DE SPAANSCHE BURGERKRIJG. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 28 Juli 1936 De onzekerheid duurt onveranderd voort SPORT SCHEEPSVERBINDINGEN. MEZONIIN /TUKKEN RECHTZAKEN. LUCHTVAART. VISSCHERIJBERICHTEN. FRANKRIJK. Interpellatie De stakingen. In de wandelgangen van de Kamer ver luidt. dat de debatten over de „wapenleve ranties" aan Spanje zijn uitgesteld tot Vrijdag. Vermoedelijk zal minister-presi dent Blum persoonlijk de beide interpel- lanten van de rechterzijde, Taittinger en Dommange antwoorden. Dinsdag zal evenwel minister Delbos deze kwestie in de commissies van buitenland- sche zaken ran Kamer en Senaat behan delen. Op de gisteravond te Bordeaux gehouden vergadering van de vakvereeniging, hebben de kellners in het café-, hotel- en restau rantbedrijf besloten, met ingang van heden in staking te gaan. De staking in 't bouwbedrijf, die reeds zes weken duurt, nadert thans haar einde. Op een bijeen komst der stakers heeft de meerderheid hunner zich voor hervatting van het werk uitgesproken. Vandaag zal opnieuw een vergadering plaatsvinden, in den loop waarvan een definitief besluit zal worden genomen. In verband met de invoering van de veertigurige werkweek zullen in het ver volg de levensmiddelenwinkels te Parijs 's Maandags gesloten blijven. Totnutoe bleven deze winkels de geheele week open, alleen 's Zondagmiddags waren zij geslo ten. doch nu de werkweek van 40 uur is ingevoerd is dit niet meer mogelijk. De slagers, kruideniers, vischwlnkels en groentewinkels hebben besloten op Maan dag te sluiten, de andere winkels sluiten op andere dagen van de week. De huis vrouwen zijn evenwel nog niet gewend aan deze nieuwe regeling en meermalen ver geten zij voor Maandag een voldoenden voorraad levensmiddelen ln huis te nemen. OOSTENRIJK. Nationaal-Socialisten gearresteerd. 500 Duitsche touristen. die het alpinis tencongres te Garmisch hadden bijge woond. hebben een uitstapje gemaakt naar Ir.nsbrück, waar zij door de bevolking en thousiast werden ontvangen. Aangezien de nationaal-socialisten hebben getracht, een Hitler-betooging uit te lokken, zijn 34 hun ner gearresteerd. NOORWEGEN. Internationale Landbouwcommissie. Gisteren is de algemeene vergadering van de internationale landbouwcommissie geopend. Zij wordt bijgewoond door 150 afgevaardigden van 20 Europeesche lan den. De zitting van gisteren werd bijge woond door den koning en de leden van het diplomatieke korps. POLEN. Een spinnerij bezet. Het geheele personeel van een spinnerij te Lodz heeft het besluit van de directie om het bedrijf te sluiten, beantwoord met de bezetting van de fabriek. Men ziet: het Fransche voorbeeld maakt school! o RUSLAND. De handelsvoorwaardcn. De volkscommissaris voor handel, Rosen- foltz, heeft medegedeeld, dat in het vervolg de sovjet-unie alleen onder de volgende voorwaarden goederen in het buitenland zal koopen: 1. met behulp van financieele credieten door het buitenland aangeboden en aflos baar in minstens vijf jaar. 2. de rente mag niet meer dan 6 procent per jaar bedragen. 3. de sovjetunie koopt alleen bij die lan den, welke haar geheel in haar industrieele behoeften kunnen voorzien. 