JilDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 1 Augustus 1936 STADSNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN SPORT UIT DE BONTE WAERELD WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 759. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand: 766.3 te Toulouse. Laagste stand: 749.3 te Akureyrl. Verwachting tot den avond van 2 Aug.: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot noordwestelijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk nog rf'enbuien. Weinig verandering in tem- wratuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt om 9.15 uur aan alle posten: „Attentlesein neer". buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De secundaire depressie, welke gisteren over de Brltsche Eilanden was gelegen, be woog zich in Oostelijke richting en breidde rich nog in omvang uit. Haar ongeveer Noord-Zuid verloopende as strekt zich van Zuld-Noorwegen via ons land naar Midden- Frankrijk uit. De kern van de hoofddepres- sle reikt van IJsland tot Midden-Noor- wegen. Het weer blijft onder den depressie- invloed regenaohtig en koel over bijna ge heel West-Europa. Ta) van stations meld den hedenmorgen weer zware regens, zoo taote Klnn (Zuld-Noorwegen) 25, München 16, Le Havre 14 en Weenen 11 m.m. af. De hoogedruk in het Zuid-Westen week verder terug. Over de Baltlsche Staten be vindt zich nog een rest van het hoogedruk- eebled. dat gisteren over Duitschland en Polen was gelegen. In den heerschenden weerstoestand ls nog weinig verandering te wachten. Kleino luchtdrukdalingen over Engeland wijzen op aanhouden van het klaring te wachten is zal in de tempera- olating te wachten is zal ln de tempera tuur nog weinig verandering komen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windrichting: West Windkracht: matig. Temperatuur: 15 gr. C. Algemeene weerstoestand: af en. toe regen Londen (Croydon)resp. N.O.. zwak. 16 er. C.. betrokken. Berlijn: resp Z. zwak. 15 gr. C., zwaar bewolkt. Marseille: resp. W.N.W.. krachtig. 19 gr. C..W zonnig, tamelijk mooi weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr, C. (59 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 16 gr C. (61 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Tm. te 1 u. 48 min.: n.m. te 2 u. 08 min. Voor Maandag. Tm te 3 u. 28 min.: n.m. te 3 u. 48 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMIddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'aMiddags 12 uur: 18'/» gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Zaterdag: 9.20 n.m. tot 4.53 v.m. Zondag: 9.19 n.m. tot 4.55 v.m. maans- op- en ondergang. 1 Aug.: op: 19 u. 47; onder: 3 u. 08. 2 Au?.: op: 20 u. 16; onder: 4 u. 25. DE KWESTIE VAN HET MAASWATER VOOR HET PERMANENTE HOF. Bij verzoekschrift gedateerd 1 Augustus 1938, heeft de Nederlandsche regeering bij het permanente hof van internationale justitie de vraag aanhangig gemaakt of "8 aanleg door België van onderscheidene Werken ln verband met het graven van het Albertkanaal en de wijze waarop thans en ln de toekomst ln de voeding van de eude en nieuwe kanalen ln Noord-België door dit land eenzijdig is voorzien, over een te brengen is met de rechten die Ne derland ontleent aan het Nederlandsch- Delgiseh tractaat van 12 Mei 1863, betref- lende de wateronttrekkingen aan de Maas. Als agent der Nederlandsche regeering treedt op professor mx. B. M. Telders, noogleeraar te Leiden. wielrijder door auto aangereden en gedood. Tegen middernacht is de 50-jarige wiel- "jder, de heer j. Feringa, wonende aan den JTieschen straatweg te Groningen, even eciten de grens dier gemeente, door een "em achterop rijdende auto gegrepen. De kreeg een klap van de rechter - en sloeg over de motorkap, waar- jA,hl] door de voorruit ging. De man be- .