iEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 Augustus 1936 GEMENGD NIEUWS, KERK- EN SCHOOLNIEUWS buitenlandsch gemengd, dynamiet-depot in de lucht gevlogen. Noodweer in tsjecho-slowakije. Burgerlijke Stand van Leiden THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES het ongeval op de lek, De lijken nog niet gevonden. Tot gistermiddag vijf uur is de politie met drie booten, tien dreggen en een net op de Lek bezig geweest te trachten de lijken te vinden van den dochter van den heer U. en den heer van S. uit Nijmegen die bij het ongeval op de lek om het leven zijn ge komen. Men is hierin echter niet geslaagd en heelt op genoemd uur de pogingen opgege ven. Waarschijnlijk zijn de lijken met den sterken stroom van de rivier weggevoerd. Schipper Cfl. Vonk van de „Meafota", velk schip met de roeiboot In botsfng ls gekomen, was door het gebeurde zoo ge troffen. dat hij gisteren de reis hij was op weg van Utrecht naar Lobith niet heeft villen voortzetten en bij Culemborg aan dm wal is blijven liggen. Hedenmorgen vroeg heeft hij zijn reis vervolgd. De politie Md hem reeds gistermiddag toestemming jtgeven te vertrekken daar schipper Vonk jj'geen enkele wijze schuldig ls aan het «oorzaken van het zoo noodlottige onge- fOGIN'G tot inbraak in katholieke kerk te groenlo. Daders trachten kerk in brand te steken. Inbrekers hebben ln den nacht van Maandag op Dinsdag door het forceeren ran een ruit van de catechismuskamer der katholieke kerk te Groenlo getracht, zich toegang te verschaffen tot de kerk, kenne lijk met het doel diefstal te plegen. Zij ronden de deur van de catechismuskamer gesloten en slaagden er ook niet ln deze open te krijgen. Vermoedelijk om hun teleurstelling te wreken, hebben zij getracht brand te stichten, waartoe zij gebruik maakten van een hoeveelheid petroleum, welke zij over beelden en verschillende voorwerpen goten en in brand staken. Het vuur heeft gelukkig geen kracht kunnen vinden en doofde uit, nadat reeds een looper gedeeltelijk ver brand was. De daders heeft men nog niet kunnen vinden. De rijkspolitie stelt een nader onderzoek naar het gebeu: 'e ln. PREDIKBEURT voor donderdag. boskoop. Geref. Gemeente: ds. van Oordt van Zeist, nam 7.30 uur. katwijk aan zee. Ger. Gem.: Remistraat, ds. Ligtenberg van Lisse, nam. 8 uur. CHR GEREF KERK. Beroepen te Kornhorn (Gron.), D. van Wilsum, cand. te Soestdljk. bond van chr. geref. knapen- yereenigingen in nederland goed afgeloopen. Gisteravond om half zes heeft zich te Rotterdam een wel zeer eigenaardig onge val voorgedaan, welk ongeval gezien de moeilijke situatie, wonder boven wonder nog goed is afgeloopen. Op het hier ge noemde uur stond aan de Aelbrechtskade Ier hoogte van de Grösshansstraat een personenauto, waarin gezeten was de 19- Jarige mej. J. C. de Jong, wonende Röse- marljnstraat. Deze dame zat te wachten op ar begeleider, den 31-jarigen vertegen woordiger C. de Haan uit Strïjen, die in de buurt eenige boodschappen was gaan doen. Hoogstwaarschijnlijk duurde het uitblij ven van den heer de H. vyat lang en zat het meisje zich ietwat te vervelen, met het gevolg, dat zij de Instrumenten aan (en onderzoek heeft onderworpen. Dit werd haar echter noodlottig, want plotse- j zette de auto zich in beweging en reed achteruit in de richting van de Schle. En auto zou zeker in het water zijn gere den, ware het niet, dat de wagen stootte het gangboord van het ln