LEJDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 21 Juli 1936 RECHTZAKEN UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. LEVENSLANG GEËISCHT. De moord te Hassum voor het Gerechtshof te Den Bosch. Onder buitengewoon groote belangstel ling heeft het Gerechtshof te den Bosch in hoog er beroeD behandeld de strafzaak tegen den 30-larigen gedetineerden boek houder M. V.. geboren te Pfalzdorf en wo nende te Genneo. die door de rechtbank te den Bosch is veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf omdat hli in den nacht van 17 od 18 Mei van het vorige iaar te Hassum (Duitschlandl den stationsDost- houder Heinrich Janssen van het leven heeft beroofd door hem met een hamer ob het hoofd te slaan Subsidiair was hem ten laste gelegd doodslag en diefstal van 4000 mark. welke Janssen in beheer had. De officier van Justitie bii de Bossche recht bank. mr. J. Dubois die tegen V een levenslange gevangenisstraf had geeischt. was evenals verdachte van dit vonnis In abDel gegaan. Vele getuigen werden gisteren gehoord. De president vroeg aan verdachte, waarom deze zooveel in de zaak gelogen had en waarom hij verklaard had niet bii Heinrich Janssen te zün geweest. De verdachte zeide: ..Ik wilde geen verklaringen afleggen waar die Duitsche beambten bij waren, omdat ik niet wist. wat zij tegen mij zou den beginnen" De advocaat-generaal, mr. Massink nam hierna reauisitoir en zeide dat geldzucht het motief van dezen laffen moord was ■geweest De verdachte had alle reden om Janssen te vermoorden, hij zat nJ. dien in de schulden. Hij was naar Janssen gegaan, nadat hij dezen van te voren had ODgebeld. Komende tot het vonnis van de recht bank zeide de advocaat-generaal dat het vonnis niet kon worden gehandhaafd, daar de rechtbank hem had veroordeeld wegens doodslag Spr. achtte evenwel moord met voorbedachten rade bewezen en elschte daarom vernietiging van het vonnis van de rechtbank en veroordeeling van ver dachte weeens moord tot levenslange ge vangenisstraf. De verdachte zeide hierop: ..Ik ben on schuldig". KANTONGERECHT TE LEIDEN. Margarine-zwendel. 1 het derde feit. het afleveren der margarine f. 500 boete of 1 maand hechtenis. Tegen A. L M.. een zoon van den verdachte, die een ondergeschikte rol heeft gespeeld, vroeg spr. f. 500 boete subs. 1 maand hech tenis. Voor P. M. (een anderen zoon) van verdachte, de leider der „fabriek", eischte het O. M. f. 1000 boete of 3 maanden hech tenis. Alles met verbeurverklarlng van de in beslag genomen materialen, maar met teruggave van de in beslag genomen auto. Over 8 dagen zal de w.n. kantonrechter mr. Vos vonnis wijzen. Ernstige autobotsing. H van R.. klerk in Den Haag, moest te recht staan in verband met 't feit, dat hij i met zijn auto op 18 April de bocht bij de Pikéweg te Noordweg met 60 a 70 K.M. snel heid was gepasseerd, waardoor hij een auto van den heer Zw. had aangereden en zoo doende de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. De heer Zw moest terechtstaan voor het feit dat hij op on voorzichtige wijze een wagen met paard had ingehaald en was gepasseerd, terwijl de weg niet vrij was. De getuige J. Alkemade verklaarde aldaar op 18 April met paard en wagen gereden te hebben. Toen hij ver dachte met een ontzettende snelheid de zeer gevaarlijke bocht zag naderen, had hij gedacht, „daar gebeuren ongelukken". Op 't zelfde oogenbllk had hij een hevige slag ge hoord en was teruggegaan om te heipen. Door de schok was de auto van R. tegen een boom gebotst en grootendeels ver nield. Verdachte Zw. verklaarde zeer lang zaam gereden te hebben; er was geen