™fn ernstige verwondingen. Nadat de off»? P was geboden werd het slacht- r,r„„ naar het academisch ziekenhuis te „„rPftBen overgebracht, Hier is hij in den n"ht overleden. na„.aut°bestuurder, de heer F. S. uit ariem. verklaarde door een tegenligger hJn verblind. WAARSCHUWING. De Hoofdcommissaris van Politie te Am sterdam geeft ln overweging alvorens in relatie te treden met de ondernemingen österreichische Wido-Erzeugung (Elise A. W. J. Kiichenmeister), gevestigd Fercher- strasse 4 te Klagenfurt, en Chemische Technische Fabrik Em. Herdmenger, geves tigd Lindengasse 911 te Weenen VII/2 (Postfach 57) inlichtingen in te winnen aan het Hoofdbureau van politie te Amstr- dam. Belde ondernemingen vragen in Neder land filiaalhouders of bieden vertegen woordigingen aan voor den verkoop van een chemisch reinigingsmiddel. Reflectan ten moeten f. 30 sturen om in het bezit van een bepaalde hoeveelheid van het reini gingsmiddel te komen. De firma Em. Herdmenger geeft voor, dat de N.V. Publiciteitsonderneming Rudolf Mosse, Keizersgracht 604 te Amsterdam, de geheele reclamecampagne voor het reini gingsmiddel Rexin verzorgt. Dit wordt echter door Rudolf Mosse ont kend. o NIJVERDAL BESTAAT 100 JAAR. NtJverdal viert vandaag z'n eeuwfeest. De feesten werden vanmorgen om 8 uur ingezet met klokgelui en bazuingeschal. Tegen 10 uur kwamen 1200 kinderen op het marktplein een aubade brengen. De burgemeester, die ziek is, hield vanuit de ziekenkamer, met behulp van een micro foon-installatie een toespraak. Hedenmid dag vonden tal van feestelijkheden plaats. o BELANGRIJKE BESTELLING VOOR KROMHOUT. De H.T.M. plaatst een bestelling op 29 Kromhout motoren en 15 Kromhout chassis. Wij vernemen dat de Haag3che Tramweg Maatschappij een belangrijke bestelling heeft geplaatst bij de N.V. Kromhout auto industrie te Amsterdam, een dochteronder neming van de Kromhout motorenfabrlek. Besteld werden nl. 15 veertig-persoons Kromhout trambus chassis met Kromhout dieselmotoren, gelijk aan de twaalf onlangs ln gebruik genomen wagens, terwijl buiten dien de benzine-motoren van 14 Minerva trambus chassis zullen worden vervangen door Kromhout dieselmotoren. Deze Jonge Nederlandsche industrie mocht den laat- sten tijd naast vele kleinere bestellingen, nog enkele andere groote orders ontvan gen, zooals bijv. 12 chassis met dieselmoto ren voor de Geldersche tram te Doetin- chem, en 6 chassis met dieselmotoren voor de gemeentetram te Amsterdam. o AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 27 Juli tot 1 Aug. 1936 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 200.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Ver- rcchnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De num mers van deze posten liepen van 89530 89625. Het totale bedrag van de op het Sonderkonto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks KM. 9.9 mll- lloen. De Sonderkonto-posten waarvoor koers-fixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhaenderkonto-posten ls door de Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer RM. 300.000 met de begunstigden afgere kend. Het hoogste afgerekende volgorde- nummer was 27789. Het totale bedrag van de op het Treuhaenderkonto Niederlande uitstaande vorderingen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM. 9.2 mlllloen. De Treuhaenderkonto-posten waarvoor koers- nxeering is verkregen, zijn hieronder be- gi epen. o militaria. De opper-wachtmeester P. A. van Beest van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier is geslaagd voor het examen magazijn beheerder der Artillerie en zal binnenkort zijn bestemming volgen. De reserve wachtm. D. Gijsbert! Hoden- pljl van het 6e Regiment Veld-Artillerie komt op 3 Augustus voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen. Door U te ver in zee te begeven, stelt gij Uw leven en dat van ande ren in de waagschaal. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Hermanus Johannes Gerardus Farenbach, 74 Jaar. ongehuwd. Loop der bevolking. Gevestigd: B. J. Lampe uit Amersfoort; H. v. d. Bogaard uit Bergen (L.); Th H. Brand, idem; F. H. v. d. Broek, idem; H. J. C. Geurtjes, Idem; J. H. Holdrop. idem; J. Th. Knuist idem: A. M. J. Louwers. idem; J. A. Nieuwendilk, idem; A. P. G. Spit. idem; J. C. Beugelsdijk van War mond: L. J. Beugelsdijk. Idem: B. Ruhe van Amsterdam; M. H. Hillebrands van Zoeterwoude; P A. Bierman van Anna Paulowna, Vertrokken: P. M. Ruigrok naar Lisse; L. C. Turk naar 's Gravenhage: W. Helstek en Sezln, naar Noordwllkerhout: A A. Rui ter. naar Heemstede: A. C. Bêrbee. naar Warmond; C. S Venr.e. naar Hllegom; R. !F. Deams naar Den Helder; P. A. Peute en vez'n. naar Noordwiik: A. A. v. Dam naar NoordwUkerhout; W. J. Veenboer, naar Zevenhoven. DE OPENING DER OLYMPISCHE SPELEN TE BERLIJN. reeks van plechtigheden in de olympische stad. (Bijzondere ANP-dienst). Vandaag ls het de groote dag voor Ber lijn en vindt met een reeks van plechtighe den. die reeds vroeg in den morgen ls aan gevangen, de officieele opening plaats van de spelen der 11de Olympiade, die reeds weken lang en ln het bijzonder ln de laat ste dagen haar stempel op de rijkshoofdstad heeft gedrukt. Er is geen enkele straat in de mlllioenenstad, waar niet huis aan huls de vlag is uitgestoken en niet het rood-wit van de hakenkruisvlag wappert, naast het witte dundoek met de vijf Olympische rin gen). De hoofdstraten zijn bovendien ge- pavoiseerd met behulp van lange vlaglij- nen, die tusschen hoornen en lantaarns zijn gespannen, terwijl op de pleinen reusach tige vlaggenbosschen reeds van verren af stand zichtbaar zijn. Het toch reeds lastige verkeer in de Ber- lijnsche hoofdstraten is in de laatste twee, drie dagen gezwollen tot een stroom, die nauwelijks door de breede verkeersaders kan worden geleid en de verkeers-stagnatles op de kruispunten worden steeds langduriger, ondanks de pogingen der verkeerspolitie, die sedert gisteren in een nieuw wit zomer- uniform is gestoken, om eenige orde In de chaos te brengen, zoodat men zich angstig afvraagt wat het aanstonds moet worden, als honderdduizend toeschouwers naar het rijkssportveld zullen stroomen om de ope ningsplechtigheid bij te wonen, terwijl veie duizenden medewerkers zich met allerlei voertuigen eveneens naar de plaats van de plechtigheid zullen begeven. Reeds dagen lang verdringt zioh een dichte menigte nabij de Brandenburger poort en in het bijzonder voor hotel Adlon, waar de leden van het Int. Olymp. Comité hun intrek hebben genomen en het voort durend een aan- en afrijden is van auto's, die de standaard dragen van schier alle landen der wereld. Vanmorgen was het nog iets erger, nu de publieke belangstelling zich concentreerde op Unter den Linden, waar de plechtige opening werd ingeleid met een kerkdienst in de Hedwig-Kirche voor de katholieken, in de Domkerk voor de protestanten, ge volgd door een plechtige aan het Ehren- denkmal voor den Onbekenden Soldaat ên de plechtige lnkomste van den Olympl- schen Fakkel, die te Athene ls ontstoken en door een estafette naar Duitschland is ge bracht, waar hij vandaag zijn bestemming bereikt en het Olympische vuur zal doen opvlammen. Te 4 uur vanmiddag