„GELUKSKINDEREN" 77sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 7 Augustus 1936 Vierde Blad No. 23425 BINNENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. LUCHTVAART, IT5EfU"«TWnTE£Q HET PADVINDERSKAMP TE HELLENDOORN. bezoek van minister slotemaker de bruine. Gisteren heeft minister Slotemaker de Bruine een bezoek gebracht aan het kamp <jer padvinders-verceniging „Nederland" hij Hellendoorn. Tijdens de rondwandeling ging liet kampleven zijn gewonen gang. Na het bezoek aan het kamp vereenigde je minister zich met andere gasten in hotel Van den Berg te Hellendoorn aan een lunch, welke was aangeboden door het bestuur der P.V.N. en het was hier dat de tjtelpresident, ir. Beets, de gelegenheid rond. zich met een toespraak tot zijn gas tei te richten. In het bijzonder tot den minister richt- de heer Beets, sprekende namens het letuur der P.V.N. woorden van groote er- jmtelljkheld voor zijn bezoek, opmerken- dat men met dit kamp heeft willen iconen, dat de ruim 2000 padvinders, aan gesloten bij de P.V.N., goede padvinders lijn. Herinnerende aan den stortvloed van hemelwater, die de laatste dagen over het tamp is uitgestort, deed spr. uitkomen, dat het kamp hierin een beeld is van de Pad vinders Vereeniging Nederland. Ook de vereeniging heeft, geen helderen hemel bo ven zich. Zij leeft, zeide spr. onder de schaduw van misverstand in het verleden, rij mist rechten, die aan de leden van de xereldbroederschap der padvinders toeko men. Wij hebben in de afgeloopen jaren ons padvinderswerk gedaan in het vertrouwen, dat het goede recht van onze zaak. dat de goede geest, die ons bezielde, zou door dringen in Nederland, alleen reeds omdat de feiten voor ons zouden spreken. In uw hulp. de aanwezigheid van Uwe Excellentie in ons midden, mag lk het be wijs zien, dat Uwe Exc. onze zaak. een goede Nederlandsche zaak, de warme stra len van de zon waardig heeft geacht. De heer Beets dankte den minister voor het feit, dat, ofschoon de wolken nog niet zijn verdwenen, de zon begonnen is, er doorheen te schijnen, terwijl hij in zijn woorden van groote erkentelijkheid mede betrok den vice-voorzitter van den Raad van State, den heer Beelaerts van Blok land. die op he» verzoek van den minister bemiddelend heeft willen optreden en zich een uitnemend bemiddelaar heeft betoond, zoomede dc hoofd verkenner, vice-admiraal Rambonnet voor de door hem betoonde te gemoetkomende gezindheid. De volle zon, waar wij, zeide spr. verder voor onze ver eeniging naar uitzien, is de erkenning dat wij in alles goede padvinders zijn naar den maatstaf, die Lord Baden Powell zelf daar voor stelt. Wij zien er naar uit vol hoop. want Lord Baden Powell zelf heeft het betuigd, dat hij de gezindheid, die ons on derscheidt van de erkende padvinders in Nederland, ook als volledig padvinderschap aanvaardt. Minister Slotemaker de Bruine, de rede van ir. Beets beantwoordende, zeide dat hij zijn aanwezigheid bij de P.V.N. gaarne zou willen verklaren. Spr. merkte in dit verband op, dat er gesproken wordt van een zekere splitsing in de Nederlandsche padvinderswereld, op het bestaan waarvan spr. niet zou kunnen ingaan. Wel deed de minister uitkomen, dat hij het buitenge woon gelukkig zou achten, als zij niet be stond of als zij zou plaats maken voor coöperatie. Spr. vestigde er de aandacht op, dat hij voor eenigen tijd te Den Haag de bijeen komst heeft bijgewoond welke door een groep padvinders uit andere organisatie op het Malieveld is gehouden, bij welke gelegenheid de minister-president 't woord heeft gevoerd. Spr. heeft toen zichzelf voorgehouden, dat. Indien hij, als minis ter op het Malieveld aanwezig zijnde, niet naar Hellendoorn zou gaan, hij partij zou hebben gekozen, hetgeen wel het laatste