LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 29 Juli 1936 UIT DE RIJNSTREEK. RADIO De voorstellen van B. en W. werden daar na met alg. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. beroep op den Kroon inzake de opheffing der openbare schooi. De voorz. las de daarop betrekking hebbende stukken voor. Dr. Jonker vroeg of het noodig is, dat B en W zich opnieuw door een rechtskundige laten bijstaan en wat de kosten zullen zijn. De voorz. antwoordde, dat dit aan het beleid van B. enW. moet worden overge laten. Dr. Jonker achtte nader beroep nut teloos. De heer Zandbergen vroeg of zich nieuwe gezichtspunten hebben voorgedaan, welke hooger beroep wettigen. De voorz. zeide dat, wanneer die er zijn, B. en W. ze naar voren zullen brengen. Weth. Kralt achtte het besluit van Ged. Staten zeer eenzijdig. De kosten van beroep zullen niet hoog zijn. Weth. v. d. Vijver sloot zich daarbij aan en acht de bezwaren van Oegstgeest overdreven. Dr. Jonker verklaarde zich tegen het voor stel van B. en W., evenals de heer Zand bergen. De heer van Duin sprak er zijn ver wondering over uit, dat thans weer een opgave van kosten ontbreekt. Hij wees nog eens op de gevaren van den weg naar Kat wijk a. Zee. De uitkomst zal zijn een afwij zende beslissing. De heer van Delft ver klaarde zich voor hooger beroep. Het voorstel van B. en W. werd dan aan genomen met 7 tegen 3 st. (de heeren dr. Jonker. Zandbergen en van Duinl. Eenige begrootingswijzigingen werden z. h. s. goedgekeurd. De heer Zandbergen wees op den huur achterstand bü de gemeente-woningen en wilde strengere maatregelen. De voorz. zeide, dat dit een overbekende zaak is, waar meermalen over gesproken is. De gemeente is thans aangesloten bij den Verhuurdersbond. Weth. v. d. Vijver merkte op. dat alle in dit jaar betaalde huren wor den afgeboekt op de achterstallige bedra gen. Bijbetaling van 50 ct. p. week heeft ge regeld plaats. Weth. Kralt zeide, dat het college geen schuld treft en dat de oude schuld wordt ingehaald. Voorts gaf hij een toelichting over den z.g. huurtoeslag. Er zijn bezwaren aan verbonden, o.a. kan het huurverlaging in den weg staan. Daar door worden niet-stempelaars gedupeerd, terwijl anderen in vaak even benarde om standigheden, zoo niet erger moeten leven. Breedvoerig werd dan gesproken over het standaardloon van f. 15 tot f. 18. Ten slotte stelden B. en W. voor voor de huren van f. 2.50 tot f. 4 f. 1 toeslag te verleenen. De heeren van Duin en Zandbergen be spraken het hier geldende loon en hadden gaarne den toeslag hooger gezien, opdat er ook meer met den nood van vele gezinnen rekening gehouden kan worden. Het voorstel van B. en W. werd daarna met alg. st. aangenomen. Bij de rondvraag vestigde de heer Zand bergen de aandacht op het 3 maal per dag stempelen. Is dat beslist noodzakelijk? Het wordt aangevoeld als een straf. De goeden moeten zoodoende door de kwaden lijden. De voorz. merkte op, dat dit laatste vaak het geval is. De maatregel was noodig met het oog op de seizoendrukte en meerdere controle. Weth. Kralt wees er op, dat op sommige plaatsen 6 maal per dag gestempeld moet worden. Daarna ging de raad in geheime zitting voor reclame's schoolgeld, oninbare posten, enz. Geslaagd uitstapje. Het bestuur der Ger. Oudervereeniging heeft met de van haar uitgaande Knapen- en Jonge Meisjesvereeniging een uitstapje gemaakt naar den Haag en Scheveningen. In den Haag werden bezocht de vergader zalen der le en 2e Kamer en de Gevangen poort, waarna eenigen tijd in den Dieren tuin werd doorgebracht, 's Middags werd de reis voortgezet naar Scheveningen, waar allen zich uitstekend vermaakten. De jongens en meisjes hebben een genot vollen dag gehad! van een paard, bespannen voor een ton- r.eau en