tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 28 Juli 1936 LAND- EN TUINBOUW. Om den Davisbeker. Steun aan kleine boeren bedrijven. UIT DE RIJNSTREEK. FINANCIEN. THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES OM DEN HAVENBRUGBEKER. Morgenavond om 8 uur wordt dc wed strijd De z'j' 1S.Z.C. I (Schiedam) voor de tweede maal in dit seizoen gespeeld in de zweminrichting De Zijl alhier. Zooals bekend gaat de door den heer Van Egmond aan de Haven uitgeloofde beker bij een overwinning van onze stad- genooten in hun definitief bezit over, daar de wisselprijs dan vijfmaal in totaal en driemaal achtereen zou zijn gewonnen Op 25 Juni 1.1. eindigde deze wedstrijd tegen de Schiedammers, die inmiddels het kampioenschap van hun afdeeling hebben behaald, in een gelijk spel 1—1. Indien het resultaat thans wederom ge lijk spel mocht worden, zal de wedstrijd, na een rust van vijf minuten, tweemaal drie minuten worden verlengd; mocht de stand dan nog gelijk zijn, zal worden doorgespeeld totdat een van beide partijen de leiding neemt. Beide partijen komen volledig uit, terwijl de heer De Kok uit Den Haag als scheids- «ehter zal optreden. HET IJ I—L. Z. C. I 6—1. Gisteravond werd voor de competitie van dra K.N.Z.B. afdeeling la de wedstrijd IJ I-L.Z.C. 1 gespeeld in 't Sportfondsenbad it Amsterdam. L.Z.C. komt uit in de opstelling: Doel: j. J. de la Court; achter: H. v. d. Reyden, N. F. v. Ingen Schenau, Th. v. Helvert; voor: H. Walenkamp. C. Walenkamp, F. Tegelaar. Het IJ: Doel: Veenstra; achter: T. Ha zenberg. K. Kohier, D. Hazenberg; voor: H. Mayer, S. Moolenaar, B. Harts. .Vadat de partij eerst geheel gelijk op gaat, schiet Moolenaar hard tegen den paal. De bal komt dan terecht bij H. Wa lenkamp, die onhoudbaar voor Veenstra doelpunt. De partijen zijn even sterk. Plotseling een mooie rush van Moolenaar, welke hij besluit met 'n fraai doelpunt. Met dezen stand wordt gedraald (1—1). Ha de rust tapt Het IJ uit een heel ander vaatJe. Hun gevaarlijk opzwemmen sticht Terwarring bij de L.Z.C.. waarbij de Am- jterdammers den stand ten slotte opvoe ren tot 61. De wedstrijd stond onder goede leiding van den heer Wesselo. A.s. Donderdag wordt in Poelmeer ge- ipeeld de wedstrijd L.Z.C. IIJ I terwijl roorafgaat L.Z.C. IIH.V.G.B. II. o LAWN-TENNIS. AUSTRALIË WINT HET DUBBELSPEL IN DEN CHALLENGEROUND. ENGELAND LEIDT THANS MET 2—1. Gisteren werd op het centrecourt te Wimbledon de wedstrijd tusschen Engeland en Australië in den challengeround om den Davisbeker voortgezet met het dubbclsspel. De weersomstandigheden waren thans vrij vat beter dan Zaterdag. Het Australische dubbel Crawford en Quist speelde in top vorm en de Engelsche Wimbledon-winnaars ughes en Tucke moesten zich dan ook na een fraaien en uiterst spannenden wed- itrijd gewonnen geven. Reeds ln den eersten set ontplooiden de Australiërs een brillant spel. Hun combi neeren klopte prachtig en zij dwongen de Britsche spelers tot een base-line duel, vaarln zij de meerderen waren. Hun imashes waren buitengewoon hard en zui ver en zeer moeilijk te retourneeren. terwijl hun lobs den Engelschen vaak volkomen verrasten en talrijke punten opleverden. De Wimbledon-winnaars waren als aan de base-line vastgenageld en de Australi sche spelers konden na prachtig spel den eersten set met 64 winnen. In den tweeden set echter lukte het bij de Engelschen ineens veel beter. Hun sa menspel, dat in den eersten set volkomen zoek was, voerden zij thans tot in de per fectie door en zooals zij thans speelden, toonden zij hun besten vorm uit het Wim- bledon-tournooi. Tuckey was aan het net riet te passeeren. Met keiharde drives «ngs de lijnen bracht hij de Australiërs tot wanhoop en mede door het tactisch spel van Hughes