Hollandsdie roeiers hebben geen succes LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Donderdag 13 Augustus 1936 In alle heats geslagen. FEEST VAN DEN VREDE. TWEE MET STUURMAN. Gistermiddag werden de Olympische roeiwedstrijden te Gruenau voortgezet on der precies dezelfde weersomstandigheden als Dinsdag. Ook gisteren waren de wa tersportliefhebbers in grooten getale op gekomen om de races bij te wonen. Begonnen werd met het nummer twee met stuurman, waarvoor door ons land was ingeschreven met de Njord-roeiers K. J. Hardemann. E. W. de Jonge en stuur man J. F. van Walsem. Onze Twee startte in de tweede heat en lag direct achter bij de ploegen van Frank rijk en Denemarken, die oogenblikkelijk na den aanvang een zeer geringen voorsprong namen. Achter de leiders volgden Zwitser land en Joego Slavië, daarna kwam Japan en tenslotte lagen de Hollanders op de zesde plaats. Veel is er gedurende de race niet gewijzigd. De stand bleef vrijwel de zelfde en Frankrijk roeide net hard genoeg om de leiding te blijven behouden, die voor de finish nog werd vergroot. De Hol landsche Twee maakte wat team- en wa terwerk betreft een goeden indruk. Onze landgenooten roeiden rustig, maar zij wa ren niet hard en snel genoeg, zoodat zij er niet in konden slagen zich een plaatsje naar boven te werken. Frankrijk won in den tijd van 7 min. 38.4 sec. Holland werd zesde in den tijd van 7 min. 56 sec. De gedetailleerde uitslag luidt: le serie: 1. Duitschland 7 min. 27.3 sec. 2. Italië 7 min. 33.6 sec. 3. Hongarije 7 min. 36.6 sec. 4. Polen 7 min. 53.9 sec. 5. Ver. Stater. 7 m. 55.6 s. 6. Brazilië 8 m. 13.7 s. 2e serie: 1. Frankrijk 7 min. 38.4 sec. 2. Denemarken 7 min. 41.1 sec. 3. Zwitserland 7 min. 48.7 sec. 4. Zuid-Slavië 7 m. 53.4 sec. 5. Japan 7 min. 55.5 sec. 6. Nederland 7 m. 56 sec. De herkansingsraces. Het resultaat van de loting voor de her kansingsraces van het nummer Twee met stuurman, welke heden worden gehouden, luidt als volgt: Eerste heat: 1. Nederland, 2. Zwitser land. 3. Ver. Staten, 4. Denemarken. 5. Brazilië. Tweede heat: 1. Italië. 2. Zuid-Slavië. 3. Japan. 4. Polen. De beide eersten van iedere herkansings heat komen met de winnaars van de voor wedstrijden, Duitschland en Frankrijk, in de finale, welke morgen zal worden ver- roeid. Hongarije heeft zijn ploeg terugge trokken. DE VIER ZONDER STUURMAN. De Nereus-Vier. die Dinsdag zoo uiterst succesvol geroeid heeft in het nummer Vier met stuurman kwam gisteren in de zelfde samenstelling, M. Schoorl (boeg), H. Bartlema, P. Regout, S. de Wit (slag), uit in het nummer Ongestuurde Vier tegen de ploegen van Zwitserland, Italië en En geland. Na bij den start eenmaal te zijn teruggeroepen, waren de ploegen voor den tweeden keer goed weg, terwijl de Zwitser- sche Vier oogenblikkelijk een kleinen voor sprong nam. Engeland volgde uitmuntend, terwijl Italië in razend hoog tempo daar achter volgde met Holland op de vierde plaats. Het was al dadelijk te zien. dat de fameuze Zwitsersche Vier niet veel moeite zou hebben deze race te winnen. De Zwit sers sloegen een laag tempo, maar met zeer feilen doorhaal en in prachtige ba lans. De Engelsche ploeg deed niet veel voor hen onder, maar een bedreiging vor men was