de K.W. Bijenkorf LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 14 Augustus 1935 UIT DE OMSTREKEN. Officieele Crisispublicaties. Geslaagd Zomerfeest van V.V.V. GOED MEUWS VOOR U! AGENDA. AALSMEER. Schitterende successen! „Aalsmeers Fanfarecorps" (dir. de heer P. F. van Overbeek) behaalde op het mu ziek- en zangconcours te Leusden in de superieure afd. een lsten prijs met 404 punten (met lof der jury), een eereprijs voor het hoogst aantal punten van den dag, benevens van het geheele concours en den lsten eereprijs in den eerewedstrijd. „Aalsmeers Koorvereeniging" (dir. de heer A. van Dam1' behaalde op hetzelfde concours, eveneens in de superieure aföee- ling. een lsten prijs met 384 punten, een eereprijs voor het hoogst aantal punten van den dag en den lsten prijs in den eere- wedstrijd. Successen waarop „A. F." en ,.A. K." zeker met recht trotsch kunnen zijn! zijn! Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, dochter van P. C. Al- derden en M. M. van Dam Agatha, doch ter van A. Biesheuvel en J. Boom Jo hanna Maria, dochter van L. v. Trappen en J. C. Barhorst Lambertus Geer:, zoon ran P. Verhoek en J Schouten. Ondertrouwd: W. de Waal, oud 23 jaar en T. Buis, oud 23 jaar In de Badinrichting „V.I.B.A.' kon aan de volgende personen, na afgelegde proe- »en van bekwaamheid het diploma als ge- Oefend zwemmer (sten worden uitgereikt: den dames NoweeRammers, C. M. Vree ken—Tichelaar. M. Mantel, G. Streefland, M. T Groeneveld. den jongedames M. S. D. Zekveld, H. Krebbers en den heer P. Weg man. Door B. en W. is ten raadhuize aan besteed het buitenschilderwerk van: a. ge meenteschool Rozenstraat en b. gemeente school Ulterweg. Voor perceel a. werd in geschreven als volgt: J. v. d. Zwaard f.562; J. Uiterwijk f. 526; A. Piet f. 470. Voor per ceel b.: J. v. d. Zwaard f.460; voor a. en b. dezelfde f. 1022. Door het bouwkundig bureau W. Maarse Jr. is aanbesteed de bouw van een schepenloods, voor rekening der N.V. Jacht haven R. Dragt en Zn., alhier. Het laagst werd als volgt ingeschreven: metselwerk: J. W. Kok. Aalsmeer f.1584; timmerwerk: Gebr. Luiing, Haarlemmer meer f.2644; metsel- en timmerkerk: D. C. v. Kints, Langeraar f. 3859; lood- en zink werk: Gebrs. Prins. Aalsmeer f.684; massa: P. W. Kragtwijk, Bovenkerk f. 4643. Het werk is ter uitvoering opgedragen aan D. C. van Kints en Gebrs. Prins, terwijl het heiwerk ondershands werd gegund aan A. v. d. Heuvel alhier. STEUN VELDBOONEN OOGST 1936. De Nederlandsche Akkerbouw Centrale maakt bekend, dat in tegenstelling met het vorig jaar. voor 1936 de op contract geteelde veldboonen wèl worden gesteund. Derhalve Is in het Reglement Steun- Boonen-Oogst 1936 alsnog bepaald, dat in dien de door den handelaar aan den teler betaalde prijs daartoe aan genoemde Cen trale aanleiding geeft, de steun voor deze boonen in plaats van aan den teler, aan den handelaar kan worden uitgekeerd. Belanghebbenden dienen zich hiervoor uiterlijk 20 Augustus 1936 in verbinding te stellen met de Nederlandsche Akker bouw Centrale, Bezuidenhout 15, 's-Gra- venhage. 