PEREZ DE SPAANSCHE BURGERKRIJG. PERZISCHE TAPIJTEN Opruiming tot 14 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 7 Augustus 1936 LUCHTVAART. TELEGRAMMEN. SPORT /C1ICEP/ IAAT/TI BERICHTEN PORTUGAL. Bloedige ongeregeldheden op Madeira. De verhooging van de boter- en melkprij zen op Madeira heeft aanleiding gegeven tot relletjes, waarbij de politie met de wa pens tusschenbeide moest komen, met het gevolg, dat verscheidene personen gedood of gewond zijn. Onmiddellijk zijn uit Lis sabon twee oorlogsschepen naar Funchal vertrokken met vliegtuigen, infanterie en mitrailleurafdeelingen aan boord. GRIEKENLAND. Na dén staatsgreep. Minister,-president Metaxas heeft de buitenlandsche pers ontvangen. Hij her nieuwde de verklaring van de boodschap van het kabinet en zeide verder, dat de genomen maatregelen een minimum betee- kenen voor de verdediging van het regiem. Ten aanzien van de buitenlandsche poli tiek zeide hij, dat deze onveranderd blijft. In antwoord op de vraag, of het juist was. dat troepen aan land waren gezet op de Lemnos-eilanden, verklaarde Metaxas, dat daar geen troepen aan land waren gezet, doch dat Griekenland hiertoe wel gerechtigd was, zooals ook de Turken hebben toegegeven. Griekenland zal zeker van dit recht gebruik maken, als het dit noodig oordeelt. Twee oorlogsschepen zijn te Saloniki aan gekomen. De autoriteiten overwegen de arrestatie der leidende communistische afgevaardl den in het district Sailoniki. Een proclamatie stelt de bevolking ervan in kennis, dat het legercorps in Macedonië de censuur op brieven, telegrammen en telefonische gesprekken heeft ingesteld en dat straat-bijeenkomsten tusschen midder nacht en vier uur 's morgens verboden zijn evenals de verspreiding van berichten, die onrust kunnen verwekken. Zonder toestemming mogen geen verga deringen worden gehouden op straffe van voor den krijgsraad te worden gedaagd. Het dragen van wapenen is verboden. Men kan nog niet voorzien, welke hou ding de partijen zullen aannemen, doch men vermoedt, dat naast de communis ten de extremistische partijen van minder belang en de liberalen van Sofoelis staan. Men verklaart, dat Metaxas voor het af kondigen van de dictatuur, een overeen komst heeft gesloten met de militaire lei ders. wien hij heeft beloofd, dat geen wijzi ging zou worden gebracht in het huidige officierscorps. Alle communistische Kamer leden zijn gearresteerd, behalve de leider van de partij. Sklavenasa, die in Zwitser land vertoefd', ook anderen, die met de communisten samengingen, zijn gearres teerd. zooals het liberale Kamerlid Kazos en professor Valos. De algemeene staking verloopt kalm, dank zij de maatregelen van de regeering. Alle verbindingen met het buitenland zijn verbroken. Naar verluidt heeft de vroegere minister van oorlog, Papagos, thans chef van den generalen staf, een belangrijke rol gespeeld In dezen staatsgreep. Het leger bevindt zioh nog steeds in alarmtoestand. Gedurende den nacht patrouilleeren cava lerie en gendarmen door de straten van Athene; de openbare gebouwen en strate gische punten zijn door militairen bezet. (Vervolg van het 3e Blad). Van het front. Dc- berichtgever van het Spaansche agentschap „Diana" meldt uit Hendaye, dat de slag bij Oyarzun tot dusver de hevigste van den geheelen burgeroorlog is geweest. De nationalistische troepen, die over dertien 10' cm. kanonnen beschikten, zouden