de Schle ge meerd liggende stoomschip „Carolina". De voorwielen stonden nog op den wal, maar achterwielen stonden op het schip. In haar overspannen zenuwen rukte het meisje het portier van den wagen open, om zich zoo spoedig mogelijk uit haar be narde positie te bevrijden, doch dit werd haar noodlottig want lnplaats van aan wal stappen, viel zij ln het water tusschen het schip en den kant. Een heer, die het ongeval had zien gebeuren stak haar ter stond een hengelstok toe en zoo gelukte het aan het meisje weer aan wal te komen. Ofschoon de Juffrouw oogenschijnlijk teen letsel had bekomen, werd zij toch, temeer daar zij zeer overspannen was, door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, alwaar zij ter obser vatie ls opgenomen. De schipper van de „Carolina" heeft later met behulp van eenige burgers de auto weer aan den wal getrokken. (Msb.) Het koperen jubileum. De Bond van Chr. Geref. Knapenver- eenigingen in Nederland viert vandaag zijn koperen jubileum. Met den Bond jubilee- ien tegelijkertijd de heeren H. v. d. Berg te 's-Gravendeel, voorzitter en redacteur van het orgaan „De jonge Bereër", A. M. v. d. Kruk te 's-Gravenhage, secretaris, en G. Davelaar te Veenendaal, administra teur van het orgaan. Hedenmorgen werd een bijeenkomst ge houden in den grooten speeltuin „Buiten- lust" te Maartensdijk bij Utrecht. Hier heeft het woord gevoerd de vice-voorzit- ter van den Bond. ds. D. Henstra, Chr. Geref. predikant te Haarlem-Noord, ter wijl de heer A. Alblas van den Haag, secr. van den Chr. Geref. Jongelingsbond de bij eenkomst opluisterde met declamatie. Na afloop werd een leidersbijeenkomst gehou den. Hedenmiddag om 3 uur ving, na een gemeenschappelijken lunch ln den tuin van „Buitenlust" in de Chr. Geref. Kerk te Utrecht een herdenkingsbijeenkomst aan. Hier hebben het woord gevoerd de heeren H. v. d. Berg, voorzitter van den Bond, die sprak over; „In het koper"; A. M. v. d. Kruk van den Haag, secr. van den Bond, die een historisch overzicht gaf van de voorbije 12'/» jaar en ds. K. G. van Sme den, Chr. Geref. predikant te Enschedé, die de feestrede hield. Ter gelegenheid van dit koperen jubileum is het bondsorgaan in feestgewaad ver schenen, verlucht met de portretten van de drie jubilarissen. Tal van bijdragen van in Chr. Geref. kringen vooraanstaande per sonen vonden mede een plaats. eenige afgevaardigden van bevriende cor poraties, zooals den kerkeraad der Geref. Kerk van Groningen, het Ned. Werklieden verbond „Patrimonium", den Ned. Bond van Jongelingsver. op Geref. Grondslag enz. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Aan dat van den secr.-penningm., den heer R. Coulander te 's-Gravenhage ontleenen we dat de bond sterk blijft groeien. Het aantal aangesloten vereeni- glngen steeg van 258 op 309 en het leden tal van 6227 op 7373. Aan den bond ont trokken zich 7 vereeniglngen. Het orgaan „Geref. Mannenblad" steeg van 7000 tot een oplage van 8200. Het aantal Bonds- kringen steeg van 29 op 35 Het finantieel verslag sluit met 'n eindcijfer van f 4465.88 De rekening van de vereeniglng „De Ger. Mannenbond" sluit met een eindcijfer van f. 1126.04. De verslagen werden goedge keurd. de penningmeester van zijn beheer gedechargeerd en de begrooting '36 vast gesteld met een eindcijfer van f. 4850.