wonnen zij dezen set vrij ge makkelijk met 62, zoodat de stand thans 1-1 was. Toen evenwel kwam Quist los. Zijn phe- romenaal netspel dwong de Engelschen deeds weer in de verdediging. De gasthee- 'en maakten ln dezen set nogal eens blun ders. die dan dadelijk werden afgestraft. Toch boden de Engelschen hardnekkig Heerstand; zij wisselden prachtig spel af met minder goede momenten en de Austra liërs hadden het dan ook niet gemakkelijk. Doch zoowel Quist als Crawford, die thans ?ver zijn inzinking, die hij in zijn partij «gen Austin toonde, heen schijnt te zijn, apeelden 'n technisch en tactisch zoo mooie Partij, dat de Engelschen tenslotte moesten fzpituleeren. Met 75 werden de Austra liërs winnaars van dezen set. In den laatsten set liepen de Engelschen hard van stapel. Tot 30 kwamen zij voor door schitterend aanvalsspel. Er werd in een hoog tempo gespeeld en de Engelschen voerden den stand op tot 41. Toen ech- «r maakte Tuckey eenige blunders, die hem eenigszins schehen te ontmoedigen en het Australische dubbel maakte hiervan gebruik, om tot 55 op te halen. Thans "Wrde Australië en hoewel de Engel- ™en alles in het werk stelden om opnieuw lis1) voorsProng te nemen, gaven de Austra- een prachtig spel ten beste, dat hierin niet slaagden. Met wisselende S?hsen ging het nu tot 8—8, waarna 2e'. opnieuw een fout maakte en wei n ie 'hans een voorsprong kreeg. Zoo- set!. als Crawford legden er nog een 2ii i? op en 'n grootschen stijl haalden kW? de volgende game. Volkomen ver enh 10nnen zij met 6—4. 2—6. 7—5, 10—8 «tand i dus een Punt van den achter~ tenU/c stand 21 voor Engeland is, moe- de enkelspelen, die heden tusschen EEN AFZONDERLIJKE DIENST DOOR DEN MINISTER INGESTELD. AARLANDERVEEN. Dc Geref. Kerk droeg voor het V.U.- Plan 1937 af de som van f. 9.10. COMMISSIE VAN ADVIES. De minister van Landbouw en Visscherij heeft tot voorlichting van het kleine boe renbedrijf en ter uitvoering van de maat regelen met betrekking tot den bijzonde ren bedrijfssteun ingesteld een dienst voor de kleine boerenbedrijven. Voorts is bepaald dat met betrekking tot aangelegenheden van den dienst de minister terzijde wordt gestaan door een commissie van advies, waarvan de Direc teur-Generaal van den Landbouw ambts halve lid en voorzitter is en de overige leden worden benoemd en ontslagen door den minister. Deze dienst vormt een onderdeel van de Directie van den Landbouw. Als directeur ral optreden de inspecteur van den land bouw, chef der tweede afdeeling b der di rectie van den landbouw. De bedrijfsconsulenten voor den land bouw zijn onder leiding van den directeur belast met de aangelegenheden van den dienst in hun ambtsgebied. Wat betreft de bijzondere bedrijfssteun is bepaald, dat deze wordt verleend aan door den minister erkende houders van boerenbedrijven, welke een oppervlakte van 5 H A of minder beslaan en als zoo danig erkend zijn. Voor erkenning komen in aanmerking "ij, die hun bestaan hoofdzakelijk vinden in uitoefening van het beroap van zelf standig landbouwer. De toekenning en uitbetaling van het bedrag van dezen steun geschiedt naar de door den minister vastgestelde grondslagen De Directeur verstrekt aan iederen erken den houder van een klein boerenbedrijf een bedrljfskaart, welke een beknopte be schrijving van het \jedrijf bevat. Benoemd zijn tot leden van de commis sie van advies: D. W. ten Bokkel te Barlo: K. Brok, lid van Ged. Staten der provincie Drenthe, te Assen: Dr. ir. W. Droessen, lid van de Tweede Kamer, te Roermond; P. J. van Haaren, secretaris van den Noord-Bra- hantschen Chr. Boerenbond te Tilburg; ir. Tj. P. Hulsman, secr. Holl. Mij. van Land bouw. te 's-Gravenhage; ir. F. P. Mesu, dir. Cultuurtechnischen Dienst te Utrcht; ir. Ja