be letsel om den wagen met paard ln te halen en er zou niets gebeurd zijn, als verdachte van R. niet met zoo'n groote snelheid de bocht was gepasseerd. Het O. M. elschte tegen van R. f.25 boete'of 15 dagen hech tenis. Verdachte riep de clementie van den kantonrechter in. Hij verdient weinig en aan de auto was f. 500 schade toegebracht. Voor Zw. vroeg het O. M. vrijspraak De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde van R. tot f. 10 boete of 5 da gen hechtenis en sprak Zw. vrij. M v. d. V.. melkveehouder te Voorhout, moest terecht staan, in verband met het feit. dat hij roomboter afgeleverd of ver handeld had, zonder dat deze van de ver- eischte merken volgens de Crisiswet voor zien was geweest. Het O.M. achtte het een ernstige overtre ding en eischte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring der boter. Uitspraak f. 15 boete of 10 dagen hechte nis en verbeurdverklaring der boter. Gistermorgen moesten voor het kanton gerecht alhier terecht staan G. M„ A. L. M. en P. M., grossiers in margarine alhier, omdat zij op 24 April in een huls aan de Wasstraat op groote schaal margarine had den vervalscht. zelf margarine hadden ver vaardigd en deze hadden verpakt in echte en vervalschte wikkels van de Unieleverfa- brieken. Allereerst werd gehoord de heer G. Nijs- sen, rechercheur-controleur van de Crisis- zuivelcentrale uit Den Haag. Deze verklaar de dat hem ter oore was gekomen, dat in Leiden margarine op groote schaal ver valscht werd en margarine in vervalschte wikkels werd afgeleverd. Op 24 April had hij zich met zijn collega de Jong opgesteld in de Wasstraat en zagen zij, dat voor een perceel een personenauto stond, waarin doozen en kisten margarine werden gela den. Even nadat de auto was weggereden, hadden zij den chauffeur P. M. aangehou den toen hij de margarine aan een winke lier wilde afgeven. Zij kwamen bij onderzoek tot de ontdekking, dat in de auto een groote hoeveelheid vervalschte margarine was ge laden. Zij hadden hierop beslag gelegd en verdachte met de auto naar het politiebu reau overgebracht. Zij waren toen naar het perceel Wasstraat teruggegaan en hadden met behulp van de politie een inval in dit perceel gedaan, wat eerst niet makkelijk ging. daar zij over een muur moesten klim men. In de keuken troffen zij een volledige installatie aan, om margarine te maken, o.a. sla-olie, vet, kleursel, tellen, enz. Ver dachten gingen als volgt te werk. Van de fabriek van Van den Berg werd een groote hoeveelheid margarine betrokken. In huis werd de margarine van de verpakking ont daan, waarna zij werd vermengd met sla olie, rundvet. water en kleursel. Dit mengsel werd dan weer in de oorspronkelijke ver pakking of wikkel gedaan en daarna in den handel gebracht, terwijl de andere marga rine die men door het mengen overhield in vervalschte wikkels werd verpakt en in den handel gebracht als margarine van de Unie- leverfabrieken. De heer J. C. de Jong, re chercheur-controleur van de Crisiszuivel- centrale, verklaarde hetzelfde. Toen hun de toegang tot het perceel geweigerd werd, was een van hen over de muur geklommen en had alzoo zijn collega binnengelaten. In de keuken hadden zij 65 kilo margarine aan getroffen, die juist verwerkt was. Voorts hadden zij nog een groot aantal ingrediën ten aangetroffen, die ln margarinefabrie- ken gebruikt worden. Alles was in beslag genomen en op de griffie gedeponeerd. Nu werd de winkelier Stikkelorum gehoord, die verklaarde dat hij geregeld margarine van de „fabriek" betrok en in de meening ver keerde dat de margarine van de fabriek was. die op de