onmogelijk. De Italiaansche Vier roeide in het tempo, dat wij van deze Zui derlingen gewend zijn, maar buitengewoon practisch was dit niet. daar zij niet of weinig op de leiders inliepen. Tegen deze drie sterke tegenstanders konden de Hollandsche roeiers niet op. Wat de Wit ook probeerde, steeds weer werd een inlooppoging met een spurt be antwoord. Op 1000 meter verstuurt de Italiaansche boeg zich en de Hollandsche Vier komt daardoor in vuil water te roeien. Hierdoor wordt de afstand tusschen Italië en Hol land nog grooter. De volgorde ondergaat hoegenaamd geen verandering meer en wanneer de Zwitsers vlak voor de finish nog eens spurten loo- pen zij zienderoogen uit op de Engelschen, die zij rustig hadden laten bijkomen. Vol komen onbedreigd gingen zij als eerste door de finish ln den tijd van 6 min. 27.2 s. Onze landgenooten maakten een tijd van 6 min. 46 sec. Gezien het verschil tusschen de Hol landsche gestuurde en ongestuurde Vier, lijkt het ons vrijwel zeker, dat er besloten wordt de inschrijving in het ongestuurde nummer terug te trekken en zich van nu af aan alleen tc con- centrecren op de Gestuurde Vier, waar in misschien een succesje valt te be halen. De volledige resultaten der series waren: le heat: 1. Duitschland 6 min. 22.5 sec. 2. Oostenrijk 6 min. 32.1 sec. 3. Denemar ken 6 min. 36.8 sec. 4. Hongarije 6 m. 40.7 s.. 5. Ver. S taten 6 m. 41.4 sec. 2e heat: 1. Zwitserland 6 min. 27.2 sec. 2. Engeland 6 min. 30.8 sec. 3. Italië 6 min. 34.5 sec. 4. Nederland (Nereus 4) 6 min. 46 sec. I De loting voor de herkansing van het nummer Vier zonder stuurman, had het I volgende resultaat: 1. Oostenrijk. 2. Denemarken, 3. Ver. Sta ten, 4. Nederland. Tweede heat: 1. Italië. 2, Hongarije. 3. Engeland. De nummers 1 en 2 van iederen herkan singsheat komen morgen met de winnaars van de voorwedstrijden, Duitschland en Zwitserland, in de finale. DE HERKANSING DER SKIFFS. In de tweede heat van de herkansings races voor het Skiffnummer startte onze landgenoot H. ten Houten, die zich Dinsdag niet had weten te plaatsen. Wij dienen dadelijk te zeggen, dat de Hollandsche skiffeur gisteren heel wat ver standiger gevaren heeft aan eergisteren. Terecht mengde Ten Houten zich niet ln den strijd, die spoedig na den start ont brandde tusschen den Italiaan Steinleitner en den Amerikaan Barrow. Onze landge noot roeide nu zijn eigen race en daarom maakte hij nu ook een beteren indruk. Weliswaar kwam hij niet te pas aan den titanenstrijd tusschen Barrow en Stein- heltner, maar het valt te prijzen,, dat hij er niet aan dacht deze snelle en stoere knapen bij te houden. Want niettegen staande het feit. dat Ten Houten als derde arriveerde na de eerste 800 M. vierde te hebben gelegen, heeft hij nu bewezen een I inderdaad veelbelovend skiffeur te zijn, die zijn eigen kracht kent. Hij voelde op 1000 M. den Zuid-Afrikaan Youell te kunnen passeeren en daarom deed hij het. Maar hij wist eveneens, dat zoowel Steinleitner als Barrow voor hem onbereikbaar waren en daarom begon hij er niet aan. Barrow passeerde in zijn eindspurt den Italiaan en won in den tijd van 7 min. 31,3 sec. De uitslagen waren: Eerste heat: 1. Oostenrijk 7 min. 27,7 s.: 2. Noorwegen 7 min. 32,8 s.: 3. Estland 7 min. 44,1 sec.: 4. Hongarije 7 min. 45,9 sec. Tweede heat: 1. Ver. Staten 7 min. 31,3 s.: 2. Italië 7 min. 31,4 sec.: 3. Nederland (Hans Ten Houten) 7 minuten 48,6 sec.: 4. Zuid-Afrika 8 min. 4,7 s. Derde heat: 1. Argentinië 7 min. 38,7 s.; 2. Tsjecho-Slowakije 7 min. 45,4 sec.: 3. 