Leidsche successen bij de Koninklijke. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 27 Juli 1936 NJORD-SENIORES IN TOPVORM. Hoofdnummer echter voor Amstel WATERPOLO. NEDERLAAG WEDSTRIJD POELMEER. Hedenavond speelt Poelmeer I tegen D.W.R. I (2e kl. K.N.Z.B.) in de zwemin richting Poelmeer een wedstrijd van ce nederlaagserie. LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-BEKER. ENGELAND LEIDT MET 2—0 TEGEN AUSTRALIË IN DEN CHALLENGEROUND. Zaterdag is te Wimbledon de beslissende strijd om den Davisbeker aangevangen met de enkelspelen tusschen Engeland, de houdster en Australië. In den challen- ceround Hoewel het weer verre van ideaal voor tennis was regenachtig en winde- fik waren de tribunes toch uitverkocht en het Dubliek heeft van twee Drachtige Dartiien kunnen genieten waarbij vooral die tusschen Perry en Quist opviel door het ongemeen harde karakter, dat deze partij kenmerkte Reeds de eerste partii leverde een ver rassing od. Austin sloeg Jack Crawford met 46. 83. 61 61 en deze cijfers gaven precies de verhouding weer. In de eerste set liep de Australiër hard van stapel en voordat Austin het kon verhinderen, had Crawford reeds een fllnken voorsprong. De Engelschman zag het gevaar te laat in en met 46 verloor hij dezen set. Maar toen herstelde Austin zich. Craw ford. die na ziin schitterende partijen In de finale van de Europeesche zóne tegen Duitschland weer in ziin ouden topvorm scheen te zijn. stelde danig teleur. Het leek alsof de Australiër zeer vermoeid was. ter wijl zijn spel van het winderige en regen achtige weer meer te lijden had dan dat van den Engelschman. Austin betrok vooral zijn gevreesde backhand in het spel en deze leverde hem menige game op Hij speelde echter niet alleen met ziin back hand. Schitterende lobs en doodelijke dropshots verrasten Crawford herhaalde lijk en hoe langer hoe meer raakte de Australische speler uit zijn gewone spel Het verwonderde publiek zag. hoe hll haast machinaal de ballen out of in het net sloeg en dat Austin od deze manier moest winnen, was duidelijk. De Engelschman kwam er steeds beter in en stelde tegen over het lustelooze spelletle van zijn tegen stander een prachtig constante partii ten nis met een uitgebreid slagenrepertoire. dat hü met een buitengewone nauwgezet heid afwerkte. ZUn slagen waren hard en zuiver en Crawford, die het in den tweeden set nog tot 63 had weten te brengen, scoorde in den derden en vierden set slechts één game. De tweede partij ztusschen Perry en Quist had een geheel ander verloop en deze gaf de spanning, die het publiek in de eer ste had gemist. Perry won wel met 61. 46. 7—5, 62. doch het verloop wordt door de eüfers niet luist uitgedrukt. Perry moest alles od alles zetten om van Quist te winnen en indien deze geen enkelbles sure had gehad, zou een. omgekeerd resul taat niet tot de onmogelijkheden hebben behoord. Evenals Crawford begon Perry met een aantal harde onhoudbare ballen die Quist volkomen verrasten en hoe de Australiër ook zijn best deed. hij kreeg geen voet aan den grond. Meesterlijk was het spel van den Wim- bledonkampioen. Zün service was keihard en ziin drives langs de lijnen onhoudbaar. Doodelljk waren zijn smashes en Quist ver loor dezen set dan ook met 61. In den tweeden set echter nam Perry het kalmer od. met het gevolg dat Quist zich kon her stellen