht. Ditmaal hebben jongeren de ieiding op zich genomen, daarbij krachtdadig gesteund door den heer en mevr. Abspoel uit Leiden. De voorzitter van de kinderspelen en van den cabaretavond was de heer B. J. Kluit uit Leiden. De heer Bob Cahen uit Leiden was de leider van het avondspel. De overige bestuurders van het dagfeest waren de heer Visser uit Delft, mej. Sari Abspoel en mej. Ine de Visser uit Amsterdam. Een groote verbetering was ditmaal een houten plankier, waarop des avonds lustig, gedanst kon worden. Op het met vroobjk wapperende vlaggen afgezette feestterrein werden des morgens verschillende spelen uitgevoerd voor jon gens en meisjes, zooals blokjes rapen, bal- loopen, koekhappen en blikjes gooien. Uit het kamp namen 200 kinderen deel aan het feest, wel een bewijs, dat er nog een groot aantal kampeerders op het terrein vertoeft. Er waren er, die nog een week aan dat ver blijf toevoegden om dit gezellig feest bij te kunnen wonen. Des middags werden de spelen voortgezet met zakloopen, touwtrekken, spijkerslaan, kussen vechten, hindernisloopen. Zelfs ge trouwde heeren en dames deden mee aan het kruiwagen rijden. In de tent van mevr. Abspoel had de prljsuitdeeling plaats. Elk kind kreeg eep prijsje en zij werden ruim getracteerd. Ook de grooteren verdrongen zich voor de ra men om hun prijs in ontvangst te nemen. Voor de met veel zorg genomen voorberei dingsmaatregelen werden aan den heer en mevr. Abspoel ovaties van dank gebracht. Het feest werd besloten met een cabaret avond. Dit was wel de clou van den dag Voor het plankier was een tooneeltje opge slagen; voor de genoodigden waren zit plaatsen aangebracht. Aanwezig waren de gemeentesecretaris D. C. O. Boekhoven, de inspecteur van politie mr. R. Warmoltz en het bestuur van het revue- en tooneel- gezelschap „Amlcitia" uit Katwijk a. Zee. Op de duinhellingen en in 't rond waren eenige honderden kampeerbewoners aan wezig. De verlichting had door middel van een paar automobiellantaarns, aan palen bevestigd, plaats. De heer Kluit heette allen welkom en liet uitkomen dat alles eigen werk van de kampbewoners was. Het is een gezellige avond geworden. Al len hebben zich uitstekend geamuseerd. Er werd begonnen met „Het mechanisch Pop penspel" uitgevoerd door Annie Scheffer, Isolde Swets, Ploontje Cornelisse en Tilly de Visser; snoezig voerden deze vier meisjes de diverse bewegingen uit. Een paar malen traden op „The three Haiwaian Kids", de heeren W. de Reus, L, Qualm en J. Berg man, die veel succes hadden, evenals het tooneelstukje „Het spook uit de jeugd herberg" gespeeld door Nannie Cahen, Mia Abspoel, Hans Cahen, Lou v. d. Ruit, TlUy de Visser en Albert Visser. Onder de kampeerders was een gooche laar, de heer Swaak, die een ieder verbaasd deed staan, getuige ook het groote applaus. Mej. Nannie Cahen voerde evenals vorige jaren eenige móóie Spaansche dansen uit. Het grootste succesnummer was wel het aardige stukje „Het levende lijk" voorge dragen door Bob Cahen en Agatha Corne lisse. Het lachen was toen niet van de lucht. Het laatste nummer was „De Tiger- rag" gespeeld door Bob Cahen en Wim v. d. Ruit (zang) en Jan Verschoof (accordeon). De kampeerders hebben ons weer 'n goed geslaagd feest gegeven, dat met dans op het plankier beëindigd is. terdam over „Afgoden". Spr. was verheugd in dezen ellendigen tijd een boodschap van blijdschap te kunnen brengen in Gods Naam, n.l. dat wélgelukzalig is ieder die den Hecre vreest en in Zijne wegen wandelt. Daarin ligt het geluk! Hebben we dat geluk niet, dan dienen we op de een of andere wijze een afgod. Vele menschen hebben hun geluk verloren in dezen slechten tijd en toch zegt het Woord Gods, dat niets ons kan scheiden van de liefde van Christus. Het komt echter, dat ze een afgod hebben gemaakt van hun geld en hun goed, van 't verkrijgen van een positie, van zichzelf enz. Er zijn alle mogelijke afgoden mogelijk. Het