bestuurd door S. uit Katwijk aan Zee, die geheel rechts reed. Het paard bekwam verwondingen aan de voor- en achterbeenen, terwijl het rij wiel van de V. geheel vernield werd. De schade werd onderling geregeli' de politie maakte proces-verbaal op. De verkoop van de vlaggetjes ten be hoeve van de uitzending van kinderen naar vacantiekolonies heeft opgebracht f. 90.34'/: Geslaagd te den Haag voor het examen Hoofdakte de heer H. B. van der Lee alhier. Geslaagd uitstapje. Een aantal leerlingen van de hoogste klassen der Ned. Herv. School, Vliet ?TZ. 35, heeft een schoolreisje gemaakt naar Arnhem en omstreken. Eerst werd de nieu we Rijnbrug bezichtigd, waarna een be zoek werd gebracht aan het park Sonsbeek en aan Burger's Dierenpark. Na nog de bekende attractie's van het park Rosen- daal te hebben bezichtigd, werd in blijde stemming de terugreis aanvaard. Dat de kinderen dezen dag volop genoten hebben, behoeft verder geen betoog! SASSENHEIM. Geslaagd te Den Haag voor 't examen Nijverheidsonderwijs akte No. 3 (bouwkun dige) de heer P. Meyer alhier. VOORSCHOTEN. Dc jaarlijksche Paardenmarkt. Op de paardenmarkt werden gisteren 323 paarden en 28 veulens aangevoerd. De aan voer was iets grooter dan het vorige jaar, terwijl ook het bezoek, vooral in den na middag, eerder iets drukker was. De regen deed in de morgenuren veel afbreuk aan den. handel. Wij vernamen van bezoekers, dat de handel traag was met iets oploo- pende prijzen. Er deden zich gelukkig geen ernstige in cidenten voor en 't bleef bij een enkele kleine vechtpartij. Reeds vroeg in den morgen stak een handelaar met een mes tusschen zijn vin gers van de linkerhand, waarvoor hulp werd Ingeroepen. Hij is vervolgens bij dr. M. v. d. Stoel verder behandeld. Aanrijdingen. Gistermiddag omstreeks 12 uur reed mej. J. v. B, uit Den Haag per rijwiel op den Leidscheweg toen zij, bij het passeeren van de tramrails, slipte en viel, terwijl op het zelfde oogenblik een Roode Kruis-auto, bestuurd door A. B. genaamd K. uit Sche veningen, naderde. Zij werd aangereden en kreeg een diepe wonde aan het achter hoofd. Nadat zij verbonden was bij dr. A. Fruytier, is zij door den bestuurder van de Roode Kruis- auto naar haar woning ver voerd. De politie maakte proces-verbaal op en onderzocht de schuldvraag. In de Schoolstraat reed een wielrijder. De V. uit Stompwijk, inplaats van rechts, in het midden van de straat, terwijl hij niet uitkeek naar het verkeer uit tegen overgestelde zijde. Hierdoor reed hij tusschen de beenen VEUR-LEIDSCHENDAM. De Onderlinge Ver. voor Ziekenhuls- verpleging schreef over Juni 105 nieuwe leden in, waardoor het aantal gestegen is tot 9420. Hedenochtend omstreeks 9 uur had aan den Veenweg een aanrijding plaats tusschen een ledige auto, bestuurd door P. uit Stompwijk en een met melkbussen geladen auto, bestuurd door M. uit Noot dorp. Het ongeval ontstond doordat P. niet genoeg naar rechts uitweek. Van de ledige auto werden de zijhekken grootendeels vernield. De rijkspolitie maakte proces verbaal op. Een ca. 8-jarig meisje, afkomstig uit Den Haag, geraakte aan den Oostvliet te water. De bouwarbeider A. B., uit de Smitslaan. die aan den overkant zat te visschen, sprong gekleed te water en zwom de geheele Vliet over. Juist toen hij het kind had bereikt, werd deze door omstan ders op het droge getrokken. Het meisje is bij den landbouwer B. van droge kleeren voorzien. WARMOND. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. v. d. Geest van Alke made A. J. v. d. Geest van Alkemade Th. v. d. Oudenaller van Waspik M. van Duyvenboden van Noordwijk M. J. van Werkhoven van Oegstgeest L. J. Vlugt van Alkemade A. C. Berbee van Voor hout H. van Dijk van Leiden J. M. Bijleveld van Oegstgeest. Vertrokken: A. J. van Kampen naar Heemstede J. A. Roest naar Noordwij- kerhout L. J. Beugelsdijk naar Voorhout J. C. Beugelsdijk naar Voorhout A. J. Kroon naar Leiden H. P. v. d. Voort naar Boskoop J. W. Henfling naar Bloe- mendaal J. H. Meyer naar Noordwijker- hout J. M. van Schie naar Utrecht M. Oorver naar Leiden. Raadsagcnda. De Raad komt morgenavond te zeven uur nam. in openbare vergadering bijeen. 1. Installatie van het benoemde raadslid dc heer C. van Schie. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Benoeming lid der Waterleiding commissie, vacature de heer G. Onderwa ter. 4. Verzoek tot verlaging der legesgel- den voor kampeervergunningen. 5. Rege ling jaarwedden van den burgemeester, de wethouders, den secretaris en den ontvan ger. 6. Herstel van 't wettelijk tarief, voor komende in de wet op de Personeele Be lasting van 1896. 7. Beroep krachtens de bouwverordening der heeren C. Brandse, H. G. Koppers en H. Heykoop. 8. Vaststel ling verordening tot heffing van belasting op tooneelvertooningen en andere verma kelijkheden. 9. Vaststelling verordening op het beheer van het waterleidingbedrijf. 10. Vaststelling verordening tot heffing van haven-, kade- of opslaggeld. 11. Wijziging der verordening op de keuring van vee en vleesch. 12. Eervol ontslag aan mej. A. van Noort als gemeente-werkvrouw. 13. Over name grond langs den Heerenweg voor verbreeding daarvan. 14. Vaststelling ver goeding voor de bijzondere scholen voor het jaar 1933, zoomede vaststelling der drie- jaarlijksche vergoeding over de jaren 1931 tot en met 1933. 15. Vergoeding tijdelijken veldwachter E. C. Hulsebosch. 16. Verzoek van het R.-K. Schoolbestuur om uitkeering van 80 "/o der destijds geschatte waarde van schoolgebouwen en terreinen. 17. Aan bieding gemeente-rekening over 1935, zoo mede die van het waterleidingbedrijf. 18. Benoeming havenmeester tot 1 Januari 1937. 19. Comptabiliteit. 20. Wat verder ter tafel zal worden gebracht en rondvraag. Tot kweekelinge met akte aan de School met den Bijbel alhier is benoemd mej. J. A. Zandbergen uit Oegstgeest. ALPHEN. Aanrijdingen. In den Hoorn nabij den landbouwer v. d. A. kwam een tweetal personenauto's met elkaar in botsing waarbij de wagen, be stuurd door A. D. R. uit Rotterdam, zoo danig werd beschadigd dat deze moest worden weggesleept. De aanrijding werd veroorzaakt, doordat de wagen v. R. werd aangereden door een tegenligger, bestuurd door D. F, uit Wassenaar die met groote snelheid reed. Voorts kwam in dezelfde omgeving een personenauto van B. in bot sing met een hek voor het huis van den heer v. L„ dat belangrijk werd beschadigd. Afscheid van den heer Maaskant. Hoewel het pfficieele afscheid van den heer A. Maaskant als hoofd der Mulo- school met den Bijbel alhier eerst in Sep tember a.s. zal plaats hebben, gelijktijdig met de installatie van het nieuwe hoofd, heeft de heer Maaskant in een daartoe gehouden bijeenkomst in de gymnastiek zaal der school van de leerlingen der school, reeds afscheid genomen. Den heer Maaskant en zijn eohtgenoote werden namens de leerlingen versohillende stoffelijke blijken van herinnering en waar deering aangeboden. Bij het openen van een flesch azijn- essence had mevr. v. D. aan de Hooft- straat het ongeluk, een groot gedeelte van den inhoud der flesch in het gelaat te krij gen waardoor zij tal van verwondingen bekwam, zoodat onmiddellijk heelkundige hulp van dr. P. moest worden ingeroepen. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. ZEVENHOVEN Geen turfgraverij in werkverschaffing. De turfgraverij In werkverschaffing zal niet door de gemeente ter hand worden genomen, daar door den verkoop van turf oneerlijke concurrentie met de vrije markt ontstaat. De Gemeentetoren. In Aug. a.s. zal de gemeente-opzichter plannen en begrooting voor den bouw van een gemeentetoren indienen. Loop der bevolking. Vertrokken: naar Amsterdam C. L. Bos. ZOETERWOUDE. Wilhelminavereeniging. Door een comité, gevormd uit alle plaat selijke organisaties is alhier definitief een Wilhelmina-Vereeniging opgericht met het doel, jaarlijks feestelijk den verjaardag van onze geliefde vorstin te vieren. Het bestuur werd samengesteld uit de navolgende per sonen: A. van Remmen, voorz., C. Pieterse, 2e voorz., P. Sep, secretaris, H. Broerman, 2e secretaris en H. van Wilsum, penningm. Als datum van het feest werd vastgesteld Donderdag 3 September a.s. Het program ma bevat voorloopig voormiddag défilé door de schoolkinderen met deputaties van alle plaatselijke organisaties vervolgens kin- derspelen der schoolgaande jeugd van de beide bijzondere- en de openbare school be nevens volksfeesten voor alle overige. Om de tractatie voor de 450 schoolkinderen te bekostigen, is door B. en W. vergunning verleend een collecte te houden langs de huizen dezer gemeente. Deze week zal dan ook door leden van het Comité een collecte gehouden worden om gelden in te zamelen voor dit doel. Geboren: Wilhelmus Cornells, z v W G Vermeulen en M. J. v. Vliet. Ondertrouwd: Th. Cornelissen en J. A. Nieuwerf. Getrouwd: M. Erkelens, 26 j. en M H. Oosterwijk 24 j.; A. de Jong 27 j. en G. Uit hol 23 j.; P. J. H. Verkade 24 j. en J de Koning 19 j. GEMEENTERAAD. Aansluiting aan de waterleiding f. 1500 voor het „Arboretum" Verkecrs- bepalingen. De raad vergaderde. Ingekomen was een schrijven van de heeren B. Lünnemann, Th. Vergeer, M. van Eijk en J. Mesman allen bewoners van Den Ham. houdende verzoek de aansluiting der door hen be woonde perceelen aan het buizennet van de waterleiding en de gasfabriek mogelijk te maken. B. en W. meenen voorshands dat het geringe aantal aansluitingen de groote kosten van aanleg van 1» hoofdleiding naar hun Derceelen niet rechtvaardigt. Verschillende raadsleden, kwamen daar- tezen in verzet, zij waren van oordeel, dat dezen bewoners, althans de aansluiting aan het buizennet der waterleiding niet langer onthouden mocht worden De wethouder der bedrijven de heer J. van Gelderen alsmede de voorzitter, zeiden er alles voor te gevoelen dat ook deze be woner aan de waterleiding zullen worden aangesloten, doch de hooge kosten voor slechts 4 nerceelen, had hun weerhouden, een e.v. doortrekking der buizen voor te stellen. Het voorstel van B. en W. werd verwor pen. Besloten is dat genoemde Derceelen aan de waterleiding zullen worden aan gesloten. terwijl voorts aan B. en W. zal worden overgelaten of zil tegelijkertijd ook de gasleiding zullen laten doortrekken. Ingekomen was een schrijven van de woningbouwverenigingen, waarvan de le den en bewoners verzoeken huurverlaging mogelijk te maken B. en W. stellen voor de stukken in hun handen te stellen om orae-advies. terwijl zij daaraan toevoegen, dat door hen maat regelen van administratieven aard ten dienste van een onderzoek naar de moge lijkheid om wederom te komen tot een verlaging der huurprijzen van de woningen bereids zijn genomen. Conform besloten. Van Ged. Staten was een schrijven ont vangen. betreffende de iaarweddenregeling van B. en W.. Secretaris en Ontvanger, waarin de raad gevraagd wordt zijn oordeel uit te spreken over de vaststelling van nieuwe normen welke een vermindering van bedoelde salarissen beteekent van on geveer 2°/o. Na breedvoerige discussie werd besloten aan Ged. Staten te verzoeken het salaris van de wethouders ongewijzigd te laten. Gunstig werd beschikt op een schrijven van dit bestuur der Chr H.B.S. te Alphen, houdende verzoek om toekenning van een biidrace in het exploitatie tekort over 1935 van f. 278.80. Binnengekomen