tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 21 Juli 1936 Officieele Crisispublicaties. UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSVERBINDINGEN. HOE LAAT WORDT DE H00FDBUS GELICHT? BIJ het gemeentebestuur is in studie het vraagstuk brandalarm door middel van de radiodistributie. Burgemeester Keyzer en dc heer van der Pas van de Veursche Radiodistributie hebben in de afgeloopen week een onderzoek ingesteld, daar, waar het systeem reeds is ingevoerd Gevonden: 1 blauwe ceintuur, 1 bril in etui, 1 grijze regenjas, 1 paar motor handschoenen. Adres bur. van politie. De 49-j. A. P. Sm., wonende te den Haag, die met zijn vriend gisteren uit vis- schen was geweest en in staat van dron kenschap op zijn rijwiel door de Veene- straat reed en de veiligheid van het ver keer in gevaar bracht, is door de Rijks politie overgebracht naar het arrestanten- lokaal en daar ter ontnuchtering ingeslo ten. Om een procesverbaal te ontloopen gal hu bovendien een valschen naam op, het geen bleek uit het bewijs van zijn kosteloos lijwielbelastingmerk. Met 2 processenver- baal is hij te half twaalf in vrijheid gesteld Ten bate van het Chr. Doofstommen- Instituut Effatha is onder de leden van et Ned. Herv. Kerk ingezameld een be drag van f. 54. Tot dekking van het tekort van het Ned. Bijbelgenootschap is door de leden van de Ned. Herv. Kerk f. 18.40 bijeengebracht. Gisteravond omstreeks 10.30 uur wilde de zoon van schipper B. uit Naaldwijk, be hulpzaam zijn bij het dichtdraaien van een der rackets aan de sluizen. Doordat de slinger hem ontglipte werd deze met kracht tegen zijn hoofd geslingerd, waardoor een lichte hersenschudding en een gapende wond boven zijn linkeroog ontstond. De Jongen bleef bewusteloos op een der slul- deuren liggen. Nadat het bewustzijn was wedergekeerd heeft men hem het sluiskan- toor binnengedragen, waar dr. van Zeeland de wond heeft gehecht. Hierna is hij met een eigen vaartuig naar de ouderlijke wo ning vervoerd. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. Roozenburg, geb. Don- gelmans, Z. WARMOND. Vergadering R.K. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer M. J. Hogenboom had in hotel de Stad Rome een druk bezochte vergadering plaats van de afd. Warmond van den Ned. R.K. Volks bond. De voorzitter herdacht het overlijden van twee trouwe leden de heeren W. Verkolf en C. van Velzen, die beiden van de oprichting af, dus ruim 22 jaar, lid van de organisatie zijn geweest. Vooral de heer v, Velzen heeft zeer veel voor den Bond gedaan; het is voor een groot deel aan hem te danken, dat de Bond zich spoedig in een grooten bloei mocht verheugen. Op verzoek van den voorzitter werd door den geestelijken advi seur een gebed voor de beide overledenen gestort. Hierna las de secretaris de notulen, die onder dankzegging werden goedgexeurd. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat de navolgende stukken waren binnengekomen: een schrijven van de werkloozencommissie alhier, waarbij conform een te dezer zake gedaan verzoek werd medegedeeld, dat mo menteel niet zou worden overgegaan tot verstrekking van goedkoope groenten aan de werkloozen, omdat gebleken is, dat van de werkloozen alhier ruim 32 zélf groenten teelen, zoodat het te voorzien is, dat ver strekking van goedkoope groenten thans een fiasco zal worden. De Commissie zal overwegen of verstrekking in het najaar mogelijk en wenschelök is. Besloten werd aan het mgr. v. Schalk-fonds een bijdrage toe te kennen terwijl op het verzoek van de Commissie die in het leven is geroepen om te komen tot het oprichten van een stand beeld van wijlen mgr. Nolens tot een bij drage hiertoe afwijzend werd beschikt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f. 123.45 en de uitgaven f25.25, zoodat een baiig saldo te boeken viel van f. 98.20. Ook het ziekenfonds had een batig saldo van 1.23.74. