KOOPJES HALEN KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 1 Augustus 1936 UIT DE OMSTREKEN. Losse nummers van ons Blad ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. STANDAARDS' VOLKORENBROOD Blauw visdigraakosfuum groote mansmaten zuiver wol 6.50 Losse jasjes v.af 3.00 Zomerdeken r. 3.00 v. 1.50 Zie onze etalages met knalkoopjes. AGENDA. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Andreas Johannes Gerardus, z. v. C. Konst en C. M. v. Veen. Ondertrouwd: P. Brokx 20 j. en J. M. v. d. Coolwijk 20 j. Getrouwd: J. Koningen 23 j. en G. Ste vens 26 j. Overleden: T. Helsloot 13 J., d. v. G. J. Helsloot en S. Koone. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Heiko Ruiter. Hoofdweg 1362 Theodorus P. Smit. H. M. Dljklaan 4 Cornells van Vlaardingen, Burg. Amers- foordtlaan 83 Hendrik de Vries, Nieuwe- meerdijk 238 Sebastiana Bierman. Nleu- wemeerdljk 382 Franciscus A. Bruljne- steljn. Sloterweg 102 Nells Bulzert, Slo- terweg 1321 Pieter van Campen, Schip- holweg 417 Albert Cornellsse. Reigerstr. 44 Wilhelmus Dam, Venneperweg 468 Johannes P. W. van Deventer, Snipstaat 6 Johan A. W. H. Ehrhardt, Rietvink straat 4 Jacob VV van Erk. Leimulder- dljk 390 Fedde Eijgelaar, Schipholweg 81 Douwe Feenstra. Lindenlaan 28. Vertrokken: Johannes H. Mes. naar Apeldoorn. Fabianusstr. 12 Charles E. Jacobs, Amsterdam. Leonardostr. 11 2 hg. Cornells van Keulen, Aalsmeer, Zwarte- weg 69 Martina A. Hogeboom, Aalsmeer. Oostelnderweg 263 Aaltje Mulder, Am sterdam. Overtoom 204 Anna C. Kroezen, Haarlem, Zomervaart 180 Gertrud Berkner. Duitschland Jacob J. Knlbbe. Boskoop. Rozenlaan 23 Wilhelmlna A. Kadijk, Baflo, Stationsweg Gerardus W. den Drijver, Amsterdam, Warmondstr. 75 1 hg. Anneke Duister. Haarlem, Konin ginneweg 75 Maria Koekkoek, Zwolle, Molenweg 123 Petrus S. Beemsterboer, Amsterdam, Uitweg 119. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria. d. van M. J. Mesman en H. F. Rusman Adriana Maria Allegonda,- d. van A. H. de Vlieger en M. G. A. Mesman Pieternella. d. van J. Adriaanse en L. Bouterse Dirkje, d. van J. K. Kerzaan en C. van Hekezen Johanna Cornelia, d van J. M. van Schie en J. T. van Steen Johanna, d. van J. Lindenburg en J. Heenk Willemke. d. van E. Folkertsma en L. Been Wilhel mlna Maria, d. van H. H. Schmlt en D. R. Ettema Maria Francina, d. van E. van Veen en J. P. Dierkx Dieuwke, d. van P. F. Boh en IJ. Volbeda Jacobus, z. van M. van Splunter en M. Rodenburg Johannes Cornells, z. van G. van Wijngaarden en G Bom. Ondertrouwd: Wilhelmus A. Huiskens, 26 j. en Maria A. Bouwinkelman. 27 j. Bar tholomew Markus. 23 j. en Neeltje Bou- man, 19 j. Dlngeman A. van Son, 29 J. en Petronella J. Bpers, 25 j. Gehuwd: Franciscus Brouwer, 29 j. en Maria C. Bogers, 27 J. Dirk L. Snelle, 27 j. en Martha C. Boersma, 21 J. Overleden: Haasje de Grauw, 70 j. geh. met P. Mans Marinus Bogaard, 33 J., ongeh. Johanna WUlemlna Catharina van Hotten, 74 j. wed. van W. Kosters Nicolaas Jacobus de Bakker, 65 j. geh. met A. Schreuder. Oo 15 September as. zal het 25 jaar geleden zijn. dat de heer A. de Nils in functie trad als onderwijzer aan de OX. en UX.O. school te Hoofddorp. De heer de Nïis heeft veler achting en vriendschap verworven en de belangen van het openbaar onderwijs steeds uit nemend behartigd. In verband met in deze gemeente gepleegde kippen- en konijnendiefstallen, vernemen wü dat een der vermoedelijke daders, een arbeider uit deze gemeente, door de politie ls aangehouden en een be kentenis heeft afgelegd. Ook ls terzake tegen een ander persoon wegens heling