Van het front. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 28 Juli 1936 De eerste Nederlanders te Berlijn. Een feestelijke ontvangst. BERLIJN IN FEESTGEWAAD. AGENDA. Nog enkele dagen en de Olympische Spelen zullen een aanvang nemen. Uit alle dcelen der wereld stroomen de deelnemers naar Berlijn. Reeds zijn honderden aange komen en gisteren is dit aantal weer met enkele tientallen vermeerderd: een ge deelte van de Nederlandsche ploeg, gister morgen uit Nederland vertrokken, is te Berlijn gearriveerd. Groot was de belangstelling op het sla tion Friedrichstrasse, waar de trein met onze landgenooten om 16 uur 26 arriveerde De politie had voor een goede afzetting ge zorgd en duizenden verdrongen zich aan den uitgang, in de hal en op de perrons om maar een glimpje te zien van de of- ficieele ontvangst, die zoo direct den Ne derlanders stond te wachten. Op het per- l v/r. waren ter verwelkoming aanwezig de chef de mission. Karei Lotsy, die reeds eenigen tijd in de Duitsche hoofdstad ver toeft. verder de gezant, mr. J. P. graaf van Limburg Stirum, die vergezeld was van enkele leden der legatie, verder dr. Theo- oor Lewald, voorzitter van het organisatie comité, hertog Adolf Friedrich von Meck lenburg, broer van wijlen Prins Hendrik der Nederlanden, lid van het organisatie comité der Spelen, Freiherr von und zu Gilsa. leider van het Olympische dorp. Hauptmann Fuerstner, onder-comman dant van het Olympische dorp, die verge zeld was van zijn adjudant, luitenant Bei- nau, en jhr. van den Berch van Heem stede, voorzitter van de Nederlandsche Wielren Unie, die zijn ploeg enkele dagen geleden reeds vooruit was gereisd. Toen de leden der Nederlandsche ploeg uit de wagons stapten ging er een luid ge juich op, terwijl een muziekkorps een vroo- lijken marsch speelde. Daar stonden zij dan, de wielrenners cn de vijfkampers, die het eerst de reis naa: Berlijn maakten en wien de eer te beur) viel, officieel te worden ontvangen. Zij hadden een vlotte reis achter den rug. In hun keurige officieele kleeding. lichtgrijze broek, blauw colbertjasje, grijze pet. wit shirt en grijze das, maakten allen een kra- nigen "indruk. Toen sprak dr. Lewald. voorzitter van het organisatie-comité. Hij heette de Ne derlandsche gasten hartelijk welkom en hoopte, dat zij overwinningen tijdens de spelen zouden behalen. Hij verheugde zich erover, dat de oude vriendschap tusschen de Nederlandsche en Duitsche jeugd, die altijd bestaan had, hernieuwd zou worden Aan het slot van zijn toespraak bracht Lewald een „hoch" uit op de Koningin er het Nederlandsche volk. En spontaan gingen de handen omhoog: diiemaal klonk het Nederlandsche „hoera" over de perrons. Het muziekcorps zette het Wilhelmus in en ontroerd luisterden allen toe, getroffen door de ontvangst. De heer Lotsy dankte vervolgens het Duitsche organisatie-comité voor de har telijke begroeting. Wij zijn hier niet geko men, aldus de Nederlandsche chef de mis sion, om overwinningen te behalen, dat is bijzaak. Wij willen toonen, dat wij goede sportlui zijn, hetzij dat wij winnen of ver liezen. Als wij daarin slagen, is onze laak volbracht Hiermede was de ontvangst op het sta tion beëindigd. Tusschen de in witte kleeuij keurig opgestelde leden van den orde dienst, tusschen de rijen dik wachtende toeschouwers, ging het naar den uitgang, waar autobussen klaar stonden om het ge zelschap naar het raadhuis te brengen. In stroomenden regen stonden ook bul ten duizenden en duizenden achter de af zettingen te wachten om een glimpje van de Nederlandsche athleten te ontdekken. Alles was prachtig geregeld