IXIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vriïda* 14 Augustus 1936 UIT DE RIJNSTREEK. VI//CIIERIJ_-BERICHTEN gewezen. Eenige reclames Hondenbelas- nE werden ter afdoening in handen van di W. gesteld. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur irerden benoemd de heeren Dijkstra, Matzc Goeverden, Krom, P. v. Dijk en Vooren. Behandeld werden de verzoeken tot af loop der jaarlijksche gebrulksvergoeding nn de besturen van Bijz. Scholen. Door de bezuinigingswet is het mogelijk rente der waarde van 6.24 pCt. te ver- jgen tot 5 pCt. of een vergoeding ineens in 80 pCt. der geschatte waarde. Nu vragen de besturen van de school iet den Bijbel 80 pCt. van f. 39.800. van De Vlsserschool 80 pCt. van f. 106.500, i de R.K. Jongensschool 80 pCt. van ..56.000 en van de R.K. Meisjesschool 80 Jet. van f. 58.500. B. en W. hebben aan het R.-K. School- estuur medegedeeld, dat de aanvrage niet tldlg is voor Ingebouwde scholen (mels- .sschool). Het bestuur handhaaft de aan- ■age in zijn geheel. Daarom stellen B. ff. voor dit voorstel te splitsen. Zij wil- aan de Inwilliging voorwaarden ver- iden en wel dat het schoolgebouw niet t hypotheek is of wordt bezwaard, daar mogelijkheid bestaat dat de school op leven wordt of niet meer voldoet, en de meente er volledig over moet kunnen be- ilkken. Ook wenschen zij bij brand de ichlkklng te verkrijgen over de assuran- •penningen. Over dit onderwerp wordt zeer breedvoe- gediscussleerd, terwijl de voorz. de zaak jicht. ffeth. Warnaar wil de zaak aanhouden, ar de uitspraken alle van particuliere irsonen zijn, die meenen deskundig te Jn; bovendien hebben we, aldus spr. den tijd tot November. De voorz. is tegen uitstel en acht het list wenschelljk het voorstel nu te be- indelen. Op voorstel van den heer Vogelaar wordt toloten de bepaling te wijzigen, zoodat Mt het verkregen geld een eventueele hy potheek kan worden afgelost, ffeth. Warnaar en de heer v. Zonneveld pin tegen voorwaarden. De aanvragen worden nu, met uitzon- tring van die voor de R.K. Meisjesschool, ngewilligd. De voorz. deelt mede, dat hij persoonlijk oor Inwilliging is,- doch wanneer de raad, ooals hij zou wenschen, met alg. stem men het verzoek van de Meisjesschool in- rilllgt. dan zal hij dit besluit, om een uit spraak te verkrijgen, ter vernietiging aan e Kroon voordragen. Spr. licht deze houding uitvoerig toe. Verschillende leden achten het verkeerd at de voorz. adviseert een besluit te ne ren en er onmiddellijk aan toe te voegen: £m ga ik in beroep". Weth. Warnaar: Jiet is geen houding. Als voorz. moet u ns voorlichten en leiden". Een dergelijk «sluit acht spr. beneden de waardigheid an den Raad. De voorz.: „Het is niet beneden dewaar- igheid van den Raad. We laten de beslis ing over aan de Kroon en andere gemeen- EÜesturen zullen er ons dankbaar voor rijn. Men moet niet vergeten, dat dit. be sluit niet aan de goedkeuring van B. en onderhevig is". Het besluit om aan de Meisjesschool 80 CL van de geschatte waarde uit te be llen wordt aangenomen, Tegen weth. ïamaar en de heer Dannijs. De voorz. deelt mede, dat hij van zijn voegdheid om het ter vernietiging voor dragen, gebruik zal maken. Het terrein Sportboff wordt opnieuw aan i voetbalverenigingen Teyllngen en Ter «ede verhuurd. Bij de rondvraag wijst de heer v. Zon- eveld op de verkapte