DE STRIJD IN SPANJE LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 17 Augustus 193 AAIWAL OP IRUN EN SAN SEBASTIAN UIT DE OMSTREKEN. rtvw*r- A THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES O De nationalisten hebben wederom enkele kleine vorderingen gemaakt. In het Noorden. Gisteren is het Noorden de opmarsch hervat. Drie colonnes rukken op: eën naar Irun. langs c'e Fransche grens, een tweede in het Westen vanuit Tolosa naar Hernani en een derde in het centrum in de richting van Lasarte. Men verwacht, dat de krui sers „Canarias", Espana" en „Almirante Cervera", die voor de kust kruisen, San Sebastian zullen bestoken. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat de nationalisten nog niet zullen trach ten San Sebastian te bemachtigen; de leiders van de opstandelingen willen de stad insluiten en hoopen de stad zoo in een onverdedigbare positie te brengen, zoodat de regeeringstroepen deze vanzelf moeten verlaten. De commandanten van de drie kolonnes hebben opdracht zich van de groote steden meester te maken zoo mogelijk zonder bombardement. Indien evenwel San Sebas tian tegenstand zal blijven bieden, zal het met groote hevigheid worden aangegrepen. De Almirante Cervera verscheen gister avond voor Bilbao en beschoot de kust plaats Santurce, welke 20 km. van Bilbao is gelegen, evenals Portugalete, waar alle benzinetanks tot ontploffing werden ge bracht. Het gerucht gaat. dat de opstandelingen dezen nacht den aanval op Irun zouden ontketenen. De stad ls in duisternis gehuld, daar de electrische stroom werd betrokken uit Anderlaza, dat sedert gisteren in han den der troepen van generaal Mola is. De nationalisten hebben uit vliegtuigen manifesten op San Sebastian geworpen, waarin zij eischen dat de stad binnen 24 uur worde overgegeven, aangezien anders meedoogenloos zal worden opgetreden. Het Volksfront moet hierop nog 500 personen uit de stad als gijzelaars gevangen geno men hebben, zoodat het thans over 1200 gijzelaars beschikt. Het zou dreigen allen heer te schieten, als de stad wordt aange vallen. Onder alle toegangswegen en bruggen tot de stad zijn sterke ladingen aange bracht, om de opstandelngen den op marsch te beletten. In het Zuden. Verschrikkelijke tooneelen hebben zich afgespeeld te Badajoz voor en na de in neming der stad door de nationalisten. Een Fortugeesch journalist meldt aan zijn blad, dat in alle straten der stad bar- ïicades waren opgericht en dat bij al deze barricades de lijken van verdedigers en aanvallers varen opgehoopt. Een door kogels doorzeefden muur en een groote plas bloed duiden de plaats aan, waar de nationalisten, die de overwinning hebben behaald in den hevigen strijd om het bezit der stad, bijna 2000 personen, die der regeering waren trouw gebleven, heb ben terechtgesteld. In de straten zoeken vrouwen en kin deren naar de lijken van echtgenoot of vader. Badajoz werd aan een zijde aangevallen door een colonne Marokkanen en aan de andere zijde door afdeelingen van 't vreem delingenlegioen. Een kolonel der nationalisten zegt, dat 3000 geweren, eenige mitrailleurs en een batterij infanteriegeschut in handen van zijn troepen zijn gevallen. Voorts wordt ver nomen. dat de nationalisten in de ver schillende riviermondingen mijnen hebben gelegd om het onmogelijk te maken, dat regeeringstroepen aan land zouden worden gezet. De vreemde oorlogsbodems zijn in kennis gesteld van de aanwezigheid van deze mijnen. 