Van het Olympisch front. LEIDSCH DAGBLAD.- Tweede Blad Zaterdag 1 Augustus 1936 De Spelen in 1940 te Tokio Nog geen beslissing inzake de Winterspelen. HET A. S, V. TOUR ELFTAL K. N. V. B.-COMBINATIE Burgerlijke Stand van Leiden Het Internationaal Olympisch Comité heeft in zijn vergadering van gisteren met 35 tegen 27 stemmen besloten de twaalfde Olympische Spelen van 1940 te Tokio 'e doen hoüden. De Finnen, die gepleit hadden voor Hel- slngfors, waren zichtbaar teleurgesteld. De dikwijls zoo ondoorgrondelijke gezichten der Japanners verrieden duidelijk vreug de en voldoening en zij bestormden na het lekend maken van het resultaat der stem- alng de telefoon, om het vaderland op de ioogte te brengen. Naar wij vernemen, heeft het I.O.C. nog geen beslissing genomen omtrent de olaats vaar de Winterspelen ln 1940 gehouden lullen worden, zoodat het nog geenszins vaststaat, dat dit ook ln Japan zal ge- tchleden. Een besluit hieromtrent zal pas iet volgende jaar, ln 1937, genomen wor den. WIJ hadden na afloop der zitting nog even een kort onderhoud met den voor zitter van het N.O.C., baron Schimmel- penninck van der Oye. Omtrent het besluit van het congres viel op het oogenblik nog weinig te zeggen. Men kon natuurlijk thans reeds rekening ermee houden, dat de uitzending van ath- leten en andere sportbeoefenaars naar Tokio zeer veel duurder zal zijn dan b.v. naar Helslngfors, maar deze moeilijkheid geldt niet alleen voor Nederland, maar voor alle Europeesche landen. In elk geval diende men thans reeds te beginnen met de voorbereiding van de Olympische Spelen 1940 en de wijze, waarop de Nederlanders in deze dagen te Berlijn alles voorbereid vinden, geeft ons het volste vertrouwen, dat het N.O.C. ook de voorbereiding voor Japan naar zijn beste krachten zal weten te volbrengen en de bijzondere moeilijk heden, die aan een uitzending naar een zoo veraf gelegen land zijn verbonden, zal weten te overwinnen. Omtrent de verschillende punten, die het congres behandelde, vernamen wij nog, dat van Nederlandsche zijde o.a. de ama teurskwestie ter sprake ls gebracht, die tot verschillende moeilijkheden leidt en o.a. tengevolge heeft gehad, dat de Nederland sche voetballers aan deze spelen niet deel nemen. Hoewel verschillende vertegen woordigers het Nederlandsche standpunt deelden, hadden anderen er bezwaar te gen de bestaande regelen te gaan wijzi gen. Tot een oplossing van het probleem, dat bijna zonder uitzondering door allen als zoodanig werd erkend, is men niet ge komen. NEDERLAND IN HET DÉFILÉ. De Waal draagt de vlag. In het défilé bij de plechtige opening zal de Nederlandsche groep geopend wor den door den hockeyspeler Hein de Waal. die de vlag zal dragen. Achter hem mar cheert de leider van de Nederlandsche uit zending, Karei Lotsy, die dag en nacht in touw is en kans ziet, elke moeilijkheid voor elke Nederlandsche deelnemer of voor elke collectieve ploeg ln een oogwenk uit den weg te ruimen en ln deze dagen nog duidelijker dan reeds eerder het geval was toont, dat hij niet alleen weet wat con centratie maar ook wat organisatie is. Dan volgen, in de blauwe uniformklee- ding met den gouden leeuw, ln alphabe- tlsche