wikkels stond. P. M. ver klaarde dat het product dat hij gemaakt had. beter was dan het oorspronkelijke. Hij wond zich daarbij zóó op, dat hij door den rijksveldwachter uit de zaal verwijderd werd. Het feit werd door alle verdachten bekend. Zij waren tot deze daad gekomen omdat er zoo weinig aam de margarine ver diend wordt. Het O.M. (mr. Hollander) wees er in zijn requisitoir op, dat het knoeien met margarine reeds 2 jaar door verdach ten wordt bedreven en in dien tijd werd f. 1500 aan boete betaald, o.a. op 27 Nov. '33 2 x f.720. April '34 f.200, Jan. '34 f.5, 3 Juni '34 f.760 enz. Dit alles is voor het O.M. een teeken, dat er groote winst op het ver valschte mengsel werd behaald. Het ergste en gemeenste vond de ambtenaar echter, dat de gemengde margarine in dezelfde wikkels werd verpakt. Zij, die dit mengsel kochten, dachten niet beter te weten cf het was een gegarandeerd fabrieksmerk De groote winst, die bereikt werd, zat in de producten, die er doorgewerkt werden De verdachte G. M. schijnt niet erg ge voelig meer voor deze hooge geldboeten te zijn. Spr. zal vrijheidsstraf toepassen (eischen) en daar het fabrlceeren van (ver valschte) margarine het zwaarste feit is, vroeg hij voor P. M. 6 weken principale hechtenisstraf. Voor het tweede feit: het verhandelen der margarine vroeg hij egen denzelfdën verdachte bovendien f. 1000 boete of 3 mnd. hechtenis, alsmede voor De jongelui N. H T. v.d. B„ J. Z„ F. R. en nog 3 andere verdachten, die niet verschenen waren, moesten terecht staan voor het feit dat zij op 26 April een auto uit een tuin te Noordwljkerhout hadden gehaald. Een der verdachten had in de auto plaats*nomen en terwijl de anderen de auto geduwd had den, waren zij al slingerende over den weg gereden. Het O. M. vond het geval meer dan ergerlijk en' elschte tegen ieder f. 3 boete of 1 dag hechtenis en tegen P. die gechauffeerd had. f. 3 boete of 3 weken tuchthuisstraf. Uitspraak conform. H. F., venter, zonder vaste woonplaats, moest terecht staan omdat hij op 30 April zonder eenige reden den heer D. de Wit, opzichter der Rijkswaterstaat, onder Kou dekerk op zijn hoofd had geslagen. Ver dachte was niet verschenen; tegen hem werd verstek verleend Eisch van het O. M. f. 6 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak conform. L. V„ taxi-ondernemer alhier, moest te recht staan wegens overtreding van art. 38 van de Leldsche verordening (zonder toe stemming van B. en W. met een auto een standplaats innemen op de Heerenstraat). Verdachte verklaarde zijn garage ln de Leliestraat te hebben, maar de auto voor zijn woonhuis waar ook telefoon aanwezig ls geplaatst te hebben. Het O. M. eischte f. 6 boete of 3 dagen hechtenis. De raads man mr. Nord Thomson zeide. dat dit een prlncipieele kwestie is, die zóó noodig, door den Hoogen Raad beslist zal worden. „Als mijn cliënt schuldig ls, dan moet u mij ook laten bekeuren," aldus de raadsman, want ook ik plaats lederen dag zonder toestem ming van B en W. voor mijn kantoor mijn auto en bij nader zoeken zult u meerdere overtreders vinden. Mijn cliënt heeft wel een toestemming voor een andere plaats. Is het nu juist om iemand, die tracht zijn brood te verdienen, dit onmogelijk te ma ken, nu de nood zoo hoog is gestegen? In het verkeer te water en te land zijn 86 ar tikelen opgenomen, waarbij dit of dat ver boden is, een chaos van verordeningen om de menschen het leven lastig te maken, al dus spr. Over 8 dagen zal de w.n. kantonrechter mr. Vos in deze zaak, waarvoor veel belang stelling was, vonnis wijzen. 11AAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank heeft heden den koopman F. J. C. uit Boskoop, die terecht heeft ge staan wegens opzettelijke brandstichting, gepleegd ln den namiddag van 26 Februari j.l. in zijn zaak aan de Botstraat te Bos koop. veroordeeld tot l laar gevangenis straf. De eisch was 3 jaar. Wegens verduistering van effecten tot een waarde van ongeveer f. 44.000. welke als onderpand dienden voor het verrichten van beursspeculaties, heeft de rechtbank heden den 41-jarieen commissionair in effecten S J. van C.. uit de Tomatenstraat te 's Gravenhage. overeenkomstig den eisch veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 8 maanden Zooals gemeld, was de officier van justitie ln hooger beroep gekomen van het vonnis Y?n deze rechtbank waarbij mei A. den H.. huisvrouw B„ is vriigesproken van de naar ten laste geleede penvoudlee belee- digine van een aantal N.B S.'ers welke I zaak verband hield met de bekende Duin- dorp-relleties te Den Haag Naar wr vernemen, heeft de officier 1 thans dit beroep weder ingetrokken. AALSMEER. De Bloemenhandel. Gedurende de afgeloópen week was het ln den bloemenhandel alhier over het al gemeen lusteloos. Om dezen tijd van het jaar blUkt de lust tot het koopen van snij bloemen bli het publiek zoowel in 't bin nen- als buitenland, héél klein te zijn Ook hier wordt nu van komkommertijd gespro ken. Een gelukkige omstandigheid was dat de weersomstandigheden niet ongunstig waren voor den handel, terwijl de kas- oroducten de laatste week belangrijk ln kwaliteit verbeterden, wat ongetwijfeld de prijzen, o m. van rozen en Am. anjers nog gunstig heeft beïnvloed. Dit wil echter geenszins zeggen dat de opbrengst van deze bloemsoorten, in het algemeen althans bevredigend was; de beste koopjes rozen brachten een enkele maal wel eens 4 cent oer stuk op. Am. anjers soms Iets meer. doch dat zegt zoo weinig op de tienduizen den van deze bloemen welke dagelijks de afmiintoestellen oasseeren. Met de andere bloemsoorten, zooals Jap. lelies, calla's klelnbloemlge rozen enz was het al niet veel beter gesteld: ook hiervoor werden lage prijzen betaald. De dahlia's, gladiolen en andere soorten buitenbloemen werden mede goedkoop verhandeld. Bevredigende opbrengst gaven de chrysanthemums, zoo wel de mr Pulling als Rayonanten. De bouvardia's. clematis, zinnia's en delphi niums. golden matige nrilzen evenals het snijgroen Aan de veilingen van potplanten brachten goede kwaliteit Ster van Bethle hem en cyclamen bevredigende prijzen op. De hortensia's evenals vele andere bloem en plantensoorten, werden goedkoop ver handeld. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Cornells Vermeulen, 28 jaar, alhier en Aagje Cammeraad. 31 jaar, te Waddinxveen. De vlagjesdag door eenige dames ge houden ten bate van het Chr. militairen tehuis te Leiden heeft f 20.90'i opge bracht o HAARLEMMERMEER. Vernieuwing van bruggen. In het groote en veel zorg met zich bren gend werkplan van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder, ls ook opgenomen het geheel of gedeeltelijk vernieuwen van over de Ringvaart liggende bruggen o.a. bij Hillegom en Lelmulden die met het oog op het steeds drukker wordende ver keer niet meer aan de eischen des tijds beantwoorden. Met de uitvoering van deze werken zal vermoedelijk nog dit jaar een begin worden gemaakt. Ds. J. de Vrlesr-Ned. Herv. predikant te Haskerhorne Fr.), die het beroep naar Nieuwvennep heeft, aifögenomen, hoopt op Zondag 13 Sept. a's zijn intree-predikatie te houden. De heer G. Bakker te Vijfhulzen heeft zijn benoeming tot Raadslid aangenomen. Voor het officiers-eindexamen ter