Nysingh, rentmeester der domeinen te Zwolle: R. Siebenga te Marum; mej. G. Smit. inspectricc van het Nijverheidson derwijs te 's-Gravenhage; ir. C. G. P. Ste vens. dir van den dienst voor de kleine boerenbedrijven te 's-Gravenhage. die te vens wordt benoemd ais secretaris der commissie van advies; ir. J. Wind. direc teur van de Chr. Landbouwwinterschooi te Ambt-Hardenberg. Quist c den n en Crawford en Perry wor- to.JttWden. den doorslag geven. Indien voor V3j Austin verliest, heeft Engeland beker erde maal achtereen den Davis- het J>?wonnen. In het andere geval zal Eneew tuss°hen ..master Jack" en den sine Wimbledonkampioen de besiis- evenau P brengen. zoodat Wimbledon, liin Sferen, wel weer uitverkocht zal STAND DER GROENTE- EN FRUITTEELTGEWASSEN. ALGEMEEN OVERZICHT OP 25 JULI. In de eerste dagen der maand Juli was de temperatuur eenige graden boven nor maal. om na 9 Juli weder te dalen. De neerslag od het einde van Juni was be neden normaal, vooral in het Noorden des lands. De eerste weken van Juli kenmerk ten zich echter door regen- en onweere buien. zoodat gedurende het ttidvak 1—23 Juli de neerslag 105110 m.m. heeft be dragen terwtil het normale bedrag voor de geheele maand Juli 71 m.m. bedraagt. Het aantal uren zonneschijn was dan ook min der dan normaal het geval is. Omstreeks 15 Juli traden stormen op, welke aan de vollegrondsgroenteteelt. maar nog meer aan de fruitteelt, ernstige schade toebrachten De oogstvooruitzichten. inzonderheid van annelen cn peren, welke reeds zeer matig waren, ziin daardoor nog verminderd. Bo vendien brachten olaatselijke hagelbuien aan blad en vrucht schade toe en dienten gevolge ziin de vooruitzichten voor de fruitteelt slecht geworden. Naast de weersomstandigheden had ook het oDtreden van ziekten met name bil de koolsoorten: drarvhartieheid (veroorzaakt door de koolgalmuglarve) cn bii de appelen en Deren: schurft, een ongunstigen invloed. Groenteteeltgewassen. Andiivie staat er goed voor, met uitzondering voor de om geving van Hoogezand. Sappemeer en Gro ningen. waar de stand van het gewas matig is. Sla vertoont een matigen stand Venen de omgeving van Delft en Zuidhollandsche eilanden, welke goed is. Bloemkool heeft een matig gewas ont wikkeld dat er in de omgeving van Hooge- zand-Sappemeer beter voor staat. Roode. witte en savoyekool. De vooruit zichten ziin achteruitgegaan. Algemeen komt. evenals bl1 de bloemkool, het ver schijnsel van draaihartigheld voor. in ver band waarmede de stand in de voornaam ste gebieder, waar kool geteeld wordt, matig is. Peen. De stand is eoed. doch op de Zuid hollandsche eilanden en plaatselijk in Utrecht, matig. Pronkboonen De stand is goed: in Ken- nemerland matig. Sniiboonen. stok- en stamprlncesseboo- nen hebben een matie gewas ontwikkeld op de Zuidhollandsche eilanden, de Venen. Kennemerland en Limburg. Elders is de stand goed. Snekboonen welke in Limburg en Zuid- holland geteelt worden, vertoonen een matigen tot goeden stand Augurken Met uitzondering voor het Noorden en Oosten des lands, is het gewas, vergeleken met den toestand van 25 Juni, achteruitgegaan De vooruitzichten ztln in verband met de weersomstandigheden matig geworden. Komkommers en meloenen vntwikkclden een -oed gewas In Delfland is de stand I der komkommers matig, ten gevolge van het ontreden van Fusarium. '-aardoor de onvr--i-=t ernstig geschaad wordt. Ook oefent het koude weer een onaunstigen in- j vloed uit od het aantal te oogsten vruchten. Tomaten staan er goed voor; op de Zuid- I ALPHEN. Aanrijdingen. Het was gisteren in onze gemeente wèl een dag van verkeersongelukken. Reeds vroeg in den morgen werd de assistentie der politie ingeroepen voor een tweetal aanrijdingen in de Pr. Hendrikstraat. Nabij het