DE STRIJD IN SI'AiYJ] LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 13 Augustus 1931 GEMENGD NIEUWS, Kleine vorderingen der nationalisten EACli k MM VERLOOFD PAAR VERDRONKEN. JOL OP DE REEUWIJKSCHE PLASSEN OMGESLAGEN. Bij het zeilen met een jol op de Reeuwijksche plassen zijn sistermiddas een 21-jarig meisje en haar 25-jarige verloofde verdronken. Een twaalfjarig jongetje uit Gouda, dat ook in de jol zat. wist zich zwemmende te redden. De 25-jarige Gosse van der Werf uit Woudsend (Fr ,i. die met zijn verloofde, de 21-jarige mejuffrouw Fopke Vollema even. eens uit Woudsend en haar moeder bij de familie Westerhof te Gouda logeerden, gin gen gisteren met het twaalfjarig zoontje van de familie Westerhof. naar Reeuwiik om od den heerlijken zomerdag od de mooie Dlassen te gaan zeilen. Aan de olas Elfhoeven huurden zij een iol en trokken de Dlassen od. Het was ideaal zeilweer. Volgens de mededeeling van den heer van der Werf was hii een ervaren t 'r en had hii ook zelf in ziin woonplaats een boot. Er was geen enkele omstandigheid die een ongeluk deed vreezen. Toch moet zich iets onverwachts hebben voorgedaan, toen de jol zich ter hoogte van de doorvaart tus- schen de Dlassen Elfhoeven en 's Graven- broek bevond. Od ongeveer honderd meter uit den wal aan de Groene Reede is plotseling de jol omgeslagen, waardoor alle drie inzittenden te water geraakten. Mei Vollema en de heer van der Werf. die niet konden zwem men. verdwenen in de diepte. De 12-iarige B Westerhof. die wel zwemmen kon, trachtte den wal te bereiken, doch werd spoedig ODgepikt door den heer Hullemans, die met ziin motorboot in de nabijheid was. en terstond hulo bood Hoewel dadeliik van Elfhoeven hulD verscheen en de badvrouw der zweminrichting herhaaldelijk heeft ge doken. was het niet mogelijk een of beide slachtoffers te ontdekken. Nadat de Dolitie met een Dlaatselijken geneesheer was ver schenen. is naar de slachtoffers gedregd. Vrü spoedig werd mej. Vollema opgehaald. Zü bleek onder het zeil terecht te zijn ge komen. De urenlange Dogingen om door kunstmatige ademhaling de levensgeesten od te wekken, faalden. Toen het andere slachtoffer met de dreg niet werd gevon den heeft de Dolitie. bügestaan door in woners van de gemeente, met de zegen gevischt, Herhaalde trekken eaven geen resultaat Het stoffeliik overschot van .mei. Vol lema is naar het lijkenhuis der gemeente overgebracht. De twaalfjarige jongen, die er het leven afbracht, kon geen bepaalde oorzaak van het ongeval ODgeven Zij zaten bii elkaar, zoo vertelde hii en lachten erom hoe de wind in de zeilen sloeg. En in eens wa.s het gebeurd Toen hii in het water lag. heeft hii de beide anderen niet meer gezien. MEDEMBLIK IS WEER „MUGGENBLIK". Plaag der gevleugelde insecten opnieuw begonnen. De muggen, die tot voor eenige weken vele IJsselmeergemeenten tot een plaag wa. ren. doch daarna plotseling waren ver dwenen, zijn teruggekeerd. Vooral te Medemblik en omgeving, aldus het „Hbld." is de lucht weer vervuld met muggengezoem. Ontelbare legioenen dezer insecten beijveren zich het den menschen zoo lastig mogelijk te maken. Aan den Oosterzeedijk te Medemblik heerscht de plaag het ergst. Voor den wielrijder en den automobilist is het bijna niet mogelijk zich voort te be wegen. De wielrijder is gedwongen een stofbril te dragen en indien het mogelijk ware ooren, neus en mond gesloten te houden. Hierdoor kan hij echter toch niet voorkomen, dat de insecten zich zelfs door de boven- en onderkleeding van hun slacht offer weten heen te wringen. Den automobilist is het geraden alleen indien hij in het bezit van een ruitenwis- scher van bovenstbeste kwaliteit is zich op den dijk te begeven, nadat hij den radiator heeft gepantserd met horrengaas. De