LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 12 Augustus 1936 een onderhoud met de president van het n.o.c. schaken. het tournooi te nottingham. athletiek. zwemmen. dammen. RACIC motorsport. voetbal. duivensport. DE ORGANISATIE EN DE PRESTATIES DER NEDERLANDERS. Nog enkele dagen en de Spelen der elfde Olympiade zullen tof. het verleden behoo- ien. Vele actieven en officials zijn reeds vertrokken, de athleten zijn klaar, het einde van hockey- en voetbaltournooi is In zicht. Schieten, worstelen, gewlchthef- len, wielrennen, kanosport, vijfkamp. dat behoort alles tot het verleden. Alleen de memsport viert nog hoogtij, de roeiers zijn nog bezig en de ruiters besluiten, der traditie getrouw, de Spelen. In verband met bovenstaande heeft een verslaggever van het A. N. P. zich gewend lot den president van het Nederlandsch Olympisch Comité, mr. A. baron Schimmel- penninck van der Oye en hem zijn mee ring gevraagd over enkele punten, betrek king hebbend op het verloop der Spelen <n in het bijzonder Inzake de tot nu toe verrichte prestaties der Nederlandsche quipe. De verslaggever vroeg den N.O.C.-presl- ient in de eerste plaats naar zijn meening tter de organisatie. „Mijns Inziens, aldus de heer Schlmmel- pennlnck, is de organisatie te Berlijn uit slepend, zooals dat ook reeds bij de Win terspelen het geval was. Alles heeft een regelmatig verloop, de programma's worden op tijd afgewikkeld. Mijn indruk is, dat het organisatiecomité de materie volkomen beheerscht. Er zijn natuurlijk wel onvol komenheden. Een voorbeeld moge hier ge noemd worden, n.l. dat men zoo laat de definitieve samenstelling van het program ma voor den volgenden dag verneemt. Maar overigens, alles loopt perfect en vrat ik van de andere leden van het Inter nationaal Olympisch Comité heb gehoord, zijn zij ook zonder uitzondering tevreden". ,,Bent u niet bevreesd", vroeg de persvertegenwoordiger, „dat de Spelen langzamerhand een te uitgebreid ka rakter gaan aannemen?". „Inderdaad", luidde het antwoord. „Er dienst ernstig voor gewaakt te worden, dat deze zaak niet te groote proporties gaat aannemen. Er is onge twijfeld een streven waar te nemen tel kenmale beter, uitgebreider, grootscher voor den dag te komen. Daar schuilt een gevaar in en zeker zal deze aange legenheid een punt van nadere bespre kingen in het I.O.C. uitmaken. Men moet zich hoeden voor een overladen programma. Het is reeds onmogelijk om maar de helft van de wedstrijden te zien. Dat komt vooral ook, omdat alles in een tijdsbestek van 1G dagen moet zijn beëindigd. Op deze wijze wordt het vermoeiend voor iedereen, voor de actieven, voor de leiders en voor de toeschouwers niet het minst. Ook het aantal demonstraties zal m.i. in de toekomst moeten worden be perkt". „Weet u, wat vooral opmerkelijk is? De belangstelling is, in vergelijking met vorige Olympische Spelen, nog steeds stijgende. Men mag de waarde der Spelen niet over schatten. maar toch ook niet kleineeren. Want dat daarvan een groote invloed ten goede ook in ideëel opzicht, uitgaat, is volgens mijn persoonlijke meening. een aiet te ontkennen feit. Ook de sportieve prestaties blijven zich in stijgende lijn ontwikkelen, kijkt u alle nieuwe records maar eens na". De prestaties der Nederlandsche equipe kwamen hierna ter