Koopvaardij der Zeevaartschool ..Willem Barentz" te Terschelling (diploma A. M. Machinist ter Zee, Groote Vaart) slaagde de heer J. H. Rensink Jr. te Hoofddorp. Het bestuur van de Oranjevereni ging te Nieuwvennep heeft besloten de ter gelegenheid van de herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin te orga- niseeren Kinder- en Volksfeesten te hou den op Woensdag 2 September a s. LISSE. Te veel haast. Op den Heereweg nabij „Zomerzorg" had alhier een aanrijding plaats tusschen een personen-auto en een vrachtauto. Een vrachtauto van de fa. Sch. bestuurd door zekere v. D„ wilde het erf van de fa. J. P. S. inrijden Een achter deze rijdende auto wilde echter nog passeeren, doch er bleek niet voldoende ruimte te zijn. De personen auto werd in den zijkant gegre pen en als het ware gekraakt, doordat de auto in aanraking kwam met den achter kant van de vrachtwagen. De politie maakte proces-verbaal op. Twee auto's in botsing. Een tweede auto-botsing had eveneens op den Heereweg plaats, doch bij de Veldhorststraat. Een tweetal auto's kwam aldaar op dergelijke wijze met elkaar in botsing, dat een der auto's aan de voorzijde finaal werd ingedrukt. De auto's kwamen midden op den weg te staan, waardoor het verkeer vertraging ondervond en over het trottoir geleid werd. Eerst nadat politie aanwezig was. kon met het opruimings- werk begonnen worden. De auto die geheel ingedrukt was, werd per kraanwagen weg gesleept. Van het gebeurde, waarbij geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. Pastoor Thomann gaat met emeritaat. Naar wij van betrouwbare zijde verne men, heeft de Bisschop van Haarlem aan den herder der St. Agatha-parochle op zijn verzoek eervol ontslag verleend als pastoor dezer parochie en zal hij dus met emeritaat gaan. Pastoor Thomann, die bij de parochianen ln hoog aanzien staat, zal gaan wonen ln de St. Joes de Deo-Stich- tlng ln Haarlem. De grijze herder heeft 21 jaar deze parochie mogen dienen. Mogen nog vele jaren van welverdiende rust hem ge schonken worden! Naar wij vernemen is het afscheid van den heer Dekker, Hoofd der School van de leerlinge/ bepaald op morgenoch tend te 11 uur. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Overleden: Jacob v^n Duijvenvoorde, oud 55 Jaren, gehuwd met'M. Remmelzwaal Kaatje Bakkej, oud 63 jaren, ongeh. OndertrouwflTT), van Duijn en T. Vlie land J. Frekc en J. Barnhoorn C. P. H. Dommisse en M. Nljveldt P. P. v. Rijn eh E. Eberl. Getrouwd: W. van Duij ven voorde en P- van der Meij J. van Egmond en A. Guljt C. Vooijs en M. van der Boon. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de plaats van den heer C. v. Delft, die naar elders is vertrokken, ls tot diaken der Geref. Kerk gekozen de heer R. van Delft. De opbrengst van de hulsbusjes vuor de zending der Geref. Kerken bedroeg ge durende het 2e kwartaal 1936 f. 155.43'/i. O-j- KATWIJK AAN ZEE. Een bijenzwerm. In het tuintje van het perceel in de Badstraat van V. d. O. was een zwerm bijen neergestreken, hetgeen veel consternatie in de buurt veroorzaakte. Door de politie werd de imker Gesink te Katwijk Rijn ge waarschuwd, die de zwerm opgevangen heeft Geslaagd zijn te Den Haag voor het Mulo-diploma A onze plaatsgenooten: N. Siebie, A. v. d. Oever, G. Blok en mej. II. v. d. Rhee; allen zijn leerlinge;) van de Chr. Ulo-school alhier, hoofd de heer W. B. Hofman. B. en W. brengen ter kennis van werklooze arbeiders, die steun Ingevolge de steunregeling hebben genoten of vermoe delijk t. z. t. zich hiervoor weder zullen moeten aanmelden, dat zij verplicht zijn om. indien zij tijdens het badseizoen trach ten in hun onderhoud te voorzien door 't verhuren van kamers aan badgasten- het houden van pension of het explolteeren van een seizoenbedrijf, hiervan onmiddel lijk ter secretarie in de gewone kantoor uren opgaaf te doen. Tot en met 31 Aug. zal het P.T.T.