vangt de eigénlijke openingsplechtigheid in het Olympisch stadion zelf aan, bijgewoond door alle eere- gasten en de hoogsten ln den lande, terwijl vanavond een grootsch massafeest van de Jeugd de reeks van ceremonieën zal be sluiten. En da.n beginnen morgen de wedstrij den zelf en zullen de beste sportslieden uit alle deelen der wereld ^gsijurende zestien dagen hun krachten mé'teh om te trachten de gouden medaille en daarmede de Olym pische eerepalm te veroveren voor hun land in een strijd, die naar wij hopen door zijn eerlijkheid en sportiever» geest geheel in overeenstemming zal zijn met de oorspronkelijke Olympische gedachte, waaraan hij is ontsproten. Reeds vroeg in den morgen hadden de leden der Hitlerjugend en van den Bund Deutscher Madel zich verzameld op de ver schillende sport- en speelplaatsen van Ber lijn. De leden van het Internationaal Olym pisch Comité brachten o.a. een bezoek aari de spelen der Hitlerjugend in het Volkspark Rehberg, terwijl later ln den ochtend som migen de diensten in den Dom en in de Hedwlgkirche bijwoonden. Te half twaalf verzamelden zij zich bij het Ehrendenkmal Unter den Linden, waar graaf de Baillet Latour namens het I. O. C. een krans legde op het monument voor de ln den oorlog gevallenen. 'Na afloop hiervan werden de leden van het I.O.C. en verschil lende andere eere-gasten in het Alte Mu seum officieel ontvangen. Te ruim 12 uur marcheerden de deelne mers aan het Internationale Jeugdkamp achter hun nationale vlaggen den Lustgar- ten binnen om zich ter weerszijden op te stellen. Hierna verschenen de genoodigden bij de ontvangst ln het Alte Museum op het bordes en toen begon de opmarsch der Jeugdorganisaties. Met een frontbreedte van 45 man naderden zij tegelijkertijd langs Kaiser Wilhelmstrasse en Unter den Linden den Lustgarten, die zij inzwenkten tusschen de beide tribunes door met een frontbreedte van 90 man. De geheele reusachtige ruimte voor het Alte Museum was gevuld met bruine uni formen, waarachter de meisjes ln hun witte sportblouses nog juist een plaats konden krijgen. Op een bepaald commandb kwamen de vaandels der Jeugdgroepen uit het slot en terwijl het lied der Hitlerjeugd werd aan geheven werden zij tusschen de Jeugdgroe pen door naar het oude museum gedragen. Vervolgens heetten de rijksjeugdleider Baldur von Schirach en de rljkssportlelder von Tschammer und Osten in het bijzonder de bultenlandsche jeugd en ook de Dult- sche jeugd welkom in de stad der Olym pische Spelen. Het vuur komt. Na deze redevoeringen klinken trompet signalen en dan betreedt tenslotte dr. Goêbbels het spreekgestoelte, om nog enkele woorden tot de verzamelde jeugd te spreken. Het groote moment ls aangebroken. De laatste fafckellooper komt tusschen de haag va nmenschen naderbij snellen. Weer gal men bazuinen, het gejuich zwelt aan. Dan is het Olympisch Vuur bij het Altes Mu seum, waar ten klein altaar staa'. opgesteld. De looper snelt terug naar de groote bokaal, waar hij eveneens het vuur Ont steekt. Hiermede ls deze plechtigheid ten einde. DE INDEELING DER ATLETIEK WEDSTRIJDEN. De Indeeling der athletiek-wedstrijden van de Olympische Spelen ls voor wat Ne derland betreft, als volgt: Morgenochtend half 11 worden de eer ste series geloopen. 2e serie: Bauer (Joegoslavië), Berger (Nederland), Berger (Oostenrijk), Danna- her (Zuid-Afrlka), Marehand (Zwitser land), Sande (Argentinië). 3e serie: Van Beveren (Nederland), Grim- beek (Zuid-Afrika), Mohd Kahn (Afgha nistan), Salcedo (Philippijnen), Sanchez (Columbia), Toomsalu (Estland). 