bedelarij bij den verweg. De voorz, zegt de zaak met de ijkspolitie te zullen bespreken. De heer Van Breda Informeert naar de erkzaamheden voor de gasvoorziening. De oorz. deelt mede, dat Leiden aan Ged. staten gevraagd heeft een bespreking te «ien bevorderen tusschen Leiden, Lisse n Sassenheim, om tot een vergelijk te ko nen, zoodat èn Lisse én Sassenheim gas in Leiden zouden betrekken, met ophef ing van de gasfabriek te Lisse. Deze be preking heeft plaats gehad, doch er zal liet veel van komen. De heer Schrama brengt de steunverla- ging ter sprake. Z.i. kan er hier ter plaat- niets meer af. Spr. stelt voor de regee- ring te verzoeken de steunregeling voor iassenheim onveranderd te laten en den bimrtoeslag te handhaven. De voorz. acht de formuleering niet juist. ii adviseert verlaging van rente en aflos te van de Woningbouwvereniging te tagen, alsmede een grootere bijdrage in het tekort. Weth. Warnaar acht huurtoeslag een be- rnmering voor huurverlaging. De men- ehen zoeken nu geen goedkoopere woning. Besloten wordt aan de regeering een kbrijven te richten in den geest, zooals voorz. adviseerde. Hierna geheime vergadering. Voor het examen Belastingconsulent, dgenomen door den Bond van Belasting- wnsulenten is geslaagd de heer Joh. v. de Hvaak alhier. Burgerlijke Stand, Geboren: Arnoldus Johannes Maria, d. 'aa S. Verkleij en Th. van Diemen Anna Maria Johanna, dr. van A. van Beest en 'I. C. Verdonk. Overleden: C. J. van der Post, 63 j.. echtg. an W. j, Roeleveld P. Overvliet, 70 j., teduwnaar van M. C. Verploegh. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. Doesburg geb. van der Ter Leede 1, van Haarlemmermeer -• R. Hofstede, Hoofdstraat 253, van Enschede M. A. Goddijn, Bijdorpstraat van Lisse K Lanser en gezin, Wllhel- Wnalaan 8. van Maastricht P. Schaper gezin, Gouverneurlaan 10, van Terneu- K. F. DaudeiJ en gezin, Hoekstraat van Hillegom N. P. Meijs en gezin, Molenstraat 9, van Terneuzen. 'ertrokkep: Jac. van Duivenbode en ge- w"1 Hoofdstraat 132, naar Haarlem J- „.thegsen en gezin. Zandslootkade 50, Leiden Th H. Koenders, Zandsloot O A TT Tan Veer, G. J. naar kade lemmi naar Nieuw Vennep (gem. Haar- lermeer) VEUR-LEIDSCHENDAM. Been ernstig gekwetst. In dc timmermanswerkplaats van Jen heer H. van D. aan de Leidschekade had een ongeluk plaats. De timmerman L. R die een balk droeg, kon deze op een mo ment niet meer houden, waardoor deze viel er: op het. been van den patroon te recht kwam. Het been werd ernstig ge kwetst Dr. Reyers, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. Ledenvergadering ,.De Hanze". De R.K. Middenscandsver. ..De Hanze" hield een ledenvergadering, waarin de on derwijzer de heer Mol een uiteenzetting gaf over een e.v. op te richten voorschot fonds Na de rede werd het bestuur ge machtigd stappen in deze richting te doen mits de mogelijkheid van slagen bestaat. Daar voor de te houden Mlcaweck weinig belangstelling bestaat, zal het bestuur nog I een poging doen: blijkt, dat de deelneming te gering is, dan bestaat voor hen die wel wenschen deel te nemen de gelegenheid dit. te doen onder net Voorburgsche Comité voor een Micawcek. Het 25-jartg bestaan zal feestelijk ge vierd worden op 22 Nov. a.s. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. ]JüiV5'lcn: C. p. M. van Lochem, geb. Bol- itooom. D Ondertrouwd; C. M. Vermeer en A. A. den Maarel. VOORHOUT. Ilct „tonknuppelen" herleeft. Eenige onzer plaatsgenooten namen het initiatief tot het oprichten eener vereenl- ging en wel om het door tijdsomstandig heden verloren geraakte spel van 't „ton knuppelen" weer te doen herleven. De nieuwe vereeniglng draagt den naam van „Ncoit Gedacht". Een voorloopt? regle ment is vastgesteld, waarin o.a. voorkomt dat alleen ingezetenen van Voorhout kun nen toetreden als lidHet voorioopig be stuur bestaat als volgt uit de heeren' G. Hekker, voorz.; H. Zuidhoek, secr.; B. y. d. Lubbe, penningm.: N. Bakker, commissa ris. 19 personen zijn reeds als lid toegetre den. Nog zij vermeld dat de eerste wed strijd zal worden vastgesteld in Februari of begin Maart 1937. Nauwelijks is de tijd van het bloem bollen rooien achter den rug, of reeds zoo hier en daar zijn de narcissentelers weer begonnen met het planten der narcissen. Vooral plaatselijk, waar de teelt van nar cissen veelvuldig beoefend wordt, ziet men reeds ettelijke tuinen volgeplant. o WARMOND. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van het Chr. Militair tehuis heeft opgebracht f. 32.50. Een woord van dank aan de ijverige collectrices is zeker op zijn plaats! Loop der Bevolking. Vertrokken: J. W. van Eijk naar 's-Gra- venhage; P. Vryburg naar Leiden; W. de Reuw en gezin naar 's-GravenzandeB. Halberschmidt naar Zuidermeer; H. van Ginkel en gezin naar Velsen (N.H.i; Th. G. Drost naar Bergen (N.Hi); A. W. A. Danckaarts naar Zwaag; B. C. v d. Heyden naar Veur; N. van Dijk naar Valkenburg (Z.H.); J. v. d. HulstDoeswljk naar Noórdwljk. Gevestigd: G. A. v. d. Tol gekomen van Oegstgeest; S. G. Landman van Oegstgeest; M. G. Broscterman van Alphen a. d. Rijn; E. Pietschova, van Tsjecho-Slowaklje; F. Elzink en gezin van Blokker; J. A. M. Heemskerk van Lelden; E. M. van Velzen. van Alkemade; J. M. Sweerts van Veghel; N. H. Herreur van Sassenheim; A. C. Janson van Stompwljk. WASSENAAR. Bij K.B. is aan ir. C, J. van Dussei- dorp, alhier, lid der firma Heldring en Pierson te 's-Gravenhage. verlof verleend tot het aannemen van zijn benoeming tot commandeur in de orde van Leopold den Tweeden van België. ZEVENHOVEN Tot adviseur voor de omvorming van het G.C.B., tot een N.V. met Leiden is be noemd de heer ir. Bruinings te Utrecht. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Geerbrug Interpellatie van den heer Starrenburg. Gisteravond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den heer J. de Graaf, loco-burgemeester. Na opening werden de notulen vastgesteld. De voorzitter deelde mede dat van den heer Starrenburg een verzoek was ingeko men om een interpellatie te mogen houden over gemeentebelang. Na toelichting door den heer Starrenburg stond de raad met alg. st. de interpellatie toe. Hierna deed de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken stukken, waar van een 4-tal voor kennisgeving werd aangenomen, Ten aanzien van een adres van B. deelde de voorzitter mede, dat B. en W. nogmaals een schrijven hebben ge richt aan de Directie der Sted. Fabrieken te Leiden over de verlaging van de stroom- prijzen, waarop nog geen antwoord is ont vangen. Een verzoek van den Prov. Bond van Geitenfokvereen. betreffende bestrij ding van wilde bokken werd gezonden naar B. en W. om prae-advies, terwijl een adres van