LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 23 Juli 1936 UIT DE RIJNSTREEK. WGEZIMEN /TUKKEN -AILLISSEMENTEN„ SCHEEPSVERBINDINGEN. THIJS IJS HELPT DE SPINNENDE PRINSES VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Wijziging uren van openstelling Secretarie Kosten ventvergunning Verlaging belasting caféhouders Kosten inlich tingen bevolkingsregister Losloopcndc honden en ontsierende reclame Erasmus- straat Goedkooper leenen. Onder leiding van burgemeester M. F. Berkhout vergaderde de raad. Inzake de verdaging van de beslissing op het raads besluit betreffende overname van grond aan den Leidscheweg. vroeg de heer J. Braggaar of 't niet wenschelijk zou zijn. bh Ged. Staten op bespoediging aan te drin gen. opdat zoo spoedig mogelijk met het zerk kan worden aangevangen, terwijl de heer A. Verboon verwacht dat sommige eigenaren zich zullen terugtrekken. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Staten niet zijn gereedgekomen met het siwerken der agenda; gehoopt wordt, dat ■teds volgende week een antwoord zal sjn ingekomen. Waarschijnlijk zal in de T.-irrnde maand de akte bij den notaris pseeren. B. en W. boden de rekeningen der ge meente en der bedrijven aan over 1935. De rekening der gemeente sluit, gewone dienst, met een batig slot van f. 32.862.76; electrl- citeitsbedrijf met eeh batig slot van f. 24.899 57; gasbedrijf met een batig slot •ran f. 5996.38: waterbedrijf met een batig slot van f. 2296.99 en het badhuisbedrijf met een nadeelig slot van f. 1702.52. Tot leden der commissie voor het nazien der rekeningen werden gekozen de heeren W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oije, D. Limburg en G. W. Duinisveld, die hun benoeming aannamen. Teneinde het mogelijk te maken, dat in bijzondere gevallen ook huwelijken door den burgemeester zullen kunnen worden vol trokken. stellen B. en W. voor burgemeester M. F. Berghout tot ambtenaar van den burgerlijken stand te benoemen met in gang van den dag van beëediging door de Arr. Rechtbank te 's-Gravenhage. Aldus besloten. In verband met het vorige besluit werd de verordening regelende de verdeeling van de werkzaamheden tusschen de am'otcna- m van den burgerlijken stand ingetrokken en de nieuwe verordening vastgesteld, waarin tevens is opgenomen dat in bijzon dere gevallen de burgemeester een huwelijk kan voltrekken. Het R.K. armbestuur had een adres in gezonden om ontheffing van het betalen van retributie voor een vergunning voor een uitpad naar de Wijngaardenlaan van de volkstuintjes. Hiervoor moest jaarlijks f. 2.50 worden betaald. Wegens de thans geheel gewijzigde situatie ter plaatse, immers de sloot die langs de Wijngaarden laan liep, is gedempt en door den aanleg van een nieuwe straat komen de volks tuintjes niet meer op de Wijngaardenlaan uit, stellen B. en W. voor met ingang van 1 Januari 1936 aan het R.K. Armbe stuur de gevraagde ontheffing te verlee- nen. Aldus goedgevonden. Aangezien alsnog overeenstemming is bereikt met de eigenaren van een perceel aan den Leidscheweg werd besloten 43 M2. grond over te nemen, waarvan 16 M2. is bestemd voor verbreeding van den rijweg. De heer E. Ch. Mulholland vroeg, waar om de grond aan de provincie gratis wordt overgedragen. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat het voor de gemeente geen meerdere kosten meebrengt daar bij de destijds opgemaakte voorwaarden hier mede reeds rekening is gehouden. Bij het punt verlaging van salarissen van Burgemeester, Wethouders, Secretaris en Ontvanger stellen B en W. voor, de verla ging, 2'/j goed te keuren. De heer A. Bakker nam tegenover dit voorstel het zelfde standpunt in als bij een vroegere verlaging. Hij is tegen de afbraakpolitiek der regeering. Het stelsel is verkeerd. De heer Braggaar sloot zich hierbij aan. Het voorstel werd goedgevonden met de aan- teekening dat de heeren Bakker en Brag gaar willen geacht worden te hebben tegengestemd. Voortaan zal de secretarie voor het publiek alleen geopend zijn des morgens van 9 tot 1 uur s middags Ook het bureau van den burgerlijken stand valt hieronder. De verordening op de heffing en invor dering van leges ter secretarie enz. werd gewijzigd en er aan toegevoegd een artikel, waaruit blijkt dat voor en ventvergunning met een geldigheidsduur van 1 dag moet worden betaald f. 0.15; van één maand f. 0.60 en voor één jaar f. 5. Vergunningen voor straatmuziek kosten f. 0.50. Naar aanleiding van een verzoek van verschillende caféhouders voor verlaging van de belasting voor biljarten, werd be sloten een offer te brengen van ongeveer 199.50. Het bedrag van de hoofdsom werd teruggebracht van f. 20 tot f. 10. waardoor de totale belasting per biljart zal dalen tot f. 28.50. Deze verlaging gaat in met 1 Januari 1937. De wijzigingen in de alg. -politieverorde ning bracht twee nieuwe artikelen. Ie. Is het den eigenaar, houder of verzorger van een hond of hem die een hond onder zijn toezicht heeft, verboden, dezen onbeheerd op den weg los te laten loopen of teheb ben tusschen 10 uur namiddag tot voor middags 6 uur, dezen op het terrein van een ander los te laten loopen of te hebben, zonder dat daartoe vergunning is verleend door den eigenaar of gebruiker. Aldus goedgevonden. De tweede wijziging luidt: Het is verboden op of aan een weg een aanplakbiljet, drukwerk, geschrift of eenig tot reclame dienend voorwerp op gebou wen. muren, schuttingen, palen of der- gelijke aan te plakken- te bevestigen of te hebben. Eens anders eigendom te beschrij ven, te bekrassen, te bekladden, te ont sieren, te bevuilen of op welke wijze ook te verontreinigen of te beschadigen. De heer J. Braggaar voelde zich niet ge- rust. Bij bepaalde gelegenheden zou men zonder toestemming van den burgemees ter niet eens een bord in zijn tuin mogen hebben. Propaganda maken is ook hier door uitgesloten en hij zou gaarne zien dat ven gemeentewege dan borden werden ge- Plaatst, waarop zoo mogelijk biljetten touden kunnen worden geplakt. De heer O. R. I. Viveen vroeg soepele toepassing, vooral in dagen van verkiezin- Son. De heer A. Bakker verzocht verbod voor kalken. De voorzitter antwoordde dat B. en W. Jan geen verkiezingen hebben gedacht, niet alleen de burgemeester regelt en men moet voldoende vertrouwen hebben in de soepele toepassing door het college van B. Cn W. Het kalken heeft ook de aandacht, maar het gaat om uitwassen. Aldus goed gevonden. Het volgende voorstel is een tegemoet koming aan bestuurders van auto's. In de bebouwde kom van het dorp zullen zij hun auto's binnen een afstand van 15 M. van een brandende straatlantaarn of voor een verlichte winkeletalage, onverlicht mogen neerzetten. De heer O. R. I. Viveen wees op het gevaar dat niet iedereen weet wanneer een straatlantaarn wordt ge doofd en men dan weer strafbaar is. Den voorzitter verwondert 't. dat men nu be zwaren maakt wanneer juist soepeler kan worden opgetreden. Het voorstel werd goedgevonden. Bij den spoorwegovergang aan dc Pape laan worden meermalen moeilijkheden ondervonden doordat automobilisten bij 't sluiten of openen van de spoorwegafsluit- boomen het voor hen