en nu od zijn beurt een zoo bril- lant spel vertoonde, dat Perry slechts met de grootste moeite gelijken tred kon hou den en terdege moest oppassen om dezen set niet met dezelfde cijfers te verliezen als hii den eersten set gewonnen had. Technisch en tactisch was Quist in dezen set absoluut de meerdere en in grootschen vorm won hij met 64. Ook in de volgende set was het een harden strijd Perry kwam nu geweldig opzetten en met al ziin licha melijke kracht vuurde hii ziin slagen od Quist af. Met enorme wilskracht en ener gie verdedigde deze zich tegen de kanons kogels. doch Perry's uithoudingsvermogen gaf den doorslag. De Engelschman joeg zijn tegenstander van den eenen hoek naar den andere en deze raakte hierdoor zoo ver moeid dat hii tenslotte moest capituleeren Na een uiterst vlnnlgen strijd won Perry me* 75 en toen was Quist tegenstand gebroken. Met uiterst lastige schoten maakte Perry het ziin tegenstander moei lijk en mede door zijn nog niet volkomen genezen enkel-blessure verloor Quist den laatsten set met 26. Beide spelers hebben zich in deze partij nog al eens aan foot fault bezondigd doch desondanks was deze partii van een super-klasse, waarin beide spelers het uiterste hebben gegeven. Jam mer was het. dat de partii enkele malen door den regen moest worden onderbroken. Na dezen eersten dag leidt Engeland dus met 2—0 en de houders van den Davis beker behoeven dus nog slechts het dubbel spel (dat heden plaats vindt i of een der enkelspelen te winnen, om voor de derde achtereenvolgende maal in het bezit van het felbegeerde kleinood te geraken. Jr. (ZVH); 2. Jassana, st. M. v. d. Kley VZOD3. Mieke II. st. P. J. G. Dudok van Heel Loosdrecht) Twaalfvoetsjollen A: 1. d'Artagnan, st. W. v d. Valk Jr. (RZVi; 2. Tulla, st. G. van Lijnen Noomen (ZZVi: 3. Isls, st. J. W. v. d Berg Jr. (RZV); 4. Ans, st. G. Landsman (ZZV); 5. Cheerio, St. C. Quispei Szn (RZV). Twaalfvoetsjollen B: 1. Snowball II. st. R. Jansen (RZV); 2. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen (De Kaagi; 3. Weetiekep. st, Kees van Dijk (KDR en ZV). BM-klasse A: 1. Tempo, st, H. A v. d. Werke (VZOD); 2. Dwarszitter, st. J. Koppel (VZOD); 3. Snip. st. F. Sleewits (VZOD). BM-klasse B: 1. Snip, St. P. C. v. d. Wilt (VZOD); 2. Marjorle. St. J. Rietveld (VZOD) 3 Baby. st. G. Mertens (RWR). Vrijbuiters: 1. Jet II. st. H. Wester (Braas- semermeer); 2. Kaper, st, C. A. Haumersen (RZV). Olympiajollen1. Daphnla. st. P. H. R. Borgerhof Mulder (De Kaagi; 2. Goesting, st. W. Ritman (De Kaag); 3. Astra, st. J. H. H. J. de Jong (Aeglr). Groepswedstrijd RZV: Aeglr: J. W. v. d. Berg Jr. 1P. P. Moerman Jr. (3) en W. v. d Valk Jr. (4) winnen voor de RZV den wedstrijd: de Aegirploeg: W. Daniels (2), J. H. H J. de Jong (5) en J. Dijkers (6). De resultaten van gisteren zijn: 16 M2 klasse, le race: 1. Ideal, st. H. Mo lenaar: 2. Jhonny, st. L. v. VelZen, 2e race: I. Kwaje Horst, st. K. L. v. d Horst, 2. Ideaal. Regenboogklasse: 1ste race: 1. Eelko. st. W. Bergsma: 2. Phecda. st Gerh Deich- mann; 3. Annie II, st, mej, A. van Nleuwe- hulzen, 2e race: 1. Maas. st, H. de Goede ren; 2. Vennemeer, st. I. J. C. Klingen; 3. Annie II. 12 M2. klasse A: le race: 1. Bries, st. C. Th. Gülcher: 2. Ravode, st P. Stortebeker: 3. Skim. st. P. Gülcher: 4. Ronny II. st. Chr. Overmans: 5. Hinde. st. P. J. J. Huy- bers: 2e race: 1. Skim: 2. Flevo, st. A. E. Dudok v. Heel Jr.; 3. Astried. St. Alb. Huy- brechts; 4. Bries; 5. Ronny II. 12-voets Jollenklasse A: le race: 1. Ans, st, G. Landsman; 2. d'Artagnan, st, W. v. d. Valk; 3. Dr. Knok, st. R. Kagchelland; 4. Wig. st. A. K. H. Minderhand; 5. Snowball II. St. D. v. Brummelen. 