LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 5 Augustus 1936 Olympisch Allerlei 10.2 sec. won voor Close, Nojl (Polen), Hell- stroem (Zweden) en Hansen (Noorwegen). De Finnen toonen op de lange af standnummers toch wel inderdaad de sterksten te zijn. Vooral de economische krachtsverdeeling ls een studie waard. Zij deden niet eens hun best om nummer een aan te komen, omdat zij toch wisten in de finale te worden geplaatst, als zij er maar voor zorgden onder de eerste vijf bin nen te komen. De derde serie was voor den Zweed Jons- son in den fraaien tijd van 14 min. 54.0 sec. Als tweede arriveerde op eenigen afstand de Japanner Murakoso, terwijl de Engelsoh- man Ward, de Fin Lethinen en de Ameri kaan Zamperini eveneens geplaatst werden. Over het algemeen was er in deze races van strijd niet veel te bespeuren, hetgeen zonder meer te begrijpen is, omdat zoo als wij boven reeds zeiden uit iedere serie de vijf best-geplaatsten naar de finale over gaan, die op 7 Augustus gehouden wordt. DE VIJFKAMP. Na drie onderdeelen van den modernen vijfkamp (de 5000 meter terreinrit, het de- genschermen en het pistoolschieten) luidt de stand als volgt: 1. Handrick (Duitschland) plaatsingscij fer 4; 10' pnt,; 2. Thofelt (Zweden) 6: 20 pnt.; 3. Leonard (Ver. Staten) 1: 26 pnt.: 4. Abba (Italië) 10; 26' pnt.; 5. Weber (Ver. Stateni 2; 26' pnt.; 6. Escuyer de la Court (België) 20; 27' pnt.; 7. Orban (Hongarije) 21; 37' pnt.; 8. Starbird (Ver. Staten) 23; 40 pnt.; 9. Kettunen (Duitschland) 12: 42 pnt.; 10. Bartha (Hongarije) 3; 46' i pnt.; 11. Lemp (Duitschland) 11; 43 pnt.: 12. Mol- let (Belgic) 32; 47 pnt.: 13. van Geen (Ne derland' 15: 47' pnt.: 14. Chretien (Frank rijk) 8; 55 pnt.; 15. Wysz (Zwitserland) 12; 56' pnt.; 16. Boisman 'Zweden) 9: 57'/i pt. 17. Van der Horst (Nederland) 14; 57' pnt.; 18. Grundbacher (Zwitserland) 7; 58 pnt.; 19. Rodriguez Casillas (Mexico) 35: 58' pnt.: 20. Scheere (België) 31; 60V: pnt.: 21. Ceccarelll (Italië) 27; 67'/i pnt.; 22. Ongera (Italië' 27; 67' pnt.; 23. Baltatzis (Grie kenland i 22: 69 pnt.: 24. Bouazzat (Frank rijk) 29: 69' j pnt.; 25. Gyllenstlerna (Zwe den) 39: 71' pnt.; 26. Mac Dougall (Enge land) 28; 72 pnt.; 27. Angullano de la Fuente (Mexico) 26: 73' -pnt.: 28. Bramfeld (Duitschland) 19: 75 pnt.; 29. Von Balas (Hongarije) 17; 75'It pnt.: 30. Baumann (Zwitserland) 37: 81 pnt.: 31. Hletala (Fin land) 34: 81'/i pnt.; 32. Klviperae (Finl.) 16; 82 pnt FLORETSCHERMEN DAMES. Mej. Van der Klauw uitgeschakeld. In de kwart finales, waarbij vier groe pen van zes schermsters elkaar bekamp- ten, was onze landgenoote, mej. C. M. van der Klauw met drie zeer sterke scherm sters ingedeeld, nj. met mej. Schacheren Elek (Hongarije), frl. Bass (Duitschland) en Karen Lachmann (Denemarken'. Deze drie partijen verloor zij dan ook, hoewel zij tegen frl. Hass drie en tegen frl. Scha cheren twee treffers wist te maken. Van haar beide andere tegenstandsters in deze ronde. Agathe Turgis tFrankrijk' en De- nise Kramer (Zwitserland) wist zij te win nen. zoodat zij in deze ronde twee wed strijden won en dus 4 punten behaalde. Voor de derde plaats moest zij met mej. Schacheren Elek nog een barrage-partij trekken, die zij verloor, zoodat zij dus uit geschakeld was. In totaal ontving zij 23 treffers. Voor de demi-finale zijn gekwalicifeerd: Uit poule 1: Schacheren (Hongarije). Grasser (Oostenrijk), Kramer-Scholer (Zwitserland). Afgevallen Van der Klauw (Nederland), de Tuscan (Ver. Staten), Rai- sowa (Tj. Slowakije), Nede Boisson (Frank rijk). Uit poule 2: Helene Mayer (Duitsch land'. Bogathy (Hongarije). Christian (Z.