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat dit jaar de studiedagen zullen worden gehou den van 22 tot 25 Augustus. Warmond zal vertegenwoordigd zijn door den voorzitter. Tevens deelde spr. mede. dat de loterij ten bate van „Hulp in Nood" een netto bedrag had opgebracht van f. 485.50, terwijl de tij dens de vergadering gehouden collecte op bracht f. 19.30. Hierna bracht de voorzitter aen keurig verzorgd verslag uit van de ge houden vergadering van den Centralen "aad, waar belangrijke onderwerpen wa ren behandeld. Bij de rondvraag vormde bet werkloozenvraagstuk verder de hoofd schotel, zulks naar aanleiding van het feit dat het bestuurslid de heer Weijers, tevens I'd der werkloozencommissie. er op wees, dat er ernstige vermoedens bij de commis sie bestaan, dat wannneer door werkloozen Wrdt gewerkt, er wel eens foutieve opga ven worden gedaan. Spr. wees er op dat dit voor de betrokkenen ernstige gevoigen medebrengt. Hierop volgde sluiting. WASSENAAR. Gevonden: ceintuur, sleutel, dames- hhg, gummidekzeil, damestaschje met jhb.' 2 sleutels aan touwtje, regenjas en "et, kloksleutel, meisjesportm. met inh., sleutel, 5 honden, sleutel aan ring, kersen mandje, paar regenpijpen, portm. met in houd, lipssleutel, huissleutel, jas. paar re- senpijpen, alpino, klnderportm. met inh.. rozenkrans, damesvestje, belastlngmerk in "ui, snoelschaar. Inl. bij de politie. Geslaagd voor het Mulo-diploma A, S. v. d. Stoel, alhier. Door den heer B. uit den Haag werd "„PB'fte gedaan van het feit, dat uit een oibertjasje,, dat hij in een kantoortje had l'bangen, en waarin een portefeuille met ;"d zat, een bedrag van f. 60,— is ont heemd. „„7 Geslaagd te Den Haag voor het M» L examen Ideel II). de heer H. L. Maaidrink alhier. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd In het tijdvak van 5 Juli tot en nmt 15 Juli 1936 voor de kwaliteits klassen A, B. C en D. respectievelijk f. 4.70, f. 4.20, f. 3.70 en f. 3.20 per 100 K G. zal bedragen. 6833 ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Een onbelangrijke agenda. Na opening met gebed deed de voorzit ter voorlezing van het overlijden van oud- burgemeester Baud. aan wien hij waar- deerende woorden wijdde. Ingekomen was goedkeuring van Ged Staten begrooting G.C.B. 1935 (wijziging)' en gemeentebegrooting 1935. Voorgesteld was door Ged. Staten wedde- verlaging van burgemeester secretaris en ontvanger waarmee alle leden het eens waren. Ingekomen was een schrijven van den commissaris der Koningin met verzoek den gemeenteveldwachter in den a.s. win ter een oolitie-cursus te laten volgen. Kos ten f 45. zulks werd riet toegestaan Daarna kwam de reeds veel besproken toren der Herv. Kerk ter sprake waarna de voorzitter mededeelde dat met Aug. a.s. een kostenbegrooting door den gemeente opzichter zal worden ingediend. De voorzitter zeide, dat door werkloozen de Ringvaart wordt opgeknapt, waarna de heer van Veen opmerkt dat veel beter materiaal kon gebezigd worden voor dit werk. Doch daar het niet uitgemaakt is wiens werk het schoonhouden eigenlijk is. n.l van de gemeente of van den polder Nieuwkoop is oorzaak, dat men er niet toe overgaat. Een verzoek van het R.K. school bestuur om een uitkeerng van 80 der waarde van het gebou.v. hebben B. en W. niewilllgd: een geldleening hiervoor zal gevraagd worden. De begrooting 1937 van den vleeschkeu- ringsdtenst werd verlaagd. De begrootings- wUz'ging 1936 