LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 Augustus 1936 UIT DE OMSTREKEN AGENDA. AALSMEER. GEMEENTERAAD. De nood in de bloemisterij Benoeming van tijdelijke leeraren. De raad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester J. Kastelein. Afwezig was de heer W. Harting. De secretaris las het schriftelijk verslag van het onderhoud, dat het college met den Minister van Landbouw en Visscherij had. in verband met den noodtoestand in de bloemlsterijbedrijven. Hieruit bleek, dat het college steun had willen verleenen aan een door verschillende organisaties in den tuinbouw gezonden adres aan den be- treffenden minister. Door den minister werd gewezen op het feit, dat er reeds steun door de Regeering wordt gegeven, als pro ducten de hiervoor gestelde minimum prijzen niet kunnen opbrengen. B. en W. wezen den Minister er op. dat, hoewel de reeds in dien vorm verleende tegemoetko ming dankbaar werd aanvaard, er toch meer afdoende geholpen zal moeten worden om de bloemisterij voor ondergang te be hoeden. Tenslotte adviseerde de minister hierover nog eens te spreken met Ir. Van der Plasse, wat geschiedde. Deze zegde toe, dat steun aan de bloemisterij opnieuw in studie zal worden genomen. De conclusie was, dat het college niet ontevreden was met het resultaat. De heer M. Alderden Cz. dankte het col lege voor het initiatief, om rechtstreeks naar den minister te gaan. Spr. nam aan, dat er bij de regeering bezwaren schijnen te bestaan in verband met de financiering van den gevraagden steun. Hij stelde voor telegrammen aan den Minister en den Re- geeringscommissaris Valstar te zenden, waarin de nood der bloemisterij weer onder hun aandacht gebracht wordt. Met, doch als gemeente ook los van den Aalsm. Tuin- bouwbond, moet actie gevoerd worden om de bloemisterij te redden van den onder gang. De raad sloot zich bij het voorstel van den heer Alderden aan De betreffende telegrammen zouden door B. en W. opge maakt en verzonden worden. Tot tijdelijke leeraren aan de middelbare handelsavondschool werden benoemd voor het cursusjaar 1936/1937: P. C. Luyten, L. Statema, E. Haites en C. D. de Jong. Aan den heer D. Voortman, onderwijzer aan de U.LO.-school, werd. in verband met zijn benoeming tot hoofd der L. O., en U.L.O.- school te Bergen, eervol ontslag verleend, op nader door het college te bepalen da tum Opnieuw werd vastgesteld om een geldleening aan te gaan a f. 45.400. Besloten werd tot verhuring van pl.m. 2100 vierk. M. grond in den Stommeerpolder, ten behoeve van den provincialen weg Haarlem-Utrecht, tegen een huurprijs van totaal f. 16,80 per jaar. Van de familie Zeestraten werd aan gekocht een strookje grond, noodig voor verbreeding van den Oostelnderweg. De woning Hornweg 93 werd onbewoonbaar verklaard. Verder werden zonder bespre king goedgekeurd: suppl. begrootingen, dienstjaren 1935 en 1936; herziening school geldverordening gewoon en uitgebreid lager onderwijs, benevens middelbaar handels onderwijs. De salarissen der gemeente-ge- neesheeren werden verhoogd van f. 250 tot f. 500 per jaar, ingaande 1 Januari 1936. De raad hechtte zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. betreffende regeling schuld van de ijsclub „Aalsmeer" in ver band met den aanleg harer landijsbaan. De oorspronkelijke schuld aan de gemeente is f. 2815,82, welke nu is teruggebracht op f. 1962,14. Vanaf 1 Januari 1935 moet daar van 4»/» rente betaald worden, met een schuldaflossing van minstens f. 100 p. jaar. Hierna sluiting. Door Gemeentewerken is thans een aanvang gemaakt met het uitzetten van het pl.m. 5 H.A. bestaande terrein aan de Ophelialaan, waarop landarbeidersplaats jes gesticht zullen worden. Met het aan leggen der wegen zal nu spoedig een begin worden gemaakt. ■o BENTHUIZEN. Afscheid ds. Lamaln. Alhier had in het kerkgebouw der Ger. Gem. het afscheid plaats van ds. Lamaln van zijn catechisanten. De ouderling, de heer C. v. d. Knijff opende met het zin gen van Ps. 133 1 en gebed, waarna