2e race: 1. Weetie kep. st. mej. Q. v. Dijk; 2. Churio, st. C. Quispei; 3. d'Artagnan; 4. Isls, st, J. W. v. d Berg Jr.; 5. Dr. Knok, St. R. Kagchel land. Vrijbuiterklasse: le race: 1. Kaper, st. C. A. Haumersen; 2. Reiger, st. C. de Pijper; 2e race: 1. Jet II. St. H. Wester; 2. Kaper Pampusklassele race: 1. Windveer, st. L. v. Essen; 2. Norremeer, st. Ir. J. C. P. Hofkes; 2e race: 1. Windveer; 2. Piasjager, St. C. Lith Jr. 12-voets-jollenklasse B: le race: 1. Krui meltje. st. N. A. de Joncheere; 2. Jimmy, st. R. v. Romunde; 3. Kabouter, St. mej H. Sewing; 4. Weetiekap. St. H van Dijk; 2e race: 1. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen: 2. Weetiekap: 3. Waterbaby, st, G. Key Jr.; 4. Kruimeltje. BM-klasse B: 1ste race: 1. Cornet, st. J. Hofland; 2. Marjorie, St. J. Rietveld; 3. Baby, st. G. Mertens; 2e race: 1. Ronny. st. H. Overmans; 2. Marjorie; 3. Baby. BM-klasse A: le race: 1. Swallon. st. A. den Outer; 2. Rachet, st. B. J. J. v. Reste ren: 3 Dwarszitter. st. J. Goppel: 2e race: I. Rachet; 2. Dwarszitter; 3. Swallon. 12 M2. klasse B: le race: 1. Jassena, st. M. v. d. Kley; 2. Zuid-West, st. Boom: 3. Rachet. st. W. Leemans; 2e race: 1. Ronny, st. C. N. A. W. Loos; 2. Stormy Weather, st. L. Kaptein; 3 Mieke II, st. P. J. G. Du dok van Heel. Olympia-jollenklasse: le race: 1. Daphnia st. P H R. Borgerhoff Mulder; 2. Goesting, st. W. Ritman; 3. My Hobby, st. J. Dijkers: 2e race: 1. Daphnia: 2. Borreltje, st. H. Coops; 3. Astra, st. J. H. H. J. de Jong. o GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Gisteren werd gespeeld de Eclectic me dal play. De 1ste prijs werd gewonnen door den heer H. R. Wright 12 met een netto score van 33. De 2de prijs door den heer H. J. Kessler (71 met 34 2/3 punt. Bij overkamping om den British Challenge Cup tusschen de heeren F. W. de Haan (8) en J. J. Bom (15) won eerstgenoemden den Cup. AJAX MET INNINGS GESLAGEN. H.B.S. II 224; Ajax 105 en 97, Wat wij hadden gevreesd is werkelijk heid geworden. Ajax is met innings door H.B.S. II geslagen en het aantal verlies- punten van de rood-zwarten bedraagt thans twee. waartegenover geen enkel winstpunt staat. Toch was het begin van Ajax op de mat niet zoo slecht, hoewel Dozy met vijf singles beneden zijn gemiddelde bleef. Er- mers scoorde 13 runs. Versteeg 17 en met Janssen 33 was het totaal van 85 voor 4 hoopgevend en meer dan wij gewend zijn. De staart begint by Ajax echter al heel gauw. Steln deed er zeven runs by. Van Breen acht. Van der Smit vyf, maar daar mede was het ook afgeloopen. Voor 105 hadden alle Leldenaars een beurt gehad. Van Doorn had met 4—10 de beste bow- lingcyfers, Broekhuyzen 324, Hoepen 330, Borsboom 115. De zwakte van den Ajax-aanval blykt wel dutdelyk uit het feit. dat nadat het eerste Haagsche wicket op 16 was geval len en niet minder dan 172 runs waren gescoord, voordat er opnieuw een schel ding kwam. Broekhuyzen had precies de zestien runs voor het eerste wicket ach ter zyn naam. Borsboom (89) en Bakker (71) zetten een standje op. waardoor