sprake. „Ik heb", aldus de N.O.C. voorzitter, „het grootste respect voor de verrichtingen van onze landgenooten. Drie gouden medailles gijn reeds in ons bezit, twee zilveren, zes bronzen, het is wat moeilijk te realiseeren. En dan te bedenken, dat we midden in de zwemwedstrijden zitten, dat onze ruiters ook nog aan de beurt komen en wie weet wat onze boksers en roeiers doen? De ath- letiek is prachtig vooruitgegaan, met onze ichermers wordt rekening gehouden, dat boorden we nog dezer dagen een bekend bnitenlandsch deskundige vertellen, de wielrenners hebben pech, gehad, maar niettemin ouder gewoonte voor medailles gezorgd, het kanosucces is niet te ontken nen, en ook van de andere takken van «port mogen de resultaten voor ons kleine landje meer dan bevredigend worden ge noemd". Tenslotte vormden de Spelen te Tokio nog een onderwerp van het gesprek. „Tokio is heusch niet moeilijker te be reiken dan Los Angeles", was de meening Jan den heer Schimmelpenninck". Maar Berlijn is toch wel wat dichterbij! In prin- tipe zullen we vanzelfsprekend deelnemen en we zullen zoo spoedig mogelijk met de 'oorbereiding dienen te beginnen. Bit den aard der zaak zal de ploeg niet (oo groot kunnen zijn als thans het geval Wat een heel groot bezwaar is, is, dat ®j deelnemers zoo langen tijd van huis «lm Men mag toch wel op drie maanden ((kenen. Dat zal wel moeilijkheden met de amateursbepalingen meebrengen. Ik ben overigens er van overtuigd, dat ook Japan alles en alles in het werk zal stellen om de organisatie onberispelijk te doen ver- loopen. Maar ook hier schuilt weer het ge vaar, dat het te grootsch zal worden aan gepakt. Daarom was ik persoonlijk voor stander om een klein land in 1940 de Spe len te laten organlseeren, dan zou men zeker van vereenvoudiging zijn geweest', aldus besloot de voorzitter van het Ne derlandsch Olympisch Comité het onder houd. EUWE WINT VAN VIDMAR. De uitslagen te Nottingham waren gis teren CapablancaAljechin afgebroken: Tylor wint van Tartakower: Lasker wint van Bogoljubow; Reshevsky remise met Winter: Thomas remise met Alexander: Botwlnnik remise met Fine: Vidmar verliest van Euwe; Flohr was vrij. De afgebroken partij uit de eerste ronde tusschen Bogoljubow en Tylor werd door eerstgenoemde gewonnen. De stand na de tweede ronde luidt: Euwe 2; Botwinnlk en Fine l'/ij Bogoljubow. Lasker, Thomas, Tylor en Winter elk 1; Capablanca 'ItAlexander, Reshevsky en Tartakower elk Aljechin Flohr Vidmar 0. Beteekent afgebroken partij. Deze ronde was een zeer belangrijke. Twee der grootste rivalen Aljechin en Ca pablanca speelden tegen elkaar. De span ning der ontmoeting werd nog verhoogd door het feit, dat de twee groot-matadoren, na den strijd om 't wereldkampioenschap in 1927 te Buenos Aires, elkaar voor het schaakbord niet meer hadden ontmoet. De strijdlust was bij beiden duidelijk te bemer ken. Aljechin verdedigde zich Hollandsch en bracht een paard naar e4. Capablanca viel uit met een paard naar b5 en dreef een zwarten looper naar d8. Een tijd lang ging de partij gelijk op. Er volgden steeds posi- tioneele manoeuvres. In het middenspel ontstonden enorme complicaties. Aljechin won de kwaliteit, maar moest spoedig door een tegencombinatie deze teruggeven. Dit was echter niet voldoende om een plotse- lingen