LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 7 Augustus 1936 UIT DE RIJNSTREEK. KATWIJK AAN ZEE. Het programma van het concert door ..Vaikenburg's Harmonie" (directeur de Jeer H. J. A. Bakhove), op morgenavond te 8 uur in de muziektent op den Boule- tatd. 1 uidt als volgt: 1. Florentlner Marsch, Julius Fücik; 2. Ouverture „Sous ie Feulilee", J. E. Strau- wen; 3. De ,,Schatzwalzer",uit de operette Der Zigeunerbaron", Joh, Strauss; 4. Fan tasie „Champêtre", Aug. Eenhaes, 5. Ouverture „Norma", Bellini; 6. „Geschlch- teu aus dem Wienerwald", Wals van Jo- hann Strauss; 7. Groote Fantasie uit „Czar und Zimmermann", Lörtzlng; 8. „On the quarter deck", marsch van K. J. Alford. - Gisteravond heeft de Katwijksche Harmonie „U.N.I.", directeur de heer p, C. Lanpnuur ten aanhoore van een talrijk publiek, w.o. veel badgasten, een goed geslaagde muziekuitvoering gegeven in de muziektent'op den Boulevard. Donderdagavond a.s. zal „U.N.I." een leoncert geven in de muziektent te Valken- turg. I - Ged. Staten hebben goedkeuring ver- Ifend aan het raadsbesluit om de gc- lacntezaal alhier in te richten voor het Ibeau van de arbeidsbemiddeling. ■o- LISSE. Uitnemend geslaagd concert der Kon. Ned. Kapel. I Ter gelegenheid van de inkwartiering der I manschappen van het Regiment Grenadiers Ite 's-Gravenhage werd gisteravond op het Iparkeerterrein van de „Hobaho" een con cert gegeven door de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van den kapitein C. L. Walther Boer. Er was voor dit concert bui- [tengewoon veel belangstelling van de zijde van de manschappen, doch niet minder van de zijde van het publiek van Llsse. De ge- heelc omgeving van de Schoolstraat en de Hobahostraat was dicht bezet met een menigte van luisteraars, die dan ook onge twijfeld zeer veel genoten hebben van dit bijzonder mooie concert. Wij spreken onze plaatselijke corpsen niet te na. wanneer wij zeggen, dat een concert als dit in onze gemeente nog nimmer is gehoord! Het applaus bewees wel met hoeveel belangstel, ling de nummers werden aangehoord. Wij hopen dat Lisse nog eens de eer te beurt mag vallen om een concert van de Konink lijke Militaire Kapel te beluisteren. De burgemeester hield een korte toespraak en complimenteerde den dirigent met het geslaagde concert, In de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaar bank Ingelegd f. 10279.62 en terugbetaald f. 11.577.80. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 6954. ■o- NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. J HogeboomfTljnbaanweg S; C. A. Sarton, db. Oude Zeeweg 52; B. H. van Everdingen, Noord Boulevard 24; E. H. |J. van der Bol. 1.1. verpleegster, Langeveld 13; B. K. Blommendaal. Panhuljsstraat 50; ft. Kamman. IJ. verpleegster, Zwarteweg 30; W. Zwijnenburg echtg. J. Rotteveel, Stijntjesduinstraat 25. Vertrokken: M. Duindam, kinderjuffr, n. Rotterdam, Maaskade 34a; J. S. van dei- Poe], l.l, verpleegster naar Alkemade, Rijpwetering D. 196. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas z. van N. van Veen en ■1 den Hollander; Jacobus z. van G. Bedljn ra A. J. Plug; Thèrése Georgette Wil- helmlna d. van L. C. Otto en Th. Anciaux; Johanna Cornelia d. van J. W. van der Zalm ra M. H. J. Maat: Johannes z. van D. van der Niet en P. Barnhoorn. Ondertrouwd: J. Zonderwijk en K. van den Hoonaard; F. van der Vlies en J. van der Niet; B. H. van Everdingen en L. R. M. jonkvr. Meijer; P. J. Caspers en M. C. Steenvoorden; A. A. B. van Geelen en A. A. j Maas. Getrouwd: J. Turenhout en A. C. van der Weijden. Overleden: Cornelia Verdouw, 79 jaar ved E. A, Struijkenkamp; Johannes Und- bout 30 jaar; Maarten Korbee, 63 jaar geh. bet J. van der Bent; Elisabeth van Schie, IK jaar geh. met W, Vink. Aan het bestuur van de Z.-H. vereen. Het Groene Kruis" afd. Noordwijk is door R en \v. dezer gemeente toestemming ver- ™d tot het houden van een bloempjes- op morgen, waarvan de opbrengst 'trekt ter bestrijding der tuberculose in •etc gemeente. Dezer dagen herdacht de heer W. Pas knier, alhier, het feit, dat hij 25 jaar gele den als opzichter der algemeene begraaf plaats in dienst der gemeente is getreden. -o- NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Wilhelmina Aliöa, dochter van J. C. DuivenvoordenZethof --Josephus Cornells Maria, zoon van J. F. mllemse—Warmerdam Pertrus Martl- jW Arnoldus, zoon van C. H. KosterTet- «oo Geertruida, Catharina Johanna ?ana. dochter van Th. C. Warmerdam wmen Hendrika Agatha Maria, doch- j? va,n J. P. Koelewijn—Vink Johannes ofnelis, zoon van N, W, van Paridon— Tin dS Agnes Theresia Marie, dochter ,J' van den Bosch—Bakx Johan- Smit Maria, zoon van S. Verdegaal— - Elisabeth Johanna Ida, dochter dnn PrinsNoordijk Hendrlcus TTneo- S'aiÜ'.20011 van B- I Mameth—Derksen r' ''o Cornelia Wilhelmina, dochter v. rLj. Nulkesvan den Burg Cornells tdaria- 20011 van N. H. Hoger- Jarmerdam Johanna Hendrica Plugt ochter van A- H- J- Broekhof—Ve tenBuberta Engellna van Rul- - jnh„ C- J. van der Ligt. 18 jaar Geh„ ?es p Woermeijer 40 jaar. C"UJ?d: 8. G P. Bom 28 jaar en A. J. ej i j7 23 laar Jan Hofman. 26 J. «neepmaker. 26 jaar. OEGSTGEEST. HET A.S. KONINGINNEFEEST. Demonstratie in het Vcndelzwaaien. Het bestuur der Oranje-Vereeniglng heeft een wijziging moeten brengen in zijn plannen betreffende de herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin. De reeds traditioneel geworden avond optocht zal ditmaal niet doorgaan. Aan de tot alle plaatselijke vereenigingen gerichte oproep tot deelneming heeft slechts een drietal vereenigingen gehoor gegeven, zoo dat het bestuur zich verplicht heeft gezien van het houden van dezen lichtstoet af te zien. Echter zijn bereids maatregelen geno men om toch den avond te vieren op een wijze die zeker de algeheele instemming der burgerij zal vinden. Alhiewel de plannen om aan het middag programma uitbreiding te geven, eenigs- zins belemmerd worden door het feit dat op het A.S.C. terrein geen hippische de monstraties kunnen worden gegeven, is het bestuur er toch in geslaagd zich voor dien dag de medewerking te verzekeren van het alom bekende en tot ver over onze grenzen beroemde St. Laurentlus- en St. Gangul- phus-gilde uit Huissen bij Arnhem. Niet minder dan 35 leden van dit gilde zullen in hun kleurrijke uniformen het folkloristisch zoo bekende vendelzwaalen demons treeren Ter vervanging van den avondoptocht heeft het bestuur een