Eindstand van het voetbal-fournooi ïüïïïïfDuHschl- 9"° J [£1DSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 17 Augustus 1936 üKT li*»™*»"') 1 Olympisch Allerlei. ITALIË OLYMPISCH VOETBALKAMPIOEN. SU VERLENGING MET 2—1 VAN OOSTENRIJK GEWONNEN. pe finale van het Olympisch voetbaltour- Li tusschen de teams van Italië en Oos- Lrijk, die Zaterdagmiddag in het groote Ejdlon werd gespeeld, is niet alleen in geen ukel opzicht een reclame geweest voor de oetbaisport, maar was tevens een aan- liiitlng van de begrippen sportiviteit en [dit. Hier stonden twee elftallen in het die ten koste van alles de overwln- (31 wilden behalen, zelfs ten koste van (3en naam op sportgebied. Dien hebben - dan ook o.i. radicaal verloren en tegelij- elijd is het hun schuld, dat dit Olympi- éie voetbaltournooi, dat toch al niet uit- ionk door kameraadschappelij k „spelen", «allen in onaangename herinnering zal jjren. De man, dien wij 't meest beklaagd iiben. is scheidsrechter Bauwens. Deze alt werkelijk verreweg de moeilijkste taak Ilud met het in bedwang houden van 22 vtballers, die zichzelf geen moment mees waren. Dr. Bauwens moest in alle opzichten de heersching vormen, welke de spelers to ri misten. En daarvoor had hij alleen de schikking over zijn persoonlijke leiders- senschappen en over de regels en straf- tpaüngen. voor het voetbalspel samenge- vld. Geen dezer middelen mochten baten, tal dr. Bauwens ook probeerde, hoevele urschuwingen hij uitdeelde en hoevele ijje schoppen hij ook toekende, het effect ras nihil, omdat de spelers zich nergens an wenschten te storen. Het lijkt ons onnoodig na te gaan, bij telk elftal de schuld gelegen was, want dit alt van de tribune af uiterst moeilijk te mstateeren. Zeker is, dat de Italianen zich openlijk riuldig maakten aan alle geniepigheden, ielke het voetbalspel helaas nu eenmaal jent. Eveneens zeker is. dat de Oostenrij- kers niet of weinig voor hen onderdeden en too mogelijk gemeene trapjes, in 't geheim of openlijk, uitdeelden. Het was een zielig gezicht, toen na dc verlenging van twee maal een kwartier, 22 spelers vrijwel strompelend het veld afgingen, na een finale, gespeeld in den „Olympischen Geest". Nog onbevredi gender was het, toen vlak na den strijd de overwinnaars naast de overwonne nen op het podium plaats namen voor de Olympische huldiging. Sportief is het Olympische voetbal tournooi mislukt, omdat sterke elftallen niet hadden ingeschreven. De mislukking op het gebied van een goede sportieve mentaliteit is zoo moge lijk nog grooter geweest, omdat er vrij wel geen wedstrijd zonder incidenten is voorbijgegaan. Italië heeft ten slotte het tournooi ge- vormen en niettegenstaande alles kunnen tij niet zeggen, dat het onverdiend is ge veest, want in deze finale hebben de Zui derlingen over het geheel genomen het beste spel gespeeld. De Oostenrijksche ama teurs hebben hetzelfde spel gespeeld, dat steeds door hun beroepscollega's wordt ten toongespreid. Vaak keurig positiespel,, maar veel te kort om succes te hebben. De aan vallen van de Oostenrijksche stormlinie verden dikwijls uitstekend opgezet, maar de combinatie werd zoo ver ln het doelgebied doorgezet, dat er eenvoudig geen mogelijk heid meer bestond een behoorlijk schot te lossen, omdat er op zoo n moment teveel spelers in het doelgebied stonden opgesteld, zxxiat er steeds een Italiaansch been red ding kon brengen, terwijl in laatste Instan tie keeper Venturini uitnemend de kunst Terstond zijn doel schoon te houden. De Italianen stelden hiertegenover de luiste tactiek van afwisselend kort