—. Besloten werd de Bonsdag '37 te Dor drecht te houden. Aangenomen werd een voorstel van het bondsbestuur om ln be ginsel te besluiten tot de oprichting van Prov. afdeelingen en het reglement in dien zin te wijzigen. Elke prov. afd. zal dan een eigen bondsbestuurder kiezen. De aftredende leden van heb hoofdbe stuur. de heeren ds. C. J. v. d Boom, te O'erschie, E. Brouwer te Heerenveen, K. v. d. Wal te Huizum iFr.) en W. O. de Graaf te Ede, werden herkozen. In de middagvergadering trad als refe rent op ds. J. Douma. Geref. predikant te Arnhem, met het onderwerp: „De Geref. Mannenvereeniging en het huidige ver schil onder onze theologen in beschouwing over enkele onderwerpen". bond van geref. mannenvereen. in nederland. landbouwschuur bij heerenveen door blikseminslag verwoest. Tijdens een kort maar hevig onweer dat j avonds te tien uur boven Heerenveen en omgeving woedde, werd de landbouwschuur 'an den heer Slrnon van der Laan door kn bliksem getroffen. In een oogwenk stond het gebouw in lichter laaie. Het brandde tot den grond Zeventig voer hooi ging in vlammen op. 06 brandweer slaagde erin de naastgele gen veestallen, die reeds vlam gevat had- ion te behouden. tweehonderd dooden. opslagplaats van dynamiet, dat ge wrikt werd bij den aanleg van een weg 'usschen Szetsjoean en Hoenan in China, w de lucht gevlogen. Deze ontploffing ee't 200 slachtoffers geëlscht trein botst tegen auto. j 9P onbewaakten overweg In Tirol is e locomotief van een sneltrein in botsing ,.,,,omen met een auto, waarin een schoon- van k van den Duitschen rijksminister -J! onRcnlandsche zaken, baron von Neu- a »ezeten was. Zij liep verwondingen op vrmii100'd en beenen- Haar moeder, me- han„ yon Borg overleed ten gevolge van tfn„amrninE, terwijl haar twee kinde- emstig werden gewond. T&euken teisteren bijna geheel tei-"0~®'.°wakije. Aan de te velde staande 611 is groote schade aangericht. De 14e Bondsdag. Heden is ln de Harmonie te Groningen de 14e Bondsdag gehouden van den Bond van Geref. Mannenvereenigingen in Ne derland. Aan den Bondsdag ging gister avond een door den kring Groningen van den Bond in de Prof. Hamburgerzaal al daar aangeboden begroetingsbijeenkomst vooraf, die onder leiding stond van den kringvoorzitter, tevens lid van het bonds bestuur, den heer D. Ekens, en waaraan medewerking verleenden het Dubbelman- nenkwartet „Unicum" en het Accordeon gezelschap „Vios". De Bondsdag stond onder leiding van den bondsvoorzitter, ds. C. J. v. d. Boom, Ger. predikant te Óverschie, die hedenmorgen om 10 uur de Bondsvergadering opende op gebruikelijke wijze en een openingsrede hield getiteld: „Bezinning en bezieling", waarin hij de opgekomenen welkom heette in de stad van Wessel Gansfoort om zich vervolgens te keeren tegen de al meer op komende polemiek ln Geref. kringen en er op wees dat de begeerte om de Confes sie beter te formuleeren en uit te bouwen niet mag ontaarden in een poging om de belijdenis zelf disputabel te stellen. Er mo gen geen tegenstellingen geschapen wor den. die er niet zijn. Er moet zijn bezinning op de vele vraagstukken in dezen clïaotischen tijd, opdat er zoo kome de rechte bezieling tot het vereenlglngswerk. Ds. v. d. Boom heette voorts welkom onderscheiding vqor prof. dr. van ginneken. De Fransche Academie voor Koloniale Wetenschappen heeft prof. dr. J. v. Gin- neken S. J„ hoogleeraar aan de R.K. Uni versiteit te Nijmegen, benoemd tot buiten landsch eere-lid. Door den Franschen ge zant aan het Nederlandsche hof. baron de Vitrolles, is hem de