de plaats Lesaca hebben veroverd. De regeeringstroepen zouden toen een pantsertrein tegen de vijandelijke stellin gen hebben gebruikt, welke den nationa listen zware verliezen toebracht. De be richtgever beweert vervolgens, dat de treinverbinding San Sebastian—Irun her steld is. Volgens berichten uit Lissabon heeft een colonne nationalistische troepen Llerena bezet, gelegen op de grens der pro vincie Cordoba en Badajoz. De Portugeesche radioclub heeft voorts medegedeeld, dat te Badajoz slag geleverd is. De Guardia Civil en de Guardla de Asalto zijn naar dc opstandelingen over- geloopen. De milities hebben de kazerne aangevallen. Het schieten is van verre te hooren. Generaal Quelpo de Llano heeft vanuit Sevilla een colonne naar Badajoz gezonden. ZUID-AMERIKA. De Pan-Amerikaansche conferentie. Op de Pan-Amerikaansche conferentie te Buenos Aires zullen volgende onderwerpen worden behandeld: De organisatie van den vrede, de vervol making van de anti-oorlogspacten, die nog van kracht zijn, benevens beperking van nieuwe accoorden, oprichting van een In- ter-Amerikaansch hog, de neutraliteit, be perking van bewapening, veroordeeling van het gebruiken van geweld, vermindering van tariefmuren en intellectueele samen werking. Een voorstel de burgerlijke en politieke rechten tot de vrouwen uit te breiden, dat door Bolivia was ingediend, zal wegens den tegenstand van Guatemala niet in behandeling worden genomen. ABESSYNIË. Ras Seyoem onderwerpt zich. Gisteren heeft in het palels van den gouverneur te Addis Abeba ras Seoem met groote plechtigheid voor de Italiaansche autoriteiten, Abessijnsche hoofden en ver tegenwoordigers van de geestelijkheid, op nieuw zijn onderwerping aan de Italianen aangeboden. Maarschalk Grazianl hield een korte rede tot Seyoem en tot andere vooraan staande Abessijnsche leiders, onder wie dedzjazmatsj Metafarla Safeghesse. oud secretaris van de keizerlijke goederen, Afework, oud-secretaris van het ministerie van oorlog, die eveneens opnieuw hun on derwerping aanboden. Ras Seyoem hield eveneens een korte toespraak, waarin hij zijn wensch om onder Itallaansch bevel te mogen werken tot uitdrukking bracht. Van regeeringszijde komen volgende be richten af; De gouverneur van Badajoz heeft de re geering in kennis gesteld van de inneming der kazerne van de civiele garde te Cum- bres Mayores, in de provincie Huelva, na een gevecht, waarbij aan de zijde der na tionalisten 4 en aan de zijde der militie 1 doode vielen. De gouverneur bevestigt, dat de geheele civiele garde in de provincie Badajoz is ontwapend. Voorts heeft een colonne roode troepen de stad Baena. in de provincie Jaen, een belangrijk verkeerscentrum tusschen Cor doba, Jaen en Granada, bezet. De opstande lingen zijn de kerk binnengevlucht, doch verwacht wordt, dat zij zich spoedig zullen overgeven. Naar van het Aragoneesche front wordt vernomen, hebben de regeeringstroepen gisteren den geheelen dag den vijand rond Huesca bestookt, en verschillende in de omgeving der stad gelegen dorpen bezet, o.a. in den noordelijken sector, tengevolge waarvan alle verbindingen met Huesca ver broken zijn. Tot deze dorpen behoort o.a. Santa Eulalia. een strategisch punt gelegen op 800 meter hoogte, dat Huesca beheerscht en op 12 km. dezer stad is gelegen. De roode troepen hebben voorts de Sierra San Julian bezet, waar zich de bronnen voor de water voorziening van Huesca bevinden. De lucht macht werkte met de troepen samen en bombardeerde de transport-auto's der op standelingen. Zeven Savoia-vliegtuigen en een Dornier- vliegboot zijn uit Barcelona te Valencia aangekomen met een groote lading bom men. De „Alminlnte jlmena" heeft uit Bar celona 1200 man railitietroepen aange bracht. Op de Balearen zal een colonne ter sterkte van 35ÖO mati geland worden, uit gerust met een groote hoeveelheid mitrail leurs. 