en lang spel. De Oostenrijksche verdedigers waren hierop niet ingesteld en steeds weer bleken tij te staan voor problemen, die vrijwel on oplosbaar bleken. Toch konden de Italianen bun kennelijk overwicht ook niet in doel punten uitdrukken, ten minste niet in de eerste helft, maar in het gedeelte' na de pauze, scoorden de Zuiderlingen voor de torste keer door hun uitstekenden rechts buiten Frossi, die een voorzet van den linksbuiten onberispelijk benutte (10). Vrijwel ledereen zal gedacht hebben, dat be stand zoo zou blijven, want de tijd ver streek met voortdurende aanvallen, chroni sche vrije schoppen, constant bijwerken 'an spelers, terwijl de verdedigingen bijna steeds de baas bleven over de stormlinies. Tenslotte wist Oostenrijk toch te scoren vlak voor het einde, zoodat verlenging van tweemaal een kwartier noodig was. In het eerste gedeelte van de verlenging precies hetzelfde spel. De Italianen kwamen iets in de meerderheid en scoorden inder- daad door den rechtsbinnen Marchini, die net een prachtig schot doelpuntte (21). Er gebeurde verder niets bijzonders, ten minste wanneer men het breken van spelers het gooien en smijten met voetballers niets bijzonders wil noemen. Deze finale werd door Italië gewonnen. Wij hebben er vréde mee, evenals wij Oostenrijk de zege gegund hadden. Het Olympisch voetbaltournooi was in zijn geheel oninteressant en de finale was een beproeving voor de toeschouwers, die gaarne goede sport in uitstekende ver standhouding gespeeld bijwonen. NEDERLAND BEHOORT TOT DE STERKSTE SPORTLANDEN DER WERELD. DE MEENING DER NEDERLANDSCHE OFFICIALS. Al zijn dan ook hier en daar enkele te leurstellende resultaten geboekt, over het algemeen heeft Nederland op de 11e Olym piade een schitterend succes behaald. Een en ander is voor ons aanleiding geweest aan het slot der Spelen daaromtrent de meening te vragen van den chef de mis sion, den heer K. J. J. Lotsy. De heer Lotsy zeide, dat Nederland, met zes gouden, 3 zilveren en 7 bronzen medail les een schitterend figuur heeft geslagen, maar als wij de balans uitvoeriger opma ken, valt onmiddellijk op, dat ook de plaat sing van anderen, die niet direct in de prij zen vielen, zeer behoorlijk waren. Dat duidt er op, dat wij niet alleen afhankelijk zijn van enkele sterren, doch dat het gemiddel de op behoorlijk peil staat. In vergelijking bij vorige Olympisehe Spelen zijn de verrichtingen dan ook wel nooit zoo goed geweest. Daar komt nog bij, dat enkele prijzen behaald zijn in nummers, die de belangstelling van de gehecle wereld hebben. Ik denk hier aan dc 100 en 200 meter athletiek en de 100 m. vrije slag dames. Ik mag gerust de conclusie trekken, aldus dc heer Lotsy, dat Nederland momenteel een der sterkste sportlanden der wereld is. De prestatie van Rie Mastenbroek, met 3 gouden en 1 zilveren medaille, is een zeldzaamheid, vooral voor een meisje. Buitengewoon roemde de heer Lotsy de organisatie der Spelen en de ideale geest der Nederlandsche ploeg. Ook de meening van jhr. L. J. Quarles van Ufford hebben wij gevraagd. Zooals de meeste Nederlandsche officials, die wij in deze dagen ontmoeten, was ook hij ten zeerste voldaan over de behaalde resultaten, doch vooral ook over het spor tieve verloop der hockeywedstrijden. Wat de derde plaats van ons Neder- landsch hockeyteam betreft, hebben onze hockeyspelers voldaan aan dè verwachtin gen, die wij gekoesterd hebben en mogen wij. tevreden, zijn. Het is gebleken, .dat de toegepaste wijze van training de juiste is, rul, niet te veel letten op de gewone, inter nationale