3. Frankrijk 7 min. 49 sec.: 4. Zuid-Slavië gaf op. Vierde heat: 1. Canada 7 min. 31 sec.; 2. Australië 7 min. 33,2 s.; 3. Brazilië 7 min 40.7 s.: 4. Uruguay 7 min. 52,4 sec. De indeeling van de halve finale van het Skiffnummer, welke ook heden wordt ge roeid, luidt als volgt: Eerste heat: 1. Argentinië; 2. Polen; 3. Ver. Staten: 4. Duitschland. Tweede heat: 1. Engeland; 2. Oostenrijk; 3 Zwitserland; 4. Canada. De eerste drie aankomenden van iederen heat komen morgen in de fnale. DOUBLE SCULL. De resultaten der series van het nummer Double Scull luiden: Eerste heat: 1. Frankrijk 6 min. 46,5 s.: 2. Polen 6 min. 50 s.; 3. Hongarije 6 min. 51,9 s 4. Australië 6 min. 55,6 sec.: 5. Vereen. Staten 6 min. 55,6 s.; 6. Tsj. Slowakije 7 min. 7,2 s. Tweede heat: 1. Duitschland 6 min. 41 s.: 2. Engeland 6 min. 44,9 s.; 3. Zwitser land 6 min. 56,9 sec.; 4. Zuid-Slavië. 7 min. 17,7 sec.: 5. Oostenrijk 7 min. 21,1 sec.; 6. Brazilië 7 min. 26,3 s. De loting voor de herkansingsraces van het nummer Double Scull had tot uitslag: Eerste heat: 1. Brazilië; 2. Australië; 3. Zwitserland; 4. Hongarije; 5. Polen. Tweede heat: Ï.Engeland; 2. Zuid-Slavië: 3. Oostenrijk; 4. Tsj. Slowakije; 5. Vereen. Staten. De herkansing vindt heden plaats. De beide eersten van iedere heat komen mor gen in de finale met de winnaars van den voorwedstrijd Frankrijk en Duitschland. DE ACHTRIEMSGIEKEN. De uitslagen van de series van het num mer achtriemsgieken zijn: Eerste heat: 1. Amerika 6 min. 0,8 s.; 2. Engeland 6 min. 2.1 sec.; 3. Frankrijk 6 min. 11,6 sec.; 4. Japan 6 min. 12,3 sec.; 5. Tsj.-Slowakije 6 min. 28,6 s. Tweede heat: 1. Hongarije 6 min. 7,6 s.; 2, Italië 6 min. 9,1 s.: 3. Canada 6 min 14,3 s.; 4. Australië 6 min. 21,9 s.; 5. Brazilië 6 min. 33,2 sec. Derde heat: 1. Zwitserland 6 min. 8,4 s.; 2. Duitschland 6 min. 8.5 s.; 3. Zuid-Slavië 6 min. 15,5 s.; 4. Denemarken 6 min. 18 s. De loting voor de herkansing had tot resultaat: Eerste heat: 1. Duitschland; 2. Austra lië: 3. Denemarken; 4. Tsj. Slowakije. Tweede heat: 1. Italië; 2. Japan; 3. Zuid- Slavië; 4 Brazilië. Derde heat: 1. Frankrijk: 2. Canada; 3. Engeland. Deze herkansing vindt ook heden plaats. De nummers 1 van iederen heat komen morgen met de winnaars van den voor wedstrijd, de Ver. Staten, Hongarije en Zwitserland, in de finale. SLUITINGSPLECHTIGHEID TE KIEL. Gisteravond vond aan den Hindenburg- oever op het terrein bij de Bellevuebrug te Kiel de sluitingsplechtigheid van de Olym pische zeilwedstrijden plaats. Het Olym pische vuur. dat negen dagen in den mast van den Hansakcch. welke midden in het vaarwater was geankerd, gebrand had, werd uitgedoofd en de Olympische vlag ge streken. De plechtigheid werd door een enorme menigte bijgewoond. Nadat in een grooten halven cirkel eenige militaire eere compagnieën waren opgesteld, volgde het défilé van de zeilers van 26 landen, die door het publiek geestdriftig werden toegejuicht. De vlaggen van de landen, die