D.E ÏN DE PIJPf GENIET VAN UW VACANTIE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 Augustus 1936 MET A DOUWE EGBERTS NAGEKOMEN BERICHTEN. De strijd in Spanje. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. LUCHTVAART. lijksch onderhoud ad t. 500.— per K.M.. f. 1800.—. Indien de wegen van een gesloten wegdek worden vooralen, zal dit een besparing geven aan materiaal en arbeidsloon van f. 400.— per K.M., alzoo voor de bovenom schreven wegen een som van f. 1440.—. De totaal-uitgaven per jaar aan rente en aflossing bedragen f. 2000.de uitvoe ring van bovenomschreven verbeteringen geven een besparing van f. 1440.zoodat de gemeentekas zal worden belast met een meerdere jaarlijksche uitgave van f. 560. Hierbij dient evenwel in. aanmerking te worden genomen, dat de stofplaag in het dorp Zwanenburg in deze zomermaanden zoo erg hinderlijk is geworden, dat als tijdelijke maatregel tot verbetering in dezen toestand, besloten werd om de voornaamste gedeelten van de wegen in dit dorp te laten besproeien, hetgeen echter een uitgaaf vordert van minstens f. 400— per jaar. In hun bovengenoemd voorstel merken B. en W. op. dat er ook aan dient te wor den gedacht, dat na verloop van 15 jaren het wegendek niet zal zijn versleten en dan zeker een groote besparing zal intreden, omdat rente en aflossing niet meer behoe ven te worden betaald. 25-jarig jubileum pastoor v. d. Berg. Op Zaterdag 15 Augustus a.s. zal het 25 jaren geleden zijn. dat de heer W. J. v. d. Berg, pastoor bij de R.K. Parochiekerk te Hoofddorp, tot priester gewijd werd. Het ligt in de bedoeling dit feit te her denken in den kerkdienst op Zondag 16 Augustus d.a.v. Auto ging er zonder bestuurder vandoor! Een auto van den heer V„ staande voor de garage te Hoofddorp, kwam terwijl de bestuurder afwezig was onverwacht in beweging, zette direct koers naar de Hoofdvaart en kwam op zijn kop in het water terecht. Met een spoedig gerequi- reerde kraanwagen werd de auto weder op het droge gebracht. Het gebeurde had veel bekijks. Aanvankelijk werd aan een kwa jongensstreek gedacht, doch uit het door de politie ingesteld onderzoek bleek, dat Voor de Ver. van modevakscholen en industrie-onderwijs slaagden voor het di ploma Lingerie: Nel Kaptein, S. Groene- woud, A. van Opzeeland, Jo Polle, Gr. Dui venvoorden, C. van Velzen. J. Langelaan, en G. Hage. Voor het diploma Costumière slaagden: Tr. Dames, J. v. Gerven, A. v. Gerven. NOORD WIJK. Kunst- en Filmavond Ned. Blindcnbond. De Ned. Blindenbond gaf in 't Casino een propaganda-avond. Het comité van voorbe reiding had alles uitstekend geregeld. Mede werking werd verleend door de kinderzang klassen A en B en de dameszangclub on der leiding van den heer Theod. H. Palman, muziekleeraar te Noordwijk a. Zee, den heer Th. van Driest, pianist te Utrecht en den bondspropagandist Joh. v. d. Berg te Ooster beek, die als spreker en declamator optrad. Na een kort openingswoord van mevr. Coenraads Nederveen—v. Dijk werd een piano-solo ten gehoore gebracht van Cho pin door den heer Th. v. Driest. Niemand vermoedde dat dit correcte spel door een blinde werd uitgevoerd! De kinderen der zangklassen A en B zon gen hun liedjes met veel enthousiasme! De heer Palman dirigeerde en begeleidde uitstekend. Na eenige plano-soli van den heer van Driest declameerde de heer v. d. Berg. Men vergat ook hier, werkelijk met blinden te doen te hebben! Het lied „Aan mijn Noord- wijk" gedicht door den heer J. E. Kok en gecomponeerd door den heer Th. H. Pol man, werd door alle zangklassen tegelijk schitterend gezongen. De heer v. d. Berg sprak over „De blinde mensch". Spr. besloot met een opwekking, als begunstiger tot den Bond toe te treden. Na de pauze werd o.a. nog door de da meszangclub heel goed een zangnummer uitgevoerd n.m.l. „Aan de Blauwe Donau" van Joh. Strauss. Na de vertooning van de film „Wat wij willen" volgde sluiting van dezen geslaag den avond. ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI EN BAAI-TABAK ANNO 175S 7438 (Ingez. Med.» BINNENLAND. OUDE VROUW DOOR TREIN VERMORZELD. De 70-jarige mevr. Molenaar uit Heem stede. die gisteravond te 9.30 uur te Uit geest uit de richting Amsterdam arriveerde sprong, toen zij bemerkte, dat zij in den trein richting Alkmaar was gezeten, aan het einde van het perron uit de reeds snel- rijdenden trein, met het gevolg, dat zij werd vermorzeld. Om half een vannacht werd de ongelukkige gevonden. De politie stelt een onderzoek in. BUITENLAND. WAAROM DE GRIEKSCHE KAMER ONTBONDEN IS. LONDEN, 5 Aug. Naar Reuter in Griek- sche kringen verneemt, is de voornaamste reden waarom tot ontbinding der Griek- sche Kamer is overgegaan, gelegen in het feit, dat de communistische partij de krachten in het parlement in evenwicht hield. Naar vernomen wordt heeft de Grieksche premier formeel de beweringen tegenge sproken volgens welke hij voornemens zijn zou. een dictatuur in te stellen. Hij houdt vol, dat de genomen maatregelen uitslui tend ten doel hebben de orde te hand haven. REGEERINGSTROEPEN TOT HUESCA GENADERD. Na afloop van den ministerraad ver klaarde Ramos: de regeeringstroepen be vinden zich voor de poorten van Huesca. Te Cordoba is de artillerie het zwijgen op gelegd. De loyaal gebleven luchtmacht heeft haar taak op uitstekende wijze verricht. Te Oviedo hebben de regeeringstroepen hun positie versterkt. Voor de bezetting van het dorp San Ra fael door de regeeringstroepen had kolonel Mariones tegenover den Havas-correspon- dent aan het Guadarrama-front verklaard: Zoodra de loyale troepen dit dorp bezet zullen hebben, zal de strijd in de Sierra Guadarrama als geëindigd kunnen worden beschouwd, daar dan de verbindingen der opstandelingen met Segovia, en Avila zijn afgesneden. AALSMEER. Zeilbootje omgeslagen. Op den Westpias sloeg door een rukwind een zeilbootje om, waarin zich een dame en heer, afkomstig uit Amsterdam, bevon den. Het ongeluk werd opgemerkt door een tweetal bloemisten, de heeren Vreken en Stolker. die op een akker in „De Reizen" aan het werk waren. Met een roeiboot snel den zij ter hulp en mochten er in slagen, beide drenkelingen, die zich aan hun zeil boot hadden vastgeklampt, behouden bin nen boord en naar den wal te brengen. De omgeslagen boot kon ook op sleeptouw wor den genomen. Nadat de dame en heer bij een inwoner van den Uiterweg hun natte kleeren voor droge hadden verwisseld, zijn zij per autobus naar Amsterdam terugge keerd. o HAARLEMMERMEER. Gouden Huwelijksfeest. Op Vrijdag 14 Augustus zal het 50 jaren geleden zijn dat het echtpaar Jan Emmer zaal en Lena Went. wonende aan den Hil- legommerdijk te Nieuwvennep, in het hu welijk trad. Het zal den nog krassen oudjes i75 en 72 jaari op dien dag stellig niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Belangrijke verbetering van verschillende dorpswegen. De