De samengestelde ruiterwedslrijden De roeiwedstrijden in Grünau LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 14 Augustus 1936 Alleen Nederlandsche Gestuurde Vier in de finale HET OLYMPISCH V0ETBAL- T0URN00I. Keurige dressuurproef van den heer E. Kahn. Chauvinisme van juryleden Gistermiddag werden op de Regatta- baan te Grünau de Olympische roeiwed strijden voortgezet met verschillende her kansingsraces, waaraan door Nederland werd deelgenomen met de Gestuurde Twee met K. J. Hardemann, E, W. de Jonge. J. W. van Walsum (stuurman l en de Ongestuur de Twee met Jens en Kramer. Het was in Grünau veel minder warm weer, geschikter wellicht voor roeiwedstrij den. maar daarentegen was de wind geheel omgedraaid zoodat de roeiers van start naar finish tweeduizend meter tegen den wind moesten afleggen. Deze omstandig heid is vanzelfsprekend van zeer veel invloed geweest op de diverse tijden in de verschillende nummers, die. wat de Onge stuurde en Gestuurde Twee betreft, tegen de negen minuten lagen. De twee Nederlandsche ploegen zijn er niet in geslaagd een eerste plaats in deze herkansingsraces te bezetten, zoodat zij verder niet in de finale kunnen uitkomen. Er is niet slecht geroeid, maar de twee ploegen konden het in dit sterke inter nationale milieu toch niet ver brengen. Dit is heelemaal geen schande, want tevoren reeds kon men weten, dat de Nederland sche ploegen weinig succes zouden hebben en men rekende in de roeikringen in ons land dan ook alleen op een goede represen tatie van de Nederlandsche roeisport bij de huidige Olympische Spelen. In dit op zicht hebben ook onze beide tweeën vol daan, want al bleken zij dan niet snel eu hard genoeg te zijn, hun stijl en techniek dwong veler bewondering af. De leider van de Nederlandsche roei-équipe Is over de prestaties van zijn jongens dan ook tevre den en wij kunnen ons bij zijn oordeel vol ledig aansluiten. Zooals wij reeds gemeld hebben, heeft de Ongestuurde Vier van Nereus zich terug getrokken, niet alleen vanwege het feit. dat dezelfde Vier met stuurman waarschijnlijk meer succes zal hebben, maar ook omdat momenteel de boeg van de Nederlandsche vier. Schoorl, aan een lichte keelaandoe ning lijdende is. zoodat het ook hierom be ter was gisteren niet te starten. Twee met stuurman. Aan den start lagen in de eerste heat der herkansing Nederland. Zwitserland, Dene marken. Vereenigde Staten en Brazilië. Alle ploegen kwamen uitstekend weg. niettegenstaande den feilen tegenwind, waarvan de stuurlui het. meeste last had den. Dadelijk na den start namen de Denen eenlgen voorsprong, terwijl de Nederlanders zich achter Zwitserland en Brazilië met de vierde plaats moesten tevreden stellen. Dit duurde echter niet lang. want toen er 80U meter geroeid was, spurtten de Nederlan ders fel en zij slaagden er in de Brazilaan- sche ploeg voorbij te loopen en de derde plaats in te nemen. Onze landgenooten schenen er zin in te hebben, want zij ble ven in zeer hoog tempo doorvaren en be naderden zelfs de Zwitsers op een halve lengte, terwijl Denemarken op zijn beurt twee lengten voor de Zwitsersche ploeg op de finish afstevende. De geheele verdere race bleef hetzelfde aanzien behouden, zoo dat Denemarken met twee lengten als eer ste door de finish ging in den tijd van 8 min. 51,1 