volgorde de athleten. de hockeyspe lers, de schermers, de schutters, de wiel renners en de zwemmers, ln dit geval slechts mevr. Braun met Piet Stam en Haasmann. Noch bij de athleten, noch bij de wiel renners zullen de sprinters aan het défilé deelnemen, evenmin als de vijfkampers. Zulks wegens de groote vermoeidheid, wel ke dit défilé teweeg zal brengen bij de deelnemers, die uren en uren achtereen in den stoet opgesteld zullen zijn. DE NEDERLANDSCHE GEZANT RECIPIEERT. Charmante ontvangst van de Hollandsche deelnemers. In het Nederlandsche Legatiegebouw aan de Rauchstrasse, heeft de Nederlandsche gezant te Berlijn, graaf Van Limburg Sti- rum, gistermiddag de Nederlandsche deel nemers aan de Olympische pelen met hun verzorgers en de verschillende officials, waaronder de voorzitter van het N.O.C., baron Schlmmelpennlck van der Oye, ont vangen. Hoewel het een officieele receptie was, droeg de ontvangst een uiterst genoeglijk karakter. De gezant ontving de verschillende groe pen. waarvan velen met de door de rijks- weer beschikbaar gestelde autobussen uit het Olympisch Dorp waren gekomen, en die allen gekleed waren in het blauwe Jasje JPet den opgestlkten gouden leeuw van het N.O.C. Het was een aardig Idee, dat behalve de ter gelegenheid van de Olympische Spelen ia Eerlijn aanwezige Nederlanders ook tal van leden van de Nederlandsche Kolonie waren uitgenoodigd en aldus kennis kon den maken met onze vertegenwoordigers hl) de Spelen. Vooral eenigen der Jongste leden van de Nederlandsche kolonie maakten van deze gelegenheid druk gebruik om handteeke- Jingen van athleten, hockey-spelers, vijf- Kampers en andere sportbeoefenaren te verzamelen, in de hoop, dat de schenker van het autogram binnenkort een aan de 'hemel der Olympische sterren schitteren den naam zou mogen dragen. kr waren ook verschillende Duitsche Autoriteiten aanwezig, alsmede jongens en meisjes van den Duitschen ordedienst in fleurige witte pakjes, die den ver- ?™ilenden Nederlandsche ploegen zijn j-Jdvoegd en onze jongens en meisjes. l!?a' waar zij inlichtingen of hulp wen- ïen, zoo trouw mogelijk ter zijde te staan e-en strijkje zorgde voor dansmuziek. HET HOCKEY-TOURNOOI. Nu Spanje zich definitief uit het Olym pische hockey-toornool heeft teruggetrok ken en er dus elf deelnemende landen zijn overgebleven, is er eenlge wijziging geko men in het hockey-program. Dit luidt thans voor onze landgenooten: Dinsdag 4 Augustus: 6 uur Nederland België; Donderdag 6 Augustus: halfvljf Neder landZwitserland. Op Maandag, 10 Augustus, speelt Neder land tegen Frankrijk. Van de Nederlandsche scheidsrechters zal de heer Eveklnk Dinsdag a.s. een der leiders zijn van den wedstrijd Frankrijk- Zwitserland. Jhr. Quarles van Ufford, Woensdag a.s. van den wedstrijd Brltsch IndiëHongarije en de heer Van 't Lam Donderdag a.s. van den wedstrijd Duttsch- landDenemarken. DE OLYMPISCHE FAKKEL UITGEWAAID. Naar wij vernemen, is de Olympische fakkel op 28 Juli des namiddags om onge veer 16 uur 40 minuten tusschen Nlsch en Belgrado in de buurt van het dorp Pojat, uitgewaaid. Paracln. die den fakkel droeg, bemerkte dat het vuur gedoofd was, hield een auto aan en reed daarmee naar