hij in het bijzonder verwelkomde ds. Lamain en cand. v. Stulvenberg. In 't kort her dacht spr. hartelijk het werk van den scheldenden leeraar. Vervolgens bood een der oudste catechisanten met een toepas selijk woord ds. Lamain 'n schilderij aan, voorstellende het Woord beschenen door de Zon der Gerechtigheid wat rijke vruch ten afwerpt, en een album met de namen der catechisanten. Ds Lamain dankte voor dit souvenir en schetste zijn arbeid gedurende de zes jaren, die hij hier ar beidde. Hij verzocht de aanwezigen Psalm 122 3 te zingen. Hierna sprak cand. van Stuivenberg den catechisanten toe en verblijdde er zich over straks als leeraar van Benthuizen te mogen optreden. Hij verzocht Ps. 25 2 te zingen. Hierna verzocht de kerkeraad den bei den leeraars Ps. 134 3 toe te zingen, waarna ds. Lamain met een toepasselijk woord en dankgebed sloot, waarna de catechisanten ds. Lamain de hand druk ten Burgerlijke Stand. Getrouwd: Jan van Driel, 30 jaar en Cor nelia Johanna Paul, 26 jaar te Reeuwijk; ?e Rulter 28 jaar en Sientje Muil wijk 22 Jaar te Zoetermeer. Tijdens een kort doch hevig onweer sloeg de bliksem in een op het land staande tarweschelf van den landbouwer A. R.. die tot den grond toe afbrandde. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen betreffende een gevonden zweep en een postduif, die is komen aanvliegen, genummerd Belg. '34 No. 6800162. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus z van K. Smit en H. M. H. v aWlsteün: Froukie Janke. d. v M. Huitema en IJ. Schaper: Elisabeth, d. van H Offerman en C. Kooiman; Foope. z. van L Hllriek en A. Nuls: Jan. z. van A. Monster en H. de Vries: Johannes, z. van H. van Leeuwen en H F. Hameteman; Gerrit Cornells z. van A. Lanser en K. Joore; Tineke Frederica. d. van C. RUke- boer en M. J M van Gammeren; Jacoba Petronella. d. van L. J. van der Lans en M Witteman; Viola, d. van L. J. W. van Haaff en P A Radsma: Marie, d van P. Pols en M. Helmigh: Janna Sentje, d. van V. Deugd en A. Stolk: Cornells, z. van H. van der Lult en W. J. Kinkel; Cornells z. van H. van Luiing en G Verhoeven Ondertrouwd: Pieter Markus, 30 jaar en Cornelia M Goulooze 30 jaar; Jannes B. Nienhuis. 30 jaar en Wilhelmlna Dlemer. 28 jaar. Gehuwd: Abraham Alewlln. 34 jaar en Francientje van Voorthuisen. 27 Jaar: Petrus H van Hensbergen. 23 jaar en Cornelia P I. Zwetsloot, 21 laar; Cornells Verbeek ,26 jaar en Renske Postma. 25 jaar: Roelof Overbeek 30 jaar en Janne tte Brinkman. 28 jaar. Overleden: Johannes Bakker. 67 jaar, wed. van G. C. de Groot; Johanna van Duis, 77 jaar, wed. van J. Leenman: Aart Cornells Tijssen, 65 jaar. wed. van M. Roelofse. De heer J. H. Voncken, wonende te Badhoevedorp, onderwijzer by het mulo- onderwys in Ned. Indië, is als zoodanig met ingang van 1 Augustus 1936 op wacht geld gesteld. o HILLEGOM. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. van Helden naar Noord- wykerhout, Zilkerduinwek 137; A. M. C. W. Koek naar Oss, Molenstraat 113; C. Soet naar Haarlemmermeer, Spleringerweg 473; M. J. Kramer naar Haarlemmermeer, Spie- rlngerweg 473; A. C. Wille naar Haarlem. Kleverpark 48. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. v. C. Wilhelmus en C Aangeenbrug; Johannes Thomas, z. v. A. Seysener en C. Zandvliet; Johannes Cor nells. z. v. J. C. Brouwer en C. J. Spielings. Ondertrouwd: T. Pors en H. Hoetmer; K. van Aalst en B. C. J. Struik. Getrouwd: A. J. F. Smulders en A. M. C. W. Koek; A. van Zuyien en J. v. Helden. Overleden: F. E. Muller, m. oud 70 j.; J. Hilliger, m. oud 58 jaren: M. Rovers m. oud 79 jaren. De kinderen waren dezer dagen al vroeg by den weg. deels om deel te nemen aan den uitgaansdag van S. K. V. en deels om getuige te zyn van het vertrek der twaalf auto-bussen. Er werd om 8 uur vertrokken van de Van den Endelaan, waar de meeste belangstelling bestond. De reis ging naar Valkenveen. waar de speel tuin het einddoel was. Behoudens een on weersbuitje is bü prachtig weer genoten van den auto-tocht: 