LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 21 Juli 1936 SPORT. De Kaagweek. ZEILEN. FRIESCHE SUCCESSEN IN DE REGENBOOGKLASSE. Borgerhoff Mulder wint opnieuw in de OlympiajoIIenklasse. (Van een onzer redacteurent. Ook de vierde dag van de Kaagweek be hoort weer tot het verleden en uw verslag gever kan van dien dag niet anders ge- tulgen dan dat het er een was met bij uit stek gunstig zeilweer, waarvan door hon derden, kijkers zoowel als deelnemers, naar hartelust is genoten. Er stond den geheelen dag een prachtige bries uit het zuidwesten, zoodat er ook nu neer twee in-de-windsche rakken waren, al. van de Dieperpoel naar het Norremeer ra van de laatste boei op het Zwelland nsar de finish. Ook van het Zwelland naar het Norremeer moest een klein slagje wor den gemaakt. Over de resultaten van de ochtendwedstrijden schreven wij reeds gis teren uitvoerig. In de Pampusklasse A ging Carl Huisken langen tijd aan den kop, maar hij slaagde er niet in zich daar te handhaven en ten slotte kwam hij nog maar nèt in de prijzen. Luuk van der Steur werd ditmaal eerste gevolgd door mej. van Hoolwerff, Monde, van Hooff en Huisken, zoodat de strijd om den hoofdprijs gaat tusschen v. d. Steur, Monde en Huisken. Momenteel verschillen deze drie heel weinig in puntenaantal, zoo dat de laatste dag de beslissing zal moeten brengen. Monde werd cenmal eerste en tweede; v. d. Steur eenmaal eerste en derde en Hulsken eenmaal eerste, vierde en vijfde. De strijd is dus wel uitermate span nend! De Narmada van H. H. Tieleman boekte in de Handicapklasse D zijn derde over winning in successie. Van de B-regenbogen toonde Pieterke met den jongen Gerardus de Vries Lentsch aan den helmstok zich wederom onbetwist de sterkste, zoodat hij een zeer goeden gooi naar den hoofdprijs doet. Wlm Warring boekte een mooi succesje door als tweede de finish te passeeren. Den uitslag in de Noord-Nederlandsche IB M2. klasse behoeven wij nauwelijks meer te vermelden: de Micafo van de Jong behaalde de zooveelste overwinning evenals mej. van Dijk dat deed in de 12- voetsjollenklasse dames A. In de internationale Starklasse was Arnold weer ongenaakbaar en won met groot verschil en dat zelfde gold in onver minderde mate voor de Daphnia van Bor gerhoff Mulder in de OlympiajoIIenklasse. Er is voor de deelnemers in deze klasse waarlijk geen aardigheid aan! Onder hen bevond zich ditmaal ook onze afgevaardigde naar Kiel, Danl Kagchel- land, maar hij kon Borgerhoff Mulder in zijh snel schip onmogelijk houden. De eer lijkheid gebiedt daarbij echter mede te dee- len, dat beiden niet over dezelfde wapenen beschikken. Kagchelland zeilt een willekeurige jol van de Verbonden Watersportverenigingen met een aanmerkelijk kleiner zeil dan het schip van Borgerhoff Mulder, dat hij uit den aard der zaak door en door kent. Aan den anderen kant doet dit niets af aan zijn uitmuntende prestaties ten op zichte van zijn mededingers, die in dezelfde omstandigheden verkeeren als hij zelf. Dat hij den hoofdprijs wint, is bulten alle kijf. In de Sharpieklasse A deed de stuurman van de Wilgenhoek, Louwerse wederom voortreffelijk werk en met twee eerste en één tweeden prijs, moet het toch den laat- sten dag al heel raar loopen, wil de hoofd prijs hem nog ontgaan. Degene, die hem het dichtst op de hielen zit, is Gülcher, maar het verschil is nog vrij groot. In de B-klasse werd Schepers tegen zijn gewoonte in ditmaal niet eerste, maar tweede achter Boom. Niettemin is hij voor 80" n verzekerd van den hoofdprijs. Bollemeyer, Recourt en Ronny streden hun dagelljkschen strijd in de B.M.