4. de sovjet-unie weigert in het vervolg credieten aan te nemen van een indlv:- dueele firma Rosengoltz zette in een rede in den raad van volkscommissarissen uiteen, welke de handels-politiek van de unie is om in de unie deviezen te verzamelen, teneinde de autarkie te versterken en de export tot een minimum te beperken. (Vervolg 'van het Derde Blad). Mededeelingen der Regeering. De minister van binnenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat radioberichten zijn opgevangen, uitgezonden te Saragossa, waarin aan Valladolid om versterkingen wordt verzocht. De regeeringsvliegtuigen hebben alle ste den gebombardeerd, welke door de opstan delingen zijn bezet. De marine blijft de straat van Gibraltar bewaken, ten einde het vervoer van de effectieven van gene raal Franco te beletten. Te Madrid gaat het leven zijn gewonen gang. De oogst wordt binnengehaald door de boeren, die niet zijn vertrokken om de milities te versterken. De regeeringstroepen achtervolgen de troepen van generaal Mola. De mededeeling be sluit: „De overwinning Is overal en uitslui tend met de loyale republikeinsche troe pen". Uit Jaen wordt gemeld, dat de regee ringsvliegtuigen de stellingen der rebellen te Cordova hebben gebombardeerd. Hieraan wordt toegevoegd, dat een radiobericht is opgevangen, afkomstig van het militair commando te Cordova, volgens hetwelk de opstandelingen zich alleen aan het staande leger zouden overgeven. Om half vier heeft radio-Madrid een overzicht gegeven van den algemeenen toestand, en medegedeeld, dat de steden in het bezit der rebellen gebombardeerd wa ren. Voorts werd medegedeeld, dat de Sierra Guadarrama geheel in handen der regeeringstroepen was. Mededeelingen der opstandelingen. Generaal Queipo de Llano heeft via radio-Sevilla de berichten van Madrid en Barcelona, volgens welke o.a. in de stra ten van Sevilla zou worden gevochten, tegengesproken. Hij verklaarde, dat te Melllla, in geval de stad gebombardeerd mocht worden, 1.300 personen, behoorende tot de familie der matrozen, als gijzelaars zullen worden beschouwd. Hij bevestigde tenslotte, dat zich te San Roque ongeregeldheden hebben voorgedaan, doch voegde hieraan toe, dat twee compag nieën uit Algeclras de orde hebben her steld. De ln het bezit der nationalisten zijnde zenders beweren, dat de troepen der mili taire beweging in het Guadarrama-gebergte een beslissende overwinning op de Marxis ten hebben behaald. Verder heeft in de mijnstreek van Fen- naroya (Zuld-Spanje) een botsing tus- schen nationalistische troepen en mijn werkers plaats gehad, waarbij de laatsten volkomen verpletterd zijn. Naar uit vrij betrouwbare bron wordt vernomen, zouden in het Noorden de troe pen van generaal Mola contact hebben verkregen met het garnizoen van San Sebastian, zoodat de inneming van deze stad binnenkort verwacht zou kunnen worden De opstandigen ln het Noorden zijn erin geslaagd een legermacht van 10.000 man bijeen te brengen uit alle deelen van Na- varra, welke gisternacht is vertrokken voor een nieuwen aanval op de passen van de Sierra Guadarrama. Voor de troepen ln vrachtauto's werden geladen om naar het front te vertrekken, defileerden zij voorbij generaal Miguel Cabanelias, die zijn hoofd- Jcwartier bezuiden Burgos heeft. De troep maakt een uitstekenden indruk en bleek voldoende te zijn uitgerust. Onder deze manschappen bevindt zich ook een afdee- llng vrijwilligers, welke worden gecom mandeerd door legerofficieren. Ook be- sohikt de troep over verpleegsters en andere vrouwelijke hulpdiensten. 