aanval van Capablanca af te slaan. Aljechin moet wederom de kwaliteit geven en bij het afbreken staat Capablanca beter. Hij heeft drie lichte officieren en een pion voor twee torens. In deze partij deed zich het volgende incident voor: Bij den 36sten zet, waarbij de Cubaan aan de beurt was zijn zet in gesloten enveloppe af te geven, deed hij zijn zet voor het bord. liep weg, in de meening verkeerende, dat het nog geen tijd was af te breken en dus zijn tegenstander den zet moest afgeven. Alje chin voelde hiervoor échter niets en deed eveneens zijn zet voor het bord. De fout berust hier bij de tournooileidlng, die het gebruikelijke klokkensignaal achterwege liet, zoodat de spelers niet wisten, wanneer zij moesten afbreken. Na twee uur beraadslagen nam 't comité de volgende beslissing: Capablanca moet zijn zet afgeven, en de partij wordt ter beslissing aan de British Chess Federation voorgelegd, die dan moet beslissen wat er verder met deze partij zal moeten gebeuren. Dat Capablanca den zet af moet geven, is een onbillijkheid, daar hij twee uur lang gelegenheid heeft gehad, de stelling te be- studeeren, wat hem mogelijk maakt, zijn sterksten zet af te geven. EuweVidmar. Onze landgenoot Euwe heeft zijn tweede winstpunt door schitte rend spel geboekt. De partij had een inte ressant verloop. Euwe speelde een Tsiechi- sche verdediging. Tot den achttienden zet was de partij een herhaling van de 21ste partij uit de match EuweAljechin, welke indertijd te Ermelo werd gespeeld. Prof Vidmar paste een nieuwen zet, toren a 4 toe, weike door de analytici werd aanbe volen. Hij offerde een pion om het vrijere spel te verkrijgen. Euwe verdedigde zich echter uitstekend. Toen Vidmar door een looper te offeren zich liet verleiden een pion terug te winnen, waren de kansen ineens gekeerd. Euwe schijnt beter gezien te hebben. Hij r,am het Initiatief en zette een krachtigen koningsaanval op, welke onhoudbaar was. Na den 30sten zet gaf Vidmar den hope- loozen strijd op. Rechevsky—Winter. Eveneens een Tsjechische verdediging. De wit-speler koos een solide variant, kon echter geen voor deel uit de opening halen, en de dames wer den spoedig geruild. In een eindstand van toren en paard tegen toren en looper deed Rechevsky nog eenige winstpogingen, door van den damevleugel met zijn stukken te manoeuvreeren. Winter pareerde echter al. les en stelde remise voor, hetwelk door den Amerikaan werd geaccepteerd. Botwinnik—Fine Een meer levendige remisepartij was die tusschen Botwinnlk en Fine. In een Reti-opening, welke aan- vrnkelijk zich in theoretische banen be woog, bracht Botwlnnik door een pionoffer wat leven in de partij. Hij verkreeg een aardige aanvalsstelling met zijn twee loo- pers. Hier kon men de twee verschillende wedstrijdtypen in hun element zien. Bot winnik, de aanvalsspeler, Fine de verdedl- gingskunstenaar. Toen Fine nog in tijd nood geraakte dacht men reeds, dat het pleit beslist zou zijn, maar wie Fine in Zandvoort heeft meegemaakt, weet wel. dat dit weinig voor hem heeft te beteekenen. In tempo deed hij in deze moeilijke stel ling zijn zetten en hoewel hij een pion ver loor, had hij reeds gezien, dat hij remise kon behalen. Kort voor het afbreken werd daartoe dan ook besloten. LaskerBogoljubow. Dr. Lasker nam zijn