iedere mogelykheid op een gunstig resultaat voor Ajax werd teniet gedaan, ook al bracht geen der H.B.S.'ers het verder tot de dub bele cyfers. Het Haagsche totaal werd 224 voor 9 Versteeg had de grootste helft van het aantal wickets genomen, maar zy wa ren duur. (85). Van der Smit was met 263 nog duurder, evenals Stein 157. In de tweede innings van Ajax faalden alle kopstukken en alleen dank zy 41 van Boezeman en niet mider dan 26 extra's werd het totaal nog 97. Broekhuyzen 6—19. Van Doorn 424. Veel goeds kunnnen wy over het spel van Ajax dus niet vertellen. Alleen het wicket keepen was aan den Leidschen kant beter dan aan den Haag- schen. Op een totaal van 97 waren er by HBS., 22 byes; by Ajax waren er slechts 6 op een totaal van 244. AJAX-ADSPIRANTEN WINNEN WEER. ZEILEN. WEDSTRIJDEN ROTTERDAMSCHE ZEILVEREENIGING. Bij de Zaterdag en Zondag gehouden wed- strüden van de Rotterdamsche Zeilvereeni- ging heeft onze plaatsgenoot Borgerhoff Mulder in dc Olympiajollen-klasse zyn 12e overwinning in successie geboekt. De uitslagen van Zaterdag waren: 16-Meterklasse: 1. Kwaje Horst, st. K. L. v. d. Horst Loosdrecht i2. Twirke. st. F. Oly (RZV); 3. Ideaal, St. H. Molenaar (KZC). Regenboogklasse: 1. Maas, st. H. de Goe deren (RZV); 2. Vennemeer, st. J. C. Klin gen (De Leede); 3. Eelko. st. W. Bergsma (Sneek). Sharpies A: 1 Wileenhoek. st. ir J. M. Lauwerse (Loosdrecht)2. Dinges, st. W. Nauta (De Kaag); 3. Bries. st. C. Th Gül cher (Loosdrechti4 Crabbelcatte. st. C. van Muyden (RZV); 5. Strik Strak. st. G. van Luyn (Aeglr). Sharpies B: 1. Ronny II, st. C. N. A. Loos CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen. le klasse: VRAHDVS: gewonnen door V.R.A. met 132 runs op de eerste innings: R. en WHaarlem: gewonnen door Haar lem met 19 runs od de eerste innings; VOC—VW: gewonnen door V.O.C. met innings en 44 runs Overgangsklasse: SCHCACC: gewon nen door A.C.C. met 4 runs en 1 wicket od de eerste innings: HCC III—Excelsior: gewonnen door Excelsior met innings en 81 runs: SpartaCVH: gewonnen door Sparta met 47 run? od de eerste innings. 2e klasse B: HBS IIAjax: gewonnen door H.B.S. II met Innings en 22 runs: QuickHCC IV: gewonnen door Quick met 58 runs op de eerste innings: HDVS II— VUC: gewonnen door H.D.VS II met 4 runs op de eerste Innings. Overzicht. Haarlem, dat geiyk wü Zaterdag reeds schreven, de punten hard noodlg heeft, is er gisteren in geslaagd over haar stadge- noote R. en W. te zegevieren al was de overwinning maar klein, want Haarlem scoorde 123 runs. R. en W. 104 Davidson probeerde het daarna op een tweede in nings en toen R en W. op 127 voor 2 sloot, zag het er voor Haarlem niet gunstig uit. Kleefstra hield echter stand en op 82 voor 3 gaf R en W den strü'd op. Vit.A. (210 voor 8) behaalde een groote overwinning od H.D.VH. (78) en V.V.V. (49 en 82) werd met innings door VO.C. (175) geslagen. Verrassend was de inningsoverwinning van Excelsior (191 voor 9i op H.C.C. III (71 en 39) in de overgangsklasse. De Schie dammers zün thans heel gevaarlijke con currenten voor H.B.S. geworden Sparta en A.C.C handhaafden zich in de bovenste helft door overwinningen od C.VH. en S.C.H.C In de 2e klasse B neemt Ajax thans de laatste plaats in. De Leldenaars werden met innings door H.B.S II geklopt terwyi V.U.C. wel niet won van H.D.V.S. II. maar het verschil van 4 runs was niet groot. 