LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 Augustus 1936 UIT DE OMSTREKEN, Burgerlijke Stand van Leiden CRICKET. NEDERLAND—BELGIË. Het Nederlandsche elftal. Het Nederlandsche elftal dat a.s. Za terdag 15 Aug. op het terrein van V.O.C. te Rotterdam tegen België aal spelen, is als volgt samengesteld: Mr. H. van Manen. aanv.. jhr. J. en jhr. W. van den Bosch. W. O. F. Wittebol, L. J. Sodderland, A. Terwiel. dr. M. Jansen, H, Stolk, A. van Stuijvenberg, J. J. van Tien hoven en J. van der Luur. Umpires: J. Lieftink en ir. J. van Herwaarden. o NEDERLAND—HARROW WANDERERS. Nederland wint met innings en 90 runs. Zaterdagochtend werd te Amsterdam een begin gemaakt met den tweedaagschen cricketwedstrijd tusschen 'n Nederlandsch C B. elftal en de Harrow Wanderers. Glerum en De Beus openden de Neder landsche innings. Op het bowlen van Stogdon en Bond werd soliede gespeeld en toen Glerum door Welch voor 20 werd ge bowld. waren reeds 49 runs gescoord. Dr. Max Jansen komt dan zijn clubgenoot ge zelschap houden, doch dit is niet van lan gen duur. De Beus wordt voor 41 door Welch gevangen (2'71). Dr. Jansen en jhr. W. van den Bosch zetten dan een aardigen stand op. Wan neer voor de lunch wordt gestopt wijst het scoringbord reeds 110 aan. Direct na de hervatting wordt Van den Bosch door Connell gevangen. Max Jansen, goed ge steund door Wittebol, verzamelen runs totdat Jansen op 75 de hoogste serie van dezen dag wordt uitgeloopen. Wittebol houdt braaf stand. Van Stuy- venberg brengt eenige actie in het spel, maar zijn vreugde is van korten duur. Op 238 komt door L.B W. een einde aan zijn optreden. Daarna vallen de wickets spoe dig na elkaar. Wittebol wordt op 242 door Welch gebowld, die in zijn 27ste en 28ste over behalve Wittebol ook Van der Togt en Stolk uitgooit. Het Nederlandsche elftal scoorde in zijn eerste innings 263 (waarvan 30 extra's) met Sodderland 6 (niet uit). Om vijf uur openen Stewart-Brown en Blackmore op het bowlen van jhr. W. van den Bosch en Sodderland. Reeds spoedig heeft Sodderland succes. Hij bowlt Black more, die nog geen gelegenheid heeft ge had een run te scoren (1/2). Tindall komt aan bat. doch hij heeft teranwernood zijn plaats ingenomen of zijn partner verdwijnt voor 5 iL.B.W.) De telegraaf geeft dan 2/6 aan. Even later mist wicketkeeper de Beus Tindall. In het eerste halfuur scoren de Wande rers slechts 10 runs. Het fielden der Ne derlanders is puik. de Engelschen zijn evenwel zeer waakzaam. Glerum heeft in middels den bal overgenomen van v. d. Bosch. Tindall en Pelham slaan dan eenige runs. De vijftig gaan dan betrekkelijk snel op, doch op 53 komt de scheiding. Pelham wordt dan n.l. door dr. Max Jansen ge bowld. Zijn bowlen is overigens tamelijk kort. Turnbull komt dan op de mat, maar wanneer deze drie runs heeft gescoord, wordt voor den eersten dag gestopt. De Harrow Wanderers hebben dan 58 runs gemaakt voor het verlies van drie wickets. Tindall en Turnbull zijn dan niet uit met resp. 33 en 3. De tweede dag. Tindall en Turnbull zetten de innings voort op het bowlen van Jansen en v. d. Togt. Het batten ls zeer voorzichtig tegen over het soliede fielden der Nederlanders en de score rijst slechts langzaam. Tin dall en Turnbull voegen