sec. voor Zwitserland, dat een tijd maakte van 8 min. 58,9 sec. De Nederland sche ploeg kwam als derde binnen met een tijd van 9 min. 03,1 seconde. Vier zonder stuurman. In de finale komen Duitschland, Zwit serland en de nummers 1 en 2 van iedere herkansingsheat. De uitslagen van deze herkansingsheats zijn: Eerste heat: 1. Oostenrijk 7 min. 25,4 sec. 2. Denemarken 7 min. 27,6 sec.; niet ge plaatst: 3. Vereenigde Staten 7 min. 31.5 s. Tweede heat: 1. Engeland 7 min. 27,4 sec. 2. Italië 7 min. 33,9 sec.; niet geplaatst 3. Hongarije 7 min. 57 sec. Double Scull. In de finale, komen Frankrijk, Duitsch land en nummers 1 en 2 van elke herkan singsheat. De resultaten van deze heat zijn: Eerste heat: 1. Australië 7 min. 58,8 sec.; 2. Polen 8 min. 2,8 sec.; 3. Hongarije 8 min. 5,2 sec.; 4. Zwitserland 8 min. 6,2 sec.; 5. Brazilië 8 min. 30,2 sec. Tweede heat: 1. Engeland 7 min. 48 sec.; 2. Vereenigde Staten 8 min. 2,8 sec.; 3. Tsjecho-Slowakije 8 min. 7,2 sec.; 4. Zuid- Slavië 8 min. 22,8 sec.; 5. Oostenrijk 8 min. 29,1 sec. Het skiffnummer. Gisteren zijn de halve eindstrijden ver- roeld van het skiffnummer. In den eind strijd komen de eerste drie van elke heat. De uitslagen van deze heats luiden: Eerste heat: 1. Schafer (Duitschland) 8 min. 4 sec.; 2. Barrou (Ver. Statenl 8 min. 17,4 sec.: 3. Giorgio Argentiniëi8 min. 18.4 sec.; Verey (Polen) gaf bij 1500 m. op. Tweede heat: 1. Rufli (Zwitserland) 7 min. 46.9 sec.; 2. Hasenöhrl (Oostenrijk) 7 min. 54,6 sec.; 3. Campbell (Canada) 8 min. 2.2 sec.; 4. Warren (Engeland) 8 min. 8,8s. Achtriemsgieken. In den eindstrijd komen: Ver. Staten, Hongarije, Zwitserland en de winnaars der herkansingsheats. De uitslagen hiervan lui den: Eerste heat: 1. Duitschland 6 min. 44,9 sec.; 2. Australië, 6 min. 55,1 sec.; 3. Tsje- cho-Slowakije, 7 min. 7,8 sec.; niet gestart: Denemarken. Tweede heat: 1. Italië, 6 min. 35,6 sec.; 2. Japan, 6 min. 42,3 sec.; 3. Zuid-Slavië, 6 min. 47,3 sec.: 4. Brazilië, 7 min. 6,1 sec. Derde heat: 1. Engeland, 6 min. 29,3 sec.: 2. Canada. 6 min. 33,8 sec.; 3. Frankrijk, 6 min. 36,6 sec. De uitslagen van de herkansingsraces twee met stuurman waren le heat: 1. Denemarken 8 min. 51.1 sec.; 2. Zwitserland 8 min. 58.9 sec.; niet ge- plaats: 3. Nederland 9 min. 3.1 sec.; 4. Vereenigde Staten 9 min. 13.6 sec.; 5. Brazilië 9 min. 32.1 sec. 2e heat: 1. Italië 8 min. 50 sec.; 2. Zuid- Slavië 8 min. 53.8 sec.; niet geplaatst: 3. Polen 8 min. 56,2 sec.; 4. Japan 9 min. 6.3 sec. Ongestuurde twee. In de derde heat van de herkansingsraces in het nummer ongestuurde twee startten de ploegen van Denemarken, Nederland en België. Direct nadat de ploegen af zijn, neemt Denemarken de leiding met Nederland op een taf-lengte. De Denen slagen er echter in door buitengewoon goed roeien den voorsprong zeer spoedig aanmerkelijk te vergrooten. Wanneer de helft van de baan is afgelegd, leidt Denemarken met 3 leng ten voor Nederland, dat op zijn beurt on geveer een lengte voor België ligt. De Bel gen probeeren met felle spurten de onzen van de tweede plaats te verdringen, maar Jens en Kramer roeien buitengewoon economisch, zoodat onze Zuiderburen hun pogingen niet met succes bekroond zien. Niettegenstaande dat blijft de strijd tus- sohen Nederland en België tot de laatste meters zeer spannend, terwijl Denemarken onbedreigd door de finish gaat in den tijd van 8 min. 53.4 sec. Nederland passeert als tweede de finish op ongeveer vier lengten. De uitslagen van de herkansingsraces twee zonder stuurman zijn (alleen de win naars komen in den eindstrijd le heat: 1. Argentinië 9 min. 11.4 sec., 2. Engeland 9 min. 14.4 sec., Brazilië en Ver eenigde Staten gaven op, resp. na 1200 meter en 1900 meter. 