4000 opstandelingen hebben Zaterdag den opmarsch voortgezet in de richting van Madrid. Het telefoonverkeer met Lissabon en Sevilla is hersteld. Kapitein Alfonso Blanco werd benoemd tot clviel-gouverneur van Badajoz. Agostin Caranda tot burge meester. De troepen van generaal Franco hebben Estopona bezet tusschen Malaga en Alge- ch'as. Uit Gibraltar meldt Reuter, dat een detachement nationalistische troepen uit Aiceciras vertrokken is naar Castellar. waar regeeringsgezinde elementen in opstand zijn gekomen en de macht over de stad hadden veroverd. Na de orde hersteld te hebben, begaf het detachement zich naar Rondar waar zich analoge gebeurtenissen hadden afgespeeld. Verder wordt gemeld, dat Valencia door nationalistische vliegers is gebombardeerd en dat aanzienlijke schade is aangericht. Overigens komen nog wel tal van be richten van weerzijden over kleine over winningen. doch al deze berichten hebben in wezen geen of weinig beteekenis. Wat de regeering meldt. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat het gisteren te Madrid kalm is geweest De regeerings troepen rukken op naar Teruel en Huesca. Op Majorca is een colonne ontscheept. In de omgeving van Granada en Cordoba duurt de strijd voort en heeft deze een voor de regeeringstroepen gunstig verloop. Tenslotte heeft het ministerie gemeld, dat de strijd ln de provincie Badajoz wordt voortgezet. Om Madrid. De troepen van generaal Mola zün uit Guadalajara 15 KM. verder naar Madrid opgerukt en bevinden zich thans ook in het Oosten nog slechts 40 K.M. van de hoofd stad verwiiderd. aldus een bericht uit In een interview, dat generaal Franco met een vertegenwoordiger van de „Patit Paristen" heeft gehad, heeft hij verklaard, dat hij in geen geval Madrid zal bombar deeren aangezien hij niet wil. dat onschul- dizen en aanhangers der nationale bewe ging zul'cn lüden. Volgen; een bericht uit Madrid aan de ..New York Tlme=, dat de censuur is ont gaan. ziin 753 leden van partijen der rechterzijde, met Inbegrip van priesters, door manschappen der regeeringsmilitle te Madrid terechtgesteld. Deze executies wer den verricht gedurende de eerste drie weken van den burgeroorlog. Van officieele ziide wordt medegedeeld, dat 7000 personen zijn gearresteerd. Kort bezoek van Franco aan Burgos. Vergezeld van vier officieren is generaal Franco, de opperbevelhebber van. het zui delijk leger der nationalisten, gisteren oer vliegtuig in het noordeüik hoofdkwartier te Burgos aangekomen. Hii werd op het vliegveld verwelkomd door generaal Mola. generaal Cabanellas. het hoofd der voor- loonize regeering en alle leden dier regee ring. In het regeerlngspaleis hebben de drie generaals daarop circa anderhalf uur ge confereerd. doch over het onderwerp van hun besprekingen bewaart men het stil zwijgen. Vervolgens begaven zii zich naar de ka thedraal van Burgos, ter bijwoning van de mis. Zii werden op hun tocht geestdriftig door de menigte toegejuicht. Een groot enthousiasme maakte zich van de stad meester en voor vele vensters hingen vlag gen. die aan de straten en de pleinen een feestelijken aanblik gaven. Na de lunch vertrok Franco wederom oer vliegtuig naar het zuidelijk hoofd kwartier Een nationale arbeiderspartij. Te Saragossa hebben de nationalisten een nieuwe arbeiderspartij opgericht, welke in de plaats moet komen van de socialisti sche en communistische vakbonden De partij wordt „nationale arbeiderspartij" ge noemd. In het program staat de