hier beiden nog ongeveer evenveel aan het totaal toe. Zij gaan kort na elkaar onder dezelfde om standigheden uit: run out. De staart brengt er niet veel van terecht. Connell en Bond verdwijnen voor nul. Duveen wordt voor Tweendoor van Stuyvenberg gevangen, terwijl de Harrow aanvoerder, Anson, niet uit blijft, zonder nochtans te hebben gescoord. Wanneer het laatste wicket der Engelschen valt. n.l. dat van Welch, die door v. d. Bosch wordt ge- cleaned, is het lunchtijd. De Harrow Wan derers hebben in deze eerste innings in het geheel 112 gescoord, waarvan slechts 6 extra's. Na de pauze nemen Stewart Brown en Blackmore hun plaatsen aan de wickets in. Van den Bosch en Sodderland openen den aanval. Sodderland heeft al spoedig suc ces. Hij bowlt Blackmore en even later verdwijnt stewart Brown L.B.W. Pelham komt Tindall dan gezelschap houden. Hun samenwerking is evenwel van zeer korten duur. Zestien runs voor 3 wickets, met Tindall den besten batsman uit, stemt tot groote verwachtingen. Pelham en Welch worden dan achtereenvolgens door De Beus, die schitterend keepte, achter het wicket gevangen op het bowlen van Van Manen en Sodderland. terwijl Van Manen even later Turnbull naar het paviljoen doet verhuizen. Het scoringbord vermeldt dan 36 voor 6. Mac Connell geeft dan een paar goede slagen; een twee en een vier doel wordt door Van Tienhoven gevangen, evenals captain Anson, die door Max Jan sen wordt gevangen. Wanneer Van Tien hoven kort daarna Duveen vangt, een prestatie waarvoor hij zelf zijn pet af neemt, is het 9 voor 54. Nog voor de thee is het dan met de Engelschen gedaan. Sodderland neemt het wicket van Stog don en Bond blijft niet uit. Geen enkele batsman van Harrow heeft in de tweede innings de dubbele cijfers behaald met uit zondering van hun eer extra, die 13 be haalde. Daar Nederland 263 in de eerste innings scoorde en de Harrow Wanderers in hun beide innings resp. 112 en 61 maakten, heeft het Nederlandsche elftal den tweedaagschen match dus met innings en 90 runs gewonnen. V.U.C. WINT VAN AJAX. Met 75 runs op de eerste innings. V.U.C. dat de toss verloren had trok het eerst naar de wickets en bracht het tot een totaal van 139. Van Schie, die zeer goed batten had laten zien, maakte 28 runs. Na hem bood Hieras met 18 de meeste tegen stand. Zadelaar bracht het tot 61. maar was hierbij wel zeer gelukkig, daar hij verschei dene malen gemist werd en zeer fortuin lijk was met zijn plaatsen. Het fielden van Ajax was matig geweest, slechts Doxy, Wentink en Steyn maakten hierop een gunstige uitzondering. De bowlingcijfers waren v. Oudgaarden 3 voor 33, Wentink 4 voor 48. Steyn 2 voor 50. Was het fielden en bowlen van Ajax maar matig geweest, het batten was zoo mogelijk nog slechter. Het totaal werd ten slotte 64, hiervan kwamen slechts van Breen met 10 en den Holder met 13 in de dubbele cijfers. De bowlingtij fers waren als gevolg van dit zwakke batten zeer fraai. Zadelaar bowlde 3 voor 20 en Hieras 7 voor 37. Een poging van V.U.C. om Ajax een innings-nederlaag toe te brengen mislukte, bij den stand 7 voor 72 zag V.U.C. van ver deren strijd af. Janssen met 41 was de eenige die in de dubbele cijfers kwam. De bowlingcijfers waren: Zadelaar 4 voor 28. Nieras 2 voor 29. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Gisteren is gespeeld ..The lucky game" met 18 holes en 9 verborgen holes. Ie pr. jhr. W. Snouck Hurgronje (12) met 30 punten; 2e pr. rnrs. Wright (28) met 32 punten. De heer J. M. Crockewit (23) verkreeg 33'/: punt. WANDELSPORT. UIT BOSKOOP. De afdeeling Wandelsport van de nieuwe vereeniging ..Marathon" heeft haar eersten wandeltocht gehouden. Er werd ongeveer 10 K.M. geloopen. Het ligt in de bedoeling voortaan iederen Woensdagavond een marsch te houden. VOETBAL. QUICK BOYS I—LUGDUNUM I 6—2. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat Quick Boys den Zaterdagavond ge speelden wedstrijd met zulke groote cijfers zou winnen, want de groen-witten begon nen zóó goed en zóó fel, dat het er voor de gastheeren donker uitzag. De wedstrijd was nog geen vijf minuten oud of de paal had driemaal redding gebracht. Hoe de gasten ook zwoegden, hoe zwaar de druk ook op het blauw-witte doel was, een doelpunt kwam niet. Bij een uitval van Quick Boys heeft van Rijn die van dichtbij schiet succes (10). De gasten blijven voor de rust het beste van het spel behouden, doch met schieten zijn zij zeer onfortuinlijk. Weer is het Q. Bdat doelpunt, als de in valler-rechtsbuiten een schot inzendt, dat de keeper in eigen doel slaat, 20. Einde lijk weet dan Lugdunum een doelpunt te maken, doch nog voor de rust straft van Rijn een misverstand in de achterhoede der gasten (31). Na de rust weet Lugdu num al spoedig den achterstand te ver kleinen tot 23. maar als van Rijn den stand dan op 42 brengt, verslapt Lugdu num merkbaar, en den resteerenden tijd is het dan ook Q. B. dat den toon aangeeft. Wel valt Lugdunum nog herhaaldelijk aan maar de Q.B.-achterhoede is er nu uitste kend in. en laat zich niet meer verschalken. Aan de andere zijde gaat het beter en weer is het van Rijn, die voor de vijfde maal doelpunt. Het zesde doelpunt komt uit een corner van rechts. o LEIDSCHE ONTSPANNINGS-VEREEN. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn L.O.V.-comb.Fortuna 56; L.O.V. c—K. en G. 3—3; L.O.V (a) Tona-comb. 12—2. o BEDRIJFSELFTALLEN-COMPETITIE (BOSKOOP). Hedenavond spelen de rijwielherstellers tegen de fa. Jan Boer Wz. en Zoon. Woensdagavond heeft er een ontmoe ting plaats tusschen de Sierteeltcentrale en de combinatie Gebr. Kromhout—Charles Mesman en Co. Het elftal van de firma Van der Vis en Co. won een wedstrijd voor de Bedrijfself- tallen-competitie tegen het elftal der fa. M. Koster en Zonen met 70. o SPORTMAN—ABSTINENTIA. De gasten uit Oosterbeek arriveerden te circa 11 uur in Leiden. Na wederzijdsche toespraken, overhandigde Sportman een wimpel in de Sportmankleuren, terwijl Ab- stinentia een sportfiguur aanbood. Hierna werd een aanvang gemaakt met de wed strijden. De Junioren van Sportman verlo ren met 23. Sportman I won met 80. Sportman II won met 31. Na afloop der wedstrijden begaf het ge zelschap zich naar Katwijk en vandaar keerden de gasten huiswaarts. Te circa 8 uur vertrok het gezelschap weer naar Oosterbeek. JUBILEUM-WEDSTRIJDEN N.R.M. Morgenavond te 7 uur wordt op het Sportmanterrein de wedstrijd N.R.M. A.R.V.A. gespeeld. Dit is de laatste wed strijd in de tweede afdeeling. o SERIE WEDSTRIJDEN P, C. EN