gemeente-opzichter Gevers heeft op verzoek van B. en W. een rapport uitge bracht omtrent de beste wijze, waarop hij meent, dat een afdoende verbetering zal kunnen worden tot statid gebracht om ver schillende openbare wegen, welke bij de ge meente in eigendom, beheer en onderhoud zijn en nu in den zomer veel stof geven of geregeld veel onderhoud vragen, van een gesloten wegdek te voorzien, waardoor de stofplaag verdwijnt en het onderhoud be langrijk goedkooper wordt. Hij is met deskundige wegenbouwers tot de conclusie gekomen, dat rekening hou dende met den staat, waarin de gemeente wegen zich thans bevinden de volgende werkwijze de meeste aanbeveling verdient. De bovengrindlaag wordt losgeploegd, ge ëgaliseerd en tonrond gelegd; daarna met water besproeid en vastgewalst. Op de aldus verkregen vlakke onderbaan wordt tusschen de bestaande goten, nadat deze zijn opgehaald, een laag grofdicht asphaltbeton aangebracht, welke na het walsen 4 centimeter dik moet zijn; de trot toirs moeten worden afgedekt met een laag slakkenzand. B. en W. hebben nu aan den gemeente raad het voorstel gedaan om over te gaan tot het maken van een gesloten wegdek op enkele door hen breeder omschreven dorps wegen en de daarvoor benoodigde gelden te leenen tegen een rente van hoogstens 4'/!°/o, onder verplichting om dit bedrag in den loop van 15 jaren bij wijze van annuïteit af te lossen. Deze dorpswegen zijn in Hoofddorp: de Parklaan, Nieuweweg, Manegelaan, Sta tionsweg. Raadhuislaan (ged.i en Markt plein; in Nieuw-Vennep: de Venneperstraat en Gelevmkstraatin Badhoevedorp: de Hermina Maria Dijklaan en in Zwanenburg: de Olmenlaan, Kerkhoflaan, Kastanielaan en Lindenlaan. Ingeval deze dorpswegen op de bij het voorstel breeder omschreven wijze van een gesloten wegdek -ouden worden voorzien en de ke ten ;i?r v-.u bil wi -• var> annuï teit uit leoning-~eld megen worden be taald. zal dit per jn3r vcör de gemeentekas een uitgave vorderen van f. 2000.— (rond). Momenteel kosten deze wegen, berekend naar het gemiddelde cijfer van het jaar van de auto die vermoedelijk van de dreuning van een passeerend zwaar voer tuig aan 't rijden was gegaan de rem men niet voldoende waren aangezet. Het Dameskoor te Nieuw Vennep, dir. de heer Visser, hoopt op 14 Augustus deel te nemen aan het zangconcours te Anke veen. HILLEGOM. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L. O. mej. M. Duys alhier. o KATWIJK. Een mooie verbetering. Nu eenige dagen geleden met den bouw der huizen op het terrein van de vroegere openbare bewaarschool is begonnen, is thans van gemeentewege ook een aanvang gemaakt met het verleggen van den weg: Kerkstraat-Achterweg-v. Egmondstraat. Nu krijgt men een overzicht van de ver betering die daar ter plaatse is tot stand gekomen: uitzicht in de Kerkstraat, op den Achterweg, in de v. Egmondstraat, met een vluchtheuvel voor de wandelaars op dit soms zeer drukke kruispunt. o KATWIJK AAN ZEE. Kunst- en Filmavond van den Ned, Blindenbond. Deze propagandabijeenkomst werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. Welwillende medewerking verleenden mevr. L. E. VerloopKruyt. zang; mej. C. van Beelen, pianobegeleiding en de beide blin den de heeren Th. van Driest, pianist te Utrecht en Joh. v. d. Berg, spreker-decla mator te Oosterbeek. De heer A. den Dik ken sprak het welkomstwoord. De blinde heer van Driest deed ieder verstomd staan over