1 N. L. C. C. geslagen. De Ajax-jeugd biyit het pad der over winning bewandelen. Zaterdagmiddag werd N.L.C.C. met 43 runs op de eerste Innings geslagen. Ajax ging het eerst naar de wickets en scoorde 79, waarvan Van der Ven 23, Ver steeg 17 en Langhout 10. Van Veen 417, Koch 2—21, Van der Grlendt 2—15, Rus sell 1—17. N.L.C.C bracht het daarna niet verder dan 36. Alleen Van Veen (10) en Van der Grlendt (13) kwamen in de dubbele cy fers. Het bowlen van Versteeg (711) was de N.L.C.C.-jeugd te machtig. Van der Ven 2—23. O WIELRENNEN. GRASBAANWEDSTRIJDEN VAN SWIFT. EEN SPANNENDE KOPPEL WEDSTRIJD. Liet het weer zich gistermorgen dreigend aanzien, 's middags evenwel scheen de zon en konden de aangekondigde grasbaan- wedstrijden van Swift doorgang vinden. Voor het begin der wedstryden hield de voorzitter van „Swlft", de heer Graafmans, een toespraak. Spr. wees er op, dat, nu men geen toe stemming voor wegwedstryden kan kry- gen, het eens met de grasbaan wordt ge probeerd. wat gezien de opkomst van deel nemers en toeschouwers wel in den smaak zal vallen. Nadat het bestuurslid van de N.W.U., de heer J. Logger, met het doorknippen van een lint de baan had geopend, konden de wedstryden een aanvang nemen. Het spannendste Is geweest de koppel- wedstrijd over 100 ronden met 7 deelne mende koppels. De grootste rivalen waren hier het Goud- sche koppel Ramp-Hofstede en de Noord- wykerhouter Verburg met zyn Naarden- sche koppelgenoot van der Poll. Ramp-Hofstede begonnen er dadeiyk zoo fel aan te trekken, dat dit koppel reeds na 5 ronden een 50 meter voorsprong had. Na 10 ronden kwamen belde renners by het aflossen te vallen, waarvoor 1 ronde werd gegeven. Van dezen val profiteerden v. Meeteren en Suiker (Giezendam) om de leiding te nemen. Lang duurde dit evenwel niet, daar het tempo hun iets te zwaar werd, waardoor Ramp-Hofstede en Verburg-v. d. Poll, weer aan den kop kwamen. Ronde na ronde werd zoo afgelegd, vele jachten werden ontwikkeld en het resul taat 9vas. dat verschillende koppels een lsip krcgGn. Na nog vele spannende momenten werd het koppel Verburg-v. d. Poll tenslotte winnaar met 20 meter voorsprong op Ramp-Hofstede. De uitslagen luiden: Klassementwedstryd voor nieuwelingen over 20 ronden, met om de 5 ronden een klassement: 1. P. Peereboom, Schiedam. 25 punten, 2. Caserman, Schiedam, 15 p., 3. Willems, Gouda, 8 p. Personeele wedstryd voor junioren tot 16 jaar over 15 ronden: 1. Riethoven, Lel den; 2. De Groot. Leiden; 3. Lodewyks, Schevenlngen. Afvalwedstryd. voor junioren tot 15 Jaar: 1 Knoester, Scheveningen; 2. Tullekes, Schiedam, en 3. Holst. Leiden. Sprintwedstrijden: le serie: 1. D. Ramp, Gouda. 2. P. J Suiker, Giezendam. 2e serie: 1. Hofstede, Gouda en 2. Du- quskooy. Den Haag. 2e serie: 1. Hollander. Den Haag, en 2. v. d. Aart. Leiden. 4e serie: 1. v. Meeteren. Giezendam, en 2. Verburg, Noordwykerhout. Herkansing sprintwedstryden: le serie: 1 Bats, Den Haag en 2. Kusterman, Zeppe N.-Br. 2e serie: 1. Riethoven, Leiden en 2. Grim men, Wassenaar. Kwartfinales: le serie: 1. Ramp, 2. Hof stede: 2e serie: 1. Suiker, 2. Hollanders; 2e serie: 1. v. Meeteren. 2. Duqusnooy: 4e serie: 1 Verburg. 