LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 Augustus 19361 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. HAARLEMMERMEER. Een schip met vlas in brand geraakt. Zaterdagmorgen ontstond brand in een ln de Ringvaart nabij den Nieuwemeerdijk alhier liggend groot schip, beladen met 80 ton onbewerkt vlas. dat in den Haarlem mermeerpolder geteeld en geladen was om te worden vervoerd naar de braak- en zwingelplaatsen in België. Het vuur greep zóó snel om zich heen. dat spoedig de hulp moest worden inge roepen van de brandweer uit Badhoeve dorp. die met slangen op de waterleiding het blusschingswerk met kracht ter hand nam, terwijl een aantal mannen w. o. eenige vlaswerkers, die met de behandeling van dit gewas op de hoogte waren met veel ijver al het mogelijke deed om den enormen voorraad, die aan verschillende kanten dreigden te worden aangetast, uit elkaar te halen. Aan aller flink optreden is het te danken dat het vuur spoedig kon worden bedwon gen, het grootste gedeelte van de lading gespaard bleef en het vaartuig geen ern stige brand- en waterschade bekwam. Voor den eigenaar, die het vlas had gekocht van en direct betaald had aan den land bouwer K. was het echter nog een belang rijke schadepost, omdat de kostbare lading niet verzekerd was. De oorzaak moet vermoedelijk worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat vuur van brandende tabak in het vlas was terecht gekomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zaterdagavond gaf de Harmonie van Valkenburg een concert in de muziektent, aan de Nieuwe Commandeurslaan. Dank zij de goede reputatie van dit corps en het heerlijke zomerweer was er veel belang stelling. Ook nu deed Valkenburg's Har monie zijn naam eer aan en werd een schitterend concert ten gehoore gebracht. De maandelijksche collecte voor ren te en aflossing der kerkelijke schuld der Geref. Kerk heeft opgebracht f36.86.—. LISSE. Alscheid van den gemeente-opzichter den heer P. J. Suykerland. Ten Gemeentehuis had het officieele af scheid plaats van den scheidenden ge meente-opzichter. den heer P. J. Suyker land. In de versierde Raadszaal werden de genoodigden ontvangen, terwijl de ver trekkende gemeente-opzichter met zijn cehtgenoote werd binnengeleid door het College van B. en W. Nadat alle familie leden waren gezeten, alsmede de genoodig den. waartoe behoorden de gemeenteraads leden, de hoofdambtenaren der gemeente, het personeel van Openbare Werken, den technischen ambtenaar van Rijkswater staat en den bedrijfsleider van het Elec- triclteitsbedrijf, sprak de burgemeester den heer Suykerland toe. In een uitvoerige rede schetste hij de ver diensten van den heer Suykerland. roem de den scheidenden gemeente-opzichter ais zoodanig en in het bijzonder als een amb tenaar die het vertrouwen ten volle ge noot van B. en W. en dit vertrouwen nim mer heeft geschonden. Het is een man ge weest, die zulk een vertrouwen wist te waardeeren en op prijs stelde De Burge meester stelde den heer Suykerland ten voorbeeld als een plichtbeseffend ambte naar, die de belangen der gemeente als hoofdambtenaar steeds op zeer goede wijze heeft gediend. Het was een ambtenaar die de collegialiteit in de hand werkte, het geen in het belang van de onderlinge ver standhouding was. Namens het gemeente bestuur dankte spr. den heer Suykerland voor al hetgeen hij ln het belang der ge