J EEN BUITENKANSJE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Juli 1936 UIT DE OMSTREKEN. ÏziT'TTY vanDderL°B°oSi T's ff wirden °n' DEK.W. BIJENKORF AGENDA. AALSMEER. Burgerlijke Stand. GeborenHendrikus Wilhelmus z. van C. N. van den Burg en H. M. Jansen; Charmond z. van P. Kuite en A. Blok. Ondertrouwd: F. Schenkius. 24 jaar en L. Vreeken 23 jaar. Getrouwd: Th A de Blieck. 22 jaar en C. G. M. Arends, 22 jaar. Overleden: M. Maarse, 63 jaar. echtge- noote van K. Vreeken. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Sanders van Soest naar Legmeerdijk 48 Vertrokken: E. de Kruyf van Van Cleef- kade 10 naar Hilversum. Gallleistraat 20; C. Kikkert van Zijdstraat 59 naar Haar lem, Kleverparkweg 54. zwart; I. Mlnlkes van Oosteinderweg 403 naar Amsterdam. Dongestraat 15 huis; G. Sturing van Weteringplantsoen 2 naar Haarlemmer meer, Aalsmeerderweg 836. „Goed Wonen". De Woningbouwver. „Goed Wonen" heeft een alg. ledenvergadering gehouden in hotel „De III Kolommen", onder voorzit terschap van den heer W. Harting Jr. Na opening las de w.n. secretaris, de heer G. Biesheuvel, de notulen der vorige verga dering, welke onveranderd werden vastge steld. Vervolgens had de verkiezing plaats van twee bestuursleden, wegens vertrek uit de gemeente van de heeren H. Koogje en Th. J. G. Jansen, die resp de functies van secretaris en commissaris hadden bekleed. De voorzitter dankte deze bestuursleden voor hun arbeid in het belang der vereeni- ging. Hierna werden gekozen de heeren G. Knol en G. Borgman. Door het bestuur werd meegedeeld, dat er plannen bestaan, om in Plan Zuid een 16-tal goedkoope hui zen te bouwen, tegen een huurprijs van pl.m. f. 3.60 p. w. De bouwkundige, de heer C. v. Damme, had de plannen ontworDen. Na rondvraag volgde sluiting. Examens Handelsavondschool. Bij de examens der Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen zijn geslaagd: voor Fransche Handelscorrespondentie: de heeren D. Langereis en J. A. Pannekoek. Duitsche Handelscorrespondentie: mej. N. Luik en de heeren W. P. Buis en K. D. Baardse. Engelsche Handelscorresponden tie: de heeren K. D. Baardse. M. Bruinsma, L. Silvis en D. A. v. d. Zwaard. Boekhou den: Mej. M. C. Deemter en de heer P. C. v. d. Broeke (beiden van Amstelveen) en de heeren H. van Andel, C. Drenth en G. Pannekoek. De heer P. C. v. d. Broeke be haalde ook het Mercurius-dlploma Boek houden. Allen hebben hun opleiding geno ten aan de Gemeentelijke Middelbare Han delsavondschool alhier. BAKKER KON ZIJN DEEG NIET KNEDEN. Stijve armen door rheumatiek. NU WEER GEZOND ALS EEN VISCH. „Ik had rheumatiek, zoo erg als het maar kon. De gewrichten in mijn armen, beenen, handen en voeten waren verstijfd. Ik kon nauwelijks loopen, en als ik een paar minuten had gezeten, werd het een heele toer om weer overeind te komen. Ik ben bakker van beroep, dus U begrijpt wel dat Ik al mijn kracht noodig heb om deeg te kneden. Mijn handen waren echter zóó machteloos, dat ik mij bezorgd begon af te vragen of ik nog wel ooit zou kunnen werken. Ik probeerde verscheidene midde len, maar tevergeefs. Na een flacon Kru- schen Salts ging ik mjj een beetje beter voelen. Ik verbruikte nog twee flacons, en ik moet bekennen, dat ik weer plezier in mijn werk heb. Geen pijn óf last meer, dank zij Kruschen Salts. Ik kan het niet genoeg roemen, want ik voel mij weer zoo gezond als een