het dichtsbijzijnde estafettestation, waar de fakkel met een lucifer werd aangestoken De oorzaak moet gezocht worden in het feit dat men een proeffakkel had gebruikt, die niet den voorgeschreven brandduur van 10 minuten bezat en praktisch na twee minuten reeds was uitgebrand. Intusschen is de fakkel op zijn weg naar Berlijn gisteravond Meissen gepasseerd. De geheele bevolking was uitgeloopen om de plechtigheid welke voor het raadhuis ge schiedde. te aanschouwen. Er werden ver schillende redevoeringen gehouden waarna het Olympische vuur ln het nachtelijke duister zijn tocht vervolgde. NEDERLANDSCHE SCHERMERS EN SCHUTTERS AANGEKOMEN. Gistermiddag zijn te Berlijn de Neder landsche schermers en schutters aange komen. Gezamenlijk werd vertrokken onder tïsieide van de schupo-auto's. De schutters logceren niet ln het Olympisch dorp, doch in hotel Alsenbrueck, dat evenwel ook buiten Berlijn gelegen ls, zoodat de schut ters gedurende hun training niet gestoord worden door het drukke groote stads leven. De kleine optocht reed langs Unter den Linden, waar groote luidsprekers muzieknummers lieten hooren. ALLERLEI. Zooals wtl reeds vroeger gemeld hebben is er ter gelegenheid van de Olympische Boelen een tentenkamp georganiseerd, waarbij alle landen zijn uitgenoodigd om een dertigtal deelnemers te zenden. Ook Nederland heeft een dertigtal jongelui, w.o. twee jongens uit Oegstgeest (Witmans en De Troje) aangewezen, die reeds eeni gen tijd in Berlijn vertoeven. Dr. Lewald heeft gistermiddag het kamp officieel geopend en de rilkssoortlelder von Tschammer und Osten, die eveneens aan wezig was. heeft aan alle tenten der ver schillende naties een bezoek gebracht waar hii de leiders aan zich liet voorstellen. De Estlandsche equipe bood hem een geschenk aan. De tenten ztin groot en ruim en zien er keurig verzorgd uit. Het congres van het I.O.C. heeft besloten den Olymplschcn beker voor het iaar 1936 toe te kennen aan den Oostenrlikschen schaatsenrlldersbond Deze beker, in 1906 door baron Pierre de Coubertln ter be schikking gesteld, wordt elk jaar aan die sportorganisatie geschonken, welke op het eebied van de soortopvoeding van de jeugd zich bijzonder verdlensteHik heeft gemaakt. De Italiaansche kroonprins, Umberto. is gistermiddag te 4.10 uur met een speciaal vliegtuig op Tempelhof aangekomen om de Olympische Spelen bil te wonen De minister van buitenlandsche zaken, baron von Neurath. verwelkomde den door- luchtieen gast namens Hitier en de regee ring. Verder waren o.m, de Italiaansche ambassadeur Attolico. de Italiaansche mi nister van propaganda Alfieri en de Itali aansche minister van financiën Thaon de Revel op het vliegveld aanwezig. Gistermorgen zijn te Berlijn 1400 leden van den Zweedschen Gymnastiekbond. die de spelen zullen bliwonen aangekomen. Op het vliegveld Tempelhof is gisteren ter gelegenheid van de spelen een groote vliegdag gehouden, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Kort voor den aan vang van de demonstraties arriveerde rijks kanselier Hitier oer vliegtuig oo het terrein. Er werd een groot programma afgewerkt bestaande uit dc opstijging van luchtbal lonnen. zweefvliegen, kunstvliegen