- kanloor op werkdagen doorloopend voor 't publiek opengesteld zijn van 8 uur des morgens tot half 8 des avonds. NOORDWIJK. Gevonden: 1 halsband (hond); 1 kof fer met Inhoud; 1 Lips sleutel; 1 belas- tingmerk; 1 vulpotlood; 1 dameshorloge; 1 jasje; twee kousen; 1 badpak; 1 school ed ui; skisokken. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12—1 u. nam. ten Politiebureele te Noordwijk- Binnen. Voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmerken 1936/37 zal de Rijksontvanger te Noordwijk (Douzastr. 67) zitting houden op Woensdag 22, Donderdag 23. Woensdag 29 en Donderdag 30 Juli a.s. telkens des avonds van 79 uur. Geslaaed te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken mei. A H. C. Lindhout alhier. Geslaaed te Den Haag voor het examen Hoofdacte L.O. de heer J W. Kragt alhier o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Kaatje, dochter van J. v. d. Meij en Joh. v. d. Eykel. Ondertrouwd: C. J. Kroon. J.m. 26 Jaar en A. van Egmond, Jd„ 22 jaar. Getrouwd: C. Meyvogel, jm. 29 jaar en W. van Drongelen, jd„ 24 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. van Heyst, cand. hulppre diker. van Leiden, Hofstraat 14 G. den Houdljker, leerling bloemist, van Oegst- gc-est. Buitenweg 9 J. H. Mulder, win kelbediende, van Lelden, Oegstgeesterw. 9. Veertrokken: J. M. v. d. Gugten, naar Katwijk aan Zee, Hospitium D. Kralt, dienstbode, naar Noordwijk, Oude Zeeweg 44 A. v. d. Gugten, z. b., naar Ede. Ot- terloscheweg 95 Th. C. M. van Vliet, dienstbode, naar Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 1 J. Hogewonlg, bloemist naar Le Thlllay (Frankrijk) Voor het staatsexamen B. is geslaagd ae heer Abr. Kromhout Jacz., alhier. Zij. die In aanmerking meenen te ko men voor een kosteloos rijwielplaatje, kunnen zich daartoe op 28 en 30 Juli des nam. van 79 uur aanmelden op het po litiebureau. Op de Rijsjes had een aanrijding piaats -tusschen een met groenten beladen wagen en een vrachtauto. Paard en wagen kantelden en kwamen in het land naast den weg terecht Peersoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De schade werd on derling geregeld. De plannen, betreffende de Ouden v. Dagen hebben reeds vasteren vorm aan genomen. 29 Juli a.s. zal bij goed weer per salonboot een tochtje naar de Kager- en Braasemermeren worden gemaakt. SASSENHEIM. Auto tegen spoorboom gereden. Gistermiddag toen de afsluitboomen ge sloten waren, kwam uit de richting Haar lem een personen-auto met groote snelheid aanrijden. De bestuurder zag, dat de hoo rnen dicht lagen, hij remde maarzijn voet gleed van de rempedaal op de gaspe daal, waardoor de wafcen met vol gas tegen de boom opvloog. De spoorboom werd zwaar beschadigd en moest door een houten hulp boom worden vervangen. De auto, die be stuurd werd door den heer C. K. uit Den Haag, kreeg weinig schade. De spoorwach- ter heeft proces-verbaal opgemaakt. De bouw der Viaducten. Het bouwen van de viaducten en brug gen ten behoeve van den nieuwen rijks weg heeft voor onze gemeente het voor dcel dat vele Inwoners er werkzaam zijn gesteld. Het aantal werkloozen is dan ook dit jaar lager dan het vorig, ondanks het feit dat toen de Inschakeling van werk loozen in het bloembollen bedrijf plaats vond. HEDEN: Heerengracht: Alg. verg. van aandeel houders N.V. Leldsche Katoenmij. v.h. De Heyder en Co. 3 uur nam. Jeruël, Groenesteeg 16: Bijeenkomst nam. 8 uur. Rapenburg 27: Obllgatlehoudersvere. Ho- telmlj. „Noordwijk aan Zee". 