en in een strai tempo ging het naar het raadhuis. De plaatsvervanger van dr. Lipperl, staatscommissaris van Berlijn, heette inde groote hal van het raadhuis, welke even- ais het station Friedrichstrasse volop mei vlaggen en vapen is versierd, de leden van de Nederlandsche ploeg welkom. Hij hoopte dal onze landgenooten nog langen tijd aan hun verblijf te Berlijn zouden denken en ter herinnering hieraan werd aan eiker, deelnemer een boek overhandigd. Aan der, chef de mission overhandigde hij de Olym pische plaquette van de stad Berlijn. Wij zijn hier met slechts 27 man, aldus de heer Lotsy in zijn dankwoord, en het is slechts een klein deel van de uit 150 ath leten bestaande ploeg, waarbij nog 50 of ficials komen. Het is het grootste aantal, dat ooit door Nederland naar de Olympi sche Spelen is gezonden. De heer Lotsy be treurde het, dat door de reglementen van het I.O.C. de Nederlandsche voetballers, die met Duitschland de sterkste amateurs ter wereld zijn, niet konden komen. Wij hebben daarvoor een offer gebracht, aldus de heer Lotsy. Het wegblijven van onze voetballers hebben wij trachten te vergoeden door de ploeg zoo groot moge lijk te maken. Van het raadhuis reed men naar Unter den Linden, waar onze landgenooten voor het Ehrendenkmal uitstapten. Ook hier was voor een strenge afzetting zorg ge dragen. En wederom verdrongen zich dui zenden en duizenden om de kleine plech tigheid, die hier zou plaats vinden, te aan schouwen. De heer Lotsy droeg een krans van witte lelies, waaraan een rood-wit-blauwe lint was bevestigd. Vergezeld van de leiders der wielrenners en vijfkampers, resp. de hee- ren Swaab de Beer en majoor van Scher- penhuizen, en gevolgd door de overige leden van het gezelschap, schreed de heer Lotsy door de zuilengalerij naar het mo nument, aan den voet waarvan de krans werd neergelegd. Enkele minuten bleven allen in eerbiedige stilte staan. Na afloop van deze plechtigheid stapten allen weer in de autobussen en ditmaal ging het naar het Olympische dorp, over de -O met vlaggen en wimpels versierde Via Triumphalls die treurig neerhingen in den kletterer.den regen. Bij aankomst ln het Olympische dorp werd men ontvangen door Freiherr von Gilsa. Met muziek voorop trok men het dorp in. Bij de vijf huisjes van Nederland werd halt gehouden en daar overhandigde Hauptmann Fuerstner den heer Lotsy. de rood-wit-blauwe vlag. die door onzen chef de mission zelf geheschen werd. Na het hijschen van de driekleur werd het Wll- heimus gespeeld en daarmede was de of ficieele plechtigheid, de verwelkoming van de Nederlandsche athleten in het Olympi sche dorp. ten einde. Onmiddellijk werden de Nederlandsche huisjes in bezit genomenDe verdeeling is als volgt: 21 wielrenners plus de Neder landsche kok zijn gelogeerd in het huisje ..Neustadt". 2 wielrenners en 16 athleten en 4 vijfkampers zijn ondergebracht in „Kai sers Lautern", 11 boksers en 11 zwemmers komen in „Baden Baden", 13 schermers, 7 zwemmers en dokter van Daal wonen in „Constanz" en tenslotte zullen de 19 ho ckeyers alsmede de chef de mission, de heer Lotsy, In Freiburg logeeren. In totaal kernen in de a.s. dagen 108 Nederlandsche heeren athleten in het Olympische dorp wonen. Van de wielrenners en de vijfkampers vernamen wij, dat zij zich prachtig in de villa's thuis gevoelden, alleen hadden zij VTeeselijken honger en gezamenlijk begaf men zich naar het restaurant, het z.g. Wirtschaftsgebaude. Daar heeft Nederland een fraaie zaal om gezamenlijk den maal tijd te gebruiken. Na den maaltijd begaf de ploeg zich naar het Hindenburg-Haus in het Olym pisch dorp. waar