kan wel uw kleeding zijn, of uw uiter lijk, zelfs wel uw ziel! Noodig is, dat we ons geheel wijden aan den Heere en aan Zijn dienst. Ook mag geen afgoderij worden bedreven met de wetenschap, maar ook ons denken moet ondergeschikt zijn aan de Openbaring Gods. Wie het geluk mist, onderzoeke zich zelf of hij misschien ook afgoden dient. Men noeme dat nu geen oppervlakkig gepraat want het is de Waarheid, die Gods Woord brengt. Spr. weet wel, dat er ook in den kring des Verbonds afvallen, maar dat zijn toch kinderen des Verbonds, afvalligen ech ter, die hun Doop en het Verbond hebben verloochend. Als God echter spreekt: „Ik ben uw God en de God van uw zaad", dan is dat waarheid, dan mogen we niet zeggen „Ja maarmaar dan moeten we ge loovig aanvaarden. Het slotwoord werd gesproken door den heer C. Schout te Dordrecht, over „Geroe penen geen antwoord?" Er wordt tegenwoordig van alle kanten geroepen, aldus spr. Hij wees op het luide geroep van de N.S.B., op de kreten en be loften van het communisme en den oproep van de C.D.U., maar als zekerheid kunnen we alleen erkennen den roep van God. Iedere jongen en ieder meisje in den kring van het Verbond ls geroepen, zooals Paulus de ge meente van Rome noemt,, Geroepene Hei ligen". Wij zijn die taal wat ontwend, wij zijn zelfs zoover gekomen, dat we gingen twijfelen aan de waarheid van wat God ge zegd heeft. Niemand twijfelt aan een be lofte van zijn eigen vader, maar ieder wel aan de waarheid van Gods beloften. Deze zijn echter zeker en gewis en spr. wekte op tot gehoorzaam en gewillig volgen. Tusschen de verschillende redevoeringen in, werden vele liederen gemeenschappelijk gezongen. In de pauze concerteerde S.D.G., terwijl de samenzang geheel door haar werd begeleid eii ook ter afwisseling nog enkele nummers werden gegeven. Aan het slot dankte de voorzitter allen, die tot het welslagen hadden meegewerkt en sprak de hoop uit, dat niemand aan den sterken drang tot trouw zou kunnen ontkomen, op dat ook het jeugdwerk niet langer zou wor den beschouwd als tijdpasseering. maar als vragende inspanning van alle kracht. Te acht uur werd de uitnemend geslaagde dag gesloten. De bezoekers vertrokken in goede orde. W. F. v. d. H. Een antwoord op uw vraag zou in deze rubriek te veel ruimte eischen. Het door U gevraagde kunt u vinden in de Almanach de Gotha. Mej. J. B. te L. Benoodigd voor zoet zuur 1 middelmatig groote meloen, 10 E- pijpkaneel, 10 g. kruidnagelen. 1 fl. m- maakazijr), het gewicht van de meloen- stukjes is aan bruine of witte suiker. Schep vooraf met een lepel het eetbare, rijpe ge deelte uit den meloen; verwijder van het overblijvende deel de buitenste groene schil, snijd de stukken in blokjes en weeg ze. Breng de azijn aan de kook met de suiker en de kruiden, iaat daarin de stuk jes meloen meekoken tot ze eenigszuis glazig worden, schep ze in goed schoon gemaakte potten of flesschen, bedek ze met het vocht en sluit ze op de bekende wijze met perkament af. Uitgesproken C. Omzigt, veekoopman, te Leimuiden. R.c. jhr. mr. H. O. Feith; cur. mr. C, M< Loef, te Boskoop. Opgeheven; A. J. Kanteheen, Leiden. J. de Neef Jr., Leiden en te Rijswijk. De N. Venn. Beekman's Dames en Hee- renkleeding Handel te Leiden. De navolgende schepen zijn morgen ra dio-telegrafische te bereiken via 't kust' station Scheveningen Radio. Alchiba, Alcyone, Alpherat, Bloemfon tein, Boschfontein, Chr. Huygens, C°sta Rica, Edam, Gaasterkerk, Hoogkerk, in- drapoera, Jagersfontein, Johan de Witt, Jan Pietersz. Coen, Kota Nopan, M™)"' kerto, Nijkerk, Poelau Roebiah, Rotterdam (H.A.L.); Serooskerk; Sibajak; Simon Bo livar; Slamat; Springfontein; Statendam, Stuyvesant; Tarakan; Veendam; vene- zuela Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Bod te bereiken. Telegrammen worden aange nomen door alle telegraafkantoren endoo Radio Holland.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8