was een schrijven van de ver. voor onpersoonlijke reclame (Vifor) inzake bijdrage in de kosten van aanleg van een „Arboretum". Genoemde vereeni- ging stelt een bedrag van f. 1500 beschik baar ten behoeve van het aan te leggen plantsoen, onder bepaling, dat 't plantsoen den naam zal dragen van „Viforpark". B. en W. stellen voor deze bijdrage onder dank te aanvaarden, waarmede de raad zich in meerderheid, 8 voor en 5 te gen, kbn vereenigen. Van den heer G. W. van Toombergen, pachter van het gebouw „Flora" was een bezwaarschrift binnengekomen tegen den aanslag in het vergunningsrecht 1936-1937 Aan de hand van een breedvoerig prae- advies stelden B. en W. voor daarop afwij zend te beschikken, waarmede de raad ac- coord ging. Aan den heer P. de Wit, boom- kweeker te Boskoop werd voor den tijd van twee jaar verhuurd het kweekerij- land aan den Zijdeweg met daarbij be- hoorende loods voor de som van f. 161.40 per jaar. Besloten werd bij de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V., bijkantoor Boskoop f. 50.000 der kasmiddelen voor den tijd van één jaar in deposito te geven tegen een jaarrente van 3®/». Nader voorstel van B. en W. inzake het verkeer over het niet ver hoogde deel van de Dorpstraat W.Z., Kerk straat en door den tunnel. Het is ons ge bleken aldus B. en W.. uit de practijk van de laatste maanden dat er geen bezwaar behoeft te worden gemaakt tegen toela ting van het z.g. „kleine verkeer" over het bovenbedoelde gedeelte van de bene den Dorpstraat W.Z Gesloten verklaring behoeft slechts te gelden voor alle motor rijtuigen en aangespannen waglens. In aansluiting daarop zal ook de tunnel en het te betegelen deel van de Kerkstraat gesloten verklaard dienen te worden even eens in beide richtingen voor auto's en aangespannen rij- en voertuigen. De raad kon zich hiermee vereenigen, zoodat con form werd besloten. Aan den heer J. van Duren aannemer te Hardinxveld werd ondershands opgedragen het aanbrengen van een spuileidlng van de Gouwe naar de Nieuwstraat voor f. 1280 In geheime vergadering werden door B. en W. mededeelingen gedaan inzake de stappen welke door hen gedaan zijn ter zake van den noodtoestand in de boom- kweekerij; omtrent den Zijdewegverbree- aing en dc e.v. stichting van een vaste tentoonstellingshal. De leden van de afd. Boskoop der Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde maakte een excursie naar Nijmegen waar zij ontvangen werden door de pl. afdee- ling aldaar. Na een vergadering van de Mij. werden enkele tuinen en plantsoenen bezichtigd. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. J. van Kuilenburg, 25 j. en L. van Diggele, 22 j.; J. Bervoets 28 j. en H. van den Hoorn, 27 j.; H. P. Klerks, 32 j. en M. M. M. Gordijn, 33 j.; C. M. van Staveren, 27 j. en M. Slappen- del, 24 J. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus, z. v. J. Olijerhoek en A. A. Waasdorp Klaas Pieter, z. v. K. P. Bosman en J. H. Vervarck Bartha, d. v B. Dijkman en B. de Bruin. Ondertrouwd: Johan de Graaf jm. 29 j. en Alida van Bekkum jd. 24 j. De heer J. Hollestelle, volontair ter gemeente-secretarie alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Engelsehe handelscorrespondentie. TER AAR. De burgemeester, de heer P. Wap. die eenigen tijd ziek is geweest, is thans met ziekteverlof De wethouder J. de Graaf treedt op als loco-burgemeester. Door de politie alhier zi1n aangehou den de twee zwervers L. O. en J. v. R„ als verdacht van verschillende diefstallen. Zij hebben ook bekend in deze gemeente on langs zich schuldig te hebben gemaakt aan melken van in het weiland loopend vee van den veehouder B. Belde personen zijn voor den hulp-officier van iustitie geleid en zullen naar Den Haag overgebracht worden. Door de politie zijn 7 zwervers aan gehouden w.o. twee vrouwen, verdacht van berooving van een hunner collega's, een zekere J. B. B„ uit Bodegraven. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. v. J. C Kempers en Th. M. v. d. Loo; Gerardus Johannes, z. van G. Pieterse en A. C. Kasteleyn; Helena Josepha Francisca, d. van G. Versluis en W. Voorn. Overleden: C. P. Slootweg, 35 jaar; Jac. Mulder, 81 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Z. Verboom v. Amsterdam; A. Venneman v. Onder-Amstel; A. Verdel van Papekop. Vertrokken: E. Klop n. Amsterdam; A. Kalshoven en H. Kalshoven n. Hazers- woude; S. de Man n. Vinkeveen, A. Koetsier n. Noordwijkerhout; G. A. v. d. Ploeg n. Woubrugge. WADDINXVEEN. Raadsagenda. De Raad komt morgen des n.m. te zeven uur in openbare vergadering bijeen. 1. Verslag van de vergadering van 25 Juni 1936. 2. Mededeelingen, ingekomen stukken enz. om daarop zoo noodig te be sluiten. 3. Aanbieding der gemeentereke ning en de rekeningen der gemeentebe drijven over 1935. 4. Officieele vaststelling van het tijdstip waarop de vaststelling c.q. herziening van een uitbreidingsplan voor deze gemeente wordt voorbereid. 5. Ver hooging van de afschrijving op de eigen dommen van het gasbedrijf. 6. Regeling van den lichtstroomprijs bij een gegaran deerde afname van 1000 K.W.U. per jaar. 7. Herziening van de jaarwedderegeling voor den burgemeester, de wethouders, de secretarissen en de ontvangers in Zuid- Holland. 8. Credietverleenlng voor den bouw van een kluis in het raadhuis. 9. Voorstel tot aankoop van het perceel He- negouwerweg No. 40 10. Begrootingswijzi- ging. 11. Ontheffing van schoolgeld wegens ziekte, vertrek enz. 12, Reclames inzake de hondenbelasting. 13. Bezwaarschriften te gen aanslagen in het vergunningsrecht. Voor het examen Duitsche handels correspondentie slaagde onze plaatsgenoote mej. Miep Krabbendam, opgeleid door den heer Zuidema, alhier. Door de Middenstandsver. is besloten weer een Mica-week te houden. De heeren Ten Dam. De Wilde, Nooteboom, J. van Nieben en Meiderwijk zullen deze voorberei den. Geslaagd te Rotterdam voor het Mulo-examen onze plaatsgenoot Frans Olie. Met ingang van a.s. week zijn op het postkantoor verkrijgbaar de rijwielbelas- tingmerken voor het belastingjaar 1936— 1937. VOOR DONDERDAG 30 JULI. Hilversum I, 1875 M. AVRO.-Uitzen ding 8.00: Gram.pl. 9.00: Ensemble Lismonde 10.00: Morgenwijding. Gram- platen 10.30: Ensemble Lismonde 11.00: Gram.pl. 12.00: De Violiers en Gram.pl. 2.00: Orgelconcert en zang 2.45: Gram.pl. 3.15: AVRO.-Aeolian-or- kest 4.00: Voor zieken en ouden-van- dagen 4.30: Gram.pl. 4.45: Voor groo te kinderen 5.30: De Octophonikers 6.30: Sportpraatje 7.00: Gram.pl. 7.20- Radio-tooneel met muziek 8.00: Berich ten ANP. Mededeelingen 8.10: Het Om roeporkest en solist 8.45: Chansons - 9.15Radiotooneel 9.45: Chansons 10.15: Omroeporkest 11.00: Berichten ANP. 11.1012.00: Dansmuziek. Hilversum II, 301 M. 8.009.15: KRO 10.00: NCRV. 11.00: KRO. 2 00: NCRV. 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. - 10.15: Morgendienst 10.45: Gram.pl. 11.3012.00: Godsd. 12.15: Gram.pl. en KRO.-orkest 2.00: Gram.pl. 3.15— 3.45: Vrouwenhalfuur 4.00: Bijbellezing 5.00: Jeugdcursus 5.30: Het Stichtsch Salon-orkest 7.00: Berichten 7.15: Journ. weekoverzicht 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP. 8.15: Orgelspel 9.00: Wandeling door Leiden 9.30: Dub- belmannenkwartet. (Om 9.50 Berichten ANP.) 10.30—11.30: Gram.pl. Na afloop: Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.25: Orgelspel "11.50: Gram.pl. 12,20: Trocadero-Cine- ma-orkest 1.05: Gram.pl. 1.35: a. Campoll's orkest 2.20: Het Imperial Ho tel orkest 3.20: Het Forum-Theater orkest 4.10: Causerie over Skandinavie 4.30: Gram.pl. 5.05: Het Harp-Trio - 5.35: Dansmuziek 6.20: Berichten 6.50: Het BBC-Midland-orkest 7.35: Fred Hartley's kwintet en solist 8.20: Causerie over oude monumenten 8.35: Piano-reci tal 9.00: Sydney Baynes' orkest 9.50: Berichten 10.20: Kerkdienst10.40: Het BBC.