2 Riethoven. Demi-finale: le serie: 1. Verburg, 2. Sui- j ker; 2e serie: 1. Hofstede, 2. Riethoven. Om de 5e en 6e plaats: 1. Ramp, 2. Van Meeteren. I (Van een byzonderen medewerker). Na de beëindiging van de Selectiewed- stryden voor de Olympische Spelen is reeds Vrydag een aanvang gemaakt met de af werking van het programma der Konink- ïyke. Gunstig weer en een groote belang stelling waren het kenmerk dezer jaar- ïyksch terugkeerende roeifeesten op den Amstel. De Studenten Roeiverccn. „Njord", die de eer te beurt is gevallen om in Berlijn onze nationale kleuren hoog te houden in de Twee met stuurman, was wederom uiterst succesvol. Ook „Die Leythe" kon het seizoen beëindigen met een ongeslagen overnaadsch skif- fcur, gelijk Zaterdag door ons wrcrd ver meld, terwijl mej. Nieuwenhuis van „De Vliet" het nummer stijlrocien voor dames in overnaadschc skiff won. Met dat al een goede dag voor de Leidsche roeiwereld. Njord-seniores in topvorm. Reeds op de Selectle-wedstryden te Slo ten wist de z.g. Galgewater-ploeg de over winning te behalen in vier zonder stuur man, doch het bestuur van den Ned. Roel- bond vond geen termen aanwezig het vier tal uit te zenden. De dag daarop moest de zelfde Galgewater-combinatie in de wed stryden der Konlnkiyke tegen een tot dus verre ongeslagen Nereusvler racen, waarin twee Olympische reserves zaten en twee roeiers uit de acht. Het werd een overwin ning der Leldenaren (du Pon, Dekker, Koeleman en Catalan!), die hiermede be wezen de sterkste Nederlandsche onge stuurde Vier te zyn. Nadat een Oude Vier van Njord fvan Doorn, Gunst, Zonnevylle, Houwert en Müller) overtuigend een Nereusvier had ge slagen, haalden genoemde 8 roeiers het stoute stukje uit ook in de Oude Acht de zege weg te dragen. Over het wedstrydverloop het volgende: Na Styi- en jeugdroeien kwamen Zater dag allereerst de Jonge A-vieren in de baan, waarby Laga in 7 m. 29 3/5 sec. van Nereus won. Vervolgens werd in de Oude yjer gestart door Njord aan de eerste boei en Nereus. Deze race werd gemakkeiyk door de Lelde naars gewonnen. Njord nam dadeiyk de leiding. De voorsprong nam geleldeiyk toe tot ongeveer drie lengten. Nereus volgde in een zeer langzaam baantempo van 26, Ten. slotte liep de Nereus In den eindspurt wat in. Njord won in den tyd van 7 min. 36 4/5 sec. met een voorsprong van 2'/« lengte Tot besluit werd Zaterdag de Jonge Acht B verroeid, waarvoor aan den start kwa. men (vanaf boei 1) De Amstel, Nereus en Triton, De Amstel won in 6 m. 39 sec.: 2. Triton, op l'/t lengte; 3. Nereus op 13/4 lengte. De resultaten van het Stijlroeien voor dames, overnaadsche skiff, lulden als volgt: 1. de Vliet, 2. de Amstel, 3. Deutscher Ru- dervereln. Idem in gladde skiff: 1. de Am stel, 2. Willem III. Gisteren werden de wedstrijden beëindigd. In de Oude Twee won Triton in 8 min. 23 sec., gevolgd door Willem III, op 2 3/4 lengte en Nereus (ver). Het styiroelen dames-vier werd gewon nen door de Hunze, 2. de Hoop, 3. de Vliet. Titanenstrijd in Oude Acht. In dit nummer verschijnen aan de strat de Amstelacht, die Zaterdag het hoofd nummer in jonge acht B had gewonnen, de acht van Triton, kampioen van Nederland 1935 en de Galgewater-combinatie. De uiterst spannende race, die alle toe schouwers aan den waterkant in vervoe ring bracht, eindigde in een éclatante Leid sche zege. Toen dr. Marres om precies 4 uur het startschot liet hooren, vertrok Amstel ra zend snel. Galgewater en Triton volgden iets langzamer en beheerschter. De Amstel spurtte door