eiken avond de athleten zich vermaken bij films, cabaret e.d. Men ging vroeg naar bed. om hedenochtend reeds met de training, zoowel voor de wielrenners als voor de vijfkampers te kunnen aanvangen. Alle athleten hebben reeds hun deelnemers-insigne ontvangen alsmede een speciale plaquette, welke door het Duitsche organisatie comité aan alle actieven wordt verstrekt. Feestelijke ontvangst van de Olympische zeilers te Kiel. Gisteren zijn de Olympische zeilers van 21 landen, die in den loop van de maand in Kiel zijn aangekomen, in de groote zaal van het stadhuis te Kiel officieel ontvan gen. De zeilers werden door burgemeester Mentze toegesproken, terwijl een geheele rij van tolken de rede in de verschillende talen herhaalden, In naam van alle zeilers antwoordde de oudste aanwezige zeiler, Laanakoerb. leider van de Estlandsche zeilploeg. Hij dankte den burgemeester voor zijn hartelijke ont vangst in de prachtig versierde raadszaal. Op het plein voor het stadhuis, dat met de talrijke vlaggen was versierd, had zich een groote menigte verzameld, die de zei lers hartelijk toejuichte. De Nederlandsche wielrenploeg. Naar wij vernemen zal de renner B. Leene eerst op 1 Augustus te Berlijn ko men. daar hij door zijn werkzaamheden niet eerder vrijaf kon krijgen om tegelijk met de anderen mee te gaan. Het Olympisch hockeytournooi. Naar wij vernemen zal Spanje definitief niet aan het hockeytournooi deelnemen in verband met de politieke situatie in het land. Daardoor is dus een land minder in ploeg B gekomen en wordt deze groep slechts gevormd door Duitschland. Afgha nistan en Denemarken. Waarschijnlijk zal het hockeyprogranima hierdoor wederom veranderd moeten wor den. hetgeen waarschijnlijk een of twee dagen voor het begin der spelen zal kunnen worden geregeld. De indeeling blijft verder zooals zij was, dus in groep A: Brltsch-Indië. Japan, Hon garije, Vereenigde Staten; in groep b: Duitschland. Afghanistan en Denemarken, en in groep C: Nederland. Frankrijk, Bel gië en Zwitserland, dus ln totaal 11 landen. Italianen naar Berlijn. Terwijl gisteren groepen uit Estland en Hongarije te Berlijn zijn aangekomen, ver trokken de Italianen gistermiddag met een specialen trein uit Verona. Zij maakten daar eerst een marsch door de stad en wer den door een reusachtige menigte geestdrif. tig toegejuicht. De Olympische fakkelloop. De Olympische fakkel vervolgde gisteren van Belgrado via Semlin naar de Zwaben- nederzetting Indija zijn weg, vanwaar de flambouw naar Syrmisch-Karlowitz, de vroegere residentie der Servische patriar chen werd gevoerd. Vervolgens ging het via Veter Waerdein naar Neusatz. Reclame voor coffeïne bevattende dranken. De Duitsche „Werberat", een Instelling voor controle der commercieele propaganda, heeft een verordening bekend gemaakt, volgens welke in Berlijn, te beginnen met 25 Juli j.l. tot einde der Olympische Spelen, alle reclame voor coffeïne bevattende dran ken. voorzien moet zijn van een duidelijk zichtbaar opschrift: „Koffeinhaltlg"' SCHAKEN. HET TOURNOOI TE ZANDVOORT. Na den afgebroken stand van Zondag avond zijn in de partij Bogoljubow—Euwe nog vijf zetten gedaan Daarna gaf onze landgenoot op. De afgebroken partij Landau-Gruenfeld werd zonder verder te spelen remise ge geven. De stand van het tournooi is dus: 1. Fine 5V: punt: 2 en 3. Keres en Bogol- ïu'oow ieder 4'/: pnt 4. 5 en 6 Euwc Tar- takower en Maroczy leder 4 pntSpiel- mann 3'/j pnt.: 8 en 9 van Doesburgh en Gruenfeld. leder 3 pnt,: 10 en 11 Landau en Becker ieder 21/* pnt.; 12. Prins 1 pnt. VOETBAL. LEIDSCHE ONTSPANNINGS- VEREENIGING. Hedenavond spelen de L,O.V.