WIJ RUIMEN OP LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 18 Juli 1936 UIT DE OMSTREKEN. Verder op al onze artikelen 10% korting B. J. DIJKDRENTH UIT DE RIJNSTREEK. GEVRAAGD. AANGEBODEN; HAARLEMMERMEER. Geslaagd voor liet examen nuttige handwerken (Da Costakweekschool) met G. v, d. Ploeg te Hoofddorp. Aan de Middelbaar Technische school te Haarlem slaagde voor het eindexamen lafd. Eleptro-techniek) P. z{ip te Hoofd dorp. HILLEGOM. Ledenvergadering „De Hanze". De afd. van de Hanze heeft een druk bezochte ledenvergadering gehouden onder leiding van den heer G. B. Kroon. Een ledenlijst en een circulaire over reken- pltchtige instellingen wordt aan de leden gezonden. De werkwijze der commissie van bijstand tn Voorschotfonds is toegelicht. Daarop is de zaak S. K. V. besproken. Het verloop is in handen van het bestuur gesteld. Een stuk Is geteekend dat onder berus ting van het bestuur blijft. Alle deelnemers van S. K. V stelden zich beschikbaar voor gelelde. Geslaagd te Haarlem voor het diploma huishoudkundige (Prot. Chr. Nijverheids school) mei., J. Hylkema. alhier. Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: ceintuur, vilten zooltjes, pakje met kleedingstukken, dames handschoen alpino. H. B. G. en de sanecring. In verband met de circulaire van het hoofdbestuur van het H. B G., Inzake de gestelde vragen betreffende de saneering, besloot het bestuur van de afd, Lisse hier over geen vergadering te beleggen, omdat men uit een kweekersoogpünt geilen, zich geheel en al moest vereenigen met de meening van het hoofdbestuur in deze. Schoolreisjes Ncd. Herv. School. De middenklassen der Ned. Herv. School maakten een uitstapje naar Alkmaar en Amsterdam. De reis werd per touringcars gemaakt. Gelukkig was het weer uitste kend, wat wel een boffer genoemd mag worden na zooveel regenachtige dagen in deze week. De hoogste klassen maken Maandag een reis naar Arnhem en Omstreken, terwijl de laagste klassen hun uitgesteld reisje van verleden Dinsdag nu a.s. Dinsdag zul len maken. Bij de belasting-commiezen alhier kwamen deze week 553 aanvragen binnen voor de verkrijging van een gratls-rijwiel- plaatje. Vorig jaar kwamen 406 aanvragen binnen. Wel een teeken van voortgaanden achteruitgang van inkomsten! De verjaardagbus voor de Ned. Herv. Kleuterschool heeft over Juni opgebracht f. 10.41. Geslaagd te Haarlem voor het diploma huishoudkundige (Prot. Chr. Nijverheids school) mej: H. A. Segers en mej M Kar stens voor het diploma hulp in de huis houding, beiden alhier. KATWIJK AAN ZEE. De leerlingen der Chr. Ulo-sohool, hoofd de heer W. B. Hofman, maakte onder leiding van den heer Boender een uitstapje per fiets naar de omgeving van Haarlem en Bloemendaal. De Katwijksche Melkcommissie ls ont bonden wegens de indeeling in het z.g. wettelijk gebied. Gevonden: Belastingmerk in ijzeren kokertje, autoped, 2 sleuteltjes voorzien van een geel bandje, katoenen dameszak met inhoud, een zakmes, bovengebit, zil veren eetvork met initialen, damesjasje, driewielige open bakfiets, medaille 1830— 1831, nikkelen dameshorloge. Inlichtingen bij de poitie. Conponi van wollen en katoenen Stofiin, linnen Blouiei lange mouw 40 cent, Trico Sblrti 25 cent, reitant. Handschoenen 25 en Mnthen 25 cent. I 6786 Beleefd aanbevelend VOORSTRAAT 5 - KATWIJK AAN ZEE. LISSE. Bouw van 37 woningen. De bouw van de 37 woningen voor reke ning van de woningbouwver. „Gezins- belang" is