- Slavië', von Puttkammer (Brazilië). Afge vallen: Arbuthmot (Engeland), Archibald (Canada), Granqvist (Zweden). Uit poule 3: Lachmann (Denemarken), Lloyd (Ver. Staten), Chrlstlaens (België), Oelkers (Duitschland). Afgevallen: Sediva (Tsj.-Slowakije), Reuche (Frankrijk). Uit poule 4: Hass (Duitschland'. Vargha (Hongarije), Barding (Denemark.). Schaal (Zwitserland). Afgevallen: Thomas (Ca nada), Asenl (Turkije), Kellner (Roeme nië). Uit poule 5: Preiss (Oostenrijk), Turgis (Frankrijk', Screve (België), Olsen (Dene marken). Afgevallen: Cambel (Turkije), Argtz (Roemenië). Bornand (Zwitserland). Uit poule 6: Wenich (Oostenrijk). Ad- dams (België). Penn-Hughes (Engeland', Locke (Ver. Staten). Afgevallen: Hughes- Hallet (Canada). Ripenstetd (Zweden), Tavcar (Zuld-Slavlë). EQUIPE-WEDSTRIJD OP FLORET Italië kampioen. Bij de voortgezette wedstrijden zijn in de finale de volgende uitslagen verkregen: FrankrijkOostenrijk 115: Italië Duitschland 6—0: Italië—Oostenrijk 13-^3: FrankrijkDuitschland 124; Italië Frankrijk 9—4 en Duitschland—Oostenrijk 9—5. Eindstand: 1 en Olympisch kampioen Italië: 2. Frankrijk; 3 Duitschland; 4. Oos tenrijk. HET VOETBAL-TOURNOOI. Japan slaat Zweden. In het kader van het Olympisch voetbal- tournooi is gistermiddag op het Hertha- terrein de ontmoeting ZwedenJapan ge speeld. Voor de rust speelden de Zweden tegen den sterken wind in, maar niettemin ge lukte het hun, hun tegenstanders terug te dringen De Japanners verdedigden zich goed. Zij konden echter niet verhinderen, dat na 24 minuten de Zweedsche rechts binnen Persson zijn land de leiding gaf. Daarna werden de aanvallen van Japan veelvuldiger en Zweden had geluk, toen zijn verdediging een zeker schijnend doelpunt van den Japanschen linksbinnen Takesji Kamo nog kon voorkomen. Acht minuten voor de rust rioelmintte Persson opnieuw uit err voor—t van t'on "'--k-W-n Hall man. De rus', kwam met den stand 29 voor Zweden. Een groote verrassing was het. dat de Japanners na de rust de overwinning uit het vuur sleepten. Met den steun van den wind kwamen zij steeds meer opzetten. Reeds vier minuten na de rust doelpuntte de linksbuiten Sjogo Kamo en niet al te langen tijd daarna scoorde de rechtsbin nen den gelijkmaker. De Zweden bleven ge. durende de rest van den speeltijd overtui gend in de meerderheid. Zij bestormden keer op keer 't Japansche doel. doch ver der dan eenige hoekschoppen brachten zij het niet Vijf minuten voor het einde, scoorde de Japansche rechtsbuiten Matsoe- naga het derde doelpunt van Japan. De Japansche linksbinnen werd gewond en moest op een baar van het veld gedragen worden. Er werd niet meer gedoelpunt, zoo dat Japan den wedstrijd won met 3—2. Het zal thans op 7 Augustus tegen Italië uit komen. Duitschland overspeelt Luxemburg. In het Poststadion werd de wedstrijd Dultschland-Luxemburg gespeeld. Hier wa ren tienduizend toeschouwers aanwezig. In de eerste minuten was Luxemburg wat in de meerderheid, doch het duurde niet lang of Urban wist de score voor Duitschland te openen. Eerst na een half uur werd deze voorsprong vergroot. De Luxemburgsche keeper kon een schot van Homann slechts gedeeltelijk