avond-programma samengesteld, waarin de Huissensche ven- delzwaaiers bij verlichting van Bengaalsch vuur een sprookjesachtige vertooning zul len geven Een der bekende Oranjefilms wordt vertoond, terwijl besprekingen wor den gevoerd om tot slot een taptoe te doen uitvoeren. Omtrent de samenstelling der volksspe len kunnen nog geen volledige gegevens worden gepubliceerd. Wel zal dit jaar een vliegerwedstrijd worden gehouden, zoodat de jongens hun vacantie goed benutten kunnen. Der traditie getrouw zal het ringrijden met karretjes ook dit Jaar gehouden wor den. Kortom het bestuur der O.-V. geeft zich alle moeite een zoo interessant moge lijk programma voor 31 Augustus samen te stellen o RIJNSBURG. De zangver. „Sursum Corda" alhier, dir. de heer Aart Smeenk behaalde op het concours te Bunschoten ln de afdeellng gemengde koren een tweedenprijs. o SASSENHEIM. Verkooping. Ten overstaan van notaris Romeijn van Warmond had ln „Het Bruine Paard" de verkoop bij afslag plaats van een perceel Bloembollenland met schuren, groot 60 A, 90 c.A. gelegen aan de Zandsloot. Het per ceel stond in bod op f. 3000.en werd niet gemijnd. Kooper do heer H Buscher q.q. te Hoofddorp. Een 20-jarig Jongmensch uit Rotter dam raakte met zijn rijwiel bekneld tus- schen den laatsten wagen van de tram en een vrachtauto. Hij kwam te vallen en be kwam gelukkig slechts enkele lichte ver wondingen. die door dr. Hueber werd ver bonden. Zijn fiets werd zoo goed als ge heel vernield. Aan het postkantoor alhier werd ge durende Juli ingelegd f. 9053.24, terugbe taald f. 8272.54. Het laatste boekje door dat kantoor uit gegeven, draagt het nummer 3933. Gevonden: een bruin etui met In houd, een paar skisokjes, een padvinders- portemonnaie, een portemonnaie met in houd. Inlichtingen bij de politie. VALKENBURG. De collecten in de Herv. Kerk hebben in Juli opgebracht voor de Diaconie f. 32.41'/:; voor de kerk f. 66.59'/:; in de bussen f. 15.50'/: en de mnd. coll. f. 19.28. VEUR. De Gemeenterekening 1935 sluit met een netto batig slot van f. 2440.71. De kapl- taalsdienst sluit met een netto nadeellg slot van f. 133256.19. VEÜR-LEIDSCHÈNDAM. Ten nadeele van het bouw- en wo ningbureau Vronesteyn te Voorburg, is. uit de Tedingerstraat alhier een partij beton nen straattegels ontvreemd. De Rijkspolitie stelt een onderzoek irr. o VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. Zonneveld, 26 jaar en A. C. van Egmond, 26 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. de Roo, Papelaan 120, van Vlissingen. Vertrokken: W. Zwijnenburg, naar Noord- wijk L. A. Keyser, naar Haarlem C. F. Hendriks, naar Heemstede. WARMOND. Uitstapje Comité Kindergenot. Een goed zakenman heeft eens gezegd: „dat een goed opgezette reclame steeds met succes bekroond wordt". Het comité Kindergenot zal dit gezegde zeer zeker onderschrijven, want de reclame actie, die door dit comité is gevoerd ter bevordering van de belangen van den middenstand is Inderdaad een groot succes geworden. Mocht het comité den kinderen in het voorjaar reeds een prachtig geslaagden feestmiddag bezorgen, thans stond een uit stapje op het programma naar Amsterdam met een bezoek aan Artis. Ruim 240 kinderen namen aan dit