linksgelegen wegge deelte berijden, dan wel probeeren zulks te doen teneinde op die wijze vlugger den overweg te kunnen passeeren. B. en W. komt het gewenscht voor hiertegen maat regelen te nemen en stellen voor het ver keer uit de richting van den Veurscheweg voorrang te verleenen boven het verkeer uit de richting van Wassenaar. De heer E. Ch. Mulholland betuigde zijn instemming met dit voorste). Aldus goedgevonden. Gelet op de hooge onderhoudskosten en verbruikskosten (benzine) van de vuilnis auto stelden B. en W. voor tot aanschar- rlng van 'n nieuwe auto. Den ouden Ford wagen wenschen zij te verkoopen zonder den houten bak en deze te doen plaatsen op het chassis van de tegenwoordige vuilnis auto: bovendien zou men hieraan een haak willen doen maken en een automatische zandstrooier willen aanschaffen. De totale kosten zijn geraamd op f. 3500.—. Dit voorstel werd goedgevonden. De zijstraat van de Schoolstraat, aan gelegd door Gebr. de Graaff werd de naam van Erasmusstraat gegeven. Nadat een besluit comptabiliteit is ge nomen wordt besloten tot aanleg over te gaan van een tegeltrottoir in de Gebr. Treubstraat en in een gedeelte Leidsche weg, vanaf de Gebr. Treubstraat tot aan het eenigen tijd geleden aldaar aange brachte trottoir. De meeste eigenaren ver klaarden zich bereid afstand te doen van hun perceelen. In de kosten van aanleg en overdracht wordt een crediet verleend van f. 900.—. Goedgevonden wordt een geldleening groot f. 84.400 ad 5 1/87- rente in haar ge heel af te lossen en een leening te slui ten ad 41/47- rente bij de le Ned. Verz. Mij. op het leven en tegen invaliditeit. Het voordeel bedraagt ongeveer f. 800. Na rondvraag volgde sluiting. Vergadering Chr. Hist. Jongerengroep. Onder leiding van haar voorz., den heer A. Fortgens, vergaderde de Chr. Hlst. Jon gerengroep in het Gebouw v. Chr. Belan gen. De voorz. heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den spr. den heer C. A. Crayé en den heer T. J. Broers, voorz. der plaat selijke kiesvereeniging. Na voorlezing der notulen kreeg de heer C. A. Crayé het woord over het onderwerp: „De staatsregeling in Ned. Indlë". Naar aanleiding hiervan besprak spr. o m. art. 21 van het beginselprogram der Chr. Hist. Unie, dat handelt over de koloniën. Op dit leerrijke referaat volgde een aan gename gedachtenwlsseling, waarna de heer Crayé sloot met dankgebed. Loop der bevolking. Gevestigd: B. A. Kiezebrink, Hyacinthstr. 2. van Voorburg H. Jansen. Hyacinth- straat 2. van Voorburg P. Vlugt. Leid scheweg 177, van Alkemade J. Kol, Nw. Voordorpstraat 21, van Rotterdam J. v. Egmond, Leidscheweg 68, van Leiden P. E Groenendijk. Haagweg 22. van Was senaar H. J. Westerbos, Leidscheweg 158. van Berkel-Rodenrijs K. Abels, Leid scheweg 195 F, van Leiden G. Bocyink, Burg. dc Kempenaerstraat 6. van Eibergen. Vertrokken: Jac. Hakker, naar Leiden H. Mechelse, naar Hillegersberg J. H. v. Loon. naar Leiden J. M Brusse. naar Den Haag M. Muller, naar Duitschland H P. Kuneken. naar Den Haag J. C. Martens, naar Den Haag K G. L Derk- zen. naar Voorburg H. A. Koeleman. naar Wassenaar W. Janszen. naar Den Haag A. de Rijk, naar Leiden. ALPHEN. Dc Prov. schietwedstrijden om den B.V.L. wisselbekcr. De stand van gisteren luidt: Korps; 1. Prins Alexander, Rotterdam, 233; 2. B.W. Alphen a. d. Rijn, 229; 3. B.W Voorschoten 222. Vrije baan: 1. D Noomcn. Rotterdam, 89; 2. J. Noomen Sr. 86. 28; 28; 3/4. P. Borghouts 86. 28. 27: 3/4 T. Noomen. 86. 28: 27 enz. (beide alle schoten gelijk) 5. J. Noomen Jr. 86. 