opgedragen aan de fa, L. Raay- makers te Breda. Voor 22 woningen zal de zolderverdieping verhoogd worden, waar door de totale aanneemsom wordt gebracht op f.54.755 met f. 535 voor demping van de sloot. NOORDWIJK AAN ZEE. Meisje aangereden. Het 2-jarig dochtertje Kootje van den heer Varkevlsser. dat uit een steegje naast de ouderliike woning in de Piet Heinstraat kwam loopen en plotseling den rijweg over stak, werd door een passeerende zandauto van de firma Samson omver geworpen en verdween onder den wagen. Door krachtig remmen van den chauf feur stond de wagen vrijwel onmiddellijk stil. Het meisje werd -gelukkig niet door een der wielen geraakt en liep slechts bloeden de schaafwonden aan beenen. armen en hoofdje op. Door den vader werd het kind met dezelfde auto naar dr. Nederveen vervoerd, die de wonden verbond. Hoewe! het meisje veel pijn leed. is dit ongeluk nog betrekkelijk goed afgeloopen. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. o NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Sara, d. v. A. v. d. Zwart en D Zuiderduljn Willem Anton Julius, z. v. W. A. TlmmersPlasmeljer Johanna Cornelia, d. v. P. v. d. Klugtv. Amster dam Petrus Johannes'; z. v. H. Geer- llngsv. Duin; Jan Bernler, z. v. D. J. DorstJonker Cornells Martinus Theo- dbrus, z. v. N. L. MellandVan Parera Quirina Maria Placidia, d. v. F. N. van der PloegKamper Johanna Margaretha, d. v. P. A. DuivenvoordenKoemans Allegonda Christina Anna. d. v. J. J. G. B. PeertersBroekhof Hendrlcus Theodo- rus Joseph, z. v. J. 'C, HeemskerkMens Johanna Antonla. d. v. W. Duivenvoor deEdelaar Jacobus Petrus Theodorus, z. v. Th. J. van der WielNulkes Aga tha Cornelia, d. v. J. J, Aartmanv. Veen Helena Hubertha, d. v. P. H, Brama— Steenvoorden Hendrina Arendina, d. v. P. v. d. Sleet—Van Egmond Jacobus Henricus August Damiaan Maria, z. v. C. A. M. Linders—Van Delft, Overleden: A. A. v. d. Werf, 20 J. Ge- rardina F. Barger, wed. van J. P. Meij- r.ink, 63 j. Leonardus Bakker, wedn. v. P. van den Berg 78 J. Gerardus I Wit tenberg, 43 j. Neeltje van den Berg, 60 J. echtgenoote van Joh, Duivenvoorden; Mattheus C. A. Basten 23 j. Petrus van Duin 38 J. echtgenoot van J. Broekhof Frederik Pooijer 77 J„ weduwnaar van Nel- ietje Schaap Francois M. Dubois 77 j. Gehuwd: Willem de Rooij 31 j. en Maria E. Scheepmaker 27 j. Petrus H. v. Eeden 29 j, en Wimmerentia J. Balk 28 J. Ja cobus L, Wijnands 23 J. en Maria A. de Winter 23 j. Theodorus G. Smit 31 J. en Cornelia G. Beelen 26 j. Willem Frede rik W. de Vos 30 j. en Adriana A. Mens 25 j. Adrianus L. van Berkel 25 J. en C. J. Smit 25 j. Leonardus van der Lin den 24 j. en Lena van Berkel 24 J, Simon G. P. Bom 26 j. en Alida J. Mooijekind 23 j. RIJNSBURG Evenals vorige Jaren worden ook thans weer pogingen aangewend om een auto tocht voor ouden van dagen te organisee- ren. Bij den heer M. ontstond een begin van brand in de keuken. Mede door hulp van toegeschoten buren wist men het vuur tijdig te blusschen. SASSENHEIM. Beroepen. De kerkeraad der Chr Geref Gem. alhier heeft in de vacature voortdurend door het bedanken van ds. P. de Groot te Gorlnchem beroepen de heer I. de Bruyne. cand. te Zwolle. o VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Louisa Cornelia Meyer, 66 jaar ongehuwd Dlna Spierenburg 5 mnd. d. van G K. Spierenburg en D v. Diggelen. Geboren; Ebert Gerardus Maria. z. van L P. v. d. Lans en H. P. Oostdam Leo nardus Theodorus Alovslus. z. van A. A. M. v Emmertnfc en C. M v. d. Berg. Ondertrouwd: Simon v. Schooten 33 jaar en Catharina Does 28 iaar Petrus Ja cobus Wessels. 