wedstrijden, maar alleen de Olympische Spelen in het' dog houden, zoo dat men precies op het goede moment, als het meeste geëischt wordt, in topvorm is. Had men zich hieraan niet gehouden, aldus jhr. Quarles van Ufford, dan had men waarschijnlijk zelfs bij een sterkere bezet ting dit resultaat onmogelijk kunnen be reiken. „Het is mij onmogelijk, volledig te zijn", zegt baron Schimmelpeuninck van der Oye, voorzitter van het N.O.C. Ons. „daar voor was het geheel te groot en. staan we er nog te dicht bij. maar mijn totaal-indruk is, dat deze elfde Olympische Spelen zoowel wat de ontvangst, de stemming en vooral ook wat de prestaties van onze menschen betreft uitmuntend zijn geslaagd". Naast de goede voorbereiding in Neder land waren de successen tevens te danken aan den goeden gang van zaken te Berlijn, waar men alles had gedaan om een vlotte afwikkeling mogelijk te maken. Vol lof was baron Schimmelpenninck ook over het Olympische dorp, het prach tige verblijf der mannelijke deelnemers. Tal van persoonlijke bezoeken had hij er gebracht en telkens had hij er niets dan uitingen van algemeene tevredenheid ge hoord zoowel over den onderlingen omgang en de stemming in het dorp als over de ver zorging der jongens. Ook de hartelijke ontvangst van de zijde der bevolking, de vriendelijke wijze,' waarop iedereen de bui- tenlandsche gasten tegemoet kwam, had den ertoe bijgedragen, het verblijf in Ber lijn voor alle deelnemers te veraangena men. le ronde: 2e ronde: Halve Eindstrijd: Eindstrijd: r1' lapan 32 j .Noorw. 20 Zweden fopan VS«. J**"-» Peru Finland 4 Peru 3 Italië 80 Italië 2I Italië 21 Egypt, I Oostenrijk Oostenrijk' °os,enriik 3-1 ^geland £ngejancj 20 j Polen 5 Polen Oostenr. 31 Hon 'Qarije Polen 30 Om den derden prijs: NoorwegenPolen 32. HULDIGING VAN DAAN KAGCHELLAND. Gistermiddag om 15.03 is de met de Olympische. Nederlandsche en R. Z. V.- vlaggen versierde trein, die Daan Kagchel- land en E. van der Stadt, de Olympische jollenzeilers naar het vaderland terug bracht, aan het station Maas te Rotter dam aangekomen. Op het perron waren veel leden en bekenden van de R.Z.V.ers aanwezig, die bij het binnenkomen van den trein een oorverdoovend concert met toeters en claxons aanhieven, den jollen- kampioen en zijn reserve letterlijk uit den trein sleurden en hem op de schouders in het volle licht droegen, waar hij in al lerlei standen en houdingen gefotografeerd werd. Daarna is hij in een auto gezet onder het hoera-geroep van honderden belang stellenden, die zich op dit middaguur bui ten het station verzameld hadden om den intocht van den gelukkigen Rotterdammer te zien. In „Bristol", dat met veel bloemen en palmen versierd was, heeft de voorzit ter van de Rotterdamsche Zellvereenlging, de heer G. van Dusseldorp, Kagchelland in hartelijke bewoordingen toegesproken, hem een plaquette overhandigd, en hem mee gedeeld, dat hij benoemd is tot lid van verdienste van de R.Z.V. Ook Van der Stadt, de ouders en de ver loofde van Kagchelland, betrok spr. in de gelukwenschen. De heer J. M. Quist, In specteur van het L, O. heeft Kagchelland verzekerd dat Rotterdam trots op hem Is. waarna nog gesproken hebben de heeren L. de Groot, voorzitter van het huldiglngs- eomité. J. Huisken namens de Kon, Verb. Ned. Watersportvereenigingen, Alb, Widen- horn, voorzitter van de Zeilver. Kralingen, G. van Luyn, voorzitter van Aegir, namens de drie Hillegersbergsche Watersportver eenigingen, A. Bouman, namens het Hil legersbergsche Verbond voor Watersport- belangen, mr. J. Kars. namens het „Rott. Nieuwsblad", Th. Dijksma, namens