en para chutespringen. o 'SCHAKEN. RUSTDAG IN ZANDVOORT. Beide afgebroken partijen eindigden in remise. Gisteren werd de rustdag van het inter nationaal schaaktournooi in Zandvoort benut voor het uitspelen van de afgebro ken partijen. De partij SplelmanBecker werd zonder te spelen remise gegeven, terwijl ook de partij PrinsGruenfeld re mise werd. o LISSER SCHAAKCLUB. Dc uitslag van de 2c ronde der Zomer wedstrijden. Groep A: Dckker-Lamers ultgest., Hpover- Markusse idem, Zeestraten-Montagne 1-0, Manshanden-de Haas uitgesteld. Groep B: Spendel-Vermecr 0-1; De Blleck- Snel 0-1: P. Bouma-M. Bouma ultgest. Groep C: C. Boogcrd-Y 1-0: Meyland-Hul uitgest.; V. Gelder-Krosschell 0-1. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Vervaecke weer tweede in het algemeen klassement. Gisteren is de 19e étappe van de ronde van Frankrijk verreden. Deze étappe, die van La Rochelle naar Angers voerde over een afstand van 213 K M. was ln drie stuk ken verdeeld. Het eerste gedeelte liep van La Rochelle naar La Roche Bur Yon over een afstand van «1 K.M. Dan volgde een rit tegen het horloge van deze plaats naar Cholet, een afstand van 65 K.M. en ten slotte ging het van Oholet naar Angers, welke route 67 K.M. lang was. De Belgen toonden zich weer de beste rijders, want behalve het derde gedeelte dat door een Franschman werd gewonnen, waren zoowel het eerste gedeelte als het tijdrijden voor de Belgen. Maar ook onze landgenooten hebben zich uitstekend geweerd en dan wei in de eerste plaats Albert van Schendel en Mid delkamp. In het algemeen klassement schoven belden dan ook naar voren, Al- bert van Schendel zelfs vier plaatsen. Het eerste gedeelte van de étappe van La Rochelle naar La Roche Sur Yon ging over een nauwelijks geaccentueerd terrein. Door de „kelen" werd een kalm tempo gereden, alleen een aantal onafhanke- iljken. de Luxemburger Mersch, de Belg Klnt en onze landgenoot Albert van Schen del zetten er een steviger vaart achter en liepen dan ook spoedig een aantal minu ten op de anderen, waarbij ook Middel kamp en Anton van Schendel waren, uit. Tenslotte won de Belg Klnt ln den sprint en noteerde een tijd van 2 uur 49 min. 29 sec. Vervolgens kwamen binnen Thietard Frankrijki als eerste onafhankeijke, dan de onafhankelljken Marcalllouw en An- tolne, vervolgens de Luxemburger Mersch, Berty, Galateau, Dubois (allen Franschc onafhankelljken), waarna Albert van Schendel als negende in denzelfden tijd doorkwam. Als tiende kwam de Zwitser Amberg binnen in den tijd van 2 uur 51 min. 38 sec. In een groep, waarin ook de favorieten reden, kwamen vervolgens Anton van Schendel en Middelkamp als 20ste en 21ste aan in den tijd van 2 uur 55 min. 10 sec. De tijdrit was weer voor de Belgen. Eerst werden een aantal onafhankelljken ge start, vervolgens de Franscnen, dan weer een ploeg onafhankelijken, dan de ploeg Luxemburg, Spanje, Nederland, Zwitser land, en als laatste de Belgische renners. De Belg Vervaecke ging als eerste van zijn landgenooten in den besten tijd van alle ploegen, n.l. 1 uur 30 min, 6 sec. over de eindstreep. Achtereenvolgens kwamen ln denzelfden tijd binnen de Belgen Kint, Sylver Maes, Meulenberg, van