PUROL er op! LEÏDSCH DAGBLAD - Twesde Blad Dinsdag 4 Augustus 1936 RECHTZAKEN. Het verzacht en geneest UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART Inzake de aanvaring tijdens mist van den motorlogger Wilhelnuna V" KW 144 met het Dultsche stoomschip Hedwigshuette" op de Noordzee en de klacht var. den In specteur-generaal voot de scheepvaart te gen den kapitein van genoemden motor- logger. wegens overtreding vair de bepa lingen van artikel 117 .wacht' is de raad van oordeel, dat deze aanvaring in hoofd zaak moet worden toegeschreven aan den mist. doch tevens, dat aan boord van de „Wilhelmina 5" KW. 144 niet de noodige oplettendheid is betracht. Dit laatste houdt verband met de klacht, door den inspec teur-generaal voor de scheepvaart tegen den kapitein van de „Wilhelmina 5" in gediend. De toestand aan boord van den motor- logger was zoo. dat allen bezig waren met het drinken van kpffie en dat een 18-jarige jongen alleen op de brug was. Deze jongen was niet eens in het bezit van een certifi caat voor het uitwijken. Bovendien was de luchtfluit defect, terwijl de handmisthoorn niet eens onmiddellijk bij de hand was. Deze stond beneden op de bank in het logies. De raad strafte den aangeklaagde door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip als bedoeld bij artikel 2 der schepenwet, voor den tijd van veertien dagen. Inzake de aanvaring tijdens mist van den motorlogger „Piet en Leendert Huibert", KW. 3 met den motorlogger „Schevenin- gen" SCH. 107 op de Noordzee, zoomede de klacht van den inspecteur-generaal voor de scheepvaart tegen den kapitein van den motorlogger ..Piet en Leendert Huibert" KW. 3 wegens het overlaten van den dek- dienst aan minder dan twee personen, ter wijl de wachtsman niet bekend was met de „bepalingen ter voorkoming van aanvarin gen op zee" en ook niet in het bezit was van de vereischte keuringsbewijzen (arti kel 117 schepenbesluit), was de raad van oordeel, dat. in aanmerking genomen dc werkzaamheden, die even voor en tijdens de aanvaring aan boord van de SCH. 107 werden verricht, mede gelet op de verkla ring van betrokkenen, die een alleszins be trouwbaren indruk maakt, aannemelijk is. dat op de „SCH. 107" kort voor de aanva ring niet de voorgeschreven mistsignalen zijn gegeven. Indien die signalen wel waren gegeven, zou de aanvaring naar alle waar schijnlijkheid zijn vermeden. Wat de klacht betreft, deze acht de raad gegrond, nu de feiten, waarop ze berust, vaststaan. De raad straft den aangeklaagde, terzake van die klacht, door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip als bedoeld bij artikel 2 der schepen wet, voor den tijd van acht dagen. o KANTONGERECHT TE LEIDEN. Roekeloos rijden. Gistermorgen stond voor het Kanton gerecht te Leiden weer een groot aantal personen voor ernstige verkeersovertredin gen terecht, waarbij door het O. M. zware staffen werden geëischt. J. G„ handelsreiziger uit Den Haag moest terecht staan, omdat hij op 6 Mei 1936 met zijn auto bij de Haagsche Schouw de veiligheid van het verkeer op ernstige wijze in gevaar had gebracht door met groote snelheid zig-zag op den weg te rij den, zonder noodzaak een brik met paard rechts te passeeren en met deze brik in botsing te komen, waardoor van der N. van de bok was gevallen en brik en auto ernstig beschadigd werden. De voerman J. v. d. N. verklaarde geheel rechts met zijn bnk en paard gereden te hebben. De heer J. de Cler directeur eener N V. uit Den Haag had de manier, waarop ver dachte reed. zóó schandalig gevonden, dat hij zich bereidwillig als getuige had opge geven. Dc heer de Cler had den indruk dat 6f verdachte dronken was of de rijkunst niet goed meester was. Verdachte had op roekelooze wijze