4 radiozenders, benevens ambulance materiaal. Er worden nog vier andere wa tervliegtuigen verwacht. Van den Havas-correspondent aan het front Vandaag was vrijwel geen activiteit te bespeuren, en de opstandelingen antwoord den niet op het kanonvuur der regeerings troepen. Men heeft den indruk, dat zij ge brek aan munitie hebben. De verslaggever van Havas aan het Gua- darrama-front meldt, dat de artillerie der opstandelingen gisteren bij het aanbreken van den dag een hevig bombardement heeft ingezet, met het hoofdkwartier der regee ring als doel. ZIJ hebben het doel echter niet bereikt, en de artillerie en de lucht macht der regeering hebben het vuur krachtig beantwoord. De voorhoede der op standelingen deed een uitval en zij kwamen tot vlakbij het dorp Guadarrama. doch een krachtig tegenoffensief der regeering dwong hen. zich terug te trekken in hun stellingen der eerste dagen. De regeerlngs- colonnes onder leiding van luitenant Rou- bia en kolonel Sabio blijven San Rafael be- heerschen, en op twee fronten bestoken zij de opstandelingen. De colonne onder Roubio is het dorp Guadarrama binnengetrokken, waar nog slechts een paar huizen overeind staan. VIER DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. Op het Fransche vliegveld van Geal, nabij Tours, heeft een ernstig vliegonge luk plaats gehad, dat vier dooden heeft geëischt. Als ge baadt en ge bevindt U op de bank, ook al staat ge maar tot knie-hoogte in het water, let dan op den opkomenden vloed. Het water stijgt in betrekkelijk korten tijd. De mogelijkheid bestaat dat ge niet terug kant keeren. De zege verzekerd? De speciale verslaggever van de „Jour' die alle fronten in Spanje, zoowel aan de zijde der nationalisten als aan die der marxisten heeft bezocht, en thans naar Hendaye is teruggekeerd, geeft in zijn blad de indrukken weer, die hij heeft verzameld. Hij komt tot de slotsom, dat de troepen van generaal Franco en generaal Mola op den dag en op het uur die zij zelf bepalen, Madrid zullen binnenrukken. De overwin ning der nationalisten staat volkomen vast, en niets ter wereld zal hun kunnen be letten. hun doel te bereiken. Nieuwe minister van oorlog. Officieel wordt medegedeeld, dat majoor Sarabia tot minister van oorlog is benoemd. front met de „Internationale" ontvangen. Eenige honderden personen, zoo schrijft de ..Matin" uitten dreiekreten en hielden den prins de gebalde vuist voor het ge zicht. De prins heeft terstond de politie van deze incidenten op de hoogte gesteld en zich vervolgens met zlin gezelschap naar Monaco begeven. De wapenleveranties aan Spanje. In het blad .Oeuvre" schrijft mevrouw Tabouis: „Het schlint dat de toestand in het bijzonder wat de verhouding tusschen de Duitsche regeering en die te Madrid betreft, verergert. De Fuehrer heeft be sloten onverwijld twee nieuwe kruisers en een aantal torpedojagers naar de Spaan sche kusten te zenden. Het