DE OLYMPISCHE SPELEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 14 Augustus 1936 MARKTBERICHTEN. De 400 meter vrije slag dames. Rie Mastenbroek en Tini Wagner in de iinale. NAGEKOMEN BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. STADSNIEUWS. ^KIN/T CN UITtïEN^j VRAGENRUBRIEK. HOE LAAT WORDT DE H00FDBUS GELICHT? WEERBERICHT. Barometerstand. iitermlddag 3 uur: 764. ■ienmiddag 3 uur: 766. IELEGRAFISCH WEERBERICHT. gedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. jgstc stand 767.8 te Vardoe. ugste stand 750.9 te Seydisfjord. erwachtlng: tot den avond van 15 Aug.: tike tot matige Zuidwestelijke tot lelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of jkken. Weinig of geen regen. Warmer. boitenlandsch weerbericht. iegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. secundaire depressie ten westen van ,nd veranderde sleohts weinig van ts en werd ook niet dieper. schijnt zich te willen vereenigen met vlak minimum voor de kust van Por- waardoor het geheele westen bedekt met een langgerekte strook van luchtdruk, van IJslahd tob ver in het en. luchtdruk maximum, dat gisteren de Golf van Biscaye lag, werd afge leiden van dat van den Oceaan en ligt als een afzonderlijk gebied van ogen luchtdruk over centraal Europa, depressie in het Oosten verplaatste naar de Baltische Staten en deed den ogen luchtdruk over Finland verdwijnen, urentegen nam het hooge drukgebied in Poolsche zee ten noorden van Scan- lavië in beteekenis toe. luchtdrukdalingen in het westen en stijgingen in het oosten doen in onze igeving de winden krimpen, waarbij mer weer in hat vooruitzicht gesteld i worden. De De WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windrichting: windstil. Wlnd- aoht: Temperatuur 14 gr. C. Alge- rene weerstoestandmooi zonnig weer. London (Croldon): resp. Z.W., zwak, 15 C, betrokken. Berlijn: resp. West, matig, 15 gr. C., be- >kken. Marseille: resp, windstil; 17 gr. C., mooi mig weer. Genua: resp. O.Z.O., zwak, 22 gr. C., aar bewolkt, goed weer. luchttemperatuur. S uur voofm:: 16 gr. O. (61 gr. F.) 11 uur 'smidd.: 17Vb gr. C. (64 gr. F.) uur nam.:-I8Vi gr. C. (66 gr. F. OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Zaterdag. ram. te 2 u. 14 min.; nam. te 2 u. 35 "tuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". '"Middags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". '"Middags 12 uur: 19 gr. C. UCHT OP VÖOR FIETSERS c.a. "'IJdag: 20.57 naih. to.t 5.14 voorm. MAANS. OP- EN ONDERGANG. VriJdag: op: 2 u. 34; onder: 18 u. 54. 14 Aug. - Ter veemarkt heden tgevoerd 491 runderen, 193 kalveren, schapen, 741 varkens. 43 Stieren, f 110 school gewicht 4052 ct„ tam. 173 "T ei? Melkkoeien, f. 100—235, stug. 133 ir.i.J^?" e-a- 85—160, willig. 142 Vette (I v? 220;, schoon gewicht 4462 M v.ï?' 39 ®raskalveren, f1835, kalm. e, kalveren, f. 36—90; schoon gew. felm 114 Nuchtere kalveren, f.59, i Vette schapen, f. 17—21; 3 00 ['«lammeren, f. 10-^19: 879 weldescha- I l\Ji= 7. aile matig. 322 Mestvarkens, PaM?' .slecht- 419 Biggen, f. 6.50—10, 9 en f loo190, stug. 42 Veulens, f. 60 stug. 25 Bokken en geiten, f. 3—10, li 14 Aug. Kadsmarkt. Aangevoerd leid»? kaas- Goudsche 72 partijen, 1.2] „2 barfijen. Ie soort Goudsche kaas Phte f f?' idem 9e soort 1929 tdem Uil ii le soort Leidsche kaas f.21— 'dem 2e soort f. 19—20 per 50 KG. i^pGE. 14 Aug. Eierenveiling. 