Invoering van een staatsvorm, gegrondvest op de beroeps standen. een minimum inkomen voor alle arbeidende Spanjaarden en de afschaffing van den klassenstrijd. Barrio gearresteerd? De radiozenders der nationalisten mel den. dat de voorzitter van de Cortes en leider de republikeinsche unie. Martinez Barrio, die als gedelegeerde der regeering van Madrid in Valencia vertoefde, door de communisten aldaar is gearresteerd. Of dit echter juist is, zal nog moeten blijken. Niet bepaald waarschijnlijk klinkt ook het volgende: Catalaansche regeering in contact met Burgos? Een particulier verklaart een radiogram te hebben opgevangen van de Catalaansche regeering te Barcelona aan het hoofd kwartier der nationalisten te Burgos. Daar in zou de Catalaansche regeering vragen of de generaals Franco en Mola bereid zou den zijn de autonomie van Catalonie te eerbiedigen ingeval hun partij de overwin ning zou behalen. Indien deze toezegging zou worden gedaan, zou de generalidad be reid zijn allen strijd tegen de troepen van generaal Franco c.s. te staken en tot het einde van den burgeroorlog een strenge neutraliteit te handhaven. De soldij verhoogd. De „Gaceta de Madrid" publiceert een circulaire van den minister van oorlog, waarbij de soldij wordt vastgesteld op 10 peseta's per dag voor vrijwilligers, die deel uitmaken van de militie en aan het front staan, zoomede voor hen, die permanent dienst doen achter het front. De non-interventie. De Fransche regeering heeft van de regeeringen van Portugal, Bulgarije. Ierland en Griekenland bericht ontvangen, dat zij in beginsel accoord gaan met de niet-in- menging in Spanje. Het Engelsche ministerie van buitenland- sche zaken heeft het volgende communiqué gepubliceerd: „Te Londen wordt officieel meegedeeld, dat tusschen de Engelsche en Fransche regeering volledige overeenstemming be reikt is over den tekst van de Fransche voorstellen voor de verhindering van den uitvoer van wapenen en ammunitie naar Spanje. De nota's zijn te Parijs geteekend en tusschen de beide regeeringen uitgewis seld. De ovreenkomst zal van kracht worden zoodra zij de instemming van de regeerin gen van Duitschland, Italië, Portugal en de Sovjet-Unie zal hebben verkregen. Men meent te weten, dat de houding van de Sovjet-regeering gunstig ls en de Portu- geesche regeering heeft in beginsel de niet- interventle aanvaard. Van Duitschland en Italië is gen enkel definitief antwoord ont vangen en de Engelsche regeering onder steunt te Rome op dringende wijze de ver- toogen van de Fransche regeering." Bovendien heeft het Engelsche ministerie van buitenlandsohe zaken het volgende communiqué uitgegeven, waaraan wordt toegevoegd, dat het volle instemming heeft van Lord Halifax, die weliswaar eerst van daag te Londen terugkeert, maar nauw keurig op de hoogte gebleven is van de ontwikkeling van de gebeurtenissen gedu rende de laatste 48 uur: ,,Z.M. regeering gaat voort de meest volle dige ondersteuning te geven aan de pogin gen van de Fransche regeering, om een overeenkomst tot stand te brengen tus schen de mogendheden, welke het meest geïnteresseerd zijn bij een algeheele ont houding van tusschenkomst in den huldi gen strijd in Spanje. Z.M. regeering heeft wat haar betreft, verklaard, dat zij bereid is, wanneer een algemeene overeenkomst bereikt is, den uitvoer van wapenen voor beide partijen te verhinderen en zij zal ook iederen maatregel nemen, waartoe zij in staat is, om de levering