en verkreeg langzamerhand een volle lengte voorsprong op de Leldena ren, die in een rustig baantempo bleven volgen. Triton kwam niettegenstaande hef tig verzet in de achterhoede terecht. Op 1000 meter leidde Amstel nog met een lengte voor Galgewater, die weer een lengte voor Triton lag. Toen verhoogde du Pon gelei delijk het tempo en prachtig spurtend liep zyn ploeg in. Doch de Amstel gaf geen krimp en roeide met groote felheid verder. Het tempo van Galgewater klom van 34 op 36 slagen in de minuut; vlag vóór de brug van de Ceintuurbaan op 1500 M. was het reeds 38. Amstel werd ingeloopen en de ploegen lagen onder de brug gelyk. Toen zette du Pon een geweldige eindspurt in. Met een tempo van 40 ranselden zijn man nen zich de laatste 500 M. voort en de wan hopig vechtende Amstelploeg moest hen tot l'j: lengte zien wegloopen. Onder daveren de toejuichingen passeerde Galgewater in 6.38 4/5 (slechts 4 sec. boven het record) den finish. Triton passeerde nog haast de volkomen uitgeputte Amstelacht. Het is jammer dat de Nereus-acht niet van de partij kon zyn, daar vier roeiers eruit naar Berlijn moeten. Het programma werd besloten met de Jonge Acht, waarin Laga in 6 min. 38 sec. won voor Nereus, op 1/4 lengte, en De Hoop (ver). Finale: 1. Hofstede. Gouda: 2. C. Ver burg. Noordwijkerhout: 3. P. J Suiker, Giezendam; 4. R. Riethoven, Leiden. Handicap voor Swlft-leden over 10 ron den: 1. De Groot, 2 Lodewyk. 3. Mink, Riethoven gedisqualificeerd. Koppelwedstrijd over 10 ronden: 1. Ver burg-v d. Poll, Noordwykerhout-Naarden, 13 punten. 2. Ramp-Hofstede (Gouda) 3 punten. NIEUW-SWIFT. Gistermorgen werd de laatste competi- tlewedstrüd verreden bestaande uit een tydrace. Daar vele renners kansloos waren in de competitie, verschenen er totaal slechts 12 aan den start. Onbegrüpeiyk was het wegblijven van R. Riethoven die nu zyn eerste plaats verspeelde, daar de laatste wedstryd doorslaggevend is. Twee punten waren voor hem reeds voldoende geweest. Voor A- en B-klassers ging de wedstrijd over 7 ronden van 7 K.M. Uit slag A-klasse: 1. J. Schüller, tijd 1 uur 34 min. 45 sec 2. W. Burgy, 1.36.07; 3. K. de Haas. 1.37.05 B-klasse: Hier viel vooral A. de Roode op. door zich voor v. Rooyen te plaatsen. J. Ribot verdedigde uitstekend zyn eerste plaats in de competitie. 1. H. de Jager, 1.37.33: 2. A. de Roode. 1.38.34; 3. W. van Rooyen, 1.39.05: 4. J. Ribot. 1.45.39: 5. J. v. d. Leest. 1.49. J. de Roode gaf hier na 5 ronden op. C-klasse: (5 ronden). 1. M. C. Segaar, 1.10.12. H. Holswilder en Th. Holst gaven hier op. De eindstand der competitie is: A- klasse: 1. J. Schüller. 28 p.; 2. R. Rietho ven. 28 p.; 3. K. de Haas, 26 p.; 4. W. Burgy 16 p.; 5. J. Bergman, 16 p.; 6. Ab. Stryk, 12 p.; 7. en 8. C. van Diemen en N. N, 4 p.; 9. J. Bennlng, 2 p. B-klasse: 1. J. Ribot, 30 p.; 2. H. de Ja ger, 26 p.: 3. J. v. d. Leest, 24 p.; 4. W. van Rooyen, 20 p.; 5. A. de Roode, 14 p.; 6. en 7 J de Haas en C. Ouwehand, 16 p.; 8. J. Bosman. 12 p.; 9, en 10. J. Krimp en P. Verberg, 4 p.; 11. en 12. H. Krimp en P. van Zon, 2 pnt. C-klasse: 1. M. C. Sêgaar, 42 p.; 2. Th. Holst. 28 p.; 3. H. Holswilder, 12 p.; 4 en 5. J. Hintzbergen en C. van Zon 8 p.; 6. R. de Roode, 2 pnt. RIETHOVEN EN VERSCHOOR IN BELGIË. Gisteren werden te Kapelleburg (België) wedstryden verreden, waaraan Rietkerken- Verschool ook hebben deelgenomen. De uitslagen zyn: Ploegwedstryd over 75 K.M. (4 klassementen). 