verwerken, zoodat Relter het leer kon inkoppen. De rust kwam met 20 voor Duitschland. Toen de Dultschers na de hervatting den wind mee hadden, steeg de score snel. Reeds na drie minuten doelpuntte Reiter en in de zesde minuut bracht Gauckel den stand op 40. Na 9 minuten werd het 50 door toedoen van Urban. Intusschen miste de Luxemburgsche voorhoede eenige kant sen. Na een half uur spelen scoorde Rel ter opnieuw en in het resteerende kwartier maakte Duitschland nog twee doelpunten door Urban en Gauckel. zoodat het een 90 overwinning behaalde. DE ZEILWEDSTRIJDEN. Slecht weer te Kiel. Het was gisteren buitengewoon slecht weer te Kiel met een harden Zuid-Westen wind en regen. Des morgens Hepen er al geruchten over uitstel of zelfs afstel van de wedstrijden. Eindelijk kwam het be richt; „een uur uitstel", dat later tot an derhalf uur gerekt werd. Ongeveer 12 uur werd eindelijk gestart voor de 8 meter-, zes meter- en starklasse. Carp 10e in de zesmetërklasse. In de zesmeterklasse had Nederland pech. De De Ruyter kreeg vóór de afvaart een scheur in het achterlijk van het groot zeil, welke al varend steeds grooter werd. Het was Carp daardoor onmogelijk goed aan den wind te liggen. Zijn zeil stond slecht. HIJ startte als een der eersten, maar na het eerste krulsrak lag hij nummer 5 achter Duitschland. Zweden. Noorwegen en Argentinië. In het volgende rak met rui men wind. kon De Ruyter weer een plaats winnen. In het daaropvolgende kruisrak kon de Nederlandsche boot zelfs als derde eindigen. Helaas scheurde toen het zeil meer en meer. het stond er als een zak bij en natuurlijk zakte het jacht steeds meer af. De Duitsche boot had intusschen mooi de leiding genomen, met de Zweedsche boot als 2de, die echter al spoedig zijn Spi naker verspeelde, waardoor nummer 3, Noorwegen, inliep, hetwelk op zijn beurt door Finland en Engeland bedreigd werd. In 't tweede kruisrak liep Zweden Duitsch land voorbij en hoewel de Zweedsche boot even voor de eindstreep nogmaals door de Duitsche gepasseerd werd. ging deze laat ste met den Noor mee, inplaats van deze van den Zweed af te houden. Aldus werd Zweden winnaar. 1 Zweden. 1 uur 59 min. 44 sec., 12 pun ten: 2. Duitschland, 2 uur 13 sec., 11 pun ten; 3. Groot-Brittannië, 2 uur 30 sec., 10 punten: 4. Finland, 2 uur 51 sec., 9 pun ten: 5. Noorwegen, 2 uur 1 min. 9 sec.. 8 punten; 6. Argentinië, 2 uur 1 min. 40 sec., 7 punten: 7. Vereenigde Staten. 2 uur 3 min. 29 sec.. 6 punten; 8. Zwitserland, 2 uur 3 min. 55 sec.. 5 punten: 9. Italië, 2 u. 4 min. 59 sec., 4 punten: 10. Nederland, 2 uur 5 min. 54 sec., 3 punten; 11. Frankrijk, 2 uur 13 min. 50 sec., 2 punten; 12. Polen. 2 uur 15 min. 40 sec., 1 punt. De Starklasse. In de starklasse had Bob Maas, die goed gestart was, gelijk gemeld, het ongeluk even daarna zijn mast te breken, waardoor hij natuurlijk uitgeschakeld was. Duitsch land en Zweden liepen nu spoedig vooruit en werden met grooten voorsprong resp. eerste en tweede. 1. Duitschland, 1 uur 57 min. 37 sec., 12 punten: 2. Zweden, 1 uur 59 min. 3 sec 11 punten; 3. Vereenigde Staten. 2 uur 5 min. 31 sec.. 10 punten; 4. Groot Brittannië. 2 uur 6 min. 13 sec.. 9 punten; 5. Noorwegen, 2 uur 8 min. 29 sec., 8 punten; 6. Portugal, 2 uur 9 min. 26 sec., 7 punten; 7. Turkije, 2 uur 9 min. 34 sec.. 6 punten; 8. Italië, 2 uur 9 min. 58 sec 5 punten; 9. Japan. 2 uur 14 min 6 sec., 4 punten; 10. Frankrijk. 