gereden; zelfs had hij zonder noodzaak over het voetpad gereden. Verdachte verklaarde niet dronken te zijn geweest; hij had de auto in opdracht van zijn patroon gehuurd in Den Haag. Zijn breede schoen was op het gaspedaal te- reoht gekomen, waardoor hij de macht over zijn stuur verloren had. Het O. M vond het roekeloos zooals ver dachte gereden had en wees er op. welke ernstige gevolgen zulk rijden kan veroor zaken. Deze personen zijn een ernstig ge vaar op den weg, zoodat het O. M. f. 40 boete of 20 dagen hechtenis eischte. Verd. riep de clementie van den w.n. kantonrechter mr. Nord Thomson in. daar hij door de aanrijding werkloos was gewor den en de zware boete niet kon betalen. Mr. Nord Thomson wees onmiddellijk von nis en veroordeelde verdachte tot f. 25 boete of 5 dagen hechtenis. Dc gevaren van den weg. A. van Z., bakkersknecht te Noordwijk, moest terecht staan omdat hij bij den bocht WilhelminastraatHeiligeestweg met een auto geen voorrang had verleend, waardoor hij in botsing was gekomen met een andere auto die juist passeerde. Bij onderzoek was gebleken dat verdachte nog niet voldoende kon rijden en_ook geen rij bewijs had. De agent van pohcie Hendrikse verklaarde dat het daar ter plaatse een zeer gevaarlijke bocht is. daar ook de weg zeer smal is. Verd. verklaarde dat hij zich bij het remmen vergist had. hij had op het gaspedaal gedrukt, waardoor de auto vooruit schoof. Verdachte verklaarde een auto gehuurd te hebben, omdat het regende. Het O. M. eischte 2 maal f. 7.50 boete of 2 maal 4 dagen hechtenis.. Uitspraak: eerste feit geen voorrang verleencn f.3 boete of dag hechtenis; voor het tweede feit rijden zonder rij bewijs f7.50 boete of 1 dag hechtenis. P W. H. uit Rijnsburg moest terecht staan voor het feit dat hij op 18 Juni tc Rijns'ourg met zijn auto te veel links had gehouden waardoor hij een motorrijder met een duo-passagier had aangereden De motorrijder W. Teroort uit Den Hat" verklaarde dat verdachte de bocht geheel links had genomen, waardoor een aanrij ding onvermijdelijk was, door de aanrij ding was zijn linkerarm geheel open gescheurd. Mej. Moret kon nog bijtijds van de duo springen en kwam tegen een hek terecht. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden. Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen -,v- (Ingez. Med.) Het O M. eisohtc f. 15 boete of 8 dagen hechtenis Uitspraak f. 5 boete of 2 dagen hechtenis Geteeld zonder vergunning. W. S.. een tuinder uit. Oegstgeest moest terecht staan omdat hij te Oegstgeest zon der toestemming van den Minister en Crisiscentrale vroege aardappelen had ge teeld. gerooid en verkocht. De heer C. Mulder, controleur van de Crisiscentrale verklaarde, dat hoewel verdachte geen teeltvergunning had. hij toch vroege aard appelen had geteeld en 64 kisten a 25 kg. aan handelaars had verkocht, waardoor hij f. 24 heffing ontdoken had en ook scha de aan den handel toebrengt, die de aard- apjrelen. via de veiling moet koopen. On geveer 4' kist kon hij nog in beslag ne men en deponeeren op de griffie van het kantongerecht. Niet alleen wordt de han del er door bedorven maar er ls ook geen controle op de kwaliteit. Verd. verklaarde door de tijdsomstandigheden hier toe gekomen te zijn. Ook moet hij 3 knechts aan het werk houden; hij kon dan ook niet inzien, een strafbaar feit gepleegd te heb ben. Het O. M. eischte f. 50 boete of 25 dagen hechtenis en verbeurdverklaring der in beslag genomen aardappelen. Verd. ver klaarde de hooge boete niet te kunnen be talen. daar de tuinbouw zeer slecht is. Mr. Nord Thomson veroordeelde verd. tot f. 25 boete of 1 dag hechtenis. A. van Egmond moest terecht staan we gens overtreding van het tramreglement. Verd. was niet