zijn virtuoos pianospel. Mevrouw Verloop gaf eenige zangnum mers ten beste, die zij op schoone wijze vertolkte, goed geaccompagneerd door mej. C. van Beelen. De heer v. d. Berg declameerde ernstige en vroolijke stukjes, waarna hij een rede hield over „De blinde mensch". Spr. behandelde ook uitvoerig het doel en streven van den Ned. Blindenbond, een particulier instituut, dat steeds met groote financieele moeilijkheden in stand moet worden gehouden Daarom riep spr. den daadwerkelijken steun van een ieder in. Na de pauze werd eenige deelen ver toond van de film „Wat wij willen", waarin veel van het blindenwerk te zien was, voor afgegaan door een film over Amerika's Westkust. De heer v. d. Berg dankte o.a. den heer den Dikken voor de voorbereidin gen van dezen avond. De heer den Dikken sprak een dankend slotwoord. De Kalwijksche Oudheidskamer. De heer Nic. van Beelen heeft aan de Katwijksche Oudheidskamer ten geschen ke gegeven het klavier van het orgel, dat vroeger in de Oude Kerk heeft gestaan. Naar men ons mededeelde komen nog voortdurend geschenken van ingezetenen binnen en wordt de Kamer de laatste da gen door vele badgasten bezocht. LISSE. KOMST VAN DE GRENADIERS. Concert van de Kon. Kapel. Wij vernemen dat een gedeelte van het regiment Grenadiers te Den Haag in den loop van morgen in deze gemeente aan komt en voor een nacht worden ingekwar tierd bij de ingezetenen en den volgenden dag wederom zal vertrekken. Het aantal bedraagt 225 man en eenige paarden. Ter gelegenheid van dit verblijf wordt door de Koninklijke Kapel morgenavond een concert gegeven. Dit. naar wij officieus vernamen, onder leiding van den kapitein directeur C. L. Waither Boer. Vermoedelijk zal dit concert gegeven worden op het par keerterrein van de „Hobaho". Deze kapel behoort tot een der beste orkesten van Europa. Wij vertrouwen dat er van de zijde var, het publiek veel belangstelling zal worden getoond voor dit buitengewone concert! Geslaagd is voor het examen En gelsch L. O. mej. G. M. F. Dankelman. NOORDWIJK AAN ZEE. Opening der Winkelweek. In Centraal in de Hoofdstraat alhier had gisteravond de officieele opening plaats van de winkelweek. De voorzitter, de heer de Ruyter, heette de aanwezigen welkom en wel in het bij zonder den burgemeester, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel, de raadsleden, de heeren Alkemade, Lieferink, en Monyé, de deputaties van de Kamer van Koophandel te Leiden, en van verschillende plaatselijke vereenigingen en de juryleden. Vervolgens gaf spr. het woord aan den burgemeester, die de volgende toespraak hield: Mijnheer de voorzitter, mijne heeren! U hebt mij in de zeven jaren, dat ik reeds in deze gemeente ben, ongetwijfeld leeren kennen als iemand, die niet van lange speeches houdt. Ik voldoe echter vol gaarne aan het mij gedane verzoek deze winkelweek te openen en doe dit met des te meer genoegen, daar ik overtuigd ben van den invloed en de kracht, die voor onze gemeente uitgaat, van een goeden midden stand dien ik beschouw als één der be langrijkste standen van onze samenleving. Ondanks het slechte weer ben ik zeer optimistisch gestemd en dit is geenszins zonder grond. Wanneer ik zoo eens hoor en rond zie. dan verneem ik welis waar geruchten dat de tijden niet meer zoo zijn als voorheen, doch dit weet ik wel, dat van onze geheele kust onze bad plaats het drukst bezet is! Ongetwijfeld zijn de