27: 6. A. Bruijnes. Alphen. S6 27: 7. A. van Triest 85; 8. J. Allewijn. Rotterdam 84 (29. 28. 27) (2 x 27); 9. J. Verheul. Alphen 84 129. 28. 27) 26. 26; 10. N. de Boer. Voorschoten 84 (29, 28. 27) 27. 23. Personeel: 1 D. Noomen. Rotterdam 143: 2. J Ncomen Sr.. id.. 142: 3. J. Noo men Jr., id. 140 19. 8); 4/5 T. Noomen 140 (8,8) en 4/5. P. Borghouts. Id. 140 18. 8), beide alle schoten gelijk. BOSKOOP. Geslaagd te Rotterdam voor het Mulo-diploma A onze plaatsgenooten A. C. Aarsen, A. C. Hage en C. P. Driesprong. Voor Zondag 26 Juli zal de Zondags dienst der doctoren worden waargenomen door dr. J. Hamburger, Telef. 136. Begunstigd door zeer goed weer heeft de harmonie ..Excelsior" onder zeer groote belangstelling een uitstekend geslaagd openluchtconcert gegeven in de tent, staande op het Raadhuisplein. HAZERSWOUDE. Onze plaatsgenoot, de heer Th. J. de Boer is te 's-Gravenhage geslaagd voor 't examen boekhouden „Mercurius". KOUDEKERK. Geslaagd uitstapje. De leerlingen van de hoogste klasse van de openbare school maakten per autobus een uitstapje, dat dank zij het mooie weer uitstekend is geslaagd en de kinderen naar hartelust heeft doen genieten. In Amsterdam werd het Koninklijk paleis bezocht: vandaar ging het door het Gooi en werd langs de verschillende studio's ge reden naar de Pyramide van Austerlitz. In Valkeveen werd de speeltuin bezocht, vandaar naar Utrecht, waar de Jeugd op poffertjes onthaald werd. Hoogst voldaan kgerde men ongeveer 10 uur weer in de gemeente terug LEIDERDORP. Staten te berichten, dat de raad zich niet met de voorgenomen verlaging kan vereeni gen en blijft aandringen op plaatsing in een hoogere klasse. Het laatste punt betrof een begrootings- wijzlging, noodlg in verband met de pas aangenomen nieuwe geldleening. De heer Huijsman miste een aanvullende begroo ting voor het Burg. Armbestuur. Hij had n.l. vernomen, dat het B. A. een tekort had aan geld en maar alleen aan behoeftige perso nen bonnen voor levensmiddelen kon ver strekken en niet b.v. geldelijken toeslag kon geven o.a. voor het betalen van huishuur. De voorz. verklaarde hiervan niets te weten. Er was van het B A. geen verzoek ingekomen om verhooging van subsidie. Over deze aangelegenheid ontspon zich een dispuut tusschen den voorz en den heer Huijsman, waarop laatstgenoemde voor stelde de subsidie aan het B. A. te verhoo- gen met f. 50. De heeren de Haas. Groenen dijk en Klaver gaven ook hun meening te kennen De heer Huijsman kreeg ten slotte niet den nocdigen steun, zoodat het voorstel van B. en W ongewijzigd werd aangeno men. De voorz. deed mededeeling van een ia- ter ingekomen schrijven van de voetbal- vereeniging ..Ons Clubje" over de huursom van het voetbalterrein. De heer Klaver zou graag zien. dat men deze club eenigszins ter wille was. Bij de rondvraag besprak de heer Klaver de loonen in werkverschaffing. Ook vroeg hij, of iemand die 3 of 4 dagen p w. in werkverschaffing had gewerkt, nog dc ove rige dagen moest stempelen. De voorz. be antwoordde de laatste vraag bevestigend en deelde mede, dat in verband met het nog beschikbare bedrag voor werkverschaffing een andere werkverdeeling noodzakelijk was geworden. Daardoor is het niet mogelijk alleen nog de volle week te laten werken en zal zeer waarschijnlijk het zwembad eerst in het begin van 1937 kunnen worden uitgevoerd. Ook sprak hij nog van de stich ting van een intercommunale commissie voor werkverschaffing, omvattende de ge meenten Alphen. Hazerswoude. Zoetcr- woude. Koudekerk en Leiderdorp. Als werkobject is door Leiderdorp genoemd een rijwielpad