verschenen; tegen hem werd verstek verleend. Nadat de heer G. Leemans, controleur der N.Z.H.T. was gehoord en de heer T. van den Berg uit Oegstgeest, eischte het O. M. f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. „Ridders van het verkeer". A. K„ student te Wassenaar, moest te recht staan omdat hij met zijn auto op den Gooweg onder Noordwijkerhout op 30 April op onverantwoordelijke wijze had gereden. Bovendien had hij gecoupeerd, waardoor hij in botsing was gekomen met een visch- auto van M. v. d. Bent uit Katwijk. Het O. M. vond dat verdachte het verkeer op ernstige wijze in gevaar had gebracht en eischte f. 25 boete of 14 dagen hechte nis. De w.n. kantonrechter merkte op. dat zulke „ridders van het verkeer" door hun roekeloos rijden het verkeer ernstig in ge vaar brengen en hoewel de overtreding zeer ernstig was moest hij tot zijn spijt door een verkeerde redactie van de dag vaarding vrijspraak vragen. De heer W. K„ verkeersdeskundige van den A.N.W.B.. moest terecht staan omdat hij op 6 Mei '36 op het kruispunt Haarlem- merstraat-Blauwpoortsbrug zonder nood zaak aan eenige fietsers geen voorrang had verleend. De verkeersagent Straathof verklaarde, dat verd. niet aan de verkeersvoorschriften voldaan had en geen gevolg aan het stop- teeken gegeven had. Uitvoerig werd dit door verdachte bestreden daar hij zich, toen de agent het stopteeken gaf, nog op de Blauwpoortsbrug bevond. Hij meende de Haarlemmerstraat niet ln te mogen rij den. welke opvatting de w.n. kantonrech ter mr. Vos erg vreemd vond voor een des kundige van het. verkeer. Het O. M. eischte f. 5 boete of 3 dagen hechtenis. Mr. Vos hield zich aan de ver klaringen van den verkeersagent, daar in ieder geval de verkeersdeskundige voor rang had moeten verleenen en veroordeel de hem tot f. 6 boete of 3 dagen hechtenis. Verd. verklaarde in hooger beroep te gaan, vooral daar dit een principieele kwestie was. De w.n. kantonrechter mr. Vos heeft den taxi-ondernemer L. V., die op 21 Juli te recht stond wegens overtreding van art. 36 (zonder toestemming van B. en W. met een auto een standplaats Innemen op de Heerenstraat) vrijgesproken. De eisch luidde f. 6 boete of 3 dagen hechtenis. Verdediger was mr Nord Thomson. De ambtenaar van het O. M. heeft echter hooger beroep aangeteekend. BENTHUIZEN. Ernstige val. Tijdens een trainingsrit door een groep Rotterdamsche wielrenners kwam de ren ner A. v. H„ door slippen zoodanig te val len. dat hij met een ga/pende hoofdwond en verschillende schaafwonden 'bleef liggen. Dr. P.. van Zoetermeer. die juist passeerde, verleende de eerste hulp, waarna H. per auto naar zijn woning werd vervoerd. o HILLEGOM. De heer P. J. van Bemmel ls te Utrecht geslaagd voor het examen tot ver krijging van den graad van gezel in het timmeren vanwege de ver. ter veredeling van het ambacht. Hij is opgeleid door den heer H. Kijne Wz„ leeraar M.O. alhie- o KATWIJK AAN ZEE. Demonstratie mei de Reddingboot. Prachtweer was het gisteren! Echter n.et voor badgasten om zich aan het strand te koesteren in de brandende stra len der zon. Neen. 't was Drachtweer voor eer. c-feninvrtoch' met de reddingboot. Er stor.d een stevige bries en 'n flinke bran ding op de kust. Géén wonder, dat zeer velen. w.o. tal van badgasten het uitvaren wilden zien Even over vijven werd de reddingboot van dc N.Z.H.R. Mij. naar het strand ge reden. In verband met den feilen Zuid- Westenwind en den vloed die nog in het water zat. werd de boot een goed eind naar het Zuiden gereden. Bii het eind- Dunt van den Zuid-Boulevard werd de boot van het onderstel af in het water gereden. De stoere bemanning had haar olaatcon reeds ingenomen met den Zuid wester ob de reddingsgordels om. gekleed in