2 uur 22 min. 1 sec.. 3 punten; 11. Belgie, 2 uur 8 sec., 2 punten; Nederland opge geven. Kagchelland op de 4e plaats. Bij de Olympia-Jollen waren 25 deel nemers. Na 4 races mogen er hiervan 15 overblijven. Daarna worden nog 3 races gezeild. Wie dan in totaal de meeste pun ten heeft is Olympisch kampioen. Dezelfde regeling geldt ln de andere klassen doch zonder afval-systeem. Kagchelland startte als zesde of zevende. Na het eerste kruisrak had zich aan het hoofd een groep gevormd, bestaande uit Duitsche. Nederlandsche, Engelsche, Chl- leensche en Finsche zeilers. Later werd Chili derde In het laatste kruisrak gelukte het den Engelschman Scott de leiders, die wel wat te veel op elkaar letten, te pas- seeren en als eerste over de eindstreep te gaan. Toen kreeg de Chileen een gelukkig vlaagje, dat hem weer op de derde plaats bracht. Zoo werd de uitslag: Engeland, Duitschland. Chili, Nederland, enz., een resultaat, waarmee wij Kagchelland zeker mogen gelukwenschen. want zijn weer was het niet. Het bleef hard waaien en her haaldelijk veegden buien over het vmter, die behalve wind ook veel regen brachten. Engeland (Scott) 1 uur 30 min. 43 sec., 25 punten; 2. Duitschland (Krogman) 1 u. 31 m„ 24 p.; 3. Chili (Wichmann Har- beck) 1 u. 32 m.. 17 sec.. 23 p. 4. Nederland 'Kagchelland' 1 uur 32 min. 29 sec., 22 'punten: 5. Denemarken Christensen1 uur 34 min. 16 sec.. 21 punten; 6. Zweden (Eriksson) 1 uur 34 min. 31 sec.. 20 pun ten: 7. Frankrijk (Lebrun) 1 uur 36 min. 4 sec.. 19 punten; 8. Oostenrijk (Angerer) I uur 36 min. 13 sec., 18 punten; 9. Fin land (Nymann) 1 uur 36 min. 28 sec., 17 punten; 10. Portugal (Mendoza) 1 uur 37 min. 38 sec., 16 punten; 11. Canada (Dick son) 1 uur 37 min. 51 sec., 15 punten; 12. Hongarije (Von Eeinrich) 1 uur 38 min. 10 sec., 14 punten; 13. Zwitserland (Pie per) 1 uur 38 min. 12 sec., 13 punten; 14. Italië (Fago) 1 uur 38 min. 59 sec., 12 pun ten; 15. Uruguay tSanterlo) 1 uur 39 min. 40 sec11 punten: 18. Noorwegen (Thor- waldsen) 1 uur 39 min. 58 sec.. 10 punten; 17. Ver. Staten (Jewett) 1 uur 40 min. 13 sec., 9 punten; 18, Polen (Jenz) 1 uur 43 min. 5 sec., 8 punten; 19. Zuld-Slavië (Baumann) 1 uur 43 min. 44 sec,, 7 pun ten: 20. Turkije (dr. Turgut) 1 uur 43 min. 52 sec., 6 punten; 21. Brazilië (Heuer) 1 uur 44 min. 5 sec., 5 punten; 22. Tsjecho- Slowakije (Pavlousek) 1 uur 44 min. 43 sec., 4 punten; 23. Japan (Tujimura) 1 uur 49 min. 7 sec., 3 punten', België (van den Abeele) gekapseisd; Estland (Holst) op gegeven. Achtmeterklasse: 1. Zweden. 2 uur 12 min. 43 sec., 10 pun ten; 2. Italië 2 uur 14 min. 28 sec., 9 pun ten; 3. Noorwegen, 2 uur 15 min. 7 sec.. 8 punten (protest ingediend tegen Finland): 4. Groot Brittannië, 2 uur 15 min. 57 sec.. 7 punten (protest ingediend); 5. Finland 2 uur 17 min. 8 sec.. 8 punten (protest in gediend); 6. Duitschland, 2 uur 17 min. 11 sec.. 5 punten; 7. Vereenigde Staten, 2 uur 17 min. 24 sec., 4 punten; 8. Argen tinië, 2 uur 17 min 26 sec.. 3 punten; 9. Denemarken, 2 uur 30 min. 50 sec., 2 pun ten (protest); 10. Frankrijk, 2 uur 30 min. 61 sec., 1 punt. o NEDERLANDSCHE ZWEM- EN ROEI- PLOEGEN AANGEKOMEN. Met den gebruikelijken trein van 18.26 uur is gistermiddag aan het station Frie- drlchstrasse weer een groote groep Neder landsche deelnemers aan de Olympische Spelen te Berlijn aangekomen. Deze groep bestond geheel