-klasse. welke in de hierbovengenoemde volgorde werd beslist. In tegenstelling met Zondag toen de Friezen er in het geheel niet aan te pas kwamen, was het gistermiddag in den strijd der Regenbogen al Friesland wat de klok sloeg. De voor-de-windsche start van de 16 trotsche regenbogen leverde een schitte rend schouwspel op. In een oogwenk stond de ballonfok erbij en toen ging het in groote vaart naar de boeien op het Zwei- land. Zulderbaan opende zoowaar al weer de rij, maar het bleek, dat hij tijdens het gedrang aan den start een scheur in het grootzeil vlak bij het achterlijk had opge kropen. Hij zeilde niettemin door en bracht den wedstrijd ten einde, ook al groeiden de afmetingen van het gat tijdens de race onrustbarend 1 Niettemin eindigde hij nog op de vierde plaats Ook Hendriks had een ongelukje met zijn ballonfok, die een groote scheur vertoonde. Zooals gezegd lag Zuiderbaan bij de boel op het Zwelland aan den kop, gevolgd door J- de Vries en G. de Vries Lentsch Sr. Na de boei bleven Zuiderbaan en de Vries over stuurboord doorleggen, terwijl de rest overstag ging om hooger aan den wind te komen. Bij de boei op het Norremeer ver zuimde Zuiderbaan gebruik te maken van den bakboord-stuurboordregel door te vroeg door den wind te gaan, waardoor Kuipers zijn „Waterrot" juist even voor hem langs de vlag kon sturen. Eenmaal voor. liet de Fries zich niet meer kloppen, terwijl de Vries leelijk afzakte. Vrolijk, die als steeds eerst in de achterhoede had ver keerd. kwam geleidelijk naar voren en vocht met Zuiderbaan en van der Mey om de tweede plaats. Bij het ingaan van de tweede ronde was Kuipers niet minder dan een volle minuut voor op Vrolijk, gevolgd door Zuiderbaan en v. d Mey. Bij het gijpen op het Zweiland sloeg bij laatstgenoemde een man over ooord, maar in minder dan geen tijd was hij er weer binnen ook en denkelijk om weer warm te worden, liep hij in het ver dere verloop Zuiderbaan voorbij en ein digde als derde. Hendriks als nr. 5 was de derde Fries, die in de prijzen kwam. Door het falen van de Friezen in den wedstrijd van Zondag staan de kansen van V- d. Mey voor den hoofdprijs het gun- ™Bst. Hij werd n.i. eenmaal eerste, een maal tweede en eenmaal derde. Op hem vwgt in puntenaantal Zuiderbaan, maar vooralsnog houdt onze stadgenoot de sterkste troeven. Voor de resultaten der overige wedstrij den verwijzen wij naar onderstaande vol ledige uitslagenlijst. Regenboogwedstrijd Holland—Friesland 1. Swan, st. H. Zuiderbaan (Holland); 2. Waterrot, st. S. Kuipers (Friesland i; 3. Dolfijn, st. K. Vrolijk (F.)4. Hennie. st, M. Hendriks (F.); 5. De Leede III, st. W. Z. van der Mey (H.l; 6. Waterzonnetje, st. J. Zwart (F.); 7. Breehorn, st. J, Loopuyt (H.l: 8. Vennemeer, st. I. J. C. Klingen (H.) 9. Duke, st. J C. van de Velde: 10. Wardy, st. G. J. A Nieveen. Friesland 30 punten, Holland 25,1. Totaal Friesland 60,1 p.; Holland 44.1 p. Groepswedstrijd in de OlympiajoIIen klasse: 1. Loosdrecht 9 p.; 2. De Kaag 6,1 p.: 3 Zaanlandsche Zeilvereening 3 p. Totaal: 1 De Kaag 15.2 p. 2. Loosdrecht 14 p. 3. Zaanlandsche Zeilvereeniging 10 p. Groepswedstrijd in de 12 M2. sharpie klasse: 1. Loosdrecht 27,1 p.; 2. De Kaag 23 p.; 3. De Schinkel 19 p. Totaal: 1. Loosdrecht 52.2 p.; 2. De Kaag 41 p.; 3. De Schinkel 27 p.; 4. Het Nieuwe Diep 23 p.: 5. Zaanlandsche Zeilvereeniging 7 pnt. Groepswedstrijd In de twaalfvoetsjollen- klasse: 1. De Kaag 15 p.; 2. Zaanlandsche Zeilvereeniging 14,1 p 3. en 4. Rotterdam- sche Zeilvereeniging en Haarlemsche Jachtclub 9 p.: 5. Loosdrecht 5 p. Totaal: 1. De Kaag 25,1 p.: 2. Zaanland sche Zeilvereeniging 23,1 p.; 3. Rotterdam- sche Zeilvereeniging 17 p.; 4 Haarlemsche Jachtclub 9 p.; 5. Loosdrecht 5 p. 45 M2. kruiserklasse: 1. Walta, st. C, A. Vermaat; 2 Föhn, st. P. Molenaar; 3. Be- nati II, st. B. Fenenga. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, st. J. Dorsman; 2. Thedo. st. J. R, van den Berg; 3. Geus. st. J. L. van Wermeskerken. Handicapklasse D: 1. Narmada. st. H. H. Tieleman. Drakenklasse: 1. Cavalier, st. jhr mr. E. G. van Benthem van den Bergh; 2. Jan maar. st. J. Heinen: 3. She, st. H. Nathan. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr.; 2. Witte Raaf, st. W. H. Warring: 3. 't Spaarne, st. H. Schmitz; 4. Wind en Water. st. L. Poorter; 5. Phecda, st. G. Deichmann; 6. Gree, st. Ph. Adrian. Noord Nederlandsche 16 M2.-klasse: 1. Micafo. st. F. de Jong; 2. Wetternocht, st. T. de Jong; 3. Louisa II, st. R. van Zwolle; 4. Nelson, st. H. Alt. Pampusklasse A: 1. De Steur, st. L. van der Steur; 2. Wind en Water, st. mej. W. H. van Hoolwerff; 3. Bries, st. M. Monde; 4. Zweiland, st. M. H. van Hooff; 5. Witte Raaf, st. C. Huisken. Pampusklasse B: l. Spriet, st. J. M. C. Schrama; 2. Delta, st. C. Kunst; 3. Alk, st. W. F. Beerman. Twaalfvoetsjollenklasse dames A: I. Weetlekep, st. mej. Q. van Dijk; 2. Zomer weelde, st. mej. E. Karreman. Twaalfvoetsjollenklasse dames B: 1. Jolly Joker, st. mej. T. van Meeteren; 2. Kwikdruppel, st. mej. J. de Vries. Starklasse: 1. Goetzee, st. L. V. Arnold; 2. Deneb, st. G. S. van Dijk; 3. Canopus, st. P. Bussemaker. OlympiajoIIenklasse: 1 Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2. Gipsy, st. J. H. H. J. de Jong; 3. Goesting, st. W. Ritman; 4. Slof, st. E. G. van de Stadt. 12 M2. sharpieklasse A: I. W. Wilgenhoek, st. J, H. Louwerse; 2. Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel; 3. Dinges, st. C. Nauta; 4. Bries st. C. Tli. Gülchcr; 5. Rakker, st. A. Honigh. 12 M2. sharpieklasse B: 1. Zuid West, st. W. E. Boom; 2. Pamir, st. A. Schepers: 3. Esi Tesi, st. W. A. Bos; 4. Peet, st. A. Marlet 5. 't Geusje, st. B. E. Ott. B.M.-klasse: 1. Mop, st. H. Bollemeyer; 2. Cily, st. H. Recourt; 3. Ronny, st. Fr. Over mans, Regenboogklasse a: 1. Waterrot, st. S. Kuipers; 2 Dolfijn, st. K. Vrolijk; 3. De Leede m. st. W. Z. van der Mey; 4. Swan, st. H. Zuiderbaan; 5. Waterzonnetje, st. J. Zwan. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. Ans, st. C. Landsman; 2. Snowball, st. D. J. van Brum- melem: 3. Vagebond, st. Th. van Helvert: 4. Simmernocht, st. S. J. de Jong; 5. d'Ar- tagnan. st. W. van der Valk Jr. Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Doordrijver, st. S. H. van Hulst; 2. Dr. Knok, st. R. Kagchelland; 3. Semar. st. K. Bussemaker; 4. Hot Teddy, st. H. Flu; 5. Eider, st. B. Ouwerkerk. Twaalfvoetsjollenklasse C: 1. De Glipper, st. J. C. Tims; 2. Waterbaby, st. G. Key: 3. Notedop, st. P. A. de Jong; 4. Presto, st. H. J. Brakema;5. Fra Diavolo, st. W. Schip pers. 0 MOTORSPORT. IIET TERREINKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND DER K.N.M.V. 1936. Op 2 Augustus a.s. zal op de terreinen van de Lizahoeve aan den Hilvarenbeek- scheweg, nabij Tilburg, het terreinkam pioenschap van Nederland der K.N.M.V. 1936 en van Noord-Brabant verreden wor den. Voor de terreinwedstrijden bestaat een groote belangstelling, niet alleen bi] onze Hollandsche rijders, maar ook bij de bui- tenlandsclie cracks. Verschillende belang rijke inschrijvingen zijn reeds op het secre tariaat der K.N.M.V. binnengekomen, waar onder die van Geert Timmer. Dick Eysink, Jan