olieiassen. Dadelijk bit het te water »aan soatten een'ge brekers over de boot heen en was deze bedolven onder bet water. Met flinke slagen van de helden der kust zwoegde men door de branding heen Nu eens zweefde de boot hoog boven een golf. dan weer lag deze als het ware in een golfdal verscholen De bekwame schipper C. Jon ker wist de boot met kloek beleid door de zwa>-e branding te brengen Had daar een schiD in nood verkeerd, de redding zou verzekerd geweest ziin want de zee was zwaarder- zooals de zeelui zeggen dan bii een geduchten storm. Er stond een korte zee. waardoor de boot moeilijker te besturen was. waarbij het roeien even eens minder gemakkelijk ging. Later werd voor een tweede maal door de branding heengewerkt. wat wel het meest interes sante van den oefeningstocht is Na onge veer een uur in zee te zijn geweest, werd ter hoogte van de TooroDstraat bet strand weer bereikt. Voor de badgasten, die de laatste dagen, wegens het slechte weer met hun ziel onder den arm liepen, was het een hoogst aangename tiidoasseering om het werk van de kranige bemanning der reddingboot te zien! Deze oefenings tocht werd meegemaakt door den inspec teur van politie mr. R. Warmoltz en door den vertegenwoordiger van de N.Z.H.R. Mii„ den heer W. Taats. Behoudens goedkeuring van den mi nister van Onderwijs, heeft het bestuiu: van de Chr. Ulo-school in de Voorstraat, voor den heer W. B. Hofman, die met 1 Januari a.s. met pensioen gaat. tot hoofd dier school benoemd den heer F. W. A. Eikerbout. onderwijzer aan die school. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende Juli ingelegd f. 16560.97 en terugbetaald f. 15007.69. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5508. Postcheque- en Girodienst. Gestort op prkn f. 131802.87. Uitbet. chqs. f. 69862.67. De muziekver. „U.N.L" dir. de heer P. C. Langmuur .hield Zaterdagmiddag een rondgang met muziek door het centrum van het dorp, ter stijving der kas. Gistermorgen zijn in een zevental autobussen alhier gearriveerd 180 kinderen van de vacantia kolonie uit Gouda. Dit is nu voor de derde 'maal dat zij hun bivak op slaan ln de schuren van den heer Nic. Parlevliet in de Zuidstraat. Badgasten onder leiding van den heer Poort uit Zeist hadden daar een eerepoort opgericht om deze kinderen feestelijk bin nen te halen. Zij zullen tot het einde der week hier vertoeven. De heer J. H. Verlint, die gedurende 16 jaar de gemeenteuurwerken verzorgde, heeft wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, ontslag uit zijn betrekking genomen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen, omtrent een damesrijwiel, dat onbeheerd op straat is aangetroffen. NOORDWIJK. Koeien door tram gegrepen. Bij het verweiden van koeien door een knecht van de gebrs. P. alhier, begaf een tweetal dezer dieren zich door een geopend hek op de trambaan, juist op het moment toen uit de richting Noordwijk-Binnen een tram van den sneldienst naderde. Ondanks krachtig remmen van den bestuurder wer den beide dieren gegrepen. Eén ervan werd terzijde van den trambaan geworpen en moest tor plaatse worden afgemaakt. Het andere dier werd geheel vermorzeld. De tram ondervond geruimen tijd ver traging. De cadavers werden naar de noodslacht- plaats overgebracht. Auto tweemaal over den kop geslagen. Op den Zwartoweg nabij den Heerenweg is een personen-auto over den kop geslagen, vermoedelijk doordat de bestuurder ter plaatse met groote snelheid een onover zichtelijke bocht sneed en toen een auto voor zich ziende al remmende de bocht uitgereden is. De auto kwam in het langs den weg gelegen bouwland terecht en ging 2 slagen over den kop. De chauffeur, die alleen in de auto zat, kwam er wonder boven wonder met een paar