19.000 dooden. Gisteravond werd liet aantal dooden offieieel geschat op 19.000, waarvan 3000 tc Barcelona. Toestand aan Spaansch-Por- tugceschc grens weer normaal. Radio-Lissabon heeft medegedeeld, dat het reizigers- en postverkeer tussclien Spanje en Portugal via Villa Formoso is hervat. Aan de Spaansch-Portugeesche grens is het leven weder normaal. Amerikaauschc ambassadeur verlaat Spanje. De ambassadeur der Vereenigde Staten in Spanje heeft het ministerie van buiten- landsche zaken medegedeeld, dat hii het Spaansche grondgebied verlaat, en zijn hoofdkwartier vestigt aan boord van het oorlogsschip .Cayuga", vanwaar hij zal toezien od de bescherming der Amerika nen ln alle deelen van SDanje. Uitgewekenen tc Bayonnc aangekomen. Het Engelsche schip ..Verity" is te Bayonne met 74 passagiers uit Santander en Bilbao aangekomen. De autoriteit, die hen vergezelde, verklaarde dat te Santan der volkomen rust heerscht en dat de re geeringstroepen daar uit 5000 man be staan. In dit gebied heeft geen enkel ge vecht plaats gehad. Franseh schip door Spaansch vliegtuig gebombardeerd. De „Matln" publiceert een telegram uit la Rochelle, volgens hetwelk de gezag voerder van het stoomschip „Saumur" aan zün reeder den burgemeester van ia Rochelle. heeft medegedeeld dat het schip dat met een lading stukgoed onderweg was van Algiers naar Bordeaux en la Rochelle. gistermiddag in de straat van Gibraltar door een Spaansch vliegtuig is gebombar deerd. Vier bommen zijn in de nabijheid van het schip gevallen, waarvan twee on slechts 50 meter afstand. De reeder zal bli het ministerie van buitenlandsche zaken een protest indienen. De nieuwe rcgcering te Burgos. Generaal Franco heeft den Portugee- schen consul te Tanger medegedeeld, dat aan alle buitenlandsche mogendheden mededeeling zal worden gedaan van de samenstelling der nieuwe regeering te Bur gos. onder generaal Cabanellas. Opmerkelijke beschuldigingen van de „Oeuvre". In het blad „Oeuvre" beweert mevrouw Tabouis, dat bepaalde kringen te Londen, naar men zegt. vernomen zouden hebben, dat Italië in werkelijkheid een groote rol gespeeld zou hebben bij den opstand in Spaansch Marokko, en dat het naar een voorwendsel zoekt om op eenigerlei wiize in den toestand in Spanje in te griipen. Zoo heeft dan ook de Britsche admiraliteit al haar invloed moeten aanwenden om een Italiaansch schip te beletten. Barcelona te bombardeeren. uit weerwraak voor de plun dering van het Italiaansche consulaat en te Londen meent men te weten, dat Italië wacht op een gelegenheid, om generaal Franco op de een of andere wiize de over brenging van het vreemdelingenlegioen naar het schiereiland te vergemakkelijken WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Vervaecke cn Magne krijgen straf. De Belg Vervaecke en de Franschman Magne hebben beide een geld- en een tijd- straf gekregen, die de rangschikking in de kopgroep van het algemeen klassement heeft veranderd. Vervaecke, die tijdens de 16e etappe een onherstelbaar defect aan zijn racekarretje kreeg, leende er toen een van een toeschouwer. Echter was hierop een versnelling aangebracht, die niet was toegestaan, zoodat de Belg als straf 50 frs. te betalen kreeg, terwijl hij tevens 10 minu ten bij zijn totaaltijd kreeg opgeteld. Omdat hij ook nog een verfrissching onderweg had aangenomen van een omstander, kreeg hij er daarvoor nog een minuut bij. Ook Magne