muggen vliegen anders in de gaatjes van den radiator waardoor de luchttoevoer wordt afgesneden en de motor warm loopt. Eenerzijds schrijft men de terugkomst van de muggen toe aan den Oostenwind, die de insecten uit het IJsselmeer zou ver drijven, Anderzijds is men echter van mee rling, dat deze muggen afkomstig zijn van een tweede broedsel. Deze meening wordt gesteund door de voorspellingen, waaraan deskundigen zich dit voorjaar hebben be- waagd, dat de muggen in Mei j.l. te voor schijn gekomen, zouden verdwijnen, doch dat zij in de maand Augustus in versterkten getale zouden terugkeeren. En hoe is deze profetie bewaarheid! Dê straatlantaarns zijn wederom door de muggen in beslag genomen, de winkelramen zijn wederom door hen bezet. De winkeliers ziet men. met stofzuigers gewapend, de muggen te lijf gaan. De bakkers kunnen geen ander brood dan krentenbrood, liever gezegd: brood met zwarte puntjes produ- ceeren. Medemblik snakt naar adem! In letter lijken zin: buitenshuis is het niet geraden den mond te openen, indien men geen prijs stelt op de consumptie van muggen! En ook in figuurlijken zin! Wanneer zullen van overheidswege maat regelen worden getroffen tot verdelging van de muggen? Men beweert, dat bij verbetering van de IJsselmeer-fauna, wanneer de visschen de muggenverdelgers bij uitnemendheid zich in aantal zullen hebben uitgebreid, ook verbetering in de toestanden van nu zal zijn waar te nemen. Ieder Medemblikker hoopt daarom van harte dat het den IJsselmeervischstand welga HET AVONTUUR VAN DE DEMPO. ANGSTIGE OOGENBLÏKKEN VOOR DE OPVARENDEN. De Rotterdamsche corr. van het Handels blad heelt na aankomst van het s.s. Dempo nadere bijzonderheden vernomen over den gevaarlijken tocht langs de Spaansche kust, waarover wij reeds een en ander ge meld hebben. Nabij - Algeciras is het stoomschip in een zone geraakt, waarin de Spaansche kust- batterijen en eenige oorlogsbodems van de Spaansche regeering elkaar hevig aan het beschieten waren. Reutertelegrammen heb ben op 10 Augustus mededeeling gedaan van 't feit. dat een der oorlogsschepen het schip als pantser zouden hebben gebruikt, om ongestoord de vlucht te kunnen nemen. Dit blijkt niet juist te zijn. maar dat neemt niet weg. dat de positie, waarin de Dempo heeft verkeerd van dien aard is geweest, dat het ieder oogenblik door een granaat getroffen had kunnen worden. Volgens kapitein Van Duyl heeft het ge beurde slechts weinig te beteekenen gehad. „Ik laat mij niet als pantser gebruiken' aldus de kapitein. „Op het oogenblik, dat er gevaar dreigde, heb ik het roer omgegooid om de Spaansche kust zooveel mogelijk te ontwijken, verder vertel ik u niets meer". Aan inlichtingen van passagiers is het volgende ontleend: Na aankomst te Gibraltar heeft de Dempo een groot aantal Spaansche vluchtelingen aan boord genomen. Onder hen bevonden zich geestelijken, die zich vermomd hadden en zoodoende onopgemerkt Gibraltar had den kunnen bereiken. De vluchtelingen, waaronder veel vrouwen en kinderen, wer den in derde en vierde klasse appartemen ten ondergebracht. Des avonds heeft de Dempo Gibraltar verlaten om koers te zet ten naar Lissabon, waar de vluchtelingen ontscheept zouden worden. Reeds te Gibral tar had men het kanongebulder, dat uit de richting van Algeciras kwam, gehoord. Nabij Tarifa gekomen, bemerkten de pas sagiers, dat drie Spaansche jagers en een kruiser de kust aan het beschieten waren. Het vuur werd beantwoord door de kust- batterijen. waarachter zich de rebellen be vonden. Van het schip af zag men rook en vlammen tegen een donkeren avondhemel, waaruit bleek, dat de granaten van den jager hun doel niet hadden gemist. Vele passagiers van de Dempo zagen daarop een groote rookwolk uit een van de Spaansche