LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 Juli 1936 UIT DE RIJNSTREEK. VEUR- Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. G. Lelieveld en G. M. van Santen. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen diploma A onze plaatsgenoot A. Koets. DOODELIJKE AANRIJDING. Knaapje door auto gegrepen. Gisteravond te omstreeks half zes heeft op den Prinses Jullanaweg te Veur een auto-ongeluk plaats gehad met doode- lijken afloop. Uit de richting Voorburg reed midden op den weg een melkauto van de „Sler- kan" uit Den Haag. Daarachter kwam met een snelheid van 50 a 60 K.M. een per sonenauto, bestuurd door W. A. de Z. uit Den Haag. Deze laatste probeerde zonder zijn snelheid te minderen de melkauto te passeeren en kwam daardoor op het linker deel van den weg. Tegelijkertijd kwam rechts van den weg op een rijwiel gezeten, de 13-jarige N. B. Parlevliet, zoontje van een politieman uit Rijswijk, die op bezoek was geweest in Voorschoten. Het achterspatbord van de auto van Z. raakte de fiets, met het gevolg dat de knaap tegen de straat werd- geslingerd. Ecnlge leden van de E.H.B.O. hebben den knaap, die uiterlijk slechts een wondje boven zijn neus had. verbonden. Dr. Per- quin, die ca. vijf minuten daarna arri veerde, moest echter constateeren, dat het slachtoffer inmiddels overleden was. Pastoor Kammers heeft hierna het H. Ollsel toegediend. Het lijk is daarop naar St. Antonius Hoeve overgebracht, waar dr. Hulst op last van de Justitie de sectie heeft verricht. De auto is later in Den Haag ln beslag geno men; de bestuurder Is gearresteerd. VEUR-LEIDSCHENDAM. De Chr. Rccjasseeringsvcreeniging Het Hoogejand houdt Dinsdag a.s. haar jaar- Ulkschen speldjesdag. o VOORHOUT. Het rooien der tulpen ongeveer geëindigd. In de afgeloopen week is men zoo goed als gereed gekomen met het rooien der tul pen. De oogst is aanmerkelijk minder dan vorig Jaar. De vraag naar dikke bollen is goed te noemen en de prijzen zijn Iets vaster. Spoedig zal nu een begin gemaakt worden met het rooien der narcissen. Om trent de resultaten leeft men nog ln het onzekere. De opbr. van de KRO-missiedag is als volgt: speldjesverkoop f. 50.88, voetbal wedstrijd enz. f. 59.65. In Juni werd aan het postkantoor al hier op spaarbankboekjes ingelegd f. 1171.36 en terugbetaald f.3690.99. o VOORSCHOTEN. Aan het Instituut Wullings alhier slaagden voor het einddiploma H.B.S. afd. B, de 'heeren: A. A. Blijdorp, R. A. Dekker, A. C. Knape, O. Koetse, J. Koopmans. L. E. Larive, H. A. Reddinglus, H. J. v. Renesse, W. de Sitter. F. Stumpff, J. W. Cavlët, H. J. E. Cock, J. van den Ende, L. ,T. W. van Hoogenhuyze, J. W. Koenders, A. J. Th. Koreman, I. P. C. Korswagen, J. R. Krol, C. J. van Nieuwland, T. R. Relnders, M. H. de Vries. Afgewezen: 1. Ingezetenen, die in aanmerking komen voor een kosteloos rljwielbelastingmerk. kunnen ter bekoming en inlevering èener aanvrage daartoe zich persoonlijk vervoe gen aan het stempellokaal aan de Voor straat, alwaar een ambtenaar der belastin- ?,eï! zitting zal houden op Woensdag 15, Vr jdag 17, Dinsdag 21 en Donderdag 23 Juli a.s. telkens des nam. van 68 uur. Gevonden: Wieldop van een auto, een portemonnaie me.t.inhoud, een zak kunst mest. Inlichtingen tusschen 9 en 10 uur v.m. op het politiebureau. o WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Marta Maria. d. van J P de Haas en M. J. van Haastrecht Adrianus Christianus. z. van Th. Groen in t Woud en C. M. Zwetsloot Theodorus Cornells, z. van C. C. Zwetsloot en A. M. Langelaan Hendrlca Antonia Maria. d. van H. H. Haverkort en H. M. Sneeboer Joannes Cornells Wilhelmus, z van J. Th. van Winsen en Th. A. Beugelsdiik. Overleden: Cornells van Velzen. 