27 jaar te Lisse met Huberta Elisabeth v. Dam, 26 iaar VOORSCHOTEN. Door het Comité van de Vacantle- school zullen in het tijdvak van 27 t/m 31 Juli 5 boottochten met de kinderen der Chr. Scholen (plm. 200) naar Katwijk Zee georganiseerd worden. Het vertrek is dan lederen dag van den Molen af te 7 3/4 uur. De deelnemersprijs ls zeer matig; kinde ren van onvermogende ouders kunnen gratis meegaan. Concert op Duinrell. De Chr zangver. „Wassenaars Mannen koor" gaf met medewerking van de muziek. vereenlging ..Excelsior" een uitnemend ge slaagd openluchtconcert on het landgoed „Duinrell". Het fraaie weer lokte later op den avond' nóg vele belangstellenden die met aandacht de prestaties van beide vër- eenigingen volgden en met een telkens teruekeerend hartellik applaus hun dank baarheid toonden. Jammer was het dat de ieugd zich ttidens de uitvoerlne niet geheel en al rustig wist te houden. Een ter bestriidine van de on kosten gehouden sceldlesverkoop bracht f 22.75 op. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Willem Hendrik, z. van E. M. Albers en P. J. M. Schomakers; Johanna Hermlna, d. van H. Veerman en J, E. Mouw; Marina, d. van D van Dijk en M. J, Brouwer; Pieter Bernard Hendrik, z. van P. G. Adrian en F. L. Watrin. Overleden: Anna Christina van Olphen, 71 Jaren, wed. van J. C. de Greef; Wilhel- mina Christina Ligtenberg, 62 jaren, e.v. L. D. J. Reeser; Johannes Arie de Vries, 18 jaren, ongehuwd; Harmen Martinus Lleuwma, 49 jaren, e.v. R. Rudolphus; Victor Eduard Henri Englebert, oud een Jaar en 5 maanden. Ondertrouwd: P, J. C. Baars en H. A. van der Ham; W. van Egmond en T. J. de Laater; W. van den Born en A. M. Press- bergen: H J. de Ruijaer en A. A. Beijers- bergen. Getrouwd; W. Pieterse en C. P. Remmers waal; H. N. Knijnenburg en J, H. Dudart. WARMOND. Geslaagd te-Haarlem voor het diploma huishoudkundige (Prot. Chr, Nijverheids school) mej. M. F de Bel. alhier. WASSENAAR. Ernstig ongeval. Gisteravond omstreeks kwart over zes reed op den Rijksstraatweg nabij den hoek van den ZHdeweg de 19-larige wielrijder K. uit Den Haag. Van Den Haag kwam de heer G. wonende alhier, met zijn auto en deze wilde den Zijdeweg inrijden waardoor hij K overreed. Deze brak hierbij eenige rib ben en bekwam een wonde aan een der beenen, Nadat hem door dr. H alhier eerste hulp was verleend, is hij per ziekenauto naar het ziekenhuis Bronovo te Den Haag overgebracht. ALKEMADE. Geslaagde liefdadigheidswedstrijd. Op het terrein van de Sportvereeniging Majella had een voetbalwedstrijd plaats tusschen de eerste elftallen van Majella en Weterlngsche Boys. Deze wedstrijd werd gehouden onder de auspiciën van de pl. afd. van het Groene Kruis, ten einde deze afdeeling ln staat te stellen een bijdrage te verleenen in de kosten van uitzending en verpleging van een zwakzinnig kind van een der inwoners. Dit alleszins sympathieke doel en het vooruitzicht op een spannende voetbal match had zeer velen naar het Majella- terreln gevoerd. Onder de bekwame leiding van den heer Verwoerd uit Leiden stelden de beide elftallen zich na een welkomst woord op, waarna de voorzitter van het Groene Kruis den aftrap deed. Het werd een spannende en gelijkopgaande wed strijd, welke ten slotte door Majella met 32 werd gewonnen. Na afloop deelde dokter