2e heat: 1. Zwitserland 8 min. 57.4 sec., 2. Uruguay 9 min, 0.8 sec., 3. Oostenrijk 9 min. 42.8 sec. 3e heat: 1. Denemarken 8 min. 53.4 sec., 2. Nederland 9 min. 25.4 sec., 3. België 9 min. 33.1 sec. Vier met stuurman. In den eindstrijd op heden komen Neder land, Duitschland, Zwitserland en winnaars der herkansingsheats. De resultaten van deze heat luiden: le heat: 1. Denemarken 8 min. 9.1 sec.; 2. Japan 8 min. 14.4 sec.; 3. Tsjecho-Slowa kije 8 min, 20.9 sec.; 4. Brazilië 8 min. 26 sec.; 5. Zweden 8 min. 34.4 sec. 2e heat: 1. Hongarije 8 min. 8.4 sec.; 2. Polen 8 min. 12.2 sec.; 3. Italië 8 min. 15.4 sec., 4. Zuid-Slavië 8 min. 25.1 sec, 3e heat: 1. Frankrijk 8 min. 0.6 sec.; 2. Vereenigde Staten 8 min. 6.4 sec., 3. Uruguay 8 min. 8.3 sec., 4. België 8 min. 27.4 sec. DE LIJST DER OLYMPISCHE MEDAILLES. e De lijst van de tot nu toe door de diverse landen behaalde Olympische medailles ziet er na den twaalfden wedstrijddag als volgt uit: gouden zilveren bronzen Duitschland 21 19 27 Ver. Staten 20 15 8 Hongarije 7 1 3 Finland 6 6 6 Zweden 6 5 8 Italië 6 5 5 Frankrijk 5 6 4 Japan 4 4 5 Nederland 4 3 6 Engeland 3 6 2 Tsjecho-Slowakije 3 5 0 Oostenrijk 3 4 3 Estland 2 1 3 Egypte 2 1 2 Zwitserland 1 8 3 Canada 1 2 5 Noorwegen 1 2 0 Argentinië 1 1 0 Turkije 1 0 1 Nw. Zeeland 1 0 0 Polen 0 2 2 Letland 0 1 1 Zuid Slavië 0 1 0 Australië 0 0 1 Denemarken 0 0 1 Mexico 0 0 1 Phiüppijnen 0 0 1 Voor Nederland zijn de prijzen als volgt gewonnen: Gouden medailles: Van Vliet (tüdrace over 1000 M.i Kagchelland (zeilen Olym- Dia-ioben). Rif Ma-^nbrnrk (100 M vriie slac) en Nida Senff 100 M ruesla") Zilveren medailles: Van Vliet (wieler- sprinti. OcmsLepe 'tandem) en Rie Mastenbroek flOO M. •ugs'o-i. Bronzen medailles: Bob Maas (Star klasse). Osendarp (100 M. en 200 M. hard- Ioopen). Kraayer (één-Dersoons kajak), Tates en Van der Kroft (twee-persoons kajak) en gebroeders Wiidekop (twee persoons vouwboot). HET HOCKEY-TOURNOOI. De troostwedstrijden. In de troostronde van het hockeytour- nooi heeft België een nederlaag tegen Hongarije geleden. Na 25 minuten doel puntte de Hongaarsche rechtsbinnen dr. Kormos. Dit was het eenige doelpunt van den wedstrijd. De Belgen hadden pech, doordat zij reeds na 15 minuten den uit stekenden linkshalf Bietave, die gewond was, verloren. Hongarije won de ontmoe ting met 10. Afghanistan behaalde een overwinning op de Ver. Staten. De Afghanen warer. technisch beter en Sultan gaf zijn tand voor de rust de leiding. Na de hervatting haa Sultan in de vierde minuut reeds weer succes, doordat hij een strafbully benutte. Na 25 minuten bracht Shuja den stand op 30, waarmee het einde kwam. Voor den aanvang van dezen wedstrijd heeft de president van den Intern. Hocaey- bond den voorzitter van den Afghaanscheri Bond, den Lyautey-beker overhandigd. Deze beker wordt ieder jaar overhandigd aan het land, dat de