81 jaar. De alhier gestationneerde rijksveld wachter W. de Reus ls benoemd als briga dier met als standplaats 's Gravenzande. u r de Reus heeft gedurende den tijd dat. hij. hier gestationeerd is geweest, ieders sympathie en hoogachting verworven, want nu was een politieman in den waren zin des woords wiens optreden vertrouwen wekte. o WASSENAAR Ernstige botsing. 9P den hoek Gravestraat én Molenplein naw een ernstige botsing plaats tusschen drie-wielige bakfiets, beladen met f L eieren enz. en een vrachtauto be- PF™ door W. van R. De bakfiets werd totaal vernield, terwijl de melk en eieren v'el€n erl geheel verloren gin gen. Door de politie werd tegen W. v. R. Ptoeesverbaal opgemaakt, terwijl hij te- o-™* schade zal moeten vergoeden. Een g oot gedeelte van de straat was bedekt met melk en eierenstruif. Ver. „Wassenaar en Omstreken". Jh 'ne' Wapen van Wassenaar hield mé»"denoemde tuinbouwvereenlging haar vnntu?^'ksche ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard. d„ ëÜtril s..de heer C van der Salm las v. ,,™™len. die onder dankzegging werden een»„ e?!?' ^shroken werd oa het houden ü„L?ldd,?"excuïsid naar het Westland. te TVom worden o.a. cultuurtuinen dinsdag MJulfW6rd vasteesteld 00 Verder werd besloten om de grooto excursie ditmaal te houden naar Noord- Brabant en wel eind Augustus. De voorzitter benoemde tot leden der jury om het ingezondene te keuren de hee ren D. A. de Roolj. J. Weekhout en J. A. van Duyvenvoorden. De heer de Rooy bracht namens de jury verslag uit. Aan prijsvraag I hadden 4 leden deelgenomen Aan den bloemenmand, ver vaardigd door den heer C. van der Salm werd met 27 Dunten den eersten prijs toe gekend terwijl aan de heeren P. Kelderman met 25 punten G. van Egmond met 25 p. en C. van Vulpen met 26 p. leder een der den prils werd toegekend. Voor prijsvraag Hl luidende: 6 variëteiten Lathyrus van ieder 10 stengels werden drie derde prijzen toegekend en wel aan de heeren P Zegwaard met 21 p.. van Tol met 22'/- p. en P Kelderman met 21 d. Voor prijsvraag III 6 Begonia's behaalde de heer P. Zegwaard met 27'/: p. den eer sten prils, van Tol met 24 o. 2e pr. en C. van der Salm met 22 en P. Kelderman met 21 p. ieder een derden priis Voor het puntenstelsel werden aan een vaas spiraea Dalmatum rose elegance 8 p. toegekend. Inzender de heer H Schipper. BH de rondvraag werd meegedeeld, dat de jubileumtentoonstelling zal worden ge houden in Augustus 1937. Hierop volgde sluiting door den voorzitter. Een „gekleurde" aanrijding. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Maaldrift, reden 4 wielrijders, twee aan twee uit de richting Leiden terwijl uit de lichting Den Haag drie wielrijders kwa men, die ver naar links reden. De meest linksche hiervan reed tegen de twee eerste uit de richting Leiden komende wielrijders op. met het gevolg dat alle zeven pedde laars óp en óver elkaar kwamen te vallen! Daar er ook eenlge potten verf met de rijwielen werden meegevoerd, mengden deze zich ook ln het geval, zoodat het één groote chaos werd! Toen allen eindelijk weer op de beenen stonden, kwamen zij tot de ontdekking, dat één rijwiel totaal en de andere meer of minder vernield waren. Tegen M. uit Den Haag, die de meest schuldige geacht werd, maakte de polltic proces-verbaal op. Door K. alhier werd aangifte gedaan van diefstal van zijn portemonnaie met Inhoud uit een pantalon, die hij had op gehangen ln de machinistenwerkplaats van de fabriek van Van den B. Gevonden: doosje met naaigerei, wan delstok, bontje, damesmanteltje, porte monnaie met Inh., armband, motorklep. 2 sleutels, regenjas, paraplui, poes, com- pletjasje, actetasch met inh., schildpad, slot met ketting, kindersokje, blazertje, huissleutel, hond, ceintuur, gouden ring, damesrijwiel. actetasch. klndertaschje, kunstgebit, 2 dameshandschoenen, sleutel, ceintuur. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen B onze plaatsgenoot S. E. Bakker. Geslaagd te Den Haag voor het exa men middelbaar paedagogie M.O. akte A (Leidsche opleiding) de heer'G. C. J. West geest alhier. Benoemd tot lid der commissie, belast met examineeren van hen die het diploma begeeren van V. T. H. practijkleeraar in de handelcorrespondentie van moderne ta len, dr. H. Jansonius en dr. K Tekenbroek, belden alhier. In de duinen alhier werd een ongc- sprongen granaat gevonden, die door de militaire politie is verwijderd. Op het voet'oelveld Archipel alhier kwamen de spelers R. en W. beiden uit Den Haag met elkaar in botsing, waardoor W. zijn rechterbeen brak. Dr. H. verleende hem de eerste hulp waarna hij per zieken auto naar het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag werd vervoerd. Op den Meyendellsche weg reed mevr. P. uit Den Haag met haar 9-jarlg doch tertje achter op haar fiets. Alhoewel het rijwiel aan alle daartoe gestelde elschen voldeed, geraakte de kleine met haar beentje tusschen de spaken. Dr. H. ver leende de eerste hulp, waarna zij per tram huiswaarts kon keeren. o ZEVENHOVEN. Eerste paal voor de nieuwe R. K. Kerk. Voor den bouw der nieuwe R.-K. Kerk is de eerste paal geslagen. Er was voor dit feit veel belangstelling. Raadsagenda. De raad komt morgenochtend om 10 uur bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verzoek v. h. R.-K. schoolbestuur om ultkeering van 80" t der v/aarde van het gebouw. 4. Bij inwilliging daarvan, geldleening hiervoor. 5. Begroo ting 1937 vleeschkeuringsdienst. 6. Idem 1936 der gemeente, wijziging daarvan en noodige aanvulling met het oog op ver hoogden werkloozensteun. 7. N.V. vorming G.E.B. met Leiden. 8. Verzoek v. d. Chr. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn om bijdrage. Mej. F. had het ongeluk met haar motorfiets tegen een telefoonpaal te bot sen. Zij zelf kwam er goed af. De motor werd beschadigd. o ZOETERWOUDE. JONGETJE VERDRONKEN. Het 2-jarig zoontje van den heer A. van der W., wonende aan den Rijndijk alhier, is toen het achter de woning ln den tuin speelde, in den Rijn te water geraakt. On danks het feit, dat het kind spoedig ver mist werd, en na eenige minuten dreggen was opgehaald, kon de ter hulp geroepen doctcr De Bruijne helaas slechts den dood constateeren. Loos alarm. Een waker van den nachtveiligheids dienst bemerkte op zijn nachtelijke ronde aan den Hooge Rijndijk alhier, dat een deur van de R.-K. Kerk gedeeltelijk open stond. Daar hij ook even te voren een ver dacht uitziend persoon had ontmoet, dacht hij onmiddellijk aan inbraak en waar schuwde de politie. Bij onderzoek bleek echter, dat van Inbraak geen sprake was, doch dat de koster had vergeten de deur te sluiten. AARLANDERVEEN. 25-Jarig; jubileum van den heer M. den Hollander. Heden herdacht de heer M. den Hollan der zijn 25-jarig jubileum als Gemeente werkman. De jubilaris werd met zijn echtgenoote per auto van zijn woning afgehaald en in de burgemeesterskamer aan de secretarie door den Burgemeester persoonlijk gecom plimenteerd. Vervolgens werd hij per auto naar de Trouwzaal in het Huis d-er Ge meente gebracht en daar gehuldigd door het geheele personeel. Hij werd zeer waardeerend toegesproken door den directeur van gemeentewerken ir. D. J. Waardenburg onder overhandiging van een gouden horloge. Namens de collega's sprak de heer A. Zimmerman, die hem een gouden ketting aanbood. De heer J. P. Hutjes opzichten van weg en werken voerde eveneens op warme wijze het woord. Tenslotte was men gezel lig bijeen. o ALPHEN. Aanval