7734 HILLEGOM. Op de bloembollenbeurs waren 113 be zoekers. De handel was goed. Bloemen wa ren uitgestald door de heeren Rljnveld N.V., A. H. Staats en J. H. van Waveren—Stam huis. De N.V. K. Velthuys en Co. alhier is op de tentoonstelling te Brussel van de Belgische Gladlolen-Vereeniging bekroond met een gouden medaille en een beker. de ontbindine plaats in de Koningin Wll- helminastraat. De directeur van U.N.I.. de heer P. C. Langmuur en zijn muzikanten zorgden nog voor een verrassing. In de muziektent od den Boulevard werden een paar hosnum- mers gespeeld De beenen gingen direct van den grond en in dichte drommen werd er gedanst om de muziektent heen, tot groot vermaak van vele badgasten. Duizen den waren op den Boulevard aanwezig, het leek wel Koninginnefeest! Na afloop verspreidde zich de menigte. V.V.V. komt voor de organisatie van dit zomerfeest een woord van hulde toe. Als zij een volgend jaar met méér voorbereiding, met een dergelijk stuk voor den dag komt doch dan met een, waarin nog meer handeling zit! dan zal onweerstaanbaar een nog vollediger succes geboekt kunnen worden HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Johanna Andrea, D. van J. A. Meijerink en J. Slot Maartje, D. van J. van Vuren en P. van de Panne Bastiaan, Z. van B. Bras en W. Oldenburg Josina. D. van C. Valk en J. Segers Hendrik Pieter, Z. van A. C. Imanse en C. Bauer Willem, Z. van N. Plooij en G. van Eiswijk Jacobus, Z. van D, G. van Wijn gaarden en C. Baltus Arie, Z. van J. H. Garritsen en J. van Drunen Anthonla, D. van A. M. Haspels en M. Speelmans Gerardus Johannes. Z. van J. Trompert en S. C. Duivenvoorden Klazina, D. van A. van Haeringen en M. E. Benard. Ondertrouwd: Hendrik Nuisker 24 j. en Catharina Baars 22 j. Petrus J. van Wieringen 25 j. en Marchien Venema 25 j. Dirk C. Cardol 20 j. en Jannetje Baart- man 20 j. Antonlus L. van Groeningen 24 j. en Gerritje Sprangers 25 j. Gehuwd: Johannes A Hameteman 24 j. en Magdalena Hendriks 23 j. Bartholo- meus Markus 23 j. en Neeltje Bouman 19 j. Overleden: Elisabeth Enthoven 41 j., geh. met IJ. Pruissen Maria van der Oord 72 j„ geh. met G. Poldervaart Jacoba Spruitenburg 44 j„ geh. met C. van der Luit Dlna IJda de Bruljn 72 J., geh. met K. Middelkoop. KATWIJK AAN ZEE. HISTORISCH SPEL EN LAMPION OPTOCHT, ENORME DRUKTE OP DEN BOULEVARD. Het zomerfeest van V.V.V. was ditmaal op een geheel andere leest geschoeid dan andere iaren. De voorbereidingen waren van zeer korten duur geweest Het Is te begriinen. dat het bestuur van V.V.V zich afvroeg: hoe zullen de badgasten en de KatwUksche bevolking op deze veranderde werkwijze reageeren en nog benauwender was de vraag: hoe zal de weersgesteldheid zijn? Het is met dat alles boven verwach ting gegaan! Vooral is zulks te danken aan de volledige en hoogst te prijzen mede werking van het gemeentebestuur, die groo- tendeels leidde tot het volkomen slagen van dit feest. Het bestuur heeft kennis gemaakt met de leiding van den nieuwen Inspecteur van politie mr. R. Warmoltz; door diens practische maatregelen had alles een or derly k en vlot verloop. De medewerking van de politie wordt dan ook op zeer hoogen prijs gesteld! Des morgens heerschte op de wei van Parlevliet. waar het historisch openlucht spel „De mislukte aanslag op Lochem" op gevoerd zou worden, een zeer levendige drukte. Binnen zeer korten tijd wapperden daar vele vlaggen aan hooge palen, wat een feestelijk aanzien gaf. Jongens droegen hulpvaardig de stoelen aan voor de zit plaatsen op het grasveld Tegen den mid dag kwamen de honderden toeschouwers. Ook het duinterrein In Duinoord en om geving zag zwart van de menschen; zelfs de daken der woningen waren bezet. En kele hekken voor huizen in Duinoord had den veel te lijden door den overlast van nieuwsgierigen en werden beschadigd. Loop der Bevolking. Gevestigd: Friedrich E. C. Schild, Burg. Amersfoordtlaan 54 Maarten W. de Groot, Nieuwemeerdijk 239 Ippe Butter, Parklaan 92 