Van der Bijl aan beide aanvoerders een herinnerings medaille uit. De avond werd opgeluisterd door de Muziekver, „Door Gunst Verkregen" van Nieuwe-Wetering, die dat weer deed op de bekende wijze. Nadat spr. ten slotte nog dank had betuigd aan allen, die op eeniger- lel wijze medewerking hadden verleend gingen de talrijke toeschouwers weer huiswaarts. Na afloon van den wedstrijd werd de balans opgemaakt. Voor het beoogde doel, door het Groene Kruis, met inbegrip dus van kaarten- en speldjesverkoop, alsmede van enkele gilten werd een batig saldo ge boekt van f. 182.50, terwijl nog enkele gif ten zijn toegezegd. Een prachtig resultaat! ZOETERMEER. Vergadering Middenstandsverecniging. Voor de pl. Middenstandsvereenigingen spraken in het Spaarbankgebouw, de hee- ren C. Hagendoorn en v. Loon, resp. pen ningmeester en vice-voorzitter van het Borgstellingsfonds te Gouda. Na een welkomstwoord van den voorzit ter der Mlddenstandsvereeniging „Aller Belang" toonde de heer Hagendoorn in een pakkende rede het groote nut van dit fonds voor den middenstand aan. Spr. deelde mede. dat het fonds is gesticht in verband met de moeilijke tijden die voor al de Middenstand gevoelt, nu deze is ge worden de voorschotbank van het publiek. Voor hen, die gedurende 5 jaar een be staande zaak drijven, kunnen een aan vraag Indienen tot een bedrag van f. 500 mits hun zaak op een gezonde basis be rust. Spr. riep ook den steun in van de pl Middenstandsvereenigingen om met el kaar te helpen, de zorgen te verlichten.. De heer v. Loop toonde aan hoe heil zaam het fonds werkt, mededeelende dat bet reeds vele middenstanders voor den on dergang heeft behoed. Na gedachtenwisseling dankte de voor zitter de sprekers voor hun interessante mededeellngen en sprak den wensch uit, dat het Borgstellingsfonds ten goede van den middenstand mag blijven werken. De heer Hagendoorn dankte allen voor hun aandachtig gehoor, waarmede de ver gadering werd gesloten. Bij de schietwedstrijden te Berkel, van het Baljuwschap van Burgerwachten werd een zilveren kringwisselbeker gewonnen door den heer J. van Vuuren alhier, als hoogste korpsschutter in klasse A en door den heer C. Rietdijk alhier in klasse C. ZWAMMERDAM GEMEENTERAAD. RIJNSATERWOUDE. ZIJ, die meenen in aanmerking te komen voor kostelooze rijwielplaatjes, be lastingjaar 193/'37 kunnen zich voor een aanvrage vervoegen op Woensdag 22 Juli en 29 Juli a.s. van des voorm. 79 uur ten Gemeentehuize alhier. De Waterleiding. De Raad vergaderde. Voorzitter de bur gemeester, de heer P. Hoogenboom. De voorz. opende waarna aan de orde was het eenige punt der agenda; Voorstel van de Commissie inzake Waterleiding- concessie. De voorz. heet in verband hiermede welkom de heer C. Droogendijk, directeur der gemeente-bedrijven te Woerden, die mede aanwezig was voor het verstrekken van inlichtingen. De Raad gaat hierna onmiddellijk over in geheime zitting. Na verloop van ruim twee uren. werd de openbare vergadering heropend en stelde de voorz. aan de orde het voorstel der Commissie inzake Waterleiding-concessie, om gebruik te maken van het recht aan de gemeente verleend bij art. 20 der con cessie-voorwaarden voor waterlevering door de N.V. Bodegraafsche Waterleiding, om na afloop der bestaande concessie, welke 31 Dec. 1937 eindigt, van concessionarissen over te nemen de gegoten Ijzeren water leidingbuizen, tegen betaling van de waarde dier buizen, nader door