kantoor van de fa. J. bleek de wlelrij-, der N C. te zijn aangereden door een ach teruit rijdende vracht-auto, bestuurd door J. v. G.. die den wielrijder blijkbaar niet had gezien. C. werd binnengebracht bij de familie R. waar dokter v. W. de eerste hulp verleende. De wielrijder, die klaagde over pijn in zijn rug. bleek bovendien een hoofd wond te hebben bekomen. Kort daarop werd in dezelfde omgeving een bestelauto uit Den Haag aangereden door een vracht auto van Z. Laatstgenoemde auto moest plots voor een tegenligger stoppen, wat door den bestuurder der bestelauto niet tijdig was gezien. De bestelauto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. In de Hooftstraat werd het 12-j. meisje C. S. aangereden door een vrachtauto van de fa. J. uit Gouda. De wielrljdstor kwam er goed af. doch haar liets bleek vrijwel vernield. De vierde aanrijding speelde zich af aan den hoek van Het Goudscherijpad- Rljksstraatweg. Hier kwam een van ge noemd pad komende bestelauto in botsing met een vrachtauto, doordat de bestuur der der vrachtauto geen voorrang verleen de. Ook bij dit ongeval werden beide wa gens beschadigd cn moest de vrachtauto v/orden weggesleept. Ernstige persoonlilke ongevallen kwamen gelukkig niet voor. Tot leerares aan de Chr. H.B.S. met 5-j. cursus alhier, om onderwijs te geven ir. het Fransch is benoemd mej. dra. C. A Ubbens te Groningen. secretarie en van rechten wegens verrich tingen van de ambtenaren van den Bur gerlijken Stand. 4. Vaststelling verorde ning op de heffing van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opga ven uit het bvolkingsregister der gemeente. 5. Wijziging gemeente-begrooting, dienst jaar 1935 en 1936. 6. Reclames schoolgeld. 7. Reclame straatbelasting. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdakte dc heer J. J. van der Putte te Oude-Wetering. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Maria. D. v. J. Zoe tendaal en P. Wolvers; Gerardus Johan nes Maria. d. van J. N. Turk en G. A Hölscher; Johanna Pctronella. d. van N. P. Heemskerk en M. H. van der Poel. Getrouwd: C. Voorend en H. J. v. Ruiten. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des n.m. te 7V- uur (zomertijd) in openbare verga dering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding ge meenterekening. dienst 1935. 3. Wijzigin; verordening op de heffing van leges ter in de od de elders hollandsche eilanden Iaat de vruchtbezet ting der bovenste trosten in verband met de weersomstandigheden te wenschen over. Vroege aardappelen. Overeenkomstig de oogstverwachtingen leveren de vroege aard- apDelen goede oDbrengsten De stand in de omgeving van Hoogezand-Sappemeer is matig. Uien. In de omgeving van Hoogezand- Sappemeer en Groningen staan de uien er matig voor. elders goed tot zeer goed. Witlof vertoont dooreengenomen een goeden stand. Fruitteelt—'wassen. Appelen. De oogst verwachtingen ziin aiom slecht geworden en van sommige variëteiten, zooals Belle fleurs. tot nihil gedaald. In Friesland ziin dc oogstverwachtingen beter, behalve van Schoone van Boskoop (goudreinet). welke ook daar slecht ziin Peren. Over het algemeen is de stand matig tot slecht, zoowel van hand- als van stoofperen. In Friesland is deze iets beter en van de variëteiten Clapp's Favorite en Williams Duchesse zelfs goed Pruimen staan er matig tot slecht voor, terwlil de oogst in Limburg en Oost-Noord- brabant zelfs als mislukt beschouwd moet worden Alleen de variëteit Reine Victoria heeft nog goede oogstvooruitzichten: plaat selijk is de stand van Eldensche Blauwe en Reine Claude d'Oullins iets beter. Kersen. Voor zoover de oogst nog niet is afgeloopen. is de stand slecht tot matig, zulks ten gevolge van de ongunstige weers omstandigheden. Morellen