L. Voor de seriewedstriiden van P. C. en L. speelden Zaterdag M.D.S.Tram Boys. Rust 32. In de tweede helft scoorde M.D.S. nog eenmaal, zoodat het einde een 4—2 over winning voor M.D.S. bracht. -o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN R.B.F. Woensdagavond 6.45 uur vindt op het Leidsche Boys-terrein de wedstrijd Leid- sche Bakkersgezellen tegen een elftal van d<- Rotlerdamsche Broodfabriek plaats. -o WEDSTRIJD FABRIEKSARBEIDERS. Hedenavond 7 uur speelt Fabrieks- op eigen terrein tegen een A.S.C.-combinatie. BOSK. BOYS IV—D.O.S. IV 4—2. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tus schen Bosk. Boys IV en D.O.S. IV uit Zoe- termeer eindigde in een 42 overwinning voor Bosk. Boys. QUICK BOYS—TER LEEDE 6—4. Deze beslissingswedstrijd eindigde in een 64 overwinning voor de Katwijkers, waar door zij beslag hebben gelegd op den eer sten prijs in de le afdeeling der Sportman- Nederlaagwedstrijden. Ter Leede krijgt den tweeden prijs. o DUIVENSPORT. P.V. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Mons. Afstand plm. 193 K.M. De vogels werden om 7.30 uur in vrij heid gesteld met heldere lucht en N.O.- wind. De le vogel werd geconstateerd om 10 uur 41 min. 10 sec en bereikte dus een snelheid van 10.10.99 M. per minuut. De uitslag luidt: J. Tuinenburg 1 9 11. 12, 16, 17 en 18: H. Bauer 2, 3. 5. 13. 14 en 21; P. G. Borgers 4. 6. 7. 8 10 en 15: H. S. Mens 19 20 en 22. o P.V „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Neufville 179 K.M. In concours 149 duiven welke om 8.15 uur in vrijheid werden gesteld en hun hokken be reikten als volgt: J Vernes 1. 3, 23 32. 37 en 43; J. Rooda 2. 11. 24 36 en 42; H. W. Martens 4. 5. 12. 16. 17, 21 en 39; J. de Jager 6. 9. 10, 15. 34. 48; G. Stapper 7. 20. 35, 44. 46: A. J Lagerweii 8. 13. 25. 26, 27, 33 en 45; B. van Egmond 14 en 38: R. K. W. Kuipers 18. 22 en 31: W Kruiswijk 19. 41 en 47: V. Ofwegen 28: W. v. Eijk 29. 30. 49 en 50; Leeuwen 40. Eerste duif 11 uur. 11 min. 26 sec.; laatste 12 u. 2 min. 39 sec. P.V. „DE BONTE DUIF" (LEIDEN). Wedvlucht van Vilvoorde (België). Ge middelde afstand hemelsbreed 138 K.M. In concours 132 duiven, welke met Z.W. wind om 9 uur 5 min. in vrijheid gesteld werden. De uitslag is: J. S. Bailey le, 10e, 11e, 16e en 31e; J. J. Vliegenthart 2e. 15e en 20e; Gebr. v. d. Oord 3e, 4e, 7e, 18e en 21e; A. J. Schouten 5e, 24e. 25e. 25e en 28e; C. P. Velthuyzen 6e; J. P. v. Hooidonk 8e: W. Siraa 9e. 22e, 23e en 27e; S. Koster 12e en 29e; J. P. Groenendijk 13e en 30e; P. van Zijp 14e en 17e; H. van Riet 19e en 32e; H. J. v. d. Steen 33e. De eerste prijswinnaar werd geconsta teerd om 14-42-47 en bereikte een snelheid van 1395.89 M. min. De 33e duif werd ge constateerd 10-53-44 met een snelheid van 1262.76 M. per min. De beker geschonken door de Gebr. v. d. Oord, voor de stations St. Kat. Wavre en Vilvoorde werd gewonnen door den heer C. P. Velthuyzen. Wedvlucht vanaf Neufville (België). Ge middelde afstand hemelbreed 184 KM. In conc. 118 duiven welke met N.O. wind om 8.15 in vrijheid gesteld werden. De uitslag luidt als volgt: Gebrs. v. d. Oord Ie en 20e; H. J. van der Steen 2e, 29e en 30e: P. van Zijn 3e, 14e en 19e; J. S. Bailey 4e, 7e en 13e; C. P. Velt- huizen 5e, 6e