meente heeft gedaan en wenschte hem toe een welverdiende rust, nalatende een reeks van werkzaamheden, waarop het stempel Suvkerland gedrukt staat. Namens de ge meente bood spr. hem een tweetal clubfau teuils aan. De wethouders Tromp en Warmerdam zwaaiden den heer Suykerland eveneens veel lof toe, Weth. Tromp wees vooral op de wegen, rioleering, enz. terwijl wethou der Warmerdam in hem zag den recht schapen man voor zijn personeel, zoowel als voor het tewerkgestelde personeel bij Openbare Werken in los verband, zooals bij de werkverschaffing. De heer Reitsma, ambtenaar van Rijks waterstaat, prees in den scheidenden ge meente-opzichter de aangename samen werking welke bestond tusschcn hem en den heer Suykerland. De belangen van Rijk en Gemeente werden hierdoor bevorderd. De heer Tibboel schetste den heer Suy kerland als een rechtschapen en correct ambtenaar die een leder in de oogen kon kijken, omdat hij steeds de belangen der gemeente voorop stelde en zich tevens be mind wist te maken, omdat hij ook zijn menschelijk gevoel liet gaan en steeds voor een ieder klaar stond. De heer De Haan. gemeente-secretaris, sprak treffende woorden van afscheid na mens de hoofdambtenaren der gemeente, terwijl de heer Henkus, bedrijfsleider van het Electriclteitsbedrijf, zulks deed na mens deze N.V., waarmede Openb. Werken nauw verbonden stond. De raadsleden van Kesteren en Segers spraken nog enkele woorden ten afscheid, waarin zij oude herinneringen ophaalden en hem toewenschten een rustige levens avond. Tenslotte sprak de heer Willemsen na mens het gemeente-personeel van den dienst van Openbare Werken, als zijnde de oudste in dienstjaren. Spr. prees den heer Suykerland als een humaan chef. die steeds yoor de belangen van zijn personeel op kwam. doch ook datgene wist gedaan te krijgen wat men van hen mocht verwach ten. In treffende woorden, die den chef op zichtbare wijze ontroerden, nam hij na mens allen afscheid en wenschte hem een genoegelijken levensavond toe, onder aan bieding van een foto van het personeel van Openbare Werken. Voordat de heer Suykerland een dank woord sprak, nam de Burgemeester nog in enkele goed gekozen woorden persoonlijk afscheid van den heer Suykerland, aan wlen hij uit groote waardeering en op rechte sympathie een boekwerk aanbood De heer Suykerland dank'p in het bij zonder den Burgemeester en alle anderen voor dit hartelijk afscheid en de woorden van lof hem toegezwaaid die hij voor een groot deel op zijn personeel overbracht. Des middags had de heer Suykerland In intiemen kring afscheid genomen van het secretarie-personeel onder aanbieding van een cadeau. Het was een afscheidsavond, den heer Suykerland volkomen waardig! Kapelaan Kuipers neemt afscheid van de K. J. C. In een daartoe speciaal belegden avond nam Kapelaan Kuipers afscheid van de R.K. Jeugd als directeur van de K. J. C. al hier. Bij dit afscheid waren alle leden, zoo wel gewone leden als adsplrant leden te genwoordig Door den Baljuw, den heer Reeuwijk. werd een kort woord ten af scheid tot den vertrekkenden directeur ge richt waarbij hij de vele werkzaamheden in het licht stelde. Hij dankte hem voor zijn trouwen arbeid en prettige samenwer king. Een stoffelijk blijk van waardeering werd hem overhandigd. Kapelaan Kuipers dankte ahen voor de medewerking om de K. J. C. tot grooten bloei te brengen en gaf zijn jongens