uit stapje deel en om hieraan te kunnen deel nemen moest voor ieder kind een bedrag van f. 1.20 aan zegels geplakt zijn. Des morgens werd onder tromgeroffel r.aar het station gemarcheerd waar een extra trein gereed stond om de kinderen naar de plaats van bestemming te bren gen. Zij waren vergezeld van de leden van het comité Kindergenot terwijl een 12-tal dames zich geheel belangloos beschikbaar had gesteld om de kleinen tijdens het uit stapje te verzorgen. Wat het uitstapje zelf betreft, dit is voor de kinderen onvergete lijk geworden! Te ongeveer acht uur kwam de extra trein weer in Warmond aan. Bij het sta tion hadden zich de beide muziekcorpsen opgesteld en werd onder de opwekkende tonen van de muziek een rondgang ge maakt door het dorp. Mede waren aan het station aanwezig de ouders der kinderen, die zich eveneens bij den stoet aansloten, zoodat het geheel geleek op een glorieuzen intocht! Toen allen op het plein nabij hotel Ce Stad Rome waren aangekomen, sprak de voorzitter van het comité de heer S. G. v, Stijn de kinderen en de ouders als volgt toe: „Zoo is de dag dan voorbijgegaan, waar op gij allen reeds maandenlang gewacht hebt. Voor de ouders was de vraag: „hoe zullen de kinderen dezen dag zich amu- seeren", doch voor de leden van het comité diende nog een andere vraag gesteld te worden, een vraag van veel grootere betee- kenls, n.l.: „zullen de middenstanders het in hun zaken kunnen zien, dat het streven van het comité succes heeft?" Spr. meende deze vraag bevestigend te mogen beantwoorden, doch deed een be roep op allen om het comité in zijn stre ven te blijven steunen, want aldus spr., er is in deze nog meer te bereiken. Spr. ein digde met een woord van dank aan allen zonder uitzondering, die hadden mede gewerkt om dezen dag zoo schitterend te doen slagen. Speciaal bracht spr. een woord van dank aan den burgemeester en weth. Zwetsloot, die bereid gevonden waren de kinderen bij hun thuiskomst een hartelijk welkom te komen toeroepen, een attentie door het comité op hoogen prijs gesteld. Hierna wees de burgemeester op het groote nut van dit comité en de sympa- thieke wijze waarop het comité zijn doel nastreeft. Nadat nog door de kinderen ge zamenlijk het bekende „zegellied" was ge zongen. werd nog eéh rondedans gemaakt om de muziektent, waarmede deze zoo schitterend geslaagde dag weer ten einde was. Zijn we wel ingelicht, dan staat in de komende wintermaanden voor de kinderen weer een mooie feestdag op h?t program ma. Wij twijfelen dan ook niet. of de komende maanden zullen staar, in het tee- ken van zegeltjes plakken! o WASSENAAR. De Raad dezer gemeente zal op Wcendag 12 Aug, a.s. lil het openbaar ver gaderen. Tegen K uit Rotterdam wrrd wegens overtreding van de visschcrtjwet het visschen ln het watqr van een ander proces-verbaal opgemaakt. Door de politie:* werd de Duitsche dienstbode J„ thans Wjmende te Den Haag, aangehouden. verdajPt van diefstal van een gouden ring tei>«adeele van mej. K.. alhier. Zij legde een volledige bekentenis af. ZEVENHOVEN Geslaagd voor het Mercurius diploma boekhouden, mej. M, Habermehl te Am sterdam. voorheen alhier; opgeleid door den heer W. Kerkhoven te dezer plaatse. AARLANDERVEEN. De