de Voetbalvereniging Excelsior, Th. van Hel- vert namens de Kaag-joUenzeilers, C. J. A. v. d. Velde, voorzitter van V.Z.OX). en F. Oly. oud-voorzitter van de Rotterdamsche Zeilvereniging. Kagchelland heeft in sympathieke be woordingen dank gezegd en er op gewezen, dat het aanschaffen van de zes Olympia- jollen door de K.V.N.W.V. de mogelijkheid heeft geschapen, om goed getraind en wei beslagen ten ijs te komen. Veel telegram men, bloemstukken en andere medailles moest hij in. ontvangst nemen. Na afloop van de officieele huldiging was er gele genheid om Kagchelland persoonlijk geluk te wenschen. Op den Kralingschen Plas heeft Kag chelland later op den middag onder het geloei van misthoorns langs -de onderschei dene Verenigingen, die gepavoiseerd wa ren, zijn eererondje gevaren. CEREMONIE PROTOCOLAIRE. RIE MASTENBROEK OP DEN SLUITINGS- AVOND OP HET VOETSTUK DER EERE. Het wijde riikssoortveld'te Berlijn leverde gisteravond een fantastischen aanblik od. toen Rie Mastenbroek 00 het voetstuk der eere de gouden medaille in ontvangst mocht nemen ten aanschouwen van meer dan- honderdduizend menschen. De edele strlid op den prijs der volkeren was voorbij. De avond was reeds gevallen Het stadion lag in een waas van griis licht, waar de stralenbundels van de schijnwerpers door heen boorden. Rie Mastenbroek schreed naar het voet stuk. temidden harer pruszusteren en ge volgd door de heeren Baillet Latour en baron Schimmelpenninck v. d. -Oye. Toen de winnaressen op het voetstuk stonden op gesteld. werd een schijnwerper op het groepje gericht. Het was voor de Neder landers. die nog aanwezig waren in deze ontzagwekkende volte en de wonderlijke sfeer beleefden, een ontroerend oogenblik. toen het Wilhelmus werd ingezet. De toe schouwers stonden als één man recht. Bijna honderdduizend menschen hieven den arm ten groet in eerbied luisterende naar ons Volkslied, dat hier schooner klonk dan ooit ergens anders. De Nederlanders zongen het mee. uit volle borst. Voor Rie Mastenbroek, die zooveel ge presteerd heeft, om den Nederlandschen naam hier hoog te houden, moet dit een aangrijpend oogenblik zijn geweest HONGARIJE OLYMPISCH WATERPOLO-KAMPIOEN. DOOR BETER DOELGEMIDDELDE. Hongarije, dat favoriet was in het water polo tournooi, is er wederom in geslaagd beslag te leggen od het olympisch kam pioenschap. doch het was dit keer een dubbeltje op ziin kant. De Hongaren won nen in den eindstriid van Frankrijk met 50. terwijl Duitschland een 41 over winning behaalde od de Belgische ploeg. Hierdoor hadden Hongarije en Duitschland elk viif punten, zoodat het doelgemiddelde den doorslag moest geven. Dit viel in het voordeel uit van Hongarije, dat hiermede de gouden medaille veroverde. De eindstand luidt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pt. Hongarije 3 2 10 102 5 Duitschland 3 2 10 144 5 België 3 1 0 2 4—8 2 Frankrijk 3 0 0 3 2—16 0 HET SCHERMTOURNOOI. KABOS (HONGARIJE) OLYMPISCH KAMPIOEN SABELSCHERMEN. De resultaten van de finale van de per- soneele wedstrijden op sabel luiden als volgt: 1. en olympisch kampioen: Kabos (Hon garije) 7 gew. part. 20 ontv. treffers. 