voor de laatste maal de les mede om toch vooral trouw te blijven in het R.K. Jeugd werk opdat er mannen uit mogen groeien, waarop Kerk en Maatschappij trotsch kun nen zijn. Tenslotte nam leder persoonlijk afscheid van Kapelaan Kuipers. Naar wij vernemen is ln de vacature door het vertrek van Kapelaan Kuipers naar Haarlem benoemd tot kapelaan in deze parochie, de heer Van Ingen te Am sterdam. NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagde lampionoptocht. De V.V. „Noordwijk Vooruit" hield we derom een lampionoptocht door het dorp, waarvoor buitengewoon veel deelnemers zich hadden opgegeven. Van te voren werd voor de ..Zeeleeuw" door de harmonie Excelsior" een concert gegeven, dat even eens een zeer groot gehoor trok. Hierna werd de bijzonder geslaagde lampionop tocht, waarin „Excelsior" meemarcheerde, gehouden. De stoet werd voorafgegaan door de geheel met oranje-lampions ver sierde race-boot van V.V. welke op een wagen, getrokken door een paard, werd meegevoerd. Verschillende deelnemers wa ren gecostumeerd. waarbij vooral een kos- t°lijke imitatie van den Negus van Abes- synië zeer de aandacht trok. Aanrijding. In de Douzastraat had een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een hoog met bloemkool opgetaste boerenwa gen van den heer K. uit Katwijk, welke blijkbaar tijdens het passeeren teveel naar het midden van den rijweg was uitge haald, om een boom te ontwijken. De auto liep een beschadigd achterspatbord op. De ooiltie maakte van een en ander proces verbaal op. In den steek gelaten! Te Amsterdam vroegen de 14-j. V. en zijn twee buurvriendjes v. d. B.. resp. 11 en 9 jaar. aan een motorrijder een eindje mede te mogen rijden, welk verzoek deze inwil ligde. Hij zelde echter nogal ver weg te moeten. Zij zouden echter te vier uur weer thuis zijn. De motorrijder nam de jongens mede en zette ze op den Boulevard alhier af, daar bij belovend hen weer spoedig op te halen. De jongens hebben tot half zes gewacht, doch hun gastheer daagde niet meer op. Door den wethouder, den heer de Witt werden de jongens, toen zij ten einde raad zich bij hem om hulp vervoegden, naar het politie-bureau gebracht. De twee jongens van der B. schenen echter voor het politie bureau niet veel te voelen en gingen er van door. Op de Van Panhuysstraat wer den zij echter door den heer de Witt opge pikt en eveneens naar het politie-bureau overgebracht. De politie stelde zich met de ouders in verbinding, zoodat zij al spoedig op trans port naar hun resp. woningen konden worden gesteld. SASSENHEIM. Van een vrachtauto brak in de Hoofd straat nabij „Het Bruine Paard" een wiel. Dit veroorzaakte op het smalle gedeelte een verkeersobstakel, waarom men den defec ten wagen met vereende krachten naar de Kerklaan getransporteerd heeft. Het werd laat in den avond eer het defecte wiel ver vangen was. Zaterdagavond geraakten van een electr. tram uit Leiden de remmen defect. Men bleef hier wachten op de volgende tram. waarna de passagiers overstapten cn de tram weer naar Leiden terugkeerde. De prijs van de melk is verhoogd met 1 cent per liter en bedraagt nu 10 cent. Voor het practisc'ne leerjaar der Middelb. Techn. School te Haarlem is toe gelaten onze .plaatsgenoot H. Los. o VOORSCHOTEN. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORRIJWIEL. Eenige gewonden. Op den Leidschenweg ter hoogte van het Vroomenpark heeft Zaterdagmiddag om streeks half vijf een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto. bestuurd door den heer J. R N. S. uit Schiebroek, en een motorrijwiel, bestuurd door- den heer v. d. V. uit Leiden en met den den heer v d. V. uit Leiden en met den heer P. v. d. H. uit den Haag op de duo. Het ongeval geschiedde, toen de auto een vrachtautowilrie passeeren. De motor, die uit de richting Leiden kwam, botste in volle vaart tegen de naar links uitwijkende auto. met het gevolg, dat de motorrijder ernstig aan het hoofd werd gewond De duo-passagier was er minder ernstig aan tcc. De slachtoffers zijn ter plaatse ver bonden en vervolgens door dr. Fruijtier r.aar het Acad. Ziekenhuis te Leiden over- gebracht, v. d. H. is na behandeld te zijn, I naar zijn woning te den Haag vervoerd, v. d. V. is in het. ziekenhuis opgenomen, Joch niet ernstig gewond, de bestuurder van de de auto bleef ongedeerd. De motor werd geheel vernield; de auto werd vrij ernstig beschadigd. WARMOND. Afscheid van kapelaan van Drunen. De verschillende besturen van de in deze gemeente bestaande organisaties, waarvan kapelaan van Drunen geestelijk adviseur is. kwamen in den Burcht bijeen, om op officieele wijze afscheid van hem te nemen daar hij door zijn benoeming als kapelaan te Boskoop deze gemeente gaat verlaten. De kapelaan kwam vergezeld van den pastoor de feestelijk versierde zaal binnen waarbij direct de voorz. van het huldl- gings-comité. de heer F. Slager, het woord nam om de kapelaan toe te spreken Met leedwezen, aldus spr., zijn wij hier thans vereenigd omdat het hier betreft een af scheid van onzen geestelijken adviseur in de talrijke organisaties. Wij hebben ge meend u niet te mogen laten gaan alvo rens u openlijk dank te hebben gebracht voor de wijze waarop gij een drietal jaren de belangen van onze organisaties hebt voorgestaan en zoo noodig verdedigd. Het is dan ook geen wonder dat bijna alle le den der diverse bestuurs-organisatles ge hoor hebben gegeven aan de uitnoodiglng om u heden avond voor dit alles dank te komen brengen. Vooral het Jeugdwerk stond steeds in uw volle belangstelling en wij twijfelen niet, om de samenwerking die steeds tusschen ons en u bestaan heeft zal voor u de aangenaamste herinnering blij ven. Wees er van overtuigd, dat gij ln Warmond vele vrienden hebt achtergelaten Hierna nam een der schildknapen, de heer A. Lampo het woord, die namens de K. J. C. den kapelaan hartelijk dank bracht voor alles wat hij voor deze instelling had gedaan. Nog werd het woord gevoeru door hen heer M. J. Hogenboom, die sprak na mens vele organisaties. Voor u, kapelaan van Drunen moge het een genoegdoening zijn dat uw werk hier in Warmond ge slaagd genoemd mag worden. De Jeugd verenigingen verheugen zich, dank zij uw onvermoeid werken in grooten bloei en het is dan ook vooral de jeugd cue u noods sict vertrekken. Wij hebben gemeend u ccze couvert met inhoud te moeten over handigen, opdai aoor u hiervoor Hts kan worden aangeschaft wat de gedachte aan deze gemeente levendig zal houden. Nadat nog namens de St. Jozefsgezelleu 't woord' WaS gevoerd door den heer R. S'ijnman, nam de Pastoor het woord om op duide lijke wijze de groote verdienste van den vertrekkenden kapelaan te schetsen. De kapelaan zelde zeer getroffen te zijn door deze spontane huldiging cn bracht allen dank voor de sympatleke woorden. Een bijzonder woord van dank bracht spr. aan den pastoor die hem steeds met raad en daad ter zijde heeft gestaan en wiens wijze lessen hem in zijn verdere priester lijke loopbaan zeker ten goede zullen ko men. De K.J.C.