10e serie: Orr (Canada), Osendarp (Ne derland). Pennington (Engeland), Struckl (Oostenrijk), Whiteside (Britsch-Indië). De loting voor de series 100 meter is voor Nederland zeer gelukkig uitgevallen. BH een normaal verloop kan men er vrij zeker van zijn, dat onze drie deelnemers op dit zoo bij uitstek belangrijke loopnum- mer ln elk geval de kwart finale zullen bereiken, pech natuurlijk buiten beschou wing gelaten. Berger, die ln de tweede serie start, heeft een uitstekende kans op de eerste plaats. Zijn ernstigste concurrent is Dannaher Zuid-Afrlka i. De andere deelnemers in deze serie zijn allen zwakker dan Berger. Daar twee loopers de kwart finale zullen bereiken, is Berger er vrij zeker van zich te kunnen plaatsen. Ook van Beveren heeft een gemakkelijke serie. De kans ls eveneens groot, dat onze landgenoot als eerste zal aankomen, ge volgd door den Zuid-Afrikaan Grimbeek. Osendarp heeft een serie van vijf deel nemers geloot. Zijn eenige concurrent is naar het zich laat aanzien de Engelsch- man Pennington. RIE MASTENBROEK TRAINT INTENSIEF. Hedenmorgen waren mevr. Braun en Rie Mastenbroek opnieuw naar het zwem- stadion gekomen om de training voort te zetten, doch nu oo intensievere wiize dan gisteren. Het was een aardig idee van de melsles-athleten. om ook mee naar het Zwemstadion te komen om daar Rle Mas tenbroek aan te moedigen Haasmann en Stam waren niet aanwezig, zij ziin in het Olympisch dorp gebleven omdat zij heden middag deelnemen aan het défilé. Eerst werd touwtje gesprongen en daar na begon men met de 400 M. vrije slag. die ln straf tempo werd afgelegd Ook de beenslag alleen werd beoefend en daarbij bleek, dat zii hiermede nog snel ler vooruit kwam dan een schoolslagzwem- l ster. die tegeliik met haar in het water lag. Na de vrije slag kwam de rugslag aan de beurt. Vooral het keeren werd beoefend en de ..Kiefer-methode" bleek Rie Mastenbroek uitstekend te beheerschen Meer dan 3000 meter heeft Rle Masten broek vanmorgen in training afgelegd en het laatste werd 400 meter rugslag ge zwommen. Tenslotte moest het „Zwemstadion ont ruimd worden. Rie Mastenbroek bevindt zich ln goeden vorm. het water vindt zij lekker, de omgeving heerlijk. Toen Rie uit het water kwam, was het zwemmen ineens vergsten en begon een heerlijk babbeltje over de ontvangst bij den Nederlandsche gezant. Ik heb Eleanor Holms gesproken, zoo vert' Js zij, zij hoop te zoo, dat ik zou winnen, 1.: vind het jam mer, dat mijn wellicht zwaarste concur rente op de 100 M. rugslag niet meedoet. Dat had de strijd nog veel leuker gemaakt. Voldaan ging men het Frauenheim weer opzoeken. BRAZILIË TREKT ZICH TERUG UIT ZWEMMEN, ROEIEN EN ATHLETIEK. In verband met moeilijkheden, welke in Brazlllaansche sportkringen zijn ontstaan, zijn de Inschrijvingen voor zwemmen, roeien en athletiek ingetrokken. WAT ENGELAND DE ROOK TE STAAN KOMT. Volgens de jongste statistieken komt de rook Engeland per jaar op meer dan twee milliard gulden te staan. Zoo groot is ten minste volgens de berekeningen, de schade, die door de rook veroorzaakt wordt. Alleen reeds bij de openbare gebouwen beloopt deze schade op ruim honderdduizend pond per jaar. De statistici hebben berekend, dat de rook 50 pet. va nde zonneschijn per jaar absorbeert. Bijzonder verwoestend is de invloed van de rook op metaal-con- struties. De hoofdoorzaak van alle schade door rook aangericht moet gezocht worden in het gebruik van steenkolen met een sterk bltumengehalte GOUDZOEKERS NAAR DE ZUIDZEE. Weer ls onder energieke lieden en ge lukzoekers de goudkoorts uitgebroken. Dit maal drijft die hen naar een tot voor kort nagenoeg onbekende eilandengroep ln de Stille Zuidzee: de Gilbert-eilanden. Zij lig- "?n dicht bij den equator en werden twee jaar