pestziekte onder de varkens. Bii verschillende landbouwers alhier heerscht onder de varkens Destziekte. waardoor de landbouwers veel schade ondervinden. ALPHEN. NIEUWE NOTARIS. Bij Kon. Besluit van 1 Augustus 1936 is benoemd tot notaris te Oudshoorn igem. Alphen aan den Rijn) de heer H. G Boks. notaris te Molenaarsgraaf. DE A.S. LANDSTORMDAG DER GEW. LANDSTORMCOMMISSIE „ZUID-HOLLAND-WEST". Een interessant programma. Het programma voor dezen landdag, be vattende niet minder dan 96 pagina's ver meldt o.a. de verschillende commissiën, platte .grond van onze gemeente, terrein schets, uitslagen wisselbekerwedstrijd Z.H.- West en is verlucht met een serie keurige foto's van H.M. de Koningin; H.K.H. Prin- sese Juliana; dr. H. Colijn; mr. J. A. de Wilde en voorzitter en andere leidende en vooraanstaande figuren van de B.V.L. Omtrent 'het programma zelve kunnen wij mededeelen, dat dit is samengesteld als volgt: Vrijdagavond 21 Aug.. aanvang precies 8 uur; 7.308 uur: De luidsprekers zingen verzorgd door het technisch bureau G.T.B. te Den Haag; 8 uur: Openingswoord van den heer W. J. Spreij, voorz. v. d. pl. land stormcommissie te Alphen a. d Rijn; 8.05 uur: Muziek, te geven door de R.K. Muzlek- vereen. Leo XIII, dir. de heer S. Theelen; 8.20: Toespraak van den heer P. A Colijn. burgemeester van Alphen aan den Rijn, lid van de gew. Landstormcomm. Z.H.-West, eere-voorz. v. d. pl. landstormcomm. te Alphen a. d. Rijn; 8.30 uur: Zang van de Chr. Gem. Zangver. „Hosanna", dir. de heer Kouwenhoven; 8.40 uur: Declamatie van den heer J. L. Feijten, voordrachtskunste naar te Utrecht; 8.50 uur: Zang Chr Gem. Zangvereen. „Hosanna"; 9 uur: Groote taptoe te geven door tamboers van het regiment Grenadiers, hoornblazers van het regiment Jagers, trompetters van het 2e half regiment Huzaren. In samenwerking met de R.K. Muziekvereen. „Leo XIII"; 9.30 uur: Declamatie van den heer J. L. Feijten; 9.40 uur: Gelegenheid "oor korte toespra ken; 9.50 uur' Muziek door de R.K Muziek, vereen „Leo xttt"- 10 uur: Zoeklichten van het verlicht '"taljon van het korps genietroepen te Utrecht beginnen hun werk Zij zoeken luchtdoelen, die ook zul len komen. Drie sportvliegtuigen zullen boven Alphen aan den Rijn kruisen; zij zullen aan de breede zoeklichtbundels trachten te ontkomen. En over de geheele Rijnstreek zullen de zoeklichtbundels kond doen van den komenden Landdag van den B.V.L. Zaterdagmiddag 22 Augustus, aanvang 2 uur. 11.30: De luidsprekers doen vroolijke marschen hooren. Verzorgd door het tech nisch Bureau G.T.B den Haag; 1.30 uur: Ontvangst autoriteiten door het gemeente bestuur van Alphen aan den Rijn in het Paviljoen van het LJsbaanterreln; 1.55 uur: de autoriteiten begeven zich naar het ter- tein; 2 uur: De Landdagvlag wordt ge- heschen; 2 uur: Marsch te geven door het muziekkorps „Door Gunst Verkregen", uit Nieuwe Wetering, dir. de heer Corn, de Haan; 2,05 uur: Welkomstwoord van den heer L. G. Rooyaards, voorzitter van de gew. landstormcommissie Z.H.W.; 2.10 uur: Ca- rousselrijden, In uniformen uit de Napolion. tischen tijd, uit te voeren door onder officieren van het 6e reg. Veld-artillerie, onder leiding van opperwachtmeester C. v. Opstal: 