LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Juli 1936 Gaat U met vaeantie UIT DE RIJNSTREEK. Beroepen. Tot predikant bij de Chr. Geref. Gem. alhier is beroepen eandidaat de Bruin te Zwolle. Voor het examen costumière is ge slaagd mej. Gré van Hage en voor het diploma lingerie de dames Jo Bemelman, Marie van Dam. Corrie Jansze, Gerda Klljn. Lena van Lenning, Grietje Molenaar en Ant. Wiepkema. allen alhier. VEUR. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Woens dag a.s. te 20 uur in openbare vergadering btleen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning op het venten. 4. Aanbieding van de femeenterekening 1935 en benoeming van ten commissie van onderzoek. 5 Ontwerp voorstel van Ged. Staten van Zuid-Hol land tot verlaging van de salarissen van burgemeester, secretaris, ontvanger en de sethouders. 6. Voorstel tot vaststelling van verordeningen tot heffing en invordering van leges voor het verstrekken van inlich- llngen uit het bevolkingsregister. 7. Vast stelling van de rekening van het Burger lijk Armbestuur over 1935 en voorstel tot het verstrekken van een aanvullend sub sidie. 8. Verder voorkomende zaken. VEUR-LEIDSCHENDAM. Aanvullingssubsidic Burgerlijke Armbesturen. Het Burgerlijk Armbestuur van Veur heeft overgelegd de rekening 1935 sluitende met een nadeelig slot van f. 260.66. Dc ontvangsten hebben bedragen f. 10.438.84, de uitgaven f. 10.699.50. Voor het nadeelig slot wordt een aan- vullingssubsidte verzocht. B. en W. van Veur stellen den raad voor deze rekening vast te stellen op f. 10.699.50 en een aan vullingssubsidie te verleenen van f. 260,55. Het Bur0erlijk Armbestuur van Stomp- wtjk heeft overgelegd de rekening 1935, sluitende met een nadeelig slot van f. 912.77. De ontvangsten hebben bedragen f. 21.680.84, de uitgaven f. 22.593.61. Voor het nadeelig slot wordt een aan vullingssubsidie verzocht van f. 912.77. B. en W. van Stompwijk stellen den raad voor deze rekening vast te stellen op f 22.593.61 en de gevraagde aanvullings- fubsidie te verleenen. De speldjesdag ten bate van het Hooeeland heeft opgebracht f50.55. naar bosch en helde, zee en strand? Verzuim dan toch vooral niet AMILDA-zonnebruin- crème mede te nemen. Deze beschermt tegen vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie natuurlijke huld- brulning, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 6951 (Ingez. Mcd.) Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Theodorus, z. van P. J. L. v. Steyn en M. A. M. de Ruyt Hester. d. van G. Besuyen en N. Boxman Henny Cato, d. van H v. Egmond en M. C. C, v. d. Wetering Petroneila Theodora, d. van S. J. v. d. Knaap en W. Oosterling- Fan- neke Suzanna Jacqueline, d. van I. F. Dronkers en M. v. d. Harst Catharina, d. van P. J. Segaar en J. de Jong Willy, d. van J. F. N. van Os en M. Overkleeft. Getrouwd: J. L. v. Leeuwen, 25 j. en H. W Mechelse, 23 j J. Rotteveel. 21 j. en W. Zwijnenburg. 23 J. Overleden: Chr. A Paap, 93 j. Geslaagd te Den Haas voor het diploma huishoudkundige mej1. M A. Eel- kema. alhier. WARMOND. VOORHOUT. —Met ingang van 9 Aug .a.s. zal de heer H v. Ginkel, ploegbaas ter stand plaats alhier, in gelijke functie vertrekken naar Velsen. In diens plaats is benoemd de heer Wa- gemaker uit Vogelenzang. VOORSCHOTEN. Vergadering Vrijw. Burgerwacht. In het gymnastieklokaal achter het Raadhuis vergaderde de Voorschotensche Vrijw. Burgerwacht onder leiding vgn haar commandant, den heer A. J. Turion Deze stelde voor, namens het bestuur, burge meester M. F. Berkhout -te- benoemen