deskun digen te schatten. B. en W. adviseerden dit voorstel aan te nemen. Met 6 tegen 1 stem in blanco, die van weth. Hoogendljk, werd hiertoe besloten, In verband met het genomen besluit, werd op voorstel der Commissie met 6 te gen 1 st. ln blanco, de heer Droogendijk. voornoemd, benoemd tot deskundige voor de gemeente voor het schatten van de waarde der buizen en om verder in deze aangelegenheid van advies te dienen. De heer Droogendijk verklaarde deze benoeming gaarne te willen aanvaarden in dank voor het in hem gestelde vertrou wen en hoopte t. z. t. blijk te geven, dat dit vertrouwen niet is beschaamd. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Wiilem van Leeuwen 26 j„ weduwnaar van Lammigje Hollander te Alphen a. d. Rijn en Hendrika Boekhout 19 jaar. Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. ROEIBOOT Tijdens de schoolvacantie kleine houten roeiboot te huur gevraagd, licht plut model. Brieven met be schrijving en prils: Roo- denburgerstraat 4, Lelden F. 100— Zakenman vraagt f.100. te leen, aflossing f.20. Der maand. Prima borg stelling aanwezig. Tegen hoogc rente. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 1256k. HYPOTHEEK Gevraagd f. 5000.als eer ste hypotheek op soiled pand. Brieven Bur. v, d. Blad onder No. 123ök. COMPAGNON Voor fabricatie nieuwe binding op rcclamegebled. wordt, compagnon gevraagd met 1.500.—. Succes ver zekerd. Risico uitgesloten. Hoogo winst. Alleen seri euze brieven Bur* v. d BI. onder No. 1237k. 2. H.A. GROND Te koop gevraagd min stens 2 H.A. grond voor fabrieksterrein ln omge ving Lelden, gelegen aan vaarwater en goedo ver keersweg. Aanbiedingen te richten aan Makelaarskantoor. ARNOLD. Hugo de Groot straat 5, Telef. 770. f. 200_ ter leen gevraagd door za kenman tegen hooge rente a°rg aanwezig Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1227k. ACCORDEON te koop gevraagd, plano klavier 80 .of 120 bassen. Brieven met prijsopgaaf "an het Bur. v. d. Blad °ndcr No. 122Sk. 2DE H. LEERBOEKEN Ter overname gevraagd: 2de h. leerboeken voor lo kl. Chr. H.B.ü. c. f. Boe kenlijst cursus 1936-1937. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 93lk. KOKSFORNUIS Te koop gevraagd een koksfornuis met 2 vuren en Ijskast Je. Brieven met prijsopgaaf aan het Bur. v. d. Blad on der No 1333k. VRACHT GEVRAAGD voor ledig naar het Noor den teruggaande vernuls- auto, inhoud 40M3 op be gin van Aug. van Lelden, door Woninginrichting ,,De Walvlsch", Assen, Telef. 312. VASTE WASCHTAFEL Prijsopgave voor gebruik te v. w. ln zeer goeden et. compl. Maat en omsclir. Br. Rljnsb.weg 179. SLEPERSWAGENS Te koop gevr. gebr slee perswagens ln goeden st. Adres: A. S. SCHALKERS, hoef- en wagensmederij, Zuidstr. 99, Katwijk a. Zee BOEKHOUDEN 118 geslaagden voor de examens „Handelskennis L. O." „Federatie" (Mer- curlus) „Vereenlglng van Leeraren". Condities f. 5.- p, mnd. per wekel. lesuur. J. A. JANSEN. Kamcrlingh Onneslaan 15 (Kerkplein) Lelden, Tel. 2811. Inrich ten, bijhouden, controlee ren. adviezen. KOFFERPATHEFOON Te koop of rullen 'n kof- fer-pathefoon z.g.a.n. tegen accordeon m. planoklavier 8.12 bassen ls voldoende. Dr. van Noortstraat 106, Stompwyk. Betere 2de handsch heerenkleedlng van H.H. studenten billijk aange boden: ruime keuze cos- tuums, flan pantalons, enz. enz. Alle goederen gegarandeerd chem. gerei nigd JAN J. SLOOS. Stille Rijn 11, t.o. Aal markt (geen winkel) BEKLEEDEN van uw oude kap met af- waschbaar perkament of zijde, geschiedt vakkundig en billijk ln het lampe- kappenatelier Pellkaanstr. 