jagers opstijgen, waaruit viel op te maken, dat het schip was getroffen. Het oorlogsvaartuig blies den aftocht, een dik. zwart rookgordijn achter zich latend, blijkbaar om de rebellen het richten te be letten. Een aantal passagiers was - van meening, dat het rookgordijn slechts dien de om de kustbatterijen in den waan te brengen, dat de Dempo de kruiser zou zijn, zoodat men aan boord van het oorlogs vaartuig voor verdere beschieting gevrij waard zou blijven. De positie van de Dempo was op dat moment zeer gevaarlijk. Op slechts 125 meter afstand van het schip vielen de granaten in zee. Andere passa giers beweren, dat er granaten over de Dempo heen gevlogen zijn. De Dempo maakte dadelijk een scherpe zwenking en zette toen koers in de rich ting van de Afrikaansche kust. Tijdens de beschieting heerschte er aan boord een zeer nerveuse stemming, vooral onder de vluchtingen, wier zenuwen toch reeds, na al hetgeen zij in Spanje hadden beleefd, tot het uiterste waren gespannen. Bij de be schieting liepen eenige opvarenden in al lerijl naar de sloepen, hoewel er nog niet de minste reden was om te vreezen, dat het schip zou zinken. In de salons zijn eeni ge dames flauw gevallen. De bemanning van de Dempo wist door krachtig optreden een paniek aan boord te voorkomen en de passagiers tot kalmte te brengen. Eenmaal buiten de gevaarlijke zone was de rust aan boord weer spoedig teruggekeerd. Het leven nam zijn dagelijkschen gang. De vluchtelingen zijn allen te Lissabon aan wal gegaan. WERKMAN ZAAGDE RUSTIG EEN HOOGSPANNINGSLEIDING DOOR. Toevallig niet door den stroom getroffen. Gistermorgen was te Middelburg een werkman bezig in een put bii de Lange- vielebinnenbrug een naar hii meende buiten gebruik komenden telefoonkabel door te zagen. Men had hem echter een verkeerden aangewezen en zoo zaagde hii in een kabel van het electriciteitsbedriif. waarop een stroom van 560 Volt stond. Waarschijnlijk doordat aan de zaag een houten handvat zat is de man ongedeerd gebleven. Wel ontstond brand door kort sluiting in een schakelk'stie dat tegen een Daal van de bovenleiding is aangebracht. Het kastje werd vernield. De tramdienst was in zooverre gestoord, dat de Markt aanvankelijk niet kon worden bereikt. Süoedig waren maatregelen geno men om dit verkeer te herstellen. Tel. o AUTO RIJDT TEGEN EEN BRUG BIJ BEILEN. Slachtoffer ernstig gewond. Te Smalbroek bij Beilen is gistermiddag omstreeks vier uur een auto-ongeluk ge beurd waarbij mei. H. vrij ernstig werd gewond, aldus de Tel. De heer J. Kn„ hoofdinspecteur van een verzekeringsmaatschappij kwam met een auto uit de richting Beilen en reed naar Hoogeveen. Even voor de brug over het Linthorst- Homankanaal te Smalbroek werd hii door een naar voorbijgangers afgeleid, met het gevolg, dat de auto uit de bocht vloog en met groote snelheid tegen de brug ODreed. De leuning dezer brug knaDte doormidden en drong tusschen de beide voorste zit plaatsen door tot achter in de auto. waar mei. H. was gezeten. Hevig bloedend werd zii door omstanders uit de auto bevrijd. De kleeren waren het slachtoffer gedeeltelijk van het lichaam gescheurd. De auto was boven het kanaal aan de brug blijven hangen. Bii afwezig heid van den plaatselliken geneesheer ver leende dr. Hirschfeld geneesheer van het krankzinnigengesticht Beileroord. het slachtoffer de eerste hulD. Mei. H. werd Dei- auto naar het gesticht vervoerd. De auto van de verzekeringsmaatschappij is zwaar beschadigd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. MOTOR GESLIPT EN TEGEN BOOM GEBOTST. JONGETJE ONDER VRACHTAUTO EN GEDOOD. MIJNWERKER DOOR VALLEND GESTEENTE GEDOOD. Hedenmorgen omstreeks vijf uur is de houwer C. van Boven, terwijl hij in de ondergrondsche werken van de staats