langs den Rijn over het jaagpad. De heer de Haas vroeg of schippers on der de steunregeling konden vallen, waarop de voorz. ontkennend antwoordde. De heer Huijsman deelde mede, dat hij wegens verandering van werkkring de ge meente metterwoon moest verlaten en der halve moest bedanken als raadslid. Hij deed dit met leedwezen. Bij zijn Intrede ln den raad leek het hem aanvankelijk wel, dat samenwerking met de andere leden moeilijk zou zijn, doch dit was hem meegevallen. Hij wenschte de gemeente, B. en W. en raads leden van harte het beste toe. De voorzitter dankte namens den raad den heer Huijs man voor 't geen hij in samenwerking met de overige leden in 't belang van de ge meente heeft kunnen doen. Hij wenschte hem het beste in zijn nieuwe woonplaats. De woorden van den voorz. werden door applaus onderstreept. Hierna ging de raad in geheime zitting. Gevonden: een bos sleutels. Inlichtin gen ter secretarie. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. „STEUN KATZ". Geachte redactie. Vertrouwende van uw gastvrijheid ge bruik te mogen maken, verzoek ik u be leefd het volgende te willen plaatsen, waarvoor mijn dank Alvorens de beurzen onzer lezersvrien den zich mild gaan openen, zou onderg., nu er een comlssie gevormd is van ach tenswaardige Leidenaars, aan bedoelde commissie gaarne willen verzoeken hem en stellig vele Leidenaars te willen inlichten. le. Is de aanwezigheid van de fa. Katz in Lelden gewenscht als Horlogemaker, voorziet hij dus in een behoefte? 2e. Is het zedelijk peil van bedoelde van dien aard dat financieele hulp ver trouwd is? 3e. Is het tegenover onze Leidsche Hor logemakers-Middenstanders, die niet door- grossiers zijn uitgesloten, verantwoord, dat in dit geval met bedelcenten ook hun moeilijk bestaan nog wordt verzwaard door steun aan zwervers of vluchtelingen? Als vraag 1 ontkennend wordt beant woord. komt hét dan de comissie niet be ter voor de fa. Katz over de grens te zet ten met contanten, wat makkelijker is, dan met voorraad. Als vraag 2 niet gunstig beantwoord kan worden, zou het u dan niet beter voor- lkomen onze eigen winkeliers te helpen, die, weliswaar achter heele ruiten winke len. doch zitten te springen om geld, Ben zoo vrij u bovenstaande te vragen niet om onaangenaam te zijn tegenover e'en heer Katz. doch integendeel hem ho- pelijk te beschermen tegen eventueele las ter. immers,, sinds de laatste dagen is het gebeurde het gesprek van den dag geweest, dat dan bestaat hierin, dat door ieder de beschadiging wordt afgekeurd doch direct hierop hoort men over het slachtoffer zelve zulke beschrijvingen, dat deze zich niet zouden leenen geplaatst te worden in »ns Leidsch Dagblad. Ik wil hopen, dat het laatste laster is en dat de commissie den heer Katz naast de geldelijke schadeloosstelline ook de eer. waarover hij beschikt, zal willen beschermen, dan zal ook weer uit dit ge val blijken, dat degene die denkt „dat Ne derland de vuilnisbak is van Europa", on gelijk heeft. Met belangstelling uw antwoord tege moet ziende en de Redactie dankend voor de welwillendheid, verblijf ik, Hoogachtend. M. N. VAN EGMOND. WARMOND. Adres aan den Raad. De afd. Warmond der S.D.A.P. heeft een adres aan den Raad gezonden, waarin verzocht wordt de mogelijkheid te overwe gen voor het stichten en exploiteeren van een openbaar volksbadhuis, zijnde van groot belang voor de inwoners zoowel als voor de 's zomers hiér vertoevende vreem delingen. Voorts geeft zij te kennen dat in de gemeente een dringende behoefte aan wezig kan worden geacht aan openbare