proces-verbaal opgemaakt. H. van Andel schrijver ter secretarie van deze gemeente, heeft met eoed gevolg afgelegd het examen-boekhouden van de ver. van leeraren in de handelswetenschap. In Haarlemmermeer blijkt thans bij het rooien der aardappelen (vroege soor ten) dat het regenachtige weder der laat st weken zijn nadeellgen invloed op den stand van dit gewas dermate heeft doen celden. dat de aardappelziekte op verschil lende plaatsen in niet geringe mate op treedt. waardoor veel schade wordt geleden. van Kesteren-Fintelman, Amsterdam, Ves- puccistraat 75 huis M. van der Meer. De Lier. Wilhelminastraat E. 62 M. M. Tijssen. Bloemendaal. Oosterduinweg 247 - P. Smit, Den Helder, Laan 66. Gevonden: R.-K. kerkboekje, belas- tingmerk. Te bevragen aan het bureau van politie. o KATWIJK. Stichting „De Oudheidskamer". Xi een gisteravond gehouden vergadering is als vorm voor de Katwljksche Oudheids kamer gekozen „Stichting de Oudheidska mer". De statuten dezer Stichting zijn vast gesteld Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren D. Taat, voorzitter. A. Haasnoot, secretaris. A. Haasnoot Nicz., penning meester. alsmede de heeren Nic. v. Beelen en Jac. Meijer. .vATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. In den tuinbouw is een belangrijke periode achter den rug, n.l. die der vroege aardappelen. En morgen. 1 Aug., zal men weer z.g. vrij zijn, d.w.z. dan bestaat er geen minimumprijs meer, dan behoeft er geen heffing afgedragen te worden. Beste kwaliteit laat zich, ook nu, ge makkelijk genoeg verkoopen. Doch de rest? Van de vroege aardappelen ls nog volop voorraad in de kullen, •ook al is een groot gedeelte door „ziekte" aangetast Oogenschijnlijk bracht. wat verkocht werd de laatste dagen, den minimumprijs op. plus heffing. Dat is f. 2.59 per 100 KG. voor groote en f. 1.50 voor Bonke en Drie lingen. Met de groente ging het aanmer kelijk beter. De hoofdproducten, bloemkool en bospeen, en waspeen, ging voor zeer be vredigende prijzen. Boemkool in 1ste soort voor f 15 tot f. 18 50 per 100, tweede soort van f. 5.60 tot f. 8.90. Hiervoor kan men dus tevreden zijn. Ook de uitkomst van het peengewas is gedurende het seizoen en ook nu nog. tot aller genoegen geweest. De prijs van bos peen varieerde de laatste week van f. 5.30 tot f. 8.50 per 100 bos; waspeen bracht van f. 0.70 tot f. 1.05 per kist van 20 KG. op. De laatsten tijd werd ook flink gekocht voor conserven tegen f. 4 tot f. 5 per 100 KG. De grootste vraag hiervoor is nu weer over. Ook de andere groenten als Sla f. 0.80 tot f. 1.10 per 100, Rabarber voor f. 1.40 tot f. 3. ging vlug weg. Bekend is dat de omzet aan de veiling in vergelijking met 1935 aanmerkelijk hooger is. Ook het kwantum, vooral van aardappelen, ls aanzienlijk hoo ger dan de laatste jaren. De aanvoer van bloemkool neemt geregeld toe. De gewassen staan redelijk goed, de kwaliteit ls zeer goed. De late gewassen geven als regel voor de tuinders hier den doorslag. Doch, wat binnen is, kan men tellen. nenberg f.1240: P Schuitemaker f.1233; J. Schoonenberg f. 1098. Aanbesteding stucadoorswerkJ. Arnol- dus f.383; Verdoes en Luijt f.265. Aanbesteding loodgleterswerkGebrs. Bloot f. 1199; Gebrs. Kuijt f.1100; Jac. Dub- belaar f.1079; S. Burgerhout f.1015. Aanbesteding smidswerk: Gebrs. Gesink f. 426; C. Zwitser f. 415; A. Ouwehand f. 390 B. van Rijn f. 349. De gunningen zijn aangehouden. De Schoonheidscommissie te Rotterdam heeft er ln toegestemd, dat het nieuwe ge bouw van de rooilijn zal afwijken. De pasto rie zal daar ongeveer 4'/i M. van afwijken en naar achteren