390- 1749 e'eren. Prijs kipeieren 3.35— Bowh^eren 2.60—2.75 per 100 stuks. 69 eent, kaas 14 ct. per pond. AtoffNI!0VEN' 14 Aug. Eeierenvelüng. 1.(5 n! 1897 stuks, ipeieren f. 3.10— Itoki b stuks. Bananen 15 ct. per 5 fc'KQ nen 90 ct" Der zak- pereh 10 ct. Onder zeer ongunstige weersomstandig heden werden hedenmorgen de zwemwed strijden te Berlijn voortgêzet. Na het torenspringen voor frëerep,dat door den Amerikaan Wayne werd gewon nen vóór de Dultschers Weiss en Stork, werden de demi-finales 400 M. vrjje slag, dames, gezwommen. Het regende ,hard en de tribunes, welke anders dicht bezet zijn, wezen nu tal van leege plekken aan. In de eerste halve finale startten Rle Mastenbroek en Tin! Wagner. In den beginne lagen onze meisjes wat achter, doch ten aanzien van Rie Masten broek baarde dit geen zorg, daar zij im mers altijd op het laatste deel sterk naar voren komt. De Deensche Frederlksen en de Amerl- kaansche Wingard hadden na 200 meter de leiding voor Rie Mastenbroek en Tini Wag ner. Toen kwam onze Olympische kam pioene naar voren. Bij 300 meter, welke zij in 4 min. 13.4 sec. had afgelegd, lag zij reeds op de eerste plaats, waarna zij haar voorsprong verder vergrootte. Tini Wagner was op 300 meter vierde. Zij moest hard vechten om die plaats te behouden. Rle Mastenbroek tikte met fllnken -voor sprong als eerste aan. Wingard en Fredericksen volgden. Tini en de Tsjechische Schramekowa leverden een verwoeden strijd om de vierde plaats. Onze lanagenoote lag 20 meter voor de finish nog eenigszins achter, maar in den eindspurt wist ze desondanks te zegevie ren, al was het verschil uiterst miniem. De tijden waren: Rie Mastenbroek 5 min. 40.3 sec. 2. Wingard (Amerika 15 min. 42.2 sec. 3. Fredericksen (Denemarken) 5 min. 42.5 sec. en 4. Tlnl Wagner 5 min. 45.9 sec. 5. Schramekowa (Tsj.-Slowakije) 5 min. 46 sec. 6. Morioka (Japan) en 7. Sothy (Hongarije). Annie Timmermans uitgeschakeld. In de 2e serie startte Annie Timmer mans. Van meet af nam de Deensche Hveger, die den vorlgen dag het Olympisch record had verbeterd, de leiding. De Deen sche heeft geen fraaien stijl, maar beenen en armenwerk ls nuttig, waardoor zij vooruit komt. Annie Timmermans heeft tot op 300 meter de vierde plaats, welke haar een kansje gaf op de finale de beste vierde zou in den eindstrijd komen bezet. In den eindspurt kon ze het echter niet bolwerken. Eerst ging de Fransche Fleuret haar voorbij en daarna de Ameri kaansche Petty, die tenslotte Vierde werd. Hveger werd eerst In 5 min. 3,2 sc. Op de tweede plaats eindigde de Brazi- Uaansche Azevedo, terwijl Kojlma (Japan) derde werd. Merkwaardigerwijs had nr. 4, Petty, denzelfden tijd als Tlnl Wagner. In verband hiermede komen zoowel de Ame- rikaansche als de Hollandsche zwemster ln de finale. HET TORENSPRINGEN VOOR HEEREN. De stand na de verplichte sprongen. Vanmorgen is ln het zwemstadlon een aanvang gemaakt met het torenspringen voor heeren. Na de verplichte sprongen luidt de stand als volgt: 11 Wayne (Ver. Staten) 46.65 punten; 2. Welss (Duitschland) 46.09 punten; 3. Stcrck (Duitschlandi 44.53 punten; 4. Root (Ver. Staten) 44.03 ppunten; 5. Shlbahara (Japan) 43.49 punten; 6 Kurtz (Ver. Sta ten) 41.71 punten; 7. Viebahn (Duitsch land) 41.39 punten; 8. Masters (Australië) 39.55 punten; 9. Koyanagi (Japan) 38.81 punten; 10. Tomalln (Engeland) 38.06 p.' De beslissing valt morgenochtend, wan neer de vrije sprongen zullen worden, uit gevoerd. WATERPOLO: NEDERLAND SLAAT ZWEDEN. Een 43 zege nadat Zweden 3 maal de leiding had genomen. Het Nederlandsche zevental ls er varldaag in geslaagd met 43 te winnen van Zweden in een uiterst spannenden wedstrijd. De Zweden, die den vcrigen dag Engeland met 4—2 hadden verslagen, hebben een sterk team. waarvan de voorhoede uiterst ge vaarlijk ls. De Zweden schieten zooals ze tegen Engeland hebben bewezen, uitstekend en elke kans om een schot te lossen, wordt direct benut. Evenals tn den wedstrijd tegen Oostenrijk lag van Woerkom in het doel, Veenstra is neg niet geheel fit. Ons team heeft goed gespeeld, vooral in het laatste deel van den strijd. Er werd zeer enthousiast gestreden. Alle spelers spanden zich tot het uiterste 1)1. Driemaal wist Zweden de leiding te nemen, doch even zoovele keeren maakte Nederland ge lijk, om daarna een vierde doelpunt te scoren, dat, naar achteraf bleek, de over winning beteekende. In den beginne ls de gevaarlijke Zweed- sche voorhoede goed op dreef en het duurt niet lang of linksvoor Holm geeft met een welgericht sohot van Woerkom het nakij ken. Enthousiast komen de Nederlanders opzetten en nadat eenlge mooiè kansen zijn gemist, slaagt Franken er in den ge lijkmaker in het net te deponeeren. Aan beide kanten zet men er alles opl zoodat de Tsjechische scheidsrechter Hauptmann, die goed leidt, nogal eens moet ingrijpen. Weer slaagt Zweden er ln de leiding te veroveren. Ook dit tweede punt wordt door Holm gescoord. Luide aangemoedigd door de talrijke Ne derlanders op de tribunes, komt ons team daarna opzetten, maar het wil aanvankelijk niet lukken. Een hard schot van Regter wordt door den paal gekeerd, terwijl van Aelst een mooie kans mist. Maar deze laat ste speler slaagt er tenslotte- toch in te doelpunten. Nog voor de rust scoren de Zweden ten derde male door een fout in de Nederland sche verdediging. Men liet Petterson onge hinderd opzwemmen, die daarna vart dicht bij langs van Woerkom schoot. Na de rust is Nederland voortdurend ster ker. De Zweedsche aanvallen blijven echter uiterst gevaarlijk. Van Aelst, die den bal na een vrijen worp in zijn bezit krijgt, scoort spoedig op keurige wijze den gelijk maker. Onmiddellijk daarop weet Maler, die den bal mooi vrij krijgt, de vierde Neder landsche goal te maken. Nederland is daar na sterker geweest, maar gescoord wordt er niet meer. Onze verdediging heeft de Zweedsche voorhoede nu goed in bedwang, zoodat van Woerkom. weinig gevaarlijk werk krijgt. Met 43 voor Nederland komt het einde. Oostenrijk speelde tegen Engeland gelijk (3—3). Nederland op de vijfde plaats. Nederland is als eerste ln deze groep ge ëindigd en bezet daardoor de vijfde plaats ln het waterpolotournooi. De eindstand in deze groep luidt als volgt gesp.gew.gel. verl. v.t. pt. Ï.Nederland 3 2 1 - 13—U 5 2 Oostenrijk ..3 1 1 1 99 3 3 Zweden 3 1 - 2 8—7 2 4. Engeland 3 - 2 1 9—11 2 Hoogstwaarschijnlijk zullen de nummers één tot en met zes in dit Olympisch tour- nooi worden uitgenoodigd om deel te ne men aan een binnenkort te Belgrado te houden tournooi om den Coupe Klebels- berg. Daartoe behoort dus ook Nederland. m DE DRESSUURPROEF VAN DE „MILITARY". Lt. Pahud de Mortanges rijdt. Het waren vanmorgen teel geef slechte