beste prestaties in dat jaar heeft geleverd. Denemarken heeft een 41 nederlaag tegen Japan geleden. Bij dezen wedstrijd waren niet minder dan 25.000 toeschou wers aanwezig. De Japanners speelden zeer snel en vastbesloten. Voor de rust doel puntte Tanaka. Na de pauze brachten Ja- nagy en Kikuchi den stand weldra op 3—0 waarna Blach de eer voor zijn land reade. (Tenslotte scoorde Kikuchi opnieuw, zoodat Japan met 41 won. NOORWEGEN BEZET DE DERDE PLAATS. DOOR EEN 3—2 OVERWINNING OP POLEN. In het groote Olympische Stadion werd gistermiddag de voetbalwedstrijd Noor wegenPolen gespeeld, welke de beslissing moest brengen inzake de bezetting van de derde plaats in het Olympisch Voetbal- tournooi. Een bijzonder spannende kamp is het niet geworden, want zoowel het Poolsche als het Noorsche elftal was er op uit door volkomen op verdediging ingesteld spel de aanvallen der tegenpartij in de kiem te smoren, zon der acht te slaan op het voornaamste In het voetbalspel: het maken van doelpunten. Dat» er inderdaad toch nog goals gescoord zijn ligt meer aan fouten van de beide ver dedigingen, dan wel aan het goede voor- hoedespel. De Noren vervielen weer ln de fout, die wij in vorige verslagen reeds ge signaleerd hebben: zij speelden in zeer kort combinatiespel, dat of en toe inderdaad spectatulair is, maar door de Noorderlingen dermate ver wordt doorgevoerd, dat er een voudig voor de goal geen gelegenheid is een schot te lossen. De Poolsche voetballers stelden hier in den aanvang een open com binatiespel tegenover, dat werkelijk succes had, vooral omdat de Poolsche linksbuiten een voetballer van bijzondere kwaliteiten was. Deze speler stichtte herhaaldelijk ver_ warring in de Noorsche achterhoede, hij passeerde onophoudelijk zijn vijandelijke rechtshalf en rechtsback en het mag een wonder heeten, dat verschillende van zijn afgemeten voorzetten door de binnenspe- lers van het Poolsche elftal grandioos wer den gemist. Teekenend voor de schotloos heid van dit blnnentrio is het wel, dat de zelfde linksbuiten na een corner, die van rechts genomen werd, door snel naar bin nen te zwenken het eerste doelpunt voor zijn land scoorde. De Noren reageerden hierop met enkele open aanvallen, die plot seling weer in kort getik vervielen, wan neer men het Poolsche doelgebied genaderd was. Daarbij kwam nog. dat de Poolsche achterhoede zoo niet een mooi verdedi- gingsspel spelend, dan toch zeker wist wat het zegtóljt, tyil den aanval der tegen standers af le brëkeii en den bal naar het middenveld terug te zenden. Maar toch werd de druk van de Noorsche voorhoede op het Poolsche doel zóó sterk, dat mistrappen van de Poolsche achter hoede niet konden uitblijven. Enkele malen ontsnapte het Fóolsche doel op wonderlijke wijze aan doorboring en ten slotte was het dan ook een der Noorsche voorhoedespelers, die na een werkelijk zeer fraaien aanval naar binnen zwenkte en met een volkomen onhoudbaar schot den gelijkmaker in het net deponeerde. De partijen wogen van toen af aan weer volkomen tegen elkaar op, maar er was een verschil. Zoowel de Poolsche als de Noorsche voor hoede streden om ïmf winnende doelpunt te maken, doch herhaaldelijk vergaten zij hierbij, dat voetbal met een bal gespeeld wordt en niet met de beenen van tegen standers, De scheidsrechter