met het oog od den ver hoogden werkloozensteun werd goedgekeurd Daar men echter in financieele moeilijk heden verkeert, stelde de heer van Baren voor .zich hierover tot het ministerie te wenden, aldus besloten. Voorstel van B. en W. f. 100 te verleenen voor een schrijfmachine werd goedgekeurd De werkverschaffing inzake inpoldering van 50 H.A. water en riet in de nabilheid van de Noordsche buurt is noe in onder zoek. De kooplieden Bouwmeester en Dom- oellng vroegen f. 2 per week als bUdrage ln hun handel; voor eerstgenoemde werd dit gedurende 3 maanden en voor laatst genoemde voor 2 maanden toegestaan mits D met ziin koopwaar buiten de gemeente blijft. Tenslotte had de autobusondernemer KoDoenol te Nieuwveen geklaagd over het smalle gedeelte van' den wee van v. d. Wedden tot Kelder waarover de voorzitter opmerkte dat met het polderbestuur van Nieuwkoop onderhandeld zal worden. Na rondvraag sluiting. Folderboom op het hoofd. Het dochtertje van den landbouwer v. W kreeg een polderboom op het hoofd en bleef bewusteloos liggen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Loop der Bevolking. Vertrokken: B. van der Sluis, naar N. Amstel. Ingekomen: P. J. Bakkér van Nieuw koop. Men is voornemens de klapbrug le Hoefweg te vervangen door een vaste be tonnen brug. Onze plaatsgenoot J. Ubbink ls toege laten tot de 3e klas der Chr. H.B.S. SCHIETWEDSTRIJDEN VAN DE BURGERWACHTEN. (Krink Rijnland). Te Katwijk werden de jaarlijksche schiet wedstrijden gehouden van de Burgerwach ten behoorende tot den Kring Rijnland Voor den personeelen wedstrijd waren in klasse A 11. in klasse B 13 en in klasse C 10 prijzen beschikbaar. De uitslagen waren: Klasse A: 1. G. C. Diephorst; 2. W. Vroeg- rljk3. J Vermeulen; 4, A. van Remmen: 5. C. Verdegaal: 6 H. J Pels; 7. J. Dekker: 8. W. Buitenhuis; 9. Z. Hartman; 10. Joh. Timmerman; 11. J. Nagtegaal. Klasse B: 1. G J. Verkleii; 2 C. de Groot; 3. M. de Boer; 4. A. Rijkaart; 5. v. d. Pouw Kraan; 6. J. Buis; 7. Th Wesseling; 8. L. van Vliet; 9. V. Kapteln; 10. Jac. v. Veen; 11. T. Basle; 12. A. v. Ingen Schenau; 13. J. Ravensbergen. Klasse C: 1. J. Rijkaart; 2. A. Verdegaal; 3. J. Hassefras; 4. V. Hoogendoorn: 5. C. de Boer; 6. Ph. van Es; 7. A. Slootmaker: 8. C. v. Muiden; 9. H. Verdegaal; 10, J. Timmerman Wedstrijden vrije baan: 1. J. H. Pels; 2. A. Klomp; 3. W. Buitenhuls; 4. J. Rijkaart; 5. C. Verkleii; 6. G. den Braver; 7 L. de Wit; 8. H. H. Straver: 9. Th. van Es: 10. J. M. de Koning. Revolverbaan1 J. van Remmen; 2. J. Dekker; 3. G. C Diephorst; 4. J. M. de Koning; 5. A. Verheul: 6. G. Schouten. De plaquette beschikbaar gesteld door de Kamer van Koophandel te Lelden werd gewonnen door burgemeester Warnaar van Hazerswoude. De wb"e''"ker het vorig jaar gewonnen door de L-'d—dr.'cscbe Burgerwacht, kwam voor dj' 1in het bezit van de Burger wacht tc ;woude. ALPHEN. LANDDAG DER B.V.L.Z.H. WEST. Een belangrijk programma. De door de Gewestelijke Landstormcom missie Z.H. West te organlseeren Landdag op Zaterdag 22 Augustus as. op het IJs- baanterreln belooft zeer belangrijk te wor den. Zaterdagmiddag zullen als sprekers optreden de heeren L. G. Royaards, voor zitter Z.H.W., generaal Duymaer van Twist, voorz. N.L.C., pater Borromaeus de Greeve O.F.M.; voorts zal een défilé van Z.H.W. worden gehouden; springconcours; mili taire demonstratie; uitreiking prijzen van den gewestelijken wedstrijd, terwijl Vrij dagavond daarvóór sprekers zijn de heeren W, J. Spreij. voorzitter pi. commissie Al phen a. d. Rijn, de burgemeester de heer P. A. Colijn; declamatie van den heer J. L. Feijten uit Utrecht; muziek, zang taptoe, zoekllchtdemonstratie tegen