2 uur nam. Woensdag. In den Vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. v/h. L. E. Nieuwen- hulzen. 3 uur nam. Katwijk aan Zee: Casa Cara, de heer Schoonderbeek van Lunteren, nam. 7.30 u. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Leldsche Schilder- en Teeken-Academie „Ars Aemula Naturae" 105 uur. Schevenlngen (Circus Carl Hagen beek): Nam. 8 uur. 's Woensdags, 's Zater dags en 's Zondags 2 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Oonsultatletmr. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praerentieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 utr nam. „Een fatale vrouw". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De man met de Kap". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/j en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr, 39, 8 1/4 u. n.m. „1000 maal bedankt". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4V« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur nam. .Rothschild", lederen middag 2'/» u., Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Charlie Chan in Londen." Woensdag en Zaterdag nam. halfdrle. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedreeepten. De avond- nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Tot bestuurslid van de afd. Sassen- heim der Ned. Ver. voor Dierenbescher ming ls benoemd de heer St. M. Geerts. Tot propagandist van de N.CR.V. is benoemd de heer G. H. Zonneheld. Voor het Mulo-diploma zijn te 's-Gra- venhage geslaagd onze plaatsgenooten: M van Egmond. Jac. le Clercq en Joha. Van Werkhoven. Doordat de bestuurder gehinderd werd door het zonlicht op de voorruit, reed een auto tegen de gesloten spoorboom bij Klinkenberg. Auto en boom werden be schadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. STOMPWIJK. Vergadering Rooit Gedacht". In de jaarvergadering van de Harddia- verijvereen. „Nooit Gedacht" is vastgesteld het programma voor de op Woensdag 5 Aug. a.s. te houden draverijen en feesten. Des ochtends 9 uur vanaf de R.K. Jon gensschool, optocht der schoolkinderen naar het feestterrein, begeleid door de R. K. Harmonie „Prinses Juliana". Op 't ter rein hebben dan verschillende wedstrijden plaats. Des middags 2 uur Nat. Kortebaan- draverljen, waarvoor thans reeds verschil lende le klas dravers zijn Ingeschreven. Prijzen: le f.300.—. 2e f.100.—, 3e f.75.-, 4e f. 25.Voor het eerst zal dit jaar onder leiding van den heer Commys uit den Haag gestart worden achter de linten. De in schrijving sluit 2 Aug. a.s. Op het terrein zijn verder aanwezig ver schillende attracties. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. M. van Brecht, geb. Gahr- mann. Z. A. M. Olyhoek, geb. Perreyn, D. A. van der Geest, geb. den Eisen, Z. M. A. Doelman, geb. v. d. Star, D. Ondêrtrouwd; W. van Eldlk en J. Chr. Hagemeyer Getrouwd: Th. N. Janson en P. A. Le lieveld. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin organiseert de Chr. Oranjever. „Prinses Juliana", op een na der vast te stellen dag een kinderfeest op een terrein aan den Achterweg te Stomp- wljk, welk terrein welwillend is afgestaan door wethouder van Wijk. Tijdens de zomervacantle zijn door den Rijkswaterstaat als buitengewoon op zichter bij den aanleg van den Rijksweg den Haag—Utrecht, voor het vak Stonip- wljkZoetermeer, aangesteld de heeren P. J. Kok en H. C Wentink. studenten van de Technische Hoogeschool te Delft. «-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6