-orkest en solist 11.3512.20: Dans muziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 11.20 en 12.35: Orkestconcert 2.50: Gram.pl. 5.20: Radio-tooneel 7.2(1 Gram.pl. 8.20: Zang en plano 9.05: Concert m. m. v. solisten, koor en orkest - 11.0512.35: Dansmuziek en populair con cert. Keulen, 456 M. 6.20: Populaire muziek 8.20: G. Hoffmann's orkest 9.20: Trio- concert en soliste 10.20: Orkestconcert 12.20: Populair concert en dansmuziek - 2.20: Gram.pl. 3.20: Kamermuziek 4.20: R. Gaden's orkest en solisten 6.20: O. Dobrindt's orkest 8.301.15: Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroeporkest 1.30: Salon-orkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20: Piano-recital 6.50 en 7.20: Gram.pL 8.20: Omroeporkest en radio-tooneel 10.30—11.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salon-orkest 1.30: Omroeporkest 1.502.20 en 5.20: Gram.- platen 6.35: Zang 7.05 en 7.35: Gram. pl 8.20: dito 8.35: Radio-tooneel - 9.20: Symphonieconcert 11.0011.20: Gram.pl. Deutschlandsender. 1571 8.30: Geva rieerd concert 10.20: Berichten 10.35: Olympisch nieuws 10.501.15: Populair concert en Dansmuziek. GEM, RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 30 Juli. le programma: lederen dag. van 8—21 uur: AVRO VARA. enz. 2e programma: lederen dag, van 824 uur: KRO NCRV enz. 3c Programma: 8,00: Keulen plm. 11,20: Parijs R. 13,05: Brussel (VI.) 14,20: Keulen 21,05: Parijs Radio. 4e Programma: 8.00 Brussel - 9.20: Parijs Radio 10.35 London R. - 11.25 Droitwich - 15,20: London Reg. 17,35: Droitwich - 18,20: Diversen 18,50: Droitwich 19,30: Sportpraatje J. G. A. Janssen (jour nalist) 20,00: Droitwich 20,20: Lon don Reg. 20,35: Droitwich 22,40: Wee- nen of diversen 23,00: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. ZOETERMEER. Gevaarlijke val. Een wielrenner kwam op den Voorweg zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Dr. S. die inmiddels gewaar schuwd was. constateerde hersenschudding en aohtte overbrenging naar het zieken huis St. Anthoniushove te Voorburg nood zakelijk. Bij een bewoner in het Roggeveen werd uit een schuur een rijwiel ontvreemd. Het slot van de schuur was opgebroken. De politie stelt een onderzoek in. Onze plaatsgenoot H. Nieuwenhuii- sen slaagde te Den Haag voor het Mulo diploma A. De collecte langs de huizen, ten be hoeve der Herv. Diaconie heeft f. 272.05 opgebracht. o ZWAMMERDAM. Konijnen door honden doodgebeten. De zoon van den landbouwer v. D. alhier, vond een elftal van zijn beste konijnen die in den boomgaard los liepen, doodgebeten en verscheurd. Bij een ingesteld onderzoek, met hulp der politie, bleek, dat een tweetal honden van den landbouwer J. R- schuldigen waren van dez» moordpartij Nog met bloed bevlekt werden ze aange troffen. De schade werd door den eig®naw der honden vergoed. Tevens werd een de bloeddorstige dieren met den dood gestrau- De heer H. C. v. Oosterom alhier, is k Utrecht geslaagd voor het Mercuriuf- examen Boekhouden. Hij ontving zijn w* leiding van den heer A. v. Driel, ow~ Hoofd der O.L. School alhier, thans Alphen a. d. Rijn. De leerlingen van de laagste der O.L. School alhier, hebben in 33hf bussen een reisje gemaakt naar Door den regen in de morgen-uren aanvankelijk reeds van het plan afgeo doch toen met den middag de lucht w klaarde, besloot men toch te gaan. De kw deren hebben daar kersen gegeten en z naar hartelust in een speeltuin vermaas

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8