24. Lampekappenvormen ln zeer ruime keuze. f. 15-75 compl. rijwiel mot remnaaf of f. 20 geh. eigen montage, dat betee- kent een geruischlooze flets v. f. 29,75 m. Zwlt- sersche electr. lamp, bran dend achterlicht zadeldek pomp, bagagedrager, rie men, Jasbeschermer en spatlap. bel. Altijd beter bij ALt, Mare. KOOLPLANTEN Aangebod. ,Lecerf" bloem- koolplanten, gele en groe ne savoyekool- en spruit- koolplanten. Beste kwali teit en flinke kwantums, door NIC. BOS, Achterweg 22. Katwijk a/d. Rijn. Telef. 142. RIJWIEL MOTOR Een Lundapp 200 c.c. in goeden staat, deskundig onderzoek toegestaan. Een 20 inch jongensrijwiel, torpedo, nieuwe banden, kast. drager prima! Te zien: Pieterskerkgracht 2a, Tel. 1215. A. A. OWEL. Rijwielstalling 5 ct. per d. KANO Te koop nieuwe 1 en 2 pers. kano's vanaf. f. 25. Koper geschroefd, sterk gebouwd en vast op het water. Wilt u een goede en solide kano, dan ls uw adres J. J. de Groot, Oude Varkenmarkt 13. GROENTENSLEEPER Te koop nieuwe groenten- slecper op patentassen. Tevens nieuwe groenten- handwagen op luchtban den. Nieuwe handwagen te koop en te huur bij J. J. de GROOT, wagenmakcry cn herstelinrichting. O. Varkenmarkt 13. BOEKEN GEM. H.B.S. voor alle klassen te koop, Tlboel Siegenbeekstraat 20. AUTO Te huur ruime luxe 7-pers. Auto met of zon der chauffeur. Taxl-bedr. B. L. HARTEVELD, Bloem straat 35, b. d. L. Rljnd. MEUBELEN Te koop aangeboden een divan met kleed, boeken kast. eiken schrijfbureau, een groote en kleine kachel merk „Godin" en twee rookstoelen. Te zien Oude Rijn 3, nabij de Donkersteeg. SCHRIJFBUREAU Als nieuw: modern mas sief eiken Cyl. Bureau, op onderkasten. Voorts: mooie buffetten, stoelen, schuiftafels, div. kasten, ledikanten enz Van ouds adres A. J. HARTWIJK, Burchtsteeg No. 4. Ook Inkoop. Meu- belreparatlën. KINDERWAGEN goed onderhouden kinder wagen f. 2,00. Geeregracht No. 6. AUTO Te huur op voordeelige wijze van particulier een mooie gesloten 4 i 5 per- soons auto (Ford) van 20-27 Juli, 3-15 Aug. en na 22 Aug. voor enkele dagen een week of lan ger. Verzekerd en voorzien van natlonaliteitsbewljs. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1293k. D. ZAALBERG Stoom Wasch- en Stryk- Inrlclitlng „De Valk" Warmonderstrfiat 6 en 18. Tel. 346. Het adres voor uw gezlnswasch. Was- schen en Stoomen van Wollen Dekens, Pluche Tafelkleeden enz. Vraagt prijsopgaaf. Costuums oppersen en ontvlekken 50 c. Slnd.s Jaren gevestigd kleerma ker vraagt ter aanvulling opperswerk en reparatie, zoowel heeren- als dames- kleeding. Voor goed werk wordt Ingestaan. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1302k. INVALIDEWAGENS met motor, trap- duw- en zelfbeweging! Rol-, draag- gemak- en ziekenstoelen enz. (Ook nog eenige net jes gebruikte!) Goedkoop speciaal adres. J. SIEPKES Apeldoornschelaan 228, Den Haag. Tel. 392451. Aardappelenbericht Ontvangen prima Zeeuw- sche Eigenheimers, Duin- aardappelen, Blanke en Blauwe Drielingen. Bon ken enz., prijzen beneden iedere concurrentie, kwa liteiten onovertrefbaar. Bezorgt zonder verhoo ging 5 K.G. Neemt proef! VAN KLINKEN. Lange- brug 24, Telef. 