is, dat spr. zou willen doen. Wat spr. wil is, uiting te geven aan zijn overtuiging dat, als hij zou moeten kiezen, als hij ar biter zou moeten zijn, hij weigeren zou, die rol te aanvaarden, doch hij er wel gaarne van zou willen getuigen dat het niet aan gaat, ruzie te maken in een wereld, waar in wij elkander moeten vinden. Spr. hoopt, dat zijn aanwezigheid hier er toe zal mo gen bijdragen dat men in Nederland zeg gen zal: Er schijnt een kwestie te zijn en ze schijnt van belangrijken aard. maar we hebben geen tijd om te verdeelen, maar allen lust om mede te werken aan 'n stre ven. gericht op eenheid van lijn en daad. Onder hilariteit van zijn gehoor zeide de minister tenslotte te hopen, dat hij er in geslaagd moge zijn, zich een goed koord danser te hebben getoond, die noch naar den eènen, noch naar den anderen kant Ls „doorgezwenkt", doch die den gezamen- lijken kant in het oog heeft gevat. reizen in den vreemde. De Nederlandsche R.K. bond van hotel-, cafe- en restaurant geëmployeerden „Sint Antonius" heeft in een uitvoerig schrijven aan den minister van binnenlandsche zaken gewezen op de moeilijkheden voor de Nederlandsche hotelindustrie, als gevolg van het reizen in het buitenland. Het hotelplan i gecombineerde reizen met verblijf naar Zwitserland i trekt elke week volle treinen, doch ons eigen land ziet na genoeg geen vreemdeling meer. Dit Is een gevolg van deviezenbepalingen en valuta verhoudingen. Met de meeste aandrang wordt den minis ter verzocht zoo spoedig mogelijk maat regelen te treffen om het Nederlandsche volk zijn vacantie in eigen land te doen doorbrengen en het reizen buiten onze landsgrenzen meer te bemoeilijken. DE ECONOMISCHE BESPREKINGEN VAN ITALIË MET O.M. NEDERLAND. Het A.N.P. meldt uit Rome: De resultaten der economische onder handelingen, welke Italië thans voert met Frankrijk, België, Nederland en Tsjecho- Slowaklie. kunnen, naar van welingelichte Italiaansche zilde wordt medegedeeld, slechts een voorloopie karakter hebben. Italië streeft er naar een vergaande ver wezenlijking der grondslagen van zijn nieuwe economisch politiek, welke, zooals bekend is beoogt, een uitvoeroverschot te bereiken ter voldoening van de achter stallige handelsschulden uit den tiid van voor de toeoassln* der sancties. DE NIET-INMENGING IN SPANJE. SAMENWERKING TUSSCHEN ALLE OMROEPVEREENIGINGEN. Een centraal bureau gevormd. Gedurende een aantal jaren hebben de K.R.O.. N.C.R.V. en V.A.R.A. een contact- oraan in stand gehouden dat naar buiten optrad als wiet „Comité van Omroepver- eenigingen". Wij vernemen, dat dit comité dezer da gen geliquideerd is en plaats heeft ge maakt voor een contact-orgaan, dat gevormd wordt door alle vier groote om- roepvereenigingen. A.V.R.O.. K.R.O.. N.C. R.V. en V.A.R.A. Voor het eerste jaar is tot voorzitter van dit contact-orgaan, dat onder den naam „Centraal Bureau voor den Omroep in Nederland" is tot stand gekomen, be noemd mr. A. van der Deure te Bënnc- kom. voorzitter van de N.C.R.V. als eerste secretaris-penningmeester treedt op de heer J. W. Lebon te Hilversum, secretaris penningmeester van de V.A.R.A. fabrieksturfsteun 1936. In de Staatscourant is opgenomen een beschikking van den minister van land bouw en visscherij, waarbij bepaald wordt, dat uit het landbouwcrisisfonds steun zal worden verleend aan de producenten van fabrieksturf. Steun zal worden verleend tot een zoo danig bedrag, dat door dc N.V. Verkoop kantoor Fabriekturf, gevestigd te Assen, voor door haar bemiddeling afgeleverde fabrieksturf aan de producenten een toe slag van f. 24,75 per dagwerk zal kunnen worden uitbetaald. heffing op boter. De commissie-noteering voor Nederland sche boter ls voor de week van 1015 Aug. vastgesteld op 60 cents per kilogram. Ook Nederland uitgenoodigd. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de Nederlandsche regeering een uit- noodlging ontvangen toe te treden tot de overeenkomst van niet-inmenging in Spanje. De nota, waarin deze uitnoodiging is vervat, bereikte de regeering eerst gister ochtend en is thans in studie genomen. dreigend conflict bij de n.v. haarlemsche stoomverffabriek. Tegen 10 Augustus staking aangezegd. De Nederlandsche Vereeniging van Fa brieksarbeiders deelt mee, dat zij eenige dagen geleden bij de N.V. Haarlemsche Sloomvcrffabriek tc Haarlem een ultima tum gesteld heeft naar aanleiding van een aangekondigde loonsverlaging van f. 0.14 per uur. De directie heeft nog niet gereageerd. Tegen 10 Aug. is een staking aangezegd. De directie heeft aan haar afnemers een circulaire gezonden, waarin wordt medege deeld. dat de kantoren van de zaak van 10 tot en met 15 Augustus gesloten zullen zijn. de ontslagen bij den kon. holl. lloyd. In overleg met het comité uit de negen vakbonden kwamen gister de vertegen woordigers der vier kantoorbedienden- organisaties te Amsterdam bijeen ter be spreking van de situatie, ontstaan door de ontslagen, gegeven aan het geheele perso neel van den K.H.L. Hoewel na een bespreking met de di rectie van den K.H.L denzelfden dag ge houden. bleek, dat een redelijke kans be staat dat het grootste gedeelte van het kantoorpersoneel vermoedelijk zal over gaan in dienst van de nieuw te stichten vennootschap, werd niettemin geconsta teerd. dat toch ongeveer twintig kantoor bedienden of op 31 Augustus of korten tiid daarna werkloos zullen worden, voor namelijk als gevolg van het overgaan van den technischen dienst naar de K.N.S.M. In verband daarmede is het volgend tele gram gezonden aan den minister van han del. nijverheid en scheepvaart: .Refereeren aan in 1935 door regeering gedane toezegging, dat met belangen per soneel K.H.L. ernstig rekening zou worden gehouden. Vernemen nu. dat alle 43 kan toorbedienden K.H1. zijn ontslagen, deels definitief tegen 31 Augustus, deels met toezegging, in September nog te kunnen werken. Verzoeken dringend, spoedig een onderhoud toe te staan". RUMOER TE SLIEDRECHT. Gistermiddag te vijf uur is het in de gt» meente Sliedrecht zeer rumoerig toege» gaan. Op dit uur werd het resultaat ver» wacht van de besprekingen omtrent de steunregeling. Aan het bureau der gemeen telijke arbeidsbeurs was echter een ken nisgeving gepubliceerd, waarin werd me degedeeld. dat B. en W. heden een confe rentie in Den Haag zullen hebben. De hon derden, die te vijf uur bij het gemeentehuis waren verzameld, werden door de politie en de marechaussee uit elkaar gedreven, waarbij verschillende klappen zijn geval len. Eenige personen zijn in arrest gesteld. In het centrum der plaats is het voort durend min of meer rumoerig en de politie heeft handen vol werk om de orde te be waren. verspreide berichten. Aan de leden der Vrijzinnig-Democra tische Vereeniging te Amsterdam, afdee- ling van den Vrijz. Dem. Bond. is mede gedeeld, dat prof. dr. D. van Embden. we gens drukke werkzaamheden, het voorzit terschap dezer vereeniging neerlegt en uit het bestuur zal treden. Er is geen enkel politiek motief aan deze ontslagneming verbonden. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris te 's-Gravenhage (vac.-J. K. Sadeei H. c. Schalij, candidaat-notaris te "s-Graven hage. De navolgende schepen zijn morgen radiotelegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen Radio. Aagtekerk. Alcyone. Aldabi, Alwaki, Baloeran. Bloemfontein, Boschfontein, Christiaan Huygens, Colombia. Costa Rlca, Cottica, Dempo, Gaasterkerk, Hoogkerk, Indrapoera. Johan de Witt. Jan Pieters zoon Coen, Maasdam. Modjokerto, Nijkerk, Serooskerk, Sibajak. Simon Bolivar, Sla mat, Spaarndam, Springfontein, Staten dam. Tarakan, Veendam, Venezuela, Vo- lendam. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen via Scheveningen Radio te berei ken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door „Radio- Holland". de postvluchten. Gisternamiddag om 15.55 uur is de Kie- it op Schiphol geland. eddie cantor. In „De Milliocncnerfenis". Eddie Cantor is een Amerikaansflhe EJ.appenmaker, die ditmaal optreedt in ,Jh «iilloenenerfenis". Deze film is hetzelfde "haar voorgangsters (,,'t Is voor de bak- w". ..Kid from Spain" en „Roman Scan- dals"1 gemaakt. Een kluchtig verhaal met muzikale scènes en balletten. Het speelt ach gedeeltelijk in Brooklyn en gedeelte lik in Egypte af. zooals „Kid from Spain" 'a Mexico en „Roman Scandals" in het 0,ide Rome. Cantor is weer in zijn element in zijn ®eer speciale humor, de Goldwyn-girls dansen dat 't een lieve lust. is en de beide vrouwelijke hoofdpersonen Ann Sothern en Wiel Nierman bewijzen, dat zij behalve spelen, ook zingen kunnen. Dé slotacte, de s'ootsche „ice-cream"-finale is in kleuren. filmsterren hebben het niet zoo gemakkelijk, als men wel denkt. Filmsterren hebben veelgeld, zijn be roemd, zij kunnen doen enTaten. waar ze «jn m hebben! Dat is nu eenmaal de alge mene opinie. Maar niets is minder waar. "e meesten moeten dicht bij de studio's Jdhen en zich vaak weken lang vele lief- nebberijen ontzeggen. George Brent b.v. is roil kundig aviateur en zou niets liever j len dan lange afstandsvluchten maken. ul' is hem echter verboden. ,i oolang de opnamen voor je film „Sweet «ioïs duren, kan je dat gerust uit je jootd zetten", zei de studio-leiding. „Wij nemen geen enkel risico". „Dc eerste zes weken niet fietsen, noch 'yiaatsenrijden jongeman", was het pa- rt»'o0r den JbhSen Warner acteur Mi- ■ey Rooney, die één der hoofdrollen ver- r.in de thriller" „Blood Lines", uedurende de opnamen voor de film 'j, ™dzomernachtdroom" was hij eeni- x, *&en de bergen in gegaan en had daar "let van gevaar ontbloot zijnde bob slede-sport beoefend. Hij brak een been. als gevolg waarvan de opnamen van de scènes, waarin hij optrad, minstens 6 we ken verschoven moesten worden. Errol Flynn, die een enthousiast tennis speler is, moet deze liefhebberij voorloo- pig geheel nalaten. Niet omdat tennisspe len zoo gevaarlijk is, doch Errol ls pas ge nezen van een blindedarmoperatie. De stu dio-leiding heeft nu in overleg met zijn arts besloten hem de eerste maand nog niet te laten tennissen, aangezien zij bang is. dat de wond misschien daardoor weer zou gaan bloeden. Olivia de Havilland heeft men wel een zeer eigenaardig verbod opgelegd. Deze ne gentienjarige brunette mag niet voor haar een cn twintigste jaar trouwen. Aangezien de Warner directie veel vertrouwen heeft in haar filmtoekomst, hebben zij deze clausule in haar contract vastgelegd. Voor Olivia was dit niet het minste bezwaar, daar zij volgens haar eigen zeggen, toch niet van plan was geweest de eerste jaren te huwen. Leslie Howard is een dolle liefhebber van polo te paard. Ook hij moet dit tijdens den duur der opnamen achterwege laten. Beverly Roberts, die in haar vrijen tijd graag motor rijdt, moet dit gedurende haar werkzaamheden voor de film nalaten. Ook dansgirls hebben zich aan deze voorwaarden te onderwerpen, gedurende haar bezig zijn voor de film. Zoo ziet men dus, dat het absoluut niet waar is, dat filmsterren maar kunnen doen en laten, waar ze zin in hebben, zoolang een film in productie is, waaraan zij me dewerking moeten verleenen! KINDEREN IN „MERIJNTJE GIJZEN's JEUGD". Merijntje, Blozekriekske cn Arjaan. Al is „Merijntje Gijzen's Jeugd" geen kinderfilm, uit den aard der zaak spelen kinderen er een groote rol in. Niet