prachtig uitgevoerde eere-medaille aangeboden. Deze onder scheiding is den hoogleeraar verleend van wege zijn buitengewone verdienste op het gebied der algemeene taalwetenschappen en door toepassing op de talen der in boorlingen van Azië en Afrika. kerkdiefstal in belgië. „Dernière Heure" meldt uit Grammont: Dieven zijn de kapel van de H. Maagd binnengedrongen en hebben het beeld van O. L. Vrouw beroofd van haar gouden kroon, een aantal edelsteenen van zeer groote waarde, een kostbaar paarlensnoer en een gouden scepter. dvnamiet-explosie in italië. Vijf doodert. In een dynamiet-fabriek is het aan de TyrrheensChe Zee gelegen plaatsje Orbe- tella heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij, naar tot nog toe kon worden vast gesteld. vijf personen werden gedood, ter wijl verscheidene anderen zwaar en licht gewond werden. hittegolf veroorzaakt spoorwegongeluk. In Bulgaarsch-Macedonlë ls bij het sta tion Soetl. dat in de provincie Vratza is gelegen, een personentrein ontspoord, daar de rails tengevolge van de hitte op abnor male wijze waren uitgezet. De trein reed juist over een over een uitgedroogde rivier bed geslagen brug. Vier wagons zijn in de vier meter diepe bedding terecht geko men. terwijl de overige wagens bleven hangen. Vijftien personen werden gewond, van wie acht ernstig. de leipziger najaars-messe. Evenals ln het voorjaar geven de Neder landsche en Duitsche Spoorwegen belang rijke reducties aan bezoekers van de Najaars-Messe, die van 30 Augustus tot 3 September in Leipzig gehouden wordt. De vermindering bedraagt 25 pet. op het Hol- landsche en 60 pet. op hel Duitsche tra ject, onder voorwaarde dat de reizigers een retourbiljet nemen en zich vooraf hebben voorzien van een bewijs van toegang tot de Messe. algemeene synode der ned. herv. kerk. In de gisteren te 's-Gravenhage voort gezette zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk kwam aan de orde het breedvoerig verslag van den Raad van Beheer op de predlkantstractementen. We stellen ons voor daarvan morgen een uit- Lp ®"pvpïi De presfdent, dr. P- Smit van Heumen. leidde het verslag met een enkel woord bij de Synode ln, er nadruk op leggend dat de 'gegevens zeer ovéfSfëhteBJk 'Zijn Spr. rele veerde de geleverde beschouwing over „aanslag en. surplüstractement", alsook de beschouwingen over het Reguleeringsfonds, om mét dankbaarheid op het feit te wij zen, dat de Raad van Beheer als zijn oor deel heeft uitgesproken dat de economi sche omstandigheden in aanmerking geno men. de gang van zaken in het boekjaar 1936 tot tevredenheid stemmen mag. De president uitte waardeering van de Synode voor de toewijding w'aarmede de Raad van Beheer, getuige ook weder dit verslag, de hem toevertrouwde moeitevolle taak heeft verricht. De commissie tot samenspreking met den Raad van Beheer bracht hierna rap port uit van haar bevindingen. Zll had een bespreking èn over het verslag als ook over enkele bij haar ingekomen verzoeken om tusschenkomst. Enkele gemeenten zul len bericht ontvangen dat de Synode niet bevoegd is handelend op te treden, wijl de bezwaren conform het reglement op de predlkantstractementen werden behandeld en ook het recht mist op de aanslagen verandering aan te brengen. De commissie die bij den aanvang van de zittingen der Synode was benoemd om een onderzoek ln te stellen naar de ge grondheid van de naar aanleiding van een uitlating van wijlen dr. J