urinoirs. Inbraak in schepen. In diverse bij den landbouwer J. van Eeden alhier liggende schepen is tijdens de afwezigheid der eigenaren ingebroken. Het onderzoek heeft uitgewezen dat voor een bedrag van circa f. 60 is gestolen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Groote Kampeerlust! De lust tot kampeeren neemt in deze gemeente ieder jaar toe. Tijdens de Kaag- week zijn niet minder dan 225 vergunnin gen tot kampeeren afgegeven. Ook voor de e.v. maanden zijn weer tal van aanvragen binnengekomen. De heer B. v. d. A. uit den Haag is bij het vastmaken van een lijn uit dén mast van zijn schip gevallen, waarbij hij een paar ribben brak en tevens een been fractuur kreeg. Hij is per auto naar zijn woonplaats vervoerd. ZEVENHOVEN Bij de ambtenaren der belastingen te Nieuwveen zijn tot 28 Juli van n.m, 710 kosteloos rijwielmerken te verkrijgen voor degenen, die daarvoor in aanmerking ko men. Tot stationhouder bij de P. en T. in wijk Amstel is benoemd de heer G. Keizer van Mijdrecht. GEMEENTERAAD. Aanbieding gemceiitééckeding 1935 - Wijzi ging aflossing geltlléeningen - Nieuwe geld leening - Weddcregcling van Burg., Weth., Sccr. en Ontvanger - Afscheid van den heer Huijsman. De raad vergaderde. Alle leden aanwezig. Burgemeester K. Brug opende, waarna de notulen, die voor 't eerst aan de leden wa-'| ren toegezonden, ongelezen werden vastge steld. De gemeenterekening over 1935 werd den raad aangeboden. Deze sloot, wat den ge wonen dienst betreft met een batig saldo van f. 15107.03. De voorz. lichtte toe, dat het Jaar was begonnen met een batig saldo van pl.m. f. 16000. zoodat dus feitelijk f. 1000 is ingeteerd. De rekening van den kapitaal- dienst wees aan een batig saldo van f. 202 De rekening van het grondbedrijf wees aan voor baten en lasten f. 6058 'en voor kapi taalsontvangsten en uitgaven f. 119565.56 Op voorstel van B. en W. werd een commis sie van drie leden benoemd voor het nazien van deze rekeningen. Na stemming werden hiervoor aangewezen de heeren de Haas. Rijnsburger en Klaver. De voorz. deelde mede. dat ook de staat van oninbare posten in handen van deze Commissie zou worden gesteld. Wijziging van het aflossingsplan van geidleeningen. De voorz. deelde mede, dat bij het aangaan der leeningen was besloten de eerste jaren véél af te lossen. Nu tijde lijk de grondverkoop stagneert, is de af lossing voor thans onevenredig zwaar. Vol gens het door B. en W. ingediende voorstel wordt de druk op de gemeentebegrooting voor de eerste 5 jaar met f. 2440 vermin derd en ook nadien is de vermindering nog geruimen tijd aanzienlijk. De heer Huysman. die opmertkc. dat het hier eigenlijk een verschuiving van lasten beteekent, vroeg of de Bank met deze wij ziging accoord ging, hetgeen door den voor zitter bevestigend werd beantwoord. Zonder stemming werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Ook werd na toelichting van den voorz. zonder stemming aangenomen een voorstel tot het aangaan van een nieuwe geldleening groot f. 41000 tegen 4 3/8°/» bij de N.V. Eerste Ned. Verz. Mij. op het Leven en tegen Invaliditeit te 's-Gra- venhage. De leening stond in verband met te doene kapitaalsuitgaven o.a. voor over name van de Leiderdorpsche brug, het tei- rein voor los- en laadplaats en voor het grondbedrijf. Aan de orde kwam een door Ged. Staten voorgenomen verlaging van 2'/W. van de jaarwedden van burgemeester, wethouders, secretaris en vontvanger. De heer Klaver bleek weinig ingenomen met dezen maatregel v. Ged. Staten en ver klaarde, dat, wanneer het zoo zou door gaan