liet in dit op zicht zeer veel toe en daarom was het spel af en toe niet dadelijk prettig om aan te zien. De Noorsche voorhoede bleek het 't langst te kunnen volhouden en toen op een gegeven moment de bal van Noorsche ach terhoede tot voorhoede van voet tot voet werd overgecenterd, stond de Poolsche achterhoede machteloos en moest zij toe zien, dat na een geweldige scrimmage de Noorderlingen door hun linksbinnen een 21 voorsprong namen. Lang hadden de Noren' hiervan echter geen plezlef^yfa&f'fi minuten na den aftrap was het weer de Poolsche linksbuiten, die op uiterst handige wijze zijn tegenstanders passeerde, met een prachtigen voorzet den bal voor het Noorsche doel bracht, waar de linksbinnen met een fraai schot wederom gelijk kon maken. Met den stand 22 ging de rust in. Na de rust volkomen hetzelfde spelbeeld: korte aanvallen van beide zijden, afbrekend spel en plotselinge schietkansen, die door zenuwachtigheid der spelers nooit succes hadden. Zelden hebben wij twee voorhoe den gezien, die in drie kwartier tijd zooveel kansen langs en over het doel in rook zagen opgaan. En wij moesten daarbij van. zelfsprekend denken aan de Oranje-voor hoede, die wanneer zij in een wedstrijd vijf kansen kriigt. dan ook inderdaad vijf doel punten scoort. Hoe het ook zij, langzamerhand ver overden de Noorsche voetballers wederom een overwicht, dat op de helft van het tweede gedeelte beloond werd met het scoren van een doelpunt, waarmede de stand op 3—2 werd gebracht. Ook nu weer vervielen de ploegen ln een te hard op den man spelen, mooi voetbalspel werd niet meer vertoond. Het publiek hield zich vol komen rustig en applaudisseerde af en toe flauw. Zoo kwam het einde van dezen strijd, waarin het ging om een derde plaats ln het Olympische Voetbaltournooi tusschen twee elftallen, die in vorige wedstrijden toch inderdaad hun sporen op voetbalge- bied verdiend hadden. m De kwestie-Peru. In de vergadering der F.I.F.A. stelde Polen gisteren voor de kwestie Peru-Oostenrijk te behandelen. De heer Seeldrayers motiveerde ln den breede het standpunt van de jury van be roep. De Zuld-Amerikaansche gedelegeerden roerden zich in het bijzonder. Louis Dupuy verklaarde, dat Peru dit besluit niet ver diend heeft, omdat de ploeg fair en ridder lijk heeft gespeeld en in geen enkel opzicht verantwoordelijk te stellen is voor het in grijpen van buitenstaanders. Het betoog maakte zichtbaar Indruk, vooral toen de spreker er op wees, dat de gevolgen van het gebeurde zeer groot zouden zijn, indien dit besluit, als richtsnoer zou dienen. Argentinië verdedigde hetzelfde stand punt. Vastgesteld werd, ln de eerste plaats van Zuid-Amerikaansche zijde, dat Duitschland alle maatregelen heeft getrof fen om een góed spelverloop te waar borgen. De Noorsche vertegenwoordiger stelde voor. dat Peru Oostenrijk en Italië door vriendschappelijke besprekingen het con- De volledige uitslag van de zware dres suurproef. die gistermorgen beëindigd is, luidt: 1. Duitschland met „Gimpel" 1568'/i punt; ..Absinth" 1745'/i. „Kronos" 1760. is totaal 5074 punten; 1. Frankrijk met ..Favorite" 1642„Ni colas" 1569'/i. „Debaucheur" 1634, is totaal 4846 punten; 3. Zweden met „Pergola" 1455, „Kal" 1530'/i, „Tereslne" 1675 ls totaal 4660 ounten: 4. Oostenrijk met „Georgine" 1430, „In fant" 1476, „Nero" 1721'/., ls totaal 4627'/i ounten; 5. Nederland met „Wodan" 1381, „Zon netje" 1422, „Ad Astra" 1579 is totaal 4382 punten. 