LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 27 Juli 1936 UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES AALSMEER. Verhuring tribuneplaatsen. Ter Centrale Veiling is de iaarlijksche verhuring (van 1 Aug. 193631 Juli 19371 gehouden van de zit plaatsen od de twee koo Derstribunes der afd snijbloemen. In totaal werd ingeschreven voor een bedrag van I. 6629.50. Vorig jaar brachten dezelfde tribunes f. 6780.50 od. dus nu f. 151 minder. Wegenbouw. Thans worden alhier in Plan Zuid voor bereidende werkzaamheden uitgevoerd, in verband met den aanleg van den Drlmalren weg. vanaf het nieuwe viaduct in de rich ting Uithoorn. Aan de Hadleystraat is een keet voor de werklieden gebouwd. Er zal dus nu wel spoedie met het storten van zand begonnen worden. Tusschen de Had leystraat en Ophelialaan worden ter weers zijden tegelijk met den Drimairen weg parallel loopende wegen voor de gemeente aangelegd, waaraan eebouwd zal kunnen worden De heer J. Hemelrijk, stationschef al hier, is met ingang van 1 Sept. a.s. in ge lijke functie overgeplaatst naar Maassluis. LISSE. HOLLAND'S BLOEMBOLLENHUIS. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem de Ruiter 28 j. en Sientje Muilwijk 22 j. Jan van Driel 30 j. en Cornelia Johanna Paul 26 j., te Reeuwijk. Uitvoering Gem. Ver. N. A. S. De Gym.ver. N A S. hield haar eerste uit voering in de open lucht. De voorzitte de heer A. Vreeman, opende en dankte dege nen die aan de voorbereiding hun krachten hadden gegeven. In het bijzonder de hee- ren Jst. v. d. Eijk en W. Schuddebeurs, eerstgenoemde voor het gratis afstaan van het terrein, laatstgenoemde voor het gra tis aanleggen van licht en het verstrekken van de noodige lampen. Hierna gaf hij de leiding aan den directeur den heer Joh. J. Vos, te Hazerswoude, die de verschillende oefeningen aan de toestellen liet uitvoeren. Wat deze directeur, in korten tijd met zijn vereeniging tot stand wist te brengen, is bewonderenswaardig. Hij had dan ook een daverend applaus in ontvangst te nemen. Vooral het gecostumeerde boerendansje. door de kleintjes uitgevoerd, viel in den smaak. De voorz. dankte het talrijk opge komen publiek, en den directeur. Hij hoop te, dat de vereeniging steeds in bloei mag toenemen. Als blijk van waardeering ont ving de directeur een prachtigen bloemen mand. o HAARLEMMERMEER. Noodlottige val. In de woning van den heer B. aan den Aalsmeerderdijk alhier, had diens huis houdster het ongeluk te vallen, waarbij zij zoodanige inwendige kneuzingen bekwam, dat de ontboden geneesheer overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis ln Leiden nood zakelijk achtte. De door het comité „Door Eendracht Sterk" ter gelegenheid van de herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin te organiseeren kinder- en volksfeesten zijn bepaald op 25 en 26 Aug. a.s. De Oranjevereeniging „Badhoevedorp en Omstreken" heeft besloten deze feesten U doen plaats vinden op 2 en 3 Sept. a.s. Geslaagd te Haarlem voor het Mulo examen A. Pruissen alhier. Mej. E. Dengerink te Hoofddorp heeft met gunstig gevolg afgelegd het te Am sterdam gehouden examen voor onder wijzeres. Geslaagd te Haarlem voor het diploma costuumnaaister (Prot. Chr. Nijverheids school) mej. A. Oskam te Hoofddorp. Het Fanfaregezelschap „Excelsior" te Hoofddorp gaf onder begunstiging van goed weder en groote belangstelling op het Markplein aldaar een openlucht-con cert. waarbij een mooi programma ver dienstelijk ten gehoore werd gebracht. De brievenbesteller J. Beets te Hoofd dorp. hoopt op 5 Sept. a.s. den dienst bij de Posterijen met pensioen te verlaten. Gedurende tal van jaren is hij met veel ijver en toewijding als zoodanig werkzaam geweest, eerst eenige jaren te Nieuwven- nep en daarna te Hoofddorp. De directeur de heer L. J. Homan gaat heen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal de heer L. J. Homan met 1 Aug. a.s. af treden als directeur