verlies, dat hij in de eerste ronde tegen Fine had opgeloopen, zeer kalm op en maakte het den met wit spelenden Bogol jubow zeer lastig. In een Cambridge- springs-variant rukte hij met zijn centrum pionnen op en bereide een konings-aanval voor. Bogoljubow had hoop in zijn looper- paar. moest echter spoedig, om zich van den druk te bevrijden, een looper ruilen. Ook in deze partij speelde de tijdnood weer een groote rol. Bogoljubow moest bijna tempo spelen en zag geen kans, den doode- lijken aanval af te slaan. De partij werd toen afgebroken. Na de hervatting deed Bogoljubow nog slechts drie zetten, waarna hij opgaf. TylorTartakower. Een Aljechin- verdediging, die overging in een voortzet ting van de Weensche partij. Tartakower speelde zeer gewaagd en rukte zonder te rocheeren met zijn g-pion op. In het mid denspel was hij voortdurend in den aanval en wist door een geraffineerde manoeuvre zijn tegenstander een pion afhandig te maken. In tijdnood vergaloppeerde hij zich echter en maakte een blunder, die hem een stuk kosttte. In het eindspel met een stuk minder kon hij geen tegenstand bieden en gaf op. ThomasAlexander. Een Dame-Indi sche verdediging met de Rubinsteinvariant. Aanvankelijk had Alexander een gedrukt veld. Hij kon zich echter spoedig bevrijden en kwam zelfs in het voordeel. In het mid denspel maakten zij om de beurt een blun der, echter met dit verschil, dat Thomas een pion won. Dit materieel voordeel ech ter bleek spoedig niet tot het minst te lei den. De partij eindigde in remise. HET CONGRES VAN DE I.A.A.F. TWEE DEENSCHE ZWEMSTERS OVER DE GROOTE BELT. Een prachtige prestatie heeft de 17-ja- rige Deensohe zwemster Jenny Neumers- gaardt geleverd, door de Groote Belt over te zwemmen. Des morgens voor zeven uur al startte de zwemster van de-'Noordpunt van het eiland Langeland en zij kwam des mid dags om vier uur in Koersoer aan land. Zij heeft dezen in rechte lijn 21 K.M. metenden afstand afgelegd in rond negen uur, waarmede zij het Deensche lange afstand zwemrecord op haar naam bracht. Zij heeft zich echter slechts kort in het bezit van dit record mogen verheugen. De nieuwe houdster van dit record werd de Deensche zwemster Johanne Kraghik, die den 25 K.M. langen afstand tusschen het e('and Moen en het eiland See!flnd in den tijd van 13 uur aflegde. DE ZWEMWEDSTRIJDEN TE SASSENHEIM. De zwemwedstrijd over 1500 meter die aanvankelijk bepaald was op 15 Augustus is in verband met bezwaren van n Ned. Zwembond gesteld op 29 Augustus. Het programma is niet veranderd. A.D.C. (ALPHEN). Jubileumwedstrijden Ned. Dambond. De uitslag van de laatste ronde ivoor wedstrijden i voor de Jubileumwedstrijden van A.D.C. te Alphen is als volgt: E. S. v. Oort—K. v. Leeuwen afgebr.; J. Verseput J. Godthelp 1—1; G. ZijlstraJac. v. Oeve- ren 11; P. VerkadeJ. v. d. Horst 0—2. De eindstand is nog niet bekend, door diverse afgebroken partijen welke nog uit gespeeld moeten worden. Vast is het dat J. v. d. Horst voor A.D.C. zal uitkomen in de districtswedstrijden doordat hij 13 van de 14 punten behaalde. Wanneer deze wed strijden zullen aanvangen is nog niet be kend" De Europeesehe kampioenschappen 1938 te Parijs. Op den tweeden congresdag van de IA.AT. werd besloten de internationale dameskampioensehappen niet meer te doen plaats