Overberghe, Hendrlckx en Neuville. Op de achtste plaats kwam toen Middelkamp binnen, die in den sprint vöor achtereenvolgens Albert van Schendel, Mersch (Luxemburg), Ca- nardo (Spanje), Berrendero (Spanje), Ezquerra (Spanje), Alvarez (Spanje), M. Clemens (Luxemburg), P. Clemens (Lu xemburg). Amberg (Zwitserland) en An ton van Schendel talnpgnkwam. De Fran- schen moesten op Le Gréves, die een band breuk had. wachten. De derde af te leggen afstand van Cho let naar Angers was voor een Fransch man. Paul Maye won in den eindsprint van Ducazeaux en passeerde als eerste de finish ln den tijd van 1 uur 38 min. 30 sec. In denzelfaen tijd kwamen vervolgens binnen Ducazeaux (Frankrijk) als eerste onafhankelijke, M. Clemens (Luxemburg), Lesueur (Frankrijk), Amberg (Zwitser land) en Lemay (Frankrijk), onafhanke lijke. Vervolgens passeerde Le Groves (Frankrijk) in een tijd van 1 uur 42 min. 23 sec., evenals Meulenberg (België) en Bertocco (onafhankelijke). Op de 10de plaats kwam de Spanjaard Canardo met een tijd van 1 uur 42 min. 44 sec., terwijl onze landgenooten Middelkamp. Anton en Albert van Schendel resp. op de 11de, 12de en 13de plaats in denzelfden tijd doorkwamen. In het algemeen klassement is de groot ste gebeurtenis dat Vervaecke de tweede plaats op den Franschman Magne kon veroveren. Dit was een prestatie van den eersten rang en de suprematie van de Bel gen in deze ronde is hiermede eens te meer bewezen. Vervaecke zal zijn tweede plaats, die hij met zooveel taaie wilskracht en doorzet tingsvermogen heeft herwonnen, wel niet meer afstaan. Albert van Schendel heeft zijn schitte rend rijden van gisteren beloond gezien met een opschuiving naar voren van niet minder dan vier plaatsen in het algemeen klassement. Van de 19de naar de 15de plaats is hij gegaan; en ook Middelkamp heeft een plaats gewonnen, zoodat hij thans in de 23ste plaats staat genoteerd. Anton van Schendel heeft zijn 33ste plaats gehand haafd. Het algemeen klassement luidt: 1. Sylver Maes (Belgiëi 126 uur 40 min. 46 sec.; 2. Vervaecke (België) 127 u. 8 min. 32 sec.; 3. Magne (Frankrijk) 127 u. 10 min. 15 sec.; 4 P. Clemens (Luxemburg) 127 u. 23 min. 17 sec.; 5. Mersch (Luxemburgi 127 u. 35 min. 16 sec.; 6. Canardo (Spanje) 127 u. 42 min. 38 sec.: 7. M. Clemens (Luxem burg) 127 uur 44 min. 32 sec.: 8. Amberg (Zwitserland) 127 u. 58 min. 19 sec.; 9. Kint (België) 128 uur 2 min. 12 sec.; 10. Level (Frankrijk) onafhankelijk 128 u. 3 min. 13 sec.; 15. Albert van Schendel (Nederland) 128 uur 31 min. 29 sec.; 23. Middelkamp (Nederland) 128 uur 54 min. 40 sec.; 33. Anton van Sohendel (Nederland) 129 uur 49 min. 19 sec. HEDEN 7 UUR, TERREIN RIJNSBURGSCHE BOYS RUNSB. BOYS COMBINATIE^SPARTA COMBINATIE TER LEEDE met SETON en DROK. 7185 (Ingez. Med.) DE ZES-AVONDEN-WEDSTRIJD TE ALPHEN. Maandagavond neemt de eerste zes avonden-wedstrijd te Alphen een aanvang waaraan verschillende Nieuw-Swift leden zullen deelnemen. De leden J Schüller en Ab. Strijk zullen tezamen een koppel vor men, terwijl R. Riethoven met het Swift- lid C .Verburg een koppel heeft gevormd. Op Dinsdagavond zal Nieuw-Swift met de navolgende renners uitkomen in de voorwedstrijden om de zes