sportvliegers enz. Raadsstukken. Wijziging verordening regelende de sala rissen van ambtenaren en werklieden Ir. deze verordening, uitgezonderd het personeel der gemeentepolitie, stelien B. en W. den raad voor de volgende wijzigingen aan te brengen: rubriek B. brandweer, sub. 1 voor „operbrandmeester" wordt ge lezen „Commandant"; sub. 2. voor „assis tent bij de brandweer wordt gelezen „onder commandant"; rubriek C. ambtenaar voor de herkeuring; sub. 4. pl.v. ambtenaar voor de herkeuring. De vergoeding per keuring in den laatsten kolom wordt gebracht van f.15 op f.14; art. 2 art 12 wordt gelezen als volgt: de, ambtenaren en werklieden, die voor de uitoefening van hun dienst naar het oordeel van B. en W. gebruik be- hooren te maken van een rijwiel, stellen zelf een rijwiel beschikbaar en ontvangen daar voor een vergoeding, berekend naar f. 30 per jaar. Verhuring eigendommen B. en W. stellen den raad voor aan N. de Vos, vee houder. alhier, de nieuw gevormde boer derij „De Kievit", waaronder nu ook zijn begrepen de landerijen vroeger behoord hebbend tot de boerderij „Bijdorp", groot in totaal 13.88.84 H.A., gerekend te zijn in gegaan Kerstmis 1935 wat betreft de lan derijen en 1 Mei 1936 wat betreft de ge bouwen, zulks voor den tijd van twee jaren en tegen een huursom berekend naar f. 100 per H.A. per Jaar voor 11.76.23 H.A. en naar f.85 per H.A. per jaar voor het overige ge deelte, zijnde 2.12.61 H.A. geiegen ten wes ten van de spoorlijn Leiden—Woerden, voorheen in huur zijnde bij de wed Jac. v. Zwieten, en voorts onder de nader door B. en W te stellen voorwaarden. Raadsagenda. De agenda van de as. vergadering van den raad der gemeente op Vrijdagavond 24 Juli 7 uur bevat de volgende punten: 1. opening; 2. notulen; 3. mededeelingen; 4. ingekomen stukken; 5. voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening, regelen de de salarissen en loonen van ambtenaren en werklieden; 6. id. l.z. verhuring van de boerderij „de Kievit"; 7. id. i.z. het voeren van verweer tegen een ingestelde vorde ring; 8. id. i.z. verkoop van een perceel bouwgrond aan de gymnastlekverg, „Hou vast"; 9. id. i.z. den bouw van een Raad huis; 10. Benoeming van 3 leden van het burgerlijk armbestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren C. v. Gaaien, A. van Hoorn en H. v. Kleef. Aanbevolen wor den voor de vacaturen C. v. Gaaien: 1. de heer C. v. Gaaien; 2. de heer Stapper; voor de vacature A. v. Hoorn: 1. de heer A. v. Hoorn; 2. de heel' M. Voskuilen; voor de vacature H v. Kleef: Tï deheerH: v. Kleef. 2. de heer J. A. Tolk Geslaagde sportmiddag. Uitgaande van het Ned. Jongel. Verbond werd door de jongenswerkcommissie van de ring Alphen en omstreken in samenwer king met de federatie van Alphensche Chr. jeugdvereeniglngen een Jongenssportmid dag gehouden op het keurige sportterrein van de Martha-Stlchting. De belangstel ling uit eigen plaats en omgeving was zeer groot. Namens het Ned. Jong. Verbond was aanwezig de heer H. Gordeau, die de jon gens toesprak voor den aanvang der wed strijden in zakloopen, verspringen, hin- derwedloop enz. Een Rechtsgeding. Naar aanleiding van een ingestelde rechtsvordering door den heer J. J. de Grauw alhier in verband met een aan W. Th v. Rijn garagehouder alhier, met een dc Grauw toebehoorend motorrijwiel od den Buitenweg overkomen ongeval, volgens eischcr veroorzaakt wegens het op den Buitenweg aangebracht werkspoor, stellen B. en W. den raad voor te besluiten tot verweer. B. en W, en de vér ,!Wet Risico" bij welke vereeniglng de gemeente een ver zekering voor de gevolgen van z.g. wette lijke aansprakelijkheid heeft gesloten zijn