uit beoefenaars van de ver schillende watersporten, want verwacht werden de nog ontbrekende zwemsters en zwemmers, de polospelers en de roeiers. Onder de wachtenden op het perron, die de Nederlanders welkom wilden heeten, be vond zich de echtgenoote van onzen ge zant te Berlijn, gravin van Limburg Sti- rum, die vergezeld was door den gezant schapssecretaris mr. E. Star Busmann, en speciaal naar het station was gekomen om persoonlijk kennis te maken met de meisjes die niet Vrijdag J.l. aan de ter Nederland sche legatie gehouden receptie hadden kun nen deelnemen. Dit hartelijk gebaar van mevr. van Limburg Stirum werd zoowel door deelnemers als officials op hoogen prijs gesteld. Voorts waren aanwezig namens het N.O.C. onze Olympische attaché te Berlijn, de heer Van Randag, en natuurlijk Ma Braun met de reeds sedert verleden week hier trainen de Rle Mastenbroek, Piet Stam en Haas- mann, Verder zagen, we den heer Kellen- bach van den Ned. Zwembond en dr. Meu- rer, de oudste coach van onze roeiers, die reeds eerder per auto in Berlijn was aan gekomen en nu op de overige leden van zijn ploeg wachtte. Onder luid gejuich reed de trein het sta tion binnen. Onze jongens en melsj es, reeds op eenigen afstand kenbaar aan de blauwe jasjes, hingen wuivend en roepend uit de coupéraampjes en opnieuw was het een drukte van belang toen allen uitstapten, door elkaar riepen en handen drukten. De zwemsters hadden gereisd onder lei ding van mevr. van Wuykhuise en mevr. De Dood, terwijl met de zwemmers Mooi, Seheffer en Metman en met de polospelers waren meegekomen de chef d'équipe Jan de Vries en de trainer Frans Kuiper. De roeiers waren vergezeld door de beide coaches, de heeren dr. Marres en Jongejan. Mevr van Limburg Stirum maakte ken nis met de verschillende officials en liet verschillende deelnenjers aan zich voorstel len. waaronder in de eerste plaats verschil lende zwemsters en daarbij natuurlijk Willy den Ouden. De beide juist gearriveerde verzorgsters van onze zwemmeisjes hadden honderd uit te vragen aan haar reeds hier verblijvende collega mevr. Braun en de meisjes bestorm den Rie Mastenbroek met vragen, terwijl Piet Stam en Haasmann de overige jon gens inlichtten over het Olympische dorp. Voor het station verdeelden de pas ge- arriveerden zich in twee groepen. De roeiers vertrokken per autobus naar Koepenlck, waar zij in een groot, modern gebouw zijn ondergebracht en op betrekkelijk korten afstand van de roeibaan te Grünau zitten, terwijl de zwemsters en zwemmers geza menlijk plaats namen in een der groote rijksweerbussen, die de meisjes zou afzet ten bij het Frauenheim en daarna de zwem mers en polospelers naar het Olympische Dorp zou brengen. De belangstelling van het publiek voor het station concentreerde zich voorname lijk op de meisjes, want haar faam gaat „die Hollandischen Schwimmerinnen" reeds vooraf. Uit het publiek wezen velen Willy den Ouden aan of lieten zich haar aanwij zen, en voordat zij in de autobus stapte, had Willy dan ook reeds verscheidene ma len haar handteekening moeten zetten. In de autobus ging het vroolijk toe en nog terwijl voor het station gewacht werd op de bagage, klonk het eene lied na het andere en „Wij zijn niet bang" werd afge wisseld door de „yell" van onze Nederlan ders: „Holland spreekt een woordje mee. Je Maintiendral, Je Malntiendrai, Je Main- tiendral". Staande op de