weersomstandigheden, waaronder de dres- suurproeven van de samengestelde ruiter- wedstrijden werden voortgezet. De stroo- mende regen plensde op het polo-veld neer gn doorweekte terrein, toeschouwers en deelnemers. Uiteraard was de belangstel ling van de zijde van het publiek niet zoo groot als de vorige dagen, maar toch waren de tribunes goed bezet. Toen echter de Dultsche deelnemer Frei- herr von Wangenheim zijn proef be ëindigd had een slechte vertoo ning overigens ging een groot gedeelte der toeschouwers weg. Ten on rechte! Daar de Turksche ruiter Oncu niet opgekomen was. kwam de Amerikaan cap tain John Williams aan de beurt, die met de "schalksche 7-jarige „Slippery Slim" een buitengewoon prettige vertooning gaf. Dat alles mag dan voor een dressuurproef een beetje te los, al te levendig zijn geweest, het was een lust naar die echt Amerikaan sche combinatie van ruiter en paard, als het ware zoo van de film teeggeloopen, te -Taikerl."'-- KVr - Het' rijden van lt. ï&hud de Mortanges, die daarna reecl, leek er stimbei" van. Toch was het-dit geêhfeins. „Maedel wie du" was ln,uitstekende con ditie ep buitengewoon fel. De draf ging soihs zoo vlot, dat we ieder oogenblik een galoppas verwachten. Toch bleef onze land genoot haar volkomen baas en reed de proef op voortreffelijke wijze. De conditie van „Maedel" doet voor de volgende dagen het allerbeste verwachten. Wat wij tot nu toe van de Nederlandsche ruiters» -ctfe deelne men aan de „Military" zagen, mag wel tot de beste prestaties gerekend worden. ..Vanmiddag rijdt lult. Tonne op „Dan seuse Rose". DE PERSON£Ette. SABELWEDSTRIJD. Alle Nederlandsehe sabel-scher mers in de kwart-finale ge plaatst. Vanmorgen zijn ln twee zalen de inai- vidueele schermwedstrijden op sabel be gonnen. Er waren in totaal 76 deelnemers die 4 groepen van 9 en 5 groepen van 8 trokken. Uit elke groep gingen de vier bes ten-naar de vólgende ronde over. Hierbij waren ook onze landgenooten Montfoort, van Wieringen en Mosman, waarbij de laatste verreweg de beste prestaties lever de door ln zijn groep tweede te worden met ev.enveel gewonnen partijen als de bekende Italiaan Marzi. Het aantal ontvangen tref fers van Mosman gaf de beslissing. In do groep van Mosman werd Marzi eerste met .4 .gewonnen -partijen en 12 ontv. treffers. Onze landgenoot werd tweede, eveneens met 4 gewonnen partijen, .17 ontv. en 25 gegeven treffers. Derde werd Do'orowski (Polen) met 4 ge\vonnen partijen en 19 ontv... treffers. Vierde werd de Engelsch- man Trindal met 4 gew. part. en 20 ontv. treffers. Mosman won van Radovlc (Joego slavië). met 52, van Alessandri (Brazi lië) 'mét 5—1, van den Amerikaan Bruder met 5—2 en van Trindal eveneens met 52 Hij verloor van Dobrowski met 53 en van Marzi met 5—2. Montfoort eindigde als vierde in zijn groep met vier. gewonnen partijen. 19 ont vangen en 24 gegeven treffers achter Gar- d.ere met 6 gewonnen partijen. Gaudini met 5 gewonnen -partijen en Marinescu (Roemenië) mét 4 gewonnen partijen. De laatste had 17 ontvangen treffers. Montfoort won van Adas (Turkije), Ar- mltage (V.S.)Dürnham (Brazilië) en Tully (Canada). Van Wieringen werd vierde in zijn groep met 3 gewonnen partijen, 24 ontvangen en 22 gegeventreffers! In deze poule, werd Pinton (Italië) eerste mét vijf gewonnen partijen. Wassileff (Hongarije) tweede met 4 gewonnen par tijen