Britsche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft bericht ontvangen dat de kruiser „Deutschland" te Ceuta een groote hoe veelheid munitie heeft aangevoerd, ter wijl de Duitsche vrachtboot „Usaramo" zonder dat getracht werd iets te verber gen op 31 Juli van Hamburg is vertrokken met als eerste aanloophaven Lissabon, met aan boord 28 bombardementsvlieg tuigen. munitie, vliegofficierer. en mili taire werktuigkundigen". Mevrouw Tabouis besluit met zich af te vragen of de door Frankrijk geopende onderhandelingen niet te laat zullen ko men. Het Duitsche Nieuwsbureau maakt mel ding van een bericht in de „Jour" volgens hetwelk Vrijdag en Zaterdag aan boord van het te Marseille liggende Spaansche stoomschip „Ciudad de Cadiz" een groote hoeveelheid oorlogstuig zou zijn geladen. Het blad meldt voorts, dat vanuit Bourgas verschillende wagons naar Marseille on derweg zijn. Uit Toulouse wordt gemeld, dat sedert Dinsdag i.l. dagelijks twee wa gons met oorlogsmateriaal passeeren. Vol gens de „Jour" zou al dit oorlogstuig via Bordeaux en Toulouse naar Narbonne worden verscheept vanwaar het dan ge makkelijk naar de Middellandsche Zee havens als Marseille. Port Vendres en Cette komt. Naar voorts uit Toulouse ge meld wordt, zijn daar gistermiddag twee Potez-bommenwerpers aangekomen Algericas door dc rooden gebombardeerd. De regeeringsgetrouwe kruiser Jaime Primero" heeft vanmorgen een hevig bom bardement der stellingen van de insurgen- ten te Algeciras ingezet. Van Gibraltar uit kon men de bommen in verschillende dee- len del stad uiteen zien spatten, in het bij zonder in de haven, waar een torpedojager en een kanonneerboot der opstandelingen gemeerd liggen. Duidelijk heeft men kun nen waarnemen, hoe een der bommen vlak bij den muur van het Engelsche consulaat te Algeciras ontplofte. Omtrent het bombardement van Alge ciras door de Jaime Primero" wordt nog nader gemeld, dat een der granaten een kanonneerboot getroffen heeft, die thans in brand staat. Drie regeeringskrulsers bombardeercn op het oogenblik Ceuta. De non-interventie. Het Fransche ministerie van buiten landsche zaken heeft aan de regeeringen te Londen en Rome den tekst doen toe komen van een formule inzake non-inter ventie in Spanje. Deze tekst zal nog aan vijf andere mogendheden worden gezonden Men meent te weten, dat de voor naamste punten, die het omvat. zijn. een verbod van het verveer naar Spanje, direct of indirect, van wapens en ander oorlogs materiaal. waaronder begrepen burgerlijke en militaire vliegtuigen en wederzijdsche inlichting der onderteekenaars omtrent de door hen genomen maatregelen Het Brit sche standpunt ten aanzien van het ont werp is hedenmorgen ter kennis van de Fransche ambassade gebracht. Wat Londen betreft, vormt het voorge stelde embargo op burgervliegtuigen de voornaamste moeilijkheid, daar Engeland krachtens de thans geldende wetten geen embargo op de burgerluchtvaart kan af kondigen, en er zeker bezwaren worden geopperd, tegen het nemen van bijzondere maatregelen op dit punt. 