opgebouwd worden. Met de afbraak van de oude pastorie is een aanvang gemaakt. Onze plaatsgenoot de heer Fl. v. d. Rhee slaagde te Den Haag voor het examen Duitsch M.O. A. Per fiets zijn 14 leden van afdeellngen der Chr. Jeugdorganisatie des morgens om half 5 naar Amsterdam gegaan en vandaar met de boot over het IJselmeer naar Kam pen en verder per fiets naar Hattum om daar tot de volgende week Zaterdag te kampeeren met enkele leiders. Onze plaatsgenoot N. den Dikken slaag de te Den Haag voor het Mulo-diploma A; hij ls leerling van de Ohr. Ulo, hoofd de heer W. B. Hofman. Hiermede zijn van de 15 door deze school aangegeven candidaten er 14 geslaagd, waarvan één voor het B-diploma. HILLEGOM. Auto tegen een hek. Gistermiddae ongeveer half vier ls een auto van de firma R uit Leiden bil het uitwijken od den Rijksstraatweg onder deze gemeente tegen een hek van een villa opgereden, waardoor het hek vernield werd en de auto in den tuin terecht kwam. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Alleen werd er veel schade aangericht. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Augustina Elisabeth, d. v. A. van de Graaf en C. M. Beenhakker Hendrik, z. v. J. Salier en P. Wejj. Ondertrouwd: J. C. Boot en K. E. Di- schereit C Weijers en H. Th Bakker J. H. Scheepmaker en P. Koelemeijer C. Alders en A. Keijzer. Getrouwd: P M Weijers en C Phlllppi j. e. van Rooden en M. Klinkenberg G. van Rooden en P. H. van den Berg B van Rooden en J. Aarts J. Ras en E. M Müller C. D. van den Bol en F. E. van Kooten A. van Kesteren en M. Fin- telman. Loop der Bevolking:. Gevestigd: B. H. H Ambergen met vr., Ambachtstraat 9 G. de Rooy-Dannijs, Ambachtstraat 66 P. M. van Biezen Speelman, Meerstraat 95 Wed. E. Teeuw- Hassing, Mariastraat 36 J. C. Verkerk, Meerdorpstraat 59 P. M. Meijers, Mo lenstraat 6 C. G. van Zanten, Van Vliet- straat 54 Vertrokken: H. G. Juffermans, n. Huil. Engeland. Royal Station Hotel J. van Houten met gezin. Vogelenzang. Graaf Flo- ridaan 19 Chr. D. van den Bol met vr„ Haarlemmermeer, Venneperweg 1209 M. KATWIJK AAN ZEE. Aanrijding. In Duinoord had een aanrijding plaats tusschen den wielrijder van K. uit Rijns burg en van der B. uit Katwijk Rijn. Van K. kwam bewusteloos op den weg te vallen en bleek hij een hersenschudding bekomen te hebben. Dr. J. C. A. Cleveringa heeft hem ter plaatse verbonden; per auto werd hij naar huls gebracht. Van der B. bekwam eenlge sohaafwonden en werd op het politiebureau verbenden. De poltie onderzoekt de schuldvraag. Het aantal badgasten. Tot nu toe zijn 5500 badgasten ln het re gister op het politiebureau Ingeschreven. Gedachtenisrede van Ds. R. P. A. Rutgers. Ds. R. P. A. Rutgers zal zijn gedachtenis rede morgenochtend om 10 u. in de Nieuwe Kerk houden. Aanbesteding Bouw Nieuwe Ned. Herv. Pastorie. Ten overstaan van architect D. Verloop had de aanbesteding plaats van het bou wen van een nieuwe pastorie der Herv. Ge meente in de Voorstraat. Aanbesteding van het bouwwerk: G. de Best Jzn. f.10980; Gebrs. Verloop f.10853; A. Haasnoot Gzn. f. 10580; M. v. d. Plas f.10370: Wed. P. v Duljvenbode f.10250; Jac. Parlevliet f.10245; G. de Best Kzn f. 10000; G. Haasnoot Azn. f. 10000; F. Zwa nenburg f.9980; Gebrs. v. d. Plas f.9897; T. Meijvogel f.9810; A. de Best f.9700. Aanbesteding schilderwerk: C. A. Kruijt f.1459; Wed. A. van Schie f.1369: C. Bloot f. 1325; Gebrs. de Jong f 1308; Gebrs. Schoo- zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENT1ÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT LISSE. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. E. M. Kaptein. gekomen van Bloemendaal, Halfweg 14 Mej. A. B. van der Meer, van Hillegom, Van der Veld- straat 24 A. Bernard, van Nleuwer-Am- stel, Heereweg 351 B. J. Schmitz, van Voorburg, Kanaalstraat 125 E. S. Kur- vlnk. van Sassenheim. Zwartelaan 14 M. Kurvlnk, van Sassenheim, Zwartelaan 14 H. Luijk en gezin, van Sassenheim, Von Bönnlnghausenlaan (n.bouw). Vertrokken: Mej. C. J. Rotteveel, ver trokken naar Heemstede P. M. Weijers naar Hillegom Mej. C. Wltteman naar Noordwijkerhout W. J. J. Immlng naar Alkmaar W. Zintel naar Hazerswoude Wed. G. Roest geboren Van der Voorst naar 's-Gravenhage. Burgerlijke Stand. Geboren: Theo, Z. van P. van RIJssel en A. T. Kroon Wilhelmus Jacobus, Z. van G. van der Zon en H P. Heemskerk Joris Olaf, Z. van B. van Gelder en G. A. Huljgen Theodorus Gijsbertus, Z. van Th J. Dui venvoorden en C. Diemei. Overleden: Cornelia Johanna Damen 25 Jaren. Ondertrouwd; A. M. Roelse en T. Rouw- kema. Voor het Mulo-diploma slaagden onze plaatsgenooten W. J. E. v. d. Putten en C Wessellus. Evenals vorige Jaren zal ook dit jaar op den hoek Kanaalstraat-Meerenhout- straat een bus worden geplaatst voor het ln ontvangst nemen van de oude rijwiel plaatjes ten bate der T.B.C.-bestrijding. Gevonden: Bruine portemonnaie met Inhoud, portemonnaie met Inhoud, klein sleuteltje, blauwe dameshoed, een slipover, bruine portemonnaie met knipsluiting. MAREDIJK 46-48 TEL.2507 8448 'lngee. Mid.) RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, d. van Jan Hogewo- ning en Maria van der Meij; Maartje, d. van Dirk van Starkenburg en Maartje RavensbergenEmma, d. van Gerrlt van Bgmond en Cornelia Maria van der Meij; Daniël, z. van Simon Cornells den Heljei en van Dleuwertje Brechtje Kromhout; Lijsla, z. van Samuel van Egrnond en Pieternella Heemskerk: Christina Jacomlna, d. van Lijsbcrtus de MooiJ en Christina Jacomlna Glasbergen. Getrouwd: Johannes Monster, oud 26 Jaren en Dirkje Koppcrtje van der Zwan, oud 25 jaren: Kornells Johannes Kroon, oud 26 jaren te Katwijk en Anna van Egmond, oud 22 jaren. Ondertrouwd: Jan Kralt, oud 25 jaren en Johanna Hendrlka Rulgendljk, oud 29 jaren, te Lelden. De collecte voor het Klnder-Zendings- feest bedroeg in de Ned. Herv. Kerk f 85.48. NOORD WIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: E. J. Hoogeboom, dienstbode Lijnbaanweg 5 C A Sarton, dienstbode, Oude Zeeweg 52 B H. van Everdlngen, waarn. ambtenaar O. M., Noord Boulevard 24 E. H. J. van der Bol, verpleegster, Langeveld 29. Vertrokken: O. Verhagen en fam., Inspec teur der domeinen, naar Den Haag. Viviën- straat 40 P. van der Meer en fam., meu belfabrikant, naar Rotterdam, Vlietstr. 17. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Wilhelmus. Z, van J. W de Haas en G. Kempel. Ondertrouwd: J. Wassenaar en N. Imt- horn. Getrouwd: M. Plug en N. Hazenoot. Gevonden: Halsketting met hanger tje. twee kinderschoentjes, portemonnaie met inhoud, rijwielbelastingmerk, jongens jasje, phototoestel, kindermuts, 2 sleutel tjes, bandschoentje, handschoen, huissleu tel, armband, postduif, bril, ceintuur, vul pen, hondje, cape. badpak en -muts, step. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur namiddags ten politiebureele te Noordwljk-Binnen. Op den Lijnbaanweg reed een 12-J. jongen, die met groote snelheid het Kerk- 'nofpad kwam uitfietsen, tegen een juist passeerende vrachtauto op. waardoor hij kwam te vallen en een beenwond opliep. HIJ werd door dr. Nlekerk behandeld. NOORDWIJKERHOUT. Toen de heer N, M. alhier, met zijn auto den Rijksstraatweg wilde opdralaen, kwam hij in botsing met een andere auto. komende van Haarlem. De wagen was zwaar beschadigd en moest vervoerd wor den naar Garage Werkhoven. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Albert, Z. van J. Hoogeboom en A. Woudstra Edwina May Ethel, D. van F. Bos en D. M. Thomas. Overleden: A. P. Hupje 49 J., wonende te 'f-Gravenhage. Ondertrouwd: J. van Duljvenbode 28 J. en T. N. Erzsebet 24 j. Loop der Bevolking, Gevestigd: J. van der Wilden en gezin, Zandsloolkade 29, van Hillegom A. Th. Elstgeest, Fl. Schoutenstraat 24, van Den Haag J. van Ham en gezin, Zandsloot- kade 35, van Terneuzen. Vertrokken: G. Dannijs, Zuiderstraat 17, naar Hillegom H. D. Landwehr Johan, Jac. Belerenlaan 15, naar Ltsse. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: F. Heijmans van Leiden en E. Gravekamp. VEUR. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo diploma A. aan de Gunnlngschool O. G. Bilkes alhier. de VEUR-LEIDSCHENDAM. Aanbesteding, Architect Schrader heeft namens Woningbouwer. Eensgezindheid aanbesteed het bouwen van 15 eengezinswoningen. 1 winkelhuls en het bijbouwen van 28 keu kens bil 28 reeds bestaande woningen en deze laatste rloleeren. alles aan den Smitslaan te Veur. Ingekomen waren 18 bleetten. Raming f. 49.500. H. A. Tebbenhof. Den Haag. f. 33.000; G. van der Linde en M Dasselaar. Tilburg f. 34.787; J. H. Alberts. Den Haag. f. 39.900; J. J. Kol. Voorburg f. 43.975; J. Pleterse Delft. f. 48.462; W M. Haamel. Den Haag. f. 48.497; A. Bergshoef Alphen aan den Rijn. f. 48.760; A. Voordouw. Zoeterwoude, f. 49.800; J. N. Kranenbrug. Delft, f. 49.800; Cuypers en Kloppers, Schiedam, f. 49.840; A. Kokshoorn. Voorburg, f. 51.000; Gebrs. Slmts, Schiedam, f. 51.629; C. Boel. Voor burg f. 51.900; F. H. Geers. Voorburg, f. 53.500; N.V. Bouw Maatschappij 'sGra- venhage Oostzijde f. 55.700; N. Tetteroo, Veur f. 55.900. De gunning ls aangehouden in afwach ting van de mlnlsterieele beslissing daar deze woningen worden gebouwd met rUks- steun. Ged. Staten hebben goedgekeurd de door den raad van Veur vastgestelde salarisverlaging van het gemeentepersoneel. de verorderine op de schoolgeldheffing de gemeenterekening 1933. de begrooting 1936. deze laatste onder mededeeling dat alle posten beschouwd worden als maxima en niet overschreden mogen worden, terwijl op de extra subsidie uit het Rl.ikswerkloos- heldssubsldiefonds niet gerekend behoeft te worden Verder ls verdaagd de goedkeuring van de verordening oo de vee- en vleesch- keuring. De aandacht wordt er op gevestigd dat Dinsdagavond van 7.309.30 uur ten ge meentehuize voor de laatste maal wordt zitting gehouden tot het uitreiken van kostelooze rijwielbelastingmerken 1936/37. HEDEN. Nleuwstraat 7: A.N.G.O.B.-kermis, 8 uur nam. Zomerlust: Cabaretavond „Het Nieuw Tooneel", 8'/i uur n.m. Zondag. Jereël: Samenkomsten te 10 uur voor® en 6'/i uur nam. Nleuwstraat 7: A.N.G.O.B.-kermis. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge. neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam, 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leldsche Schilder- en Teeken-Academle „Ars Aemula Naturae" 105 uur. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam „De verboden vrucht". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam „Triomf der liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater. Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m, „Broadway Bill". Woensdag en Zaterdagnam. 21/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, HaarLstr. 