2.30 uur: Défilé v. d. B.V.L. onder leiding van Res. Majoor der Jagers J. P Boots. Het V.L.S.K.Z.H. West wordt voor afgegaan door de tamboers van het regi ment Grenadiers en hoornblazers v. h. reg. Jagers. Défilé muziek; Toespraken door Z. Exc. L. F. Duymaer van Twist; 3 30 uur: muzieknummer3.40: toespraak pater Bor- romaeus de Greeve O.F.M. uit Woerden: 4 uur: Behendigheidswedstrijden door het V.L.S.K. motordienst; 4.30 uur: Muziek nummer: 4.40 uur: Springconcours door onder-of f. v. h. 6e reg. Veldartillerie; 5.15 uur: De balloncommandant Jan de Voge- laer maakt zijn luchtballon de „Mouchell". De technische leiding berust bij de Ned. Ballonsportvereen, afd. Haagsche Ballon club; 5.15: De voorz. der vereen, de heer J. Boesman zal een en ander vertellen; Slui ting en uitreiking van prijzen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Jan, z. van J. Koele- wljnen W. Kampert; Pieter Jan, z. van T. Zekveld en N. de Haan; Janna, d. van A. v. Gemeren en C. van Donk; Anna Boude- wlna Maragaretha. d van Petrus J. Capteln en J. A van der Tol; Jacobus, z, van C. W. van den Wijngaard en N. van Vliet; Marti- nus Adrlanus. zoon van N A. Hoogeveen en W. M. Verlaan; Cornelis. z. van W. Koop man en M. van Brussel: Jannetje, d. van G. M. Kersbergen en J. Briiker. Gehuwd: Adrianus Wilhelmus Gerardus van Leeuwen, oud 26 jaren en Maria Adriana van der Louw. oud 26 jaren; Leen- dert Ingen van Zwienen, oud 24 jaren en Gijsbertha de Pater, oud 21 jaren. Loop der Bevolking. Gevestigd: Emma Szedmaky, echtgenoote van Leendert van Roosendaal, zonder be roep, Oudshoornscheweg 138; Gijsbertha C. Simmerman, dienstbode Verl. Aarkade 16: Eliza van der Hucht, opv.-ambtenaar. Raadhuisstraat 44; Maartje de Jong, zonder beroep Oranjestraat 14: Philippus Qualm, zonder beroep, Hooftstraat 223. Ve.rtrokken naar: Lisse, Kanaalstraat 54, Melchert Manné, kappersbediende: Koude kerk A-104, Maria J. W. dc Heij, zonder beroep; Bodegraven, Zuidzijdd 20, Neeltje K. M. Kooij, zonder beroep; Amsterdam, Roelof Hartstraat 31, Cornells J. Samson, boekhandelaar', Haarlem. Molukkenstraat 38, Teunis Baars en gezin, scheepsteeke- naar. Op het te Bunschoten gehouden Nationaal Zangconcours uitgeschreven door de Chr. Zangvereen. ..Sursum Corda" aldaar,, behaalde het kinderkoor der R.K. Zangvereen. „Oefening baart Kunst" alhier een 2e prijs in de afd. B. met 267 punten. B. en W. zijn met het rijk tot overeen stemming gekomen aangaande overneming van voetstraten voor het kantongerechts gebouw en stellen den raad voor tot aan koop over te gaan. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Antonia Maria, doch- 'Cr van S. C. Bakker en A. C. J. Volwater Cornelis Hubertus Maria, zoon van A. Bouwmeester en P. A. Wesselman Hen- ricus Erasmus, zoon van J, M. Akerboom en M. A. van der Meer Sohpia Adriana dochter van H. van der Hoorn en C. Braak Adriana Maria, dochter van W. C. van der Geest en I. A. Koot. Ondertrouwd: H. F Schoonens, Jm„ 25 j. en A. J. Adema. jd„ 23 j. J. C. van Kins jm„ 27 j. en A. M. Borst, jd„ 23 j. Getrouwd: J. W. van der Meer en I. M. van Rijn. Overleden: Elizabeth Volwater, oud 69 j., echtgenoote van Th. van der Meer. Loop der Bevolking. Vertrokken: Apolonia M. van der Geest, naar Warmond Anes M. van der Geest naar Warmond C. J. A. Moons naar Nijmegen E. Bouwmeester naar Heem stede P. Bouwmeester en gezin, naar Woubrugge A. J. van Wieringen, naar Amsterdam C. de Prie, naar Leiden M. H, de Jong, naar Aalsmeer P. Vlugt, naar Voorschoten L. J. Vlugt, naar Warmond H. J. van Ruiten, naar Breu- kelen A. J. van der Meer, naar Aals meer E, M. van Velzen, naar Warmond I, M. Klinkenberg, naar Hillegom G. H. Hutten, naar Apeldoorn. Gevestigd: H. J. Cozijn, van Lelden A. J. Rotteveel, van 's-Gravenhage J. W. van der Meer, van Ouder-Amstel P. J. S. Hoogenboom. van Roosendaal C. M. W. Vermeulen van Culemborg Wed. C. van Vliet, geb, de Vries, van Haarlemmer meer L. de Jager en gezin, van Wonse- radeel C. Oudshoorn, van Rotterdam. BODEGRAVEN. Geslaagd uitstapje. De Knapen van de Herv. (Geref.) Jeugd- vereenigingen uit den Ring „Bodegraven" verdeeld over de vereenigingen van Zegveld, Nieuwerbrug, Bodegraven, Sluipwijk. Ouds hoorn en Boskoop, maakten een gezamen lijke reis. De tocht ging over Schiphol naar Bloe- mendaal, waar op het „Kopje" het uitzicht bewonderd werd en vervolgens naar Wijk aan Zee waar den middag aan het strand werd doorgebracht. Vandaar ging het tegen den avond naar de IJmuider sluizen en tenslotte naar „de Vink" onder Leiden. Daar bleef het gezelschap spelen tot het donker werd en kwam pas laat ln Bode graven aan, vanwaar de deelnemers aan den tocht weer per autobus huiswaarts werden gebracht Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna Wilhelmina, d. van R, H. M. Broekhuizen en M. J. Ver woerd; Adrianus, z, van A. Hensen en J. v. Egdom; Aaltje, d. van A. H. v. Oosterom en A. van Oosterom. Getrouwd: W. v. d. Poll en G. M. van Benten; C. Hoogendoorr. en M. H. Richter; C. Tromp en J. Schelilngerhout. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. Tuis. dienstbode v. Nieuw koop; C. van Mourik, dienstbode v. Zwam merdam; N. K. M. Kooij. zonder beroep van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: J. Visschedijk-Bosch. huis houdster naar Amersfoort; C. J. M. Twaalf hoven. naar Jutphaas; H. Burger, koopman naar Gouda; G. de Groot, dienstbode naar Leidschendam. Uitbreiding vastrechttarief G.E.B. Het G.E.B alhier heeft een plan ont worpen en aan den Raad voorgelegd tot uitbreiding van het bestaande vastrecht tarief. Dit tarief, dat nu een jaar gewerkt heeft is goed bevallen, het verbruik is over de heele linie gedaald: alleen bh de vastrechtverbruikers is het toegenomen, het laatste half iaar zelfs met 20%>. De gemeente had een voordeel van f. 500 door de daling van de maximale belasting, de gebruikers doordat ze algemeen minder betaalden. Een bezwaar was echter nog steeds de te hooge stroomorijs van 10 ct. p. K.W.U., ook bij vastrecht, waarom nu wordt vqor- gesteld de vastrechtbedragen te verhooien en den stroomprijs te brengen od 5 ct. Bo vendien wordt thans een uitbreiding over wogen tot de Darticulieren voor wie het huidige tarief niet bruikbaar was door de hooge maxima Voor hen zou niet gelden het tarief met de stroombegrenzers. die voor Darticuliere aansluitingen te duur. zijn. Ingevoerd zal daarom waarschijnlijk worden een