G. Weyland, in leven president der Synode, gepubliceerde beschuldigingen aan het adres van den Raad van Beheer en de Synode, in welk verband de Synode vorige week voorzitter en secr. van den Bond van Ned. Predikan ten heeft gehoord, heeft haar rapport in handen van den president gesteld. Voorle zing geschied van de rapporten, waarna daarover van gedachten gewisseld werd. Daarbij kwam de vraag welke maatregelen vanwege de Synode tegen bedoelden voor zitter en secretaris, de heeren ds. M. v. Empel te Middelburg en ds. D. Boer te Den Haag, moeten genomen worden. De com missie bracht twee conceot-brieven ter ta fel te richten onderscheidenlijk aan de heeren v. Empel en Boer, waarin de Synode gemotiveerd haar afkeuring uitspreekt tegen het optreden van beide heeren. Na eenige discussie besloot de Synode deze heeren bedoelde brieven te doen toekomen. De uitgebrachte rapporten hebben de commissie ook aanleiding gegeven de Sy node voor te stellen een schrijven te rich ten tot den Raad van Beheer, waarvan eveneens concept ter tafel was. De Synode besloot dit schrijven te verzenden. Daarin wordt gewezen op de niet steeds door den Raad van Beheer vermeden gevaren van overschrijding van zijn bevoegdheid en met nadruk geaccentueerd dat ln de toe komst de uiterste voorzichtigheid moet be trachten opdat beschuldigingen als zou de Raad zich willen mengen in bestuursaan gelegenheden geen grond van bestaan ont vangen. Op voorstel van den president besluit de Synode de rapporten en verzonden brieven met de beschouwingen over het beleid van den Raad van Beheer, als deze daartoe toe stemming geeft. In Sept. a.s in brochure vorm te doen verschijnen en die alle pre dikanten en kerkvoogdijen toe te zenden. Ds. F. Tammens van Oostwold rappor teerde over het verzoek van den Raad van Beheer om goedkeuring van een toevoe ging aan art. 32 van het huishoudelijke reglement (nieuwe surolus-regeling) Sout hing van het reglement, op de nredikants- tractementen maakte dit voorstel noodig. De Synode "orlernrfe voedkeurin" oo het nieuwe huishoudelijk- - reglement en op het nieuwe reglement op de aangelegen heden van de kas voor de predlkantstrac tementen, behoudens de aangebrachte wijzigingen in de art. 37 en 39 oud en 19 en 21 nieuw, wijl zij hier aan de oude le zing voorkeur geeft. Tenslotte kwam aan de orde het rapport van de Algemeene Synodale Commissie in zake de combinaties van gemeenten. De Synode vereenlgde zich met de conclusie van het rapport dat van combinatie alleen sprake wezen mag als een van de twee plaatsen vacant is, dat van dwang van bo ven zoo weinig mogelijk sprake wezen mag en dat niet alleen flnantieele overwegingen bij combinatie gelden mogen. De president verdaagde hierna de zitting tot hedenmorgen. De Synode heeft de navolgende bedra gen gevoteerd: Uit de Generale Kas f.3000 voor den arbeid onder de Herv. Nederlan ders in Duitschland; f. 2000 voor het werk te Davos; f.2000 voor den arbeid onder binnenschippers en wat de prov. Zuid- Holland betreft: f. 600 aan Den Haag voor godsdienstonderwijs, f. 250 aan Schevenin- gen, idem f. 850 aan Rotterdam voor het werk onder de havenarbeiders en zeelie den; f.250 aan Delfshaven voor gods dienstonderwijs; f.200 aan Rozenburg voor predikdiensten aan den Brlelschen heuvel; f.500 aan Vreeswijk voor een hulpprediker; f. 500 aan Chariots, voor predikdiensten te Helplaat; f. 200 aan Kralingen voor gods