beschikbaar gestelde bekers: J. Bergman; J. v. d. Bie zen: K. de Haas; H. Krimp; J. Krimp; J. Hintzbergen, S. J de Jong; J. v. d. Leest; C. Ouwehand: J. Rlbot; A. de Roode; W. van Rooyen; P Verberg; P. van Zon; C. van Zon en W. Burgy. Vertrek om half zes vanaf de Korevaerstraat. SWIFT. Bij gunstig weer zal morgen de Haagsche Rennersclub „Hollandia" de gast zijn op de grasbaan van „Swlft", gelegen aan den Wassenaarscheweg achter het nieuw Aca demisch Ziekenhuis. Er zal door de licentiehouders van A-klas- sers van beide clubs een afvalwedstrijd wor den gereden, terwijl er na dien een koppel- wedstrijd wordt verreden, waarbij elk kop pel gevormd wordt door een Hollandia- en een Swlft-lld. Aan deze wedstrijd mogen ten hoogste 8 koppels deelnemen. Ook de renners tot 15 Jaar en die tot 16 jaar rullen een aparten wedstrijd rijden. Om 10 uur zullen de wedstrijden aan vangen. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma. le klasse: HDVS—VVV. Overgangsklasse: Quick (N.HBS: HCC III—SCHC: ACC—Sparta. 2e klasse B: VCC—Ajax; VUC—HBS II; Excelsior IIQuick. Overzicht. NIEUW-SWIFT. Morgenochtend zal de eerste wedstrijd der nieuwe competitie worden verreden, bestaande uit een sprint over 500 meter. Vertrek om kwart over acht vanaf het clublokaal. WATERPOLO. DOLFIJN—L.Z.C. 3—1. L.Z.C. moet degradatie-wedstrijden spelen. In dezen wedstrijd, welke gisteravond in het halfduister en in stroomenden regen in een zweminrichting ergens in Amster dam Oost alleen te vinden voor de ingewij den, gespeeld werd, is het L.Z.C. niet gelukt de overwinning te behalen. Begonnen wordt met 5 tegen 5 man, doordat eenlge L.Z.C 'ers de zweminrich ting niet konden vinden. L.Z.C. ls het eerst ln den aanval. De bal belandt bij Tegelaar, die zijn club met 'n hard schot de leiding geeft. Na een gelijk opgaand spel bemach tigt Dolfijn den bal en Toet weet den ge lijkmaker te scoren. Even voor de rust ko men de ontbrekenden te water en wordt weer 7 tegen 7 gespeeld. Na de rust komt Dolfijn sterk opzetten en zij weet door Toet en Cramer te doel punten (31) in welken stand L.Z.C. geen verandering meer weet te brengen. De wedstrijd stond onder goede leiding van den heer G Biitz. Door den uitslag van dezen wedstrijd moet L.Z.C. nu degradatie-wedstrijden spe len. HET KOPPEL RIETHOVEN—VERSCHOOR. Het Nieuw-Swilt lid J. Riethoven heeft met zijn koppelgenoot J. Verschoor weder om verschillende mooie contracten afge sloten. Heden rijden beiden, evenals het lid R. Riethoven, mede in een wegwedstrijd te Oud-Gastel over 125 K.M. Morgen rijden RiethovenVerschoor op de baan te Heemstede een koppel omnima tegen RijneveldCuveiier, waarvan een nummer met motorgangmaking. Dinsdag avond rijden zij mede in den koppelwed strijd op de wielerbaan te Dongen, terwijl zij Woensdagavond wederom in een der- gelijken wedstrijd te Apeldoorn uitkomen. Donderdagavond begint in Bergen op Zoom de zes-avonden-weditr: met een zeer sterk bezet veld, waarvoor Kiethoven- Verschodr eveneens zijn gecontracteerd. ATHLETIEK. DE VIJF-STEDEN ONTMOETING. Morgen zal, gelijk gemeld, op de Nenijto- sintelbaan te Rotterdam de tradltloneele Vijfsteden-ontmoeting plaats vinden tus schen Rotterdam, Den