mijn „Hendrik" aan den arbeid was, door plotseling uit het dak vallend gesteente docdelijk getroffen. Van Boven was 35 jaar, gehuwd en va der van een kind. Hij was woonachtig te Rumpen. Ernstig verkeersongeluk te Eemnes. Op de straat, welke de gemeente Eemnes met Laren verbindt, is gistermiddag ter hoogte van den Molenweg, een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij het tienjarig zoontje van den heer De Groot uit Laren werd gedood. De familie De Groot kwarn per rijwiel uit de richting Eemnes naar Laren gereden. Voorop reed de moeder, dan volgde het tieniarig zoontje en daarachter de vader. Aan de linkerzijde van den straat weg. ter hoogte van den Molenweg waar het wegdek wordt hersteld en waar een stapel steenen langs den weg is geplaatst, stond een groentewagen: uit de richting Laren naderde een vrachtauto uit Huizen. De moeder was iuist de vrachtauto ge passeerd toen het zoontje door een daar od den weg liggenden steen de macht over het stuur verloor en tegen de vrachtauto ODreed. De jongen bleef od den weg liggen. Een sDOedig aanwezige geneesheer uit La ren constateerde den dood van het jongetje. TRAMBOTSING TE DEN HAAG. Gisteravond omstreeks half zeven heeft od de kruising KranenburgerwegGroot- hertoginneiaan te Den Haag een botsing D'aats gehad tusschen een motorwagen van lijn 11 en lijn 3. waardoor drie passagiers lichte verwondingen oplieoen. Een motorwagen van liin 11. die zich van Scheveningen naar het station H.S.M. begaf zag zich Dlotseling od het kruispunt de baan versperd door een bijwagen van lijn 3. De bestuurder van liin 11. de veertig jarige L. D. J. v. d. K„ probeerde met alle macht te remmen, maar de wagen reed door en botste tegen lijn 3 aan. welke werd bestuurd door den 47-jarigen trambestuur der W. H. B. L. Het voorbalcon van liin 11 vloog met daverend geweld tegen den bil wagen van liin 3 waardoor de beide wa gens ernstig beschadigd en de ruiten ver nield werden. Een drietal inzittenden van den biiwazen van lijn 3 kon zich niet tijdig enoeg meer van hun zitplaatsen verwij deren en 1'cd verwondingen op Zoo kreeg mevr. A. T, R. v R„ 63 iaar oud wonende in de Snelliusstraat. kneuzingen aan de •'invers en schaafwonden aan het rechter been De 38-iarige J. C. B„ uit de Bussum- schestraat. lieo een kneuzing od aan ziin neusbeen en aan zijn scheenbeen. De 24- ïarige mei. M J. L. .uit de Soortlaan. werd aan de linkerelleboog gekwetst. Twee gewonden. Oo den rijksweg te Reuver is gisteravond od het nieuw beteerde weggedeelte een motorrijder geslipt en tegen een der langs den weg staande boomen terechtgekomen. Het motorrijwiel, werd daarbij geheel vernield: de beriider en duo-Dassagiere werden tegen den grond geworpen. Onmid dellijk na het ongelukreed een dokters auto voorbij. De inzittende dokter nam de beide gewonden oo en bracht hen naar het ziekenhuis te Tegelen. Hier bleek, dat de toestand van de beide slachtoffers zorg wekkend was. De heer heeft verschillende fracturen ODgelooDen terwijl de dame eenige hoofd wonden en een hersenschudding had. De bestuurder en de dame z"n uit Maas tricht afkomstig en waren od weg naar Venlo. INBRAAK BIJ KREYMBORG TE APELDOORN. Door een agent van politie werden gis terochtend de sporen van een inbraak ont dekt in het groote oand van de firma Kreymborg en Co. aan de Hoofdstraat te Apeldoorn. Bij een door de politie inge steld onderzoek kwam aan het licht, dat in den nacht inbrekers het gebouw ziin binnengedrongen en een groote partij hee- renjassen en heerenmodeartikelen hebben ontvreemd. Een Dakket heerenmodeartike len dat reeds was klaar gezet, hebben de inbrekers, vermoedelijk bij een overhaaste vlucht, achtergelaten. Het electrische kas register werd geforceerd. Hieruit werd een bedrag