aan de zeil wedstrijden hebben deelgenomen, wapper den aan de hooge masten, die de witte zui len met de vijf Olympische ringen en de vergulde olijftakken, flankeerden, alles be schenen door de felle lichtbundels van de schijnwerpers. De plechtigheid werd door een groot aan tal autoriteiten bijgewoond. De leider van den Duitschen zeilbond, Kewes, las voor de tienduizenden de namen van de Olympi sche winnaars voor. HET INCIDENT PERU—OOSTENRIJK. NOG KANS OP OVEREENSTEMMING. Inzake het incident PeruOostenrijk in het Olympisch voetbaltournooi waren er gisteravond nog onderhandelingen gaande tusschen de olympische ploeg van Peru en de F.I.F.A.. waarbij de kans op overeen stemming niet onmogelijk was. Inmiddels heeft de buitengewone gezant en gevol machtigd minister voor Peru te Londen, Benavides, een verklaring afgelegd tegen over een specialen verslaggever van de Berliner Lokalanzeiger over de betrekkin gen tusschen Duitschland en Peru. Hij zelde het te betreuren, dat dit incident heeft plaatsgehad en hij verklaarde zich verplioht te voelen, als stichter van nage noeg alle Peruaansche sportorganisaties, en als vertegenwoordiger van Peru in het internationaal olympisch comité, aangaan de deze pijnlijke kwestie voor de openbaar heid der gansohe wereld vast te stellen, dat geen enkele Duitsche instantie iets met de zaak heeft uit te staan. De Olym pische ploeg van Peru is van den eersten dag af zeer tevreden geweest over de ont vangst in Duitschland. Zij heeft met eerlijk gemeenschapsgevoel en met diepe vreugde over de verzorging welke van haar van de zijde van Duitschland is ten deel gevallen, aan de Spelen deelgenomen, niet om te overwinnen maar om uitdrukking te geven aan het gevoel van sportieve kameraad schap. De F.I.F.A. heeft het Peruaansch voetbalelftal kaarten ter beschikking ge steld voor het bijwonen der voorrondewed strijden, waarbij zich eenige moeilijkheden van teohnischen aard hebben voorgedaan, doch waarvoor geen enkele Duitsche in stantie verantwoordelijk is. De ploeg ls door de houding van de F.I.F.A. tegenover Peru volkomen verrast. Bij de onderhan delingen heeft men geëischt, dat Peru op grond van zijn overwinning tegenover Oos tenrijk verder zou mogen spelen ln de vol gende ronden. Men heeft zich bereid ver klaard na de finale van het voetbaltournooi een vriendschappelijken wedstrijd tegen Oostenrijk te spelen. Te Lima, de hoofdstad van Peru, was de vreugde over de over winning van Peru in het voetbaltournooi tegen Finland en Oostenrijk zeer groot geweest. De berichten over de incidenten heeft men met een zekere opwinding, ontvangen. De demonstraties in Lima, waarbij ook de Duitsche en Oostenrijksche gezantschappen betrokken werden, zijn niet door Peruanen, doch door vreemde elementen veroorzaak' De gezant verklaarde, dat men hier met communisten te doen zou hebben gehad, die er meermalen op uit zouden zijn ge weest Peru met nabuurstaten en met groote Europesche mogendheden in con flict te brengen. De gezant heeft na ont vangst van het bericht over de demonstra ties den president van Peru ln een uitvoe rig telegram medegedeeld op welk een har telijke wijze de olympische ploeg van Peru te Berlijn was opgenomen. Ieder lid van de