6. Hongarije met „Czlntalan" 1250Vs, „Tuecsok" 14l5'/i, „Fiscus" 1424 ls totaal 4090 ounten; 7 Noorwegen met „Jaspis" 1436 „Sort Mand" 1388. „Invictus" 1224'/! is totaal 4050'/a ounten: 8. Tsjecho-Slowakije met „Ideal" 1319, „Helolfi" 1254. „Nestor" 1453 is totaal 4026 ounten: 9. Amerika met „American Lady" 1265, „Silburray" 1233 en „Olympic" 1330'/i is totaal 3028'/! ounten. DE MILITARY. De veelziidigheidsproef (Military), welke gisterenmiddag begonnen is met de dres suurproef. is ongetwiifeld de belangrijkste van alle rulterwedstrijden. Zij bestaat uit drie oroeven en wei een dressuurproef. een conditieoroef en een springconcours Het programma van de dressuurproef moet uit het hoofd gereden worden; iedere ruiter beschikt daarvoor over dertien mi nuten; bü overschrijding van dien tijd wordt elke seconde meer bestraft met een half ount. Het totaal strafpunten wordt van het aantal toegekende punten voor de dressuur afgetrokken. De ruiter, die geen 150 punten behaalt, wordt van verdere deelneming aan de veelziidigheidsproef uitgesloten. Het rijvlak ls zestig bii twintig meter. De paarden worden evenals in den wed strijd voor de dressuurruiters, voor de dres suurproef en voor het springen door een internationale commissie aan de hand ge monsterd. welke heeft te, beoordeelen of de paarden voor deelneming kunnen worden toegelaten. Gistermiddag nu. na afloop van de zware dressuurproef, is een begin gemaakt met de dressuurproef van de veelziidigheidsproef. Van de negentien ruiters, die thans aan de beurt waren, vielen de goede verrich tingen van ritmeester Lippert (Duitschland) met „Fasan" wel zeer op. Hii was zeker de beste. Doch toen de heer E. Kahn (Neder land) met „Espolr" in den ring verscheen en bijna zonder fouten het programma eindigde, heeft de Duitscher ongetwijfeld de leiding moeten afstaan aan onzen land. genoot, die geheel aan de verwachtingen heeft beantwoord. Wij moeten echter niet te optimistisch gestemd zijn, want een internationale jury geeft steeds verrassingen. Deze jury is als volgt samengesteld: Majoor De Tranoy (België), Majoor Myluls (Zwitseri- Ma. ioor Dedoi (Italië). Majoor Nalanottl (Oos. tenrUk) en de heer Gustav Rau (Duitsch land). Heden wordt de dressuurproef voort- gezet Het zal bij velen verwondering hebben gewekt, dat onze ruiters, die in de zware dressuurproef zoo uitmuntend hebben ge reden. betrekkelijk laag geplaatst ziin. Kan, Versteegh werd achtste. Majoor Le Heuj 19e en Majoor Camerling Helmolt 21e. Naar aanleiding hiervan hebben we ons ln verbinding gesteld met lt. kol. Ihr. K. F. Quarles van Ufford, voorzitter van den Ned. Hippischen Sportbond. Deze vertelde ons. dat hij zeer tevreden was over het rilden van onze ruiters en dat zii beslist hooger geplaatst hadden moeten worden. Onze ruiters behoorden tot de vijftien besten, kap. Versteegh zeker tot de viif besten Echter was de beoordeeling van de juryleden ln vele gevallen niet zeer objec tief en niet vrij van chauvinisme. Zoo heeft jhr. Quarles van Ufford als voorzitter van de iury de cijfers van een Zweedsch jury lid over een Zweedschen ruiter over de ge heele linie moeten