overtuigd dat de gemeente ln deze niet aansprakelijk is voor het aan den heer van Rlin overkomen ongeval en derhalve ook niet verplicht is tot betaling van de ge vraagde schadevergoeding ad f. 151 50 Od de z'tting van het kantongerecht d.d. 15 Juli i.l. is deze zaak door den kantonrechter aangehouden voor den tijd van 6 weken od verzoek van den advocaat van ..Wet Risico". Voor de heeren de Grauw en van Rijn treedt als raadsman od mr. A. Korver alhier. Op den Rijksstraatweg ln den Hoorn, het gedeelte waar men met vernieuwing en verbreeding is begonnen, zakte een vrachtauto geladen met tomaten van de Fa. Dussenbroek uit Utrecht weg en wel zoodanig, dat deze dreigde te kantelen. De kraanwagen van de garage Boot slaagde er na veel moeite in den wagen op den weg te brengen. Onze plaatsgenoot, de heer A. J, v. d. Giessen slaagde te Rotterdam voor het examen hoofdakte L. O. Morgen wordt hier een bloempjesdag gehouden ten bate van de Ver. tot bevor dering van de gezondheid ln de grafische vakken, Het bestuur van de Martha-Stlchting ontving van N. N. uit Zeist een gift van f. 100.—. Den laatsten tijd worden in het Al phens zwembad herhaaldelijk ten nadeele der bezoekers kleine diefstallen gepleegd. Weer deed iemand aangifte van de vermis sing van zijn portemonnaie met inhoud. Men zij dus op zijn hoede. Mijdrecht, f. 13.832.—; C. J. Kievert, Sas- senheim, f. 15.451.— N.V. Holl. Mij. tot het maken van wegen en waterbouwkun dige werken „Homawewa", Voorburg, f 13.977.—; N. Timmers. Leiden, f. 12.131.—; P. de Pater, Waddinxveen, f. 17.377.C. Overdevest, Rijnzaterwoude, f. 12.446.—; M. S. van der Voort, Zoeterwoude, f. 12.465. C. Godschalk, Lelden, f. 12.424.—; W. van der Helm. Alphen, f. 13.598.—; N.V. Aann.- bedrijf voorheen W. Bokhoven, Gouda, f. 13.500.Firma de Winter en van Weeren. Leiden f. 12.400.—; N.V. Aann. Mij. v/h. J. M. Strijland, Uithoorn, f. 12.200.A. J. de Later en Meijers, Oegstgeest, f. 15.975.H. Bunschoten en Zn„ Leiden, f. 13.889.A. Voordouw, Zoe terwoude, f. 14.400.H. E. van Deest, Gouda, f. 14.989.A. Kraaijeveld, Zwijndrecht, f. 16.500.— W. Aafjes en Co., Assendelft, f. 13.333.— T. P. de Geus en J. F. Strampraat, Stompwijk, f. 11.477.—; C. Kruijf en Co., Voorschoten, f. 10.889. N.V. Visser en Smit, Papendrecht, f. 13.914.-; J. P. Dijkman en Co., Amsterdam, f. 13.600; Gebr. J. en P. van Wijk, Alphen. f. 11.765.-; W. Koningen, Nieuwer-Amstel, f. 13.089. Firma A. Dekker en J. Faas Hoek van Holland, f. 12.676.—; H. Verheul, Woer den, f. 11.843.Gebr. E. van Luiing, Woubrugge, f. 13.655.—; N.V. Beton Mij. Hooge Morsch, Leiden, f. 14.290.P. Vis ser Bzn„ Papendrecht, f. 12.170.— P. H. Müller, Leimuiden, f. 11.695.G. van Harten, Ammerstol, f. 12.421.A. van Halem en I. Doornik, Leiden, f. 13.278. Gebr. A. en J. Schouls. Leiderdorp, f. 11.475.J L. Zoet, Oude-Wetering f. 10.424.A. van der Straaten. Bergam bacht, f. 9 995.—. De gunning is aangehouden. Te Oude-Wetering is bij de Rem. Kerk beroepen de heer Heyn, candidaat te Lei den. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, zoon van K. Kwa- kernaak en M. P. Heykoop Driekus, zoon van A. Rietveld en N. van Bostelen. Raadsagenda. De Raad komt morgen des voorm. te 10,15 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2. Mededeelingen en ingeko men stukken; 3. Aanbieding gemeente rekening 1935 en rekening grondbedrijf 1935; 4. Benoeming commissie tot nazien der rekening ;5. Wijziging aflossingsplan geldleeningen; 6. Aangaan geldleening; 7. Jaarwedde-regeling burgemeester, wethou ders, secretaris en ontvanger; 8. Wijziging begrooting 1936; 9. Rondvraag; 10. Sluiting Boot uitgebrand. Gistermiddag geraakte