alleen, dat een goed deel van de film om het kind Merijntje draait, de filmbewerking heeft ook plaats gelaten voor enkele spe ciale kinderscènes, die mede in het. draai boek werden opgenomen om het groote liefdes-conflict tusschen „De Kruik" en Jannekee door een parallel-loopende han deling der kinderen te accentueeren. De. uit een film-dramatisch oogpunt, belangrijkste scènes zijn die tusschen Me rijntje cn Nelleke, het meisje, dat als „Blo- zekrieske" hoofdzakelijk in 't tweede deel van A. M. de Jong's boek der Merijntje- cyclus thuis behoort, doch dat men onge twijfeld gaarne in deze film zien zal, te meer. omdat zij er logisch in past. Op aardige wijze hebben Merijntje cn Nelleke deze tafreeltjes, die door A. M. de Jong speciaal voor de film werden ge schreven, gespeeld. Als zij, in de schuur bij Nelleke's „spullegoedhuis" vol overgave en echt kinderlijk ..vadertje en moedertje" spelen met een zieke pop, zal menigeen met verbazing merken, dat deze kleintjes onbewust groote cffeèten bereiken. En wanneer Merijntje later het .-kommeke met de soldatjes" komt brengen, dat hij spe ciaal voor zijn vriendinnetje heeft kapot- gesmeten, doch dat dan niet meer geac cepteerd wordt dan is de woede-uitbar sting van het kereltje fel en echt. Overigens dient vermeld, dat Frieda Gonnissen die de rol van Nelleke speeit., zich in deze scènes als een waardige even knie van Marcel Krols ontpopt. Het derde kind uit de film is Arjaan. Me- rijntjes broertje, een stevige cn zichtbaar gezonde kwajongen, die in alle opzichten een contrast met Merijntje vormt. Arjaan Kees Brusse heet hij in 't dagelijkse!) leven is de aanstichter tot de .mispel- diefstal", die zoo'n belangrijke rol in de ontwikkeling van het scenario speelt en die hem tenslotte een flink pak slaag van „meneer pastoor" bezorgt een scène, waarom men bij de opname in Filmstad vele malen hartelijk heeft moeten lachen. t- t Het ligt in de bedoeling van Loet C. Bamsti.in om de film .Merijntje Gijzen's Jeugd" naar de Biennale. de jaarlijksche internationale filmschouw te Venetië te zenden. Het staat echter nog niet vast, of de film wel gereed kan zijn op den datum die vastgesteld is voor het sluiten der in zendingen. Weliswaar zijn alle studio-op namen achter den rug. maar door 't slechte •veer van de laatste weken is 't met de bui tenopnamen niet zoo vlot gegaan, als men gehoopt had. Het hangt dan ook heele- maal van de weersomstandigheden af, of men op Aug. een copie van „Merijntje" voor het Venetiaanschc concours gereed heeft. Men rekent nog vijf dagen mooi weer voor buiten-opnamen in Brabant en op Filmstad noodig te hebben. 23.5.1936 9-50 9/1 de „tobis"-films in het komende seizoen. Wij ontvingen een opgave van de in het seizoen '36'37 door de Tobis uit te bren gen films. Wij noemen hiervan „Allotria", regie Willi Forst met Renate Müller en Adolf Wohlbrück: „De Keizer van Califor- nië", met Louis Frenker en Victoria v. Ballasko; „Escapade" met Renate Müller. Georg Alexander en Harold Paulsen, „Wie is wie?" met Paul Hörbiger. Hans Moser en Trude Marlen; een nieuwe Eml] Jannings- film „Liefde en dood op Borneo"; „lm Son- nenschein", met Jan Kiepura en Theo Lin- gen; „Die Fabrik des neuen Menschep", met Paula Wessely; „Port Arthur", met Adolf Wohlbrück, Karin Hardt en Pau! Hartmann; „Men spreekt over Jacqueline", met Rudolf Forster, „Verleiding", met Re nate Müller; „Een nacht met den Keizer", met Jenny Jugo; „Waar de leeuwerik zingt", met Marta Eggerth, Hans Söhn- ker, Lucie Englisch, Tibor v. Halmay en Fritz Imhof; „Een vrouw van geen betee- kenis", met Kathe Dorsch; „Een huwelijk in Monte Carlo", met Ida Wüst, „Para dijsstraatje" met Hans Moser; „Drei Wie ner Madel", met Paul Hörbiger als Schu bert; „De lokkende