verminderen met één punt, omdat de beoordeeling anders niet te aanvaarden was Het is duidelijk, dat op deze wijze de ruiters van een land. dat niet in de jury vertegenwoordigd is. in het algemeen te laag geplaatst worden. Evenzoo is het met de Nederlandsche ruiters, daar de heer Quarles van Ufford als jurylid strikte ob jectiviteit betoonde. Een andere eigen aardigheid was. dat majoor Camerling Helmolt. die on zoo voortreffelijke wijze de dressuurproef reed. niet ln overeenstem ming daarmee werd beoordeeld, omdat de vorm van zijn paard de heele iury niet kon bekoren. Het mag een zekere voldoening schen ken. dat de Nederlanders ondanks deze omstandigheden toch nog een goede plaats hebben veroverd. flict zouden oplossen. Rimet (Frankrijk) sloot zich hierbij aan en gaf in overweging nog meer landen hierbij te betrekken. Het congres ging met dit voorstel accoord. o NEDERLANDSCHE BOKSERS UITGESCHAKELD. GEBR. DEKKERS VERLOREN IN DE KWART FINALE. Met het Olympische bokstournool is men gisteren zoo ver gevorderd, dat de wed strijden konden worden voortgezet in een ring. die thans ln het midden van de groote Deutschlandhalle ls geplaatst. In een matig bezette zaal hebben gister middag de twee gebroeders Dekkers uit Den Haag, de eenige nog overgebleven Ne derlandsche boksers, hun partijen gebokst in de kwart-flnkle. De weltergewicht Hans Dekkers kwam in den ring tegenover den Duitscher Murach, die natuurlijk de favoriet was van de over- groote meerderheid van het overwegend Duitsche publiek. In de eerste ronde begon de Duitscher reeds dadelijk met een onstuimigen aan val, waarbij hij echter, hoewel hij in de meerderheid was, slecht plaatste en een maal een waarschuwing kreeg wegens na slaan. Technisch was Hans Dekkers onge twijfeld beter en terwijl de Duitscher steeds de clinch zocht hield hij den strijd zooveel mogelijk open. In de tweede ronde nam onze landgenoot dan ook de leiding en plaatste hij ver scheidene harde linksche en rechtsche stooten op de kin van den Duitscher, die, toen hij opnieuw lijf aan lijf probeerde te boksen, nog een harde uppercut moest in- casseeren. De derde ronde ging vrijwel gelijk op en het Duitsche publiek, dat zijn landslieden altijd zoo luid aanmoedigt, was vrijwel stil van spanning, hoe de uitslag van dit on geveer gelijk opgaande gevecht zou zijn. Met een geringe puntenvoorsprong bleek Murach overwinnaar te zijn gebleven en was Hans Dekkers uitgeschakeld. Twee gevechten later kwam de jonge Haagsche middengewicht G. C. Dekkers, bij zijn boksvrienden beter bekend als „tin" Dekkers, in den ring tegen den Ar gentijn ViUareal. Scheidsrechter was de Amerikaan Russell. In de eerste ronde toont de kleinere Nederlander zich reeds dadelijk de meer dere van den Argentijn, die een serie harde kaak- en maagstooten moet incasseeren en daartegen weinig heeft in te brengen. Bij den aanvang der tweede ronde valt de Argentijn onstuimig aan, waardoor Dek kers even verrast is en eenige stooten te incasseeren krijgt. Spoedig herstelt hij zich echter en weet nog verscheidene stoo ten te plaatsen, waarbij het publiek eenige malen door gefluit uiting, geeft aan zijn ontevredenheid met de houding van den scheidsrechter, die herhaaldelijk toelaat dat de Argentijn onzen landgenoot met de vlakke hand ln den nek