D. betreffende het uitbreidingsplan Hooge Rijndijk ter nadere behandeling werd aangehouden. Een verzoek om subsidie van de tentoon stelling „Vebo" werd niet ontvankelijk ver klaard omdat het niet gezegeld was, terwijl een adres van „de Hanze" Inzake de Geer brug werd aangehouden tot de behandeling van het desbetreffende agendapunt. Ten aanzien van een verzoek van K. om ont heffing van hondenbelasting stelden B. en W. voor om het adres niet ontvankelijk te verklaren, omdat de reclame te laat is in gediend. De heer Starrenburg beweerde dat K. een persoonlijk onderhoud had gehad met B. en W. hetgeen beide wethouders ontkenden Na eenige discussie werd beslo ten dc beslissing aan te hour'cn Met alg. st. werd besloten een paar achterstallige bedragen watergeld oninbaar te verklaren, terwijl conform het voorstel van B, en W. werd besloten om aan de Prov. Zuid Holl. Ver. het Groene Kruis voor 1937 een sub sidie te verleenen van f. 21.50. In behandeling kwam een voorstel van B. en W. om het werk aan de Geerbrug uit te voren zonder rijkssubsidie, omdat de uitvoering der werkzaamheden dan ver traagd zou worden. Oogenblikkelijk ingrij pen is geboden. B. en W stelden voor het werk uit te voeren met die steuntrekkers die onder de gemeentelijke steunregeling vallen. Ten aanzien van het adres van „de Hanze", waarbij gevraagd werd om het mogelijk te maken dat het werk onder de plaatselijke aannemers wordt uitgevoerd merkte de voorzitter op. dat het niet juist is, dat B en W. gezegd hebben dat de plaatselijke aannemers het werk niet kun nen uitvoeren, doch wel Is medegedeeld dat het maken van bestek en teekening inge nieurswerk is. Verder is medegedeeld dat wanneer de raad geld gaf voor het maken van bestek en teekening aan een ingenieur oudracht kon gegeven worden. De heer Paardekooper kon zich indenken dat bi) de plaatselijke aannemers ont stemming is gaan heerschen. Men moet niet vergeten dat de plaatselijke bouwpatroons in een moeilijke positie verkeeren. Het was daarom beter geweest als het voorste] van spr., was aangenomen en de beslissing was verdaagd. De heer Meljdam verklaarde dat hij den vorigen keer heeft gestemd voor het plan van B. en W. omdat er subsidie van het Rijk te verkrijgen was; hij is er echter huiverig voor om de kosten geheel voor re kening der gemeente te nemen. De heer van der Krogt verklaarde om dezelfde reden als den heer Meljdam voor te hebben gestemd: nu staat de zaak voor spr. ook anders. Na eenige discussie bracht de voorzitter het voorstel van B. en W. in stemming hetwelk werd verworpen met 8 tegen 3 st. (de heeren Starrenburg en beide wethou ders). Na lange discussies werd vervolgens met alg st. besloten aan B en W. een blanco crediet te verleenen voor het doen maken van bestek en teekening door een ingenieur, voor een klapbrug en wel een plan voor een houten en een voor beton nen hrug. Hierna kreeg de heer Starrenburg gele genheid voor het houden der interpellatie, waarbij hij B. en W. uitnoodigde om ten spoedigste stappen te doen om verbetering van den Vrouwenweg te krijgen. Een lid van de Prov. Staten heeft spr.' de verzeke ring gegeven dat wanneer er van hieruit werk gemaakt wordt de uitvoering op de begrooting van dit jaar van' de provincie zal komen en in het andere geval hebben we de eerste 5 jaren nog niets. Weth. Onderwater