op het politiebureau. Door den expediteur v. R. werd met zijn vrachtauto 'n aanval op 't politiebureau gedaan. De expediteur kwam met zijn vrachtauto, geladen met hei- of steiger palen de richting Julianastraat uitrijden. Door de groote lengte die de lading had, kon hij de bocht naar de Bruggestraat niet goed nemen, terwijl bovendien de lading was gaan werken en een der palen van den wagen afrolde. De paal kwam terecht te gen het in de Bruggestraat staande re clamebord en een kozijn van het politie bureau. De paal brak doormidden, terwijl de ruit van het reclamebord werd verbrij zeld en ook het kozijn van het bureau cenlgszins werd beschadigd. Overigens liep het ongeval zonder persoonlijke ongeluk ken af, doch het gaf alleen even een ver keersopstopping op dit drukke punt. 4-jarlg meisje door auto aangereden. Op den SteekterWeg had gistermiddag een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij het 4-j. dochtertjpe van de familie De Jong ernstig werd gewond. Het kind, dat zich met een ouder broertje op dezen weg bevond, liep plotseling den weg over naar een buurvrouw. Op hetzelfde moment na derde een bestelauto bestuurd door P. Snoei uit Reeuwijk. Hoewel de bestuurder door krachtig remmen nog trachtte een aanrijding te voorkomen, mocht zulks hem niet gelukken. Het kind, dat eerst tegen den bumper viel en toen onder een der wielen van de auto terecht kwam, werd zwaar aan het hoóffl gewond. Pr. Philon verleende het kind dé. eerste hulp en liet haar overbrengen naar het St. Ellzabeth- gesticht te Leiden Als bijzonderheid kan nog worden gemeld dat dé buurvrouw mej. Gr. alsmede de bestuurder van schrik flauw vielen! Hedenmorgen was de toe stand van het aangereden meisje naar omstandigheden goed; het heeft een rus- tigen nacht gehad. De Raadhuisplannen. Teneinde mogelijk misverstand te voor komen, wijzen wij er naar aanleiding on zer afbeeldingen der „gewijzigde Raadhuis- plannen' op, dat het plan van den heer Blaauw uiterlijk niet gewijzigd is, doch wel wat het inwendige betreft. Het plan Hooy- kaas-Lockhorst, heeft ook uiterlijk een grondige wijziging ondergaan. ADRES AAN DEN RAAD. Bctr. verkoop grond aan de G.V. „Hou-Vast" en stichting Turnha], In verband met het voorstel van B. en W. aan den raad betreffende den verkoop van een perceel bouwgrond aan de G.V. ..Hou- Vast" voor den bouw van een Turnhal aan de Van Velzenstraatr Is en bloc door alle eigenaren en bewoners dier straat aan de gemeenteraad een adres ingediend, waarbij Zij hun bezwaren tegen de stichting van 'n dergelijk gebouw kenbaar maken. Uitdruk kelijk stellen adressanten, dat het niet gaat tegen de betrokken vereeniglng doch dat zij ernstige bezwaren hebben tegen de stichting van een dergelijk gebouw, daar het houden van oefeningen, etc. ontegen zeggelijk veel hinder en leven voor de be woners zal veroorzaken, temeer daar bit tot standkoming van genoemd gebouw dit vermoedelijk ook aan andere vereenigin- gen zal worden verhuurd, zoodat ls te verwachten dat avond aan avond hierin alle mogelijke oefeningen worden gehou den. Bovendien geven adressanten te ken nen dat zij zich alsnog niet kunnen in denken. dat de raad aan de voorgestelde verkoop ziin goedkeuring zal verleenen. daar er zoowel bii het college van B. en W. als bii verschillende leden van den raad reeds jaren naar is gestreefd om voetbalterreinen etc. te verplaatsen uit het centrum der ge meente in welk verband zij verwijzen naar het terrein van de Alphensche Voetbalver- eeniglng. terwijl men nu wei toestemming zou geven, om een sportgebouw vlak achter de woningen dier straat te plaatsen, dus mede geheel in het centrum, wat naar.de meening van adressanten de verdere be bouwing in