slaat, waarvoor Villareal weliswaar ln de eerste ronde een maal een waarschuwing heeft gekregen, doch waartegen in deze tweede ronde in het geheel niet wordt opgetreden. Dan komt de laatste ronde, waarin de Argentijn eenige harde stooten plaatst op de kin van Dekkers, doch waarop deze met eenige harde roffels op maag en borst van zijn tegenstander "antwoordt. Met luid applaus wordt onze landgenoot Dekkers door het publiek beloond. Tot ieders groote verbazing verklaart de scheidsrechter echter den Argentijn tot winnaar op punten. Een hevig fluitconcert weerklinkt. Van alle kanten klinken pro testen en de Holanders zitten even versla gen. De verzorger van Soelen en de chef d'equipe protesteeren onmiddellijk tegen deze beslissing en opnieuw krijgt Dekkers een ovatie van het publiek als hij, diep teleurgesteld, den ring verlaat, terwijl ae Argentijn onder gefluit van het pu bliek zich even later naar zijn cabine be- geeft. Het indienen van een officieel protest tegen de beslissing van een jury is bij ae regeling van het Olympische bokstournool niet voorzien en had dan ook geen anaer effect, dan dat de Nederlandsche officials het recht kregen van inzage in de punten telling der juryleden. Hierbij bleek, da» volgens de telling van het Duitsche jurylia Dekkers op den Argentijn met 60—54 pun ten een voorsprong had van 6 punten, ter wijl het Fransche jurylid met 57—59 en net Italiaansche jurylid 5859 in het nadeel van Dekkers hadden beslist. Ondanks het onbevredigende van deze beslissing kan Tin Dekkers voor zien ae voldoening hebben, dat niet alleen het pu bliek, maar ook alle neutrale officials en ae overgroote meerderheid der persvertegen woordigers en insiders hem als tactisch en technisch beter dan den Argentijn en mo reel als winnaar van het gevecht beschouw den .Met de gebroeders Dekkers zijn ae laatsten van de acht Nederlandsche dok- sers dus eveneens uitgeschakeld en is ook de kans, dat een huner zich in de demi- finale als derde zou plaatsen en een bron zen medaille 'aan de reeds door Nederiana gewonnen prijzen zou toevoegen, verkeKen. HONGARIJE OLYMPISCH SABELKAMPIOEN. Onze equipe in de halve finale uitgeschakeld. In de derde ronde van den halven eind strijd hebben de Nederlandsche schermers het tegen Duitschland ni kunnen bolwerken. Toen de stand het voordeel van Duitschland was en strijd dus reeds was beslist, hebben de h derlanders afgezien van het schermen t» de vier resteerende partijen. De uitslagen luiddenFaber wint va Wahl en verliest van Helm en Casmir; i geven treffers 6, ontvangen 14. Montfoort wint van Eisenecker en liest van Wahl en Casimlr; gegeven ir» fers 12, ontvangen treffers 12. Mosman wint van Eisenecker en v Uest van Wahl en Helm; gegeven treii 8, ontvangen treffers 13. - Van Wieringen verliest van Eisen'een. Heim en Casmir; gegeven treffers 7, o vangen treffers 15. In de finale kwamen Italië, Polen, Hon garije en Duitschland. Hier waren de sultaten: „.oc/.h- Eerste ronde; Hongarije slaat Dul» land 131, Italië slaat Polen 10—6. Tweede ronde: Hongarije slaat 10—1; Italië slaat Duitschland 9—Z. Derde ronde: Duitschland—Polen Hongarije—Italië 9—6. „,„h Het eindresultaat ls: 1. en OW» kampioen, Hongarije; 2. Italië; 3. Duit land; 4. Polen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10