in de Waard aan de v. d. Valk Boumanweg alhier 'n Doeskrui ser van J. B. te Leiden bij 't aanzetten van den motor in brand, 'n Motorspuit van ae Leidsche Brandweer verscheen ter plaatse om het brandje te blusschen. Hierin slaag de men spoedig, doch de boot was toen ook al zoo goed als geheel uitgebrand. Bij deze gelegenheid bleek weer hoe noo- dig de v. d. Valk Boumanweg dient te wor den verbreed .De weg is veel te smal voor het drukke verkeer en een opstopping kon ook nu niet worden vermeden. De politie heeft alhier een roeiboot in beslag genomen. De persoon, bij wie de inbeslagneming geschiedde, verklaaroe de boot te hebben gekocht van een hem on bekend persoon. Nader bleek, dat hij de boot te Leidschendam had gehuurd. "^MADE. Aanbesteding. Voor het maken van 871 M2 beton- schoeiing te Roelofarendsveen, werd als volgt ingeschreven: P. van der Dool, Ammerstol, f. 14.444. A. Reijngoud, Lelden, f. 11.940.C. de Wit Alkmaar, f. 11.585.—; Wed. A. de Bruin, BODEGRAVEN. Geslaagde Roode Kruis-demonstratie. Op de terreinen achter de Nieuwe Markt had een geslaagde Roode Kruis-demon stratie plaats, die zeer de aandacht trok. De opgave was dat op de terreinen ach ter de Markt, verdeeld over een drietal weilanden met slooten een ernstig ongeluk had plaatsgehad, waarbij talrijke personen ernstig en minder ernstig waren gewond. De colonne, onder leiding van den com mandant, den heer J. v. d. Poll en in tegen woordigheid van den arts-voorzitter dr. S. Beije, kwam op het terrein aan en nam onmiddellijk de noodlge maatregelen. De gewonden werden terstond onderzocht en de meest ernstige het eerst behandeld. Alles geschiedde in voorbeeldige orde en met groote snelheid. Ieder der Roode- Kruisleden nam een geval voor zijn reke ning en nam de noodlge maatregelen tot het leggen van een noodverband en het gereedmaken voor het transport. De groote moeilijkheid daarbij was, dat men om op de Markt te komen, verschillende slooten moest passeeren. Daarin was de oefening nieuw. Wel had men op de wekelijksche oefenavonden geoefend maar in het open baar was nog nooit een dergelijk transport uitgevoerd. Het liep echter uitnemend en via planken en dergelijke kwamen de patiënten zonder hinderlijk stooten aan den overkant, waarna zij werden ingeladen in een vrachtauto, personenwagens, op fietsen e.d. voor het transport naar het geïmproviseerde ziekenhuis. De leiders van het Roode Kruis waren zeer voldaan over de geoefendheid van de colonne. De heer A. v. d. Poll alhier slaagde te Utrecht voor het diploma Midd. Techn. School. O BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Cornelia, d. van P. H. Verbeij en A. Th. M. Romijn Cunera Anna Johanna Maria, d. van C. J. A. v. Koppen en E. J. J. Sanders Adriana Gerarda, d. van W. G. Houdijk en E. J. Droog Gijsbertus. z. van J. Kooij en N. Kooij Jacob Gljsbert, z. van C. Bulk en G. Treur. Ondertrouwd: P. Wiericqks en A. Wend- horst. Getrouwd: J. A. de Koning 32 j. en J. J. Esveld 29 j. J. Tuitel 25 j. en M. de Jong 21 j. A. L. Vergeer 28 j. en A. M. Neder- hof 27 j. D. den Dunne 37 j. en J. v. d. Pol 31 j. A. W. v. d. Bas 25 j. en E. Ko ning 23 j A. Guldemond 24 j. en J. C. de Jong 22 J. Overleden: Arie Johan van Eek 2 j. Zij, die in aanmerking wenschen te komen voor een kosteloos rijwielmerk 1936-1937 kunnen zich vervoegen ten kan tore van den Rijksontvanger. Het pl. comité voor den verkoop van zomerpostzegels kan met voldoening op zijn werk terug zien. Verkocht zijn: 700 postz. a 3 ct., 630 a 8 ct„ 950 a 10 ct. en 425 a 16 ct.. tot een totaalbedrag van J f. 234.40. aldus een zuivere winst van f. 82.27voorts werden nog series prent