Augustinus C. L. Kramer, Kruisweg 1276 Wed. Kriger, Venneper- weg 652 Petrus Kruishaar. Eksterstraat 19 Klaas L'angendoen. Zwanenburger- dijk 381 Carolus C. Maarschalkerweerd, Vijfhuizenweg 213 Johannes G. Metz, Herm. Maria Dijklaan 33 Jan van der Meij, Lijnderdijk 36 Willem J. L. van der Meijden, Aalsmeerderweg 806 Jacobus Molier, Wilgenlaan 90 Wilhelmus J. Mon driaan, Kastanjelaan 41 Carel G. Mühl- steff, Raasdorperweg 86 Hendrik Nauta, Rietvinkstraat 51 Adrianus Nieuwen- liuljzen, Akerdijk 49 Willem Nijzink, Ek sterstraat 17 Pieter van Ommen. Ber kenlaan 15 Johannes Overeen, Akerdijk 275 Wed: Klaas Pelsma, Sloterweg 5. Vertrokken: Adriana C. van Maasdam, Nieuwer-Amstel, Amstelveen, Ouderkerker, laan 9 Elisabeth A. Rommens, Prlnsen- hage, Liesboschlaan 183 Elisabeth M. van Kempen, Haarlemmerliede c.a„ Rijksstraat weg, p/a. Bakker Herman C. Jansen. Rheden. Worth-Rhedenscheweg 30 Jacob Boon, Amsterdam, Amstelveenscheweg 735 Willem van Driel, Amsterdam, Amstel veenscheweg 735 Arie Boogaard, Haar lem, Tulpenstr. 17 zw. Japke de Jong, Amsterdam, Amsterdamschepolder. Molen, weg B 6 Ariaantje Hogenes, Nieuwer- Amstel, huize „Vredeveld" Hendrik Reu man. Amsterdam, Ten Katestr. 60. 2 hoog Dirk van Oostende, Amsterdam, Regu liersgracht 58. 1 hoog Martha E. Bern stein, Duitschland, Kassei, Remsfeld Maartje Pannekoek, Leiden. Vrouwenkerk- koorstr. 19. Door de Chr. Meisjes-jeugdgroepen, ring Haarlemmermeer en omstreken, wordt een Landdag georganiseerd. Het ligt in het voornemen dezen te hou den op 17 September a.s. op het gemeen telijk concoursterrein te Hoofddorp. Door den burgemeestr is aan ongeveer 100 eigenaren en gebruikers van landerijen in Haarlemmermeer vergunning verleend tot het schieten van schadelijk gevogelte, waarvan steeds veel last wordt ondervon den. Op de gereserveerde plaatsen waren aanwezig de loco-burgemeester de heer J. Dubbeldam met echtgenoote; de gemeente secretaris D. C .O. Boekhoven: de Inspec teur van politie mr. R. Warmoltz; het be stuur van V.V.V. C. de Best. voorzitter: B. G. Lammens, vice-voorzltter: J. Huysman, secretaris: J. Arnoldus en D. Schoonenberg met hunne echtgenooten. Onder een stevig regenbuitje werd oo de komst van de medespelenden en de muziek van U.N.I. gewacht. Van den Bou levard af zou in optocht gemarcheerd wor den naar het speelterrein. Met dezen op tocht Hepen velen mede: zij vermaakten zich oo de maat der muziek kostelijk. Toen had de feestelijke intocht op het terrein plaats, waarna het spel waarvan wij in dertijd reeds een uitvoerig verslag en een foto gaven na de vertooning te Riinsburg, kon beginnen! Een woord van lof komt toe aan den heer D. de Jong te Riinsburg. die er de auteur van is en die ook met de regie belast was. Allen meespelenden komen woor den van waardeering toe voor de kranige wlize waarop zij de verschillende rollen speelden; de flinke hopman vervulde knap zijn taak. Vooral het slottooneei het gevecht van de soldeniers met de verkleede Spanjolen het gedeelte, dat de meeste actie vertoont, had succes. Tot slot speelde de muziek twee coupletten van het Wil helmus, door allen staande meegezongen. Was de eerste uitvoering goed geslaagd des avonds om 7 uur had de tweede plaats. Deze had een nog grooter succes, het aan tal bezoekers was véél aanzienlijker. Het niet-betalend publiek, dat in de omgeving van Duinoord kosteloos kon toekijken, was enorm Na afloop werd op het terrein de optocht met lampions gevormd. Wat dezen optocht nog interessanter maakte, was wel. dat de