stem" met Marta Eg gerth en Paul Hartmann; „Burg. Theater", van Willi Forst met Olga Tschechowa en Hans Moser. „Seine Lordschaft serviert". met Rudolf Forster; „Groote Dwaasheden" met Renate Muller, „Dappere Jenny", met Jenny Jugo; „Het geheim van het oude huis", met Magda Schneider en Wolf Al- bach-Retty, en meerdere andere. Onte genzeggelijk een belangrijke productie! Lilian Harvey. Willy Fritsch en Paul Bildt in de film „Gelukskinderen". Om het schijnbaar nog mysterieus aan doende opschrift boven dit artikel maar terstond te verklaren, zij hier opgemerkt, dat het niets anders beteekent, dan dat men op Zaterdag 23 Mei 1936 om 9.50 uur met de opnamen van de nieuwe groote Harvey-Frïtsch-film der Ufa „Gelukskin deren" onder regie van Paul Martin in Neubabelsberg begon. De breuk 9/1 betee kent. dat beeld 9 van het draaiboek het eerst is opgenomen. Het was een scène, die den architect Kettelhut alle eer aan deed, want hy heeft op eenvoudige doel treffende wyze het gebouw, waarin de re dactie van een groote Amerikaansche krant haar scepter zwaait, zóó natuurgetrouw met ateliermiddelen uit den grond doen verrijzen, dat men slechts enthousiast zeggen kan, dat is „o. k." Het dertig étages hooge krantenbureau, van waaruit de immer naar nieuws en sen satie dorstende massa, van al het moge- lyke op de hoogte gehouden wordt, be vindt zich temidden van een groot aantal indrukwekkende wolkenkrabbers in de krantenwijk van New-York. Niet minder dan tien liften vliegen onophoudelijk op en neer. Zoo gaat het maar altyd door. dag en nacht, in het „koninkryk der sen satie." Aardbevingen, oorlog, staking, beurskrach, moord, alles moet geld op brengen. Twee- driemaal per dag een edi tie. Men moet de concurrentie vóór zün. Gebrek aan copy? Maar waarom zou de mensch anders over phantasie beschik ken! Het publiek wil nieuws, nieuws tegen lederen prys. Aan 52 bureaux in één der zalen van het wolkenkrabber-labyrinth wordt volgens Amerikaansche smaak nieuws gemaakt. Politiek, handel, beurs, plaatselijk nieuws, kunst, wetenschap en techniek. Op 52 bureaux gaat onophoude- lyk de telefoon, worden schryfmachines bediend, stapelt de post zich op. Op de loopende band bereikt de copy de zetterü, waar honderden zetmachines regel voor regel zetten. Correctie, opmaak, het laat ste nieuws wordt er nog in gegooid, Iedere minuut kost geld De oude wereld, Europa, kent deze knock-out" journalistiek niet zoo. Wy zijn gewend, dat de redactie naar haar beste weten voor de waarheid en juistheid der berichten instaat. Vergissen is men- schelijk, maar er zün geschreven en onge schreven wetten van moraal en verant- woordeiykheid der publiciteit. In Amerika is dat anders „business is business". Zaken zü'n zaken. Er is daar maar één maatstaf: de andere kranten vóór te zün. Tempo, tempo, dat is het levenselixer van een Amerikaansche redactie. Dat was ook het parool op 23 Mei in Neubabelsberg. waar drie reporters: Willy Fritsch. Paul Kemp en Oskar Sima hun eerste schre den op het pad der Journalistiek zetten. Paul Martin, de regisseur, zweepte de men- schen tot een opgewonden stemming op. Irmen Tschet stond aan de camera. Rij dende opnamen, close-ups, alles temid den van het jagend tempo der Ameri kaansche redactie, langs schrüftafels, te lefoontoestellen, ventilatoren, draaideuren, liften. Record, record! Het Amerikaansche tempo zat er in. Terzyde stond de pro ductieleider Max Pfeiffer, wien de ver antwoordelijkheid voor deze nieuwe Ufa- film was toevertrouwd Zijn vergenoegd glimlachen verraadde erkenning en tevre denheid met den eersten draaidag der „Gelukskinderen", waarin Lilian Harvey en Willy Fritsch het vanouds vertrouwde paar de hoofdrollen spelen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13