van burgerlijke vliegtuigen te beletten. Men hoopt, dat de instemming van andere regeeringen in de zeer nabije toe komst zal worden bereikt. Intusschen zijn sedert het begin van de huidige troebelen in Spanje geen licenties verleend voor den uitvoer naar dat land, van wapenen of munitie, overeenkomstig de desbetreffende wet van 1931. En men moet er zich rekenschap van geven dat de handhaving van een strikte en onpartijdige houding van niet-inmen- ging van wezenlijk belang is, indien men wil voorkomen, dat de ongelukkige gebeur tenissen in Spanje ernstigen weerslag elders hebben. De Engelsche onderdanen, die aan een van beide partijen in Spanje, te land, ter zee of in de lucht hulp verleenen, loopen niet alleen ernstig risico voor zichzelf, maar maken het moeilijker om tot de voorgestel de regeling te komen. Zij moeten niet ver wachten, eenigen bijstand of ondersteuning te krijgen, in de moeilijkeheden, welke zij gedurende dergelijke ondernemingen, die ingaan tegen de doeleinden welke de regee ring tracht te bereiken, zullen vinden". Intusschen heeft zich weer een „vreemd geval" voorgedaan. Zaterdag trachtten twee Engelsche drie- motorige Fokker-vliegtuigen, die van Engeland kwamen, een noodlanding te verrichten op het vliegveld Blarriz-Parme. Een der toestellen had een motordefect en wist het vliegveld niet meer te bereiken. Het viel omlaag en verbrandde volkomen. Het aantal inzittenden kon niet worden vastgesteld. Het schijnt echter, dat zich drie personen in het toestel bevonden. Toen het tweede toestel het ongeluk be merkte. vloog het terstond ln Noordelijke richting terug. De Fransche politie gelooft, dat het hier twee machines betreft, die voor de natio nalistische troepen in Spanje bestemd waren. Het tweede toestel is later bij Bordeaux gedaald en in beslag genomen. De bestuurder was een Pool, die zeide, dat ook in het verongelukte toestel Polen waren geweest. De bestemming heette... Kattowitz in Polen te zijn! Wie gelooft het? Weer twee militairen voor voor den krijgsraad. De kolonels Fanjul en Quintana, die het commando hadden in de Montannakazerne te Madrid zijn voor den krijgsraad ver schenen. De procureur-generaal eischte te gen beiden de doodstraf. De verdediger ver klaarde ,dat generaal Miaja de bezetting van de kazerne niet had gewaarschuwd, dat hij een roode militie zou organiseeren en de manschappen in de kazerne meenden dus dat opstandelingen tegen hen oprukten toen de roode militie de kazerne aanviel. Fanjul zelf gaf een dergelijke verklaring en verklaarde dat zijn eenige wensch is dat rechtvaardigheid wordt gedaan en dat de bloedige strijd in Spanje wordt beëin digd. KATWIJK AAN ZEE. HET FEEST DER STRANDVEREEN. „DE VUURBAAK". Een groot succes! De strandver. „de Vuurbaak" mag zich verheugen in steeds grooter bloei! Zeven jaar geleden opgericht door den heer C. G. Poort uit Zeist, die dit jaar reeds voor de 17de maal de maand Augustus alhier door brengt, neemt zij nog altijd in ledental toe Doordat het Zuiderkwartier voortdurend meer badgasten huisvest, stijgt op 't Zui- derstrand het aantal tenten, dat daar op geslagen wordt en ditmaal was het aan tal bijna niet te tellen! Dientengevolge verplaatst het feestterrein van de Vuur baak zich elk jaar meer Zuidelijker en dat bevond zich nu daar, waar geen tent meer op het. strand staat. Groote feestvreugde heerschte er! De heer Poort is onuitputtelijk in het uitden ker van steeds nieuwe snolletjes, waarmee