deelde mede dat hij juist de vorige week de plannen heeft ge zien en toen is hem medegedeeld dat met de werkzaamheden aan den Vrouwenweg spoedig een aanvang zal worden gemaakt. Na eenige discussies deelde de voorzitter namens B. en W. mede, dat alsnog aan Ged. Staten een schrijven zal worden ge zonden, waarin staat dat de raad op een spoedige uitvoering der werkzaamheden aandringt. Hiermede werd genoegen ge nomen. Bij de rondvraag vroeg dc heer vv'essel inlichtingen omtrent het uitsluiten van een brandstoffenhandelaar bij de inschrij ving voor brandstoffen. De heer Tijssen vestigde de aandacht op het struikgewas in' de Weipoort dat een gezichtsbelemmering is voor het verkeer. De heer de Groot vroeg om de werkloozen van den Hoogen Rijn dijk ook 5 dagen te laten werken evenals die op het Dorp. terwijl hij voorts de aan dacht vestigde op een behoeftige weduwe voor ondersteuning. De heer Starrenburg zelde dat f. 2 te weinig loon is voor het sohoonmaken van de vaarten; dit moet f. 2.50 per dag zijn, terwijl hij voorts waar schuwde om te zorgen dat 'het vuil niet gaat drijven. Verder vroeg de heer Star renburg waarom de raad niet in kennis ge steld was met een dagvaarding om te ver schijnen voor het Kantongetécht; zulks is niet gebeurd, volgens spr.,, omdat B. en W. ten onrechte een jaar lang:, huishuur be taald hebben Vervolgens prütèsteerde spr. er tegen dat technisch werk'der waterlei ding is uitgevoerd door een vuilnisman. Nog wenschte spr. ingelicht te worden over reparatie van de motorspuit, verzocht maatregelen te nemen dat een sloot aan den Hoogen Rijndijk bevaarbaar wordt gemaakt en vroeg waarom van G. S. nog geen antwoord is ontvangen over de 10 pet. korting. De heer Paardekooper zou gaarne weten waarom stucadoorswerk aan een persoon buiten de gemeente is opgedragen, terwijl inwoners die werkzaamheden ook kunnen uitvoeren, terwijl spr. aan B en W. ver zocht bij de begrooting 1937 met een plan te komen voor oplossing van het wegen- vraagstuk. Nadat de voorzitter een vraag van den heer Berg uit de vorige vergadering had beantwoord, ging de raad in geheime zitting. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINSTRATIE 2500 (op 2 lijnen) jCl IJMUIDEN, 14 Aug. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.13—0.94. Tongen f 1.75 —0.94. Griet per kist van 50 K.G. f. 30 15. Groote schol f 26. Middelschol f 22. Zet- schol f 17. Kleine schol f 133.80. Schar f 4.604.40. Roggen per 20 stuks f 11. Vlee- ten per stuk f 0.58. Pieterman en Poontjes p. k. v. 50 K.G. f 2.700.76. Kleinmlddel schelv. f 15. Kleine schtlv. f 11—5. Kabel jauw p. kist van 125 K.G. f 5236. Gullen per kist van 50 K.G. f 6190. Wijting f3.80—0.80. Makreel f5.50—2.80. Groote hake f 4742. Groot middel f 41—36. Klein middel f 11.508. Kleine hake f7.504.40. 721 kisten versche haring. Prijzen f 4.60 3.60 p. kist. Aangekomen 5 stoomtrawlers: IJM 2, met f2311: IJM 39, met f 2395; IJM 133. met f 997; IJM 115. met f 1293; IJM 177, met f970. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Quirina Cecilia, D. van J. C. v. d. Voort en Th. A. v. d. Meer Theodoras Antonlus, Z. van H. v. Egmond en C. v. d. Helden Gerrit Adrianus, Z. van J. G. v. Breda en P. Molenaar Teuna, D. van A. Qualm en N. de Vink Teunis. Z. van N. v. Leeuwen en M. D. Haak Gerrit, Z. van A. v. d. Bosch en Gr. Meel Machiel, Z. van J. S. v. d. Snoek en M. v. Dam Dirk Z. van J. J, C. Verhorst en J. C. Ie Clercq Johanna, D. van J. J. C. Verhorst en J. C. ie Clercq. Overleden: Martina Slootjes 14 j. - Anna Maria Eleonora Tomasch ]6 j. Gehuwd: Cornells Theodoras Ruwiel 28 j. en Johanna de Korte 23 j. Jan Schou ten 29 J. en Wilhelmina Maria Gesman 21 j. Pleter Santerse 27 j.en Maria Snel 23 j. Loop der Bevolking. Gevestigd; Theo J. Boot, z. beroep, Hoorn 132 Gerarda G. Berk, dienstb.. Steek- tcrweg 39 Arie Oosthoek, fabr., Emma- laan 107 Berberdine Manssen, echtge- noote van J. B. Prins, zonder beroep, Lelie straat 16. Vertrokken: Naar Woubrugge-Hoogmade, G. v. Wagenlngen. veehouderskn. Theo doras G. v. Leeuwen, broodbakkerskn. Waddinxveen, Henegouwerweg 112, Hendrik Lam en gezin, brugwachter N.S. Leiden, Zuidsingel 30, Paschalis B. Ph. L. Smolders en gezin Boskoop, Ridderbuurt 74, Jan v. Leeuwen en gez., kaskweeker Ter Aar, B.219b. Johanna Vuijk. dienstb. Nieuw- vecn, Blokland 181, Anna Visser, dienstb., Haarlemmermeer, Spieringweg, Helena Visser, dienst. Wassenaar. Rijksstraat weg 370. Henricus van Deuren, kruideniers- bed. Veur, Veurscheweg 73, Cornelia Keijzcr, dienstbode. BODEGRAVEN. HET TWEEDE RUILVERKAVE LINGSPLAN MISLUKT. GROOTE MOEILIJKHEDEN EN EEN „GOUDEN FUNDEERING". Het tweede rullverkaveilngsplan, dat nog altijd betreft het smalle strookje grond achter de Wierlckerschans met een vijftal boerderijen, het eenige stukje in den heelen nieuwen Rijksweg Bodegraven Utrecht, dat nog niet in eigendom aan het Rijk is overgegaan, is mislukt. Blijkbaar was het gemakkelijker het groote plan, dat een 20-tal boerderijen omvatte, tot uitvoer te brengen, dan dit kleine gedeelte. De toestand is ter plaatse dan ook wel ge compliceerd. Allereerst is er een boerderij die aan den Prinsendijk, naast het fort is gelegen en één lange strook land heeft van 3 K.M. lengte. Die wordt middendoor ge sneden door den weg. Dan staan er twee vlakbij den spoorlijn waarvan een eigen dom is van „Rijnland" die hun terrein hebben gedeeltelijk vóór en gedeeltelijk achter den spoorlijn en beiden voor een vierde ook over den weg nog landerijen hebben. Tenslotte ligt er nog midden in het land de verleden jaar na brand her bouwde „Kievietsheuvel" ln de gemeente Langeruigeweide, die echter ook nog voor den weg ligt en het meeste land erover heeft liggen, terwijl het vijfde terrein, een perceel hooiland van een Nieuwerbragschen landbouwer, eveneens dwars doormidden is gesneden. Voor de verkaveling hebben een drietal plannen bestaan, die ieder dit zou den bereiken, dat de bedrijven weer aan eensluitend werden en dat de weg de scheiding zou zUn. tusschen de bedrijven aan deze zijde en aan de overzijde van den weg. Die plannen zijn echter van de baan en nu wil het Rijk volstaan met het bou wen van een 35 M. lang viaduct over Prin sendijk en Wierlcke. met een parallelweg aan belde zijden. Voor de boeren is deze eenvoudige oplossing een groot nadeel terwijl becijferd wordt dat de kosten van aanleg van viaduct en paralelwegen, de verhooging van den weg enz., plus de onteigeningskosten van den grond dubbel zoo hoog komen als de waarde van den grond aan de overzijde van den weg, waar het slechts om 33 H.A, gaat. De weg krijgt dus wel een gouden fundeering1 De a.s. Ger. Jeugdlanddag. De