verteringen niet zoo groot meer, doch de hoeveelheid is toegenomen en dit is een reden om verheugd te zijn. Dit alles legt de middenstand een plicht op, voor een zoo ruim mogelijke sorteering en goede kwaliteit te zorgen. Dit is natuurlijk niet alleen voor de seizoenmaanden bedoeld, doch geldt voor het geheele jaar. Men moet niet bij de pakken neerzitten; Noordwijk moet blijven, wat het steeds geweest is! Ik zie en ben er vast van overtuigd, dat onze badplaats Noordwijk een mooie toekomst tegemoet gaat! Met deze woorden, gegrond op een ge zond en verantwoord optimisme verklaar ik de winkelweek voor geopend! De voorzitter dankte. De algemeene toe standen schijnen iets op te leven en de winkeliers kunnen door eenzelfde opti misme en door de handen in elkaar te slaan veel aan deze opleving bijdragen. Vervolgens bracht spr. dank aan het ge meentebestuur. V.V. „Noordwijk Vooruit", het Intouro-reisbureau en vele anderen voor de beschikbaar gestelde prijzen en voor de ondervonden medewerking. Hierna vermeldde het programma een iampionoptocht, doch daar geen enkele lampion aanwezig was, zullen we liever zeggen een rondwandeling door het dorp werd gemaakt, waaraan Excelsior haar muzikale medewerking verleende. De stoet werd voorafgegaan door de leden te paard der afdeeling Noordwijk van de Koninklijke Federatie van Landelijke Ruitervereeni- gingen de Northgo-Ruiters Er was bui tengewoon veel publiek op de been ondanks het onaangename weer. Uit dit oogpunt bezien, kan men zeggen dat nog nimmer een zoo groote belangstelling voor de ope ning der winkelweek bestond. Tijdens de muzikale rondwandeling was de jury aan het werk getogen en lang na het middernachtelijk uur konden de ver schillende toegekende prijzen bekend ge maakt worden. De beker, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Noordwijk. werd toe gekend aan den heer S. P. C. van Wely, die tevens definitief in het bezit kwam van dezen wisselbeker. De verschillende categorieëën winkeliers waren In groepen Ingedeeld, terwijl voor elke groep drie prijzen beschikbaar waren. De uitslagen zijn als volgt: lste prijzen: Van Wely, Kruyer, E. v. d. Werf, H. C. Admiraal, Jac. v. Exter, K. Too- nen, Hoppezak. F. N. de Witt, P. Kranen burg. Weissenfels. C. v Egmond. 2de prijzen: A. Jansen, J. Reekers, S. de Roos, Chocolaterie Lamens, A. Dorsman, J. de Ruyter, Dekker en Co., H. Stutvoet, 3de prijzen: P. den Hollander, A. v. Kan, Sigarenmagazijn Lamens, P. J. Vink, J. de Lange. A. Timan. F. Baalbergen, Rossier, Braun van Sambeek, en P. Langendijk, WARMOND. Door B. en W. is vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente ten bate van het Roode Kruis. Zuster Reinilda alhier is benoemd tot Moeder Overste te Zuldermeer. Meer dan 22 jaar heeft zij het onderwijs in de nut tige handwerken aan de O, L. school al hier verzorgd en velen hebben onder haar leiding met succes aan het examen ln dit onderwijs deelgenomen, o WASSENAAR. Kinderfeest Buurtvereeniging Kerkehout. De Buurtvereeniging Kerkehout organi seerde een kinderfeest. Vanaf het Kerkehout vertrokken de kin deren in optocht allen als Indianen ver kleed naar het terrein van de Sportvereeni- ging. De auto van de firma Boddeus met versterkte gramofoonmuziek reed mede. Op het terrein werd de poppenkast vertoond van Marina van Goudzwaard. Volop werd door de kinderen van het stukje genoten. Hierna werd er gegoocheld en vervolgens