-veteranen tegen V.V.L.-veteranen op het terrein van laatstgenoemde te Voorschoten. Daar L.O.V. steeds grooter wordt, heeft het bestuur een uitbreiding gekregen en v/el als volgt: 1ste voorz. N. Vogel; 2de K. L, Hermans; 1ste secretaris J. v. d. Lucht, Hooigracht 30c; 1ste penningmees ter H. Brand; 2de penningm. De Graaf; commissaris van materiaal G. Keereweer. De heer H. v. Bohemcn heeft Inmiddels wegens omstandigheden bedankt als voor zitter. OM DEN ZILVEREN BAL. De wedstrijden om den Zilveren Voetbal te Rotterdam zullen plaats hebben op het terrein van de R.V. en A.V. Sparta op 30 Augustus. 6 en 13 September De deelnemende elftallen zijn die van Be Quick (Groningen), Heracles (Almeloi, Willem II en Longa (Tilburg), D.F.C. (Dor drecht). A.D.O.. H.V.V. (Den Haagi Her mes D.V.S. (Schiedam). Sparta, Feyenoord. V.O.C.. Xerxes. Excelsior en C.V.V. (Rot terdam). SPORTPARK „DE MUNNIK' (Leiderdorp). Het Voetbalterrein. Het nieuwe voetbalterrein is thans na genoeg gereed. Naar wij vernemen, zal het op 22 Aug. a.s. op eenigszins feestelijke wijze worden geopend. De voetbalvereni ging „Ons Clubje", die vroeger het oude terrein aan den Hoogm. wee in gebruik had, krijgt thans de beschikking over het nieuwe voetbalveld. De burgemeester, de heer Brug, zal op 22 Aug. de opening verrichten. Verschillen de clubs zullen dien dag worden ultgenoo- digd. 's Avonds is er een korfbalwedstrijd. o HET ROUWKOOP-ELFTAL. In den vrlendsc.iappelijken wedstrijd van hedenavond komt Rouwkoop als volgt uit: Doel: W. v. d. Blom; achter: D. Brouwer en G. Zonneveld; midden: W. v. Roy, G. Oskam, J. v. d. Blom; voor: J. Riethoven F Flag, J. Jansen, G. Sluiter, H. Braggaar. o DE STRAFFEN DER P.E.C. BESTUURS LEDEN VERZACHT. De Commissie van Beroep van den K.N.V.B. heeft gezien de stukken in de zaak van de Zwolsche Voetbalclub P.E.C.. na het verhoor van de gestraften en ge tuigen besloten, de straf opgelegd aan de heeren E. I Kievit en H. de Graaf, terug te brengen op een schorsing voor den duur van twee jaar De vervallenverklaring van het lidmaat schap van den K.N.V.B., uitgesproken over den heer J. J Burgers is gewijzigd in een schorsing voor den duur van vijf jaren, terwijl de vervallen verklaring van het lidmaatschap uitgesproken over den heer G. J. Burgers is herroepen. KERMISDRUKTE IN GEWELDIGE AFMETINGEN. (Van onzen correspondent). Berlijn, 26 Juli. Men moet ln deze dagen in Berlijn wei van „01ympia"-herrle spreken. Kermis- drukte in geweldige afmetingen. Dat heb ben we aan de „Deutsche Gründllchkeit" te danken Wat ze hier aanpakken, vooral na Januari 1933. doen ze goed; maar voor ons Nederlandsch gevoel een beetje over dadig. De gemiddelde Duitscher merkt niet gauw, dat hij te veel doet. Ofschoon een zoo bekende uitdrukking als die van „des Guten zuviel" Juist uit Duitschland afkomstig is. Er is een teveel aan feestelijkheden, die met het sportieve slechts zeer uit de verte in verband te brengen zijn. Er is te veel herrie, te veel gedoe aan dit alles verbon den. En dat hangt zeker tezamen met de om standigheid, dat deze Berlijnsche Olym piade overduidelijk in dienst van een natio nalistische, Duitsche wereldpropaganda ge steld wordt. Men krijgt hier den indruk, dat ten slotte eigenlijk niet de zesduizend springende, loopende, stootende, werpende, zwemmende rijdende, spelende jonge menschen de hoofdzaak zijn hoe pijnlijk-gedetailleerd men zich ook met hen bezig houdt maar dat ze slechts objecten zijn voor diepere doelen, voor een grooteren opzet. Van een werkelijk kermiskarakter zijn tal van versieringen van de Duitsche