én Riet (Uruguay) eveneens met 4 gewonnen partijen. yan Wieringen won van Pintaric (Joego slavië). Riet (Uruguay) en Mar'- (Argen tinië* FINALES DER ROEIWEDSTRIJDEN. Hedenmiddag begonnen op de Regatta- baan te Grünau de finales der roelwed- strljden met het nummer „Vier met Stuur- BEGRAFENIS VAN WIJLEN NOTARIS M. G. BON. Onder het eentonig geklepper der doods klok had hedenmiddag op het kleine kerkhof van de Drentsche gemeente Dwlngeloo een eenvoudige doch treffende pleohtlg-held plaats. Daar werd ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer M. G. Bon, ln leven notaris al hier, die Dinsdag J.l. tijdens zijn vacantie te Noordwijk plotseling overleed. Het was de laatste wensch van den over ledene, om in het stille Drentsche dorpje, waar hij van 1910 tot 1920 als notaris werk zaam was, begraven te worden. Daar zal notaris Bon rusten aan de zijde van zijn gade, die hem ln 1918 ontviel ln de Spaan- sche griep periode. Tal van verwanten, vrienden en bekenden waarvan velen uit Leiden waren aanwezig. Wij merkten o.a. op de heeren Boot en ir. Bosman, uit Lelden, vrienden van den overledene. Benevens verschillende leden van de Rotaryclub, waarvan de heer Bon ook lid was. Ook uit Dwingeloo, waar de gestorvene zeer gezien was, was de deel neming groot. O.m. was de burgemeester de heer J. G. Westra van Holthe tegen woordig. Aan de geopende groeve, waar bloemen en kransen waren neergelegd, werd het eerst het woord gevoerd door een broeder van den overledene, dr. Bon, uit Nijmegen, die er ontroerd aan herinnerde hoe 'dier baar Dwlngeloo zijn broeder steeds was. „Je leven ls niet altijd gemakkelijk geweest na je vertrek uit Dwingeloo", aldus spr., maar omdat het moeilijk was, kwamen je goede karaktereigenschappen nog meer uit. Je was een goed, best en eerlijk mensch en je bent als oudere broer steeds veel voor me geweest. Uit naam van je moeder en je broer aldus besloot spr. „Rust in vrede". De tweede spr. was de heer Mijnlieff, uit Amsterdam, en vriend van wijlen den heer Bon. Spr .wees er op hoe de ge lukkigste Jaren van den overledene, die te Dwingeloo waren. Hier vond hij het groot ste geluk in zijn huwelijk, zijn gezin en zijn werk. Voorts roemde spr. het groote plichts besef van den heer Bon, en de hooge op vatting van zijn taak. Ik heb het gevoel, aldus spr. te staan aan het graf van een man, die vredig kon heengaan, die niet alleen kon terugzien op een moeilijk, maar tevens op een welbe steed leven. Uit naam van de vele Rotary-vrienden van den overledene sprak de heer Heringa, fabrikant te Leiden, die gewaagde van de hoogachting en waardeering die de Rota- ryleden den heer Bon toedroegen. Spr. hoopte dat de familieleden die ach ter blijven troost zullen vinden bij de ge dachte aan de waardeering die de Rotary her i toedroeg en dat zij daardoor in hun verdere leven gesteund mogen worden. Candldaat notaris mr. Melchers, sprak uit naam van de personen die gedurende vele Jaren met den heer Bon op kantoor hebben samengewerkt. Spr. bracht na mens hen den laatsten-afscheidsgroet. Gij waart voor ons, aldus spr.. immer een pa troon van zeldzame kwaliteiten en aan 'n buitengewoon plichtsbesef paardet gij een buitengewone goedheid en beminnelijkheid. Gij waart voor ons meer vriend dan pa troon en ge zult ons steeds als een lich tend voorbeeld van eenvoud, oprechtheid en