-leden brachten hierna een lied ten gehoore waarna de heer F. Slager in welgekozen woorden ieder dank bracht. WASSENAAR. DOODELIJK ONGELUK. Dame door autobus gegrepen. Op den Wittenburgerweg hoek Zijdeweg wilde Zaterdagmiddag de ongeveer 60-j. mevr. G. v. H. C„ wonende Hoefijzerlaan 37. den weg oversteken. Uit de richting Leiden kwamen drie autobussen met kin deren aan. Na den eerste te hebben laten passeeren stak mevr. v. H C. over, zoodat de tweede bus krachtig moest remmen om geen aanrijding te veroorzaken. Hiervan geschrokken liep zij terug, met het nood lottige gevolg, dat zij door den derden bus werd gegrepen. Mevr. v H. C. bekwam zware hoofdwonden en moet vrijwel op slag gedood zijn. Haar stoffelijk overschot is naar het politiebureau alhier vervoerd. Aulobotsing. Een auto bestuurd door L. uit Den Haag die op den Rijksstraatweg den Pauwlaan in wilde rijden en daarvoor zijn richting aanwijzer had uitgestoken, werd door een hem achteropkomende auto, bestuurd door v. W. uit Den Haag aangereden. De auto van v. W.. die zwaar beschadigd werd, moest worden weggesleept. Beide bestuurders kwamen er wonder goed af. Loop der bevolking. Ingekomen: A. Weijers geb. v. d. Ham, zonder beroep, uit Arnhem, Burchtstraat 14 H. Th. Kooij, fabr. Pharm. Chem. Prod., uit 's-Gravenhage, Crocusstraat 45 S. Lammering, kinderjuffrouw, uit 's-Gravenhage, van Calcarlaan 27 J. de Lang, zonder beroep, uit 's-Gravenhage Oud Wassenaarsoheweg 5 M. Leive, hulp in de huishouding, uit 's-Gravenhage, Bin nenweg 17 H. M. Meijer, rellgieuse, uit Bloemendaal. Eikenlaan 3—5 Th. M. Rasing, dienstbode, uit Didam, Ridderlaan 1 K. Schlögl, dagdienstbode. uit Amster dam, Berkiheistraat 40 D. Aalbers, dienstbode, uit Renkum, Lange Kerkdam 84 G H. L. Bakker, zonder beroep, uit 's-Gravenhage. Irisstraat 1 G. J. Bakker en gezin, boekhouder, uit 's-Gravenhage, Irisstraat 1 R. M. Nieuwlaat geb. Bodi- fée, zonder beroep, uit Antwerpen, Ridder laan 1 W. Derangowski, dienstbode, uit Duisburg. Eikenlaan 35 N. van Dam, dienstbode, uit Reeuwijk, Duindicht 3 M. S. v. Dusseldorp, Heilgymnaste-masseuse, uit Soest, Heerenweg 9 L. Jahn, dienst bode. uit Soest, Heerenweg 9 M. A. H. van Es, zonder beroep, uit Ubbergen, Beu kenlaan 7 H. Hartman, dienstbode, uit 's-Gravenhage. Gr. Haesebroekscheweg 35 D. C. Borsboom, zonder beroep, uit 's-Gravenhage, v. Zuylen v. Nijeveltstr. 2" J. A. A. Hazebroek, zonder beroep, uit 's-Gravenhage, v. Z. v. Nijeveltstraat 229 M. C. Idzerda, zonder beroep, uit Berkel en Rodenrijs. Berklheistfaat 40 K. K. Knies, zonder beroep, uit Amsterdam. Wit- lenburgenyeg 8 J. J. W. Koch en vr„ chauffeur, uit 's-Gravenhage, Raaphorst laan 19 A. J. Lijcklama, zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Nassaulaan 3 H. H. Matthes. zonder beroep, uit De Bilt U„ Ko nijnenlaan 40 C. K. H. Rensen, zonder beroep, uit 's-Gravenhage, Nassaulaan 3 P. M. Salet, zonder beroep, uit 's-Graven hage, Schoolstraat 12 A. Staneck, dienst bode. uit Duitschland, Hertelaan 1 J. M. J. Tans, arts, uit Amsterdam, Eikenlaan 35 G. Th. Uiterwijk, zonder beroep, uit Bloemendaal, Windlustweg 17 M. M. H. Vink, verpleegster, uit Amersfoort, Bin nenweg 3 J. G. Vlendré en gezin blee- ker, uit 's-Gravenhage, Rijksstraatweg 342 D C. M. van Voren, dienstbode, uit Philippine, Wilhelminaplein 4 H. L. Walhain en gezin, monteur R.T., uit 's-Gravenhage, Loulsestr. 