tot eere-voorzltter. Bij acclamatie wordt hier toe besloten en den secretaris, den heer C. J. A. Schrassert Bert, opgedragen de eere- voorzltter met dit besluit ln kennis te stellen. Door bijzondere omstandigheden kon, tot spijt van het bestuur, burgemeester Berk hout niet aanwezig zijn. Voorts herinnerde de voorzitter aan heUfc défilé van de Burgerwacht bij den intoch van den burgemeester en bracht hij aan den instructeur, den heer R. Middelkoop, een hartelijk woord van dank voor zijn be moeiingen waardoor de Burgerwacht, ook naar bulten, een bijzonder goed figuur heeft gemaakt. Hierna bracht de penningmeester, de heer A. P. Schram de Jong. verslag uit van rijn beheer in 1935. De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f. 476.14 en met een batig saldo van f.7.94. De commissie voor het nazien van deze rekening had alles in orde bevonden en den penningmeester gedéchargeerd voor rijn gehouden beheer. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. P Schram de Jong en W. Meyer. Daarna had de prijsuitreiking plaats van den bukswedstrijd: Prijswinnaars waren in klasse I: 1. G. J. Vperlaan, 288 ptn; 2 ,J. Pijnaken. 287 ptn.; klasse II: 1. S. v. d. Meer. 274 ptn.: 2. J. v. Egmond, 268 ptn.; klasse UI: 1. T. v. Mui len, 254 ptn.: 2. C. A. Doeswijk, 246 ptn. Bovendien had de heer G. J. Yperlaan dit jaar den rozenprljs gewonnen en was hij winnaar van den wisselbeker. De voorzitter reikte de prijzen, bestaande uit kunstvoor werpen, met een gelukwensch uit en de 'heer Yperlaan kreeg een hartelijk applaus. Van de directie „Koninklijke Begeer" had de voorzitter een plaquette ontvangen om te dienen als wisselprijs, daar de vorige was verschoten. Oók deze gave werd met aPPiaus begroet. De voorzitter zich richtende tot den heer jj Middelkoop, instructeur, bood hem als olijk van waardeering voor de jaren dat hij aan deze Burgerwacht verbonden is en voor de wijze waarop hij zijn werkkracht ln dieast hiervan stelt, een stopwatch "timet den wensch dat hij nog vele jaren Jyl het gebruik zal terugdenken aan zijn MuJn Voorschoten doorgebracht. De heer middelkoop dankte allen en hoopte nog jaren te kunnen samenwerken. Verschillende leden wenschten een andere regeling voor de indeeling in de «hietkl assen. De voorzitter wees de leden met klem op net getrouw en met ernst bezoeken der rpon Besloten werd dat een nieuwe e^ellng zal worden ontworpen, voorts werd o.a. besproken het stichten ..rjeen eigen oefengebouw, waarvoor bln- 'CnKort een conferentie zal worden gehou- n m»t de besturen van B.V.L. en V.S.V. óp °°r2itter drong er nog eens op aan v oefeningen trouw te bezoeken, in Octo- Loe?innen deze weer. "terop volgde sluiting. t '8ch' De opbrengst der speldjes-collecte tijdens de Kaagweek alhier ten bate van cie Tuberculose Vereeniging en het Groene Kruis heeft f. 38.43 opgebracht. Gevonden: een heerenrijwiel; inlich tingen ter secretarie. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria Cornelia, d. v. A. J-. Oudshoorn en J. C. van Spronssen; Jacoba Elizabeth, d. v. W. Knoop en C. G. van As; Petrus Johannes, z. v. P. Ooster- veer en A. van der Geer; Neeltje, d. v. J. .Kriege en G. Barnhoorn; Friedrich Wil helm, z. v. H. J. Goulooze en L. Rüssmann. Overleden: Cornelia de Klerk, 80 j., wed. van K. Nefs; Jacob Eeuwe Johler. 2 j.; 'Egbertha Maria de Rlchemont, 68 j., wed. van A, van der Gaag. Ondertrouwd: S. Ouwerkerk en G. T. Uiterwijk; F, Pas en J. Dekker. Gehuwd: J. H Borger en H. M. A. W. van den Bergh; D. A A. Kooien en M. J, M. van Hecking Colenbrander. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. C. v. d. Akker, uit Zoeter - woude, Victorialaan 1; J. J. E. Almoes, uit Breda, Kamp Waalsdorp; J. J. W. S. v. Ber- kesteijn, uit Lelden, Paul Krugerstraat 19; A. T. E. Brinkmann en gez., uit Den Haag, Bloemcamplaan 60; N. T. de Bruin, uit Den Haag, Bloemcamplaan 60; A Th. Bruns, uit Den Haag, Ridderlaan 1; M. S. A. van Dam en gez., uit Den Haag, Middelweg 7; Dam en gez., uit Den Haag, Laan v. Koot 1; A. M. Domhof en vrouw, uit Den Haag, Middelweg 7; M. H. van Draaijen, uit Haar lem, Plein 13; T .Kooij, geb. van Evert, uit Leiden. Crocusstraat 45, M Feddema en gez., uit Den Haag. Burchtstraat 12; S. M. Fischer, uit Den Haag,- Hendrjk Zwaarde- croonstraat 25; K. Gemein, uit Den Haag, Rijksstraatweg 590; M. F. de Greeuw. uit Amsterdam, St. Jacobusstichting, Eiken laan 3—5; M. C Hage, uit Rotterdam, Wassenaerstraat 7; S. van Hemert, uit Den Haag, Lange Kerkdam 64; G. A. Jonkers en vrouw, uit Voorburg, Buurtweg 151; A. Koppel, uit Den Haag. Prinsenweg 19; E. W. Letpersberger, uit Stuttgart, Zijllaan 8; J. C .J. Mustert, uit Delft, Kamp Waals dorp; L. A. Chr, van Noord, uit Den Haag, Kamp Waalsdorp; Chr. P. Noordermeer, 'uit Noordwijk .Oostdorperweg 10; J. H. Osthoff, uit Delft. Kamp Waalsdorp; J. L. "Ti Reimeringer en gez., uit Den Haag, ehouwweg 81 (16)M. W. Rietveld, uit Alphen aan den Rijn, Buurtweg 18; A. M. Ruijgrok, uit Den Haag, Pr. Marielaan 9; J. Stolte, uit Bazel, Sophialaan 2; W. Tei- xeira, uit Batavia, Binnenweg 19; C. van Voorst, uit Lisse, Langstraat 23; J, Wap per, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 13; H. Welte, uit Den Haag, Bloemcamplaan 10; B. A. Weidenhiller, uit Duitschland, Gr. Haesebroekscheweg 8; L. E. M. van der Werf, uit Bolsward, Raaphorstlaan 14; C. J. van der Zwaan, uit Noordwijkerhout, van Zuylen van Nijeveltstraat 64. Vertrokken: M. A. Looijestein, n. Leiden; J. v. d. Merwe, n. Veur; C. Cornel n. Den Haag; K. Sanderse, n. Voorburg; A. de Vlieger, n. Haarlemmermeer; E. B. T. F. baron Wit!ert van Hoogland en gez., naar Den Haag; A. v. Beek, n. Den Haag; H. G. Ruhaak, n Rotterdam; K. Will, n. Den Haag; W. A. Abbenhuis n. Breda; L. Kra- wanje, n. Den Haag: H. Freij, n. Den Haag; J. G. Toussaint, n. Voorschoten; H. M. A. W. Borger ,geb. v. d. Bergh en zoon. naar Ede; J. Slanina, n. Den Haag; H. M. Schotel, geb. De Boer, n. Den Haag. COMMISSIE INZAKE WERK- VERSCHAFFING, ENZ. Dezer dagen zal te Boskoop geïnstal leerd worden een commissie van advies In zake werkverschaffing en werkverruiming, van Reeuwijk, Waddinxveen en Boskoop. Voor de gemeente Boskoop hebben zich bereid verklaard daarin zitting te nemen dc heeren mr. E. P. Verkerk, burgemeester, G. W. van Gelderen, voorzitter van den Vereenigdcn polder en J. H van Osna- brugge consul van den A.N.W.B. De taak dezer comissie zal in het bijzonder bestaan in het opsporen van objecten voor werk verschaffing en werkverruiming. Aanbesteding. Door den architect P. van der Klaauw alhier werd aanbesteed de bouw van 2 winkels met bovenwoningen en garages aan de van Zuylen van Nijeveltstraat hoek Schoolstraat. Ingeschreven werd als volgt: H. W. van Wijk voor f. 11.245.L. Schroder voor f. 11.890.D. Hart voor f. 12.323.Gebr van Rooijen voor f. 12.345.— H. Fennis voor f. 12 947.—; Wed. H. W. Looijesteijn voor f. 13.345.D. Veldhuljzen voor f. 13.500.Firma Vogels en van der Hulst voor f. 13.722.Firma Remmerswaal en Looijesteijn voor f. 13.724.