banken met de hoofden boven het geopende dak uit en een half dozijn polospelers en zwemmers boven op de kap, gingen de luldjes langs de Frie- drlchstrasse. Unter den Linden en onder de Brandenburger Tor door langs de breede „Via Triumphalis", zooals de ln eikaars ver lengde liggende groote verkeersstraten ge noemd worden, die rechtstreeks ujt de bin nenstad naar het Olympisch Stadion leiden. Overal herkende men de Nederlandsche zwemsters, overal werd gewuifd en gegroet en het werd een vroolijke intocht in de stad, waar vandaan onze zwemsters een of meer gouden medailles hopen mee terug te brengen. HAITI HEEFT PECH. De gewichtheffer Rene Ambroise. de eenige vertegenwoordiger van Haiti, zal niet aan den strijd in het middengewicht kun nen deelnemen, aangezien hij gisterochtend een schouderspier heeft gescheurd en in een ziekenhuis moest worden opgenomen, DE NEDERLANDSCHE WIELRENNERS. Gisteren hebben de Nederlandsche wiel renners weer terdege getraind, hetgeen mis- sohien momenteel nog ernstiger gebeurt, omdat de ploegen, die straks voor de eer van de Nederlandsche wielrensport moeten strij den, nog niet zijn samengesteld, zoodat iedere renner inderdaad nog een kans heeft aan de serieuze wedstrijden mee te doen. De wielrenners maken het best, trainers zijn tevreden over de prestaties van hun pupillen, zoodat ook in dit opzicht de stem ming in het Nederl. kamp uitstekend is. 80 M. HORDEN (DAMES). In de 3e serie van de 80 M. hordenloop voor dames is mej. Doorgeest (Nederland) Ingedeeld met Machmer (Oostenr.), O'brien (Vér. Staten), Steuer (Duitschland), Aylor (Canada) en Whitehead (Engeland). WIELRENNEN. NEDERLANDSCHE RENNERS UIT DE RONDE VAN FRANKRIJK. Zij starten te Bergen op Zoom. Naar wij vernemen zal de volledige Nederlandsche ploeg, die met zulk een groot succes aan de Ronde van Frankrijk deel genomen heeft, voor het eerst ln Nederland op 15 Augustus te Bergen op Zoom starten in het daar te verrijden internationaal wieler criterium waaraan 70 van de meest bekende renners uit alle landen van Europa zullen deelnemen. Vooraf zullen de vier kranige renners ten stadhulze te Bergen op Zoom officieel door het gemeentebestuur worden ontvangen, terwijl voor den aanvang van het criterium, dat het belangrijkste wielersportevenement uit het Zuiden wordt, de ploeg gehuldigd zal worden door het comité. Daarbij zal cok het hoofdbestuur van de Nederlandsche Wielren Unie vertegenwoordigd zijn. PELLENAARS WINT DE RONDE VAN SCHAERBEEK VOOR SYLVER MAES. Gisteren is den Belgischen winnaar van de ronde van Frankrijk, Sylver Maes. en zijn teamgenooten een grootsche huldiging bereid, die door een geweldige menigte werd bijgewoond. De renners werden op het stad huis in Brussel ontvangen, waar zij, en Maes in het bijzonder, door burgemeester Max werden gehuldigd. Na de huldiging toog men naar Schaer- beek om aan de ronde van Schaerbeek deel te nemen. Het was een Nederlander, die deze ronde won, n.l. Kees Pellenaars. Behalve door Pellenaars was ons land vertegenwoordigd door onzen Tour de France renner Middel kamp en door Valentljn. Middelkamp moest door pech opgeven, terwijl Valentljn in een groep van ruim 50 renners over de eind streep ging. Pellenaars wist tenslotte ln een lange eindsprint waarin nlemarid hem kon houden, als eerste het 125 KM. lange traject te beëindigen in den tijd van 2 uur 40 min. 31 sec. Op de tweede