hoofd stad, in tegenstelling met de officieele ar chitectuur van het Derde Rijk, die strenge sobere lijnen en gedekte tinten ingevoerd heeft en die in de stadion-complexen in Berlijn en in de partij-paleizen in Mün- chen werkelijk zeer verdienstelijke presta ties te zien geeft. Het is ons niet bekend, wie voor de feest versiering van Berlijn verantwoordelijk tee kent. Maar een genie lijkt hij ons niet. An ders zou hij de feestelijke, naar te hopen is tijdelijke aanvulllngs-reclamezuilen op de drukste Berlijnsche winkel- en boemel straat, den Kurfürstendamm, niet toela ten, en verbieden, dat de winkeliers en vele andere burgers hun gevels met smakelooze nu reeds half verwaaide en verregende pa pieren vlaggetjes en guirlandes „sieren". Hij zou ook niet op het denkbeeld gekomen zijn. de prachtstraat „Unter den Linden" te voorzien van dreigende „masten ln vier gelederen", waarvan de buitenste rijen ln gezichtshoogte ronde schijven dragen, die van belde zijden „Ansichten" in bonte schildering van Duitsche steden toonen, kunstwerken van décoratieschilders met alle voor- en nadoelen van dit soort van populair geklodder En hij zou, een werkelijk versierings genie zijnde, niet geduld hebben, dat eenige tientallen meters hooge masten met kleine nationale staatsvlaggetjes zouden volge- ZWEMMEN. HET FEEST DER L.Z.C. Uit ons verslag van de receptie der L.Z.C. is tot onzen spijt weggevallen dat ook door de Zwemvereeniging „De Zijl" een fraaie bloemenmand werd aangeboden. -o WIELRENNEN. RONDE VAN FRANKRIJK. Nederlanders houden zich kranig. De rustdag welken de renners Zondag te Luchon genoten, hadden zij ten volle noo- dlg. Gisteren Immers werd de 16de en tevens de zwaarste etaooe der ronde ver reden van Luchon naar Pau over een af stand van 194 KM. en op deze etappe moesten de renners vier bergen „nemen", langs wegen die vaak in een erbarmeliiken toestand verkeerden In deze ronde heeft de Belg Sylvcr Maes zijn zege die hem waarschijnlijk toch niet zou ontgaan, geconsolideerd. Met btina negen minuten voorsprong voor den twee den renner, den onafhankelljken Fransch- man Level, kwam Maes binnen. Thans zou er wel een buitengewonen pech toe noodig zijn om hem de overwinning van deze 30e ronde van Frankrijk te ontnemen. Zoo ver zal het echter wel niet komen en nu de Pyreneeën achter den rug zijn. hebben de renners de vuurproef doorstaan en gaat het naar Parüs over een relatief gemak kelijk traject. De Nederlandsche renners hebben zich in deze uiterst zware etappe schitterend geweerd. Steeds waren zij in de kopgroep te vinden en vooral Middelkamp heeft zich hier wederom een der beste bergbeklim mers uit den tour getoond. De Hollanders deden niet veel voor de groote klimmers onder en slechts aan eenige lekke banden was het te wijten, dat onze landgenooten niet onder de eerste tien aankomende renners waren. De winnaar Sylver Maes heeft schitte rend gereden. Het duurde niet lang. of hij ondernam een uitlooppoging, die met succes werd bekroond. In het algemeen klassement ligt Sylver Maes bijna 21 min. voor oo Magne en Ver- vaecke ligt als tweede bijna 18 minuten achter zitn leidenden landgenoot Albert van Schendel kwam weer een Plaatsje naar voren en staat als achttiende genoteerd. Middelkamp schoof twee plaat sen op en is 24e. terwii] ook Anton van Schendel zijn positie verbeterde en van de 35e naar de 33e plaats opschoof De renners hebben nu de Pyreneeën en daarmede een der grootste hindernissen van de ronde achter den rug. Heden blijven zij een dag rusten ln Pau en dan gaat het weer verder naar het steeds dichterbij komende