—; C. van Laar voor f. 14.700.C. Kleijnendorst voor f. 14.990.Gebroeders de Wit voor f. 15.995.De gunning werd aangehouden. Aanrijding. Toen de heer de V per motor op den Rijksstraatweg ter hoogte van den Zijde- weg reed wilde de bestuurder van de auto K. alhier links den Zijdeweg indraaien met gevolg dat een botsing onvermijdelijk was. V. bekwam verwondingen aan handen en beenen. Door dr. H. werd hem eerste hulp verleend. Zoowel de auto als de motor werden beschadigd. Te Den Haag is aangehouden zekere van der B. aldaar, die ervan wordt ver dacht alhier een rijwiel ten nadeele van de B. te hebben ontvreemd. 1 ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba d. van Frederik Johan nes Britsemmer en Jacoba Bastiana Meeuwis; Antonia Cecilia, d. van Johannes Jozephus Moerings en Elisabeth Petroneila van Kersbergen; Riemke, d. van Lijkele de Jong en ran Maartje Britsemmer; Dirk, z van Hendrik Hagen en van Teuntje van Leeuwen. Gehuwd: Dirk Hoppen brouwer oud 25 Jaar met Cornelia Margaretha Roling, oud 27 jaar: Wilhelmus Cornells van der Louw oud 29 jaren met Cornelia Elisabeth Johanna van Capel oud 21 jaren. Overleden: Gerardus Maas, oud 61 jaren; Trijntje Affourtit oud 78 jaren, weduwe van Jacob Gaalswijk, overleden te Poe- deroijen; Hendrik van Zwieten, oud 14 jaren, overleden te Leiden, Loop der bevolking. Gevestigd: Wilhelmina J, Wierda, dienst bode, Steekterweg 59; Joanna Lugters, echtgen. van J. Bruines zonder beroep in een woonwagen; Theodor^ Riel, veehou der, Groeneweg 41; Pleter'J. Verduin vee- houderskn. KortsteekterWfcï 1; Johannes P. Verheule en gezin' Hcofd U.L.O. Buiten weg 8; Teuntje van Luinen, winkeljuf frouw, Hooftstraat 97; Johanna E. van den Boom, zonder beroep, Hooftstraat 129: Ingen Witte kleermaker, Vinkebuurt 88; Annigje Kok dienstbode, Steekterweg 47; Willemijntje van RooU dienstbode, Juliana- straat 25. Vertrokken naar: Leiden, Morschstraat 62. Pieter A. Verhoeff, zonder beroep; Lei derdorp, Koningstraat 45. Maarten Stlgter en gezin grondwerker; Hilversum. Laarder- weg 47, Hendrik Groeneveld, steker; Am sterdam, Gelderschekade 126, Johannes C. Visser, schipper; Wassenaar, Buurtweg 8, Magcheltje W. Rietveld zonder beroep; Zwammerdam. Aart van Dam en gezin Kuiper; Leiden, de Laat de Canterstr. 6a. Johanna M. E. Bruines, dienstbode; Leiden Oranjestraat 20. Nicclaas van der Graaf, bloemist; Rotterdam, Scheepstimmermans laan 21, Theodorus van den Hout en gezin zonder beroep; 's-Gravenhage Lulofstraat 16, Cornells Lekkerkerker, monteur. Openlucht demonstratie. Door de Chr sportvereeniging „D.O.S." werd onder leiding van den heer G. W. de Jong op het terrein van de Alphensche Ijsbaan een openluchtdemonstratie gege ven. Helaas werkte het weer niet mede er. het was betrekkelijk frisch zoowel voor gymnasten als aanwezig publiek, dat bij bstere weersgesteldheid zeker nog belang rijk grooter zou zijn geweest. De oefenin gen werden zeer goed uitgevoerd en vol deden zeer goed. Het geheel werd ver dienstelijk afgewisseld door de muziekver. „Arti". Aanhouding, Door de politie werd assistentie verleend tot de aanhouding van G. V, en H. C. B. wegens gepleegde diefstal van kaas op de markt te Bodegraven. Beiden zijn recidi vist; laatstgenoemde is kortgeleden nog voor een roofoverval veroordeeld, terwijl B. juist in ondertrouw is. Na op transport te zijn gesteld, zijn beiden pp vrije voeten gesteld. In de vergadering van de Wilhelmina Vereeniging is besloten dit jaar geen fees telijkheden te organiseer.qn,ook niet in samenwerking met de C.O.V wegens den ongunstigen flnar.cieelen toestand der ver eeniging. In Januari van het volgend voor jaar zal een nieuwe ledenvergadering wor den gehouden. Bi] de bestuursverkiezing werd in de vacature Metjers gekozen de heer H. S. v. d. Putte 'en herkozen de hee ren v. Loo en Hofenk. Geslaagd te Den Haag voor het examen handenarbeid de dames C. W. Wiechers en A. Tuinman beiden alhier. Onze vroegere plaatsgenoot J. H. v. d. Berg slaagde te Rotterdam voor 't examen hoofdakte L.O. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van de Ver. tot Bevordering van de Gezondheid in de Grafische Vakken, be draagt f. 124.40, i Het adres van eigenaren en huurders van huizen aan de Van Velzenstraat, hou dende bezwaren tegen den voorgenomen verkoop van een perceel grond aan de gymnastlekver. „Hou-Vast" zal morgen avond in de raadsvergadering worden be handeld gelijk bij het betreffende voor stel. Onze plaatsgenoot de heer W. Vaar tjes slaagde te Utrecht voor het Mulo-di- plima A. o ALKEMADE. Beroepen bij de Ger. Kerk te Holten, ds. W. v. d. Bos. te Oude- en Nieuwe-We- tering. BODEGRAVEN. GOED AFGELOOPEN AVONTUUR VAN EEN AUTOMOBILIST. Vier boomen omvergereden. Op de Zuidzijde reed een automobilist vlak voor het Fort de Wierlckerschans met zijn breede grachten in de bocht, de zachte grasberm in. Pogingen om er met een ruk weer uit te komen, faalden en binnen en kele meters reed de auto met de bumper tegen een vrij fllnken boom aan. Deze brak af en zoo ging het vervolgens ook met de 2e, 3e en 4e. De onverschrok ken automobilist, die begreep, dat hij slechts een klein kansje had. om aan een groot ongeduk te ontkomen, gaf, toen hij den eersten boom omgeworpen had, nog méér gas en bleef wonder boven wonder, hoewel hij reeds 4 boomen had afgereden, met. zijn wagen ongedeerd. BIJ den 4en boom slingerde de wagen over den weg en schoot er toen met een ruk weer midden op, waarna de autobusstuurder in volle vaart verder reed. De omstanders, die zélf vreeselijk geschrokken waren, hoorden nog dat een inzittende dame van angst hevig gilde. De politie heeft den fortuinlijken automobilist, die wonder boven wonder aan een ernstig ongeluk ontkwam, opgezocht en hem aansprakelijk gesteld voor de schade. De a.s. Ger. Jeugdlanddag. Voor den te houden Ger. Jeugdlanddag op 15 Augustus a.s. hebben zich als spre kers beschikbaar gesteld mei. E. C. Ver- sluijs uit Klundert, vice-presldente van den Geref. Meisjesbond, mr H. Bijleveld uit Amsterdam, ds. F. A. den Boeft uit Rot terdam en de heer C. Schout uit Dordrecht. Voor dezen landdag wordt samengewerkt door 5 Ringen, 2 Kringen en 5 pi. jeugd- centralen, omvattende samen zeker méér dan 100 jeugdvereentglngen, zoodat zeker op een flinke belangstelling mag worden gerekend. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Gerrit, z. v. A, J. B. P. van Dijk en G. van Dijk Johanna Catharina Maria, d. v. P. Vlasveld en E. E. H. Born Dirkje, d. v. P. van Kooten en H. A. v. Randeraad. Ondertrouwd: C. Hoogendoorn 25 j. en M. H. Richter 28 j. C, Tromp 25 j. en J. Schellingerhout 24 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. A. Boom. chauffeur, van Scherpenzeel A. E. Kok, z. b., v. Gouda. Vertrokken: Teuntje van Luinen, z. b„ naar Alphen a. d. Rijn A. Kok, dienst bode, idem. Voor het practijk-diploma boekhouden slaagde de heer J. van Rijn, ambt. ten kantore van het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf. Hij werd opgeleid door den heer P.' M. Smit. Voor het practijk-diploma boekhou den, slaagde te Utrecht de heer A. Scheer Gzn., leerling van den heer J. Groenen dijk en W. Brunt, leerling