geleden door de Engelschen ge annexeerd. Behalve dertigduizend inboor lingen woonden er enkele blanken. Weinig kapiteins hadden lust. de Gilbert-eilanden aan te doen. Zij zijn omringd door gevaar lijke riffen. De enkele gezagvoerder, die zich in deze zone waagt, loopt ondanks de beste zeekaarten en loodsen gewoonlijk muurvast op het rif. In Juli van het vorig Jaar had ook weer een dergelijk ongeval plaats. BIJ deze gelegenheid merkte de be taalmeester van het in het ongereede ge komen schip, dat het rif glinsterende ge deelten bevatte. Daar hij niets anders te doen had en verzamelaar van steenen was, brak hij een stuk van het blinkende materiaal af en besloot het voor zijn col lectie te bewaren. Korte tijd daarop te Coktown be zocht hij een zeemanskroeg, waar hij over zijn vondst berichtte. Enkele gasten ver klaarden, dat zij zijn verhaal onwaar schijnlijk achtten, waarop de betaalmees ter zijn stuk schitterend steen voor den dag haalde. Een minuut later wist hij, dat hij goud gevonden had. Degenen, die het hem. vertelden, waren ervaren goudgra vers. Zij deelden het hem onder vier oogen mee en bezwoeren hem, ai te monsteren en met hen te gaan zoeken op de plek, waar hij het erts had afgebroken. De be taalmeester volgde den raad op en inder daad vond men goud Het was evenwel niet mogelijk de plek geheim te houden Het nieuws verbreidde zich snel Twintig duizend goudgravers zijn thans naar de Gilbert-eilanden getrokken en trachten er rijk te worden. De Australische regeering meent, dat de atollen inderdaad goudrijk zijn, maar dat het edele metaal zich voor het grootste deel op een voorlooplg onbe reikbare diepte zou bevinden. LEIDEN, 27 Juli. Turfmarkt. Lange turf geen aanvoer, per 1000 stuks 6.007.00. Botermarkt van 1 Aug. Aanvoer 1405 K.G. Fabrieksboter prima f 1.43; Boerenboter prima 1.351.40. Handel goed. LEIDEN, 31 Juli. Coöperatieve Groen ten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstreken". Per 100 stuks: Andijvie 5080; Kroten 11.30; Komkom mers 11.50; Bloemkool I 3.2018.20; idem II 1.509.10; Roode kool 28; Savoye kool 4; Groene kool 1.903,20; Meloenen 11—28; Pieterselie 3040; Prei 1.201.30; Radijs 1.40; Kropsalade 501.30; Selderie 308; Uien 60—1.30; Wortelen 4.60—10.30; Ra barber 2060; Perziken 19; Per 100 Kilo: Kroten 2.302.40; Snijboonen 316; Stok- boonen 1120; Pronkboonen 56; Stam- boonen 310: Tuinboonen 4—7; Doperwten 9—19; Postelein 28; Spinazie 28; To maten A 35.60: idem B 3.806.40; idem C 3—4 40; idem CC 2—3.20; Uien 2 60—3.70; Wortelen 37; Aardappelen 22.60. ALPHEN, 21 Juli. Spinazie f. 1—12. Hee- renboonen f. 6.1011.80. Snijboonen f. 3.40 —11.60 Postelein f. 2—7.10 p. 100 K.G. Sel derij f 0.70—1.20. Peen f9.10—9.60. Kroten f 1.40—2.30. Uien f. 0.90—1.40. Andijvie f 0.501.30 p. 100 bos. Kropsla I f. 0.50 1.30 Komkommers f. 12.30. Bloemkool I f7—14.40. II. f2.70—6. Savoyekool f. 6.50— 7. Roodekool f. 35.60. Meloenen - f. 825 per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 4000 stuks. Kip- eieren f. 33.60. Eendeieren f. 2.20—2.40 per 100 stuks. BOSKOOP, 31 Juli. „De Boskoopsche vei ling". Rozen per bos: Juliana 29—31 ct., Rosa Mundi 40—67 ct., Butterfly 810 ct., Hadley 1318 ct.. Golden ophelia 79 ct., Brlarcliff 10 ct.; Wilh. Kordes 1520 ct.; Pechtold 1619 ct.; Dr. Kraus 10—20 ct., I Rosalandia 915 ct., Chas P. Kilham 10 ct., Else Poulsen 16—27 ct.; August Noach 68 ct.; Wendland 1827 ct.; Florex 10 15 ct.; Phoebe 21—26 ct.; Gloria Mundi 15 —24 ct.; Jules Bouché 17 ct.; V. Straaten van Nes 13—23 ct.; Claudius Pernet 9 ct. Diversen per bos: Clematis Durandi 23 37 ct., idem Prins Hendrik 1.131.27 ct., idem mevr. le Coultre 