plaats kwamen ln denzelfden tijd van 2 uur 40 min. 57 sec. achtereenvolgens binnen de Belgen Sylver Maes, Alfons Deloor, Somers en Vissers. o DE ZESAVONDEN-WEDSTRIJD TE ALPHEN. Allereerst werd gisteravond de clubwed- strijd van Nieuw Swift uit Leiden verreden waarvan de uitslag werd: 1. J. v. d. Leerst; 2. Riethoven, die zich hierdoor dus in de finale van a.s. Zaterdag hebben geplaatst. Inmiddels was de weersgesteldheid en bij gevolg ook de terreingesteldheid van dien aard, dat de Koppelwedstrijd die om 8 uur zou aanvangen, moest worden afgelast. o WATERPOLO. DE ZIJL III—K. J. M. V. I. Gisteravond speelde in dc zweminrich ting de Zijl. de Zijl IIIK.J.M.V. I een vriendschappelijken wedstrijd, waarvoor door K.J.M.V. een medaille beschikbaar was gesteld. Rust 00. Eindstand 40. o WATERGEUZEN—DE ZIJL III. Gisteravond speelden de K.J.M.V. Water geuzen tegen De Zijl III, voor welken wed strijd een medaille was uitgeloofd. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd waarin geen der partijen het net wist te vinden. Na de rust lieten de Water geuzen zich overspelen door De Zijl. dat een viertal doelpunten scoorde, waartegen de Watergeuzen geen enkele punt plaatste, zoodat de strijd door De Zijl met 40 werd gewonnen. De voorzitter der K. J.M. V., de heer Coster, reikte na afloop de medaille met een toepasselijk woord aan het overwin nend zevental uit. o WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Hedenavond te 8 uur zullen in het Al phens zwembad wedstrijden worden ge speeld tusschen A.Z.C. I en II en de Zijl I en II. PAARDENSPORT. HET CONCOURS TE DUBLIN. Ritmeester Heuff op „Jimmy" vierde. Gisteren is het internationale concours hipplque. dat tot 8 Augustus a.s. te Dublin zal worden gehouden, aangevangen met een springconcours. Dertig ruiters verschenen aan den start, w.o. ook onze landgenoot ritmeester A. D. Heuff met „Jimmy". Het resultaat was dat de Engelschen. ka pitein Kleebc en kapitein Parsan. 1 fout maakten, terwijl ritmeester Heuff twee fouten noteerde, hetgeen een fraaie presta. tie mag heeten. Eén Engelschman reed het parcours foutloos. CRICKET. N.C.B.-ELFTAL—HARROW WANDERERg, Gisteren werd tc Bilthoven de wedstrijd tusschen het Nederlandsche cricket Bonds- elftal en de Harrow Wanderers voortgezet Het slot van de eerste innings van het N.C.B.-elftal bracht een totaal van 83. In de tweede innings van de Nederlan. dors was het er niet veel beter mee ge steld dan ln de eerste. Er werd slechts een totaal van 70 bereikt, waarbll alleen de spelers Breuning met 18 en Labouchère met 11 de dubbele cijfers wisten te behalen. Reeds op 70 hadden allen een beurt ge had en daar de Engelschen eergisteren reeds met 237 voor 6 gesloten hadden won. nen de gasten met innings en 84 runs. o VOETBAL. BEDRIJFSELFT ALLEN. Het elftal van de firma Jan Spek te Boskoop speelde een wedstrijd tegen dat der Sierteeltcentrale. Eerstgenoemden won nen met 84. ■O MORSCHKW ARTIER—A.D.C. Gisteren speelde Morschkwartler tegen A.D.C. (Alphen). Eindstand 00. -j,o WEDSTRIJDEN TE WARMOND. Drie elftallen uit Nootdorp zullen Zón- dag a.s. te Warmond tegen S.M.C. spelen. Voor deze wedstrijden zUn 3 prijzen be schikbaar gesteld. KORFBAL. MORSCHKW ARTTER-ADSP.A.S.C.-ADSP, Hedenavond te 7 uur speelt Morschkwar- tler-adsp. A thuis togen A.S.O.