oud en jong zich vermaken. Veel animo bestond voor den fortenbouw: 18 sterke kasteelen werden opgeworpen. Op elk fort kwam een vlag te staan. Winnaar was van wien de vlag het laatst bleef staan. Het nummer hardrijden met ezels voor Jon gens en meisjes deed de lucht daveren van 't lachen der toeschouwers. De ezels moes ten soms aangedreven worden, om er de pas in te houden. Viltloopen voor dames en heeren was eveneens een nieuw succes nummer, gelijk de kikkerwedstrijd voor heeren! Meinie deelnemer liep er een nat pak bij op! Het strandfeest werd bijge woond door den inspecteur van politie, mr. R. Warmoltz. De wedstrijden werden ge leid door den voorzitter, den heer C. G. Poort. De jury bestond uit de heeren Deuss. Epker, Israël en Rijnbende. De uitslag der wedstrijden luidt als volgt Torentje bouwen voor jongens en meis jes van 5 t/m 7 jaar: 1ste prijzen: Henkie ir. 't Hout, Richard v. d. Horst, Wim de Vries, Han de Vries, Wim Weber, Freddy Weber, Sjouke Harms. Ineke van Wijk, Mieke Bleeker, Bertha Wolffersperger, Hansje Schaap en Tilly Schaap. 2de prijzen: Jopie Baalbergen. Martin Wijnberg, Wim Lantink. Nico Rijnbende, Tonny de Wilde, Hans Duncker, Reinder Israël, Didi Baalbergen, Corry Wolffer sperger, Mieke v. d. Hek, Corry Becker, Nelly Rijnbende, Netty Scherpenzeel. Kurkdans voor meisjes van 8 t/m 10 jaar: lste prijzen: Joke van Wijk, Joke van Vliet, Netty Wijnberg, Diederikje Parlevliet Riek de Vries, Ger Wolffersperger, Greet Wolffersperger en Annie Duncker. 2de prijzen: Cobie in 't Hout, Joke ln 't Hout, Letty Poort, Netty Baarspul, An nie Zom, Corry v, d. Horst, Petra de Vries en Marieke Tuinstra. Baldrijven voor jongens van 8 t/m 10 jaar: lste prijs Jan Bleeker, 2de pr. Bart Dcuss, 3 de Piet Lanting, 4de pr. Hans v. d. Horst, 5de pr. Henk Slagter. 6de pr. Kik Bleeker, 7de pr. Kees v. d. Wilde, 8ste pr. Gerard Weber. Troostprijzen; Jaap v. Vliet, Wim Fukkink, Piet van Buren, Hans Drab- be, Jacques Drabbe, Henny de Jong, Paul Duncker Fortenbouw voor jongens en meisjes van 11 en 12 jaar: lste pr., Lenie Epker, 2de pr Erna Drabbe, 3de pr. Han v. d. Hek, 4de pr. Willy Duncker, 5de pr. Go Poort, 6de pr. Jet v. d. Horst, 7de pr. Annie Baal bergen, 8ste pr. Jan van Wijk, 9de pr. Rie Baalbergen. Troostprijzen: Jannie Rijn bende, Adr. v. d. Horst, Tonny van Weeren Corry Epker, Rina Slagter, AU Schaap, Ca- rola Weber, Jan Weber en Judi Visser. Hardrijden met ezels voor jongens en meisjes van 13 t/m 15 jaar. Prijzen: Jan Fukkink. Hans Berthold, Nico Rijnbende, Mientje Deuss, Relni v. d. Hoeven, Ada v. d. Horst, Gerda Schaap. Achteruitloopen met paren voor dames en heeren van 16 t/m 20 Jaar: lste prijzen: de dames Dit Berthold. Coos Visser, Annie Wolffersperger, Rlka Karsemeijer en de heeren Egbert Baarspul en Egbert Wolf fersperger. 2de prijzen: de dames Tilly Baarspul, Rietje Serier, Truus v. d. Wilde en de hee ren Henk v. d. Hoeven, Nico Rijnbende, Jan Naumann. Viltloopen voor dames boven 20 jaar: lste pr. mevr. Schaap, 2de pr. mej. de Mey Mecina, 3de pr. mevr. in 't Hout. 4de pr. mevr. van Putten. 