van den heer De Joode. Aan de Woerdensche H. B. S. werden bevorderd van klasse 1 naar 2 A. J. Su- rlnga: van 2 naar 3 N. C. C. Breekland, I. Breekland en J. Op 't Land, J. Frankefort cn H Sloof: van 3 naar 4 Ans v. d. Dijck. H. Th. Kooij en A. H, v. d. Most; van 4 naar 5 R. W. van Beek en E. Bogaart, allen alhier. o BOSKOOP. Onze plaatsgenoot, de heer G. J. v. d, Togt, die reeds makelaar was ln onroeren de goederen, is thans ook beëedigd als makelaar in roerende goederen. Door de fa. Kluis en Koning alhier, Is bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat ln den nacht is Ingebroken in haar kantoor, gelegen aan den Laag Boskoop- schen weg. Ontvreemd ls een schrijfma chine. De politie stelt een onderzoek ln. Geslaagd te Rotterdam voer het Mulo diploma A onze plaatsgenoot P. Hagen. Gevonden: Vulpen, armband, twee armbandhorloges, belasting-rijwielmerk, speldje, bankbiljet, portemonnaie met inh. sleutels, heipaal en dop van een benzine tank. Inlichtingen op het politiebureau. Ter zake het niet aangeven van een gevonden voorwerp bij de politie, is pro ces-verbaal opgemaakt tegen een inwoon ster dezer gemeente, terwijl haar echtge noot verbaliseerd werd wegens verduiste ring van dat, inmiddels in beslag genomen, voorwerp. o LEIDERDORP. Uitstapje leerlingen Mode-VakschooL De meisjes van de Mode-Vakschool maakten onder leiding van mej. Van Varlk een uitstapje naar 't Gooi, Op de heenreis J werd eerst te Utrecht de Dom bezichtigd 'en de tentoonstelling te Soesterduin. Te Muiderberg de Echo met Doolhof. Er ls vol op genoten en de stemming was dan ook uitstekend. De hooibouw. De hooibouw is hier weer zoo goed als afgeloopen. Van verschillende zijden hoor den wij, dat de opbrengst véél geringer is dan het vorige jaar. Waar echter de kwa liteit over 't algemeen veel beter is, blijkt er toch ln dit opzicht nog geen reden tot klagen te zijn. NIEUWKOOP. Zij, die meenen ln aanmerking te komen voor een kosteloos rijwiel-belasting- merk, belastingjaar 1936—1937 kunnen zich voor een aanvrage daartoe vervoegen ten kantore van den Assistens-dienstge- leider te Nieuwkoop, op Maandag 27, Woensdag 29 Vrijdag 31 Juli a.s. en op Zaterdag 1 Augustus a.s. telkens van des avonds tusschen 7 en 9 uur. Nieuwe tijd. Geslaagd te Utrecht voor het Mulo diploma A onze Dlaatsgenooten J. P. Leen- hard en C. Ravensbergen. Geslaagd te Den Haag voor het exa men Hoofdacte mej. M, C. Groenendijk al hier, TER AAR. De Ouden van Dagen op stap. Een groot aantal oudjes maakte een uitstapje naar Den Haag en Scheveningen. Met auto's beschikbaar gesteld door par ticulieren ln deze gemeente reed men eerst naar den Haag en bracht een bezoek aan den Dierentuin, waarna werd doorgereden naar Scheveningen, Hier pauzeerde men geruimen tijd en werden aan de oudjes verschillende ver- verschlngen aangeboden, waarop de terug reis aanving. Bij thuiskomst verwelkomde „Arti et Religionie" 't gezelschap met vroo- lijkc muziek aan den ingang van het dorp WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. v. H. P. Burggraaf en J. G. Anker Jacobus Johannes, z. v. J. J, Verkley en H. M. Klever George Frans, z. v. G. F. Haspels en H. E. C. Bijl Johanna Lena Cornelia, d. v. R. J. Zui- öema en P. Andeweg. Ondertrouwd: Jacob Vink en Wouda Marchand. Voor het Mulo-examen slaagde onze plaatsgenoote Annle Olie. Door den minister van Onderwijs is een extra leerkracht toegestaan voor de openbare school aan de Brug, zoodat de 24 kinderen die met Mei 1.1. geen plaats konden verkrijgen, thans na de vaeantie