70 ct., idem the Pre sident 50 ct., idem L'Azurstérn 60 ct., Snij- groen 13 ct„ Anjers 4 ct., Dahlia's 915 ct.. Lathyrus 4 ct., Acerblad 16 ct„ Ligis- trumtakken 13 ct., Lelie's 7080 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 31 Juli. Groentenveiling. Eerstelingen per kist van 25 KG. 6570 cent. Drielingen 4050 cent. Bospeen per 100 bos f. 6.207.80. Rabarber f, 1.50—2.10. Sla per 100 stuks f. 0.50—1.30. Boemkool I f. 14.10—17.70. LEIDERDORP, 31 Juli. Aanvoer 2750 st. Kippeneieren 3.303.60 per 100 st.; Bpter 0.650.77 p. pond; Kaas 0.17—0.27 p. pond; Kippen 0.60 per stuk; Hanen 0.120.65 p. stuk; Konijnen 0.301.20 per stuk; Eenden 0.300.60 per .stuk; Duiven 0.100.14 per stuk. NOORDWUKERHOUT, 30 Juli. Veiling „De Eendracht". Veel aanvoer, lage prijzen. Peulen 7585 cent. Capucijners f. 0.901. Snijboonen f. 1.201.50. Stokheerenb. z. dr. f. 1.35—1.50. Enkele z. dr. f. 1.35—1.60. En kele m. dr. f. 1.201.35. Tuinboonen 35—95 cent. Dubb. heerenb. 6590 cent. Alles per zak van 10 KG. ROELOFAREN.DSVEEN, 31 Juli. Meloenen 312 ct.; bloemkool 715 ct. per stuk; sla f. 0.501.40 per 100 krop; snijboonen f. 0.45 —1.25; stek doorgedraaid; prinsesseboonen f. 0.851.05; dubb. stamboonen 7580 ct. p. 10 KG baster 46—63; grof 26—29; boomen doorgedraaid; stippel 2425 per 25 KG. RIJNSBURG. 31 Juli. Bloemenveiling Asclepia 5095 ct.; Goderla's gepeld 5080 ct.; Zinnia's f. 1.201.60; Asters 3545 ct.; Gladiolen 2040 ct.: Asters wit 45—55 st.; ConvilU's 30—55 ct.; Dahlia's f. 1.50—1.90, alles per 100. RUNSBURG, 31 Juli. Groentenveiling. Bloemkool I f. 1418 per 100. Bloemkool II f. 610 per 100. Aardappelen 7080 cent per kist. Drielingen 4060 cent per kist. Peen f. 4.507 per 100 bos. Kroten f. 1—1.20 per 100 bos. TER-AAR, 31 Juli. Spinazie per 4 KG. 10- 18 ct.; slavellen 7 ct. Per 10 KG.: snijboonen f. 0.451.30; prinsesseboonen f. 0.90—1.30; dubb. stampr. f. 0.801.10; witte pronkb. f. 0.150.45; spekboonen f.0.750.85. Poste lein f. 2.805 per 100 KG. Breekpeen f. 4 p. 100 KG. Kroten f. 1.303.00; rabarber f. 1.10 2.10; peen f.68 .alles per 100 bos. Sla per 100 stuks f. 0.50—2.00: Bloemkool IV» 10 per stuk. Komkommers f. 11.40 p. 100. Tomaten A f. 13.20 per 100 pond. Augur ken fijn f. 2.10—2.30, f. bast. f. 1—1.20. bast. f. 0.700.75. grof f. 0.26030, stipp f.0.29; komk. f. 0.25. alles per 25 KG. Selderij 60 140; spitskool f. 1,40. VEUR, 31 Juli. Engelsche komkommers, le soort f. 11.10. Gele komkommers, le soort f. 1—1.20. Kropsla, le soort f. 0.70 1.20 Bloemkool, le soort f.413 70. idem 2e soort f. 1.E0—6. Tomaten, midd. f. 1.30- 2.10. idem groote ronde f. 1.30—2.20. idem 2e soort f. 1.30—1.90. Idem 3e soort f. 1— 1.30, idem bonken 12, Idem riio f. 12, Andijvie Der 100 f 0.50—0.70 Spinazie oer 4 K.G f. 12—32, Postelein f. 4.90—5.40, Snijboonen f. 11—16 Spercleboonen f. 6—10. Seldery 3050 ct.. Tuinboonen f. 67 60, Meloenen f. 3—25. Druiven f. 1921, Roode en Witte Bessen f. 12—30. WESTLAND, 31 Juli. Exportveiling. Ali- canten 3544; Golden Champion 39—52; Emile Royal 3338; Muscaat 60; Colman 4457; tomaten A 60—70, B 4558, C 43 60. CC 2540; Komkommers f. 1—2.20. Binnenlandveiling. Frankenthalers 35 —42; Colman 47; Golden Champion 35—51; Muscaat 40; dubb. boonen f. 1—1.30; Snij boonen 1115; tomaten 3065; enkele Bes sen 13, 25; Bloemkool 2'/t—14; II 3—6; Komkommers f. 12.20; Netmeloenen 12-17; Suik-rmelo;r"n 17—35: Perziken 3—12, II 2—6; Roode Kool 14; Savoyekool 3--6; Eieren f 3.2° 3 60; Sla f 1—150; aardap pelen f. 2.50; Poters f. 1 50. ZOETERMEER, 31 Juli. Eierveiling. Kip- eieren f. 3.253.70; eendeieren f. 2.702.9$ per 100 stuk. ï-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3