5de pr. mej. Bep v. d. Hoeven, terwijl mej. Baarspul een troost prijs ontving, die aller lachlust opwekte. Kikkerwedstrijd voor heeren boven 20 Jaar: lste pr. A. Baarspul, 2de pr. de heer van Putten, 3de pr. J. Deuss, 4de pr. J. Baarspul, 5de pr. de heer Schaap, terwijl de heer Israël een aardige troostprijs ont ving. Orgelbespeling in de Oude Kerk. Het orgelconcert, dat de heer Nlc. van Beelen eenige weken geleden gaf, en waar bij onze Katwijkschc zangeres, mevr. Ver loopKruyt, haar welwillende medewer king verleende, werd wél naar waarde ge schat! Dit bleek uit het feit, dat onzen organist gevraagd werd om te spelen „Ascs Tod" en aan mevr. Verloop om nog eens te herhalen het „Gij badt op eenen berg alleen". Het aantal hoorders was bij dit tweede orgelconcert grooter dan bij het eerste en het welgekozen programma werd zeer verzorgd ten uitvoer gebracht. De heer van Beelen speelde eerst zijn compositie „Adoratum" en vervolgens „Al les 1st an Gottes Segen"; „Wie schön leuchtet der Morgenstern" en „Postlude- cantique" van Dubois. Mevr. Verloop zong verdienstelijk „Durch Tod zum Leben": „Jesu, Du bist meln"; „Heer mijn hert is boos en schuldig!" en „Hem in 't harte dragen". Haar slotzang was „Ich wlesz dass meln Erlösser lebet.". De heer van Beelen eindigde het mooie concert met een „Postludium" van John Grey. De aanwezigen hebben een genot volle ure meegemaakt. De opbrengst van het concert was ten bate der Kerkrestau ratie. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: W M. Remmerswaal geb Heyne d. E. J. van Vliet geb. van der Krogt z. A. M. van der Leest geb. Koreman z. VEUR-LEIDSCHENDAM. Afscheid van kapelaan Dunselman. In het patronaatsgebouw heeft kapelaan Dunselman afscheid genomen van de be stuurders van die vereenigingen, waarvan hij geestelijk-adviseur was. Het woord werd gevoerd door pastoor Kammers voor de Hanze door den heer G. C. Soholtes, voor de K.J.M.V. door den heer Meeuwis, voor de St. Jozefgezellen door den heer van Heyningen, voor de Kruisvaar- dersban door den heer Groenewegen, voor de Jonge Wacht door den heer Scholtes en voor den L.T.B. door den heer van Hey ningen. Namens de 14 vereenigingen werd ten slotte een clubfauteuil aangeboden, waar na kapelaan Dunselman allen dank bracht voor de goede wenschen en het aangeboden cadeau. Inbraak in een molen. Gistermiddag heeft hier wederom een brutale inbraak plaats gehad. Terwijl de familie afwezig was, heeft men zich door middel van braak toegang verschaft tot de middelste molen in den Driemanspolder, bewoond door de molenaar van Elswijk. Het geheele huis is doorzocht en overhoop gehaald. Hangende het onderzoek dat tot middernacht door de Rijks- en Gemeente politie werd geleid was het nog niet mo gelijk, vast te stellen wat vermist werd. Wat hier gepresteerd is, is een bijzonder brutaal stukje als men in aanmerking neemt dat deze molens staan aan een vaart, waar den geheelen dag druk rr.et kano's en motorbooten wordt gevaren. VOOR DINSDAG 18 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzend 8.00: Gr.pl. en orgelspel 9.00- a, 10.00: Morgenwijding, Gr.pl. 10 Jetty Cantor's ensemble 11.00: v- dracht 11.30: Vervolg concert 12 Omroeporkest 2.00: Kovacs Lajos' kest, en solisten 4.00: Dansmuziek 4.30: Radio-kinderkoorzang 5.00: KI deruurtje 5.30: Omroeporkest -I sj Causerie over bont 7.00: Dansmuziet 8.00: Berichten A.N.P. 8.10: Gey progr. m.m.v. Kovacs Lajos' orkest en listen 10.45: Reportage van het schu tournool, Nottingham 11.20—12 00' n, muziek. Hilversum II, 301 M. KRO-Uitzendi 4.00: HIRO - 8.00-9.15 en 10.00 Grnl 11.30: Godsd. halfuurtje tot 12.00) m Gr.pl. 12.30: KRO-Melodisten en Gr 2.00: Voor de vrouw 3.00: Grnl 4.00: HIRO - 5.10: KRO-Orkest - 54 Felicltatlebezoek 6.09: Gr.pl. 51 Vervolg orkestconcert (tot 7.00), 71 Causerie over Voltaire 