2. Marzi (Italië) 6 gew part.. 22 ontv. tr. 3. Gerey (Hongarije) 6 gew. part. 26 ontv. tr 4. Rajcsanyi (Hongarije) 5 gew. part.. 25 ontv. tr. 5. Pinton (Italië) 5 gew part.. 28 ontv. tr. 6 Gaudini (Italië) 3 gew Dart.. 28 ontv, tr. 7. Sobik (Polen) 2 gew. part., 34 ontv. tr 3. Losert (Oostenrijk) 2 gew Dart.. 36 ontv. tr. 9. Van den Neucker (België) 0 gew. part., 40 ontv. tr. HET BEZOEK AAN DE SPELEN. De Olympische Spelen hebben ongeveer 13. mlllioen vreemdelingen naar Berlijn doen trekken Van dit aantal bezoekers waren ongeveer 150.000 buitenlanders. In totaal zijn er 4.500.000 toegangskaarten verkocht. De kaartenverkooD heeft rond zeven en half millioen mark opgebracht. De organisatie van de Spelen heeft ongeveer 6.5 millioen gekost. TWEE GOUDEN MEDAILLES BIJ HET GEWICHTHEFFEN. In verband met het feit. dat in de licht gewichtklasse van het gewichtheffen de Egyptenaar Mohammed Ahmed Mesbah en de Oostenrijker Robert Fein bij gelijk liRchaamsgewicht ieder de maximum prestatie van 342.5 K.G. hebben geleverd, heeft de Internationale Krachtsportbond met goedkeuring van het I.O.C. besloten, twee gouden medailles beschikbaar te stel len voor dit nummer en de zilveren medaille te laten vervallen. Beide winnaars krijgen dus de gouden plaquette. DE VROUW, DIE HITLER OMHELSDE. Zaterdagmiddag, juist nadat Rie Masten broek haar tweede gouden medaille had behaald, verschsen rijkskanselier Hitier voor de eerste maai bii de zwemwedstrij den. Hitler nam plaats od de eerste rii van de eeretribune, vlak bii het zwembas sin. Nauwelijks was hLi gezeten of een iet wat exotisch uitziende dame. zag kans door de afzetting heen te glippen. In haar hand had ze een boekje, waarin zij handteeke- ningen verzamelde. Voor de lijfwacht van Adolf Hitler er erg in had. stond de vreem delinge voor den Fuehrer en met een gracieus gebaar reikte zil dezen het boekje en een potlood toe. De twintigduizend men schen in het zwemstadion zagen met span ning toe. Lachend nam de riikskanselier het boekie aan en voldeed aan het verzoek. De dame. vermoedelijk een Amerikaansche. wilde toen haar dankbaarheid toonen en ten aanschouwen van het duizendkoppige Du- bliek omhelsde zli den Fuehrer. Een tweede omhelzing volgde, maar toen kwamen man- men van de lijfwacht naderbij, die de dankbare autogrammen-verzamelaarster met zachten drang wegleidden. Trotsch als een Dauw stapte zli voort onder de toe juichingen van het publiek. HITLER ONTVANGT DE DUITSCHE OLYMPISCHE PLOEG. Riikskanselier Hitler heeft Zaterdag avond de geheele Duitsche Olympische ploeg en het Duitsche Olympische comité op de rijkskanselarij ontvangen. Od bitzon der hartelijke wijze sprak hii ziin dank uit voor de uitstekende prestaties van de Duitsche deelnemers, waarbii hii wees op de toekomstige taak van de Duitsche soort en op de Olympische Spelen te Tokio. Hitier verklaarde dat hij de sport zoo zeer waardeert, omdat deze een element is in het volksleven: dat in de eerste. Dlaats een tegenwicht vormt tegen het od de spits driiven van het intellectualisme en voorts omdat de soort ertoe bijdraagt het zelf bewustzijn van menschen en volken te versterken. OLYMPISCHE OFFICIALS BIJEEN. De organisator van de elfde Olympische Spelen, dr. Karl Diem, heeft Zaterdagmid dag in het restaurant van het Stadionter ras te Berlijn een afscheidslunch aange boden aan de secretarissen van de diverse sportlichamen. n.l. de organisatoren der vroegere Olympische Spelen, den secretaris van het I.O.C.Berdes. alsmede de secre tarissen van de Internationale sport-orga- nisaties en van de verschillende nationale Olympisehe comité's. Er werden vele har telijke woorden gesproken. Dr. Diem zeide in ziin toespraak o.m.. dat men bii de organisatie van deze Olympische Spelen heeft voortgebouwd od de ervaringen van de voorafgaande spelen. In dit verband bracht hii hulde aan de mannen, die de vroegere spelen hebben tot stand gebracht. Met levendige toejuichingen werden Chris- tiaan Hellstroem. de organisator