deze omgeving niet zal bevor deren. Bovendien brengen zij bezwaren in tegen het Gemeentelijk Grondbedrijf dat voorstelt tot verkoop van den bedoelden, grond aan B en W.. terwijl ln 1935 een tweetal eigenaren van hulzen ln deze straat zich tot dit bedrijf hebben gewend vla een bemiddelaar om dezen grond te koopen. Adressanten verzoeken den raad het voor stel van B. en W. tot verkoop van dezen Auto in de sloot. Doordat de heer B. alhier met zijn auto met zeer snelle vaart den bocht bij den molen a. d. Ommedijk alhier doorreed, ver loor hij de macht over 't stuur en reed in de langs den weg liggende sloot. B. en de medeinzlttende v. d. H. alhier, kwamen er zonder letsel af. De auto ls door een kraanwagen op 't droge gehaald en bleek ernstig beschadigd. Tijdens een rondgang door de ge meente van het muziekkorps St. Jans Fan fare, werd het paard van den melkrijder L. schichtig. Het begon te steigeren en te springen, viel tenslotte voor den wagen neer en bleef dood liggen. grond voor een stichting van een dergelijk gebouw af te wijzen, voorts genoemde eigenaren en andere eigenaren der hulzen in genoemde straat alsnog in de gelegen heid te stellen genoemden grond te koopen en indien men met hen niet tot overeen stemming mocht komen en den verkoop van den grond aan Hou Vast toch door zou gaan. dan zoodanige beperkende be palingen te stellen dat de omgeving niet zal worden ontsierd en de huurders der woningen in deze straat niet in hun rustig woongenot zullen worden gehinderd. Ds. J. Schoneveld, predikant der N. H. Gemeente alhier, heeft het beroep naar Groningen aangenomen. Op de Alg. Begraafplaats aan de Schoolstraat is ter aarde besteld het stof felijk overschot van onzen plaatsgenoot den 66-j. heer J. Schaper, die Zaterdag tengevolge van een motorongeval om het leven kwam. Ds. J. Steenhauer sprak woorden van troost en deelneming tot de echtgenoote en kinderen. De begrafenis van 't motorslachtoffer de 66-j. heer Schaper zal morgenochtend plaats hebben op de Algemeene begraaf plaats aan de Schoolstraat. o ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Cornells, zoon van M. van der Vlugt en A. Zoetendaal Adriana Anthonla, dochter van S. Hoogen- boom en A. M. Dobbe Johanna Anna, dochter van L. J. Olijerhoek en E. Kuipers Maria Theresia, dochter van P. G. Hoo- genboom en C. J. Hoogenboom Mar- rlgje Geertruida, dochter van C. A. van Beek en A. Roeloffs. Ondertrouwd: Cornells Voorend, jm„ oud 34 j. met Hendrika Jacoba van Ruiten, jd. oud 26 j. Johannes Willebrodus van der Meer, jm„ oud 27 j. met I. M. van Rijn, jd. oud 22 j. Getrouwd: L. van Hameren met S. M. A. Turk A. J. van der Meer met M. II. de Jong. Op 11 Juli 1936 stonden bij het plaat selijk orgaan der Arbeidsbemiddeling als werkzoekende ingeschreven; bouwvakar beiders 19; metaalbewerkers 6; bakkers 1; landarbeiders 69; winkelbedienden 1; transportarbeiders 5; kantoorbedienden 1; dienstboden 2; diverse arbeiders 2. Totaal 106. V. j. 78. In de afgeloopen week waren 38 personen bij de werkverschaffing ge plaatst. o BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria, d. v. H. E. Molenaar en P. M. Schouten Gerritje Marijtje, d. v. C. Verheul en R. Arends Rennouwtje, d, v. H. Griffioen en G. Blij- leven Trijntje Jozina. d. v. N. Kwaker- naak en N. Oostcrom. Ondertrouwd: P. G. G. Schutz 32 j. en H. B. Pfauth 23 j. Getrouwd: J. Duin 35 j. en J. F. Schlntz 35 j. Loop der Bevolking, Gevestigd: M. Smaling, v. Laag-Nieuw- koop T. v. Brienen, v. Barwoudswaarder D. Hoogendoorn v. Utrecht C. M. Ka- sius, v. Rietveld, H. H. van Vuuren, v. Utrecht M. Wouters v. Amsterdam M. A. Agterof, v. Den Bosch. Vertrokken: I. C. A. van Kalleveen. n. Amersfoort M. v. Muiswinkel, n. Den