dienstonderwijs: f.400 aan Vlaardingen voor arbeid in de gemeente; f.400 aan Lei den voor een godsdienstonderwijzer voor het bezoeken van gemengde gezinnen; f. 200 aan Zevenhoven voor het predlkants- tractement. Uit het fonds Toelagen voor Noodlijdende kerken en personen in de Ned. Herv. Kerk werd gevoteerd: f.2500 aan Wassenaar en eveneens f. 2500 aan Gouda. Uit het Fonds voor de schraalste predlkantstractementen werd gevoteerd wat gemeenten in Zuid-Holland betreft: f. 375 aan Voorhout; f. 140 aan Kage: f. 550 aan Ammerstol en f. 100 aan Heenvliet. geboren Machlel z. v. P. Keijzer en W. v. d. Le lie Marinus, z. v. P. Keijzer en W. v. d. Lelie Leonardus, z. v. L. Zwart en M. v. Iterson Antonia Francisca, d. v. M. v. Reken en J. A. Pruimboom Johannes Nicolaas, z. v. G. W. v. Goozen en A. C. Doeswijk Maria. d. v. C. A. Marquenle en J. M. Polane Maria, d. v. J. Gressie en E. te Water Geertrulda, d. v. F. v. d. Pluijm en M. Starre Hendrik Jan, z. v. J D. v. Dijk en C. Hageman Dominlcus Maria, z. v. G. S. Schreurs en J. G. Hart jes Leendert, z. v. J. F. Overbeek en A. Wieringa Geertruida Catharina, d. v. E. M. Spreeuw en W. Stroomer Abraham Bertus, z. v. A. Bax en J. Fleman Cor nells Johannes Martinus, z. v. M. Jansen en Th. Grimbergen Anton, z. v. H. Ro- meijn en M. Kouwenhoven Albertus Pe ter Anthonius, z. v. A. Zuiderduin en M. K Brauer Catharina Johanna, d. v. B. J. Delissen en C. v. d. Flier Paulus, z. v. P. de Wild en M. van Bastelaar Gezina Aleida Maria, d. v, B. G. L. Couzljn- en E. G. Franken Hendrikus Johannes, 'Z. v. J. Nijssen en J. Ooijendljk. gevestigd. P. Beitsma, banketbakker, Langebrug 47* H. Blok, scheepstimmerman, Groenho- venst. II D. ten Boom, beheerder Uni- tas soc„ Rapenburg 6 F. J. de Bruijn, oiiehandelaar. Oude Singel 62 t. v. Duyn a'o. Warmonderweg 51 J. v. Geffen en fam„ serg. maj. Inf., H, de Vriesstr. 76 C. F Genemans en fam„ winkelchef, H. de Vriesstr. 66 E. J. Gorter, 1.1. verpl., Mee- zenstr. 2 W. A. de Haas, winkeljuffr.. L. Zandstr. 4 L. J. L. M. Haerden en fam., serg. inf., H. de Vriesstr. 64 A. A. v. Hat- tum, slager, Haarl.str. 274a C. G. v. Houten, onderwijzeres, Kruisstr. 50 W. H. v. d. Jagt, horlogemaker, R. en Schie- kade 116 J. Kanis en fam., sigarenmaker Kanaalstr. 49 Th. C. P. Lamboo. Haarl - straat 274a A. C. de Lang, rijkstelefo- niste, Bilderdijkstr. 2 A. v. Loon, loop jongen, Julianastr. 13 A. Lijs, timmer man. 3 Octoberstr. 7a M. J. E. Meers hoek. dagmeisje, Heerenstr. 33a J. W. J. Mocodompis, Oude Singel 18 H. M. J. ter Haarv. Noort, Merelstr. 16 C. L. v. Olm. secretaresse. Morschsingel 2 A. M. v Oosterhout en fam., H. Rijndijk 140a G. Huijskesv. Ooijen. v. 't Hoffstr 38a D. J. C. Peters, buffetchef, Rapenburg 6 J. v. Rlgteren, Brouckhovenhof 1 R.H. Rooscen, tulnbouwk., Roodenbxtr. 5 - G. J. M. Rutten, serveerster. Nachtegaal laan 4 M. M. WansinkSchwerdt.. Hoef- straat 4a W. Vink, huisknecht. Volmo- lengr. 2a A. M. A. H. v. d. Werf, ver pleegster, Oegstgeesterlaan 32 J. J. Wiet- hoff, dienstbode, Plantage 22. vertrokken. GEHUAVD. F. de Haas jm. en G. H. Mulder jd. Th G. v. Steijn jm. en E. Th. Kok jd. A. J. de Wekker jm. en A. G. Wolfs jd. G. J. J. v. d. Linden jm. en G. Collee jd. Th. Ch. v. d. Broek jm. en E. C. A. Ty- deman jd. overleden. M. KoutersCrispijn vr. 41 j. M. C. dt Nie m. 68 j. J. H. Mulder, m. 37 j. E J. Boekwijt—Wagemans wede. 82 j. C. J. Verbiest, m. 74 Jaar L. Groen Hoedemans, vr. 59 jaar E. S. v. d. Zeeuwv. d. Berg, wede 85 jaar. H. Chr. M. v. d. Akker, Heemstede, Eiken laan 31 L. W. Alders en fam., Taslk- malaja N.O.I. Z Arnoldus, Oegstgeest J Bennink, Oegstgeest, Emmalaan 52 J. C.H.v.d. Berg en fam.. Goes, Stationsweg 12 J. Bink, Batavia F. J. J. Blokhui zen en fam., Voorschoten, Veurscheweg 60 J. G. Boerman, Apeldoorn, Dorpstr. 