-adep. A. O DUIVENSPORT. P. V. „DE REISDUIF". (Leiden). De P.V. „De Reisduif" hield een wed vlucht van Vilvoorde. De afstand bedroeg 137 K.M. In concours waren 144 duiven, welke om 9 uur 6 min. met Z. W. wind ln vrijheid werden gesteld. De uitslag was all volgt: 1, 22 K. B. Brandt; 2, 19 N. Waas dorp; 3, 12, 17 J. W. v. Duuren; 4, 10, 33 D. Kramp; 5, 7, 8 P. Gijsman; 6. A. v, d, Hulst; 9, 20. 21, 27, 28 H. V. de Haas; 11. 15, 18 H, Klein; 13, J. Sierat; 14 H. Tege laar; 16, 26 W. de Wit; 23 J. Llgtvoet; 2( A. Flippo; 25 J. Flippo. De eerste duif werd geconstateerd om 10 u. 43 min, 14 sec, Gem. snelheid 1394,97 M. per min. De laat ste prijswinnaar om 10 u. 53 min. 28 sec. Gem, snelheid 1272.09 M. p. min. o P. D. V. „DE BLAUWKRAS". (Lelden). De P.D.V. „De Blauwkras" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorden (België i, al- stand 137 K.M. In concours waren 131 vo gels, deze werden te 9 uur met Zuld-Wes- tenwlnd ln vrijheid gesteld, en bereikten hun hokken als volgt: H. J. Rijskamp 1, 18, 19; J Schreuder 2, 14, 17, 20; C. J. v. Rooden 3, 10, 11, 13, 25, 26; v, d. Molen 4, 12; Abr. v. Royen 5, 22, 23; A. v. Weeren 6, 8, 16, 24; L. Gijsman 7, 21, 15; J, MarUt 9. Eerste duif 10 uur 43 min. 51 sec. Snel heid 1368.03 meter per minuut. Laatste prijswinnende duif '10 uur M min. 24 sec., snelheid 1295.76 meter per minuut. L. P. V, „DE VRIENDENCLUB" >1 (Lelden). De L.P.V. „de Vriendenclub" hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf Vil voorden (België). De afstand bedroeg pim. 137 K.M. In concours waren 197 duiven, welke om 9.05 uur met Z.W. wind en licht bewolkte lucht in vrijheid gesteld werden. In totaal waren ln Vilvoorden aanwezig 70.000 Hollandsche duiven, welke waren aangevoerd ln 52 wagons. De uitslag der uitslag der L.P.V. „de Vriendenclub" luidt als volgt: Chr. v. d. Pluym 1, 16, 30 en 37, A. P. v. d. Voort 2, 5, 6. 26 en 32. P. v. d. Berg 3, 12, 24, 27 en 28 (de beste uitslag). L. v. d. NieuwendUk 4 en 46. L. Gijsman 7 en 25. A. Singeling 8 en 18. F. Hofman 9, 17 en 35. Joh. Neuteboom Jr. 10, 15, -0 en 34. J. Jansen 11, 36 en 47. S. N. v. Leeu wen 13 en 42. Joh. Vogelensang 14, 29 en 33. A. H. Korenhof 19. G. A. L. v. d. R*y- den 21. 22, 44 en 45. F. Delsasso 23, 48 en 49. J. PhUlppo 31 en 38. W. Ie Mali' 39, 40, 41 en 43. De eerste duif werd geconsta teerd om 10 uur 44 min. en 5 sec. en maakte 1389.70 M. per minuut. De laatste puntenwlnnaar om 10 uur 51 min. en sec. en maakte 1288.56 M. per minuut. o P. D. V. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). De P.V. „de Gevleugelde Vrienden" hield een wedvlucht met Jonge duiven vanuit Vilvoorden (België), afstand plm. 136 KM- Met Zuid-Westen wind en bewolkte lucht werden de duiven ln vrijheid gesteld te uur 5 min. De eerste duif bereikte het nw te 10 uur 41 min. en 16 sec. en had het traject gevlogen met een snelheid van 1418.1 meter per minuut. De laatste pnp" winnende vogel werd geconstateerd te w uur 46 min. 42 sec. en had dus gevlogen met een gemiddelde van 1339.5 meter P6' minuut. De uitslag was: 1, 12, 13 en 23 J. F' va.? der Lely2. 3, 7 en 33 A. l'Ami; 4, 5 en 1» K. Seheffer: 6, 17, 30 en 32 W. Florusse; en 22 R. van Troost; 9, 14. 15, 18, 21 en K. 1. Waasworp; 10. 11. 24. 31, 34. 35. 36 3( en 38 J. H. Groeneveld; 19. 26 en 27 J. M. Brouwer; 20 J. P. Brederode; 28 w. y. van Eek; 29 Th. Parlevliet; 39 U. T. Vries; 40 L. H. de Kleine. 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10