visch." A. T. H. te K. Indien Uw afvoerorganen op de Juiste wijze tot betere natuurlijke werking worden aangespoord, voorkomt U ophooping in Uw lichaam van afvalstoffen zooals het urine zuur, dat maar al te dikwijls de oorzaak is van rheumatiek. ischias, spit e.d. Kruschen Salts bevat zouten, die zorgen voor een afdoende verwijdering van afvalstoffen, doordat zij Uw afvoerorganen, ingewan den, lever en nieren, aansporen tot krach tiger werking. Zoodra Uw bloed zuiver is geworden, zullen de rheumatische pijnen verminderen om tenslotte geheel weg te blijven. Probeer het eens. U hebt Uw geluk in eigen handen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.70 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. 6967 (Ingec. Med.) Augustus. De jubilaris zal in de Parochie kerk een plechtige Hoogmis met assistentie opdragen Des namiddags zal er in het Parochiehuls gelegenheid zün den jubilaris te complimenteeren Dat hiervan een druk gebruik zal worden gemaakt, staat voor ieder die pastoor Houtman kent, vast. Zaterdagavond zal de Mondorgelclub een muzikale rondwandeling door het dorp maken. KATWIJK AAN ZEE. DE RECEPTIE VAN DS. RUTGERS. Verkooping. Door notaris W. H. v. Arkel te Haarlem is in „De Oude Veiling" alhier verkocht: de hofstede „Catharina Hoeve", gelegen in den Hommeerpolder en Oosteinderpoel polder, gemeente Aalsmeer, groot 38.41.47 hectare. De hofstede, welke in één geheel werd verkocht, is ingezet door den heer H Büsscher te Hoofddorp op f. 56500 en afge mijnd op f. 7000 door den heer H. Gils te Amstelveen, die alzoo kooper werd voor I.63500. In de Bad- en Zweminrichting „V.I. B.A." zijn geslaagd voor het diploma ge oefend zwemmer(ster): Piet Smit. mevr. v. d. Lindede Vries, Lena Linthout, Dirkje Verhoef. H. C. K. Wagner, Nlcolaas Nieuw koop, Greta v. d. Laarse. Adri v. d. Velden. Jaap Spaargaren, Comelis Christlaan Don selaar en Joop Eveleens. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornelis Nicolaas, z. van A. L. van Bentem en M J. C. Florls Catharina Anna Maria, d. van J. S. P. Braak en A. v. Nobelen Cornelis, z. van G. Leeuwerik en C. A. Hendriks Adria- nus Petrus Marinus. z. van H van den Noort en A. P. M. V. IJzendoorn Luitje, d. van L. Posthumus en P. Koning Johanna, d. van P. P. de Vette en W. J. van Tongeren Jan. z. van H. Visser en T. van Neuren Geertruida Maria, d van G. J. Nüssen en M. G. Baars Antoinette, d van H. Boterbloem en M. W. Kollerie. Ondertrouwd: R. Overbeek, 30 jaar en Jannetje Brinkman. 28 jaar Cornelis Verbeek. 26 jaar en Renske Postma, 25 Jaar Johannes A Hameteman 24 jaar en Magfalena Hendriks, 23 jaar. Getrouwd: Theodorus G. Brandt 24 jaar en Anna C. Jansen 25 jaar Antonius H. A. van Ravensbergen 23 jaar en Hendrika C. Vermeulen 19 jaar Marinus C. Sluis 31 jaar en Geertruida Kort 31 jaar Jacob J. Visser 30 jaar en Pieternella J. Meeuwig 26 Jaar. Overleden: Evert Reurekas, 2 mnd.. zoon van E. Reurekas en T Jongkind Oar- mond Hus. .69 jaar. ongeh. Neeltje Smit. 83 jaar. wed van J. Godvliet Aloisa Maria Johanna Spekschoor. 43 jaar met J. W. Braakman. Luitje. 2 dagen. d. van L. Posthumus en P. Koning. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Brinkman. Marktplein 28; E. G. van Buuren. Schipholdijk 35; H. van Alphen, echtg., Sloterweg 1729; J. A. van Delden, Akerdijk 21; H. Hofmeijer, Schip holdijk 86; M. Chr. Houtlsen, Snipstraat 7; Ch. E. Jacobs, Nieuwemeerdijk 404; H. Hartog, echtg.. Nieuwemeerdijk 21; Chr. Klaassen, Kruisweg 965; W. Leeman, Hoofdweg 1766; A. v. Leeuwen, Aalsmeer derweg 97; A. Lindhout, Spieringweg 507: G. Mets, Aalsmeerderdijk 460; Wed. J. v. d. MolegraafLijnderdijk 262; A. Noordam, Sloterweg 1321; J. c. van der Poll. Nieuwe meerdijk 242; J. Roos, Schipholwe" 3 Vertrokken: G Bakker, naar Voorburg;' M Huigsloot, n. Haarlem: M. v. Reenen' n. Amsterdam; J. Kamp, n. Heemstede; W. Wijnholts, n. Medemblik; A. Meijer, naar Koedijk; A. v. d. Linden, n. Drlel; C. de Vries. wed. C. v. Vliet, n. Alkemade; J. Jonker, n. Haarlem; C. Segijn. n. Amster dam; J. Groenewoud, n. Oostzaan; H. J. Boterman, n. Zaandam: G. A. Bronkhorst. 'Z-H a. a. .1 san der Boi. n. s Graven- Callao terwhl de parochie Hti inhiienm hage. J. Th. Broodbakker ,n. Amsterdam. i0D plechtige wiize zal vieren oo Zondag 9 Ernstige hondenbeet. In het dorp Vijfhuizen lag op een erf een hond aan de ketting, waarvoor men zich had te wachten, zoodat het geraden was niet te dicht bij het hok te komen. De op het erf komende arbeider S„ die daarop blijkbaar niet bedacht was. werd plotseling door den hond aangevallen en zoodanig gebeten, dat de ontboden genees heer overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte, hetgeen geschiedde per ziekenauto naar 't Diaconessenhuls in Haarlem. Het Fanlaregezelschap „Excelsior" te Hoofddorp is voornemens morgenavond op het Marktplein een openlucht-concert te geven. Geslaagd te Amsterdam voor het M.UL.O. diploma A C. C. Grosscurt alhier. HILLEGOM. Aanbesteding „Goed Wonen". Door Arch. Kuitems is voor de Woning bouwver. „Goed Wonen" een aanbesteding gehouden, die slechts ten deele kon door gaan. Er was bericht ingekomen, dat de burgemeester bezwaar had gemaakt, in- verband met den termijn, tegen de aan besteding van perceel 2, het verbeteren van 48 kilgoten en het vernieuwen van dak beschot, en perceel 3 het vernieuwen van schoorsteenen ovendaks, en het maken van ventllatieroosters in een aantal keukens. Ten aanzien van perceel 1 en 4 was inge schreven als volgt: Het buitenschilderwerk van 15 woningen L. van Braam f. 255, van der Aart Benne- broek f. 465, P. van der Jagt en Zn. f. 515, en P. Jansen f, 444. Het maken van plm. 8 schuurtjes van steen op betonvloer Daudey en Co. te Lisse f. 1295, met etemiet platen f. 182 per stuk; C. van der Wilden f. 2468, met eter- niet platen f. 1532, dubbel f. 180. idem met eterniet f. 188 per stuk; van der Horn 1. 1125 pannen, f. 1245 eterniet, dubbel f. 140 met pannen, f. 155 eterniet. enkel f. 87 en f. 93.80; C. J. Janssen f. 1134 pan nen, per stuk f. 117 pannen en f. 129 eter niet; A. de Groot Zilk f. 1135, pannen f. 1148 eterniet; C. Veelenturf f. 1046 pan nen, f. 1134 eterniet; B Imthorn en Zn. f. 1276 pannen, en f. 124 hooger voor eter niet; Verheul Heemstede f. 1341 pannen en f. 1541 eterniet. Over de gur.r.lr.g wordt later beslist. Een geslaagde muziekavond. Een voorspeelavond is gegeven door de leerlingen van mej. Rie Kruydenberg, mu- ziekleerares alhier. Begonnen werd met een welkomstlied, door kleinen en grooten gezamenlijk ge zongen. waarna de jongsten aan de piano lieten hooren, wat zij konden. Voor de pauze zijn ook vierhandige nummers ge geven kinderzang, benevens een rhyth- misch dansje uit de operette „de Fee van de bron". In de pauze zijn de dames Rie Kruydenberg