staan er beter voor en vertoonen een matigen tot goeden stand. Kruisbessen leveren een matig tot goed gewas, dat in de Bommelerwaard zeer goed is. Roode bessen. De oogstverwachting is op de Zuidhollandsche eilanden, in de Over- betuwc en het Land van Maas en Waal matig elders goed. Frambozen. Hoewel het weer plaatselijk een ongunstigen invloed uitoefenen, is de stand nog goed te noemen Druiven en Derziken staan er goed tot zeer goed is. BOSKOOP. Ernstig ongeval. Mej. M. van T. alhier, had aan de Voor kade het ongeluk om van haar rijwiel te vallen, doordat zij in aanraking kwam met de fiets van iemand, die haar vergezelde, met het ongelukkig gevolg, dat zij met beide armen door de ruiten viel van het perceel, bewoond door den heer van der Jagt Het meisje, dat aan beide armen zeer ernstig verwond was, is door twee doktoren verbonden en per auto naar huls vervoerd. Dronken wielrijder. Een dronken wielrijder heeft aan de Zuidkade zeer ernstig gevaar doen ontstaan voor de openbare veiligheid. De man, die zig-zag over den weg reed, botste tegen twee wielrijders op. met het gevolg, dat een damesfiets gedeeltelijk werd vernield. Tegen den man. een inwoner dezer ge meente is door de politie proces-verbaal op gemaakt. Geslaagd uitstapje. De kinderen van de 6e en 7e klasse van de Ned. Herv. School, hebben onder leiding van het hoofd en verder personeel dier school een tweedaags reisje gemaakt naar Noordwijk aan Zee. Voor dc nachtrust werd gebruik gemaakt van de jeugdherberg al daar. Dat de kinderen gedurende twee da gen volop van strand, zee en duin genoten hebben, laat zich begrijpen' Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een gevonden gouden bril in étui. De Schutsluis van den Vereenigden polder, zal gesloten blijven tot a.s. Zaterdag 1 Augustus. Onze plaatsgenooten. mej. J. C. van Nes en de heer A. D. Scheepmaker, slaag den voor het diploma boekhouden. 7710 (lngez. Me dj NIEUWKOOP. Watersportverceniging „Noord-Zuid". Op de Noordeinderplas alhier hield de Watersportvereniging „Noord-Zuid" een wedstrijd in behendigheidsvaren voor motorbooten. De uitslag was als volgt: Balwerpen en Kurkslaan: 1. mej. A. van den Bosch en W. J. van der Laan; 2 mej. B. van Helden en W. van den Bosch. Nummerzoeken: 1. H. van Schaik en A. van Schalk. HAZERSWOUDE. Geslaagd uitstapje. De leerlingen van de U L O. en de 7e klasse van de Chr. school alhier, maakten met het onderwijzend personeel per auto bus een uitstapje naar Amsterdam, waar een bezoek werd gebracht aan de demon stratiezaal van de fa. Philips, waar een en ander over de verlichting aanschouwelijk werd voorgesteld. Het hoofd der school, de heer B. Offringa bracht den vertegenwoordiger dank voor de duidelijke toelichting. Vervolgens werd gewandeld naar het Koninklijk Paleis op den Dam, dat be zichtigd werd. Per autobus werd de reis voortgezet naar 't Gooi en langs Muiden, Naarden, Bussum naar Hilversum gereden, waar de vele be zienswaardigheden werden bekeken en men het Raadhuis bewonderde. Het einddoel was Anna's Hoeve, onmiddellijk buiten Hilversum. Daar werd de inwendige mensch versterkt en een wandeltocht gemaakt door het heuvelachtige terrein. Op den te rugweg over Loosdrecht werd bij Utrecht de speeltuin ..Het Kalfje" bezocht en na een kort verblijf de terugreis voortgezet. Het gezelschap keerde 's avonds ongeveer 9 uur in opgewekte stemming hier terug. LEIDERDORP. De Burgemeester is benoemd tot eere-voorzitter der Chr. zangvereeniging „Excelsior". TER AAR. Slechte boonenoogst. Over het geheel genomen staan de boonengewassen een der hoofdproducten aan de veiling er niet gunstig bij. Er is veel zgn. „stof" in de boonen en ook andere ziekten laten zich gelden. De augurken staan beter, doch