Haag, Dordrecht, Gouda en Leiden. De Leidsche ploegen, die zijn samengesteld bestaan voor wat betreft de dames geheel uit leden van Nieuw-Brun- hilde, wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat de meeste der voor de ploeg in aanmer king komende dames van Brunhildc met vacantie buitensteeds zijn, terwijl er ook eenigen van In Berlijn vertoeven ter bijwo ning van de Olymp. Spelen. Dat de Leid sche Dames-ploeg daardoor beduidend zwakker is geworden spreekt voor zichzelf, wat niet wegneemt, dat wij ze toch in staat achten een eervol resultaat te verkrijgen. De vertegenwoordigers ln de Leidsche Heerenploeg, zijn. met uitzondering van J. Rijkelljkhuizen i persoonlijk lid van de K.N.A.U.) allen leden van de A.V. „Holland". De vereeniglng „Donar" had medegedeeld geen athleten voor deze ploeg te kunnen opgeven, terwijl het blijkt, dat U.V.S. in middels geen lid meer is van de K.N.A.U. Waarschijnlijk zullen op de technische nummers minder punten worden behaald dan andere jaren. Hier staat tegenover, dat wij de loopnummers sterker bezet achten, dan voorgaande malen. De Heerenploeg is als volgt samengesteld: 100 Meter: H. Schumann. P. van Benten. 800 Meter: A. J. Visser en J. Deijn. 1500 Meter: A. J. van Bakel, P. van Egmond. 5000 Meter: J. Dubbelaar, J. Rijkelijkhui- zen (K.N.A.U.). 4 x 100 Meter: H. Schumann, P. van Ben ten, J. Jaspers, N.N. Verspringen: J. Schuss, M. Deijn. Hoogspringen: C. Fuchs, A. Visser. KogelstootenM. Deijn, J. Deijn. Speerwerpen: C. van Veizen, J. Schuss. BOKSEN. DE MATCH BRADDOCK—SCHMELING. Volgens een mededeeling van Madison Square Garden zal de match om het we reldkampioenschap zwaar gewicht tusschen Braddock en Schmellng reeds op 24 Sep tember worden gehouden. Zulks in verband met het feit, dat de aanvankelijk bepaalde datum van 26 September samenvalt met een belangrijken baseball-wedstrijd in New- York. Hoe groot de belangstelling in Ame rika is voor de match bewijst wel het feit. dat een Amerikaansche filmonderneming een bedrag van 60.000 dollar wenscht te be talen voor het exclusieve opnemlngsrecht voor de ontmoeting. Een dergelijke som is nooit te voren betaald. Opnieuw een -ger'cricketprogramma en in de eerste-kl e zelfs slechts een wed strijd. VW moet in Schiedam op bezoek en hoewel de club van Grootmeyer de pun ten erg hard noodig heeft, ls het toch niet waarschijnlijk dat zij erin zal slagen tegen HDVS haar positie te verbeteren, te min der, omdat de Schiedammers slechts twee punten meer hebben dan VVV, al hebben zij drie wedstrijden minder gespeeld, In de overgangsklasse is Excelsior morgen vrl) en de Schiedammers zullen zeker met belangstelling het resultaat van Quick HBS afwachten. Verliezen de Hagenaars ln Nijmegen, en dat is zeer goed mogelijk, dan zou daarmede vooral Excelsior zijn gebaat. ACC zal van Sparta winnen en ln normale omstandigheden is SCHC sterker dan HCC III. Als Ajax nog een paar punten wil beha len ln dit seizoen, dan dient zij er morgen tegen VCC mee te beginnen. De Voorburg- sche behoort wel tot de zwakke zusteren ln 2 B„ maar Ajax slaagde er hier in Leiden niet ln te winnen. Laten wij hopen, dat het morgen beter gaat, al vreezen wij, dat het' tooh al niet sterke rood-zwarte elftal nog zal zijn verzwakt door vacantles. VUC moet bij HBS II op bezcek, dat Ajax Zondag j.l. een gevoelig lesje gaf. Of VUC het er beter zal afbrengen? ZONDAG 2 AUG. A.S. speelt op het Sportman-terrein (Groenoordstraat) TEGEN EEN VERSTERKTE AANVANG 5 UUR - TOEGANG 10 CENT. (Zie Sportnieuws). Sportman leden op vertoon van Lld- maatschapkaart vrij toegang. 