van tien gulden en een flink be drag aan postzegels ontvreemd. De waarde van het ontvreemd goed loont in de hon derden guldens. De Inbrekers hebben zich toegang verschaft door een glas in lood raam uit een der kleedkamers te breken, langs welken weg zii eveneens weer ver dwenen NEDERLANDER VERONGELUKT BIJ BRUSSEL. Te Ukkel bij Brussel heeft gistermiddag een botsing plaats gehad tusschen een auto en een motorfiets welke laatste bereden werd door den Nederlander Cvril Reunis of Rénis. De motorrijder werd tegen den grond geslingerd, terwiil de motor eenige meters ver werd meegesleurd en geheel werd vernield. Het slachtoffer werd be wusteloos en met zware wonden opgeno men en naar het ziekenhuis overgebracht, waar hii is overleden. Van 't front. Er heerscht te Burgos groote vreugde over de inneming van Tolosa. het belang rijkste industrie-centrum van Guipuzcoa. Er bevinden zich namelijk in dit stadje groote beteekenis is voor een goede voor- groote betecekenis is voor een goede voor bereiding van het offensief tegen San Sebastian. In het hoofdkwartier van de nationale troepen is men bijzonder voldaan over de wijze, waarop de operaties in dezen sec tor werden geleid. Twee colonnes, die onder commando stonden van de luitenant-kolonels Cayela en Latorre, slaagden Maandagavond er in de stad van het Oosten en van het Wes ten uit te omsingelen. Het hoofdkwartier van de regeerings- trocpen, dat gevestigd was in het klooster van de Esculapen en in een ander naburig aan den rand van de stad gelegen gebouw, werd met succes gebombardeerd. De bevolkig van Tolosa bereidde den binnenrukkenden nationalen troepen een hartelijke ontvangst. De regecringstroepen, die de stad bezet hielden, waren ruim vierduizend man sterk. Zij trokken zich terug naar het Noord-Oosten. Van Tolosa uit is de opmarsch voort gezet. Gistermiddag werd aan de Franseh- Spaansche grens nog steeds kanonvuur gehoord uit de richting van Irun. Verscheidene vliegtuigen van de natio nale strijdkrachten vlogen over het nog door regc-eringstroepen bezette gebied en wierpen bommen op San Sebastian. In den avond waren Mola's afdeelingen Irun tot op drie kilometer genaderd. San Sebastian is waarschijnlijk tenge volge van de overwinning der nationalis ten in Tolosa en de inneming van het zes kilometer benoorden deze stad gelegen Vlllabona plotseling geheel van aspect veranderd. De bevolking begint de stad te verlaten en de roode miliciens, die in de straten patrouilleerden, zijn verdwenen. Aangezien de watertoevoer door de na tionalisten is afgesneden, moeten de be woners zich aan de buiten de stad gelegen fonteinen en bronnen van water trachten te voorzien. Badajoz, in het Zuiden, heet thans ge heel omsingeld door de nationalistische troepen, terwijl de stad door een hevig bombardement geteisterd werd. Het schijnt dat de guardia civil opnieuw in opstand is gekomen en tezamen met de carabiniers en douane-officieren, de roode militie bestrijdt. Overal in de stad worden barricaden opgeworpen: vrouwen en kinderen trach ten zich over de Portugeesche grens in veiligheid te stellen; zij worden door de Portugeesche grenswacht opgenomen verder geleid: de mannen worden ontw pend en geïnterneerd. Strijdlied van de nationalist^ Sedert enkele dagen worden de radii zendingen van Sevilla, Burgos en Sa; gossa geopend en gesloten met de forscj marsch „Los Voluntarios". Deze man is zeer populair onder de troepen van nationalisten en is een soort van vol! lied geworden. Bloedige wraakneminj De speciale correspondent van het ui sabonsche blad „Diario de Noticias" maal melding van een vreeselijk bloedbad, dl in de aan de spoorlijn Sevilla-Merida si legen stad Cazalla de la Sierra is aarJ richt. Vierduizend volksfrontstrijders zo