Peruaansche ploeg is bereid te verklaren, dat wij het grootste gevoel van dankbaar heid tegenover Duitschland bezitten. Wij bewonderen dit land nog meer dan vroeger, omdat wij gasten mogen zijn bij deze olympische spelen. Onze sympathie geldt niet slechts het Duitsche volk, maar ook de Duitsche regeering. Wij zullen in eiken mogelijken vorm tot uitdrukking brengen, dat wij Duitschland vereeren ook wanneer wij moeten vertrekken, omdat wij ons tegen de beslissing van de F.I.F.A. ver zetten. Het Chileensche olympische comité heeft in tusschen besloten, den Ohileenschen chef de mission een volmacht te verstrekken, volgens welke hij in overleg met de andere Zuid-Amerikaansche delegaties te Berlijn kan beslissen over het al dan niet verlaten der olympische spelen. Het comité heeft daarbij vastgesteld, dat deze daad van solidariteit jegens Peru niet is gericht tegen Duitschland of het Duit sche olympische comité maar bedoeld is als protest tegen de beslissing van de F.I.F.A., waarbij de wedstrijd Oostenrljk- Peru opnieuw werd vastgesteld. HET OLYMPISCH BOKSTOURNOOI. G. C. Dekkers in de kwart finale. Gistermiddag heeft in de Deutschland- halle onze middengewicht bokser, G. C. Dekkers zijn eerste partij gebokst, en wel tegen den Deen Andreasen. De Deen. die ondanks dezelfde gewichtS' klasse veel zwaarder was dan onze land genoot, bijna een hoofd boven hem uitstak en over een veel langeren armslag be schikte, bleek een harde punch te hebben want de eerste ronde was nog maar nau welijks begonnen of Dekkers kreeg een stoot op de kin, die hem op de knieën bracht en de scheidsrechter had reeds tot zes geteld, toen de Hagenaar pas weer overeind kwam. Hij bleek zich toen ook volkomen te hebben hersteld, al bleef hij voorzichtig boksen, omdat voor hem in deze ronde toch geen punten meer te be halen vielen. Reeds in deze eerste ronde bleek echter nog, hoeveel beter het boksen van Dekkers was en over hoeveel meer techniek hij beschikte dan zijn tegenstan der, die daarentegen veel meer lichaams kracht had. In de tweede ronde zorgt Dekkers ervoor, de harde punch van den Deen te ontwij ken en plaatst hij een aantal keiharde linksche en rechtsche stooten op de kin van den Deen, die eenmaal op de knieën en tot twee maal toe in de touwen gaat. Deze ronde ls geheel voor Dekkers en ook in de derde ronde blijft onze landgenoot voortdurend in de meerderheid, zoodat hij met een ruime puntenvoorsprong overwin naar blijft. Nicolaas uitgeschakeld. Gisteravond werd de kwarteindstrijd ge bokst in het vedergewicht, waarbij onze landgenoot Nicolaas tegen den Zuid Afri kaan Catterall uitkwam. In de eerste ronde was de Zuid Afrikaan iets meer in den aanval, doch over het al gemeen was het meer een verkennen van eikaars krachten en hadden de stooten, die geplaatst werden, vrij weinig uitwerking. In de tweede ronde had Nicolaas zich uitstekend hersteld. Van hem ging meer initiatief uit en hij wist enkele goede stoo ten te plaatsen, doch door het feit, dat hij zijn dekking vergat, kon de Zuid Afrikaan erin slagen toch meer punten door de wei nige, maar goed gerichte stooten, te ver zamelen. In de derde ronde werd het meer een lijf-aan-lijf werk en toen de jury na af loop den uitslag bekend