Moejes, Jaap Roest en andere bekende rijders. De deelnemers worden, naar gelang van den cyllnderlnhoud hunner motoren, in de volgende klassen ingedeeld: Klasse A: Motoren tot en met 250 cc; klasse B: Motoren van 251 t/m 350 cc. en klasse C: Motoren boven 350 cc. Bovendien kan worden ingeschreven met motoren tot en met 125 cc. Aan deze wedstrijden zal ook het club-, het merkenteam- en het mllitair-terreln- kampioenschap verbonden zijn. De start vindt plaats des namiddags te 3 uur. De deelnemers van elke klasse star ten op gelijk tijdstip, eerst die van klasse C, twee minuten later die van klasse B en wederom twee minuten later die van klasse A en de 125 cc.-motoren. Aan de laatste klasse is echter geen kampioenschap ver bonden. o ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN VAN POELMEER. Bij de wedstrijden van Poelmeer is de 3e prijs op de 50 M. vrije slag voor meis jes van 15 en 16 jaar gewonnen door Geby de Bruin. Het hindernlszwemmen voor Jongens tot 12 jaar werd gewonnen door S. van Ingen Schenau. WANDELSPORT. LEIDEN AARS NAAR DE „VIERDAAGSCHE". DE VLAGGENPARADE OP HET MOLENVELD TE NIJMEGEN. (Van een bijzonderen medewerker). Nijmegen, 20 Juli 1936. Hedenmorgen zijn wij met velen van uit Leiden weer in Nijmegen aangekomen om evenals vorig jaar aan de afstandsmar- schen deel te nemen. Voor zoover ik kan nagaan nemen ongeveer 45 Leldsche bur gers en burgeressen aan het steeds weder- keerende wandelfestijn deel. De meeste ja ren mankeert er een van de oude garde op het appèl, waar tegenover staat dat weer anderen de opengevallen plaats lnngmen en de aanwas gaat in die mate dat de club, die telkenjare naar Nijmegen trekt voort durend in omvang toeneemt. Ik mag het als een gelukkige omstandigheid prijzen, dat steeds weer anderen zich tot de wandel sport voelen aangetrokken, waarbij komt dat slechts weinigen, als zij eenmaal dit pad hebben betreden, er van af te brengen zijn. Te 8.58 v.m vertrokken wij van uit Lei den en te omstreeks halféén konden wij onzen intrek in de kazerne nemen. Gezien het groot aantal deelnemers, dat zich heeft aangemeld, kon het niet anders of eenigen onzer vonden hun bedje niet gespreid op de plaats van vorig jaar en zij zijn nu naar den zolder verhuisd, waar stroozak aan stroozak des avonds den moeden wandelaar wacht. Ze hebben nog geluk, want dit lijkt mij nog altijd prettiger dan te overnachten in prachtige tenten waarvan de mogelijkheid niet geheel en al is uitgesloten, dat er hier en daar zoo'n klein straaltje water door komt. Bij aankomst trof ons zooals altijd, het zelfde beeld. Veel kijkers en belangstellen den en een onafgebroken stroom van wan delaars die gepakt en gezakt zich persen uit de stationstoegangswegen. Het is een raadsel, waar al die menschen onderdak moeten vinden. Na aankomst te Nijmegen werd door ons appèl gehouden en r.adat was gebleken dat geen der onzen ontbrak werd in een gereedstaande bus de tocht naar de kazerne ondernomen. Niet dat wij tegen een klein wandelingetje opzien, maar de bagage noopt ons binnen den kortst mogelijken tijd binnen te zijn. Goed en wel binnen zijnde bleek het aan meldingsbureau gesloten tot pl.m. 2 u.. van welke gelegenheid wij dankbaar gebruik maakten om den inwendigen mensch te versterken. Daarna was het aanmelden, banden en papieren in ontvangst nemen etc., waarna een ieder de hem aangewezen plaats opzocht. Verder waren wij voor van daag vrij-af. Voor morgen behoeven de hongerige magen er niet op te rekenen dat iets op kosten van den N.B.L.O. daarin komt. En aangezien onze magen daarmede geen rekening houden