den, nadat zij door de nationalisten va slagen waren, naar genoemde stad gt vlucht zijn en daar uit wraak 107 natij nalistisch gezinde inwoners hebben net geschoten. Te Madrid zouden vele buitenlandscl communisten aan de treinen deelnen aan de controle der passagiers. In de grootste gevangenis van Madrl bevinden zich op het oogenblik achtltó honderd aanhangers van generaal Franf onder wie een groot aantal officieren onder-olficieren van het MadriieensC| garnizoen, voor zoover deze niet reeds va moord zijn of in den strijd zijn gesna veld. De Italiaansche vliegers in Frans! Marokko veroordeeld. De Italiaansche vliegers, die gearrestei zijn in Noord-Afrika na een noodland! met hun vliegtuig zijn veroordeeld totj maand gevangenisstraf en 200 frsi boete. De commandant, Giiigertl verklaar] dat hij als civiel door een handelsfirma dienst was genomen, om materieel in buitenland af te leveren. Hij erkende, dl de toestellen met mitrailleurs bewape waren en geen herkenningsteeken dn gen. Verder verklaarde hij, dat hij en z! kameraden den avond voor hun verti waren gewaarschuwd, dat zij van Sard! naar Spaansch-Marokko moesten vliegi Deze verklaringen van Giligerti werdi door zijn makkers bevestigd. De non-interventfl In politieke kringen te Berlijn verzekel men, dat de Duitsche regeering gistel avond haar goedkeuring heeft gehecï aan het Fransche voorstel tot niet-inmen ging in Spaansche aangelegenheden, oiq der slechts dit eene voorbehoud, dat ha: voldoening zal worden gegeven met bel trekking tot de teruggave der Duitscra vliegtuigen, die door de Spaansche auto] riteiten in beslag zijn genomen. SPOORWEG-ONGELUK OP KOREA. Op Korea heeft een ernstig spoorweg-on geluk plaats gehad, doordat tengevolge van een hevigen slagregen de grond onder een spoordijk was weggespoeld. Twintig personen zijn hiierbij om het leven gekomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. VIER DORPEN DOOR STORM VERNIELD. Vier Servische domen, genaamd Pridvo- riza, Salatin. Vucia en Lesciak ziin door een hevigen storm vernield. PLEIZIERVAARTUIG DOOR ZEILJACHT GERAMD. Een scheepsbotsing, die nog vrij goed is afgeloopen, heeft gisteren plaats gehad ter hoogte van Margate, waar een klein Engelsch zeiljacht met de pleizierboot, „Errex Queen" in botsing kwam. Terwijl het jacht spoedig zonk, en de reddingboot van de pleizierboot de vier inzittenden in veiligheid trachtte te brengen, bleek, dat de „Essex Queen" zoo zwaar beschadigd was, dat de 250 passagiers, die zich aan boord bevonden, direct door een ander schip, dat zich gelukkig juist in de nabij heid bevond, moesten worden overgeno men. NOODWEER AAN DE FRANSCHE ATLANTISCHE KUST. Uit alle Fransche provincies, met uitzon dering van het kustgebied aan de Middel- landsche Zee, wordt hevige neerslag gemeld, welke overpl groote schade heeft aange richt. Het meest werd de Fransche Atlantische kust geteisterd, waar ontzettende regens vielen. In de buurt van Bologne-sur-Mer, St. Omer en St. Paul zijn alle te velde staande gewassen vernield. De materieele schade wordt geraamd op 12 millioen francs. Groote terreinen staan onder water en de landwegen zijn op sommige plaatsen in stroomen veranderd. Veel vee is omgekomen. Het verkeer is in verscheidene streken zelfs op groote ver bindingswegen, geheel onderbroken. Op het eïland Noirmoutier, dat voor de kust van de Vendee ligt, is in de kerk de bliksem geslagen. Te Herbiers. niet ver van Sabies d'Olonne gelegen, zijn twee landarbeiders door den bliksem getroffen. Ook bij Belfort woedt sedert de afgeloopen 24 uur een hevig noodweer, dat aanzienlijke schade heeft veroorzaakt. Het verkeer moest worden stopgezet. NOODWEER IN KOREA. Domei" meldt, dat het noodweer in mldden-Korea den omvang van een ware ramp heeft aangenomen. Door een berg- storting zijn twee dorpen bedolven en 28 inwoners gedood. Talrijke personen zijn gewond, terwiil voorts nog tal van huizen verwoest zijn. V'WJCPt VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1936 Hilversum I 1875 M. 8.00 Vara, 12.00 Avro, 4.00 Vara, 9.00 Vpro, 11.00 Vara 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding Vpro 10.15 „De Notenkrakers" en zang 10.45 Voordracht 11.00 Vervolg concert 11.30 Gram.pl. 12.00 Kovacs Lajos' orkest en gram.