2548a (Inger. Med.) VOETBAL. A.S.V.-TOERELFTALK.N.V.B.-COMB. Morgen te 5 uur speelt het A.S.V.-toer- elftal tegen een versterkte K.N.V B.-com- binatie op het Sportman-terrein. De opstelling van het A.S.V.-toerelftal ls als volgt (van links naar rechts): doel: H. Heusden (LFC)achter: Wallaart (UVS) en Heijmans iSportman); midden: J. NIeuwenburg (LFC), Koolloos (Lugd.) en v. d. Berg iLugd.i; voor: P. Vermond (Lugd.), P. Kantebeen FeijenoordStarre (LDWS), Weerlee (Lugd.) en G. de Lange. Scheidsrechter ls de heer J. Neuteboom. HET NIEUWE TERREIN VAN „ONS CLUBJE" TE LEIDERDORP. Feestelijke opening op 15 Augustus a.s. Reeds eerder hebben wij ln ons blad mel ding gemaakt van het keurige sportveld, dat in Leiderdorp wordt aangelegd en waar over de V.V. „Ons Clubje" binnenkort de beschikking hoopt te krijgen. Thans zijn de werkzaamheden aan dat terrein vrijwel voltooid en komt „Ons Clubje", dat de organisatie van de feeste lijke inwijding op zich genomen heeft, met een alleszins behoorlijk openingsprogramma voor den dag. 's Middags te halfvier zal de officieele opening plaats vinden, waarbij o.a. burgemeester Brug het woord zal voe ren. Daarna wordt een korfbalwedstrijd ge speeld tusschen Vitesse I Leiderdorp l en Voorschoten I. 's Avonds zal een voetbalwedstrijd ge speeld worden, waarbij Quick Boys I de tegenstander zal zijn van Ons Clubje I, versterkt met 4 of 5 Feyenoord-spelers. waarvoor o.m. zijn uitgenoodigd bekende spelers als Pauwe en Vrauwdeunt. Na den voetbalwedstrijd zal een open lucht-filmvoorstelling gegeven worden. Verder kunnen we nog meedeelen, dat de muziekvereeniging „Devote" haar mede werking zal verleenen. GEBOREN Philippus Bernardus, z. van J. J. Stikvoort en J. F. W. Galjaard Herman Uko, z. van B. Chr. Bueninck en S. Huges Wille- mientje, dr. v. B. Blankenstein en N. J. v. Doom Abrrham, z. van J. Ouwerkerk en J. v. d. Waals Susanna Maria, d. van P. Huisman en H. den Oude Anthonius. z. van J. F. Montanus en M. C. P. Verkerk Louisa Esther, d. van C. v. Rossum en W. v. Leeuwen Anton Johannes, z. van A. J. Parmentier en M. J. Schmöller Hen drik, z. van H. v. Dongen en B. Bijl Willy d. van J. v. d. Kaaij en C. Noorlander Joachim Petrus Maria, z. van W. F, Devilee en A. J. Franken Adrianus, z. van A Jongbloed en M. v. Leeuwen Sophia Beatrix, d. van H. v. d. Wetering en A. Melet Cornelia Bougina Maria, d. van J. Schmale en M, M. C. Arends. ONDERTROUWD: H. J. Slik jm. 22 jaar en Ohr. Ravens- bergen jd. 19 jaar J. A. Dieben jm. 33 jaar en A. v. d. Meer jd. 23 jaar A. Jan sen jm. 25 jaar en M. Guleij jd. 21 jaar. OVERLEDEN. J. Lindhout, z. 30 jaar J. de Nle, ongeh. vr. 70 Jaar C. Chr. Renier—de Vriend, vr. 40 jaar F. M. Benderv. Helden, vr. 52 jaar. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7