'S-Gl.AVENHAGE NOORDEINDE TEL. 116886 140° 7528 (Ingez. Med.) VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN P. C. EN L. Morgenmiddag om 5 uur vindt op het terrein van de Fabrieksarbeiders de wed strijd M.D.S.Tram Boys plaats. Heldendood van soldaten. nationalistische De speciale berichtgever van het „Jour nal" te Burgos schildert den heldhaftigen dood. welken 40 nationalisten en een offi cier te Albacwte hebben gevonden. Toen zij hadden Ingezien, dat zij zich onmogelijk verder konden verdedigen, hadden zij zich m twee rijen tegenover elkaar opgesteld en elkaar wederkeerig het geweer op de borst gezet. Op het bevel van den officier hadden zij elkaar wederkeerig doodgeschoten, ter wijl de officier zelfmoord pleegde door een revolverschot in de hartstreek. Toen de llnksche troepen de kazerne binnenkwa men, vonden zij 41 lijken. Betooging tegen prins van Asturië. De prins van Asturië. die in gezelschap van zijn moeder de vroegere Spaansche Koningin en andere 'eden van de vroegere koninklijke famiP.e te Mentone verblijft, ondervond gisteren een vijandig." betoo ging van aanhangers van het Fransche Volksfront. Toen hij na een uitstapje op zee in de haven van Cao Martin aan kwam. werd hij door leden van het Volks UIT NIEUWVEEN. Nic. Boys I gaat Zondag om 4.15 op be zoek bij D.O.S. III te Roelofarendsveen en te halftwee speelt Nic. Boys II op eigen terrein tegen H.V.V. I uit Den Hoef. ITALIAANSCHE VERLIEZEN IN ABESSYNIË. ROME, 7 Aug. (Reuter). Tijdens politie- operaties in Oost-Afrika hebben sinds I Juli j.l. tien officieren, drie onderofficieren en 32 soldaten of zwarthemden den dood evonden. Een officier en vier soldaten zijn bezweken aan hun verwondingen, een offi cier en 44 zwarthemden worden vermist, vier officieren, acht onderofficieren, 99 soldaten en 27 zwarthemden zijn aan ziek te gestorven. Bovendien hebben 73 werk lieden door ziekten en ongevallen den dood gevonden. Generaal Gallina. de commandant van de colonne, welke belast was met de zui vering van de spoorlijn naar Djibouti van roovers en saboteurs is in de hoofdstad teruggekeerd. HIJ verklaarde, dat de alge meene situatie in het spoorweggebied be vredigend is. De spoorlijn wordt door de Italiaansche troepen beheerscht. Het ver keer vindt zonder incidenten plaats, en van den spoorweg wordt een steeds groo- ter gebruik gemaakt. Daarom zijn de snel treinen weer ingevoerd. De gouverneur van Erythrea, generaal Guzzoni. verklaarde het volgende aan den correspondent van Stefanl: de toestand in mijn gebied en vooral in de nieuwe uit gestrekte gebieden van het vroegere kei zerrijk is volkomen rustig en er wordt hard gewerkt om den aanleg van wegen, de in richting van het bestuur en de economi sche verheffing van het land te bespoedi gen. De bevolking houdt zich rustig bezig met de landbouw en werkt vreedzaam met de autoriteiten samen. De gouverneur voegde hieraan toe, dat hij zich o.a. wil bekommeren om het land van de ongeluk kige Dankalibevolklng, welke gedurende 40 jaren systematisch in bloedige razzia's is onderworpen, waardoor het land is ver armd en ontvolkt. EEN AVONTUUR IN SPANJE. Met het mailschip „Johan van Oldenbar. nevelt" is gisteren een 25-jarige Utrechte naar te Amsterdam aangekomen, wien door bemiddeling van den Nederlandschen cot- sul te Gibraltar een derde klasse overtocht was verleend. De man was eenigen tijd g{. leden naar Spanje gegaan om daar werk te zoeken. Hij zwierf door het land tot het uitbreken van den opstand zijn kansen om werk te vinden nihil maakte. In een der havensteden geraakte hij in een straatge vecht, waarbij hij een klap van een geweer opliep. De gewonde slaagde er in aan boord van een Engelsche boot te komen, waar mede hij naar Gibraltar ging, waar hem van