de prijs is zeer laag te noemen. Liet het zich aanvankelijk aanzien, dat de totaal opbrengst der veillngsproducten hooger zou worden dan in het voorgaande jaar. door den slechten stand der boonen en de lage augurkenprijzen wordt dit hoogst twijfelachtig. Over het eerste half jaar was de totaal omzet ongeveer f. 50.000 hccger dan in 1935. welk verschijnsel zich aan verschillende veilingen schijnt te heb ben voorgedaan. Zou er voor den tuinbouw eindelijk eenige verbetering op til zijn! De burgemeester dezer gemeente is tot het einde van deze week met verlof af wezig. N.V. NEDERLANDSCHE BANK. In de heden gehouden jaarlijksche aJge- meene vergadering van aandeelhouders der Ned. Bank zijn de balans per 31 December 1935 en de winst- en verliesrekening over 1935 met algemeene stemmen goedgekeurd. Besloten werd van de winst ad f9685,07 af te schrijven op dienst der leeningen f. 585 en het restant ad f. 9100,07 over te brengen naar de bedrijfsreserve. De periodiek aftredende commissarissen, d» heeren R. J. Bicker Caarten, mr. dr. P. Oostlng en mr. G. A. Boon werden als zoo danig herkozen. Tot commissarissen werden benoemd de heeren H. G. C. Denis te 's-Gravenhage en mr. G. C. J. D. Kropman te Amsterdam. DELI-MAATSCHAPPIJ. De Deli-Maatschappij heeft in 1935 be langrijk betere resultaten kunnen behalen, dank welke zij een dividend van totaal 8"'o (v. j. 5 °/o) kan uitkeeren. BANK VOOR ONROERENDE ZAKEN. In 1935 heeft de winst der Bank voor Onroerende Zaken f. 109.883 (v.j. f 105.743) bedragen, waaruit een dividend van 6"/» (onv) wordt uitgekeerd. Ondanks bijzondere moeilijkheden zijn de bank en de andere tot het concern behoorende instellingen vrijwel voor verliezen gespaard gebleven. MAIS-CULTUUR IN ONS LAND. Steunvcrleening in de toekomst niet uitgesloten. Minister Deckers heeft geantwoord, dat de ervaring van vorige jaren en de tot dusverre verkregen resultaten van de tal rijke proeven en aanplanten in 1936 den indruk vestigden, dat de cultuur van maïs hier te lande mogellik is. Onder het. zeer groote aantal rassen schijnen er verschil lende te zijn, welke onder de Nederland- sche klimaatomstandigheden voldoende vroeg rijp worden en een hoogere zaad opbrengst geven dan de gewone graange wassen. Het vraagstuk verkeert op dit oogenbllk evenwel nog In het stadium van onderzoek. Voor de kleinere, gemengde bedrijven is het ongetwijfeld van belang, dat de cul tuur van maïs meer arbeid vraagt dan die van andere granen. Daarnaast is van be- teekenis, dat maïs als een hakvrucht kan worden beschouwd, en dat de invloed op dc arbeidsverdeeline In het bedrijf gunstig zal zijn. Indien oorloopig gunstige indruk be vestiging mocht vinden in de result: :.en van het voortgezette, in gang zijnde onder zoek. zal worden overwogen in hoeverre aan de ma'iscultuur steun ware te ver- leenen. 5. Paddekwist vond Thijsje's plan niet weinig avontuurlijk, maar hij deed mee natuurlijk Voor 't springen in den wagen moesten zij erg handig zijn. maar zij deden het toch fijn. De wager, suisde langs hen heen, en Thijs, zeer snel ter been, kreeg stevig dan den rand al vast om er verder in te komen was geen last. Toen hielp hij ras vriend Paddekwist. die niet zoo handig was. Daar zaten zij en reden snel, die rit beviel hen wel. „Dit is toch", vond ook Paddekwist, „beslist het werken van een tooverlist; let maar eens op. dat deze kar zioh nimmer in den weg vergist! Straks zullen wij het einddoel van het reisje zien; dan is het raadsel opgelost micschien. Dcch kijk eens, wat hier op den bodem ligt!" Thijs keek, en -rok een zeer verbaasd gezicht; want vat die vreemde wagen hier zoo snel vervoerde waseen groote voorraad ongesponnen vlas! 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7