en 23e; H. van Riet 8e en 21e; A. J. Schouten 9e en 10e; J. J. Vliegenthart Heen 16e; R. P. de Graaff 12e, 22e en 25e; H. J. Bos 15e en 18e; S. J. Koster 17e; J. P. Groenendijk 20e en 28e; A. P. de Kroon 26e en 27e. De eerste prijswinner werd ge con- stateerd om 11-15-23 en maakte een snelheid van 1023.45 M. p. min. De laatste prijs duif werd geconstateerd om 11-45-08 en had een snelheid van 871.50 M. p. min. o— UIT AALSMEER. De Postduiven-vereeniging „Strijd en Vriendschap" hield gisteren een wed vlucht vanaf Neufvilles, afstand 200 K.M. De duiven werden losgelaten om v.m. 8.15 uur. In concours 142 duiven. De uitslag was: 1, 2, 4. 6, 9. 10, 18. 24 Joh. Baarsen Dz.; 3. 19. 20, 21 Herm. Verbeek Jr.; 5, 8. 13, 14, 15 Gb. Stevens; 7. 25 Joh. Postma; 11. 16, 17, 22, 26 G. C. van Dam; 12 P. Hulsbos; 23 A. Been Jr.; 27 D. Baardse Jz.; 28. E. Jans. Aankomst eerste duif v.m. 11,32,57 u„ laatste n.m. 12,8.43 uur. De Postduiven-vereeniging „De Tele graaf" hield dezelfde wedvlucht, afstand 198 KM., met tot uitslag: 1, 2, C, de Harde; 3, 8, W. Baars; 4, 5, 9, 10 Jac. Koper; 6. 7, 12. 13 A. Keessen; 11, 14 J. van Looij; 15, Joh. Versteeg. Aankomst eerste duif v.m. 11,27,23 uur. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Raadsagenda. De raad vergadert morgenmiddag om 3 uur. De agenda bevat o.m.: Benoe ming tijdelijke leeraren aan de handels avondschool. cursusjaar 1936/37; opnieuw vaststelling geldleening a f. 45.400; verhu ring van gemeenteland in den Stommeer polder, ten behoeve van den provincialen primairen weg; herzieningen schoolgeld verordening gewoon en uitgebreid lager onderwijs, benevens middelbaar handels onderwijs; herziening salarissen gemeente- geneesheeren; regeling schuld IJsclub „Aalsmeer", in verband met aanleg land- ijsbaan: aanbieding gemeente-rekening, dienst 1935, met bedrijfsrekeningen en re kening Burgerlijk Armbestuur; suppletoire begrootingen, dienstjaren 1935 en 1936. Naar aanleiding van dit laatste punt schrijven B. en W. o.m. aan den raad: In verband met een opmerking van Ged. Sta ten werden wijzigingen gebracht in de ra mingen der werkloosheidsuitgaven. De wij ziging der gemeente-begrooting 1936 be oogt een verhooging van de bijdrage van het rijk in de kosten der gemeentelijke huishouding met een bedrag van f. 28.000. Ons college besloot n.l. zulks in overleg met de commissie voor de gemeente-finan- ciën, uw vergadering voor te stellen, een verzoek van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur om het subsidie voor 1936, thans uitgetrokken op f. 34.000, te verhoogen met f. 16.000, in te willigen. De uitgetrokken bedragen voor werkloosheidsuitgaven wer den op advies van Ged. Staten, verhoogd van f. 43.000 tot f. 51.500, doch waar dit bedrag door 99°/o zal worden gedekt door bijdragen en extra-bijdragen van het rijk, zal hierdoor de gemeente-begrooting niet noemenswaard worden verzwarad. De overplaatsingen van personeel, verbonden aan het station der Ned. Spoor wegen alhier, houden nog steeds aan. Deze week zijn vertrokken: J. Dissel, assistent van den stationsdienst, naar Zaandam en H. Th. Weenink, arbeider-rangeerder, naar Den Haag. o HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Verbetering dorpswegen - Afscheid van den heer Kistemaker. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Afwezig wethouder Koning. Onder de ingekomen stukken werd voor lezing gedaan van een voorstel van B. en W. om de instructie voor de hoofden van scholen en onderwijzers bij het L. O aan te vullen in dien zin, dat de won en, welke gelegen zijn nabij de gemeentelijke schoolgebouwen voor het vervolg als ambts woning worden aangewezen, zoodat de hoofden van scholen verplicht zullen zijn deze met hun gezin te bewonen. Dit werd goedgekeurd. Mede werd voorgelezen een adres van de oudercommissie van de O. L. School No. 9 te Zwanenburg, waarbij werd aangedron gen op het nemen van maatregelen inzake schoolvoeding, schoolkleeding en medisch schooltoezicht in Zwanenburg. Na eenige discussie werd hiertoe be sloten. Goedgevonden werd een perceel gemeen tegrond te verkoopen, gelegen langs de Schoolstraat Ie Nieuw-Vennep, tot een oppervlakte van 870 vlerk. M. voor f. 850. Een vrij langdurige bespreking werd ge houden naar aanleiding van een adres van het bestuur van de Ver. tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel te Vijfhuizen en omstreken, waarbij werd verzocht krachtens art. 72 van de wet op het L. O. de noodige gelden be schikbaar te stellen voor het aanbrengen van waterspoeling op urinoirs en privaten, voor het vervangen van een houten gang vloer door een vloer met tegels, voor het maken van een magazijn tot berging van leermiddelen en het aanbrengen van een spreekkamer voor het hoofd der school. Door het bestuur van deze vereeniging was niet overgelegd een voorloopig plan van verbouwing met raming van kosten en ook was niet overgelegd een verklaring van be reidwilligheid tot het storten van 15 oCt. van de verbouwingskosten, welke dcor de wet wordt vereischt. Op grond hiervan hadden B. en W. voor gesteld primair het verzoek van de vere niging niet ontvankelijk te verklar n en subsidiair het gedane verzoek ni?t in te willigen. Na discussie werd conform besloten. De voorzitter deed blijken, dat hij ver wacht. dat het bestuur alsnog een 'nieuw adres zal inzenden, terwijl B. en W. dan een gewijzigd verzoek in gunstige overwe ging zullen nemen. Voorstel inzake verbetering van het weg dek op verschillende dorpswegen, waarvoor een crediet werd gevraagd van ruim f. 21.000. De bedoeling van dit voorstel was om deze gelden te verkrijgen door het sluiten van een geldleening op annuïteitsbasis, waarvan dan het gevolg kan zijn, dat de voornaamste wegen in de dorpen van een gesloten wegdek worden voorzien, terwijl de jaarlijksche kosten niet belangrijk hoo- ger zullen zijn dan nu voor het onderhoud van de grindwegen moet worden besteed. Na verloop van 15 jaren zal een groote besparing worden verkregen, omdat rente en aflossing niet meer behoeven te worden betaald en het wegendek dan toch nog in goeden staat zal verkeeren. Na korte bespreking werd dit voorstel goedgekeurd. Goedgekeurd werd de geloofsbrief van den heer G. Bakker, wonende te Vijfhui zen, die den heer Kistemaker als raadslid zal opvolgen. De voorzitter sprak een vriendelijk af scheidswoord tot den heer K. Kistemaker, die 31 jaren lid van den gemeenteraad is geweest. De heer Kistemaker dankte den voor zitter, de wethouders, den