met de verlagingen, voorgeschreven door Ged. Staten, de raad dan weinig meer had te zeggen en wel naar huis kon gaan. De heer Huijsman steunde de opmerkingen van den heer Klaver. Hij vroeg inlichtin gen omtrent de verhoudingen der salaris sen met andere gemeenten. De voorz. gaf een uitvoerig antwoord. Hij besprak de klasse-indeeling der gemeenten voor de. sa larisregeling. Hieruit bleek, dat niet altijd het zielental den doorslag gaf. doch ook een factor was b.v. een stedelijk karakter van de gemeente, of de aanwezigheid van groote bedrijven. De heer Huijsman kon zich nog niet met het voornemen van Ged. Staten vereenigen en zou liever hebben gezien, dat genoemd college niet op zulke kleinigheden de hand zou leggen. Na breedvoerige bespreking, waarbij weth. Splinter opmerkte, dat het moeilijk praten is voor eigen zaak, werd besloten bij gemotiveerd schrijven aan Ged. TER AAR. Het derde zwembad geopend. Thans is ook het R.K. Zwembad aan 't Kerkpad in gebruik genomen, na door kap. Groen te zijn ingezegena. De lichtgeel ge verfde inrichting maakt een prettigen in druk. Een pl.m. 30 x 30 M. groot afgezet gedeelte is bestemd voor damesafdeeiing, terwijl ook aan den heerenkant voldoende ruimte beschikbaar is. De inrichting is al leen toegankelijk voor Roomsch.-Kath. De Aardammerbrug in een nieuw kleed. Sedert geruimen tijd waren schildera bezig de provinciale brug aan den Aar- dam van een nieuwe verflaag te voorzien. De vroegere lichtgroene kleur, die zoo uit stekend bij het omgevende landschap aan sloot, heeft moeten plaats maken voor nuchter aandoende alluminiumverf. Er zijn waarschijnlijk redenen geweest van practischen aard. die dit noodlg maakten. Maar mooier is het er aan den Aardam niet op geworden! De leerlingen der O. L. School maak ten per autobus een uitstapje naar Kat wijk aan Zee. begunstigd door tamelijk goed weer. De kinderen hebben dan ook volop van strand en duin kunnen genieten A. Willemse. brandstoffenhandelaar, Vijfhuizen, Vijfhuizerdijk 83. R.c. mr. A. L. M. van Berckel. Cur. mr. J. C. Y. Nieuwen- huys, Haarlem. Th. C. Grootjes, kappersbediende. Lisse, Heerenweg 132. De navolgende schepen zijn morgen radiotelegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen radio: Aagtekerk. Aldabi. Almkerk. Alphacca, Alpherat, Baloeran, Bloemfontein, Bosch fontein, Colombia. Crijnssen. Dempo, Grootekcrk. Hoogkerk. Jagersfontein, Jo- han v. Oldenbarnevelt. Johan de Witt, Maasdam. Marnix v. St. Aldegonde, Meer kerk. Poeuau Laut, Rotterdam Hal. Seroos- kerk. Simon Bolivar. Slamat, Springfon tein. Statendam, Streefkerk. Stuyvesant, Tarakan, Venezuela, Volendam. Eehalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen radio te bereiken. 1. 't Was na een heelen langen, drukken dag, dat Thijs zeer rustig nu te slapen lag! Dickie Dons had hij al lang naar bed ge bracht, en 't was juist één uur in den nacht. Hij lag er heerlijk dus te droomen; doch plots'ling heeft hij, in zijn slaap, een vreemd ge luid vernomen! Eerst sliep hij er doorheen, doch toen 't geluid maar niet verdween, werd onze kleine man er wakker van. Hij ging zitten, in zijn bed, en heeft een oogenblik scherp opgelet Een uil, die daar aan 't vliegen was, keek eens, door het venster glas. naar binnen en hij dacht: „Wat gaat Thijsje nu beginnen? 't Is slacenstijd 't is nacht!" Maar Thijsje hoort intusschcn. zacht, weer die geluiden; zijt gehoor heeft hem heusoh niet gefopter wordt daar op de buit*. deur geklopt! Zeg wat zal dat wel beduiden? 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7