van de N.V. Holland's Bloembollenhuis en is tot zijn opvolger be noemd de heer Th Zwetsloot, thans onder directeur van Holland's Bloembollenhuis. Het heengaan van den heer Homan houdt verband met het feit, dat hij den 29en Juli zijn 70sten verjaardag hoopt te vieren. De scheidende directeur heeft dit tijdstip afgewacht om zijn taak aan een jongeren kracht over te dragen. Dit jaar was het 50 jaar geleden, dat hij zijn eerste „groene veiling" leidde, terwijl het in het voorjaar 15 jaar geleden was dat hij mede oprichter werd van de N.V. Holland's Bloembollenhuis. Het is niet te verwonde ren. dat een gevoel van dankbaarheid hem doorstroomt, nu het hem vergunt is deze twee belangrijke perioden te mogen af sluiten op een leeftijd, die op zichzelf al een herdenking waardig is. De heer Homan geniet nog een uitste kende gezondheid en mocht verleden jaar na een ernstige ziekte, welke het ergste deed vreezen, zich weer geheel aan zijn taak wijden. Zijn gezichtsvermogen is ech ter sterk afgenomen, zoodat hij moeilijk meer lezen kan en zijn vele vrienden en kennissen herkennen kan De heer Homan is bij de oprichting van het vakblad „De Hobaho" redacteur ge weest en al kan hij zelf dit blad, dat wel zijn blad genoemd mag worden, niet meer lezen, toch wil hij volkomen op de hoogte blijven, wat er in geschreven wordt al wordt het hem dan ook voorgelezen. Niet tegenstaande zijn verminderd gezichtsver mogen heeft hij toch dezelfde opgewekte geest mogen behouden. De band met de N.V. Holland's Bloembollenhuis wordt ech ter nog niet geheel verbroken, daar hij voortaan als Commissaris zal optreden. OEGSTGEEST. INLEIDING VAN DEN HEER J. STREEFLAND. De nieuwe Directeur. Als opvolger van den heer Homan werd benoemd de heer Th. Zwetsloot, schoon zoon van den heer Homan, thans onder directeur der N.V. De heer Zwetsloot is van den eersten dag af verbonden geweest aan Holland's Bloem bollenhuis en heeft de gansche ontwikke ling. speciaal de administratieve, medege maakt en daarom volkomen op de hoogte gebleven van alles, wat er in deze zaak van grooten omvang is gepasseerd. Het zal voor den heer Zwetsloot een ge noegen zijn om zijn 15-jarlgen harden ar beid op deze wijze bekroond te zien. Tevens zal het den ouden heer Homan goed doen. zijn schoonzoon de plaats te zien bekleeden. die hij zoovele jaren bekleed heeft, waar door de band tusschen hem en de N.V. be stendigd blijft. De burgemeester, baron van Wijn bergen, vertoeft tot 5 Aug. a.s. met verlof buiten deze gemeente. HILLEGOM. Geslaagd te Utrecht voor het diploma Fransch M.O. A de heer P. M. Schellekens alhier. Te bevragen aan het bureau van po litie: stempelkaart, armbandje; sleutel: portemonnaie m. inh.; belastingmerkbal. De levering van brandstoffen aan de gemeente is gedeeltelijk opgedragen aan de Fa. Schoonderbeek en gedeeltelijk aan de Fa. M. Koek. Door mej. C. Vis, Kerkplein 1 en den heer J. Rulgrok, Ambachtstraat 64, alhier zuilen gaarna oude rijwielplaatjes in ont vangst genomen worden. De inzameling komt ten goede aan de vereeniging tot be vordering der belangen van tuberculose patiënten in Nederland. Aan het aannemersbedrijf A. J. Seijsener alhier is opgedragen voor de ge meente Hilversum tien burgerwoonhuizen aldaar te bouwen onder architectuur van arch. W. M. Dudok. Op het rijwielpad langs de Van den Endelaan zijn borden geplaatst, aanwij zende welk gedeelte voor de voetgangers en welk gedeelte voor de wielrijders is. De borden voorzien in een behoefte. KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoot de heer M. van Leeuwen slaagde voor het examen Engel- sche handelscorrespondentie. Gebruikte fietsplaatsjes, alsook thee- lood en zilverpapier ten bate van Nazorg T.B.C. worden gaarne in ontvangst geno men door dr. D Ouwehand. Julianalaan, alhier. NOORDWIJK. Raadsagenda. De Raad is voor een openbare vergade ring bijeengeroepen op morgenavond te half acht. De agenda vermeldt