gemeente-secre taris en de raadsleden voor de ondervonden medewerking en vriendschap en hoopte dat de gemeente nog betere dagen zal mogen tegemoet gaan. o KATWIJK AAN ZEE. HET A.S. ZOMERFEEST VAN V.V.V. Historisch spel en Lampionoptocht. Dit jaar heeft het actieve bestuur van V.V.V. besloten af te wijken van de tra- ditioneele strandfeesten. Ditmaal zal daar voor in de plaats gegeven worden het his torische openluchtspel „De mislukte aan slag op Lochem". Dit spel van vaderlands liefde en trouw zal opgevoerd worden op Donderdagmiddag en avond 13 Augustus a.s. op het terrein „Het witte hek" bij tram halte Duinoord (de wei van Parlevliet) Dit stuk, dat onlangs te Rijnsburg zulk een succes oogstte is gehouden in taal commando en kleeding van pl.m. 1600. Voor' een sierlijke poort richt een hopman zijn soldeniers af. Deze oefeningen worden on derbroken door de aankomst van den baanderheer met edellieden van het Graaf schap Zutfen, die ter vergadering optrekt naar de veste Lochem. Hij draagt een ge zegeld bevelschrift van den Prince Mau- rinck. Na de vermoeiende „exerceeringhe en de marcheeringhe" houdt de hopman een „ernstighe aenspraeke" tot den toren wachter. Catreine, de dochter van de mar ketenster verrast den hopman met een pulleken bier, „zijne dorst ende smach- tinghe geraeden hebbende". Zingend „lek had een waepenbroeder" treedt daarna de Lochemsche jongen Gijs- bert Klaesz op. die den hopman verzoekt hooi te mogen plukken. Daar naderen de voertuigen van Lam mert Tinusz. den Lochemschen boer. De hop man onderzoekt den voorsten wagen. Gijs- bert trekt hooi en volgt de spannende scène van verraad en overmeestering van een twaalftal als boeren verkleede Spanjolen Als slot wordt dan door uitvoerenden e» toeschouwers het Wilhelmus gezongen. Wij twijfelen er niet aan of deze mooie opvoering zal door de Katwijkers en ij. badgasten zeer worden gewaardeerd, tevens omdat de avondvoorstelling gevolgd wordt door een lampionoptocht, welke van Duin. oord af zal vertrekken. Uit erkentelijkheid voor de hulp bij de redding van J.l. Vrijdagmiddag door de leden der Katwijksche Reddingbrigade bewezen, is door enkele badgasten een in- zameling gehouden op het Noorderstrand bij badgasten en geredden, en het geld u Zaterdag aan het bestuur der K.R.B ter hand gesteld. Het bouwen van de pastorie der NeA Herv. Gemeente in de Voorstraat is ge. gund aan den laagsten inschrijver, den heer A. de Best voor f. 9700. Zaterdagavond zijn de kampeerden van de Chr. Jeugdorganisatie van hun kampeerwerk te Hattem teruggekeerd. Per fiets is een groot gedeelte van de Velust afgereisd en menigmaal werd ook een kj. zoek gebracht aan de stad Zwolle. Men heeft er een prettige week doorgebracht. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranje vereeniging. In een bestuursvergadering van de Oran- jevereeniging is de samenstelling van hel programma van het op Dinsdag 1 Septem. ber te houden Koninginnefeest besproken. Het bestuur had gaarne meer uitbrei ding aan het feest willen geven maar achtte het gewenscht, mede in verband met de tijdsomstandigheden dit te doen in wjj om dan met een meer uitgebreid program ma het 25-jarig bestaan van de vereeniging op waardige wijze te vieren. Het