vinden, maar deze in de toekomst met de Europeesehe kampioenschappen te verbinden. De I.A.A.F. neemt van den internationalen vrouwen athletiekbond de organisatie over van het damesprogramma voor de Olympische Spelen op de voorge stelde wijze, waarbij dit wordt uitgebreid met het nummer 200 meter hardloopen, verspringen en kogelstooten, terwijl de ge vestigde dames-wereldrecords zullen wor den erkend. Een voorstel om het nummer snelwandelen op de baan weer op te nemen in het Olympische programma werd ver worpen. Besloten werd de Europeesehe kampioen schappen voor het jaar 1938 te Parijs te houden. De bevestiging van wereldrecords, met rugwlnd gemaakt, zal in de toekomst slechts dan geschieden, als de windkracht minder dan 2 seconden per meter bedraagt. De zes leden van den raad van bestuur werden voor de volgende twee jaar herko zen. De plaats van het 14de congres van de I.A.A.F. werd nog niet vastgesteld. BE 100 K.M. WEGWEDSTRIJD DER WIELRENNERS. EEN AARDIGE FOTO VAN DEN START OP DE WIELERBAAN. DE WEDSTRIJDEN VAN „HOLLAND". Behalve Osendarp zal ook Van Beveren deelnemen aan de Zondag alhier te houden wedstrijden van „Holland", terwijl eveneens meerdere andere leden der Olympische ploeg zullen uitkomen. LEIDSCHE ONTSPANNINGS-VEREEN. Daar aan L.O.V. ook een athletlek-afdee- ling Is verbonden, is gistermiddag een aan vang gemaakt met de training onder leiding van den bekenden looper A. J. Slinger land. Er is flink geoefend en de trainer hoopt met September zoo ver te zijn, dat men voor de Estafette-loop Dwars door Lelden een ploeg heeft, die de kleuren van L.O.V. op waardige wijze kan verde digen. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. De Nederlandsche teams gekozen. Door de K.N.M.V. zijn thans de officieele teams benoemd, die Nederland zullen ver tegenwoordigen in den Internationalen Zesdaagschen Motorwedstrijd, die van 17 22 September a.s. In Zuid-Duitschland ver reden wordt. In het A-team voor de zilveren vaas zijn gekozen de rijders A. P. van Hamersveld (Ariel 500 cc.), J Moejes (Velocette 350 cc.» en G. A. de Ridder (Rudge 500 cc.), terwijl in het B-team zullen rijden D. H. Eysink (Eyslnk 500 cc.), J. E. Fijma (Ariel 500 cc.) en C. N. van der Voort (Velocette 350 cc.). Reserves zijn J. H. Sybrandy (Velocette 350 cc.) en F. A. Vermaak (Royal Enfield 350 cc.), terwijl de Jonge rijder J. Roest (Eysink 500 cc.i officieel medegenomen wordt in de opleiding voor teamrijder. Behalve bovenstaande teams zullen nog Nederlandsche merkenteams uitkomen van de merken Ariel, Eysink en Velocette, ter wijl niet minder dan vier provinciale K.N.M.V.-teams zullen mededingen naar den clubteamprijs. In totaal zullen circa 20 Nederlanders aan dezen Internationalen Zesdaagschen Mo torwedstrijd deelnemen, zoodat ons land wederom sterk vertegenwoordigd is. U. V. S—U. V. V. Zaterdag speelt het eerste elftal der blauwwitten een vriendschappelijken wed strijd tegen U.V.V. uit Urecht op het ter rein aan den Kanaalweg. De wedstrijd vangt om 5 uur aan. U.V.S. komt met het volgende elftal uit: Doel: J. Onderwater; achter: J. Delfos en A. J. Graafmans: midden: W. Regeer. B. L. Wallaart en C. v. d. Reyden; voor: K. Goedraad, L. Platteel, Cl van Goor. J. de la Bije en J. Onvlee. BEDRIJFSEELFTALLEN COMPETITIE TE BOSKOOP. Het elftal van <le rijwielherstellers won met 100 van dat der firma Jan Boer Wz. en Zoon. SERIEWEDSTRIJDEN V.V. WOUBRUGGE. Morgenavond te 7 uur spelen A.R.C. II en Ons Clubje I om den lsten en 2den prijs. P.V. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). De P.V. De Gevleugelde Vrienden hield een wedvlucht met jonge duiven van Neuf- villes uit. Afstand plm. 180 K.M. Met Oosten wind en heldere lucht werden de vogels In vrijheid gesteld des morgens te 8 uur 15. De lste duif werd geconstateerd te 11 uur 10 min. 20 sec. en had het traject gevlogen met een snelheid van 1027.8 M. per minuut. De laatste prijswinnende vogel had gevlo gen met een gemiddelde snelheid van 874.24 Meter per min. De uitslag was: 1, 3 en 17 R. van Trodkt; 2., 8, 25 J. H. Groeneveld; 4, 6, 11 A. l'Ami; 5, 9, 24, 27 en 28 K. I. Waasdorp: 7, 10, 14, 34 en 37 J F. van der Lely; 1? U. de Vries; 13 en 26 W. Florusse; 15, 30 en 31 W. C. van Eek; 16. 20. 23 en 28 L. H. de Kleine: 18 W. C. van Beekum19 en 39 J. H. M. Brouwer. 21 en 33 J. P Brederode: 22 W. Steffhaan; 29. 32 en 35 Th. Parlevliet; 36 K. Scheffer. Winnaar van de medaille voor de twee eerstgetoonde vogels werd R. van Troost. VOOR DONDERDAG 13 AUGUSTUS. Hilversum I. 1875 M. AVRO-Uitzen- ding. 8.003.45: Olympisch nieuws. 9.00: Ensemble Jonny Kroon 10.00: Morgenwijding. Gr.pl. 10.30: Vervolg ensemble-concert 11.00: Gr.pl. en voor dracht 12.30: Kovacs Lajos' orkest en Gr.pl. 2.00: Orgel en zang 3.00: Gr.pl. 3.15: Reportage AVRO-Kinderfeest 4.00: Voor zieken - 4.30: Gr.pl. - 4.50: Voor groote kinderen 5.30: Kovacs Lajos'orkest, AVRO Girls en solisten 6.30: Orgelcon cert 7.00' Olympisch nieuws 8.00: Berichten ANP. Mededeellngen 3.10: Gr.pl. 8.40: De Mills Brothers 9.00: Dansmuziek 9.55: Vervolg de Mills Bro thers 10.15: Kovacs Lajos' orkest 11.00: Berichten ANP 11.10—12.00: Dans muziek (Gr.pl.). Hilversum II, 301 M. 8.00—9.15: KRO 10.00: NCRV. 11.00: KRO. 2.00-11.30: NC RV. 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 10.15: Morgendienst 10.45: Gr.pl. 11.30: Godsd. halfuurtje 12.15: Gr.pl. 12.30: KRO-Orkest en Gr.pl. 2.00: Orgelspel 3.00: Gr.pl. 4.00: Bijbellezing 5.00: Cursus handenarbeid v. d. Jeugd 5.30: Gr.pl. 6.00: Zangvoordracht 7.15: Journ. Weekoverzicht 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP 8.15: Haarl. Or- kestvereen. m.m.v. solisten 9.00: „On wrikbaar vast", causerie 9.30: Vervolg concert 10.10: Nieuwsber. ANP 10.15 11.30: Gr.pl. Hierna Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.35: Gr.pl. 12.20: Het Trocadero, Ci nema Orkest 1.05: Gr.pl. 1.35: Het Oxford New Theater Orkest 2.35: Het Wynford Reynolds Octet 3.20: Het Carl ton Hotel Orkest 4.10: Voordracht 4.30: Gr.pl, 5.05: Het Cellini-Trio 5.35Dansmuziek 6.20: Berichten G.50: Dansmuziek 7.50: Het Bernard Crook kwintet 8.20: Uit Weenen: Het Omroeporkest en solisten 9.10: BBC- Symphonie-orkest 10.00: Berichten 10.20: BBC-Orkest m.m.v. solist 11.35— 12.20: Dansmuziek. Radio Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 9.50: Orgelconcert 11.20: Om roeporkest 2.50: Gr.pl. 5.20: Radio- tooneel 7.20: Gr.pl. 8.20: Zang 9.05: Nat. Orkest 11.05—12.35: Dansmu ziek en populair concert. Keulen, 456 M. 6.20: Populair con cert 8.20: Waldemar Hass' kwintet 9.20: Populair concert en Olympisch nieuws 12.20: Kortegolf-zender-orkest 2.20: Populair concert en Olympisch nieuws. 