trad mej. Goudzwaard op met haar pop met buikspreken. Zoowel door de kinderen als door de grooteren is er om dit nummer veel gelachen. Verder werden de kinderen op diverse versnaperingen onthaald waarna allen vol daan over dit geslaagde feest huiswaarts keerden. o ZEVENHOVEN Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus z van B van der Meer en J. Hassing. BIJ de aanbesteding van den bouw van een raadhuis te Uithoorn, werd inge schreven door W. v. d. Bregge-Boeree en H. v. Wengerden resp. te Nieuwveen en al hier voor f. 47.800. Door v. d. B. te Vinkeveen is bij de politie alhier aangifte gedaan van mishan deling door S. alhier. Procesverbaal is op gemaakt. BODEGRAVEN. Op de Zaterdag 15 Aug. a.s. in den boomgaard van den heer G. v. Dieijen aan de Noordzijde alhier te houden openlucht- kweekerij van den Ned. Bond van Jonge lingsver. op Ger. Grondslag, zullen als spre kers optrden: Mej. E. C. Versluijs van Klundert, vice-presidente van den Geref. Meisjesbond, onderwerp: „Niets van uzelf" en de heer C. G. Karssen van Bodegraven, secr. van de afd. Zuid-Holland, van den Geref. Jongelingsbond. die een openings woord spreken zal; oud-min. mr. H. Bijle- veld van Amsterdam, lid van het Bonds- bestuur van den Geref. Jongelingsbond, onderwerp: „Bezinning"; ds. F. A. den Boeft, Ger. predikant te Kralingen, on derwerp: „Afgoden" en C. Schout te Dor drecht, secr. van de Centr. Jeugdleiders- organisatie in Zuid-Holland, die een slot woord spreken zal, getiteld: „Geroepen en niet volgen?" o KOUDEKERK. De torenrestauratie bijna voltooid! De torenrestauratie der Ned. Herv. Kerk alhier nadert haar voltooiing. De spits is wederom met leien bedekt en de steigers beginnen van lieverlede te zakken. In het begin van de volgende week wordt een aanvang gemaakt met het plaatsen van de nieuwe wijzerplaten, hetgeen den dorps bewoners weer een groot gemak zal zijn! o NIEUWKOOP. Geslaagd te den Haag voor het exa men hoofdakte L. O., de heer C. J. Ham, alhier. o NIEUWVEEN. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier is benoemd de heer Stoker, tijdelijk onderwijzer te Schiebroek. TER AAR. De natte zomer. Tengevolge van het regenachtige weer gedurende de laatste weken dreigen land en tuinbouw te worden gedupeerd. In de landbouwbedrijven staat het reeds gemaai de gewas op ruiters te veld, terwijl het ko ren geheel platgeregend tegen den grond ligt. In den tuinbouw beteekent voortdurende regen eveneens schade. Wanneer na een regenperiode droog, warm weer volgt, is het met de augurken spoedig afgeloopen, om dat de planten dan geel worden en afster ven. ZWAMMERDAM. Oplichting. De caféhouder W. alhier heeft aangifte gedaan dat een persoon, die voorgaf te zijn een zoon van den slager O. uit Monster, hem onder verschillende voorwendsels heeft bewogen tot het geven van eenig reisgeld Later bleek, dat een valsche naam was op gegeven en de bewuste persoon een zekere N. J. A. Sslagersknecht uit Monster ls geweest, die thans om andere strafbare feiten reeds in het Huis van Bewarinc fe 's-Gravenhage is Ingesloten, DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur ls de „Rietvink" van Schiphol naar Indië vertrokken. De volgende passagiers hebben too; deze reis geboekt: 1 Amsterdam-Batavü, 1 AmsterdamKarachi, 2 Calcutta-Ban?, kok en 2 Singapore-Batavia. 2 Karachi. Calcutta. 2 Bangkok-Batavla. 2 Banekok- Singapore. Verder vervoert het vliegtuig 62 K.O. vracht. 