doel: Parüs. De uitsla" luidde: 1. Sylver Maes (België) 7 uur 12 minuten 52 sec. 2. Level (Frankrijk) onafhankelijk 7 uur 21 min. 31 sec. 3. Magne (Frankrük) zelfden tijd. 4. Canardo (Spanje) 7 uur 21 min 47 sec. 5. Vervaecke iBelgië) zelfden tüd. 17. Middelkamp 7 uur 31 min. 17 sec. 19 en 20 Albert en Anton v. Schendel. prikt worden, die herinneringen aan den „Kop van Jut" opwekken, eerder dan aan toch als zoodanig bedoelde wegwijzers langs de „Via Triumphalis". Nu ja, het kan ook niet alles gelukt zijn. En over smaken valt ook heden nog niet te twisten. Er is daarnaast zooveel, dat niet alleen bewondering wekt nu het eindelijk klaar is en de onmogelijke herrie van afbreken en opbouwen achter ons ligt maar eer lijk gezegd verbluft en tot geestdrift prik kelt, dat we veel wansmaak er gaame om vergeten willen. Het publiek schijnt ook het minder smaakvolle wondermooi te vinden. Berlijn's straten in de feestwijken zijn nl. reeds een week lang overvol met menschen, die uit pure nieuwsgierigheid alles zien willen, waarover ze in de kranten zooveel gelezen hebben. In de eerste plaats is Unter-den- Linden een centrum van geweldige belang stelling geworden. De meest representatieve boulevard van Berlijn is na een jaar van werkzaamheden, zoo goed als geheel gerestaureerd en weer normaal begaanbaar. We vinden voorloo- pig niet, dat ze er fraaier op geworden is. Het zal nog jaren duren, alvorens de kleine nieuw geplante lindeboompjes, die nu voor het oog nog volkomen weg vallen, zullen opgegroeid zyn tot de prachtige boomreu zen (merkwaardig genoeg: géén linden!) die vóór de verbouwing een groote attrac tie vormden. De zeer breede boulevard is nu kaal en koud, met een teveel aan licht en een te weinig aan groen. Een bloeitüd beleven de beeldhouwers. Overal op Berlijns pleinen, bruggen en in haar plantsoenen, en natuurlijk in de eerste plaats op de nieuwe en oude sport terreinen. zijn geweldige plastieken ge plaatst. Ruiters, discuswerpers, worstelaars, zwemmers, marathonloopers, vele malen levensgroot, begroeten ons op onze wande lingen en trekken honderden kunstkenners of die het nog worden willen. De rijks hoofdstad is tot een soort openluchtmu seum geworden. En zelfs de goede, antieke „Hoempa's", de Duitsche geüniformeerde straatmuzi kanten, die in vroeger jaren ook in Neder land een zoo bekende verschijning waren, heb ik dezer dagen in Berlijn teruggevon den. Een beetje armoedig, in vergelijking met vroeger maar ze waren het toch. En ze hadden blijkbaar „vergunning". Want tüdens de Olympiade „mag alles". De winkels blijven twee uren langer tot 9 uur open En ook op bepaalde uren ge durende de drie „Olympische Zondagen". De restaurants en de koffiehuizen, de lunchrooms, de bar's, de danshuizen heb ben al weken lang geen sluitingsuur meer. Geld mag verdiend worden, zooveel men wil en kan. Het Derde Rijk wil niet alleen toonen. zulk een mammouth-fcest te kun nen organiseeren; het wil ook van deze ge legenheid gebruik maken om de stemming der eigen bevolking op neil te brengen Dat zou noodig kunnen zijn voor de wellicht weer zware tijden, die men tegemoet gaat. ROLAND. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9Tentoonstelling Leidsche Schilder- en Teeken-Academie „Ars Aemula Naturae" 105 uur. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek) Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 ucr nam. „Verzwegen zonde". Wocnsd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „David Golder". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „She". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/j uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, HaarLstr. 7 uur nam. „Casino de Paris", lederen middag 2'/t u., Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Dreyfus". Woensdag en Zaterdag nam. halfdrle. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juli t/m Zondag 2 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix. Rapenburg 9, Te lefoon 807; E. B. de Metz, Kamerl. Onncs- laan 28. Tel 3553 en C. van Züp. Wllhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. FRAAI SUCCES VAN A. VAN AMSTERDAM In de ronde van den Becmster. Het Nieuw-Swift-lid A. van Amsterdam heeft gisteren deelgenomen aan de Ronde van den Beemster, uitgeschreven door de A.R.C. „Excelsior". Deze wegwedstrijd voor profs en onafhankelüken ging over een afstand van 115 KM„ waarbij ruim 70 deel nemers aan den start verschenen. Er is voortdurend ln een snel tempo gereden, het welk herhaaldelijk tot ver boven de 40 K M. werd opgevoerd. Geregeld was A. van Amsterdam ln de kopgroep te vinden, ter wijl hij 6 K.M. voor het einde met de ren ners Hiddes, Strobbe, Heeren, Valenteyn en Bronger onbedreigd aan den kop kwam te liggen. 600 Meter voor het einde ontsnapte plotseling M Valenteyn en won onbe dreigd, terwijl van Amsterdam zijn mede dingers de baas bleef en hierdoor de tweede plaats bezette. J. Verschoor uit Noordwijkerhout plaatste zich zevende. De totaaluitslag was: 1. M. Valenteyn; 2. A. van Amsterdam; 3. Bron ger; 4. J. Hiddes; 5. Strobbe; 6. C. Heeren; 7. J. Verschoor. Morgenavond organiseert Nieuw-Swift een tüdrace over 15,2 K.M. Start om kwart voor acht. KORFBAL. FLUKS-COMB.—V.O.G.E.L. (UTRECHT). Hedenavond te halfacht speelt een Fluks combinatie op het terrein aan den Kanaal- we" een vrlendschaDDelüken wedstrlld te gen een tour-twaalftal van het Utrecht- sche V.O.G.E.L, o DUIVENSPORT. DE UIVER. Wedvlucht van Halle (183 K.M.). Losge laten 8 uur. Eerste geconstateerde duif t« 9.55 uur; laatste te 10.15.06 uur. J. v. a. Berg 1, 4, 9; W. van Steenbergen 2. 5: G. de Graaf 3, 11; W. Wel 6, 17; J. Marijt 7, 15; J. Minke 8, 12; D. Nieuwendijk 10; J. Sulz 13, 16, 18, 20; T. Fabel 14, 19. o WATERPOLO. DE ZIJL I—A.Z.C. I (ALPHEN) 4—2. De eerste nederlaagwedstrijd van De Zijl werd gisteravond tegen A.Z.C. uit Alphen gespeeld waarbij de thuisclub na een feilen en spannenden wedstrüd met 42 wist te winnen. De eerste aanvallen zijn voor de thuis club en als Lut een ver schot lost werkt de keeper van A.Z.C. den bal zelf in het doel. Opnieuw komt de Zijl sterk naar vo ren, enkele schijnbewegingen van Key naar van Weizen en omgekeerd geeft den laatste de kans onhoudbaar in te schieten, 2—0. A.Z.C. geeft zich niet gewonnen en wan neer de Alphenaren in den aanval komen, plaatst A. H. van Egmond in eigen doel 2-1. Fanatiek wordt verder gespeeld en een goede doorslagbal van Lut ketst van den paal terug. Als een achterspeler van A.Z.C. het wa ter uit moet- maakt de thuisclub door Lut 3—1. In de tweede helft is het spel vrij forsch. Om beurten blijven de doelen in gevaar, zonder dat doelpunten komen. Nu moeten twee spelers het water uit en als Thim even vrij komt is de stand 3—2. De Zijl laat zich niet ontmoedigen, komt snel opzwemmen en Lut zorgt voor 4—2. Met onveranderden stand komt het einde. Vooraf vond een ontmoeting plaats tus schen de Zijl II en A.Z.C. II en hierbij wa ren de reserves der thuisclub veel sterker. Geleidelijk werd voor rust de stand op gevoerd tot 40. Wel wist A.Z.C. tegen te scoren, 4—1, maar Geeve zorgde direct voor 5—1, waarmede ook het einde 'kwam. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6