kamertarief, met als overgang een tarief gebaseerd op stroomverleden. By dit laatste, het meest voordeellge. zal tenslotte toch nog elke K.W.U.. verbruikt boven het aantal in 1935. berekend wor den tegen 5 ct Od deze wiize moet het gebruik wel worden omhoozgevoerd. al zal dat voor de gemeente niet veel winst od- leveren. terwill het oude bezwaar dat de maximale belasting wordt opgevoeTd. nu voor de particulieren niet is weggenomen. Aan het verslag van het Handels register van de Kamer van Koophandel te Gouda ontleenen wli het volgende: Opgeheven handelszaken: A. Ph. Baelde (ln liq.) Overtocht C. 48. Zwammerdam, (Graanhandel): N. Hogendoorn. Weipoort 50 C. Bodegraven (Veehandel). Vereffe naar N. Hogendoorn. Zegveld. Wijzigingen: „De Vuurvlam" fabriek v. Solution en Rubberoplossingen. Kerkstraat 106. Bodegraven, het bedrijf is uitgebreid met een handel in schoencrême: Kaas handel v.h. H Goebel en Co.. Noordstraat 13, Bodegraven. filiaal gevestigd te Utrecht. Burg. Reigerstraat 2, genaamd ..'t Kaasboertje": N.V. v.h. Fa. W. de Liefde (bijkantoor), Bodegraven. (Exploi tatie van Gasfabrieken) ontslag beh Z, J. Ninaber van EUben. Zwammerdam. be noemd tot directeur-boekhouder: H. Jenné. Bodegraven. Onder leiding van ir. Huisman werd het examen gehouden als slot van den melkcursus georganiseerd door de drie plaatselijke landbouworganisaties Leider van den cursus was de heer De Jong uit Alphen a. d. Rijn. De zes deelnemers verwierven allen het diploma met de volgende punten: M. Kromwijk 183'/;. H. den Hertog 180'/;. A. W. Veelenturf 175, J. H. v. d. Horst 173Vi, J. van Velzen 160, E Zwanenburg 159'/>. Gevonden: 1 huissleutel. 1 portefeuille, 1 dameshandschoen, 1 portemonnaie, 1 njwielbelastingmerk, 1 kaas boor. Inlichtin gen bij de politie. De Chr. Zangvereen. „Halleluja" be haalde op het concours te Bunschoten ln de eere-afdeeling met 317 punten- een eersten prijs. Het meisjeskoor „Klein Hal leluja" behaalde op hetzelfde concours met 280 punten een tweeden prijs in de eerste afdeeling. BOSKOOP. Aanrijding. Aan de Burg. Colijnstraat. heeft een aan rijding plaats gehad, tusschen een wielrijd- ster en een personen-auto, met het gevolg dat het meisje zich ernstig bezeerde en haar rijwiel totaal vernield werd. Door tusschenkomst van de politie, waar bij bleek, dat beiden schuld hadden ver klaarde de chauffeur de schade te zullen betalen. Het meisje kon op eigen gelegen heid huiswaarts keeren. Het bestuur van de ver. „Boom. en Plantenbeurs" is thans als volgt samen gesteld: D. Oosterwijk, le voorz., C, v. Veen Gzn., 2e voorz., C. B. van Nes, le secr., G. de Ruiter, 2e secr.. H. van Tol, le penning meester. G. van Kijk Gz„ 2e penningm., A. Sytzema, bibl„ Anth. Borst en B. Been- schoten, comm. Gevonden: Heerenrijwiel, sleutel, vul potlood, vulpen, badpak en twee portemon- naien. Inlichtingen politie-bureau. HAZERSWOUDE. De collecte voor de Unie „Een School inet den Bijbel" heeft in het Dorp alhier opgebracht ruim f. 207. o DE KAAG. De Ver. „De Kaag" behaalde od het concours te Bunschoten "en eersten prijs in de 3c afd. met 314 pnt Een mooie vooruitgang van deze nog ionze vereeni- ging 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7