is het de gewoonte de stad in te trekken en te zien voor eigen rekening aan den kost te komen. Zoo zwerven de deelnemers dan de stad in en maken van die eenige gelegenheid gebruik, een deel van Nijmegen te bezich tigen. Het spreekt van zelf dat de Nieuwe Waalbrug in buitengewone mate de aan dacht trekt. Het moet gezegd worden het is een bouw werk, waar een ieder trotsch op mag zijn. Een vast nummer op het programma is de Vlaggenparade, waar zeer velen bij te genwoordig trachten te zijn. Dat is een plechtigheid waar de Vierdaagsche mede wordt geopend. Op het Molenveld dat is een exercitie terrein liggende tusschen twee kazernes worden de troepen in carré opgesteld, ter wijl delegaties van de meeste vereenigingen aanwezig zijn. Telkens na het spelen van een volkslied wordt de vlag van het desbe treffende land geheschen. Ditmaal gingen achtereenvolgens de Belgische. Duitsche, Engelsche, Fransche en Zwitsersche vlaggen de hoogte in ten teeken dat uit al die lan den deelnemers aanwezig zijn om aan de wandeltochten deel te nemen. Het spreekt vanzelf, dat ook aan onze driekleur de eer bewezen werd waarop zij aanspraak mag maken. De Marinekapel uit Den Helder luisterde de feestelijkheden op. Wanneer men een dergelijke gebeurtenis medemaakt, dan kan men tevens eens een dieper inzicht krijgen wat de 4-Daagsche alzoo in onze sportwereld te beteekenen heeft. Van heinde en ver en van ver bulten onze grenzen trekken zoo rond 4000 men schen op van allerlei slag en leeftijd, die zich aangetrokken gevoelen dit steeds jaar lijks wederkeerend sportgebeuren mede te maken, ondanks het feit, dat vele vrije uren aan training moeten worden besteed en heel wat opofferingen moeten worden ge troost. Het lijkt wel dat er van die 4-daag- sche een magische kracht uitgaat, die den deelnemers telken jare naar het Mekka der wandelaars lokt. Zoo wandelende over het terrein waar het den geheelen dag een komen en gaan is en waar tot hedenavond 7 uur zich nog maar steeds nieuw aankomenden aanmel den. tref je als regel vele oude bekenden aan, die het een vreugde vinden, oude rela ties weder te kunnen aanknoopen. Niet alleen op het kazerneterrein doen zich deze prettige ontmoetingen voor. Waar je ook komt, steeds weer hoort men verbaasde uit roepen en ziet men menschen die elkaar zoo heerlijk hartelijk de hand schudden. Om op onze wandelaars terug te komen, waar ze gestoven en gevlogen zijn, wie zal het zeggen. De dames zijn naar hun pen sions getrokken en van de heeren zwerven er hier en daar en overal. Ik heb er vanzelfsprekend eenigen van ontmoet. De heeren v. d. Linden waren er met de jongelui op uit getrokken. Deze ver maakten zich opperbest. Zij treffen het wel want Nijmegen is nog altijd in feesttooi van wege het openen van de brug en de in ver band daarmede opgestelde en aangebrachte versieringen worden tevens dienstbaar ge maakt om ons vreemdelingen de stad op haar best te laten zien. De jonge garde waaronder ik begrijp de jongelui Yperlaan, Voorschoten; Baan, Lel den; v. d. Horst, Leiden; Glezen, Oegst- geest; van Tol, Leiden, hebben aan de hee ren van der Linden prettige gidsen, die hen zeer zeker wel van dienst zullen zijn. Buiten hen, die reeds eerder in het Dagblad werden vermeld blijkt hier ook als deelneemster te zijn mej. Hoppenbrouwer, die vorig jaar door omstandigheden de gelegenheid moest laten voorbijgaan. Dr. de Rijk is eveneens weder present. Hoe wij het er ditmaal af zullen brengen is moeilijk te zeggen. Wij zijn vol goeden moed. Aan ons zal het niet liggen, maar het weer zit niet best. Met belangstelling