RAADSELS. ZEG HET MET BLOEMEN 0PL0SSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Den heelen morgen was Bob met Moeder natuurlijk! bezig geweest zijn autoped te versieren, d.w.z. Bob had de bloemen aangegeven, waarmee Moeder zijn autoped had mooi gemaakt, zóó mooi als zijn trouwe, twee-wielige kameraad er nog nooit had uitgezien! Heelemaal oranje! Waarom? Wel, om dat het Koningins-verjaardag was en er een wedstrijd van versierde autopeds, fiet sen enz. gehouden zou worden. De groote menschen spraken van een „bloemen corso", maar dat vond Bob een lastig woord. Voor hem kwam het er alleen maar op aan, of hij met zijn autoped mocht meedoen of niet. Vader had eerst gemeend, dat een bloe- men-versiering dit jaar te duur zou wor den; er waren Immers zooveel dingen, die veel noodiger bleken te zijn, maar Moeder had eensklaps uitgeroepen: „Maar daarvoor heb ik als verras sing! juist mijn goudsbloemhoekje ge kweekt!" „Jij denkt ook overal aan, zelfs al zoo lang vooruit!" had Vader geprezen. En vanaf dit ooger.blik stond het gouds bloemhoekje in het teeken der algemeene belangstelling. Na eiken drogen dag kreeg het extra veel water, als er 's avonds ge goten werd en elk onkruidje was er zorg vuldig uitgehaald. Tegen 31 Augustus was het één oranje bloemenweelde, genoeg om niet alleen Bobs autoped tot een leestkarretje te ma ken, maar ook om er verscheiden vaasjes mee te vullen, terwijl Vader, Moeder en Bob zich met dit oranje en geen ander zouden tooien. „Zeg het met bloemen!" riep Vader uit, waardoor hij deze bekende uitdrukking zeer toepasselijk maakte. „Je brengt me op een idee!" zei Moe der. „En 't mooiste is, dat jij nu ook kunt helpen". „Ik? Waarmee?" vroeg Vader verbaasd. „Door op een groot stuk wit karton met oranje letters te schilderen: Zeg het met bloemen! We maken dat dan zóó aan de autoped vast, dat iedereen het opschrift lezen kan." Vader was er dadelijk voor te vinden en daar hij toch vacantie had, ing hij on middellijk aan het werk in de garage, waarin vroeger de auto gestaan had, maar die nu gebruikt werd voor het uitvoeren van allerlei reparaties en knutselwerkjes. Het duurde niet zoo heel lang, of Vader was klaar met zijn „opdracht," een bezig heid. waarbij zijn zoon hem niet had mo gen storen. Wat een mooie, oranje letters waren het geworden! En zóó duidelijk, dat je het op eenigen afstand uitstekend lezen kon. 't Karton was stevig en prijkte weldra tusschen de bloemen op de autoped. „Ook daarvoor is 't een geluk, dat het zulk mooi weer is!" meende Moeder, ter wijl zij het versierde karretje niet zon der trots! bekeek. Nu 't mocht dan ook gezien worden! Bob vond het zóó mooi. dat hij er stellig een prijs mee hoopte te winnen, maar Moe der zei: „Reken daar maar niet op, vent! Er zul len wel veel grooter prachtstukken zijn!" Maar. dat kon Bob toch niet goed gelooven. Moeder zette de autoped in de schaduw en ging voor de boterhammen zorgen, al vond Bob dat vandaag eigenlijk het minst noodig. Toen Moeder klaar was, riep ze Vader en Bob. Vader at met smaak, maar Bob was van geheel andere dingen vervuld, 't Was net, of de boterhammen met hagelslag, waarop hij zoo dol was, nog wel! er niet meer bij konden en hij treuzelde zóó, dat Vader eindelijk zei: „Ja, Bob, als je niet eet, kun je straks niet mee. Eten is ook een nummer van het program!" Moeder keek eens op de klok, maar zei niets. Eigenlijk spoorde dit Bob nog meer tot eten aan den Vaders woorden. „Als we eens te laat kwamen!" schoot het plotseling door zijn bol. Want dat hij niet van tafel mocht op staan, vóór de boterhammen er in waren, begreep hij maar al te goed. Zelfs op een dag als dezen: Konlngins verjaardag! Hij besloot zich dus maar In het onver- RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN DE GROOTEREN 4 DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Jon van Klarenbosch. Aan welke kant heeft een kat het meeste aar? II. Ingezonden door Tine v. d. Pot. Verborgen bloemennamen. Thea Ronis Be Anigo. Otto Derblem, lien Ruspek, Loek Perfamie, Rosa Plok. Deze 6 stellen namen vormen ieder een loem. dus 6 bloemen. m. togezonden door Mien en Bep Groenhuyzen J.. VB. - H... p.. IV. Ingezonden door Ada v. Schaik. I Welke jongens- en meisjesnamen zijn ran voren naar achteren en van achteren naar voren gelezen precies hetzelfde? V. Ingezonden door Lentje en Maartle Sierag. Hoeveel spijkers zifn er noodig voor een toed beslagen paard? VI. Ingezonden door Herman Humme Ik ben een soort vette klei. onthoofd die, dan houd je een rivier over in Utrecht. VII. Ingezonden door Geertrulda Blote. Een stad in Friesland van 10 letters. 8, 9 10 is een boom. 10 2. 1 is een verkorte meisjesnaam. 2. 3. 4 duurt heel lang. 7. 3 10 is een kippenhok. 6 is een klinker. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een klok. 2. Sinaasappel. Sien. aal sla. pap. 3. Lena Sierag eg. ia Na. leer Nel. 4. Jasmijn, pinksterbloemen rozen. 5. Zwlindrecht. wijn. tijd. net. r z. 6 Vieiwoudstedenmeer. Vier woud. steden, meer. 7. Sommige kerken. mijdelijke te schikken en zoo gingen dien middag gelukkig nog goed op tijd! Vader, Moeder en Bob met de versierde autoped naar het terrein, waar de kar retjes zich moesten opstellen Er waren reeds verscheiden te bewon deren en er kwamen er nog steeds nieu we bij. „Wat een prachten!" dacht Bob, maar., hij was toch niet zóó blij, als hij anders bij het zien van zooveel mooie geweest zou zijn. Waarom hij dat niet was? Wel, hij was bang geen prijs te krijgen, al vond hij zelf zijn autoped ook nog zoo mooi. ,,'t Is een vergelijkend examen had Vader gezegd en aan Bob uitgelegd, dat dit beteekende, dat er maar drie prijzen en misschien wel dertig of meer autopeds zouden zijn. dertig mooi versierde karre tjes, die het er alle op toegelegd hadden nummer één, twee of drie te zijn. Daar zag Bob een jongen in een wagen tje aan den kant van de breede laan Bob meende eerst, dat de jongen vee! te groot was om gereden te worden, maar plotse ling begreep hij, dat het een ongelukkige Jongen was, die niet loopen kon geen autoped had! Bob zag duidelijk, dat de oogen van den jongen op zijn versierde karretje rustten. Natuurlijk vond hij 't mooi. maar zielig was het toch voor hem! Lang bleven zijn gedachten echter niet bij den anderen jongen. Daar ging de jury rond: dat waren drie dames en twee hee- ren, die zouden aanwijzen, wie een prijs kreeg, vertelde Vader. Bob voelde zijn hartje kloppen, toen zijn karretje aandachtig bekeken werd. De dames en heeren schreven iets op. Zou, zou.... dat een prijs beteekenen? Maar nee, ze hadden het ook bij andere autopeds gedaan en deden het nu bij de volgende. Lang duurde dat wachten! En Bob keek weer naar den jongen in het wagentje. „Vind je 'm mooi?" vroeg hij op eens. „Prachtig! Je wint vast een prijs!" ant woordde de ander. Nu vond Bob den jongen op eens heel aardig en vroeg: „Hoe heet Je?" „Jaap Wolters. En jij?" „Bob de Vries", luidde het antwoord. ,,'t Is net een karretje uit een boek met dat mooie opschrift!" vond Jaap. „Heb je veel boeken?" vroeg Bob. „Nou, een kast vol! Je mag wel eens wat van me komen leenen, hoor!" Daor 't gesprek met zijn nieuwen vriend viel Bod wonder boven wonder! het wachten toch niet zoo héél lang Daar kwam de jury ai weer en.... zag Bob goed? 't Leek, of die aardige dame. die een groot schip in de hand hield, naar hem keek! Zoo... zou....? Ja. werkelijk! In 't volgend oogenblik zei zij: „De prijs voor de meest origineel ver sierde autoped een schip is gewon nen door Bob de Vries, 'n Bijzonder aardig idee, vooral dat opschrift: „Zeg het met bloemen"!" Bob danste van plezier. Zoo blij was hij met het schip. Vol trots liet hij het Vader en Moeder, die aan den kant stonden, zien en wat keek die arme Jaap er naar! „Als ik mag. kom ik eens bij je en dan breng ik het schip mee!" zei Bob spon taan. „Graag!" antwoordde de ander. Vader droeg het schip, terwijl Bob zijn karretje in den optocht meevoerde En toen hij den volgenden dag met zijn prijs bij Jaap was, die niet uitgekeken raakte, zei Jaaps Moeder lachend: „Jullie zegt het niet met bloemen maar met een schip en boeken!" „Maar 't kwam toch door de oioemen. Moeders goudsbloemen!" vond Bob. (Nadruk verboden). GOEDE OPLOSSINGEN VAN DEZE WEEK ONTVANGEN VAN: Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Corrie Harteveld. Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Ida Maria de Graaf, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Ma- rietje van Vliet, Bernard van Vliet, Janne- man Bronsgeest, Alida Stikkelorum, Rie Harteveld. Prijna Hartevelt, Janny Harte- velt, Cootje Hartevelt, Coba Wassink, Saartje Poeliejoe, Corrie Poeliejoe, Meintje van den Berg. Jan Choufour, Jannie Werk, Ali Varkevisscher, Wim Evers, Paul La- man, Wim Laman Marietje Laman, Niesjc Korenhof, Sophietje de Ridder, Suze La- bordus, Ans Outshoorn, Margje Sieders, Trees Groeneveld, Geertje Sieders, Wies Groeneveld, Rietje Boom, Marie Brokaar. Annie Schipper, Anneke Sloos, Corry van Mastrigt, Rika Prenen, Bernardina Pre- nen, Marietje Prenen, Johanna Outshoorn, Piet en Trieneke van Manen, Jo van Rijn, Willy van Rijn, Mappy Rührwiem, Bep en Jopie van Gorsel en Herman van Gorsel en Lena Helfensteyn (alsjeblieft voortaan met inkt schrijven of met heel duidelijk zwart potlood, ik had zóóveel moeite om het te lezen), Jaap Kruit, Bep van Koo peren, Emma de Groot, Geertruy de Groot, Alida van der Holst, Tine van der Pot, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen, Cornells Spoelstra, Josiena Moutenberg, Suze Redel.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15