232 K.G. briefpost en 9 KG. mi- ketpost. De mecanicien Radder maakt de reis tol Gaya mee voor reparatie van de „Djalak" die daar ter plaatse wegens motorsforint wordt oDgehouden. De „Perkoetoet" ls heden uit Batavia naar Holland vertrokken met medeneming van 194 kilogram post, 7 kilogram pakketpost en 49 kilogram goederen. Tien passagiers zijn voor tusschentrajecten geboekt, twee moesten wegens plaatsgebrek worden ge weigerd. o WRAK VAN DE „CLOUD OF IONA" GEVONDEN. Uit Coutances wordt aan de Paris Midi gemeld: Op het strand van Piron nabil Coutances, zijn wrakstukken gevonden van de vliegboot „Cloud of Iona" o.a. een stak van den romp. Te Geffosses heeft een douanebeambte den linkervleugel gevonden die nog de boordlichten droeg. Een visscher heeft de rest der wrakstukken gevonden op de vlakte van Minquiers. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALPHERAT, uitreis, 3 Aug. te Montevideo ALPHACCA, thuisreis, pass. 1 Augusta! Madeira. MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. wordt 6 Aug. 8 u. v.m, van Batavia te IJmul- den en 12 u. 's middags te Amsterdam verwacht. HALCYON LIJN. STAD HAARLEM, Rotterdam n. Napels, pass. 3 Augustus Gibraltar. FLENSBURG. Rotterdam n. Genua. 4 Aug, uit den N. Waterweg HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ROTTERDAM, toeristenvaart, 3 Augusta! 's nachts 12 uur van Leith n, Rotter dam. KOTT. LLOYD. SLAMAT, toerlstenvsiart, 4 Augustus te Rothesay-baai. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. CRYNSSEN. thuisreis. 4 Aug. n.m. 4 uur van Havre: wordt 5 Augustus n.m. 3,30 uur te Amsterdam verwacht. AURORA 4 Aug van Danzig naar Kopen hagen. STUYVESANT. thuisreis. 4 Aug. nm. van Havre; wordt 5 Augustus n.m. 5.20 uur te Amsterdam verwacht. TIBERIUS, naar Amsterdam, pass. 4 Aug. n.m. 1,15 uur Dungeness. AJAX, 3 Augustus van Barcelona naar Marseille. SIMON BOLIVAR, toeristenvaart. arr. 4 Augustus te Amsterdam. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHEN. BOEKELO, 4 Augustus van Lapaluoto te Rouaan. JONGE ANTHONY. Emden naar Algiers, pass. 4 Augustus Oporto. ETREMA. 1 Aug. van Curasao te Pd" Said. MAGDALA. 2 Augustus van Curasao te Port Said. PERNA. 3 Augustus van Livorno te Po[' Said. EEM. 3 Augustus v. Rotterdam te Kans- krona. HENNIE. 2 Augustus van Le Legue te Fowey. MARK. 4 Augustus van Malmö te Pi'0, MERWEDE. Antwerpen n. Ipswich. o»s. 3 Augustus Vlissingen. VECHTSTROOM, 2 Aug. van Amsterdam te Huil De inbraak bij burgemeester Hoogenboo"' In vervolg op het bericht betreffende de inbraak ten huize van burgemeester Hoo- genboom alhier, kan thans, nu de bewo ners weer zijn thuisgekomen, worden ge constateerd, dat behalve tafelzilver andere gouden en zilveren voorwel7ÏÏ worden vermist, o.a. een gouden horloge met dito ketting, een scheertoestel, een actetasch en eenig geld uit den spaarpO" van een der kinderen, terwijl enkele an dere dingen van waarde onaangeroerd zu gelaten. Er blijkt met handschoenen teoj gewerkt. De rijkspolitie heeft thans meo de zaak in onderzoek. 12 jaar geleden is in hetzelfde PfFT ook ingebroken. Ook toen werd het taie zilver van den burgemeester ontvreemd. De ziekt van Weil. Alhier is een geval van de besmettelijk ziekte van Weil geconstateerd. De Patl~L de 23-j. landbouwersknecht De G„ Is n° het Acad. Ziekenhuis te Leiden overs bracht.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8