34. CHR. H. B. S. Alle boeken le kl. in uit stekenden staat voor hal ven prlj6 ter overname. Nassaulaan 37 Oegstgeest. Zaak van vertrouwen ls en blijft de reparatie- Inrichting voor alle soor ten uurwerken van J. SADLO, Gedipl. horloge maker. Heerenstraat 87B. Reparaties m. 1 Jaar ga rantie vlug en goedkoop. BOOTRADIO te koop (nieuw) 6 lamps Supcrhet 200-2000 M. Pr. f. 85. - 109 Leldscheweg, Voorschoten. KRAAKHELDER ls uw wasch als wy die mogen behandelen. Alles gemangeld 22 ct. per K.G. Procfwasch 25%' korting. Overhemden 15 ct. Huls- houd- en doktersjassen 25 ct.. prima opmaak. W. A. KOOPMAN. Da Costastraat 38. PLANTEN Te koop Bloemkool- en Boerekoolplanten bij C. DE KONING. Straatweg 97, Veur, Telef. 136. TRIPLEX 24 ct. p. M2. „Olza" kwaliteit, prima geschuurd. Elzen, berken, Oregon-plne, grenen, beu ken, eiken, teak triplex, prima handelsmerken!! Duizenden en duizenden platen voorraad. Vraagt prijsopgaaf Goedkoopor bestaat niét! „DE HOUTWLW1 N. Rijn 87. VERSCH ZANDLAND geschikt voor Tuinderij, Bloemencultuur of Bloem bollenteelt voor lange of korte termijn te huur op het Vlnkeveld bij: C. ALKEMADE Azn.. Noordwijk. VERPLAATST De meubelzaak ls ver plaatst van Haarlemmer straat 108 naar overzijde 105, voorheen Wed. Drlcs- sen. Ruim voorzien van alle soorten meubelen. Eigen stoffeerdery. Bewaar dit adres. H. REGEER, Haarlemmer straat 105, Lelden. RASHONDJE Prachtige Peklngneesjes, wit Keesje, orlgineele ruwharige Terriers enz., alles controle Dierenarts n. keuze. Beste waakhond. Scheren wasschen en trimmen, uitsluitend ras hondjes. Hondjes ook morgen te zien. R. KAREL, Steenstraat 23, Telef. 629. Goedkoop Timmerhout Alléén. „DE HOUTWERF" Nieuwe Ryn 87, h. Uiter stegracht, geen filialen Vloer-, kraal-, sponning- delen, 2 x 3. geschaafde latten enz. Enorme voor raad! Alle lengten! Vraagt prijsopgaaf! Wij bewijzen: Goedkooper bestaat niet! Opruiming meubelen Zeer mooi eiken slaapk. ameublement compl. f. 75 2 mod. Crapauds m. vier stoelen f. 42.50. Engel- sche haar en rietfaut. f. 7,50. Theemeubels, dres soirs. Verlaagde pryzen v. stoffeerwerk en rcparatlën Adres J. KOOREMAN L. Diefsteeg 11a. CYLINDER BUREAU Ter overname aangeboden massief notenhouten hee- rencyl. bureau op kasten, veel bergruimte. Te zien: Morschslngel 8. ROYAL ENFIELD Keuze uit 12 modellen. Een motorrijwiel v. sport, of zakengebrulk. Komt U eens bij ons kijken? WIJ ruilen uw oude machine In. JAN v. d. KROFT, Heerenstraat 7, Tel. 3640. MOTOREN aangeboden voor speciale prijs. Rijwiel met hulp motor vrij van pers. bel., slechts f. 2,50 wegenbei Splinternieuw, geheel ver chroomd merk „Victoria", f. 150. Royal Enfield nieuw, slechts f. 250. JAN V. d. KROFT. Hee renstraat 7, Telef. 3640. PLANTEN ENZ. Aangeboden prachtige gr. koolplanten (holkruin) 100 M. yzeren goten voor warenhuizen en Ijzeren buizen 1% duims m. kra nen bij J. v. KLAVEREN. Buitenweg 23, Rijnsburg. NAAIMACHINE Reeds voor f. 7,50 heeft U een prima handmachine Trapmachlnes vanaf f. 15. Diverse merken nieuwe machines voor spotkoop jes, alles gegarandeerd. W!J hebben geen groote rui ten, maar by ons bespaart u duiten, v. STEIJN, Koestraat 4. Spaar uw gezondheid Geen natte kleeren, draagt ons oliegoed en gij biyi't absoluut droog, halfgevoer- de Jekkers 3.83, pijpen 1.44, half dubbel 2.03. Deze pryzen alleen tydens de seizoen-opruiming, GOEMAAT, Rijnsburg. DEENSCH Deensche dame biedt les sen aan en vertaalwerk. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1328k. ALLEMAAL LARIE r'!to„. Jiinlngen. BIJ ons geen. opruiming maar veel -U- „asschen 26 ct. Lak 8 ct. Elcctr. lamp f. 2,65. Nieuwe ri|- wlelen f. 23,50. Ned. Fabr. banden vanaf f. 0,40. JOOP NIEUWENHUIS, Géén filialen. Rywlelhan- del „Marepoort", Korte Mare 6. AFBRAAK TE KOOP 'n Partij eiken en grenen kinderbinten. 