meespelenden ook in den optocht te paard en te voet meededen, V.V.V. heeft al jaren lang belangrijke lampionoptochten georganiseerd. maar volgens aller opinie, was deze toch de groot ste die ooit door Katwijk's straten gemar cheerd heeft! De stoet werd voorafgegaan door den inspecteur van politie mr. War moltz te paard, vergezeld door 3 bereden polltie-agenten. Daarachter volgde U.N.I. dat er lustig op los blies! De auto met den heer de Jong. de ruiters te paard, de voet knechten de als boeren verkleede Span jolen en daarna de onafzienbare rij van kinderen met lampions. Gevolgd werd de aangegeven route, die iets uitgebreid werd Langs den geheelen ,wee stond het zwart van de menschen vooral oo den Boulevard En voor de muziek was het zooals het hier gewoonte is. een kluwen van hossende en elkaar voortduwende vrooliike jongens en meisjes! Even werd gepauzeerd oo den hoek Var- kevisserstraatBoulevard. Ten slotte vond KATWIJK. De Tuinbouw. Eet nu aardappelen, zou men kunnen zeggen! Lang heette het. dat de aardappe len voor het gewone publiek te duur waren, de minimumprijs was te hoog, de heffing maakte het artikel te duur. De blnnenland- sche handel is thans echter geheel vrij. de heffing is vervallen, de prijs laag. Beste Eigenheimers gaan voor f. 0.30 tot f. 0.50 per kist van 25 KG. .een enkel extra partijtje zandeigenhelmers brengt f. 0.60 op, drielin gen f0.25 tot f. 0.35 per kist. En van de ziekte in het product heeft men thans Wei nig last meer. Ook de diverse groentensoor- ten zijn de laatste dagen in prijs gedaald. Voor Bospeen was de noteering den laatste dagen van f. 3.70 tot f. 6.30 per 100 bos. Ook kisten peen hielden daarmee gelijken tred. Deze brachten deze dagen van f. 0.60 tot f. 0.90 p. kist van 20 K.G. op. Sla noteerde van f. 0.60 tot f. 1.30 naar gelang van kwa liteit. Bloemkool waarvan de aanvoer steeds toenemende is en die tot begin dezer week loonende prijzen opbracht, daalde in prijs deze dagen. Voor de beste kwaliteit was de noteering van f. 7.50 tot f. 11.60, het groote kwantum bracht echter beneden f. 10 op, n.l. van f. 7.50 tot f. 9.70 per 100. Tweede soort noteerde van f. 3.10 tot f. 5.40 per 100. De loop van zaken-was overigens vrij bevre digend. De Katwijkscbe Oudheidskamer. Tot leden van den Raad van Toezicht der Stichting „De Katwijksche Oudheidskamer" zijn gekozen: burgemeester W. Woldrlngh van der Hoop, mevr. Eerdbeek-Claassen en de heeren D (Méerbuxg, R. Ouwehand, J. Volbeda, C. VaTkevIsser. D. Kruyt. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Zooals gebruikelijk zal ook dit laai de afd. Katwijk van „Herwonnen Levens kracht" morgen een speldjesdag organi- seeren ten bate van genoemde vereenlging Ook nu vertrouwt het bestuur O" de ge wone daadwerkelijke belangstelling. Be strijding der T.B.C.. die gevreesde ziekte die allen bekend is. moet ieder sympathiek ziln Vandaar dat het bestuur op veler medewerking durft rekenen! Geboren: Jacob Cornells, Z. van W. Vink en N. C. Verburg Franciscus Wilhelmus Johannes, Z. van P. J. v, d. Zalm en W. J. van den Berg Arendje, D. van J. Haas noot en W. Vink Gerardus Cornells Jo hannes, Z, van G. C. Boogaards en H, C. Smits Anna Maria Hlllegonda, D. van J. Teeling en A. A. M. Oomens. Ondertrouwd: N. P, van Bohemcn en H. J. Opdam. Getrouwd: J. Zonderwijk en K. van den Hoonaard J. Wassenaar en N. Imthorn. Overleden: Cornelia Maria Suikerland 86 j„ wed. C, Dobbe Martlnus GIJsbertus Bon 63 j„ wedr. van J. E. D. Quanjer. Naar wij vernemen heeft de burge meester aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis, afd. Noordwijk, toestemming ver leend voor het houden van een speldjesdag op morgen. LEVENSMIDDELEN GOED EN GOEDKOOP! Chocolade hagelslag, p. halfpond 9 Pindakaas, pondspot 9 Leidse Kaas (jong) per pond 15 Volvette Kaas (jong) per pond 25 Rookvleesch, per ons14 j Amandel Griesptidding, p. h. p. 131 Fruittoffeèsj^ halfpond15 Neem mé»e 'fttlaï^fetVand: Jodenkoeken per blik, inhoud 25 stuks 17 Grote ronde beschuit, per pak "sl LEVENSMIDDELENBEDRIJF 7743 WAARBORGT KWALITEIT Paul Krugerstr. 28 Zuidstraat 3 LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Tannetje Hendrika. d. van J. van Goudswaard en M. C. Goudlooze. Overleden: Lambertus van Lijssel, echt genoot van E. Boogaard, 76 j. Jacoba Hoogkamer, weduwe van H van Rijn, 89 j. Aaltje Moerkerken. 17 j. Ondertrouwd: J. Grimbergen en H. G. de Water J. Q, Zwetsloot en P. W. van der Meer L. Meeuwissen en A. van der Zwet. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. de Koning en gezin, van Haarlemmermeer, Wagendwarsstraat 24 Mej. G. W. Hoogteyling, van Rotterdam, Kanaalstraat 117 Mej. E. H. H. v. Rooijen van Heemstede, Stationsweg 11 H. E. Wessels geb. van Dam, van Voorhout, Kanaalstraat 68 a. Vertrokken: W. A. Philippo en gezin, naar Hillegom J. Dekker en gezin, naar Utrecht Mej. M. P. van der Lans, naar Heemstede. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Penning de Vries, Wllhel- minastraat 15 N. Tromp, d.b., Noord- Boulevard 24 J. H. de Vries, leerl.-verpl., Zwarteweg 20 J. Bonsink. leerl.-verpl.. Zwarteweg 20. Vertrokken: K. J. Schmitz, db„ Leiden, Langegracht 149 M. J. C. van der Meij, db., naar Voorhout, Ter Haar Romenystr. 1 P. G. de Vries, bakker, naar Antwerpen, Drinkstraat 97 J. de Ruiter, kleermaker, naar Kesteren, Neereindschestraat. C. M. A. Bernard, echtg. L. A. Verhoeff, naar Delft, Nieuwe Plantage 6 A. C. van der Weljden, echtg. J. Turenhout, naar Voor hout. Loosterwcg 23 E. M. van Winsen en fam., bloemb.arb., naar Warmond, BiJ- leveldlaan 23 M. J. van Haagen en naar Oegstgeest, Geversstraat 42. NOORDWIJK AAN ZEE. Galafeest ten bate van het „Roode Kruis". Ten bate van de afd. Noordwijk van het Roode Kruis werd in het Rembrandt-hotel een groot „gala-nachtfeest" gehouden, waar Adelaide Hall optrad Het bezoek was ech ter slechts matig. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den burgemeester, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel ln gezel schap van zijn echtgenoote en den Zweed- schen gezant, die tijdelijk ln het hotel „Rembrandt" logeert. De organisatie, onder de eminente leiding van den heer L. van Sterkenburg, dir. der N.V. Hotel Mij. „Noordwijk aan Zee" was buitengewoon. Het succes was, wat betreft de kwaliteit en afwerking van het pro gramma, voor Noordwijk ongekend. Een der groote zalen van Rembrandt was prachtig met guirlandes en gekleurd licht versierd terwijl ln het midden een dans vloer was aangebracht. Adelaide Hall, de ster van den „Blackbird- show" in Broadway en gedurende twee Jaren de medewerkster van den fameuzen Duke Ellington, trad twee maal op en gaf natuurlijk ook haar beste song, speciaal voor haar geschreven, onder den titel van „Solitude" ten beste. Wie dit gala-feest heeft bijgewoond, verwondert zich niet over de overweldigende successen die Ade laide Hall in Parijs, Le Zoute en Schevenin- gen, waar zij de geheele Jazz-show in het Kurhaus droeg, mocht oogsten. Ook hier was haar succes ongekend! Het was een avond van buitengewoon