7.35: Grnl' 8.00: Berichten ANP, Mededeellneen 8.10: Koninkl. Mil. Kapel 9.00: Cau- over de Olympiade '36 9.20' Ven concert 9.40: Gr.pl. 9.50: KRO-Ork 10.30: Berichten ANP 10.35' Troubadours 11.30—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.35: Gr.pl. 12.20: Sportverslag 12 Het BBC-Northem-orkest 1.45: Spè verslag 1.55: Het Cedrlc Sharpe Ses 2.35: Gr.pl. 3.20: Sportverslag 33 Het Clifford kwintet 4.20: Gr.pl. 44 Sportverslag 4.55: Gr.pl. 5.35: H Victor Olof Sextet 6.20: Berichten 6.50: Gevarieerd concert 7.35: Voo dracht 7.50: Het Barrington-kwartet 8.20: Radiotooneel 9.00: Pianorecital 9.20: „Women's radio review from Am rica" 9.50: Gr.pl. 10.00: Berichten 10.20: Het BBC-orkest m.m.v. solist, 11. 12.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: G pl. 11.20: Kamerorkest 2.50: Gr.pl, 4.20: Zang 4.35: Gr.pl. 5.50: Orkes concert 8.20: Pianorecital 9.05: Zan 11.0512.35: Dansmuziek en populai concert. Keulen, 456 M. 6.20: Populair concei 8.20: Solistenconcert 11.20: F. Hauck orkest 12.20: Dansmuziek 1.20: Blaas concert 2.20: Gevar. concert 4.20: G. pl. 5.20: Dansmuziek 6.20: EUv Nes Trio en solisten 8.30: Zie Deutschlani sender. Brussel 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.2! Gr.pl. 1.302.20: M. Alexys' orkest- 5.20: Gr.pl, 8.20: Populair concert - 8.50: Radiotooneel 9.35: Reportage - 10.30—11.30: Gr.pl. 484 M.: 12.20: M Alexys' orkest 1.30—2.20: Gr.pl. 6.3S: Dito 6.50: J. Schnyders' orkest 8.20: Dito 9.20: Opera-concert. Hierna Or.pl tot 11.20: Deutsclilandsender, 1571 M. 8.30: Om- roep-Amusementsorkest en dansorkest - 10.20: Betichten - 10.50—1.15: Dansmuziek GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF ES DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 18 Augustus. Ie programma: Iederen dag van 8-21 uur: AVRO. VARA enz. 2e programma: Iederen dag van 8-2! uur: KRO. NCRV. enz 3de programma: 8.00: Keulen - 1128: Parijs R. - 12.20: Brussel VI. - 14.20: Kern len - 15.20: Parijs R. - 15.50: Keulen 17.20: Brussel VI. - 18.50: Parijs R. - 19.5»: Keulen - Plm. 22.15: Brussel VI. - 22.30: Brussel Fr. - 22.50: Berlijn. 4de programma.' 8.00: Brussel VI. - 9.20: Diversen - 10.35: Droitwich - 12.05: Lom don Reg. - 13.35: Droitwich - 15.20: Lom don Reg. - 16.55: Droitwich - 18.20: Dn versen - 18.50: Droitwich - 20.20: Londoi Reg. - 21.55: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 22. Toen Hocus Potten al die kleeden op zijn wagen vond, viel hij van schrik zóó op den grond; en Thijs en Paddekwistje, die dat zagen, wierpen alle kleeden van den wagen boven over dien zeer naren toov'naar heen, zoodat die akelige man er vrijwel ln verdween. ,,'t Zijn precies drieduizend-zevenhonderd-tachtig", zoo riep Thijs, „zeg, vind je het niet prachtig?" Maar Hocus Potten zag, vol nijd, dat de prins nu plots'ling was bevrijd; hij was geen vogel meer, maar een echte prins nu weer. De kleine kooi vloog open, en blij kwam hij er uit geloopen 't prinsesje, dat nu weer mocht spreken, heeft hem lachend aan gekeken, en zij sprong over de kleeden heenzij waren zeer gelukkig naar ik meen! Geen wonder dus, dat Thijs en Paddekwistje, die de list bedach ten, heel tevreden lachten En Hocus Potten, die zijn list zoo zag mislukken, scheurde later ln zijn woede alle kleeden weer in stukken; maar tooh heeft hij nog iets er mee geleerd, want nimmer heeft hij weer zoo'n streek een? geprobeerd.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14