onmiddellijk geplaatst kunnen worden. Geslaagd te Rotterdam voor het Mulo- diploma A onze plaatsgenoot A. Olie, Geslaagd te Den Haag voor het diploma huishoudkundige mei W M. Emeis alhier. o ZEVENHOVEN Loop der Bevolking. Gevestigd: W. J. Veenboer, van Voor hout. HAZERSWOUDE. De Chr. Knapenver, „Het Mosterd zaadje", heeft onder leiding van de heeren L. Matze, A. Harkes en P. Verheul per autobus een uitstapje ondernomen naar Baarn. Vandaar werd per stoomboot „Vol harding" een boottocht gemaakt naar Vo- lendam en Marken. Het gezelschap kwam na een zeer genoegelijken doch langen dag, opgewekt en verrijkt met allerlei her inneringen 's avonds laat-in de gemeente terug. Geslaagd te Rotterdam voor het Mulo-diploma A onze plaatsgenoot M. Brinks. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Hester Alida Adriana, d. v. Arend Willem Maurits Odé en Geertruida Jacoba Bontenbal Cecilia Cornelia en Adriana Maria, ds. van Hermanus Hoge- nes en Cornelia Barendina van Harskamp. De 9-j. scholiere D. van T.. kwam op het speelplein van de Ned.-Herv. School alhier zoodanig te vallen, dat zij een arm brak. Dr. H. vervoerde haar naar de ouder lijke woning. Ten nadeele van den landbouwer G. Goedhart, wonende aan den Hooge Rijn dijk werden 's nachts 40 jonge hanen ge stolen, terwijl bfj notaris E. een tuinslang ontvreemd werd. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Johannes, z. v. P. Zoetemelk en M. Wortman Grietje, d. v. C. Boer en C. van Iperen Neeltje Ge- rarda, d. van J. Noordam en M. van der Bijl. Overleden: Hubertus van Klaveren, z. v. J. van Klaveren en M. Vos 26 j. Het 10-jarig dochtertje van den krui denier Z. reed nabij de brug per rijwiel in de Woudwatering. Dit ongeval werd ge lukkig opgemerkt door den brugwachter C. van 't Wout, Deze begaf zich gekleed te water en mocht het genoegen smaken de jeugdige drenkelinge tijdig te redden. Daarna werd het rijwiel opgevischt. ZOETERMEER. Bij het Mulo-examen te Den Haag, slaagden de dames G. A. v. Hamersvelt en N. Ooms, belden alhier. ZWAMMERDAM. Prettig uitstapje. De leerlingen der O. L. school alhier, hebben onder genot van mooi weer, ln autobussen een schoolreisje gemaakt. In Utrecht werd de Dom beklommen, ln Zeist enkele genoeglijke uren in de hei doorge bracht. In Soesterberg werd de luchtvaart- tentoonstelling bezocht en het vliegen van nabij ln oogenschouw genomen. Voorts werd nog door het mooiste gedeelte van het Gooi gereden en eenigen tijd te Hui zen aan het strand vertoefd. Op de terug reis werd bij Utrecht ten slotte nog een speeltuin aangedaan. Onder genot van de noodige ververschingen was het voor allen een heerlijke dag, waaraan zoowel door de leerlingen als de geleiders met genoegen zal worden teruggedacht I Burgerlijke Stand. Geboren- Prina Wilhelmina, d. van Prina Wilhelmina van 't Hoog, weduwe van Pieter van 't Wout; Margaretha, d. van Rijk Gerrit Oppelaar en Johanna Hendrlka Hoogeveen. Ondertrouwd: Wilhelmus van de Poll, oud 24 jaar en Geertrulda Maria van Benten, oud 29 jaar, te Bodegraven; Jan Pieter den Blijker. oud 27 jaar en Grietje Oosterwijk, oud 22 Jaar te Reeuwijk. Getrouwd: Nicolaas Joannes van Leeuwen oud 27 jaar en Maria Catharina 1' Ami, oud 31 Jaar. De Gemeente-Begrooting voor 1936 is tirans door Ged. Staten goedgekeurd. In verband hiermede zal nu weldra worden overgegaan tot publieke aanbesteding van het bestratingswerk van de Brugstraat, waarvan zoowel de rijweg als de trottoirs geheel zullen worden vernield. S—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7