schrammetjes af. De zeer zwaar be schadigde auto werd later door Otto's auto bedrijf weggesleept. Op de Huis ter Duinstraat werd een straatlantaarn door een uit een garage komende auto aangereden. De schade zal aan de gemeente worden vergoed. ■o- NOORDWIJKERHOUT. Zilveren professie-feest. Heden is het feest in de parochie van St. Victor, tor eere van het zilveren professie- feest van Zuster Maura (in de wereld mej. van Steyn). Pastoor Westerwoudt droeg vanmorgen een plechtige H. Mis op ter eere van de jubilaresse, waarbij een groot aantal harer familie-leden de H. Communie ontvingen. Na afloop der kerkelijke plechtigheden, had een intiem faprilie-feest plaats ln „De Voorzienigheid" alhier. Zeer velen kwamen feliciteeren en stoffelijke blijken van be langstelling aanbieden. OEGSTGEEST. Geslaagd te Utrecht voor 't examen Fransche L. O. de heer A. J. Paling alhier RIJNSBURG. Doordat de remmen niet aan ston den, geraakte de bakfiets van den olie venter v. E. In de Vliet. Een hoeveelheid olie en eenige maten gingen verloren.Enkele omwonenden hebben gezamenlijk de scha de vergoed. o SASSENHEIM. Afscheid van den heer Matze. Zooals wU reecis in het kart berichtten, heeft de heer Matze. hoofd der R.K. Jon gensschool afscheid genomen van het per soneel en de leerlingen. Des morgens hadden alle kinderen de H. Mis bltgewoond en ter zijne" intentie gecommuniceerd Te half tien waren de leerlingen in het K.S.A.-gebouw aanwezig en een luid ge- iuich steeg od toen de heer Matze. ver gezeld van zlin echtgenoote de zaal bin nentrad Mede waren aanwezig de pastoor en familieleden van het scheidende hoofd. De heer M. Post (oudste onderwijzer) hield een korte toesüraak en bood een album met foto's van alle klassen, als mede bloemen aan. Hierna hield pastoor Th de Haan. als voorzitter van het schoolbestuur, een har- telltke toesDraak. Dan was het woord aan de leerlingen; alle klassen deden een spel of zongen een toepasselijk lied; meestal vervaardigd door de onderwijzers of de jongens. Drie der pas geslaagde Ulo-leerlingen hielden een korte toespraak in het Fransch, Duitsch en En- gelsch. In de nu volgende pauze werden de kin deren getracteerd, terwijl na de pauze twee tooneelstukjes werden opgevoerd, die zeer op de lachlust der jeugd werkte. De heer Matze legde in zijn dankwoord vooral den nadruk op de eensgezindheid van het personeel, die ook nu weer aanwe zig was. Hij gaf de kinderen den raad de laatste lessen van hem te onthouden: braaf, gehoorzaam, flink, ijverig, beleefd en vooral vroom te zijn. Tenslotte drukten alle leerlingen hun meester de hand en ontvingen aan de deur nog een versnapering. Einde van deze maand zal er voor de ouders en oud-leerlingen gelegenheid be staan afscheid van den heer Matze te nemen. Voor het examen Engelsche Handels correspondentie „Mercurius" slaagden onze plaatsgenooton de heeren C. Ie Grand en Fr. Vercouteren. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Dc a.s. barddraverijen. Het bestuur van de Harddraverljvereen. „Nooit Gedacht" hield haar laatste bijeen komst tot definitieve vaststelling van het programma van Woensdag a.s. hetwelke luidt als volgt. Des ochtens 9 uur optocht der school kinderen naar het feestterrein, waar om fraaie prijzen gekampt zal worden. De op tocht wordt begeleid door muziek van de R.K. Harmonie Prinses Juliana. Des middags 2 uur Nat. kortebaandraverij met als prijzen: le pr. f. 300.2e pr. f. 100.3e pr. f. 75.—, 4e pr. f. 25.