van de spelen van 1912. en van Rossem. de orga nisator van de spelen in 1928 te Amster dam verwelkomd. Men hief zich van ziin zetels ter herdenking van de nagedachte nis van Reichel. den organisator van de Olympische Spelen te Pariis in 1924 Dr. Diem huldigde voorts BUI Henry, den or ganisator van de spelen van Los Angelos en in het bijzonder richtte hii zich nog tot den doven der olympische secretarissen, dr. Messeriy, die gedurende 25 iaar secretaris is van het nationaal Olympisch comité van Zwitserland. Hii overhandigde hem een verkleinde metalen reproductie van de olympische klok. De rede van dr. Diem werd door dr. Messeriy beantwoord, die deze Olympische Spelen kenschetste als de grootst opgezette en indrukwekkendste van alle andere mo derne Olympische Spelen. Op ziin beurt overhandigde hii dr. Diem een plaquette waarop de olympische fakkellooper staat afgebeeld. Tot slot sprak nog de president van de internationale sportpers, de Belg Victor Boin. die de organisatie van de spelen een meesterwerk noemde, dat on overtrefbaar is. ZEILEN. DE SNEEK-WEEK. GROOTE HOLLANDSCHE DEELNEMING. (Van een onzer medewerkers). Sneek, 16 Augustus. Twee dagen van de Sneeker ZeUweek 1936 zijn thans voorbij en zooals ook ver leden jaar heeft het eerste deel, de wed strijden van de Sneeker Zeilclub, weer te kampen gehad met windstilste. Hoewel ook op het festijn van de S.Z.C. eenige deel nemers uit Holland van de partij zijn, zijn voor ons toch de wedstrijden van de Ko ninklijke Sneek van het meeste belang. Woensdag en Donderdag wordt immers <H wedstrijd tusschen" de Hollandsche en Friesche regenbogen verzeild. Woensdag- is de traditioneele hardzeildag ln Sneek en daarover zullen wij t.z.t. uitvoerig berich ten. Friesland-Holland in regenbogen; de re vanche van de Kaagweek, toen Holland met een belangrijk punteverschU het moest afleggen. Men moet het Sneeker-zeilfeest hebben meegemaakt om de geweldige be langstelling voor dit evenement te kunnen peilen. Zal Holland revanche nemen? Op het oogenblik, waarop wij dit schrijven is de samenstelling' der ploegen nog niet be kend, maar in Dirk Oppenhuizen hebben de Friezen in ieder geval een belangrijke versterking te boeken. Vrolijk. Hendriks. Kuipers en Zwart zullen het vijftal zooals gewoonlijk wel volmaken. Van de Holland sche regenboogzeUers, die thans in Sneek zijn in den open wedstrijd zal een veld van 21 schepen starten, meer dan tijdens de Kaagweek, waarbij de regenboogklasse in A en B is gesplitst komen natuur lijk Van der Mey, Zuiderbaan en Loópuyt voor het Hollandsche team in aanmerking. De Zaankanter De Vries zal met een oud schip van Hans Nathan de 44, wel de vier de plaats innemen en als vijfde moet het dan o.i. gaan tusschen Klingen en Bergs- ma. De Vennemeer loopt onder een nieuw tuig uitstekend, maar ook de Eelkoo is er tegenwoordig telkens weer. Bekende Hollandsche zeilers vinden wij in alle klassen. In de B. M.-klasse b.v. den Amsterdammer Scholtens. In de sharpie- klasse onze stadgenoot Saraber en in de jollenklasse ook een stadgenoot, n.l. Van Vliet, die in Hollanders als Broer en Van Ginkel ernstige tegenstanders krijgt, om niet te spreken van Schaap uit Sneek. Vier HoUandsche draken gaan elkaar be vechten op het Sneeker water en interes sant lijkt ons het experiment van Borger- hoff Mulder aan den helmstok van een vrijbuiter. CRICKET. EERSTE OVERWINNING VAN AJAX, Kampiocnscandidaat geslagen. Wij hebben er aan gewanhoopt, maar Ajax heeft gisteren dan toch de eerste overwinning geboekt en dat nog wel tegen Excelsior II; een