CORRESPONDENTIE. WATER IN DEN WIJN DOEN. Mooie ansichten in dank ontvangen van: Piet en Trieneke van Manen uit Marken. Vijftal van Vliet uit Groenendaal Heem stede. Rika de Graaf uit Gouda. Lydia Bo- termans uit Haarlem. Geertrui en Emma de Groot uit Amsterdam. Bep van Koope ren mooie ansicht uit Haarlem. Al zijn er lang niet zóóveel brieven als anders, doordat er zoovelen uit logeeren zijn, toch liggen hier nog aardig wat, die om antwoord vragen, dus daar begin ik nu maar aan. Corrie Harteveld ik zag aan je brief dat je nu weer in Katwijk aan Zee bent, zeker veel genoten in Scheveningen? Ja hoor ik heb al telkens een eindje mogen rijden. De nieuwelingen Geertje Sieders, Margje S'eders, Ans Outshoorn en Coba Wassink, zijn mij welkom, mogen mij Tante noemen en als ze willen raadsels en anecdotes stu ren. Mien en Bep Groenhuyzen ja hier is het nu ook mooi weer, een prachtige Zondag en gelukkig nog geen erge hitte, want bij groote hitte mag ik niet uit. Alida van der Holst dat zal wel een heer- Hik feest zijn geweest op Oud-Poelgeest met al die Zondagsscholen en dan al die jeugd te zamen zingen, dat klinkt zoo mooi Geertruy en Emma de Groot dat was jammer hoor, dat jullie toen 's Donderdags slecht weer troffen met het boottochtje van Amsterdam naar huis. Je ziet in het begin der correspondentie dat ik de an sicht heb ontvangen. Jaap Kruit als je weer terug bent uit Amsterdam, hoor ik zeker wei of je plezier hebt gehad. Bep van Kooperen ik ontving de brief dien Dickie mij schreef met de raadsels die je zelf had opgelost. Ik hoop dat je veel plezier zult hebben in Haarlem en veel mooi weer. nu is het heel goed. Jo en Willy van Rijn heerlijk hoor Jo dat Je weer thuis bent en het goed maakt, nu kan je nog wat van je vacantle ge nieten na het ziek zijn. Johanna Outshoorn je heb je brief nog mooi op tijd weggebracht, want hij zat in het pakket dat ik om half een uit Lei den kreeg. Drie zusjes Prenen. neen verleden week Donderdag troffen jullie geen mooi weer om naar zee te gaan, het is nu veel beter weer. droog, zonnig en toch niet te heet. Corry van Mastrigt zoo, doe je toch mee al logeer je in Delft, dat is flink hoor, maar als je er niet veel tijd voor hebt. hoeft het heusch niet. Anneke Sloos ga Je naar Leeuwarden logeeren. dan kan je natuurlijk niet mee doen, dan later maar weer als je terug bent. Wies en Trees Groeneveld je hebt gelijk, ik had in heel langen tijd niets van jullie gehoord, misschien gaat het nu voortaan weer beter en gezellig als de 2 vriendinnen meedoen en jullie het met elkaar kunt in sturen Zeker, stuurt maar nieuwe raad sels Niesje Korenhof je noemde al heel wat op. waar je heen bent geweest. Ja grappig hè die groote aap die met een poes speelt. Drietal Laman wat heeft Rietje een goe den verjaardag gehad, ze hebben je be dorven hoor. En nu van Wim zoo'n mooi beteekend en bekleurd vel papier. Veel ple zier op vaders verjaardag. Alida en Koosje Stikkelorum nu dit raad sel zal ik later eens plaatsen. Spelen jullie prettig in de vacantie. Ali Varkevisser ja nu was jij alleen, in de vacantie ontbreken er altijd zóóveel. Gezellig dat Moeder weer aan tafel mag eten, ik begrijp best dat je het heerlijk vindt Ik zoek ook allerlei bezigheden die ik op bed kan doen, schrijven, lezen, hand werken als het grof is, want fijn kan ik niet zien in bed. Jannie Werk dat weet ik wel de speel tuin De Bataaf daar rijd ik ook wel eens langs Veel plezier in Rotterdam. Janneman Bronsgeest dat kan ik heel best begrijpen dat je het niet zoo prettig vond toen het schuitje op en neer danste doordat er een groote boot voorbij ging. Heb 1e nog wat gevangen? Vier zustje Hartevelt Ik miste jullie wel verleden week en begreep wel dat jullie uit logeeren waren, want jullie doen zoo trouw mee. Jammer dat jullie niet veel mooi weer hebt gehad. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Tante langstaart kwam logeeren Bij familie Poezekat Met haar allerjongste: Nellie. En dat was toch wel zoo'n schat! Alle nichtjes, alle neefjes Speelden met de kleine Nel Enverwenden haar - geen beetje! Dat beviel t' logéetje wel. Zij kreeg menig leker hapkie En ze mauwden haar in slaap. Net als Moeder soms een lied zingt Bij het bed van onzen Jaap. Na een tijd ging Tante Langstaaij Met haar Nellie weer terug. Alle Poezekatjes vonden: Och. de tüd gaat veel te vlutl Bij het afscheid was 't een wuivenI En een goedendag-gemauw! Duid'lijk zeiden z' in hun taaltje: L Tante, kom met Nel toch cal, Bij ons allen weer logeeren! —I Tante wuifde met haar noot F (Net als Nellie) tot het hoekje Van de Poezekatten-goot. Toen kon niemand ze meer zien en Gingen d' and'ren in de zon Nog eens babb'len over Nellie Die niet één goed misse nkon! (Nadruk verboden). Jaapje is een aardig ventje, maar hij wordt erg gauw boos. Als de broertjes he mheel onschuldig plagen of iets tegen hem zeggen, wat het baasje niet aanstaat, geeft hij een onaardig antwoord. Latei- heeft h ijdaar dan wel spijt van en is hij weer heel lief, maargebeurd is het een maal! Sinterklaas heeft ook al eens tegen hem gezegd, dat hij niet zoo gauw boos mag worden. Ernstig heeft Jaapje beterschap beloofd, maar het is nu al bijna September en veel beter is het niet geworden. Dat heeft Moe der gisteren nog tegen hem gezegd. Hij speelt buiten voor het open raam en wil juist iets aan Moeder vragen, als hij Vijftal van Vliet wat een reuzengezel- schap 240 kinderen en 150 volwassen men- schen, ik begrijp dat daar heel wat auto bussen voor noodig waren, dat zal een vroolijke reis zijn geweest, er is zeker veel gelachen en gezongen onderweg. Josiena Montenberg en Suze Redel ge zellig hè samen oplossen en dan samen wegbrengen. Zijn Jullie nichtjes? Heb je een zelfden oom want er staat: onze oom won een medaille met zwemmen. Allen heel hartelijk gegroet. Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN. Den Haag, v. Beuningenstraat 42. Later nog in dank ontvangen aardige briefkaart uit Volendam van Geertruida Blote De vorige week te laat ontvangen brie ven van: Ploonie Hillebrand (ga gerust meedoen), Jannie Bavelaar, Saartje Poeliejoe, Corrie Poeliejoe. een vreemde damesstem hoort, 't Is niet en Tante Lotty of Tante Mies ook Dus vindt Jaapje het niet noodig zil vertoonen. Hij zal Moeder dan later wi een touwtje vragen. Daar hoort hij plotseling zeggen „Antje is niet sterk en daarom br< maar niet op haar, als ze iets niet goedl of vergeet. Ik doe tegenwoordig maar water in den wijn, want ik wil niet op baar worden". Jaapje gaat weer met zijn wagentic len. maar 't Hikt wel. of Moeders w in zijn ooren blijven hangen, 't Ventje heel ernstig en zün lippen prevelen Moeder noch dé vreemde dame merki echter wat van in de kamer. Een uurtje later komen de groote gens uit school en omdat het zoo wan schenkt Moeder hun en Jaapje ieder glas limonade in. in plaats van een thee. Dat smaakt! Plotseling zegt Piet de middelste broertjes: ..Moeder, er is zoo'n klein ukkepukki| de klas gekomen, net zooiets als Jaapje". Jaapje kriigt een kleur, wil iets onaai terugzeggen, maar gaat dan haastig ziin half-uitgedronken glas naar Mi en vraagt- „Wilt u alstublieft wat water in limonade doen. Mam?" Moeder voldoet aan het verzoek van jongste en vraagt: Was de limonade te sterk Jaapje' „Nnee. Mmams!" stottert het vei „m—maar anders wword ikke boos! Eerst kijkt Moeder even verwond heeft Jaapje door het open raam verst wat zij straks tegen haar bezoekster zegd heeft! CARLA HOOC (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14