worden de weerbe richten tegemoet gezien. Veel moois is het nog niet maar wij zullen zien. Vandaag is het vlug ter kooi. Morgenochtend om 4 uur is het opstaan en om 5 uur de dames en Jeugdigen wat later vertrekken. Onze eerste tocht gaat achtereenvolgens naar Berg-en-Dal, Groesbeek, Mook, Heu- men. Overasselt en zoo weer naar Nijmegen. Wij loopen 55 K.M de dames en onze jeugdige snaken 40 K.M. o ROEIEN. OLYMPISCHE SELECTIEWEDSTRIJDEN. DE OFFICIEUZE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. In de a.s. Donderdag te verroeien selectie wedstrijden zal de uiteindelijke beslissing vallen over de uitzending naar Berlijn. Onze Olympische candidaten zijn gering in aan tal doch het zijn ontegenzeggelijk de allerbesten, die thans op de Olympische baan in Sloten het startschot zullen hoo- ren. Door een automatische schifting tij dens de wedstrijden in het afgeloopen sei zoen zijn er nog slechts enkele ploegen overgebleven, die de kosten van een uit zending ten volle zouden rechtvaardigen. Het gaat er immers niet om, aldus het N.O.C., zooveel mogelijk prijzen weg te sleepen, maar de bedoeling is veeleer een goed figuur te slaan tusschen de zooveel sterkere broeders. Dat de concurrentie, die reeds op gewone Europeesche kampioen schappen enorm zwaar is. te Berlijn nog belangrijk zal toenemen door deelneming van Engelsche, Japansche en Amerikaan- sche roeiers, lijdt geen twijfel. De selectiewedstrijden worden Sn alle zeven hieronder vermelde nummers uit geschreven. Dat als baan de kaarsrechte 2 K.M. ringvaart bij Sloten gekozen werd, heeft zijn reden in het feit, dat telkenjare de nationale kampioenschappen hierop verroeid worden, zoodat men een uitste kend vergelijkingsmateriaal heeft aan ge maakte tijden e.d Herinneven wij er voorts nog aan dat ook in 1928 de Olympische roeiwedstrijden op Sloten gehouden wer den, De drie competente leiders van den Ned. Roeibond, de drie groote M's zooals ze tegenwoordig genoemd worden: dr. Marres, dr. Meurer en dr. Mieremet. zullen in volg boot en volgauto zich ter dege van de capaciteiten der ploegen op de hoogte kun nen stellen. Reeds een week lang oefenen de ingeschreven vereenigingen op de Ringvaart. Ook de Njordgieken zijn daar heen verhuisd en eiken middag en avond wordt er door de Leidenaren duchtig ge traind onder leiding van hun onvermoei- den coach H. Broekma. Aangezien dit jaar wegens tijdsgebrek geen officieele nationale kampioenschap pen plaats zullen vinden, kunnen deze ont moetingen tusschen de snelste Nederland sche ploegen als officieuze kampioenschap pen worden opgevat. De titelhouders 1935 zijn: Acht: Triton-NJord-combinatie. Vier met stuurman: Nereus. Vier zonder stuurman. Nereus. Twee met stuurman: Spaarne. Twee zonder stuurman: Laga. Skiff: E. Moltzer (De Hoopi. Dubbelskiff: niet verroeid. Njord op de selectiewedstrijden. Beginnen we met het belangrijkste num mer der achtriemsgieken, dan kan gezegd worden dat een uitzending hierin dubieus is. In alle landen wordt de strijd der achten als het hoofdevenement der Olym pische Spelen beschouwd, zoodat er een aantal magistrale ploegen starten, die het een Nederlandsche acht welhaast onmo gelijk zullen maken de demifinales, laat staan de finales te bereiken. Dit jaar was Nereus met Simon de Wit op slag de beste senioresacht, onmiddellijk gevolgd door Njord. In de junioresklasse stak De Am- stel met hoofd en schouders boven de anderen uit. Onlangs is tusschen beide achten en proef wedstrijd gehouden, waar bij De Amstel met circa een lengte gesla gen werd. Daar nu de Roeibond om boven