's avonds 8 uur zyn de honderden kinderen met hun geleiders weer opgewacht door de ouders, zusjes en broertjes. o KATWIJK. Een schadepost. Door het schichtig worden van het paard kon de voerman J. v. d. G. alhier het dier niet voldoende in bedwang hou den; de wagen met peen geraakte in den berm van den weg. Een gedeelte van de kisten met peen kwam ook in de sloot te recht, Het geval liep zonder persooniyke ongevallen af, doöh het was voor v. d. G.. die den wagen met peen vervoerde voor den tuinder v. R. uit Noordwijkerhout, een schadepost. o KATWIJK AAN ZEE. Oplichter gearresteerd. Iemand, die hier een jaar onder den valschen naam van C. D. had vertoefd, vertrok Dinsdag A Augustus spoorloos uit zijn kosthuis met medeneming van f. 90 van een der inwonenden. Aangifte bij de politie volgde. Nadat ter kennis was gekomen dat de man op ver schillende plaatsen had vertoefd, is hij ten slotte Zaterdag 8 Augustus door de politie alhier te Leiden op den openbaren weg aangehouden en overgebracht naar Kat wyk aan Zee. Gisteren is hy voor den officier van justitie te Den Haag geleid, nadat proces verbaal tegen hem was opgemaakt ter zake van diefstal. Tijdens het onderzoek is ook nog geble ken, dat hy zich had schuldig gemaakt aan verduistering, ter zake waarvan eveneens pror<"--"?rbaal ts opgemaakt. De 10.000ste badgast! De 10.000ste badgast is gisteren in het badregister ingeschreven. De Katwüksche Oudheidskamer. Ten overstaan van notaris J. K. C. Mat- ttnjs is verleden de opmaking der acte van de stichting van de Katwijksche Oud heidskamer. Op het Noorderstrand is G. van Z,, die tijdelijk alhier gelogeerd is, bij het boegsprletloopen over een paal gevallen, waarby hy een diepe vleeschwond bij de lies opliep. In de centrale tent van de K. R. B. is hy door mevr. Boot verbonden; daarna is de wonde door dr. Vos gehecht. Per auto werd hij toen naar zijn woning vervoerd. Vrijdag as. zal de strandvereenlglng „Vuurbaak" op het Zulderstrand haar strandfeest houden; des morgens voor jon gens en meisjes en des middags ook voor dames en heeren. In de tent der Openlucht-Evangelisa tie had onder leiding van den evangelist J. Kits uit Leeuwarden gisteravond de eer ste bijeenkomst plaats. Gistermorgen zyn per fiets een 14-tal jongens van 12 a 13 jaar van de Chr. Jeugdorganisatie naar Blaricum in 't Gooi vertrokken, om daar onder leiding van de heeren A. Visser en N. Ravensbergen een week te kampeeren. LISSE. Kapelaan Kuipers gaat heen. Naar wy vernemen is kapelaan Kuipers van de St. Agatha-parochie alhier bü besluit van den bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan te Haarlem. Zoo zal dus de R.K. Kerk eerstdaags mèt den pastoor ook dezen kapelaan zien vertrek ken Afscheid pastoor Thomann. In verband met het vertrek van pastoor Thomann hield de Jozef-Gezellen-Vereen, een vergadering welke tevens bedoeld was als afscheidsavond van pastoor Tho mann, welke van deze vereeniglng praeses was. Behalve alle gezellen waren ook aan wezig de vlce-praeses en de Raad van Bestuur. De senior opende met den Kol- pingsgroet en heette allen harteiyk wel kom, in het byzonder den scheldenden praeses. Spr. bracht pastoor Thomann dank voor al hetgeen hij voor de vereeni glng had gedaan vooral op geestelijk ge bied. Namens den Raad van Bestuur werd het woord gevoerd door den oud-senior, den heer Ransdorp. Spr. vond het niet prettig een woord van afscheid te moeten spreken, omdat hij hem nog gaarne eenlge jaren hier had gezien. Wij zullen iederen dag aan U blyven denken, ook in onze gebeden. Hierna sprak nog de vlce-praeses, welke zijn toespraak verge zeld liet gaan van een stoffelijk biyk van waardeering. De scheidende praeses dankte ontroerd voor de goede woorden tot hém gericht. Spr. gaf ook zijnerzyds de verzekering de vereeniglng in het gebed te blijven ge denken. Diep onder den indruk van dezen mooien avond ging men huiswaarts. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. Degger-Zandvliet, d.; G. M. v. d. Veer-Dlemen, d.; G. H Schenk- van Dyk, z.; E. M. de Konlng-Schraven- deel, d. Getrouwd: J. Langelaan en M. M. van Steyn; C. Th. v. d. Meer en M. Heems kerk; F. Th. Jelierse en J. S. de Groot; P. de Peuter en M. van Vliet. Gevestigd: Mej. B. v. d. Wal van Den Haag; M. Manna, van Alphen a. d. Ryn; F. C. Tromp-v. Oord. van Werkendam; A. J. v. Giezen, van Echt; H. D. Land- wer, van Sassenheim; Mej. M. P. Ruygrok, van Voorhout; Th. C. Grootjes, van Voor hout; Mej. A v. Steyn, van Zuid-Schar- woude; Mej. A. v. Steyn. van Grubben- vorst; J. Zwetsloot, van Haarlemmermeer. Vertrokken: C. Stuhldraaler en echtg., naar Duitschland; Wed. G. Kruithof- Rotteveel, n. Bodegraven; Mej. M. A. God- dyn, naar Sassenheim; N. J. J. v. Velsen, n. Amsterdam. Door B. en W. dezer gemeente is aan het bestuur der R.K. Drankbestrijding vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag op 13 September a.s. Aan de R.K. Vereeniging Llssesche Naaikrans voor de-Mlssle werd door B. en W. toestemming yarjegnd tot het houden van een speldjesdas op 16 Aug. a.s. ten bate der Lissesche Missionarissen ir. den vreemde. NOORDWIJKERHOUT. Kapelaan J. Klijn van de St. Jozef parochie is benoemd tot kapelaan te Heem stede. Tot onderwüzeres aan de R.-K. Meis jesschool alhier is benoemd mej. E. Deutz van Rotterdam. o OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, Z. van H. Wamsteker en C. A. Zaaijer Norbert Jacques Fler- man, Z. van H. J. Jesse en N. A. M. Schulte. Ondertrouwd: H. W. J. van Wetten en M. M. Lelieveld H. van der Voet en J. W. van der Ven van Leiden. Loop der bevolking. Gevestigd: M. J. Serdyn, db., Endegeest J. H. M. Winters en echtg., Fred. Hen- drikl. 5 H. R. S. van Raalte en gez., arts, Terweeweg 134 C. J. de Leeuw, De Kem- penaerstr. 109 M. W. Oudshoorn, leerl.- verpl., Endegeest Z. Arnoldus, db., Rhijn- geest Wed. J. C. E. StoelmanKruis boom, Wald. Pyrmontl. 24 C. Zwaren- slein, geb. Rappaport en gez., Emmalaan 47 Wed. C. H. Zwarenstein, geb. Zwaren- stein, Emmalaan 47 A. C. Hoogeveen, db., Wilhelminapark 9 J. Knock, bioloog] Warmonderweg 48 M. Zwaan. Balistr. 25 M. A. C. Brouwer, geb. Schram 6e Jong, Warmonderweg 14 G. Jongkamp en gez., Geversstraat 1 K. L. Görblng en gez., verfmeester, Mauritslaan 1 D. H. van Valburg, autohersteller, Rljnsburgerweg 152a H. J. Hellendoorn en gez., schelk. lng„ Hofdyck 47 M. E. Blijven, db., Leld- schestraatweg 11 J. F. Wanders, banket bakker, Sumatrastraat 16 M. G. Wan ders. geb. Bitter, kant.-bed„ Sumatrastraat 16 F. P. Wesselingh, Geversstraat 25. Vertrokken: H. Hoogendoorn, db., naar Zwammerdam, A 98 H. E. Teljeur, huish., naar Leiden, R - en Schiekade 24 J. H, van Overbeek, db., naar Wassenaar, Sant horstlaan 69 H. E. van der Heide en gez., ijzerhand., naar Heemstede, N. Beetspl. 5 M. E. Laman, db., naar Heemstede, idem Th. F. van den Bosch, broodbakker naar Hedel, Ryksstraatweg B 13 A. H. Witte man, db., naar Sassenheim, Kastanjelaan 11 R. Kayser, letterkundige, naar New- York (U.S.A.) A. M. de Groof, geb. Leljsl ner, naar Den Haag, van Neckstraat 18 L. Lyklema, naar Winschoten, Blyhamster- straat 5 T. C. Brouwer, leerl.-verpl., naar Utrecht, Catharijnenslngel 101 M. J. van Amson, teekenares bij het kadaster, naar Lelden, Zoeterwoudsche-Singel 104. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria d. van H. de Mooy en G. den Haan. Getrouwd: K. J. Kroon, 26 jaar van Kat- wyk en A. van Egmond 22 Jaar van Ryns- burg. Ondertrouwd: H. M. Korbee, 32 Jaren te Hillegom en M. Heemskerk, 31 jaren te Rynsburg; J. van Egmond, 27 jaren te Rljnsburg en J. Hogewoning. 24 jaren te Katwyk. De leden van de Chr Gymnastiekver. D.W.S. maakten onder leiding van het be stuur een zeer mooi tochtje per salonboot via Amsterdam naar Marken. Het muziekgezelschap „Wilhelmlna" gaf een concert op het plein van het raad huis. De belangstelling was buitengewoon groot en met aandacht werden de ver schillende nummers beluisterd. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: E. F. de Meester en H. C. de Langen. Ondertrouwd: J. C. van den Berg en C. M. M. van der Kraan; K. J. Phiipsen en H. A. Jekkers; H. E. Beltman en J. C. Heemskerk. Getrouwd: G. J. Warmolts en M. Sta van Utrecht. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. P. Vreeburg geb. Schouten z, o VEUR-LEIDSCHENDAM. De zuivere winst van het gemeente- iyk electriclteltsbedryf Stompwyk en Veur gedraagt f. 25916.27, waarvan elke gemeen te de helft krygt uitgekeerd. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Petrus Jacobus WesseLs, oud 27 Jaar te Lisse met Huberta Elisabeth van Dam, oud 26 Jaar; Simon van Schooten, oud 33 jaar met Catharlna Does, oud 28 Jaar, belden alhier. In den loop van Juli is aan het kan toor der posterijen alhier, op spaarbank boekjes ingelegd f. 1903.82 en terugbetaald f. 1261.30. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f. 642.30. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 3. o VOORSCHOTEN. Burgerlyke Stand. Ondertrouwd: A. K. Duyzers 27 j. en W. J. Besuyen 28 j. J. A. Vink 29 j. en B. Rljs- houwer 29 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. P. v. Wissen, Schoolstraat 19, van Wassenaar A. T. Remmerswaal, Veurscheweg 18, van Wassenaar J. West- myse, Papelaan 156a, van Den Haag - L. G. van Luik, Bljdorpstraat 39, van Den Haag J. G. Toussalnt, Veurscheweg 11, van Was senaar F. J. J. Blokhuizen. Veurscheweg 60, van Leiden A. M. v. d. Maas, Veur scheweg 60, van Lelden A. M. v. d. Maas, Veurscheweg 156, van Koudekerk. P. W. II. Wolfs, Papelaan 3, van Rotterdam J. H. Pijnnaken, Leidscheweg 3, van Leiden J. Jansn, Schoolstraat 43a, van Den Haag C. H. Kuipers, Burg, de Kempe- naerstraat 21, van Den Haag Th. C. Rljs- dijk, Bydorpstraat 12a, van Voorburg J. S. Knikker. Haagweg 10, van Den Haag C. J. van Ryn, Haagweg 10, van Den Haag A.v. d. Kraan, Veurscheweg 128, van Rotterdam. Vertrokken: M. C. Krom. naar Amster dam. De politie heeft tegen J. S. proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de visscherywet. By den heer J. P. H. zyn des nachts 5 Jonge hennen, Rhode Islands Reds, ge stolen, waarvan hy aangifte deed bij de politie. Gevonden: een zilveren armband, een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen by de politie. o WARMOND. Vergadering Comité „Kindergenot", Onder groote belangstelling had in hotel „De Stad Rome" de deelnemersvergadering plaats van „Kindergenot". De voorzitter, de heer S. G. van Stün, opende, waarna de secretaris de notulen las, die onveranderd werden vastgesteld. Hierna memoreerde de voorzitter het zoo uitstekend geslaagde zomerultstapje naar „Artls", waaraan on geveer 240 kinderen hebben deelgenomen. Ook dit jaar zal een Mica-week worden ge houden; het Comité heeft zich op 't stand punt geplaatst dat niet tegeiykertyd mica- tjes en klndergenotzegels behoeven te wor den uitgereikt, aangezien dit voor de win kelier te groote kosten met zich mede zou brengen. Uit het financieel verslag van den heer G. Flint bleek, dat het Comité een batig saldo had van f. 10.20. De kascommissie. bestaande uit de heeren B. M. van Stijn en L. Oudshoorn deelde mede, dat door haar kas, boeken en bescheiden van den pen ningmeester in volkomen orde waren be vonden, weshalve zy voorstelden den pen- ningm. te déchargeeren voor zyn accuraat beheer, waartoe besloten werd. Als kascom missie voor 1937 werden benoemd de heeren C. Breedijk en P. J. van Mil. Hierna vond een bespreking plaats van de werkwyze en het streven van 't Comité. Het bleek dat er nog steeds twee stroomin gen zyn: een strooming, die in het bestaan van „Kindergenot" inderdaad groote voor dcelen ziet, doch ook een strooming, die in de beweging nog steeds geen heil ziet. Zoo werd voorgesteld om de slagers en bloc te doen bedanken, doch de voorzitter wees er terecht op, dat de slagers deze zaak in- divlueel moeten beslissen. Bovendien, aldus spr., moet men niet steeds uitgaan van de resultaten In eigen zaak, doch een zaak als deze breed kunnen opvatten en bekijken. De middenstand in zijn geheel moet nood wendig reclame maken om niet ten onder te gaan Gewezen werd op het feit, dat vele kinderen aan het uitstapje hadden deelge nomen, die hun zegels van anderen hebben gekregen en wier ouders nooit of bijna HEDEN. Katwyk aan Zee: Opvoering van het Historisch openluchtspel „De mislukte aanslag op Lochem", op 't land „Het Witte Hek", by tramhalte Duinoord: n.m. 3 en 7 uur. Zen dag. Roxy-theater: Fllmochtend Instituut voor Arb. Ontwikkeling. 