in groote trekken opgemaakt voor loopig programma ziet er voor 1 September a.s. uit als volgt: Des voormiddags kinderspelen en trac- tatie der kinderen op het terrein van de Oranjevereeniging. Het middagfeest zal bestaan uit enkele volksspelen w.o. ringrijden te paard en op tocht met versierde rijwielen. Des avonds lampionoptocht. o NOORDWIJK AAN ZEE. Demonstratie der N.R.B. De Noordwijksche Reddings Brigade hield Zaterdagmiddag op het strand weer een van haar gebruikelijke demonstraties. Het weer was mooi en lokte vele kijkers. De verschillende bevrijdingsgrepen, het toe passen van kunstmatige ademhaling, het gebruik van het zuurstof-apparaat, het ai- zoeken van een zwin en het redden van drenkelingen door middel van een lijn werden gedemonstreerd. Met groote be langstelling werden de verschillende num mers van het programma, dat keurig werd afgewerkt, door het talrijke publiek ge volgd. De demonstratie werd besloten met de opwekking tot een bezoek aan de revue der brigade „Hoe bestaat het!" en werd be loond met een warm applaus van de toe schouwers. VISCHPRIJZEN. IJ MUIDEN, 10 Augustus 1936. Tarbot per kilo f. 0.850.72, griet per kist van 50 kilo f. 29—15, tongen per kilo 1.1.65 f. 1.05, groote schol per kist van 50 kilo f. 2826, middelschol f. 22, zetschol f. 18.50- f. 16, kleine schol f. 133.60, schar f7.50—5, tongschar f. 2513, roggen per 20 stuks f. 117.50, vleeten per stuk f. 1.350.68, pieterman en poontjes per kist van 50 kilo f4.500.60, groote schelvisch f. 20—12, mid del sohelvisch f. 15.509.00. kleinmiddel schelvisch f. 18.5010. kleine schelv. f. 12.50- f. 6.70, kabeljauw per kist van 125 kilo f4820, gullen per kist van 50 kilo f. 8— 1.60, lengen per stuk f. 0.700.48, heilbot per kilo f. 1, wijting per kist van 50 kilo f. 3.701.70, koolvisoh per stuk f. 0.600.20, makreel per kist van 50 kilo f. 11.50—5.50, Aangevoerd: 968 kisten versche haring. Prijzen f6.95f. 6. Overgeladen naar Katwijk: KW 102 365 kantjes; KW 97 558 kantjes; KW 69 370 kantjes pekelharing. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM 86 met f. 930, IJM 85 met f2000, IJM 98 met f.3310, IJM 54 met f.2100, IJM 38 met f. 5664, IJM 44 met f. 2579, IJM 26 met f. 3950, IJM 165 met f. 1409, IJM 106 met f. 1420, IJM 114 met f. 930, IJM 161 met f.1201 en KA 110 met f.260 besomming; en de loggers KW 69 met f. 781 voor versche haring, IJM 204 met f.413, SCH 19 met f. 1175, KW 175 met f. 200, KW 169 met f.320, KW 52 met f.230. KW 46 met f.279; KW 105 met f360, KW 153 met f. 370, KW 167 met f.340, KW 64 met f.290, KW 104 met f.313, KW 155 met f.980, KW 24 met f. 580, KW 59 met f. 400. KW 178 met f. 370. KW 108 met f. 460. KW 154 met f. 400, KW 177 met f.310 en KW 91 met f.220. ONDERTROUWD: P. A. Brussel jm. 28 j. en M. Segaar jd. 28 j. W. Bekooij jm. 25 j. en J. Stouten jd. 22 j. A. Regeer jm. 25 j. en M. van 't Zand jd. 21 j. J. Dubbelaar jm. 24 J. en M. J. Langezaal jd. 23 j. B. v. Meu- gaarden jm. 26 j. en C. M. Zirkzee jd. 24 J. - W. P. Broers jm. 25 j. en A.G. Nijssen jd. 23 j. GEBOREN Willem Daniël Antonius, zn. v. J. J- 9 vilee en M. J. de ""unst. o OVERLEDEN. G. de Grootv. Peursen wede. 83 J- J. G. SandersJong wede. 76 j.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8