vermelde redenen Nereus toch niet snel genoeg vond is overwogen uit beide ach ten een combinatie te vormen van inter nationaal peil. Dit is om verschillende redenen mislukt zoodat beide vereenigin gen thans weer afzonderlijk uitkomen. Ook de Njordacht, die na een matig begin op zoo meesterlijke wijze het hoofd nummer der Lagawedstrijden over 3 K.M. veroverde, zou aanvankelijk van de partij zijn, doch zij is gisteren teruggetrokken. Vier met stuurman: De Leidsche kleuren worden hier verdedigd dom- G. A. Cata- lanl (bg. i. D. J. Koeleman, A. A. Dekker, H. J. du Pon (sl.) en J. F. v. Walsem (st.). Er bestaat een kans dat o.a. de Triton- vier, die in Mei de Varsity gewonnen heeft, tot de tegenstanders zal behooren. Vier zonder stuurman: G. A. Catalani (bg.), D. J. Koeleman. A. A. Dekker (st.) en H ,J. du Pon (sl.). Zij zullen een zwaren dobber hebben aan de Laga-Maas-combi- natie met den befaamden internationaal Ruempol op slag .Tot de favorieten in dit nummer mogen we echter de Nereusvier van Simon de Wit c.s. rekenen, welke we derom op een enorme snelheid zal kunnen bogen. Het behalen van een oranjeliemd zal hier in niet geringe mate van de tak- tiek en techniek der aanvoerende slag roeiers afhangen. De emotioneele driekamp du Pon-de Wit-Ruempol Is reeds een gang naar Sloten waard. Twee mt stuurman: Tot de Inschrijvers behooren o.a. Willem III en Njord met K J. Hardeman (bg.). E. W. de Jonge (sl.) en J. F. v. Walsum (st.). De lichtblauwen vormen een homogene en soepele combi natie met een uiterst felle haal. Zij zijn met een productief baantempo verre van kansloos. Twee zonder stuurman: De Hoop-twee (Jens en Kramer) zal hier een race tegen het horloge te voeren hebben bij afwezig heid van titelhouders en tegenstanders Het is niet bevorderlik geweest "onr hun vorm, dat Jans en Kramer het geheele seizoen tegen zwakkere tegenstanders hebben moeten roeien. Jens heeft de titel reeds in 1933 en 1934 gewonnen tezamen met Dekker, die nu Voor Njord roeit. Skiff: Onze kampioen E. Moltzer behoort tot de bemanning van mr. Carps zesmeter- jacht en zal zijn titel niet kunnen ver dedigen. Andriessen van De Hunze en Ten Houten van Willem III zijn de voornaam ste gegadigden. Dubbelskiff waarschijnlijk geen inschrij ving. Wedstrijden van de Koninklijke. De ploegen die onmiddellijk na de selec tiewedstrijden uitverkoren zijn voor de Olympische Spelen mogen niet meer op de wedstrijden van de Koninklijke (24 en 25 Juli a.s. starten. Njord heeft het zekere voor het onzekere genomen en op een zes tal nummers ingeschreven t.w. Oude Acht, Oude Vier, Stuurmanlooze Vier en Oude Twee in bovengenoemd samenstellingen en voorts met een 2e kl. Oude Vier: C. J. F. Houwert (bg.), A. J. Zonnevylle, W. K. Gunst, W. Th. C. van Doorn (sl.) en H. Muller (st.). Voor de juniores is het seizoen reeds ge ëindigd en slechts W. L. de Wallc zal in het nummer Jonge Skiff A uitkomen. LAWN-TENNIS. AUSTRALIË LEIDT MET 2—1. CRAWFORD EN MC. GRATH WINNEN HET DUBBELSPEL VAN DE DUITSCHERS. Glstermiddae werd te Wimbledon de in- terzonefinale van het Davis-bekertournooi tusschen Australië en Dultschland voort gezet met het dubbelspel. Ondanks de dreigende weersomstandig heden en de koele temperatuur waren de tribunes met 3000 toeschouwers bevolkt, die een fraaien. vaak spannenden strijd hebben kunnen zien Henkei. die Zaterdag j.l. tegen Crawford zijn partij moest sta ken wegens griep, was thans weer in zoo verre hersteld, dat hit met von Cramm het Duitsche dubbel kon vormen De Australiërs echter hadden nu de pech aan hun kant. Quist. vereweg de beste dubbel speler van Australië moest wegens een sterk gezwolen enkel worden vervangen door Mc Grath. Indien de Duitschers had den gedacht, dat dit hun een belangrijk voordeel zou brengen, hadden zli het mis, want onder de bezielende leiding van Craw ford speelde Mc Grath een zoo fraaie partij dat hii Quist soms kon doen vergeten en dat mag wel een bijzondere prestatie hee- ten. Vooral door betere tactiek won het AuiSÜaiische dubbel met 64. 