3 M. Winkler, dienstbode, uit Leeuwarden, Schouwweg 812 S. Zierhofer, dienstbode, uit Fohns- dorf (Oostenrijkl, Bloemcamplaan 35. Vertrokken: A. M. H. mimmermans. naar Den Haag, Bezuidenhout 03 C. A. Ca- boord naar Wolphaartsdijk, Veerweg B 44a M. A. Oosterman naara Maassluis. Esser- straat 10 M Smout naar Den Haag, de la Reijweg 376 A. Bruckhoff naar Essen (Did.M, A. Muck naar Munster (Did.) F. A. Groeneveld naar Den Haag, Cuyp- straat 3 F. J. Beunke naar Den Haag. Flatgebouw, Mesdagstraat 48 W. WitV kowski naar Den Haag, Wilhelminastraat 34 H. M. A. Angevaare naar Den Haag, Westelndc 8 T. Meijer en gez. naar Rot terdam. Nieuwe Binnenweg 332 D. ter Avest. naar Rijssen. Vierenlandweg 31 H. F. Kopietz naar Bayreuth (Did.) M. Kosters naar Ermke (Did.) A. W. ten Raa en gez. nar Meppol. Leon. Springer laan 23c Wed. A. M, ten Raa geb. de Roos naar Meppel. Leon. Springerlaan 23c M. J. Hoefnagel naar Den Haag, Wei- marstraat 45 Burgerlijke Stand. Geboren: Matthea Maria Louise, d. van P. J. M. DriebeekM. A. Swart Maria Mathilda Paula. d. van P. J. M. Driebeek M. A. Swart Antonius Cornells, z. van C. A. AngevarenM. J. L. Kortekaas Johannes Cornells, z. van J. J. van der KroftC M. A. Wensveen- Dirk, z. van J. J. VeldhuijzenN. G. van Iperen Geertruida Maria, d. van W. P. van der HolstJ M. Meussen. Overleden: Antonle de Man 10 J. Maria Petronella Oosterveer 7,7 j., e. v. P. J. van der Ham Josepha Maria Antonia Mulder 72 j„ wed. v. D. M. C. van Wely Sybllla Jacoba Anthonla Kolk 6 d. Christoph Ulrlch 73 J., e. v. H. Wilton. Ondertrouwd: N. W. A. Polane—N. de Jong G. G. van Diest-—G. J. van den Akker A. ToolensM. P. Lamoré G. VissoherA. F Bonk J. C. van Wissen C. A. Knijnenburg J. L. L. F. Hartkamp C. M. E. Karstens A. van den BergE. Ehmers. Getrouwd: L. P. G. PaardekooperM. J. Verhart P. C. J. BaarsH. A. van der Ham S. OuwerkerkG. T. Uiterwijk. ALPHEN. Dilettant-sloopers. Dezer dagen zal worden aanbesteed de amotle van een boerenwoning nabij Gouw- sluis vlak over de Gouwsl. brug H. Z., welke woning in verband met de omlegging van den Rijksstraatweg moet verdwijnen. De Jeugd, die hier blijkbaar lucht van had gekregen en tijdens de vacantle Juist om een pretje verlegen ls, begon reeds met het sloopen, zoodat al een schuur met den grond gelijk is gemaakt en nu een aanvang met den hooiberg ls gemaakt! De eigen lijke sloopers zullen dus spoedig na de aanbesteding moeten beginnen, anders zal van de woning niet veel meer te vin den zijn! Tengevolge van plotseling stoppen, reed een tweetal dames met een tandem tegen een motorrijder met zijn motor op. die hierdoor zijn stuur kwijt raakte en in een sloot reed. De man was gelukkig spoe dig op het droge, terwijl ook later zijn motor aan den kant kon worden gehaald. Gistermorgen werd ln de Julianastraat de 48-J. C. v. D., toen hij met zijn rijwiel den weg over wilde steken, aangereden door een hem achterop komende auto. v. D. kwam te vallen en verwondde zich daarbij zoodanig aan zijn hand, dat de hulp van den dokter moest worden inge roepen. Ook het rijwiel werd flink besoha digd. Waarschijnlijk heeft v. D. niet tijdig genoeg richting