Nederlandsche zijde hulp en genees kundige verzorging werd gegeven. Na aan komst te Amsterdam werd hij. omdat hij geen middelen van bestaan had, naar het bureau Kattenburg gebracht en daar bleek dat de man in het politieblad gesignaleerd stond, omdat hij van de Utrechtsche recht, bank een vonnis wegens heling te goed had. Hij is in dit verband vastgehouden en vanmorgen voor den officier geleid. DE HAAGSCHE ZEDENZAAK. Hedenochtend is de laatste verdachte in verband met de Haagsche zedenzaak, die nog gedetineerd was, door de raadkamer der Haagsche rechtbank, na een pleiool van mr. Huygens, verdaohte's raadsman, in vrijheid gesteld. TWEE JODEN GEDOOD. JERUZALEM, 7 Aug. (Reuter). Vannacht zijn wederom twee Joden gedood, een te Tel Avif en een nabij Hederah. Dit brengt het totaal aantal Joden, dat sedert het begin der onlusten gedood is, op 52. OPNIEUW GEVECHTEN IN NOORD-CHINA. PEIPING, 7 Aug. (Reuter). In Noord- China is de toestand gespannen, sedert ge neraal Li Sjoe Hsin, die zich in den afge- loopen winter van 6 provincies in Noord- Tsjahar heeft meester gemaakt, een nieuw stuk van Noord-China tracht in te nemen. De troepen van Li Sjoe Hsin hebben tot tweemaal toe een aanval gedaan op de gar-1 nizoenen nabij Taoling, in West-Soejoean, doch zij weiden teruggedreven, waarbij zij 100 dooden en 200 gewonden verloren. De troepen uit Soejoean zijn in allerijl naar de grens gedirigeerd. Geslaagd te Den Haag voor 't examen Hoogduitsch L. O. de heer J. Kamerling te Waddinxveen. UIT NED. OOST-INDIË. AFSCHEIDSDINER FAMILIE GOUVERNEUR-GENERAAL. BATAVIA, 7 Aug. (Aneta) De gouverneur- generaal en zijn familie bood gisteravond aan de plaatselijke autoriteiten te Buiten zorg een arscheidsdiner aan. Eergisteravond werd een diner gegeven voor de hoofdambtenaren ter algemeene secretarie. NAGEKOMEN. BINNENLAND. DE VACANTIEREIS VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. MORGEN NAAR HET BERNER OBERLAND Naar wij vernemen zullen H. M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana morgen uit Hohwald vertrekken en zich voor eeni gen tijd naar Welssenburg (Berner Ober land) begeven. Ondanks het minder gunstige weer heb ben de Koningin en de Prinses van hun verblijf in de Vogezen zeer genoten. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 10—15 Augustus wederom vastgesteld op f. 0.80 per KG. SCHAKEN. TWEEDAAGSCH TOURNOOI TE NOORDWIJK. In café-restaurant „Seinpost" te Noord- wijk aan Zee zal op Vrijdag 14 en Zater dag 15 Augustus a.s. een tweedaagsche wedstrijd worden gehouden. De speeltijden zijn des Vrijdags van 2—6 en van 711 en des Zaterdags van 26. Afgebroken partijen kunnen des avonds worden uitgespeeld of zullen worden be slist. Voor dezen wedstrijd zal, ook bij de vele badgasten, wel belangstelling bestaan. Zlji die hieraan willen deelnemen moeten zich opgeven bij den voorzitter der Nuts- schaakclub „Daniël Noteboom" den heer A. Leenheer te Noordwijk-Binnen, of bij de directie van „Seinpost", alsmede bij den heer G. Bosscha, H. Rijndijk 264 alhier, die zich bereid verklaard heeft den wedstrijd te leiden. Van L. S. G. gaven zioh reeds op: W. H. v. d. Nat, mr. A. G. de Blécourt, J. Koet, WINDHOOS RICHT SCHADE AAN. Over de buurtschap Stegeren nabij het dorp Dedemsvaart is gisternamiddag een krachtige windhoos getrokken, die heel wat schade heeft aangericht. Gaande van West naar Oost heeft deze