Haag N. de Jong, n. Lelden G. Oos- terwijk, n. Reeuwijk. o BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Arend, z. van P. Jager en N. v. Leeuwen. Ondertrouwd: M. Erkelens en M. H. Oosterwijk; P. J. H. Verkade en J. de Koning; A. de Jong en G. Uithol. Getrouwd: P. Verbeek 23 jaar en J. J. Groen 23 jaar. Gevonden: Eend, 2 portem. met inh. Zwemabonnement, 2 belasting rijwielmer- ken, kilnderschaentje, handschoen, bad pakje, sleutels, sigarenpijpje en buiten landsch bankbiljet. Ten bate van de vereen. „Ons Jeugd huis" zal a.s. Woensdag een bloempjesdag gehouden worden. Op de verkooping ten overstaan van notaris Houtzagers is het huls met erf aan de Rozenlaan No. 11 van wijlen mej. C. de Goede, gegund aan den heer C. Beuken- holdt alhier voor f. 3850.—. o HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Adrianus, Z. van A. v. den Berg en N. J. van den Bos Johanna Adriana Maria, D. van P. M. Voskuil en W. E. van der Hoeven Ale. Z. van M. Bijlsma en T. Veenstra Cecilia Johanna, D. van J. L. de Groot en M. F. Fase. Gehuwd: J. Bremmer 32 j. en M. Bui tenhuls 29 j. De collecte in de Ned. Herv. Kerk voor het werk der Evangelisatie ln Fries land heeft ruim f. 85 opgebracht. o NIEUWKOOP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt heden avond om 7 uur bijeen, ter vaststelling van de kaarten, behoorende bij de Bouwver ordening. o NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde. Na opening met gebed deed de voorzitter mededeeling van een ingekomen schrijven omtrent het over lijden van oud-burgemeester F. M. Baud. Op verzoek van den voorz. hoorde de Raad staande een korte gedachtenisrede van den voorzitter aan. Ik heb, aldus de voorz., den Raad vertegenwoordigd bij de ter aarde bestelling van den heer Baud, en gesproken bij zijn graf. Ook hier wil Ik enkele woorden wijden ter nagedachtenis van den overledene, die gedurende 35 jaar de gemeente heeft gediend. WIJ zijn hem daarvoor grooten en eerbiedigen dank ver schuldigd. De familie hebben wij onze deel neming betuigd, met het verlies van hun vader. HIJ had nog een reis naar het Verre Oosten, naar zijn kinderen willen maken. Helaas heeft hij dat niet kunnen doen; God heeft het anders beschikt. Laat ons eenige oogenblikken stilte betrachten te zijner gedachtenis. Van het bestuur der Chr. H.B.S. te Al phen, was een verzoek ingekomen, om te gemoetkoming in de kosten van de tekor ten in de exploitatierekening, Uit Nieuw- veen gaan er 6 leerlingen op genoemde H.B.S. B. en W. stelden voor f. 50 te geven. Aldus besloten. Een voorstel van Ged. Sta ten om de salarissen van B. en W., secre taris en den ontvanger met 2te ver lagen, werd z.h.st. aangenomen. Een ver zoek van den heer H. v. Eljk Sr., om we derom een gedeelte van de v.m. aschwerf te pachten tegen f.4 p.J., werd goedge keurd. Over den bouw van een nieuw Raadhuis, was de Raad reeds een uur in geheime zit ting bijeen geweest. De voorzitter deelde mede. dat het punt „Raadhuis-plannen" van de agenda is afgevoerd. Na rondvraag volgde sluiting. Ten huize van den ambtenaar der be lastingen alhier wordt op 24. 27 en 28 Juli. van des n.m. 7 tot 10 uur. nieuwe tijd. aan de inwoners van Nieuwveen en Zevenhoven gelegenheid gegeven worden een kosteloos rljwielbelastingmerk aan te vragen. o WADDINXVEEN. Onze plaatsgenoot A. S. Janmaat, be haalde het einddiploma Handelscursus. Bij het maaien met een maaimachlne kwam de landarbeider K. met zijn vinger tusschen een der messen; de vinger werd zwaar verwond. Medische hulp was noodig o WOUBRUGGE. ZU die meenen voor een kosteloos rlj wielbelastingmerk 19381937 ln aanmer king te komen, kunnen zich daartoe vervoe gen ten huize van den assistent dienstge- leider den heer Dhondt in de Kerkstraat op 20. 