-pi. 2.00 Tuinbouwpraatje 2.30 Dansmuziek 3,15 Olympisch Nieuws 4.00 Gram.pl. 4.30 Kinderuurtje 5.00 E. Walis en zijn orkest en gram.pl. 6.45 „De nieuwe Gulliver", causerie 7.03 Or gelspel 7.30 Gram.pl. 7.50 Nieuwsber. A.N.P. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.00 Olym pisch nieuws 9.00 „De mensch en 'het artistieke leven", causerie 9.30 Piano recital 10.00 „Rondom het vredesvraag stuk", lezing 10.30 Gram.pi. 10.00 Avond wijding 11.00 Nieuwsber. ANP 11.05 Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.35—12.00 Gr.pl. Hilversum II 301 M. Algemeen Program ma, verzorgd door de Ncrv, 8.00 Schrift lezing 8.159.30 Gram.pl. 10.30 MoJ gendienst 11.00 Zang 12.15 Gram.jj 12.30 Ensemble v. d. Horst 2.00 Gram platen 2.30 Chr. Lectuur 3.00 Orge] spel 4.00 Pianorecital 4.45 Gram.pl. 5.30 Arnhemsch Strijkkwartet 6.30 Tuia bouWpraatje 7.00 Berichten 7.15 Lit^ raire causerie 7.45 Reportage Nieuwsber. ANP 8.15 Orgelconcert „Zakenbrieven in levende taal", causerie 9.30 Ncrv-Strijkorkest (om 10.00 BerichU ANP 11.0011.30 Gram.platen, hierJ Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11.05 Orgelconcert 11.35 Het Serge Krish Septet 12.20 Grd 12.50 Dansmuziek 1.35 Het Birminl ham Ladies' Trio 2.20 BBC-Northerif orkest 3.20 Het Buxton Spa Orkest 4.20 Het Hotel Victoria Orkest 5.05 Gram platen 5.35 Populair concert 6 41 Olympisch nieuws 6.00 Vervolg conf eert 6.20 Berichten 6.45 Olympisa nieuws 7.00 Dansmuziek 7.35 Hej Ralph Elman Sextet 8.05 Sportpraatje - 8.20 Operette-uitzending 9.20 Voordraf 9.40 Fluitrecitai 10.00 Berichten 10.20 „Down to the sea in ships", causerie-j 10,40 Viool en piano 11,3512.20 Dan muziek. Radio Paris 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram platen 11.20 Orkestconcert 2.50 Gram platen 4.50 dito 5.50 Kamerorkest 8.20 Zang en piano 9.05 Operette-uitzen] ding 11.05—1.05 Orkestconcert. Keulen 456 M. 6.20 Populair concert 8.20 Gevar. concert 9.20 Gram.pl. Olympisch nieuws 12.20 Omroeporkest eJ solisten 2.20 Omroep-Amusements-otf kest, populair orkest en solisten, en Olymf pisch nieuws 8.301.15 Zie Deutschlanffl sender. L Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 M Alexys' orkest 1.302.20: Gram.pl. -€ 5.20 Gram.pl. 6.50 J. Schnyder's orkest 8.23 Vlaamsch Kwartet 9.20 J. SchnyB der's orkest 10.50 Gram.pl. 484 12.20 Gram.pl. 1.30—2.20 J. SchnyderB orkest 5.20 Harmonica-recital 6JB Gram.pl. 6.50 Pianorecital 7.35 Zal® 8.20 J. Schnyder's orkest 9.40 Gram® platen 9.50 Zang 10.05—11.20 Gram« platen. Deutschlandscnder 1571 M. 8.30 Oo® roeporkest en solisten 11.05 Scheep® weerbericht 11.05 Dansmuziek cn popu lair concert 1.101.15 Sluiting. GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EU DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 14 Augustus. Ie programma: lederen dag van 8—fl uur: AVRO. VARA enz. 2c programma: lederen dag van 8—w uur: KRO. NCRV. enz. 3c programma: 8.00: Keulen 13.15: Brussel VI. 14.20: Keulen 20. Londen Reg. plm. 22.15: Brussel VI. 22 30: Brussel Fr. 4e programma: 8.00. Brussel VI J div 10.35: Droitwich 18.20: diver: - 18.45: Droitwich 20.20: Gram.rni G.R.D. 22.20: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 4-4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12