—, waar voor de volgende dravers zijn ingeschreven: Fanfare, Senator Brewer. Bethy Worthy, Harvest Lee, Marie P. Ormonde B. Arnius, Vitesse S.W., Anne Bradfort, Guy, Uilen spiegel, X Smilling, Fatima, Prinses May Paddington, Our Dream, Rose Morgan. Sister Bond, Robert E. Lee, Anlezy, Diamant Bleu, Alinda, Ulldisoon, Uniform, Weidloo- per. Edzand, Zoo Doorlooper, The Cleaner, Wilhelm. The Great Eve. Na afloop zal de uitreiking der prijzen plaats hebben door burgemeester Keyzer, waarna het feest kan worden voortgezet waarvoor op het terrein verschillende ver makelijkheden aanwezig zijn. Evenals vorig jaar heeft het bestuur ook thans aan de bevolking verzocht dien dag de vlag uit te steken. Inbraak. In den nacht van Zondag op Maandag heeft men zich door middel van braak toe gang verschaft tot de naast de school ge legen woning van den heer Kool, hoofd der openbare lagere school aan den West vlietweg. Alles is omvergehaald en door zocht. Daar de familie Kool elders vertoeft kon nog niet worden vastgesteld, wat er wordt vermist. Rijks- en Gemeentepolitie lelden het onderzoek. Aanrijding. Aan den Westvlietweg had een aanrij ding plaats tusschen een auto welke is doorgereden, doch waarvan het nummer bekend is en den 12-iarigen wielrijder R. wonende aan den Achterweg. Het ongeluk ontstond, doordat de autobestuurder geen voorrang verleende, waardoor de jongen beklemd raakte tuschen een geparkeer de bakfiets en de auto. De jongen werd in den graskant geworpen doch bekwam geen letsel; de bakfiets zoowel als het personenriiwiel werden vernield. De gemeentepoltie stelt 'n onderzoek ln. Rijks- en Gemeentepolitie hebben ge arresteerd een 73 j. inwoner van Stompwijk zekeren C. M. verdacht van het lastig vallen van minderjarige meisjes. C. M. heeft een volledige bekentenis afgelegd en is na ver hoor en opgemaakt proces-verbaal voor- loopig op vrije voeten gesteld. o VOORSCHOTEN. Geslaagd te den Haag voor het Mulo diploma B. J. Overduin alhier. o WASSENAAR. Door mej. K. alhier is aangifte gedaan van diefstal van een gouden ring en eenige kleedingstukken uiot haar woning. De politie stelt een onderzoek ln. In een in aanbouw zijnde villa aan de Amazonelaan alhier ontstond een begin van brand, vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een brandend eindje siga ret dat in een glaskist was terecht gekomen waarin zich behalve glas, ook een hoeveel heid pakstroo bevond. Het stroo verbrandde terwijl verschillende ruitjes door de hitte zijn gesprongen terwijl ook de verf was ge bladderd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was kon het vuur met eenige emmers water blusschen. ALPHEN. Baldadigheid. Door den directeur van de Tuinbouw en Groentenveiling alhier werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat vermoe delijk door jongens de deur, toegang ge vende, tot het veilinggebouw was geopend en in het gebouw verschillende baldadig heden en vernielingen zijn gepleegd. De politie tracht de belhamels op te sporen. Blijkens het financieel verslag van d« evangelisatiecommissie der Geref. Kerk Al. phen sluit de rekening aan ontvangsten en uitgaven over 1935 op een bedrag van f. 932.73. De opbrengst van de busjes over het 2e kw. ten bate van den Geref. Zendings- bond bedraagt f. 117.79. o NOORDEN. Een bakker, die wat laat was.... Pech heeft men gewoonlijk, als men haast moet maken! Dat ondervond ook bakker P. Door omstandigheden kon hij eerst laat van huis gaan om per bak fiets zijn klanten te bedienen. Gelukkig had hij een logé, die hem wel zou helpen. Aan het Kruiseinde gekomen wilde de logé alvast verder gaan, om vlugger op te schie ten. Nauwelijks had hij de fiets bestegen en op gang gebracht, of daar reed de logé met bakfiets en de geheel voorraad brood, koek en beschuit de Voorwetering in; al les ging kopje onder. Men kan zich de ontsteltenis indenken. Logé en flets waren spoedig op het droge, doch de provianden de klanten, die zaten te wachten.... Er zat niets anders