maakte, behoefde het geen verwondering te wekken, dat Catterall als winnaar op punten werd ge noemd. Een fout in het boksen van Nicolaas was, dat hij te weinig met beide handen werkte, terwijl ook zijn reageeren op beslissende momenten veel te langzaam is, waardoor goede kansen verloren gaan. ONDERHOUD MET DE BAILLET LATOUR. BERLIJN BETEEKENT DE GRENS VAN HET MOGELIJKE. De president van het I.O.C., Graaf de Baillet Latpur. heeft tegenover een ver tegenwoordiger van de .Berliner Nacht- ausgabe" ziin meening te kennen gegeven over de organisatie van de Olympische Spelen te Berlün. Hij zelde. dat men er in geslaagd was, het hoogst mogelifke op dit gebied te be reiken en dat dit tevens de waarschuwing inhield in de toekomst niet het boven matige te verlangen. De organisatie der spelen moet rekening houden met het prestatievermogen van alle landen. Daar om ls een elastische organisatie nood zakelijk. Graaf de Baillet Latour verklaarde in dit verband, dat hij zich Olympische Spelen zou kunnen voorstellen, waarop aanzienlijk minder deelnemers zouden verschijnen dan te Berlün. Indien slechts die mannen en vrouwen naar de spelen komen, die een werkelijk kans op de overwinning hebben, dan zouden ook kleinere landen in de gelegenheid ztin. de internationale soort- ieugd te ontvangen. Vanzelfsprekend zal steeds een groot aantal toeschouwers nood zakelijk zltn Een grooter stadion te bouwen dan Ber lün ter beschikking heeft gesteld, zou een gevaar vormen voor het contact tusschen deelnemers en publiek. Het Berlünsche stadion beteekent de grens van het mo gelijke. Wat de deelneming aan de spelen te Tokio betreft, zeide de president, dat het aantal athleten, dat naar de Japansche hoofdstad zal gaan misschien de helft zal bedragen van het aantal Berlünsche deel nemers. doch dit zou naar zin opvatting geen achteruitgang beteekenen. De om standigheden en de verkeerstechnische mogelijkheden van ieder land moeten tel kens den omvang van de Spelen bepalen. Daarin ligt de hoogste waarde der spelen, zooals De Coubertin deze steeds heeft ge zien en zooals ook Duitschland haar heeft opgevat. „Wij kunnen ons hier open over uitspre ken". vervolgde graaf de Baillet Latour. „Deze kant van den vrede behoort niet tot het terrein van een minister van bulten- landsche zaken of zelfs van een minister van oorlog. Het is slechts iets wat de menschen aan gaat. In een periode, waarin de eene staat democratisch wordt geregeerd en de andere den volkswil op andere wtizen tot uitdruk king doet komen, is het van het grootste belang dat de menschen uit de verschil lende landen in de sportwedstrijden om de hoogste eer kampen welke de wereld, de jeugd deelachtig kan doen worden. Wanneer hier honderden Franschen eenige weken in Berlün tezamen met Duitschers sport beoefend hebben, dan gaan zij vanzelfsprekend met betere en zuiverder gedachten over Duitschland weer naar huis. In dezen zin zltn de Olympische Spelen een feest van den vrede. Wij heb ben dit feest te Berlijn dagelüks beleefd. Dat was het hoogste, wat ons bii de Olympische Spelen kon worden geschon ken o DE VERDEEUNG DER OLYMPISCHE MEDAILLES. Na den elfden wedstrijddag zijn de Olympische medailles als volgt over de diverse landen