23, 28 en 30 Juli n.m tusschen 7—9 u. Tusschen de stalling van het hotel Swama en het raadhuis geraakten twee auto's bekneld met het gevolg, dat het af kondigingsbord van het raadhuis werd af gereden. De aanrijdende autobus beliep hierbij ook schade; de passagiers bleven ongedeerd. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Salarisverlaging en -verhooging - Het hulppostkantoor. De Raad vergaderde, gelijk gemeld. Onder de ingekomen stukken was o.a.: bericht van den heer A. Schreuder, dat hij gaarne zijn benoeming tot gemeente-ge neesheer aanvaard. Een vervoek van het bestuur der R.-K. Jongensschool, om overeenkomstig art. 205 ter, der L.O.-wet 1920 aan bedoeld bestuur te willen uitkeeren een bedrag van f. 17.400, zijnde 80"/n der destijds geschatte waarde van 't gebouw dier school ad f. 21.750, werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Bij behandeling van het voorstel van Ged. Staten om ingaande 1 Oct. 1936 de jaarwedden van burgemeesters, secretaris sen, wethouders en ontvangers te vermin deren met 2Vi °/o, vond de heer Linschoten de voorgestelde verlaging te miniem; hij wil de bestaande salarissen handhaven. De voorzitter gaf toe, dat hetgeen er op onze begrooting mede bespaard wordt ge ring is, doch voor alle gemeenten samen vormt het een belangrijk bedrag als rijks bezuiniging. - De heer Edelman ging met het voorstel accoord, gezien de algemeene aandrang tot bezuiniging. - Wethouder Hoogendijk merkte tegenover den heer Lin schoten op, dat er allc-zins reden is om met het voorstel accoord te gaan, aange zien wij een rijksuitkeering noodig hebben om onze begrooting sluitend te maken; ook andere gemeenten in onze omgeving zijn stilzwijgend met het voorstel meegegaan. Gelijk gemeld, werd het voorstel aange nomen. Bij het voorstel van B. en W. tot ver hooging van het loon van den gemeente werkman van f 19 tot f. 21 p. wzeide de voorz. dat dit voorstel het gevolg is ge weest van het onderhoud, dat B. en W. hebben gehad met een vertegenwoordiger van den Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst, waarbij gebleken is,, dat het loon van den gemeente-werkman zoo danig ls, dat dit wel voor verhooging ln aanmerking komt, gezien ook het loon ln andere gemeenten. De heer Linschoten vond dit een der sympathiekste voorstellen van de geheele agenda, waarmede hij zich ten volle kan vereenigen. De heer Edelman vond dat de gemeente werkman geen buitengewone prestaties verricht en voor hetgeen hij doet goed be taald wordt. De vorige gemeentewerkman zag men altijd nog bij de aschkar op den Overtocht, doch deze niet. In den tegen- woordlgen tijd zijn er weinig werklui, die nog een dergelijk loon verdienen. De voorz. zeide, dat de gemeente-werk man tot volle tevredenheid zijn werk doet. Er mag niet uit het oog worden verloren, dat zijn taak zeer is toegenomen, zoodat hij zomers niet bij het asch-ophalen kan zijn. Na uitvoerige discussie werd het voorstel aangenomen. Inzake het voorstel tot verhuur van het postkantoor aan den heer Van den Hoofd akker. voor f.6 per week werd mecdegc- deeld, dat in verband met de omzetting in een poststation, do heer v. d. Hoofd akker, waarn. kantoorhouder, die tot sta tionhouder is benoemd, verzocht heeft het kantoor in plaats van f. 7 voor f. 6 p. w. te mogen blijven huren, daar zijn salaris door de omzetting belangrijk is verlaagd. De heer Linschoten kan hier niet mede accoord gaan. Het postkantoor is steeds een strop voor de gemeente geweest, die door de maatregelen van het Rijk telkens grooter wordt. Vanaf f, 11 p. w. ls de huur steeds maar gezakt. Als het Rijk zijf 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7