rechtvaardigheid bijblijven. Rust in vrede, aldus besloot spr. Namens ds. Boersema uit Leiden sprak dr. Ten Bruggen Cate, Ned. Herv. preó. te Dwlnee'.oo. die Ps 121 las en er aan her innerde hoe gezien de heer Bon te Dwin geloo was. Waar nood heerschte wist hil die te le nigen. Spr. besloot met het Onze Vader. Hierna strooiden eerst de kinderen en daarna de familieleden en bekenden bloe men in het geopende graf, waarmee de plechtigheid ten einde was. Een zoon van den overledene dankte met een enkel woord. NIEUWE UITGAVEN. Adresboek van Alphen. Wij ontvingen het adresboek van Alphen a. d. Rijn 1936/37, uitgave Teerhuis en Klinkenberg te Amstelveen. Ook thans is de uitgave weer prima verzorgd. Dit niet alleen voor zakenmenschen, doch ook voor vereenlgtngen en instellingen onmisbaar geworden boekwerkje is een uitstekende vraagbaak. De burgemeester, de heer P. A. Colijn schreef een kort voorwoord. Deze gids geeft een overzicht van en algemeene inlichtingen omtrent gemeentezaken, rijksdiensten, rechtszaken, polders, genees kundige verzorging, kerkelijke en andere vereenigingen, straten en van alle adres sen der inwoners. Wij twijfelen dan ook niet of dit werkje zal zijn weg zeker vin den! AMSTERDAM, 14 Augustus. Zeer kalme markt. Weinig veranderde koersen. Scheepvaartpapieren goed prijs houdend. Amerikanen zwakker. Goede hou ding der beleggingsmarkt. President Roosevelt heeft gisteren de op timistische mededeeling gedaan dat hij in de komende ziting van het congres geen nieuwe belastingontwerpen zou Indienen en dat hij zelfs opdracht had gegeven tot bestudeering van het belastingvraagstuk teneinde eventueel zekere belastingen in te trekken. Ook de Amerikaansche minister van financiën is tot dezelfde conclusie ge komen, op grond van de verbetering der conjunctuur waardoor de tegenwoordige belastingen steeds meer opbrengen. Dit zijn zeer zeker verblijdende mededee- lingèn, maar op de New-Yorksche Beurs maakten zij nog geen grooten indruk. Daar was de stemming over het algemeen ge drukt en kwam in de situatie weinig ver andering. In beurskringen is men minder optimistisch gestemd dan de autoriteiten, vooral over de mogelijkheid, om dé be grooting in evenwicht te brengen en de nationale schuld te verlagen. De meeste fondsen waren dan ook iets lager en in ver band daarmede was ook hier de Amerikaan sche afdeeling zwakker gedisponeerd. Al leen Anaconda bleef goed op prijs. De be richten uit de koperindustrie luidden reeds geruimen tijd gunstig en derhalve viel te verwachten, dat na de Kennecott ook Ana conda, de grootste producente van koper, goede cijfers zou laten zien. In het eerste halfjaar is een hoqgere nettowinst gemaakt van 67 dollarcent per aandeel. Kennecott en Nickel alsmede de groote staalfondsen lagen daarentegen zwakker. Bethlehem Steels gold 35 3/4 pet. tot 36 pet.. States Steel 411/43/8 pet. Van de andere Amerikaansche shares waren spoorwegaandeelen gedrukt, Petro- leumwaarden behielden meerendeels den vorlgen koers. Op de locale markt was de tendenz even als de vorige dagen uiterst kalm, maar daar het aanbod uitbleef, wisten de koer sen zich goed te handhaven. Op de Scheepvaartmarkt bleef over het algemeen een goed prijshoudende stem ming den boventoon voeren. Zoo bewogen Scheepvaart Unie's zich op 50, ooligaties Kon. Boot op 55 3/4 pot. De aandeelen Nievelt