aangegeven. Tot leider van het Jongenshuis der Martha-Stichting inrichting voor onver zorgde kinderen alhier, werd benoemd de heer G. J. Visser, leider van het werk kamp „Het Gooiland" te Bussum. Op het concours te Oud-Leusden be haalde de Ohr. zangver. „Hosanna" (da meskoor) in de eere-afd. een 2en prijs met 296 punten. In wijk Hoorn langs den Rijksstraat weg is een personenauto, bestuurd door H. P. uit Apeldoorn, door het breken van den stuurstang in een naast den Rijks straatweg gelegen sloot gereden. De be stuurder, die met den schrik en een nat pak vrij kwam, wist zelf op het droge te komen. De auto werd door een kraanwagen uit de garage van den heer Jac. Boot al hier uit het water gehaald. Ds. J. Schoneveld, die werd beroepen tot predikant bij de N. H. Kerk te Gro ningen en dit beroep aannam, zal 41 Oct, alhier zijn afscheid preeken. Dinsdag. Breestraat 24: Verg. v. Obligatiehouden I N.V. v.h. de Vries en Stevens, 11 u. v.m. De Burcht: Lezing N.V. Supinator, I 8.15 uur. 1 Jeruel le Groenesteeg 16: Samenkomst! n.m. 8.15 uur. Woensdag. Katwijk aan Zee: Casa Cara, de heeL Schoonderbeek van Lunteren, n.m. 7.30 BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. I „De wandelende dood". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 n I Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 ep 8 uur! I Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam f ..Hallo, hier Amerika!" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2j-7'/, en vervolgens om 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. n,rt,| „De kleinste rebei". Woensdag en Zaterdagnam. 2Vj uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur nat| „De Helderziende". lederen middag 2'/i u., Zondag v.af 2 u. I Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam.| „De roep der wildernis". Dagelijks nam. halfdrle. Zondag nam. 4 en 8 uur. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling l Leidsche Schilder- en Teeken-Academie „Ars Aemula Naturae" 105 uur. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek) Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater- dags en '3 Zondags 2 uur. BOSKOOP. Zwemwedstrijden in het Zniderbad. Begunstigd door prachtig zomerweer en onder zeer groote belangstelling, hadden Zaterdagmiddag ln het Zulderbad zwem wedstrijden plaats, waarvan de uitslag is als volgt: 25 M. hardloopen voor jongens: le pr. Alb. Sytzema, 2e. Gerard Houtman, 3e. Bram van der Togt en 4e. Fokko Kuilman. 25 M. hardloopen met hindernissen voor meisjes: le pr. Heyna Kleft, 2e, Gre van der Togt, 3e. Marie Ramp en 4e, Leni Ult- tenbogaard. Schoteltje duiken voor jongens: le pr. Herbert Daniël, 2e. Alb. Sytzema, 3e. Bram van Zoomeren er. 4e. Gerard Lauryssen. Touwtrekken voor meisjes: le pr. Marle Ramp, 2e. Inna Abbema. 3e. Annle Struik en 4e. Martha Nijhof. 50 M. snelzwemmen, vrije slag, voor hee- ren: le pr. Jan Ramp, 2e. Rob van Luik en. 3e pr. A. M. Strlebland. 50 M. snelzwemmen, met hindernissen voor heeren: le pr. Jac. Schouten, 2e. Jan Ramp en 3e. Jo Wijsman. 50 M. snelzwemmen, vrije slag. voor da mes: le pr. Grat Turkenburg 2e. Fie van Bergen. 3e. Mien van Bergen en 4. Jo van Heijningen. 50 M. snelzwemmen met hindernissen v. dames le pr. Fie van Bergen, 2e. Rina Nijhof. 3e. Mien van Bergen en 4e. Jo van Heyningen. Na afloop der wedstrijden had een ge- costumecrde water-polowedstrijd plaats, waarom hartelijk werd gelachen. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge- I neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen diphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, 45 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en I nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds I „Tot Hulp der Menschheid", echter van I nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagd-lenst der I apotheken wordt van Maandag 17 tot en met' Zondag 23 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle. Kort Rapenburg 12, Telefoon 594 en J. E. M. ten Dijk. Haven 18, Telefoon 85 en mej. J, Doedens, Wilhelminastraat 8, Oegstgeest, Telefoon 274. HAZERSWOUDE. AUTOBESTUURDER IN DEN RIJN. Tegen stilstaande motor aangereden, Vlak nabij de grens Alphen-Hazers- woude, n.l. bij de Hoornbrug, ls vannacht te omstreeks kwart over drie de heer v. H. Jr., uit Woubrugge, chauffeur bij de firma Samson te Alphen, met zijn auto ln den Rijn gereden. Deze kwam Juist dien avond uit Katwijk waar hij met vacantle vertoefd had. per fiets aangereden en had toen ontmoet den heer R., autoverhuurder uit Aiphen, die gevraagd had voor hem eenige personen per auto te vervoeren, aan welk verzoek de heer v. H. had voldaan. Terug komend uit Den Haag, is hij toen, waar schijnlijk door de mist misleid, of door slaap overmand, met zijn auto tegen een niet verlichten, stilstaande motor en ver volgens ln den Rijn gereden. De oorzaak wist de heer v. H. zelf niet te verklaren; hij voelde plotseling een schok, trachtte nog zijn stuur om te gooien, doch voelde 'oen het volgend oogenbllk, dat hU me' auto en al ln 't water lag. HIJ wist aan den wal te komen, na door de ruit van het voorportier te zijn gekropen. I De politie, die van 't ongeval ln kennis 1 werd gesteld, vond langs den weg de mo tor. Onmiddellijk veronderstelde zij. dat wellicht een of meerdere personen ln water zouden liggen, waarna terstond met dreggen werd begonnen, Eenige uren later kwam de landbouwer V. vertellen, dat de motor reeds s avonds te 8 uur op de plaats van het ongeluk was neergezet. Hij had den bestuurder zien weggaan, doch hem niet zien terugkomen. Na deze mededeeling werd het dreggen ge staakt. Tot nu toe ls de eigenaar van n« motorrijwiel, genummerd L 21650, nog met komen opdagen. De motor ls uit Utreen, de politie vermoedt, dat het van diefsta afkomstig ls en dat de bestuurder het da heeft neergezet om er van verlost te zu De zwaarbeschadigde auto is door rage Keessen uit Woubrugge gelicht, m zwaarbeschadigde motorrijwiel is door politie in beslag genomen en naar net B meentehuis alhier gebracht. De heer v. heeft eenige lichte verwondingen aan n hoofd gekregen. Veertigjarig Priesterfeest. Zaterdag j.l, heeft pastoor J. Ruyter„^! hier zijn 40-jarig priesterfeest mogen ne» denken. Het was de uitdrukkelijke welJflt. van den jubilaris dat dit feit ln alle st' zoo voorbijgaan, en alleen kerkelijk worden herdacht. Niettemin hebben de P rocbianen toch ter eere van hun pa51 gevlagd, en wapperde eveneens van R.-K. torentrans de Nederlandsche .kleur met wimpel. OUDE WETERING. Voor beroep bedankt. het Ds. W. v. d. Bos alhier heeft voof beroep naar de Ger. Kerk van Holten dankt. ZloM" De bijzondere collecte voor de 0 nie der Geref. Kerk alhier, heeft °P* bracht f. 17C 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6