verdeeld: gouden zilveren bronzen Duitschland Vereen. Staten Finland Zweden Italië Hongarije Frankrijk Japan Engeland Tsjecho-Slowakije Oostenrijk Nederland Estland Egypte Zwitserland Canada Noorwegen Argentinië Turkije Nieuw Zeeland Polen Letland Zuid-Slavië Australië België Denemarken Mexico Phillppijnen 19 18 25 19 14 7 6 6 6 6 5 7 6 4 5 6 1 3 6 5 4 4 4 6 3 6 2 3 5 0 3 4 2 3 2 6 2 1 3 2 1 2 1 8 3 1 2 5 1 2 0 1 1 0 1 0 1 1 0 0 0 2 2 0 1 1 0 1 0 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 -O NEDERLANDSCHE SABEL SCHERMERS IN UITSTEKENDEN VORM. THANS EEN GROOTE OVERWINNING OP TSJECHO-SLOWAKIJE. Onze sabelschermers hebben zich ook ln de tweede ronde tegen Tsjecho Slowakije van hun besten kant laten zien. De Tsje chen, die op overtuigende wijze van Grie kenland hadden gewonnen, werden door Nederland met niet minder dan 12—4 ge slagen. De zeer intensieve training, welke de Nederlandsche sabelschermers den laat- sten tijd hebben doorgemaakt, laat zich nu terdege gelden, Onze nationale kampioen Mosman, die ook nu weer zijn kracht zocht ln bliksem snelle aanvallen, won evenals in den wed strijd tegen Chili alle partijen. De uitslagen lulden Faber wint van Benedik en Hildebrand en verliest van Jungmann en Frass-Frie- denfeldt. Ontvangen treffers 15. gegevsi treffers -17. Montfoort wint van Jungmann, Frass-Friedenfeldt en Hildebrand en ver. liest van Benedik. Ontvangen treffers 12 gegeven treffers 18. Mosman wint van Benedik, Frass-Frle. denfeldt, Hildebrand en Jungmann Ont vangen treffers 8, gegeven treffers 20. Van Wieringen wint van Benedik, Hilde brand en Jungmann en verliest van Frass- Friedenfeldt. Ontvangen treffers 13, gege ven treffers 15. De poule-indeeling voor de halve finale luidt: Poule 1: Italië, Polen, Frankrijk en Oos tenrijk. Poule 2: Ver. Staten, Nederland ea Duitschland. ZWEMMEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN- VAN DE ZIJL. Gisteravond zijn de onderlinge wedstrij. den van De Zijl gehouden. De uitslagen luiden: 25 M. schoolslag meisjes van 1214 jaar: 1. Maartje Brugman 27.6 sec. 2. Wolly Bi;- gelaar 27.9 sec. 3. Dolly Verhoeven 28.6 sec. 25 M. schoolslag jongens van 1214 Jaar: 1. C. Lepelaar 24.6 sec. 2. Joh. Bey 25.6 sec. 3 J. Dreef 26.2 sec. 50 M. vrije slag meisjes van 1416 jaar: 1. S. v. Duuren 45.6 see. 2. T. Bilderbeek 47.4 sec. 50 M. schoolslag jongens: 1. J. Koninj 48.6 sec. 2. A. Faasse 49.4 sec. 3. W. van Schaick 56.2 sec. 50 M. rugslag dames: 1. E. W. Arnoldus 46 sec. 2. M. v. d. Mey 54 sec. 3. G. v, d, Lelie 55.8 sec. 50 M. schoolslag heeren: Een spannen de race, die in de laatste 20 M. beslis! werd. 1. W. Geeve.40 4 sec. 2. W. Hassel- bach 42.6 met handslag. 3. D. Kraaienbrink 42.6. 4. A. Kraaienbrink 46.6 sec. 25 M. vrije slag meisjes van 1214 jaar: 1. Dolly Verhoeven 27.2 sec. 2. Maartje Brugman 29.6 sec. 3. Willy Biegelaar 30.2 s. 25 M. vrije slag jongens van 1214 jaar: 1. J. Dreef 21.4 sec. 2. C. Lepelaar 23.6 sec, 3. Joh. Bey 26.2 sec. 50 M, rugslag jongens van 1416 jaar: 1. C. Boekkooi 46.2 sec. 2. J. Blansjaar 48.2 sec. 3. A. Faasse 57.4 sec. 50 M. rugslag meisjes 1416 jaar: 1. C. v. d. Lelie 53 sec. 2. H. Swanenburg 56.2 s. Dames-Veteranen: 1. Mevr. Stoute-Ra- mak. 2. Mevr. Mooten. 