elftal, dat in Schiedam heelemaal niet meevalt en zelfs nog een theoretischen kampioenskans had. De gastheeren wonnen den opgooi en' zij deden heel dom, door Ajax het eerst naar de wickets te sturen. Zij meenden wellicht de gasten in korten tijd voor een schijntje uit te krijgen, maar door een gewijzigde „order of going in bleek de Leidsche ver dediging belangrijk aan kracht te hebben gewonnen, zoodat het half drie werd voor dat de Excelsior-aanval zich door de Leid sche aanval had heengewerkt. Een volko men misrekening der Schiedammers, die bij het warme weer van gisteren lichtelijk gaar waren toen de innings van Ajax sloot op een totaal van 173. Van Breen als ope ningsbat was met een goede 12 begonnen. De Zuid-Afrikaner Steyn verdween gauw voor 5, maarBoezeman (21), Janssen (25) en Ermers (54) deden de Leidsche score snel stijgen. Na 41 voor 3 sneuvelde het vierde wicket pas op 116. Ermers had een zeer goede en kanslooze Innings gespeeld. Zijn score telde negen vieren. Maar ook de staart van Ajax begon ditmaal niet zoo vroeg. Den Holder voegde 10 runs toe aan het Leidsche totaal, Van der Smit 15 en Vau Oudgaarden sloeg drie vieren en een single. Prein 469, Roovers 219, Schaef- fer 224, Zoetmulder 145. Merkwaardig genoeg was ook de Leidsche aanval ditmaal op dreef, gesterkt door het succes van het batten en zeer verheugend is het feit, dat jongere bowlers de Schie- damsche wickets namen. Wenting 537, Van Oudgaarden 346. Van Breen was duur met een wicket voor 38 runs. Het Schiedamsche totaal werd 142. Roovers met 25 was topscorer. Verder Oranje 18, Bak ker 17, Peters 24, Prein 15. Alle Schiedam mers scoorden intusschen, uitgezonderd de laatste man. NEDERLAND WINT VAN BELGIË. j Sodderland bowlde weer uitstekend en nam 7 voor 56. Zaterdag is op het veld van V.O.C. onder Schiebroek de jaarlijksohe cricketwedstrijd NederlandBelgië gehouden, die door Ne derland gewonnen werd. De Belgen, die eigenlijk bijna allen, in België woonachtige Engelschen zijn. werden met 78 runs geslagen. Sodderland en Terwiel bowlden. Sodder land deed dit met veel effect en zuiver en was bijna niet te bespelen. Reeds 25 minu ten later was ook de andere batsman coaught. Het fielden van de Hollanders was goed, terwijl ook Sodderland goed op dreef was en achter elkaar twee Belgen bowlde. Dauncey was wel de beste bij de Belgen, maar hij werd na een mooie score van 47 door v. Manen, die intusschen Terwiel had afgelost, goed gebowled. Zoo ging het in matig tempo naar den lunch-tijd toe. Na de lunch bleef België nog even aan bat. maar spoedig was de beurt aan Neder land. De totale score van België was slechts 131. Nederland kwam aan bat met Stolk en v. d. Bosch (32), die gebowled werden door Bridges en Bonnett, waarvan vooral Bon- nett, die onvermoeibaar scheen, een goe den indruk maakte. Van Manen (47) en Stuyvenberg (42) bat ten zeer goed en brachten het beiden tot een flinke score, maar Stuyvenberg werd gebowled en v. d. Togt, die voor hem ver ving verdween reeds weer van het veld na twee runs gescoord te hebben. Ook van Manen ging caught door Bridges. Tienhoven verhoogde de score met 30 en werd gevangen, evenals Terwiel, die er 33 runs bijvoegde. Sodderland was not out. Over het algemeen was het een goede wed strijd, af en toe wat slow. De scores zijn in totaal Nederland 209— België 131. Bowlingscijfers zijn: Nederland: Terwiel 247, Sodderland 756. v. Manen 18. v. d. Togt 0—2, v. d. Bosch 013. België: Bonnett 472. Bridges 140, Dauncey 350, Solbe 242. 3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11