63 M. G. H. Lipsv. Brussel, Hillegom, Beeklaan 6a L. Buis en fam.. Schiedam, Vondellaan 23 R. J. L. v. Bljnen, Haar lem. Barrevoetsstr. 14R W. S. da Costa, Amsterdam, Joh. Vermeerpl. 9 J. v. De venter, Amsterdam. Zomerdijkstr. 41 M. Deijn en fam.. Wassenaar, Backershagen- laan 28 G. A. Elema, Winschoten, Lan- gestr. 3a J. G. Th. Elfrink. Zwolle, Tuin straat 1 M. D. M. A. Elshof, Rijswijk Z.H., Haagweg 139 A. A. Esveldt, Noord- wijkerhout, Dorpstr. 8 S. M. Fijen, Schie dam Burg. Knappertlaan 146 - M. v. Pelt- Gertenaar, Den Haag, le De Rlemerstr. 36 P. Groenewegen, Kampen, Oudestr. 72 M. B. Hansen, Wassenaar, v. Z. v. Nye- velstr. 208 M. J. Heskens, Oegstgeest, Oranjelaan 7 C. M. Heijmans en fam., Schiedam, Burg. Knappertlaan 146 K. Hollinger .Preding Oostenr. No. 92 A. P. Huizenga, Arnhem, St. Nicolaïlaan 16 J. Kaak. Oegstgeest. Leidschestr.weg 5 H. B. J. M. Kuenen en fam.e Voorburg, v. Eg- mondestr. 12 H. Kircher, Haarlemmer meer, Lisserdijk 8 W. Kolkman, Soera- baja - P. G, J. Korteweg, Rotterdam, Burg. Hoffmanpl. 29 K. ter Laan, Bedum, Zuidwolde 154 Chr. Tijssen—Lubbers, Wassenaar, Halkestr. 14 A. W. Matthleu, Buitenland J. J. Merkx. Heeze, Strab- r»cht 21 A. L. Meijs en fam., A'dam, To- mlnistr. 22 I A. M. E. Minke, Dedems- vaart F. H. v. Nierop, A'dam. Breitner- straat 1 C. Nleuwveen, Venlo, Mrs. Mut- saersrusths Een Seng Njio, Ned, Oost Indlë H. J. du Pon, Den Haag, Javastr. 48 P. G. le Poole, Katwijk, Leid- sche Buitensch. J. H. Pljnnaken, Voor schoten, Leidschestr.weg 3 H. G. S. v. Raalte, Oegstgeest. Terweeweg 134 E. H. O. Schafer, Breslau, Posenerstr, 95 G. C. Simmerman. Alphen a. d. Rijn. Aar- J J Salomé, Ede Herst.oord „Hora" kade 16 A. M. J. Rottl—Snoep, Koepang J C P. Tazelaar, St, Maartensdijk, Haze- straat 295 W. C. Volker, Utrecht, Run straat 39 J. H. M. Winters, Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 5 H. Wlssink en fam. Enschedé. Daalweg 63 W. B. M. v. d. Zalm, Wassenaar, Wassenaarstr. 7. 12. De wagen was dus 'n duist're grot daar ln gegaan, en Thijs sloop er voorzichtig achteraan, terwijl Paddekwist op wacht bleef staan. Thijs keek voorzichtig om een hoek „Alha", dacht hij, „hier vind ik Juist wat 'k zoek!" Want kijk wat zag hij daar? Een akeligen, naren toovenaar! Dat hij dat is, dat zie je zoo, dat hoef je niet te vragen. Hij rukte daar het kleed, dat het prinsesje maakte zeer ruw uit den wagen; dan sprak hij met een akeligen lach tot 'n vogel, die, naar Thijsje zag, gevangen zat ln 'n glazen kooi: „Kijk, kijk. Je geliefd prinsesje doet het mooi. Nog drieduizend zevenhonderd-tachtig zulke kleeden moet zij maken; dan eerst zal 'k je boeien slaken! Ied'ren dag maakt zij met moeite juist één kleed uit 't vlas; dus. mijn waarde prins, je blijft nog lang betoo- verd als een vogeltje daar zlten achter 't glas! Is zij gereed, dan zal 'k je hier niet langer hou'en, en dan mag jij wat mij betreft wel met haar trouwen. Je weet, ik, toov'naar Hocus Potten, ik laat mij niet bedotten I 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7