op, dan met rappé hand een nieuw baksel te maken. De klan ten waren eerst wel wat boos, doch dat ging over, zoodra zij kennis kregen van zoo'n „reuze-pcch"! WOENSDAG 5 AUGUSTUS. Hilversum I. 1875 M. VARA-ultzending 11.0011.30 v.m. en 6.30-700 n.m. RVU. 8.00: Gram.pl. 9.30: Kookpraatje 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voordracht en gram.pl. 11.00: Tuinbouw, praatje 11.30: Orgelspel 12.00: Gram- platen 12.45: De Bohemians 1.30— I.45: Gram.pl. 2.00: „De Flierefluiters" m. m. v. zang. mandoline, Hawaian-gitaar 2.30: Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderen 4.30: Gram.pl. 6.00: Dans muziek 6.30: Cyclus „Zomergenot" 7.03: Sportuitzending 7.15: VARA-Orkest 3.00: Berichten 8.03: Nleuwsber. A.N.P.. VARA-Varia 8.15: De Fliereflui ters, zang, mandoline, Hawaian-gitaar 8.35: Voordracht 9.00: „Fantasia" 10.00: Nieuwsber. A.N.P. 10.05: VARA- Orkest 11.00—12.00: Gram.pl. Hilversum II. 301 M. NCRV-Uitzendlng - 8.00: Schriftlezing 8.15—9.30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11.3012.00: Chr. Meisjeskoor „Oefening en Stichting" - 12.15 Ensemble v. d. Horst 1.45: Gram.pl. 200: Orgelspel 3.00: Chr. Lectuur 3.303.45: Gram.pl. 4.00: Sopraan en piano 5.00: Kinderuur 6.00: Gram.pl. 6.30: Afgestaan 7.00: Berichten 7.15: Gram.pl. 7.45: Reportage 8.00: Berichten A.N.P. 8.15 De Accordeon Har monists en een ensemble (Om 9.00 causerie over de Ind. Prot. Kerk en om 10.00: Be richten ANP.I 10.30—11.30: Gram.pl. Na afloop: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M 11.05: F. Lionel John's orkest 12.05: Orgelspel 12.35: Gram.pl. 1.20: BBC-Empire-orkest en soliste 2.20: Hotel Victoria Orkest 3.05 Pianorecital 3.35: St. Holda's orkest 420: Vesper 5.10: Gram.pl. 5.35: Dans muziek 6.20: Berichten 6.50: BBC- Mllitair Orkest 7.35: Populair concert 8 20: Joodsche mannenkoorzang 8.50: Variété-programma 9.50: Berichten 10.10: Reportage 10.25: Sopraan en het Wethmar pianokwintet 11.3512.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra- mofoonpl. 11.20: Orkestconcert 2.50: Symphonieconcert 4.20: Gram.pl. 5.50: Orkestconcert 8.20: Spaansche mu ziek 9 05: Voordracht. Radiotooneel II.0512.35: Dansmuziek en populair con cert. Keulen, 456 M. 6.20: Orkestconcert 8.20: Populair concert 9.20: Vroolljk con cert 10.50: Orkestconcert 1.20: Blaas- concert 3.20: Dansmuziek en populair concert 8.401.10: Gevar. concert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M 12.20: Dansmuziek 1.302.20: J. Schnyder's or kest 5.20: Gram.pl. 6.20: Pianoduetten 7.20: Gram.pl. 8.20: J. Schnyder's or kest. 9.20: Symphonieconcert, m. m. van solist. Hierna tot 11.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: J. Schnyder's orkest I.302.20: Gram.pl. —5.25: Dansmuziek 6.35: J. Schnyder's orkest 8.20: Gram.pl. 9.20: Symphonieconcert m.m.v. solist II.00—11.20: Gram.pl. Deutschlandscnder, 1571 M. 8.30: Mi litair concert en Olymp. reportage 10.20 Berichten 10.35: Olympia-Echo 11.05: Weerbericht 11.20: Gram.pl. 11.50: So listenconcert 12.20 Gram.pl. 1.10—1.15 Sluiting. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN' DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 5 Augustus. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e Drogramma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV. enz. 3c nrogTamma: 8.00: Keulen 11.20: Pariis Radio 12.20: Keulen Plm. 13.15: Erus^cl VI 13.20: Keulen 14.50: Pariis Radio 16.20: Keulen 20.20: Brussel Fr. 23.20: Weenen of diversen. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: Londen Reg. 14-29; Droitwich 15.35: Londen Reg. lMjj; Droitwich 18.20: diversen 18.50. Dro'twich 21.20: Weenen of Straatsburg 22 40: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8