3. Mevr. Groene- weg. 4. Mej. Ramak. 5. Mevr. Swanenburg. 50 M vrije slag jongens van 14—16 jaar: 1. C. Boekkooi 39.4 sec. 2. A. Faasse (op gegeven). 100 M. vrije slag heeren: 1. J. de Loot 1 min. 15 sec. 2. A. Sanders 1 min. 16 sec. 3 P. Lut 1 min. 17.8 sec. Een aardige race, waarbij Sanders, door dat hij tegen een paal aanzwom, den wis selbeker. uitgeloofd door de Zwemver. „De Zijl" moest afstaan aan zijn clubgenoot de Loof. 50 M. schoolslag meisjes van 14—16 jaar: 1. H. Swanenburg 49.2 sec. 2. S. v. Duu ren 51.8 sec. 3. F. Verstraaten 53 sec. 50 M. schoolslag heeren veteranen, met voorgift: 1. C. Broers, 1 min. 15.6 sec. 2. W. v. d. Berg 1 min. 18 sec. 3. A. Broers 1 min. 18.2 sec. 4. P. Lepelaar 1 min. 19.6 s. 50 Meter rugslag heeren: 1. H. Kapaan 41.2 sec. 2. F. v. d. Horst 45.6 sec. 3. W, Geeve 45.8 sec. 50 M. schoolslag dames: 1. E. W. Arnol dus 45.6 sec. 2. Rie v. d. Mey 51.6 sec. 3. Jo v. d. Mey 53.1 sec. 50 M. vrije slag heeren: 1. J. Blansjaar 33 sec. 2. A. Sanders 33.2 sec. 3. P. Versluys 33.6 sec. 4. P. Lut 33.8 sec. 5. J. de Loof 34.2 sec. Onderwater-zwemmen dames: 1. E. w. Arnoldus 25"/: M. 2. H. Swanenburg 23 M, 3. C. Dreef 20'/! M. Onderwater-zwemmen heeren: 1. M. Ar- bouw 27 M. 2. A. Kraaienbrink 26'/: M. 3. F. v. d. Horst 25 M. Bal-verwerpen (twee worpen): 1. J. t. i Mey 9'/j en 9V» M. 2. Rie v. d. Mey 8Vt en 9 M. 3. Marie v. d. Mey 8 en 8'/> M. 4. C. Dreef 7en 8'/» M. Gemengde estafette: Ploeg 7 tijd 2 min. 5 sec. (dames S. v. Duuren, B, Blok en de heeren K. Kraaienbrink, H. Kapaan en r. Versluys. 2. Ploeg 2: tijd 2 min. 7,6 sec. 3. Ploeg 4: tijd 2 min. 9,4 sec. Twee waterpolo-wedstrijden, nJ. die tus schen De Zijl IV—S.Z.V. I en de tweede nederlaagwedstrijd van de Zijl I en H.Z.C I (Den Haag) vormden het besluit van dezen geslaagden avond. De eerste wed strijd eindigde in een 32 overwinninf voor de gasten, terwijl de laatste ontmoe ting na een 02 achterstand, een gelll» spel werd (22). WATERPOLO. POELMEER I—H. P. C. H 3—3. Voor de nederlaagserie vond deze wed strijd te Oegstgeest plaats. Door verhin dering van dr. Llezenberg, werd de opstel ling van Poelmeer nogal gewijzigd. H.r.u. n was volledig. Dadelijk na het begin wist C. Witte dooi opzwemmen en een hard diagonaal sche den stand op 10 te brengen. De partije" wogen vrijwel tegen elkaar op, ofscnow het grootste gevaar van Poelmeer's ach terhoede kwam, die ditmaal versterkt wj met J. Ydens. Deze wist met een snei rush voor 't vijandelijk doel te komen o magnifiek in te schieten (20). Eindelijk had H.P.C. succes na een w«» van Poelmeer's achterhoede (2—1). "le mee kwam de rust. Na de pauze wist H.P.C. gelijk te m ken (22). Fel werd er om 't winnen doelpunt gestreden. Dit kwam van dena van B. Vroom, hierbij een beetje Se"^£r door een fout van den keeper van R-r- (32). Vlak voor 't eind wist Elfrink H.P.C. gelijk te maken (33). 4 Hiermee kwam 't einde van een zeer en sportlef gespeelden wedstrijd onder goede leiding van den heer Westerbr GOLF. WEDSTRIJD TE NOORDWIJK AAN llt De Noordwijksche Goliclub °fSa5srCde op Zondag een laatsten wedstrüd voor groote golfweek en wel tegen Bogey bisques naar keuze. Aantal bisques Vi H. C. (max 12).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10