5000 Holl. dakpannen 1.50 M. kraal- hout. Een schryfbureau met stoel. Een beste lier. H. BINNENDIJK, Zuid- slngcl 2, slooper. Een lekkere badjas ls een genot. De prys is geen belemmering meer. - WIJ ruimen ze op met 20% korting voor f. 256 een prachtjas voor dames en heeren. GOEMAAT, Rynsburg - Katwyk a. Zee. ZEILSLOEP EN KANO Aangeboden een ln goe den staat verkeerende zell- sloep m. toebehooren. Pr. f. 40, en een 1-pers. kano voor den prijs v. f. 6. Te vens te Koop gevraagd een schuur. Haarl. trekvaart 7 Oegstgeest. Bruijnzecl Deuren en Neerlandla. kamer-, kast-, glas- en schuifdeu ren! Grenen voordeuren, keukendeuren, balcon- en tuindeuren! Java teak buitendeuren, stof dorpels lystwerk! Vraagt prijsop gaaf! Goedkooper bestaat niet! „DE HOUTWERF". Nieuwe Rijn 87 h. Uiter stegracht 4--8. Tel 1176 Rijwielen Banden Heerenrijwielen f. 7,50, 10, 15. Buitenbanden 0,65. 1,00, 1,50. Binnenbanden 0,35, 0,45, 0.55. Motorolie 0,15, 0,25, 0.50. Reparatie- Inrichting H. F. NEUTE BOOM, Janvossensteeg 27. KOOLPLANTEN Groenekool (holkruin) Sprultkool en Boerenkool- planten aangeb.: pracht planten, alles eerste pluk, door A. v. KLAVEREN. Buitenweg 21. Rynsburg. VOGELLIEFHEBBERS Kanaries m. volle garantie parkieten, zebraduifjes, kardinalen, muskaatvogels, tygervinkjes. Napoleons, blauwfasantjes, rl.jstvogels, lijsters vinken, koerdui- ven, pauwstaarten, Jonge Jètva Bèó's, vogelzaden, kooien, badjes, gouci.-is- schen enz. R. KAREL, Steenstraat 23, Telef. 629. SEIZOEN-OPRUIMING Echt haarkoord der Vlisco fabrieken IV ctVistra mousseline 28 cent orlgi neele Vlisco 35 ct Nieuw ste 'zuiver wolion mousse line 38 ct. Verder een par tij coupons voor belache lijk lage pryzen. GOEMAAT, Rynsburg - j Katwijk a. Zee. KIPPENVOER 25 pond zwaar gemengd kippenvoer, met heele. ge broken of zonder mals en veel zonnepltten en 10 p. eerste kwaliteit Ochtend- voer, tezamen f. 1.45, thuisbezorgd, W. SEGAAR's Zaadhan- del. Diefsteeg 8. Tel. 1195 Rijw., naaim., b. geiser enz. Raleigh heerenrijwiel met lamp f. 29, Singer handnaaimachine f. 29.50, bad met hanggeiser f. 49, moot gespijkerd kleed f. 36, haard f. 17.50, 2 tennis racket-s f. 7.50, gasfornuis f. 28. Thorbeckestraat 48, (Zoeterw. Singel) SEIZOEN-OPRUIMING van onze nog voorradige heeren- en Jongenscost., voor spotpryzen met 25 tot 40% korting. Komt eens kyken en gij verdient geld. Heerencostuums vanaf 6.20 GOEMAAT, Rijnsburg - Katwyk a. Zee. „DE SCHILDER" Morsch6traat 29. Verf, glas kwasten, borstelwerk spon- sèn, zeemleer, zeep en eau de cologne. Grondverf 40, glansverf alle kleuren 50 cent per kilo. Naphtallne 15 cent, chloor 6 cent per half pond. DAT KOMT MAAR eenmaal ln het half Jaar. Geplatteerd zyden dames kousen solide, laddervry 33 cent. Fyne geplatteerde dameskousen 47 ct. Een edele ragfyne kous, ln de modetlnten 76 ct. GOEMAAT. Rijnsburg - Katwyk a. Zee. VOOR ELKE ZAAK leveren wy papierwaren. Winkeizakken, grijs 18. wit en geel 26, brandstof- zakken 31. Aardappelzak ken 31 Vleeschzakjcs 35 c. Alles per K.G. N. PADDENBURG, N. Rijn 11. b.d. Vischbrug. Tel. 2143. Solied Tuinaineubl. te koop. best. uit bank, 2 faut. en tafel, Pr. f 8.5Ó. Geschild, f. 4 meer. Event, ook afz., Ryndyk 28c Voor schoten (bl.1 de Vink). 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7