o.m. de navolgende punten: verzoek afdee- ling Noordwijk van de Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen; credlet voor Jier- stellingen woning St Jeroepsweg 3; crediet voor uitvoering werken in werkverschaf fing; wijziging begrooting dienst 1936. no. 2; ontslag en afscheid gemeente-secretaris A. G. Delen; benoeming nieuwen gemeente secretaris. Geslaagd schoolreisje. De kinderen der vier hoogste klassen van de openbare school maakten een uit stapje in autobussen naar Amsterdam. Het weer was buitengewoon! De reis ging eerst naar Schiphol; na daar te zijn rond geleid naar Artis. waar eerst de maaltijd werd gebruikt. Wat hebben de kinderen daar genoten. Na zich nog een paar uur ln een speeltuin te hebben vermaakt, ging het huiswaarts en arriveerden zij behou den te ongeveer negen uur weer hier. Vele ouders haalden hun kinderen af. De reis ging uit van de oudercommissie onder lei ding van de onderwijzers, 't Is een heer lijke dag geweest! Door B, en W. is aan de R.K Ver. ter bestrijding der T.B.C. „Herwonnen Levens kracht" toestemming verleend voor het houden van een speldjesdag op Zondag 26 Juli a.s. NOORDWIJK AAN ZEE. N.R.B.-demonstraties. De Noordwijksche Reddings Brigade gaf Zaterdagmiddag op het strand een demon stratie welke door een talrijke menigte met groote belangstelling werd gevolgd. Men toonde de verschillende bevrijdings- grepen. welke van groot belang zijn. wan neer een redder met een weerbarstigen drenkeling te doen heeft, vervolgens de wijze van vervoeren, methoden voor het toepassen van kunstmatige ademhaling, het afzoeken van een zwin door niet- zwemmers en het redden met behulp van een liin. Met voldoening kon men constateeren. dat ook dezen winter de N.R.B. niet stil heeft gezeten en ten allen tiide paraat is voor hulpverleening aan drenkelingen. NOORDWIJKERHOUT. De jongedames, die op initiatief van ds. van Noort een jaar lang, met veel suc ces. gelden inzamelden voor het tot stand komen van een kerkgebouwtje in de Zilk, werd als belooning een feestavond bereid in de Ned. Herv. Pastorie alhier, waar ds. en mevr. van Noort, haar aangenaam be zig hielden en ruimschoots onthaalden. In de St. Victor-kerk alhier, hield de nieuw benoemde bisschop monseigneur Stam een liefdadigheidspredikatie ten bate van zijn Vlcoriaat in Oost Afrika (Kisumu). Een gehouden collecte voor het goede doel bracht bijna f. 300.— op. Bij de Ned. Herv. Kerk. In den ochtenddienst in de Pauluskerk heeft ds. T. J. Jansen Schoonhoven den. in de vacature, ontstaan door het vertrek van ds. G. Hennemann, nieuw benoemden hulp prediker den heer J Streefland uit Rotter dam bij de kerkelijke gemeente ingeleid. De belangstelling voor deze plechtigheid was groot. Na het uitspreken van het Votum en Zegenbede verzocht ds. Jansen Schoon hoven te zingen ps. 138 1. Hierna werd de Geloofsbelijdenis afgelegd (12 art.) en door de gemeente bevestigd met het zingen van Gez. 52 13. Voorgelezen werd Joh. 10 114, waarna ds. Jansen Schoonhoven voorging ln gebeo. In zijn inleiding schetste hij dezen dag als een belangrijke Zondag voor de ge meente, voor hem zelf en voor den nieuw benoemden hulpprediker. Hij dankte daar bij den Kerkeraad voor de betoonde harte lijke samenwerking bij het doen van de keuze in de bestaande vacature. Zich richtende tot den heer Streefland. zeide spr. verheugd te zijn over het geno men besluit tot aanvaarding van het heer lijke werk dat God hem op de jeugdige schouders heeft gelegd. Spr. schetste het ambt van predikant waarin zoovele ver wachtingen voor een oprechte vervulling zijn weggelegd. Het eeuwigheldswerk lijkt zoo dikwijls onmogelijk te vervullen. En hoe zal het ons gelukken om daaraan vruchtbaar samen te werken? Bij eerste beschouwing ziet de Evangeliedienaar zich als de mislukte, zelfs vóór hij aan zijn hem opgelegde zware en breede taak is begon nen. Hierna bepaalde spr. zich bij de voor dezen dag gekozen