hoos al wat zij op haar weg ontmoette vernield. Boomen wer den ontworteld of van hun kruin ontdaan Het op het land staande koren werd ont worteld en de lucht in geslingerd. Ook hooibergen, daken, kippenhokken en schu ren moesten het ontgelden. Onderdeelen er van werden afgerukt en honderden me ters verder in het land weer neergesmakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de schade, welke werd aange richt, is aanzienlijk. BRUINVISSCHEN AAN DE KUST. Vermoedelijk tengevolge van het storm achtige weer van deze week zwemmen veel brulnvisschen dicht onder de kust. Er is reeds in de loop van de week een bruinvisch te Seheveningen aangespoeld en heden- ochtend heeft de motorschokker U.K. 222 I. Zitman en Th. Couwenberg. De spelers op den Schevenlngschen vischafslag een zullen in drie klassen verdeeld worden. I exemplaar van ruim 70 pond aangebracht. HOLLAND-AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN, 6 Aug. n.m. 5 u. 30 van Bremen n. Amst. JAGERSFONTEIN, uitreis, 7 Aug. te Rot terdam; vertrekt 7 Aug. n.m. 6 u. naar Antwerpen. BLOEMFONTEIN, thuisreis, pass. 5 Aug. Perim. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TAJANDOEN, uitreis, 7 Aug. te Antwerpen, HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN. STREEFKERK, thuisreis, 6 Aug. van Ant werpen. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. AMSTELKERK, 5 Aug. van Las Palmas n, Dakar. REGGESTRDOM, thuisr., pass. 6 Aug. Ouessant. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. BENGALEN, Pacific Kust n. Calcutta, pass. 6 Aug. Honolulu. TOSARI, 5 Aug. van Tacoma te Bombay, MAPIA, 5 Aug. van Beaumont te New Orleans. JAVA—NEW-YORK-LIJN. TABINTA, New York n. Java, pass. 7 Aug. Kaapstad. KOTA TJANDI, 5 Aug. van New Orleans te Savannah. MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS, uitreis, 7 Aug. van Suez. TARAKAN, toeristenvaart, 8 Aug. v.m. 7 u, te IJmulden verwacht. OHR. HUYGENS, ultr., 7 Aug. te Genua, JAVA -CHINA—JAPAN-LIJN. BONTEKOE, 5 Aug. van Kohslchang naar Beira. NIEUW HOLLAND, 6 Aug. van Singapore te Melbourne. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJISONDARI, 5 Aug. van Shanghae te Batavia. TJIBADAK, 6 Aug. van Shanghae te Manilla. TJIKEMBANG, 5 Aug. van Hongkong naar Amoy. TJISAROEA, 6 Aug. van Shanghae naar Amoy. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. IRIS, 4 Aug, van Kingston (J.) n. Belize. VENEZUELA, uitreis, 5 Aug. te Oristobal. ACHILLES, 6 Aug. van Lissabon n. Ceuta. AJAX, 6 Aug. van Genua n. Livorno. BOSKOOP, 6 Aug. van Curacao n. Cristobal CERES, 6 Aug. van Candla n. Patras NEREUS, Amst. n. Aarhuus, pass. 7 Aug. v.m. 8 u. Holtenau. ORPHEUS. 7 Aug. van Gothnburg te Aar huus. TRITON, Bilbao n. Havre, Duinkerken, Londen, Hull, Hamburg en Amst., pass. Aug. v.m. 4 u. 20 Ouessant. ULYSSES. 6 Aug. van Istanboul n. Pyll- VESTA, 7 Aug. v.m. 1 u. van Amst. te R'dam VENUS, 5 Aug. van Genua te Barcelona. VULCANUS, 7 Aug. v.m. 4 u. van Amst. te Hamburg. FAUNA. 7 Aug van Hamburg te Amst. SIMON BOLIVAR, vertrekt 7 Aug. n.m. 5 u. van Amst. n. W.-Indle. ALKMAAR, ultr., pass. 6 Aug. Dungeness. MIJ. OCEAAN. PEIS ANDER, Java n. Amst., 6 Aug. van Port Said. HALCYON LIJN. STAD ZWOLLE, 6 Aug. van VlaardingU te Lissabon. VREDENBURG 7 Aug. van Emden te Vlaai-dingen. FLENSBURG, R'dam n. Genua, pass. 6 Aug- Ouessant. 2_I

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2