10 u. v.m. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend lederen werkdag van 9—12 uur en van IV.—5 uur. f. 0.25. Stedeiyk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen varial 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entree op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. nyksmuscum van Oudheden, Rapen- ourg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; l Oct, —1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10- 3 uur; i6 Febr.1 April 104 u.; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 u. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f, 0,10. Rijksmuseum v. Nat. nist., v. d Werff- park. Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 —12, 1.30—5 u. 's Zaterdags 8.30—12 uur. Kosteloos. Rykslierbaviiim, Nonnensteeg 2 a: Dage- lyks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/t—6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/«4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1,304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. RÜksprcntenkabinct (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1,304.30 uur nam 's Zondags gesloten Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mincra- 'ogie 'Garenmarkt 1 c): Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 ucr nam. .Dr Socrates" Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. .De Millioenenerfenls". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nanp. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Catharina de Kleine". Woensdag en Zaterdagnam, 2'/» uur. Zondag nam 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. .De Hekser". lederen middag 2'/» u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. ..De roeD der wildernis" Dagelijks nam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leidsche Schilder- en Teeken-Academie „Ars Aemula Naturae" 10—5 uur. Schcvenlngen Circus Cari Hagen beek): Nam. 8 uur, 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h, ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid". echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Aug. a.s. waargeno men door de apotheken G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telefoon 136 en A. Donk, Doezastraat 31, Telefoon 1313 en mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst- geest, Telefoon 274. nooit In Warmond koopen. De voorzitter zeide, dat zulks niet te ondervangen is en waar het om gaat, is bereikt, n.l. het geld van de zegels is in Warmond besteed. Voorgesteld werd om op de nieuw aan te schaffen formulieren de namen der deel nemers te doen afdrukken, opdat de men- schen bijna dageiyks de namen der deel nemers zullen zien. Een algemeene discussie ontspon zich over het verstrekken van zegels; het bleek, dat er een deelnemer ge weest was, die zegels had verkocht. Aange zien dit geheel in strijd is met het regle ment, werd besloten by dergelijke gevallen den deelnemer te royeeren. Verzocht werd ook zegels van f. 0.10 beschikbaar te stellen en eveneens de bakkers en melkhandelaars te bewegen tot deelneming. Nadat het Co mité hartelijk dank was gebracht voor do vele zorgen, werd de zeer geanimeerde bij eenkomst gesloten, nadat door den voorzit ter nog een opwekkend woord was gespro ken. om voor het streven van het Comité zooveel mogelijk reclame in eigen omgeving te maken. Onze plaatsgenoote mej. J. Cl. M van Stün slaagde te Amsterdam voor het exa men hoofdakte.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6