verfijnde kunst, waarvan een ieder heeft genoten. Den heer van Sterkenburg komt dan ook alle lof toe. Geslaagde Ping-Pongwedstrijden. In „Seinpost" werden ping-pong-wed- strijden gehouden om de „Selnpost"-wissel- beker, waaraan door 20 dames en 33 heeren werd deelgenomen. De belangstelling hier voor was uitermate groot. Na afloop werden de prijzen door den heer T. Slavenburg uit Schiedam, tijdelijk ln onze badplaats vertoevend, uitgereikt. De deelneming was weliswaar iets minder groot, doch de kwaliteit van het spel was zeer opgevoerd. Vooral in de eind-competi tie werden felle kampen geleverd. De wis selbeker, vorig jaar gewonnen door den heer H. Warners, ging over in het bezit van den heer C, du Buy, terwijl dc vroegere houder met een tweeden prijs uit het strijd perk trad. De heer H, Busselman kreeg een derde» en de heer L. A. van Gunteren Jr. een troostprijs. De wisselbeker voor dames veranderde eveneens van bezitster, daar mej. Weller, die vorig jaar op deze beker beslag wist te leggen, verhinderd was haar bezit te verde digen. De beker kwam thans in het bezit van mej. de Vries. De dames T. en A. Marschmeyer kregen resp. een tweeden en derden prijs, terwijl mej. N. van Schup- pen voor een troostprijs in aanmerking kwam. De leiding berustte bij den heer J. van Nes. Een aardige Kindermatinée. Ten bate der armen van Noordwijk was in het Casino der Noordwijksche Sportver- eeniging door den burgemeester, den heer J. B. V. M. J. van den Mortel en niet in het minst door diens echtgenoote een kinder matinée gearrangeerd. Ruim een 80-tal kinderen werden den geheelen middag op alleraardigste wijze bezig gehouden. Er was een grabbelton en een tombola .terwijl tevens klnderdansen, onder begeleiding van het beroemde en semble Iliescu, werden uitgevoerd. Deze middag mag wel een volkomen suc ces genoemd worden! Blijkbaar geïnspireerd door het bui tengewone slagen van den lampionoptocht van Dinsdag j.l. hebben ditmaal eenlge gas ten zelf een dergelijken rondgang langs onze Zuidelijke wandelwegen gemaakt, waarvoor van de zijde van de te Noordwijk logeerende Jeugd een groote belangstelling bestond, zoodat al spoedig van een stoet sprake was. Tevens zagen wij eenige villa's die geheel met lampions waren geïllumi neerd. Zondag. Roxy-theater: Fllmochtend Instituut va» Arb. Ontwikkeling. 10 u. v.m. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend lederen werkdag van 912 uur van l'/i5 uur. f. 0.25. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November et December van 10—3 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en in Juni. Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel, vaartsdag en de beide Kerstdagen vaual 1 uur. Het Museum ls gesloten op den da? waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0 25 overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen- ourg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oei, —1 Nov 104 uur; 1 Nov.—18 Febr 10-T 3 uur; 16 Fcbr.1 April 10—4 u.; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25: overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Wcrff- park. Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 —12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.30—12 uur, Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Da;?, lijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l1/;6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en lJ/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10-12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Ncderl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en IVi9 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uvr nam. „Dc wandelende dood". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat, 8 uur nam. .Hallo, hier Amerika!" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/< en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 81/4 u. n.m, „De kleinste rebei". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/> uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam, „De Helderziende", lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam. „De roep der wildernis". Dagelijks nam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leldsche Schilder- en Teeken-Academle „Ars Aemula Naturae" 105 uur. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek) Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. NOORDWIJKERHOUT. Met Ingang van morgen wordt de arb. tel. de heer J. van Glnkel overgeplaatst van het station der Ned. Spoorwegen alhier naar Velsen. RIJNSBURG. In de broeikas van den heer W. Z. aan de Meyboomstraat ontstond een begin van brand. Een aantal rietmatten lag in de nabijheid, zoodat het er aanvankelijk ern stig uitzag. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist door snel ingrijpen uitbrei ding te voorkomen. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam, 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Aug. a.s. waargeno men door de apotheken G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telefoon 136 en A. J- Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313 en mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst geest, Telefoon 274. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Nadeelig saldo Gcmeentcrekcning 1935 van f. 15.007.57 - Alleen het Waterbedrijf heeft een voordeelig saldo - Een besluit dat door den voorzitter ter vernietiging zal worden voorgedragen. In de Raadsvergadering was de heer Kortekaas afwezig. Dc notulen werden goedgekeurd De voorz. deelde mede. dat het plaatse lijk comité voor Bijzondere Nooden door het bestuur van het Nat. Fonds is erkend. Een subsidie van f. 25 voor de Vee- en Zuivertentoonstelling te Leiden wordt niet toegestaan evenals een subsidie van ct. per inwoner voor den Ontsmettingsdienst van het Groene Kruis. Toegestaan wordt een subsidie van f aan de Chr. H.B.S. te Leiden. De rekening der gemeente over 19® wordt aangeboden. Zij heeft een nadeelig saldo van f. 15.007.57. Op voorstel van wet houder Warnaar wordt besloten dat de lijst van oninbare vorderingen ook door ae commissie van onderzoek zal worden be handeld. In de commissie tot het nazien der rekening werden benoemd de heeren Van Breda, Kortekaas en Beekman Het gasbedrijf heeft een nadeelig saldo van f. 1184.89, het grondbedrijf f-1*67 4/. het woningbedrijf f. 501.37 en het badte- drijf f. 3792.70. Alleen het waterbetVbi heeft een voordeelig saldo van f.3608.1b» Besloten wordt de commissie van toe zicht op het L. O. op te heffen. De voorz. deelt mede, dat Ged. State een verhaal wenschen op den inkoop va pensioenen. Hierdoor worden de heer Meere, Schram en v. Zelhem getrol1® Zij kunnen het verschuldigde ln 10 -• voldoen. Goedgekeurd. h._ De verordening op het beheer der drijven wordt vastgesteld. ine De verordening ter voorkoming wen s of beteugeling van besmettelijke zies in scholen en kinderbewaarplaatsen op voorstel van den heer v. Breda aan, houden. Een reclame Wegenbelasting

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6