en Agaath van der Mey (be geleiding en solozang) met bloemen en ge schenken gehuldigd. Na de pauze musiceerden de meer- en vér gevorderden: zeer goede stukken zijn toen gespeeld De heer A. van Dishoek en een paar dames zongen sololiederen, het dameskoor liet zich nogmaals hooren ter wijl de goed geslaagde avond besloten is met het „Wilhelmus" dat door allen aan geheven werd. De opkomst was goed; de groote zaal van Flora was geheel bezet Dankbaar voor het genotene keerde men huiswaarts KATWIJK AAN DEN RIJN. A.s. jubileum van Pastoor J. Houtman. Op 10 Augustus a.s. zal pastoor J. Hout man, rustend pastoor In „Huize Callao" zün 40-iarig Priesterfeest vieren. Op dezen da Tallooie gelukwenschen. Ds. R. P. A. Rutgers, zoo juist van va- cantle teruggekeerd, hield ln de Oranje zaal van het Jeugdhuis receptie, ter gele genheid van het feit, dat hij 16 Juli JJ. 25 jaar predikant bij de Herv. Gemeente was. Uit de enorme belangstelling, die be toond Is uit alle kringen der Katwijksche samenleving, is wél gebleken, hoe geacht en bemind de jubilaris hier is! Van half acht tot bij tienen was het één onafge broken stroom van personen, die den ju bilaris de hand kwamen drukken! In de tijdelijke pastorie ln Duinoord, had ds. Rutgers reeds vele bloemstukken en te legrammen met felicitatie ontvangen; ook een schrijven van burgemeester mr. W. J. Woldrlngh v. d. Hoop. die met vacantle is. waarin de hartelijkste gelukwenschen wa ren aangeboden. Ook in de Oranjezaal waren veel bloem stukken aanwezig. De geheele Kerkeraad was vertegenwoordigd. Namens dit college werd het woord gevoerd door ds. P. Pras en door den oudsten ouderling T. Nljgh; ds Rutgers beantwoordde deze toespraken, waarna gezongen werd Ps. 68 10. Van de talloozen, die hun gelukwenschen kwamen overbrengen, noemen wij het da- gelljksch bestuur van de gemeente, loco burgemeester J. Dubbeldam, wethouder C. A. Veltkamp, gemeente-secretaris D. C. O. Boekhoven; ïjgt college van kerkvoogden en notabelen; f enige predikanten uit om liggende gëmeehten; de schoolcommissie was vertegenwoordigd door de heeren Kraal. Bos en Castenmiller; de muzlekver. „U.N.I."; de Chr. Werkmansver. „Een dracht; de Chr. Jeugdorganisatie; hoofden en personeel van de verschillende scholen; namens de Katwijksche Ziekenverpleging voerde ds. H. Meijering het woord. Een aardige verrassing was 't toen het geheele dameszarigkoor „Looft den Heer", dir. Paul Pul, binnenkwam en den jubilaris toezong 'gewijzigd) „Houdt Gij zijn handen bei de", enz. Vertegenwoordigers van nog vele vereeniglngen en corporaties spraken den jubilaris nog toe. En welhaast ontelbaar waren de particulieren uit de gemeente zélf, die kwamen feliciteeren. Aan het eind der receptie Het ds. Pras uitkomen, dat uit dé zéér groote belang stelling wél gebleken is. welke plaats ds. Rutgers in deze gemeente inneemt. Spr. wijdde uit over het werk van den jubilaris gedurende 25 jaar in deze gemeente, dat steeds was ter eer vari God! Spr. wees op de .goede verstantUMj^iing gedurende dé laatste 8 jaar, gedurende welke spr. hier staat en dat hij hem met zijn gebed in het ambtswerk heeft gesteund en geschraagd. Spr. uittp den wensch. dat God den Jubi laris verder moge sterken, óók naar het lichaam, in het heerlijk werk! Hierna werd staande gezongen:„Zijh Naam moet eeuwig eer ontvangen", waarna ouderling G. van Rijn eindigde met