4—6. 64, 6—4. Van de spelers kan nog worden gezegd, dat Jack Crawford in grootschen vorm was. Hij dicteerde als het ware de eerste twee sets van den strijd en hij zette Mc Grath op een dergelijke bezielende wijze aan het werk, dat deze speler een zoo brlllante partij speelde, dat hij in de laat ste twee sets bijvoorbeeld Quist volkomen deed vergeten. Henkei. die nauwelijks her steld was van zijn griep, liet niettemin een goeden indruk achter. Vooral zijn keiharde service en smash hebben punten opgele verd De Duitsche kampioen von Cramm echter was niet zoo goed als men van hem gewend was. Hij scheen ook nerveus te zijn. meer dan anders. Australië leidt dus mét 21 en heden moet slechts een der beide enkelspelen tusschen Quist en Henkei of Crawford en von Cramm worden gewonnen om de Australische spelers in challengeround tegen Engeland te brengen. Wel heeft de dokter Quist bevolen minstens tien dagen met zijn gezwollen enkel te rusten doch de kleine Australiër zal tegen dit advies in waarschijnlijk toch zijn partii tegen Hen kei spelen. o DE CARLA-PLOEG TE BOSKOOP. In het bericht omtrent de resultaten der Caria-ploeg te Boskoop is gisteren een fout gekomen. Wij aeelen daarom nog even mede dat in het heeren-enkelspel de le prijs werd behaald door Raphael en de 3e prijs door D. Jansen. o VOETBAL. UIT BOSKOOP. De te Boskoop gespeelde vriendschappe lijke wedstrijd tusschen het 2e elftal van de Bosk. Boys en Hazerswoudsche Boys I, eindigde in een overwinning voor de Bosk. Boys. 53. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN R. B. F. Voor den 12en nederlaag-wedstrijd speelde R.B.F. tegen Fabrieksarbeiders. Deze wedstrijd eindigde in een 53 over winning voor R.B.F. (ruststand 011 Donderdagavond om 7 uur zal N.A.S.B. tegen R.B.F. uitkomen voor den 13en nederlaag-wedstrijd. A.K.C.—L.K.C. (LEIDEN) 3—8. Aanvankelijk ging het spel gelijk op doch weldra bleken de Sleutelstadbewoners ster ker. Met de rust hadden zij reeds een voor sprong van 13. welke voorsprong zij na de rust wisten op te voeren tot 83. o DUIVENSPORT. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN) Wedvlucht van Bordeaux (Frankrijk). Afstand van de eerste prijswinnende vo gel 390.860 K.M. In vrijheid gesteld Zater dagmiddag om 14 uur 20 min. met Zuid- Westen wind. Deze vlucht had een snel verloop en de eerste duiven verrasten de liefhebbers. Volgens de snelheid, die de vo gels maakten, is het een gemakkelijke vlucht geweest zooals de liefhebber het uitdrukt: „ze zijn naar huis gewaaid" en zijn er weinig verliezen. Dc eerste duif werd Zondagmorgen geconstateerd om 7 u. 7 min. 38 sec. en maakte een snelheid van 1517 M. per minuut. De vliegtijd van de duiven werd berekend volgens nationale concoursen. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd om 11 uur 10 m. 35 sec. De prijzen werden als volgt behaald: A. Oudshoorn, le; F. le Mair, 2e; H. H. J. van Klaveren, 3e; W. van Klink, 4e en 12e: J. Verhoeven 5e en 9e; G. A. van Adri- chem. 6e, 7e, 10e en lie; G. Zwaan 8e. Waar geen plaatsnaam is vermeld is deze Voorschoten, 3—7

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11