6.20: Omroepkleinorkest 8.30: Zie Deutschlandsender 11.05: Kwartet en solisten 12.05: Dansmuziek 1.10— I.15 's nachts: Sluiting. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 8.20: Gr.pl. 9.20: J. Schnyder's orkest 5.20: Gr.pl. 7.20: Piano-recital 8.20: Gr.pl. 9.20: J. Schnyder's or kest 10.30: Olympisch nieuws 11.00— II.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20: J. Schny der's orkest 1.302.20: Gr.pl. 5.20: Gr.pl. 8.35: J. Schnyder's orkest 7.35: Gr.pl. 8.20: J. Schnyder's orkest 9.20: Opera-concert. Hierna tot 11.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Blaasorkest, jodelduo en cltherclub. In de Pauze: Sportreportage 10.20: Berichten 11.05: Scheepsweerbericht 11.20: Gr.pl. 12.10: Dansmuziek 1.101.15: Plech tige sluiting. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 13 Augustus. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Keulen 12.20: Brussel VI 14.20: Keulen plm. 22.15: Brussel VI. 22.30: Weenen of diversen. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Parlis Radio 10.35: Droitwich 13.35: Londen Reg. 17.35: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Droitwich plm. 22.50: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. DE REISDUIF. Wedstrijd van Neufvilles plm. 183 KM. In concours 129 duiven welke om 8 ur 15 min. met een Oostenwind in vrijheid wer den gesteld. De uitslag was ais volgt: 1. H. V. de Haas, 2 C. W. F. Onvlee; 3, 12, 14 N. Waasdorp; 4, 11 H. Klein; 5, 9, 19, 20, 26 P. Gijsman: 6 J. Ligtvoet; 7 Fasel; 8 W. de Wit; 10, 13 J. Keereweer; 15 A. v. d. Hulst: 16 J. W. v. Duuren; 17. 18 A. Flippo; 21, 25 J. Sierat; 22 K. B. Brandt: 23, 24 J. Flippo. De eerste prijswinnaar werd geconsta teerd om 11 u. 14 min. 30 sec., gem. snel heid 1022.85 M. per min. De laatste prijs winnaar om 11 u. 40 min. 37 sec., gem. snel heid 892.42 M. per minuut. DE BLAUWKRAS. Wedstrijd met jonge duiven, van uit Neufvilles (België), afstand 183 KM. In concours 129 duiven. Deze werden te 8.15 met Oostenwind in vrijheid gesteld en be reikten hun hokken als volgt: L. Gijsman 1; C. J. de Rooden 2; v. d. Molen 3, 8, 15; Abr. v. Rooijen 4, 18: A. v. Weeren 5, 9, 17, 21; J. Schreuder 6. 11. 16, 20: G. Grebel 7, 22, 25: J. Marijt 10. 26: P. v. d. Leek 12, 13: H. J. Rijskamp 14; J. v. Steenbergen 19, 23, 24. Eerste duif 11 uur 20 min. 20 sec., snel heid 990.35 meter per minuut. Laatste prijs winnende duif 11 uur 35 min. 51 sec. of 911.86 meter per minuut. Vrijdag 17 Augustus inkorven voor het stedelijk concours Mons, uitgeschreven door de P.V. de Vriendenclub. P.V. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Wedvlucht van Neufvilles (België). Af stand van de eerste prijswinnende duif 178.210 K.B. In vrijheid gesteld om 8 uur 15 min. met Oostenwind. De eerste duif werd geconstateerd om 11 uur 5 min. en 53 sec. en maakte een snelheid van 1042 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd om 11 uur 25 min. en 19 sec. De prijzen werden als volgt behaald: G. A. van Adrichem 1, 11; G. Zwaan 2; H. H. J. van Klaveren 3. 4, 5. 9, 10. 16; J. Verhoeven 6, 8, 12, 14, 15; F. Ie Mair 7, 17; W. v. Klink 13; J. v. d. Burg 18. 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11