dankgebed. Aan ds. Rutgers zal deze avond onge twijfeld eenigp onvergetelijke uren ge schonken hebben! Lezink over „De wonderen der Diepzee". In de Katwijksche Oudheidskamer hield de heer H. v. d. Maaden een lezing met lichtbeelden over: „De wonderen der Diep zee". Er was hiervoor "helaas slechts gerin ge belangsteUlng. Mevr. EerdbeekClaassen sprak een in leidend woord en stelde den spr., die voor de Kamer een pracht collectie schelpen had Ingezonden, voor. De heer v. d. Maaden zette uiteen wat onder „diepzee"'Vebgtaan wordt en wat de kenmerken ervap zijn. Na veel merkwaar digs van het dlfepzee-onderzoek verteld te hebben, besprak hij veel Interessante bij zonderheden óver het leven ip»de diepzee en aan de hand van lichtbeelden beschreef hit de dlersoóttén, die er in leven. Mevr. Eerdbeek dankte den heer v. d. Maaden namens allen. In de pauze was er gelegenheid de zoo interessante oudheidskamer te bezichtigen, Veel belangstelling, ook van de zijde der badgasten, trok de uitvoering van het mondorgel-orkest „Door Vriendschap Her- eenigd", dir. de heer D. van Wouw te Lel den, ln de muziektent op den Boulevard. Met veel animo werden de muzieknum mers zeer zuiver ten beste gegeven Maar toch, bij een weinig wind als ditmaal, leent een concert met mondorgels zich niet voor de openlucht; daarvoor dragen deze in strumenten niet ver genoeg. Het was ech ter toch een veelszins geslaagde uitvoe ring. Hedenavond te 10 uur zal door de be manning van de reddingsboot der N.Z.R.M. een oefening op zee worden gehouden, waarbij gebruik gemaakt zal worden van zoeklichten. LEIDSCHENDAM. Geslaagd te Den Haag voor het diploma huishoudkundige mej. R. Vermet alhier. o LISSE. Burgerlijke Stand, Geboren: Cornelis Bernardus, z. van H. J. Stroet en Th M Roof Theodora Jo hanna, d van Th. Wassenaar en H, M. Reichwein Antonia Johanna, d. van B. Kremer en G Alserda Marinus Gerardus z, van G Th. van Veen en M. Hassine Cornelia Corina d van J M. van der Zwet en A. A. Warmerdam Wilhelmina Geertruida d van W. van der Reen en M. J. Hoogervorst Overleden: Job Kletinendorst. wed. van A. Lagerwerf, 85 laar Maria Persoon, echtgen van A Jansen, 55 laar. Ondertrouwd: P de Reuter en M van Vliet. DEZE WEEK: bij aankoop van 50 ct. (suiker uitgesl.) BRUSSELSE KERMIS, p. */i p. 10 Darlings fijne CUSTARD, p. pondspak van 19 voor |5 Geldig t.m. Zaterdag 25 Juli. Chocolade Hagelslag, p. V» pond 9 Pindakaas, pondspot9 Volvette Jonge Kaas, p. pond 25 Jonge Leidse Kaas, per pond 15 Taaie Bitterkoek, halfpond 20 Reclame Zandkoek, halfpond 27 Beschuit, per pak5 Fruittoffees, halfpond 15 Spuitwater, per fles8 Limcnettesiroop, per fles 37 'EVENSMIDDELENBEDRIJF PAUL KRUGERSTR. 28 - ZUIDSTR. 3 KATIVIJK-AAN-ZEE. Loop der bevolking. Gevestigd: A. H. Verhaar, van Zoeter- woede. Loosterweg 17 A. Scheerman. van Beverwijk. Kanaalstraat 82 Mej. M, A. Goddijn, van Sassenhelm. Heereweg 207 G. v. d. Ploeg van Noordwttkerhout. Half weg 23 Mej. H. C den Elzen, van Noord- wiikerhout. Heereweg 451 Mej M, A. M. C. Raspe, van Enschedé. Meer en Hout straat 29 L. J. Vlugt. van Callantsoog. Kanaalstraat 57 Vertrokken: H. A. Raaphorst, naar Rot terdam Met. S. aHgen. naar Bussum. Bijeenkomst HEDEN: Jeruël, Groenesteeg 16: nam. 8 uur. Maandag. Pieterskerk: Bachconcert; L. Mens, orgel. 8.15 uur, DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leidsche Schilder- en Teeken-Academie „Ars Aemula Naturae" 105 uur. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek) Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst, v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. NOORD WIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. W. Meyer, chauffeur, Koe- pelweg 2 H. Hoek, Noord Boulevard 13 J. C. Krul. kruldenlersbed., Schoolstraat 70b L. R. M. Jkvr. Meijer, Noord Boule vard 24 L. M. C. Thijssens. Wllhelmina- straat 15 M. W. de Haas, dienstbode, H. Geestweg 35. Vertrokken: E. A. Tronau, 1.1. verpleeg ster n. Zullen, Dirkstraat 12 A. J. Lelch, schilder, n. Zaandam, Blauwe pad 1. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia, d. v. H. Oost- dam en C. M. van der Zalm Elizabeth Jacoba, d. v. A. J. van Schie en E. J. Las- soolj Arle, z. v. J. C. van der Llppe en K. Hoek. Getrouwd: J. J. de Groot en H. P. van d. Wetjden L. A. Verhoeff en C. M. A. Ber nard W. Bulk en J. E. Hogendoorn. Overleden: Pleter.van der Niet, 73 J„ weduwnaar v, M. v&n der Bent. Adrlana Onderwater 64 j. weduwe van J. D, Marbus OEGSTGEEST. Vergadering der Oranjevereeniging. In een bestuursvergadering van de Oranjevereeniging is de samenstelling van het programma voor het op 31 Augus tus te houden Koninginnefeest besproken. Gaarne had het bestuur méér uitbreiding aan het feest willen geven, maar achtte het gewenschter. dit te doen in 1938 om alsdan ln de gelegenheid te zün het 40-jarlg jubileum van H.M. de Koningin waardig te vieren. Het in groote trekken opgemaakt pro gramma ziet er voor 31 Augustus a.s. uit als volgt: Des morgens kinderzang voor het raad- huls. waarna tractatie der kinderen op het A.S.C -terrein. Het middagfeest zal bestaan uit: Volks spelen op het A.S.C.-terrein en ringrijdi op de Endegeesterlaan Des avonds optoc' door het centrum der gemeente, waarvoor reeds door eenlge vereeniglngen medewer king is toegezegd. Loop der Bevolking. GevestLgd: P. Brussee en gez., chauff., Valkenburgerweg 11 van 's-Hertogenbosch N. v. d. Ent db., L. de Col. laan 34 van Koudekerk B. F. Grün, onderwijzer, Endegeesterstraatweg 8 van Lelden F. H. Henderson en gez., Emmalaan 1 van Leiden P W. Kentie. chauff Rijnsbur- gerweg 115 van Ter Aar M. F. Viëtor, verpleegster, Geversstraat 79 van Lelden C. Vianen db„ Geversstraat 79 van Leiden H. W. A. van Riessen en gez., comm. in effGeversstr. 79 van Leiden. Vertrokken: G. W. Kantebeen van Van Assendelftstr. 43 naar Lelden, Leeuwerik straat 14 S. G. Landman db„ van de Kempenaerstr. 113 naaar Warmond, Verl. Dorpsstr. 185 E. A. Boeseman, apoth., van Duivenvoordestr. 10 naar Den Haag, Frankenslag 406 H. A. van den Bos db„ van Rhijngstr.weg 59 naar Leiden, Rljns- burgerweg 37 H, M. A. ter Haar geb. van Noort, van H. Morschweg 92 naar Leiden, Merelstr. 16 C. Roosen en gez., van War- monderweg 40 naar Bandoeng G. A. van der Tol db„ van Rhijngstr.weg 91 naar Warmond, Dorpsstr. B 330 F. C. Rau- wenhoff, Ing. van Van Griethuijsenpl. 2 naar Dordrecht, Wolwevershaven 5 E. van Hoorn verpl. van Endegeest naar Zaandijk, Karl Marxstraat 37 J. M. Bij- leveld van Nassaulaan 10 naar Warmond. Heerenweg 92a C. B. Stoppelaar, agent autoverz. enz., van Warmonderweg 72 naar Leiden, Burehtsteeg 7. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Adrianus, d. van L. Th. Menken en A. H. M. v. d. Drift Roelof- fina Maria Cornelia, d. van P. Glasbergen en M. Dreef. Overleden: C. van den Hoek 58 J. A. de Zeeuw 61 j. Ondertrouwd: Hendrik M. Batteljee 29 j. en J. A. Huurman 24 j. Cand. G. W. B. A. Thoden van Velzen alhier, is voornemens Zondag 30 Aug. a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. van Rauwerd-Sybrandaburen, na vooraf te zijn bevestigd door ds. J. G. Steenbeek van Mantgum. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „Verzwegen zonde". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „David Golder". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/« en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „She". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str.- 7 uur nam. „Casino de Paris", lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Dreyfus". Woensdag en Zaterdag nam. halfdrie. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Eenlge jeugdige boefjes hebben in een in aanbouw zijnde woning aan den Hofdük ergerlijke baldadigheden gepleegd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Op verschllleilde plaatsen ls ln de gemeente des nachts op de wegen een of ander opschrift aangebracht met witte verf of kalk. doch het mocht de politie niet ge lukken de daders hiervan od te sporen. Nu dezer dagen eenige N.S.B.'ers door de Leidsche politie zijn aangehouden, heeft gelük gemeld ook de politie alhier hen in verhoor genomen waarbij is komen vast te staan dat één hunner, zekere P H. wo nende te Leiden on de leuning van het viaduct aan den Ouden Rijnzichtweg een opschrift heeft aangebracht. Hiervan is proces-verbaal opgemaakt. Door een ambtenaar der Belastingen uit Leiden. Is in samenwerking met de politie alhier een hoeveelheid ongebande- rolleerd sigarettenpapier in beslag geno men in de woning van F. B. en in die van J, G. H. alhier. De politie heeft tegen C. de G. alhier procesverbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap In den tuin van dr. J. alhier is een damesrüwtel gevonden, waarvan de eigena res onbekend is Het rilwie! ls door de politie in bewaring genomen. Geslaagd te Den Haag voor het diploma huishoudkundige mej. C. W. Ruhl alhier. RIJNSBURG. De uitbreiding van het terrein aan de Groentenveiling ls na aanbesteding ge gund aan den laagsten inschrüver. den heer W. v. Egmond Nz. voor f. 3850. Met ds werkzaamheden is reeds een aanvang ge maakt De oudere leden van de Chr. Mond orgelclub „Advendo" maakten onder lei ding van het bestuur per touringcar een zeer geslaagd uitstapje naar den Haag. Rotterdam en Hoek van Holland. Er werd veel genoten en in dankbare en opgewekte stemming is de woonplaats weer bereikt. De onderlinge bekerwedstrijd van de pl. Burgerwacht zal Dinsdag 4 Augustus aanvangen op de schietbanen te Katwük. De aanvoer van aardappelen od du groentenveiling ls thans zóó overstelpend, dat groote partUen den mlnlmumprüs ni" kunnen halen en z.g „doordraaien". SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia Cornelia, d. van J A. Zomer en Ca. La. Moerkens; Jacobus Jo hannes Maria, z. van C. J .F. van der Lans en W, E. G. Zwetsloot. Getrouwd: W. Keijzer, 25 jaar en H. van der Heiden, 25 jaar. Loop der bevolking. Gevstigd: J. N. J. de Groot en gez., TeiJ- lingerlaan 1, van Lisse. Vertrokken: N. Ma. Herreur, naar War mond; Pa. Ja. Noordermeer, n. Den Haag; H. Luljk en gez., n. Lisse; J. Havik, naaf Westzaan, 2—'

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6