tekstwoorden uit 1 Petrus 4: 10 en 11 en wees spr. op den rij ken zegen, welke God voor ons heeft weg gelegd. Het is dan ook een wonderambt. Wij dienen zonder het te willen en gaan dan ook te samen een heerlijken tijd tegemoet. Maar God is trouw; daarom moge Zijn naam worden geprezen in het midden on zer gemeente en ook in Uw hart! Spr. wenschte de ouders van den heer Streefland geluk met dezen dag. Tot de gemeente zeide spr. „Gedenkt Uw voor gangers en hen die voor U arbeiden in den Heer". Hierop werd gezongen Gez. 245 2 en betrad de heer Streefland den kansel om zich aan de gemeente te verbinden met de woorden uit 1 Corinthe 9 24 en 25. Spr. zag hierbij neer op het groote schouwspel van het menschdom op aarde, waarin zoovelen streven naar den grooten prijs en waarbij dikwijls de uitspattende vreugde ten top gevoerd wordt en waarbij dan de voorkomende droefheid en teleur stellingen op den achtergrond worden ge schoven, Maar, aldus de tekstwoorden. „Een iegelijk die om prijs strijdt, onthoudt zich in alles". Met het geloofswoord van Paulus voor oogen, zich voorstellende ook een grooten rijkdom te mogen oogsten welke is te be schouwen als een parel van groote waarde, wilde spr. eveneens volharden tot het einde. Met dezen jeugdigen geestkracht bezield, aanvaardde de heer Streefland in een ge voelvolle prediking zijn arbeid in de ge meente. Hij eindigde met dankgebed. Hier na werd gezongen Gez. 158 7. Ds. Jansen Schoonhoven bracht hij hartelijk dank voor de uitverkiezing, om ln de gemeente van Oegstgeest te mogen medearbeiden aan de bediening des Woords en het heil der kerkelijke gemeenschap. Eveneens dankte hij hem voor de hartelijke ontvangst en de inleiding tot de gemeente. Hoewel het ver schil in jaren tusschen hen beiden groot is, verwachtte spr. toch een voortdurende be langstelling in den gezamelijken arbeid. Vervolgens richtte spr. zich tot den Ker keraad en Kerkvoogdij. Hij verzocht van beide aller medewerking welke kan leiden tot een voor beide heilzamen arbeid in de gemeente. Bij den hem toevertrouwde materieelen dienst in de gemeente, hoopte spr. dat men elkander daarin zal kunnen vinden. De dienst werd dan besloten met het zingen van Ps. 103 1, waarna de heer Streefland den Zegen uitsprak. Op verzoek van ds. Jansen Schoonhoven zong de gemeente den nieuwen hulppredi ker staande toe Gez. 91 3. Hiermede was deze plechtigheid beëin digd. Geslaagd voor het toelatingsexamen O Th. O. van de Middelbaar Technische School te 's-Gravenhage, afd. Bouwkunde, de heer B. J. Proper alhier. RIJNSBURG. Raadsagenda. De Raad komt morgenavond des nam. 8 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen; 2. Missive van Ged. Sta ten inzake verlaging jaarwedden burge meester, wethouders, secretaris en ontvan ger; 3. Beroep op de Kroon van de beslis sing van Ged. Staten d.d. 24 Juni j.l. hou dende onthouding van de goedkeuring aan het raadsbesluit tot opheffing van de O. L. School; 4. Besluiten tot wijzigingen van den gemeente-ontvanger inzake oninbare den gemeentt-ontvanger inzake oninbare en nog te verhalen posten; 6. Reclames hondenbelasting 1936. Het Jaarlijksche Zendingsfeest voor de kinderen van de Ned. Herv, Zondags school zal 5 Aug. a.s. worden gehouden De speldjesverkoop voor de stich tingen „Hoenderloo" heeft f. 52.48 opge bracht. SASSENHEIM. Voor het examen Engelsche Handels correspondentie voor de „Vereeniging van Leeraren" zijn geslaagd onze plaatsgenoo- len de heeren L. L. v. d. Kwaak en Fr. Vercouteren. Te 's-Gravenhage zijn voor het R.K. Mulo-diploma geslaagd: E. M. van Diest La. van Iersel H. van Haastrecht, Greta Matze. Henny v. d. Vlugt en Felix Slager. Alle candidaten der R.K. Uloschool hoofd de heer J. O Matze, zijn geslaagd. Tot de le klas der Middelbaar Techn. School te Haarlem, afd. Werktuigbouw kunde en Vllegtuigbouwkunde, is toege laten H. J. Dreef, alhier. STOMPWIJK. Crediet voor het uitbreidingsplan. B. en W. deelen den raad mede: de voor bereidende werkzaamheden voor het ont werpen van een uitbreidingsplan ziin thans zoover gevorderd dat door den ontwerper opgave van de vermoedelijke kosten kon worden verstrekt Büikens schriiven zullen deze bedragen f. 3650. Hierin zijn niet opgenomen de kosten verbonden aan de voorbereidingen van den kant der gemeente en de kosten verbonden aan de te volgen vaststellingsprocedure. Wij ramen deze bijkomende kosten voorloopig op f. 350 zoodat wü u voorstellen voor de totstandkoming van het Plan een crediet te openen van f. 4000. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. Warmerdam geb. Waayer d. Ondertrouwd: G. J. Warmolts en M. Sta. Getrouwd: N. A. Vink en J. Hilgersom. VEUR-LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt komt op Donderdag 30 Juli 1936, te 19.30 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning op het venten; 4 Voorstel tot be schikbaarstelling van gelden voor het ont werpen van een uitbreidingsplan; 5. Aan bieding van de gemeenterekening 1935 en benoeming van een commissie van on derzoek; 6. Voorstel tot vaststelling van verordeningen tot heffing en invordering van leges voor het verstrekken van inlich tingen uit het bevolkingsregister: 7. Voor stelling tot uitkeerlng der vergoeding be doeld in artikel 205 ter der L.O.-wet 1920 voor de bljz. lagere scholen dr. van Noort- straat nos 68 en 89; 8. Ontwerpvoorstel van Ged. Staten van Zuid-Holland tot ver verlaging van de salarissen van burge mees, secretaris, ontvanger en de wethou ders; 9. Voorstel tot verhuur van de woning dr. van Noortstraat 70; 10. Vaststelling kohier bedrijfsbelasting; 11. Goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1935 en voorstel tot het ver strekken van een aanvullend subsidie; 12. Verder voorkomende zaken. Inbraak in pastorie. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men ingebroken in de pastorie van de Ger. Kerk aan den Damlaan alhier. De uader(s) zijn binnengekomen, na een ruit die vooraf met zeep was ingesmeerd, te hebben verwijderd. Eenmaal binnen zijnde heeft men alle kasten doorzocht zonder iets te kunnen vinden; ook heeft men getracht de brandkast te forceeren, wat eveneens niet gelukt is. Onder leiding van den burgemeester heeft de Rijkspolitie (de gemeenteveld wachter was juist met verlof gegaan) een uitgebreid onderzoek ingesteld. Het ver moeden bestaat, dat men hier te doen heeft met personen, die ook In Voorburg in een tweetal scholen hebben ingebroken. Gevonden: 1 heerenhorloge, 1 porte monnaie met stuivertjes, 2 rijwielbelasting- merken. 1 ring met 3 sleutels. Adres Bureau van Politie. De speldjesdag ten bate van de Chr. Ver. voor T.B.C.-bestrijding „Zonnegloren" heeft opgebracht f. 50.22. Voor het Mulo-diploma B. slaagden de volgende plaatsgenooten, allen leerlin gen van de R.-K. Ulo-school te Voorburg. J Blonk. H. Dudlnk, D. de Groot en W. Halverhout allen te Veur. van betrekkingen waarin capitulantea moeten worden benoemd; 6. Voorstel om het arbeidscontract van N. van Schalk te verlengen tot 1 Aug. 1937; 7. Voorstel ten aanzien van de wedden van het personeel van den warenkeuringsdienst te Haarlem; 8. Voorstel tot wijziging der legesverorde ning; 9. Voorstel tot een 4e wijziging der gemeentebegrooting 1936; 10. Bespreking van verhuur van diverse perceelen tuin land en van het vischwater: De Dinsdag- sche wetering. Geslaagd te den Haag voor de Hoofd akte L. O. de heer H. B. van der Lee alhier VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Engelbertus Leonar- dus. zoon van C. Bakker en C. van Steyn. Raadsagenda. De Raad komt morgen des avonds te 8'/i uur bijeen. 