voorbereidingen voor den Geref. Jeugd landdag op morgenmiddag zijn In vollen gang. Een breede brug wordt van de oprij laan der boerderij naar het terrein gesla gen, een kleine 1000 zitplaatsen worden aangebracht, 5 consumptietenten zullen verrijzen, terwijl ook voor fietsenberging wordt gezorgd. Als het weer nu maar goed blijft, mag gehoopt worden op een druk bezoek, aangezien organslatles uit héél het Noord-Oosten van Zuid-Holland, zoowel van de mannelijke als van de vrouwelijke jeugd aan den landdag meewerken. Te kwart over drie hoopt de Chr. muziek- vereen. S.D.G. alhier den landdag te ope nen met een concert, waarna te halfvier de eigenlijke opening plaats vindt. Ernstige val over steenhoop. De jeugdige K. werd op de Noordzijde bij Nieuwerbrug aangereden door een hem achteroprij dende vrachtauto met aan hangwagen, K. was op de fiets, maar kon op 't smalle paadje, dat als fietspad dienst moet doen. niet rijden, omdat daarop losse baksteenen lagen van een steenhoop langs den kant. Met nog een paar vrienden reed hij dus uiterst rechts op den rijweg. Die is daar breed genoeg, maar de weg maakt een bocht en in dien bocht raakte hem het slingerende aanhangwagentje, waardoor hij over de fiets heen in den steenhoop ge slingerd werd en daaroverheen weer In de sloot. Hij werd vooral aan het gelarj; ern stig verwond; zijn wang lag geheel open en ook zijn gebit was in elkaar geslagen. A.s. zilveren jubileum van den heer Burggraaf. De heer J. Burggraaf viert 19 dezer zijn zilveren jubileum in dienst van den graan handel der fa. H. Th. Kooij. Aanvankelijk werkte hij In dienst van wijlen den heer Kooij. later onder de tegenwoordige fir manten,. met wie dezelfde aangename ver standhouding bleef bestaan. De verdiensten van den Jubilaris voor het bedrijf zijn in derdaad groot. Door groote Ijver en plichts betrachting heeft hij firmanten en klan ten der firma aan zich verplicht. Op de boerderijen, waar hij eerst met paard en wagen en sinds jaren met de auto regel matig komt, is hij een gaarne geziene gast en de jeugd kent hem, omdat ze altijd mee mogen rijden met de auto van Kooij! Mes met kracht in den buik gedrongen. De slagersknecht H„ die bij de fa. B. al hier bezig was met het gereedmaken van vleesch, had het ongeluk, dat het mes uit gleed en met groote kracht in zijn buik drong. Hevig bloedend nam men hem op. Gelukkig was spoedig de Roode Kruis-hel- per H. aanwezig, die het eerste verband legde. Gelukkig was het mes op een niet al te gevaarlijke plaats terecht gekomen, zoo- dat geen edele deeien en geen slagader was geraakt. De jongeman had echter wel enorm veel bloedverlies Nadat dr. Schreuder uit Zwammerdam, bij afwezigheid van de plaatselijke doktoren hem had onderzocht, werd hij in een ziekenauto naar de ouder lijke woning te Nieuwerbrug vervoerd. 1 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn. dat onze geachte plaatsgenoot dr. W. v. Wermeskerken. zich te Oudshoorn heeft gevestigd als arts. De heer J. Stam, onderwijzer aan de Da Costaschool alhier, slaagde voor de Hoofdacte. O BOSKOOP. Geslaagd uitstapje. Daartoe in staat gesteld door geldelijke bijdragen van de burgerij heeft het comité „Een dag met de kinderen naar buiten" in 5 autobussen van den heer Middelkoop een reisje gemaakt naar Rotterdam. Eerst werd een bezoek gebracht aan Waalhaven, waar