Goudriaan liepen op tot 34 pot. Op de industrie-markt ging weinig om. Aiku bleef practisch onver anderd. Unilever was iets zwakker. Philips bleef goed op prijs. Van de Rubberfondsen open den Amsterdam Rubbers op het peil van gisteren, om daarna een kleinigheid in te zakken. Tabakken waren ongeanimeerd en onregelmatig. Voor Suikerfondsen was de stemming eerder verdeeld, de fluctuaties bleven beperkt. H.V.A. bleeft tenslotte 2 punten boven het slotpell van gisteren. Kon. Olie was kalm en prijshoudend. De beleggingsmarkt legde een goede houding aan den dag en gaf hiermede opnieuw blijk van het vertrouwen in onze valuta. Terwijl de Oude Schuld bij minimale om zetten prijshoudend was, waren de 4 li leeningen bij kleine omzetten bepaald vast. WISSELKOERSEN. Londen 7.40'/- (7.40 3/4), Berlijn 59.23'/; (59.23'/;), Parijs 9.70 (9.70), Brussel 24.82'/; (24.81'/;), Zwitserland 48.02 (48.02), Kopen hagen 33.05 33.05), Stockholm 38.17'/; (38.17'/-), Oslo 37.20 (37.20), New-York 1.47 5/8 (1.47 5/16), Praag 6.09, Prolongatie 11/5%, Part. dis. 1 3/8%, Daggeld Re- gistermarken 32'/;, Crediet Sperrmarken 15, Effectensperrmarken 15, Reismarken 43. Abonné L. D. Leiden, Utrecht, Arn hem. Nijmegen, Zevenaar, 175 K.M. Zeve naar, Dieren, Apeldoorn, Amersfoort, Am sterdam, Lelden, 183 K.M. De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde hom der gemeente. Laatste buslichting ten Postkantore voor de eerstvolgende postverbinding ln de man", waarin ook de Nereus-ploeg uit kwam. Ondanks den stroomenden regen en den harden wind was de belangstelling zeer groot. Na een slechten start nam Duitsch land de leiding, welke zii tot od 400 M. behield. Daarna kreeg Zwitserland met klein verschil den koo.. terwi.il Nederland derde was Halverwege de baan leidde Zwitserland met een halve lengte voor Duitschland. Frankrijk was derde, terwlil Holland. Denemarken en Hongarlle streden om de 4e Dlaats. Een zeer felle strijd werd het aan den kop. Op 1600 M. lag Duitschland weer iets voor. terwijl Holland Frankrijk bedreigde voor de 3e plaats. Spoedig echter ..viel de Hollandsche oloeg 'enig en werd zii gepas seerd door Hongarije. Zwitserland spurtte op de tweede plaats om Duitschland de zege te betwisten, doch de Dultschers hielden prachtig vol en won nen met ongeveer een halve lengte, 2. Zwit serland, 3. Frankrijk. richting van: Amsterdam Rotterdam 2.40 a) 15.05 2) 2.40 a) 15.35 8.20 3) 15.35 2) 7.10 2) 16.00 2) 9.05 4) 16.00 2) 9.50 17.00 10.20 2) 17.20 2) 10.20 19.05 2) 11.25 18.30. 11.25 19.35 12.10 20.20 13.25 2) 21.10 2) 13.25 2) 21.10 2) 14.15 2) 22.20 b 22.20 b 23.40 2? 22.35 2) aansluiting nachttreinen. 23.45 Luchtpost N.O.I. alleen Dinsdag en Vrijdag. Utrecht Leiden-Stad 2.40 1) 12.10 6.30 le bestelling 4.50 16.00 2) 13.40 2e bestelling 6.00 b 20.25 2) 17.35 3e bestelling De met a aangegeven tijdstippen gelden mede voor Zon- en feestdagen. De met b aangegeven tijdstippen gelden alleen voor Zon- en feestdagen. 1). Niet op Maandag en daags na een f£6StdS§[ 2). Na dit tijdstip kan nog gepost wor den in den postwagen van den aan- sluitenden trein. 3). Alleen op Maandag. 4). Niet op Maandag. Katwijk Noordwijk Leiderdorp Werkd.: 4.50 Werkd.: 4.10 Werkd - 6.20 13.25 11.25 12.30 16.50 13.25 17.40 17.20 16.40 Z.-en F. 4.00 Z.-enF. 4D0 Z.-en F. 5.40

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3