briefkaarten verkocht tot een bedrag van f. 21.75. Er heeft zich alhier een comité ge vormd, teneinde kinderen van behoeftige ouders een dag naar zee te doen gaan. Het secretariaat is gevestigd ten huize van den heer W. Beekhuizen, Julianastr., die gaarne gelden voor genoemd doel in ontvangst zal nemen. WADDINXVEEN. De gymnastlekver. T.O.O.S. alhier hield op het terrein der Ned. Spoorwegen gymnastlekwedstrijden, die uitnemend ge slaagd zijn. Hierna werd een optocht ge houden door de gemeente, met medewer king der muziekver. „Concordia". Er was zeer veel belangstelling. De collecte, gehouden langs de huizen tot venspreiding der H. Schrift, heeft op gebracht f. 86.63. In de Ned. Herv. Kerk werd in de eerste helft van Juli gecollecteerd voor de diaconie f. 150.72 en voor de kerk f. 170.56. WOUBRUGGE. In het Paddegat kwam een laveerend zeiljacht in aanvaring met een stoom- vaartuig. Met een gescheurd zeil en gebro ken giek liep dit ongeval af; door de Wou- brugsche Jachtwerf werd het zeiljacht ge borgen. ZOETERMEER. Bij de schietwedstrijden door de schiet- vereeniging „Diana" alhier werd de wissei- beker, uitgeloofd voor klasse A door den burgemeester Middelberg, gewonnen door Th. Adegeest en een wisselbeker in klasse B door T. Vleggeert. De navolgende schepen zijn morgen radiotelegrafisch te bereiken via het kust- statlon Scheveningen radio. Aagtekerk, Aldabi, Almkerk, Alphacca, Alpherat, Baloeran, Bloemfontein, Bosch- fontein, Colombia, Crijnssen, Dempo, Grootekerk, Hoogkerk, Indrapoera, Jagers fontein, Joh. van Oldenb., Maasdam, Marnix van St. Aldegonde, Meerkerk, Poelau Laut, Randfonteln, Rotterdam, Hal, Slamat, Statendam, Streefkerk. Stuy- vesant, Tarakan, Venezuela. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen radio te bereiken. Laatste buslichting ten Postkantore voor de eerstvolgende postverbinding in de richting van: Amsterdam 2.40 a) 15.05 2) 8.20 3) 9.05 4) 10.20 2) 11.25 12.10 13.25 2) 15.35 2) 16.00 2) 17.20 2) 18.30 20.20 21.10 2) 22.20 b Rotterdam 2.40 a) 15.35 7.10 2) 9.50 10.20 11.25 13.25 2) 14.15 2) 16.00 2) 17.00 19.05 2) 19.35 21.10 2) 22.20 b 23.40 2>' HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. E. Bos geb. Haagen, d. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft opgebracht f. 13.50. De A.-R. Prop.- en Studieclub: „Schrift en Historie" hield een vergade ring om te komen tot oprichting van een „Een-cents-fonds", welke door afwezigheid van den voorzitter door den heer Bohmev werd gepresideerd. Nadat het „Plan" breedvoerig was be sproken, werd met alg. st. besloten tot op richting. Het dorp is in 12 wijken verdeeld en daarvoor zijn collectanten benoemd. Deze collectanten zullen een jaar lang bij Antl-Revolutionnairen en zij die in stemmen met hun beginselen, elke week met een busje rondgaan om een cent te ontvangen, teneinde aan de kostenlast der verkiezingsactie bij te dragen. 22.35 2) aansluiting nachttreinen. 23.45 Luchtpost N.O.I. alleen Dinsdag en Vrijdag. Utrecht Leiden-Stad 2.40 1) 12.10 6.30 le bestelling 4.50 16.00 2) 13.40 2e bestelling 6.00 b 20.25 2) 17.35 3e bestelling De met a aangegeven tijdstippen gelden mede voor Zon- en feestdagen. De met b aangegeven tijdstippen gelden alleen voor Zon- en feestdagen. 1). Niet op Maandag en daags na een feestdag. 2). Na dit tijdstip kan nog gepost wor den in den postwagen van den aan- sluitenden trein. 3). Alleen op Maandag. 4). Niet op Maandag. Katwijk Noordwijk Leiderdorp Werkd.: 4.50 Werkd.: 4.10 Werkd.: 6.20 13.25 11.25 12.30 16.50 13.25 17.40 17.20 16.40 Z.- en F. 4.00 Z.- en F. 4.00 Z.- en F. 5.40 3-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7