1. Opening: 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van het suppletoir kohier wegen belasting 1936. ten bedrage van f 23.67; 5. Voorstel om aan de Kroon vrijstelling te vragen van de verplichting tot aanwijzing WASSENAAR. Openluchtbijeenkomst der N. S. B. Zaterdagmiddag had in de Hertenkamp een groote openluchtbijeenkomst plaats, uitgeschreven door de N. S. B. Mr. J. Lief- tinck uit den Haag wees er op, dat het roode vuur hoe langer hoe dichter bi] ons kemt en dat er maar heel weinig toe noo- dig is, om het ook in ons land te zien op waaien en ons vaderland in Bolsjewisti sche handen te zien ondergaan. Uitvoerig besprak hij de toestanden in Spanje en Frankrijk; de komst van het marxistisch regime is daar, alsook in België, opgewekt gevierd. In die landen is het wroeten van Moskou duidelijk gebleken. De zetels der communisten namen er ontsteLlend toe; het brandt er al. Het is struisvogelpolitiek van de gevaarlijkste soort om voor dit ge vaar de oogen te sluiten, voor de gevolgen binnen de eigen grenzen. Velen hebben zich laten bedriegen en zien niet het ge meenschappelijke gevaar, dat allen be dreigt en dat de vernietiging van de so ciale orde op zijn programma heeft staan, Ondergronds wordt het communisme ver spreid. waarbij spr. wees op combinaties die onder benamingen van „strijd tegen het Nat. Socialisme het Fascisme, dat moord is en oorlog" werken, zonder dat hun medeleden weten, dat daarin voor 't com munisme gestreden wordt. In ons land wordt gezegd, dat het hier zoo ver niet komt, hetgeen spr. nader uit eenzette. Dan besprak hij de tweeledige taak van de Nat. Socialisten, n.l. het ver heffen van den volksgeest, het verschaffen van sociale rechtvaardigheid met gelijken kans voor ieder Vaderlander. De strijd daarvoor zal zwaar zijn; reeds nu moeten aile krachten worden ingespannen, om den aanval op het volgens spr. huidige onvol- Aaadige politieke systeem te doen slagen. Tusschen communisme en nationaal so cialisme gaat den eindstrijd, waarvan de inzet is: behoud van Oranje als ons va derland, van Oranje en ons Vorstenhuis. Dr. Colijn moet nu aanzien, dat het ge vaar. dat hij misschien nog beter kent dan de N.S.B., steeds nader komt. Tegen de sterke en geslepen Moskousche propaganda moet een stevige eenheid ge plaatst worden. Doet men dat niet, dan Is men reddeloos verloren. Na een uitvoe rige uiteenzetting van de groote gevaren van het communisme en bespreking van de diverse politieke partijen in ons land, wekte spr. op. eendrachtiglijk 't roode ge vaar te bestrijden, opdat het niet zal wor den de „Sovjet-Unie van Europa". De na tionaal socialisten zweren: „Nederland krijgt gij nooit". Tenslotte sprak de heer C. van Geelker ken uitvoerig over „Wat Mussert wil", een krachtig, eensgezind volk, sociale recht vaardigheid. tucht, discipline, een volk, in Europa geëerd. Een etalagewedstrijd? Bij de besturen van de beide Midden- slandsvereenigingen te dezer plaatse be staan plannen, om ter gelegenheid van de a.s. Koninginnefeesten een etalagewedstrijd 'e organiseeren. Mede wordt overwogen een bloemencorso voor de jeugd en verschil lende attracties voor de ingezetenen te doen houden. Geldsbedrag ontvreemd. Bij een bewoner aan de van Zuylen van Nijeveltstraat heeft men zich toegang ver schaft in de woning door het wegnemen van een raamhor, waarna men de spag* noletsluiting van het raam kon openen. Een bedrag van f. 346.werd hierbij ont vreemd. 4. Zij liepen nog een poosje voort en praatten bver dien zeer vreemden wagen; tot er een raar geluid dan werd gehoord en zij hem plots'ling maad'ren zagen! Ja 't was wel een zeer vreemdsoortig ding, dat daar nu langs de wegen ging; een wagentje, dat zonder oorzaak erg hard reed! Geen wonder, dat het Thijsje in verbazing raken deed! „Kijk", zei Paddekwist, „hij komt hier recht op aan; laat ons maar een eindje meer opzij gaan staan." Doch Thijsje sprak: „Neen. niets daarvan; ik heb een ander plan! Als die wagen hier nu langs komt rijden, springen wij er in, vlug, met z'n beiden; want wat mij niet onverschillig laat, is, waar die kar zoo haastig heen tooh gaat!" 4-4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12