langdurig werd vertoefd en volop genoten. Na eerst den inwendigen mensch te heb ben versterkt, was de beurt aan de Dier gaarde, wat 'n waardig slot was van dezen goed geslaagden dag. In opgewekte stemming keerden de circa 182 kinderen 's avonds huiswaarts. Beroepen. Dc Kerkeraad der Chr. Geref. Kerk alhier heeft een beroep uitgebracht op ds, Smits te Sliedrecht. Het jeugdkoor „Klein Hosanna" onder leiding van haar directeur, den heer J. van Beek uit Woerden behaalde op het concours te Leusden 'n len pr. met 311 punten in de eerste afdeeiing. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van Willem Lekx en Janna Jacoba van Veen. Heleentje Geer- trulda, d. van Thomas Johannes Basie en Petronella van der Wilden. Marinus Jan, z. van Jan Vermeer en Neeitje Dekker, Clara Maria, d. van Theodoras Bezuijen en Cornelia van den Haselkamp. De Geref. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" alhier behaalde op het zangcon cours te Leusden in de 2e afd. een 2en prijs met 293 punten. Wegens vertrek van den heer W. Batelaan naar West-Indië, is tot bestuurs lid van het Fanfarecorps K.N.A. in diens plaats gekozen de heer Jac. Bijleveld. NIEUWKOOP. Brand. Gistermiddag brak in. het Zuideinde al hier brand uit ln een berg met hooi op de boerderij bewoond door G. J. v. d. H. De hooiberg en 't zich daarin bevindende hooi gingen bijna geheel in vlammen op. De' op ongeveer 1 M. afstand van den hooiberg gelegen houten veestalling kon men, hoe wel deze aanvankelijk reeds vlam had ge vat, door haar met emmers water nat te houden, totdat de motorspuit ter plaatse was. behouden. De oorzaak van den brand Is onbekend. Hooiberg en hooi waren laag verzekerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Antonius, z. van P. U. Veenhof en E. C. Vianen Johanna Adriana, d. van J. Kwakkenbos en P. M. de Jong Martha Cornelia Maria. d. van A. C. van Koert en M. C. v. d. Haak. Ondertrouwd: G. v. d. Meer, 27 j., won. te Woerden en A. M. Beuk, 31 J. Bij den veehouder K. alhier is onder een koppel schapen de besmettelijke vee ziekte schurft geconstateerd. Aan D. P. Kranenburg alhier is door B. en W. dezer gemeente vergunning ver leend tot het bouwen van een dubbel woonhuis op het perceel grond, waar eenl- gen tijd geleden een woonhuis met veestal ling door brand werd verwoest. WADDINXVEEN. Geboren: Cornelis, z. van G. C. Verwoerd en W. C. Sturkenboom Neeitje Elizabeth, d. van P. Theussen en P. H. Brok Leentje d. van F. van Kempen en M. C. van Dode- waard. Ondertrouwd: A. M. Spee en H. C. Ka mermans. o WOUBRUGGE. De Veenderpolder. Ged. Staten hebben goedkeuring ver leend aan het besluit van het bestuur van den Veenderpolder tot het aangaan van een geldleening. groot f. 18080. In het be drag dezer leening is o.m. begrepen de uit gaven voor den bouw van een nieuwen dekker-molen, ten bedrage van f. 10.000 terwijl het resteerende heeft gediend voor converteering van nog bestaande geldlee- ningen. Voor rekening van den heer C. West- dijk alhier werd aanbesteed het bouwen van 2 woningen met garage. Er werd inge schreven als volgt: D. van der Laan f. 5710, J. Moree f. 5849, Oudenes tc Alphen f6126. Hoek te Alphen f. 6349, Van Wijk te Alphen f. 6832, De Blazer te Rijnsaterwoude f. 6970, Hulsbos te Oudewetering f. 6975. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7