heeft onderweg tot tweemaal toe verfrisschingen aangenomen van toe schouwers, wat niet geoorloofd was. Hij kreeg hiervoor 25 francs boete en resp. 2 en 3 minuten bij zijn totaaltijd opgeteld, zoo dat de situatie in de kopgroep zich thans ln zooverre heeft gewijzigd, dat de Belg Vervaecke, die reeds zoovele etappes als tweede achter zijn landgenoot Sylver Maes stond genoteeerd, deze plaats aan Magne heeft moeten afstaan, daar Magne thans een totaaltijd van 108 uur 16 min. 39 sec. heeft en Vervaecke 108 uur 19 m. 4 sec. BOKSEN. DE MATCH BRADDOCK—SCHMELING. De onderhandelingen inzake de boks match om het wereldkampioenschap zwaar gewicht tusschen den titelhouder Willy Braddock en Max Schmellng zijn thans zoover gevorderd, dat het contract rnet Madison Square Garden kon worden on derteekend. Volgens deze overeenkomst zal de ontmoeting in Madison Square Garden tusschen 25 en 30 September van dit jaar plaats vinden. Max Schmeling zal op 16 Augustus naar Amerika vertrekken. ABESSYNIË. Italiaansche garnizoenen aangevallen. Troepen rebellen onder averre Kassa, een zoon van ras Kassa, hebben de Italiaan sche garnizoenen aangevallen ln een po ging. de verbinding tusschen Dessie en Addis Abeba te verbreken. Zij werden evenwel verdreven, met achterlating van ongeveer 1000 man. ZUID-AMERIKA. Revolutionnair complot in Peru. Volgens uit Lima ontvangen berichten, znu de Peruaansche regeering een revolu tionnair complot hebben ontdekt. De om wenteling had vandaag ter gelegenheid van den nationalen feestdag zullen uit breken. Er hebben verscheidene arresta ties plaats gehad. De navolgende schepen zijn morgen ra- diotelegrafisch te bereiken via het kust- stslior. Scheveningen Radio: Aagtekerk, Aldabi, Almkerk. Alphacca, Aipherat. Alwaki, Baloeran, Bloemfontein Boschfontein, Costa Rica, Colombia, Crijnssen, Dempo, Edam, Grootekerk, Hoogkerk, Johan van Oldenbarnevelt, Jo- han de Wit, Marnix van St. Aldegonde, Modjokerto, Oranje Nassau. Poelau Laut. Rotterdam H.A.L.,Serooskcrk, Slmon Bob var. Springfontein, Statendam, Streefkerk Stuyvesant. Tarakan, Veendam. Venezuela Volendam Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn d« meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ONGEVRAAGDE ANTWOORDEN KATZ. Leiden. 27 Juli 1936. Geachte redactie. Maz ik nog even iets zeggen, ik zal geen geschiedenis gaan schrijven zooals de heer Weijl. Dan wil ik conctateeren dat ik nog altijd zit te wachten op antwoord van bedoelde commissie, bestaande uit nette menschen van verschillende kleur: juist dit antwoord had onpartijdig kunnen zijn. Tevens wil ik constateeren dat niet ik ben begonnen met politiek doch wel de onge vraagde antwoorders. Is het vermoeden juist, dat bedoelde commissie eenige uren na de geboorte reeds weer is overleden, zoo ia. kunt en wilt u. als neutrale courant, hieroo antwoorden wellicht kunt u ook vaststellen de doodsoorzaak. Tenslotte kan ik mij niet herinneren den heer mr. Weijl iets gevraagd te hebben, ben hem dus ook niet dankbaar voor zijn antwoord: wel be wonder ik z'n koopmansschap over vraag 2. mijnheer Weijl ga uw gang. dat zal niemand u kwalijk nemen, ieder in z'n vak U dankend voor de plaatsruimte en de te nemen moeite. Hoogachtend, M N. VAN EGMOND. De commissie is niet ter ziele, werkt rustig voort. Red. L.D. DE KWESTIE-KATZ. Ofschoon het bestuur der hieronder ge noemde