7 uur nam „Mein Herz ruft nach dlr". lederen middag 2Vi u., Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam „Het meisje met den blauwen hoed". Woensdag en Zaterdag nam. halfdrie. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juli t/m Zondag 2 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken; P. du Croix, Rapenburg 9, Te lefoon 807; E B. de Metz, Kamerl. Onnes- laan 28, Tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. De geneeskundige Zondagdlenst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Alphen, Kortman, Mey- boom en Verbrugge. Te Oogstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. VOORSCHOTEN. DE BOOTTOCHTEN DER CHRISTELIJKE VACANTIESCHOOL. Woorden van dank aan den beer Fieron. Gisteravond stonden, niettegenstaande den regen, vele ouders te wachten op de terugkomst van de stoomboot, aan den mo len aan den Vliet. Het was de laatste dag, dat het comité „Chr. Vacantieschool" met de schoolkinde ren was uit geweest en ln plaats van „lest best", dacht ledereen „wat een verloren dag. Jammer dat ze het niet beter getroffen hebben". Eindelijk kwam de boot in het zicht en het gejuich van de jeugd was boven alles hoorbaar. Nauwelijks was de boot vastgelegd of de heer P. J. H. Pieron, de 70-jarlge, die het Initiatief nam tot het gezellig bezighouden van de schooljeugd, sprak tot allen enkele woorden er. gaf uiting aan zijn dankbaar heid. dat deze vijf dagen zoo aangenaam waren verloopen en ook deze dag „geen verloren dag" was gewest. Spr. dankte in het bijzonder den heer Schut, den hoofd leider, voor de wijze waarop hij alles had geregeld, waardoor deze dagen voor de schooljeugd nog Jarenlang ln het geheugen zullen blijven. Ook de dames en de heeren begeleiders, de ingezetenen, die door giften en geschen ken hadden meegewerkt, het personeel van de boot, de Jeugdige muzikanten, kortom allen, die maar Iets hadden uit te staan met deze Jeugddagen, werden bedankt. En toen iemand uit de wachtende omstanders riep: ,Xeve de heer Pieron!" kwam er aan het gejuich geen einde. Namens het comité en de kinderen heelt de heer Schut den heer P. J. H. Pieron be dankt en hem als herinnering aan deze eerste vijf dagen een boekwerk aangeboden, waarna de „ontscheping" plaats vond. Alle kinderen waren opgetogen over de fijne dagen, die zij genoten hadden. De regel was slechts spelbreker, daar bij mooi weer alle kinderen gezamenlijk naar het dorp gewandeld zouden zijn, om „den kindervriend" Pieron naar huis te brengen. Burgerlijke Stand. Overleden: C. de Jong 65 j. Loop der Bevolking. Gevestigd; G. A. v. d. Beukei. Leidsche- weg 229, van Den Haag C. J. A. Turk, Papelaan 212, van Stompwijk H. C. M. v. Oudheusden, Veurscheweg 82 B. van Ba tavia L. J. Hartman, Leidscheweg 207, van Den Haag A. Riegelhaupt, Veursche weg 28, van Apeldoorn. Vertrokken: Th. C. P. Lamboo, Papelaan 64, naar Leiden W. Ph. F. van Meeren- donk, naar Den Haag, Onze plaatsgenoot, de heer J. G. Lep pink slaagde voor het examen Fransch M O. A. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo- ólploma A (Gunnlngschool) onze plaatsge noot E. D. Buschklel. WARMOND. De gemeenterekening. De door den Raacl voorloopig vastgestel de gemeente-rekening over 1935 sluit 1" den gewonen dienst met een batig saldo van f. 18234.89, doch opgemerkt dient worden, dat wegens te veel ontvangen be lastingvoorschotten aan het rijk ongeveer f. 25900 moet worden terugbetaald, zoodaj ln werkelijkheid de rekening sluit met nadeclig saldo van ongeveer f. 8000. D" kapitaaldienst sluit met een batig saldo van f. 1136.91. 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6