1. Gustaaf Deloor—P. Verhagen 4 pnt. Op 1 ronde: 2. MeurhaastAdolf Deloor 13 pnt.; 3. Riethoven—Verschoor 12 pnt.; 4. FrankenNoens 4 pnt. Op 2 ronden: 5. WeemaasMartens 3 pnt.; 6. Ooner de Bruyker—Baart 0 pnt. In 1 uur werd afgelegd 45 K.M 137 M.: de 75 KM. gemiddeld in 44 KM 600 M. Voor het begin werden de Gebr. Deloor gehuldigd voor hun prestatie om als 1ste en 2de in de Ronde van Spanje te ein digen. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De étappe van Zaterdag. Perpignan— Luchon, de langste van den Tour de France. 325 K.M., is gewonnen door den individueel Ducazeaux in 11 uur 57 min. 32 sec.; 2. Mersch (Luxemburg) zelfde tijd; 3. Amberg (Zwitserland) 11 uur 58 min. 7 sec.; 4 Marcaillou zelfde tijd; 5. S. Maes (België) zelfde tyd; 6. Magne (Frankrijk) zelfde tyd; 7. Vervaecke (België) zelfde tijd; 8. Thiétard 12 uur 1 min. 12 sec.: 9. Lesueur (Frankrijk) zelfde tyd; 10. Middel kamp (Nederland) zelfde tyd; 11. Albert v. Schendel (Nederland) zelfde tyd. Antoon van Schendel kwam 31ste binnen in 12 uur 3 min. 41 sec. De individueel Conan is Zaterdagmorgen niet vertrokken en de Belg Wierinckx heeft tydens den rit opge geven. Het algemeen klassement luidt: 1. S. Maes (België) 100 uur 41 min. 59 sec.: 2. Vervaecke (België) 100 uur 46 min. 17 sec.; 3. Magne (Frankryk) 100 u. 50 min. 8 sec.; 4. P. Clemens (Luxembur/) 101 uur 1 min. 49 sec.; 5. Mersch (Luxemburg) 101 uur 16 min. 14 sec.; 6. Canardo (Spanje) 101 uur 23 min. 32 sec.; 7. M. Clemens (Luxem burg) 101 uur 27 min. 28 sec.; 8. Kint (België) 101 uur 34 min. 50 sec.; 9. Berren- dero (Spanje) 101 uur 44 min. 0 sec.: 10. Léval (individueel) 101 uur 44 min. 55 sec. Het klassement der Nederlanders luidt: 18. Albert van Schendel 102 uur 9 min. 1 sec.; 25. Middelkamp 102 uur 24 min. 4 sec.; 34. Antoon van Schendel 103 uur 15 min. 49 sec. Het landenklassement luidt: 1. Belgie 303 uur 3 min. 6 sec.: 2. Gemengde ploeg LuxemburgSpanje 303 uur 41 min. 35 s.; 3. Frankryk 305 uur 10 min. 4 sec.; 4. Ne derland 307 uur 48 min 54 sec.; 5. Zwit serland 317 uur 15 min. 13 sec. ZESAVONDENWEDSTRIJD TE ALPHEN. Zooals was te verwachten bestaat voor den eersten zesavonden wielerwedstryd te Alphen in de Rynstreek algemeen groote belangstelling. De wedstryden zullen plaats vinden op de graswielerbaan van het zeer gunstig en mooi gelegen terrein der A.V.v. „Alphen" aan de van Boetselaerstraat. Er wordt per avond 1 of 2 uur gereden door verschillende koppels, elk halfuur is er een klassement en sprint en worde» door bestuur en publiek premies uitgeloofd. De wedstryden vangen aan 3 Augustus as. Zaterdagmiddag worat het slot klasse ment verreden. De wedstryden worden ge organiseerd door de Terreinfondscommis sie en de Wielerclub „De Rynstreek". Negen der beste Nejlerl. grasbaan koppels zyn ge ëngageerd; ook zullen nog andere wed strijden worden verreden. De ingeschrevei koppels zyn: D. Ramp, Gouda en J-.™0;" lander. Den Haag; E. Verburg, Noordwijk a. Zee en P. Riethoven. Leiden J. Hofs ede. Gouda en N. v. Tlggelen. Rotterdam: J- Opdenberg en J. G. Overes, Den Haag. Daenen en A. Ducesroy, Den Haag: Schüller en A. Stryk. Lelden: G. Verbaan en E. Muller, Schiedam; B. v. Leeuwen. Alphen en J. Jansen, Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10