horlogemakersvereenigmg besloten had zich ln deze netelige kwestie niet te mengen, komt het ons gewenscht voor, nu het vak als zoodanig er meermalen bij be- OLYMPISCH NIEUWS. ISMAYR SPREEKT DEN OLYMPISCHEN EED UIT. De rijkssportlelder. von Tschammer und Osten, heeft beschikt, dat Rudolf Ismayr, die in 1932 te Los Angeles bij het gewicht heffen een gouden medaille voor Duitsch- land verwierf, bij de a s. spelen den Olym- pischen eed zal uitspreken. DE OLYMPISCHE FAKKELLOOP. Het Olympische vuur is vanmorgen vroeg aan de grens tusschen Zuid-Slavië en Hongarije aangekomen. Aan beide zijden van de grens was een Olympische poort opgericht. Nadat een Zuich-SIavisch vertegenwoor diger een korte toespraak had gehouden, werden de vlaggen gekruist. De waarne mende burgemeester van Szegedin ontstak den nieuwen fakkel en nam haar in ont vangst namens Hongarije. De fakkel be reikte later het stadhuis van Szegedin, waar na de gebruikelijke toespraken een nieuw vuur werd ontstoken. Vervolgens vertrok een haTdlooper met den fakkel naar Boedapest. 5645 (Ingez Med.) trokken wordt, onze meening hierover tot uiting te brengen. Voor de ons daartoe geboden gelegenheid zeggen wij de Redactie bij voorbaat dank. Wij stellen vast: le. dat de daad jegens den heer Katz begaan, zeer minderwaardig is; 2e. dat de strijd, indien daarvan sprake is, niet gaat tegen de persoon van den heer Katz, doch tegen onjuiste door hem gedane voorstellingen; 3e dat, indien wij de redenen zouden vermelden, waarom naar onze meening de heer L. Katz niet in onze gelederen kan worden opgenomen, het „Leidsch Dagblad" dit stukje niet zou opnemen; 4e. dat door ons nimmer pogingen in het werk zijn gesteld den heer Katz het ver blijf in ons land onmogelijk te maken; 5e. dat de ln-beslag-neming der papieren, waarover de heer mr. Weyl schrijft, een ge volg is van de door den heer Katz ten on rechte gedane bewering, als zoude hij in het bezit zijn van dankbetuigingen *van po) itle-autoriteiten 6e. dat de door hem opgegeven schade van circa 500 gld. naar onze mcening 400 gld. te hoog is, aangezien iedere vakman heel goed de gemiddelde waarde van het door den heer Katz uitgestalde kan be- oordeelen; 7e. dat de heer Katz geen goederen meer kreeg zijn oorzaak vindt in het feit, dat grossiers ook gaarne betaling zien van het. geen zij geleverd hebben. Ten slotte moge hier nog even vermeld worden, dat de heer David Katz, de gede coreerde. vader van L. Katz, geen horloge maker, doch kleermaker is. NED. BOND VAN HORLOGEMAKERS, Afd. Leiden. DAMMEN. JEUGDGROEP DER L. D. V. Door de L.D.O. is gelijk gemeld op gericht een jeugdgroep, welke tot doel heeft jonge dammers van 1017 jaar in de gelegenheid te stellen, het damspel te be oefenen. Bij den aanvang van eiken club avond (welke gehouden wordt iederen Donderdag van 7 fot 9 uur in café Zomer- lust, achterzaal) wordt er een half uur theorie gegeven. Inmiddels zijn er al en kele wedstrijden gespeeld met den volgen den uitslag: F. H. Klinkenberg-K. Nievaart 20; W. Huisman-M. Kulk 20; Julius Hins-E. Klinkenberg 20; J. Barthen-J. Kukler uitgesteld. Voor deze onderlinge wedstrijden zullen weer enkele prijsjes beschikbaar gesteld worden. o DUIVENSPORT. DE VRIENDENCLUB. Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Kathalyne Waver. Afstand plm. 121 K.M. In concours 233 duiven, welke om 7.30 uur met Zuid-Westenwind in vrijheid werden gesteld De vlucht had een zeer snel ver loop. Vele liefhebbers zaten nog te luiste ren naar het uit te zenden radiobericht, toen de duiven al in hun hok waren. In enkele minuten tijcis waren 17 vogels ge constateerd. De uitslag is als volgt: F. Hofman 1. 16, 30 en 37. S. N. v. Leeuwen 2, 12 en 19. Joh. Vogelenzang 3, 8. 11, 13, 44 en 48. A. v. d. Berg 4 en 27. L. v. d. Nieuwendijk 5 en 31. A. P. v. d. Voort 6, 9. 10 en 15. G. A. L. v. d. Reijden 7, 35 en 36. Joh. Neuteboom Jr. 14, 25, 33, 46 en 50. Cbr. v. d. Pluym 17, 18, 20, 22, 24. 42, 49 en 51. A. Singeling -21, 23, 38 en 39. A. H. Korenhof 26. H. Trouwee 28 en 54. L. Gijsman 29 en 41. C. Vlaardingerbroek 32. W. le Mair 34. P. Helverstein 40, 55, 57 en 58. A. Brugman 43. F. Delsasso 45, 52 en 56. J. Phllippo 47. J. Jansen 53. De le duif werd geconstateerd om 9 u. 2 min. 56 sec. en maakte 1305.20 meter per minuut, de laatste prljswinner om 9.19.22 en maakte 1112.20 meter per minuut. A.s. Vrijdag in- korven voor Vilvoorden, 137 K.M. MOTORBOOTSPORT. 1YE DON WINT DEN GOLD CUP. DE OVERVAL OP EEN LEIDSCH CHAUFFEUR BIJ ALPHEN a. d. RIJN. TEGEN BEIDE DADERS ZES JAAR GEËISCHT. Voor de vacantiekamer van de Haagscho rechtbank hebben terechtgestaan de 22-j. monteur E. B„ en de 27-j. metselaar W. S,, beiden afkomstig uit Celle bij Hannover, thans gedetineerd, die in den nacht van 25 op 26 Mei j.l. te Alphen a. d. Rijn, den chauffeur der N. V. Eltax. W. P. G. v. Lies hout uit Leiden, die hen per taxi vervoer de. aangevallen hebben. Tijdens een kort oponthoud, waarbij de chauffeur uit do auto was gestapt, heeft de eerste verdach te hem met een zwaren hamer eenige sla gen op het hoofd toegebracht, zoodat hij bewusteloos ineenzakte. Het slachtoffer had evenwel nog om hulp kunnen roepen, waardoor de omwonenden werden gewekt en hulp konden verleenen. De verdachten hadden het plan zich van de auto mees ter tc maken, teneinde daarmede naar Duitschland te rijden, doch de chauffeur, die het tweetal niet vertrouwde, had, vóór hij uit den wagen kwam, het contactsleu teltje bij zich gestoken. Verdachten namen toen de vlucht, doch konden den volgenden dag door de politie te Nieuwkoop in den Aarlandervecnschen polder worden gearresteerd. Intusschen had B. nog kans gezien een fiets te stelen. De hamer, waarmede het misdrijf was ge pleegd. was door S. van een bouwwerk ie Leiden ontvreemd. Beide verdachten legden een volledige bekentenis af. De officier van justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck. hield een scherp requisi toir. waarin hij het misdadig opzet van dé beide verdachten, die vooraf hun plan kalm hadden overlegd, laakte Hij sprak er zijn verwondering over uit, dat het slachtoffer niet aan de gevolgen van dezen laffen aan slag bezweken was en eischte tegen elk hunner zes jaren gevangenisstraf. De verdedigers, mr. Rens uit Delft en mr. van Gorkum. pleitten clementie. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. In verband met deze zaak stond nog terecht de 22-j. landarbeider E. J. G. V. uit Noordwijk, die met de beide verdachten uit de vorige zaak te Noordwijk in een onbe woonde villa inbraak pleegde, waarbij S. op den uitkijk stond. Er werd evenwel niets van hun gading gevonden. Slechts een ge ringe hoeveelheid fruit werd gestolen. Verdachte, die nog niet met de justitie in aanraking is geweest, hoorde zes maan den gevangenisstraf tegen zich elschen. Uitspraak 11 Aug. a.s. HET BUREAU VOOR LUCHTTOERISME NAAR YPENBURG. Het bureau voor luchttoerisme. gesticht door de Kon. Ned. vereeniglng voor lucht vaart, en den Kon. Ned. toeristenbond A.N.W.B. en tot heden in het gebouw van laatstgenoemden bond in Den Haag geves tigd. zal binnenkort verplaats worden naar het nieuwe vliegveld Ypenburg bii Den Haag. Dit bureau voorziet luchttoeristen van inlichtingen, kaarten, overvllegvergun- nlngen en andere gegevens, niet alleen voor Europa, maar ook voor andere gebie den. Aangezien Ypenburg een vliegveld zal worden speciaal voor sportvliegers en luchttoeristen. is dit bureau daar dus meer dan ergens anders op zün plaats. IJMUIDEN, 28 Juli 1936. Tarbot per kilo 1.050.74, griet per Kist van 50 kilo f. 2815. tongen per kilo 1.40— 1.10, groote schol per kist van 50 kilo f. 32— 28, middelschol 22.5019, zetschol f. 24—19, kleine schol 17.50—4.60, bot f. 16, schar 8.50, vleeten per stuk 2.501.30, pieterman en poontjes per kist van 50 kilo 4.200.95, groote schelvlsch f. 3624, middel schelv. f. 24—16, kleinmiddel sohelv. f. 18—13, kleine schelv. f. 125.10, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 4926, gullen per kist van 50 kilo f. 124.70, lengen per stuk f. 1.000.55, heil bot per kilo f. 1.100.68, wijting per kist van 50 kilo f. 41.70, koolvisch per stuk f. 0.500.30, makreel per kist van 50 kilo f. 12.00—6.50. Aangevoerd: groot middelhake f. 90, klein middelhake f. 3230, kleine hake f. 20—18. Levende beugvisch: 424 .kisten versche haring, f. 7.20—3.70 p. kist. Aangekomen 5 stoomtrawlers: PG 449 met f. 2694, RO 15 met f. 2345, IJM 71 met f. 2560, IJM 86 met f. 1158, IJM 114 met f. 1120 en de loggers SCH 132 met f.557 en IJM 490 met f. 3123 voor pekelharing. VLAARDINGEN, 28 Juli. Binnengekomen de VL 156 met 30 last, VL 133 met 19 last, VL 25 met 32 last, VL 89 met 26 last, KW 29 met 21 last, KW 26 met 22 last, KW 141 met 13 last. Volle ha ring noord f. 10.6010.50, volle haring zuid f. 10.209.10, maatjesharing klein f. 7.40— 8.50, maatjesharing middel f7.606.40, maatjesharing noord f. 8.60—6.60, steurha- ring f. 5.10, alles naar kwaliteit. Gemiddelde snelheid van 45.734 mijlen per uur. Op het Georgemeer in New-Jersey heeft de bekende Engelsche coureur Kaye Don. die zoowel in auto-races als in motorboot races zoovele overwinningen heeft behaald, den klassieken Amerikaanschen motor boot-wedstrijd om den Gold-Cup gewon nen. Don. die de „Impshi" van mr. Dodge bestuurde, legde de 90 rayi af ln den tijd van 1 uur 58 min. ■Kb sec., d.w.z. met een gemiddelde snelheid van 45.734 mijlen pee uur. HU gins bllna den geheelen afstand al leen ever de baan. Zeven tegenstanders, die Ingeschreven hadden, verschenen niet aan den start en alleen met George Reis als rivaal werd de wedstrijd beeonnen. Reis. die met zUn „El Lagartd" spoedig drie lengten voor sprong op Don had. kreeg evenwel motor- pech en moest reeds een halven mijl na den st»-t op—'en. zoodat de .Imn=h," die met een nieuwe 450 o.k.-motor was uitgerust, de rest van de negentig mill alleen door het water stoof Kaye Don echter wilde niet de risico loonen door te groote snelheid een defect of ongeluk te kritgen en legde daarom niet in het hoogste tempo de rest van den al- stand af. 2—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2