LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 Juli 1936 RECHTZAKEN KERK- EN SCH00LNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. Officieeie Crisispublicaties. AGENDA. VERDUISTERING VAN EFFECTEN? Commissionair staat voor de Haagsche rechtbank terecht Als verdacht van verduistering van effec ten tot een bedrag van f. 44.000. zooals bi) dagvaarding ten laste is gelegd stond voor de Haagsche rechtbank terecht de com- misslonnair in effecten S. J. van C. thans gedetineerd, die Indertijd in het Dand van Hoytemastraat te Den Haag een speculatie- bank onder den naam Hasabeco (Haagsche sociëteit tot beoerkine van beursrisico) ex ploiteerde. In deze onderneming, die een vrli uitge breide clientele bezat, konden de deelne mers door middel van maandeltiksche stor tingen hetzll in contanten hetzli in fond sen. tegen beperkt risico od de beurs soe- culeeren. C. gaf ook een blad „Beursnieuws" uit, waarin hll het systeem uiteenzette. In het begin van dit iaar werd tegen verdachte door een cliënt uit Bergen on Zoom een klacht ingediend, nadat geble ken was dat aan dezen toebehoorende effecten niet konden worden verantwoord. Uit het nolltieonderzoek kwam toen vast te staan dat C. van verschillende cliënten grootere en kleinere bedragen had ver duisterd. Aanvankelijk werd gesproken van een •bedrag van f95.000. doch de tenlasteleg ging loont slechts over het hierbovenge- noemd bedrag van f. 44.000. Verdachte, die door mr. M. Mout als raadsman werd bijgestaan, gaf de feiten toe en daar de eenlge gedagvaarde getulge- deskundige niet verschenen was werd met goedvinden van partijen van diens verhoor afgezien. Het O.M.. waargenomen door mr. Cohen Tervaert. betoogde, dat de handelingen van verdachte eequalificeerd moeten worden als verduistering van gelden, welke hem in onderpand waren gegeven en welke hii, •blijkens de voorwaarden van deelneming moest restltueeren Hii heeft groote bedragen ten eigen bate aangewend, waardoor tal van menschen benadeeld zün Mitsdien eischte de officier wegens verduistering meermalen gepleegd, l'/j jaar gevangenisstraf. Mr. Mout voerde een juridisch verweer en betoogde, dat C. de feiten wel heeft toe gegeven. doch niet wist. dat deze strafbare feiten inhielden Uitvoerig toonde pleiter aan. dat hier ran in onderpand geven zonder meer geen sprake was. maar dat de deelnemers ln het syndicaat aan zijn cliënt de vrile beshikklng over de gelden hebben gegeven. Het syndicaat „Hasabeco" is geen rechtspersoon en de aan C. toevertrouwde gelden werden hem ter hand gesteld zonder bepaald omschreven doel. Verdachte's fout is geweest, dat hit, teneinde zijn zaak in een gunstig licht te stellen, het heeft doen voorkomen alsof er winst was gemaakt en die ook aan eenige personen uitkeerde, ter wijl er in werkelilkheid verlies was geleden. In deze zaak is alles sterk overdreven voor gesteld. Pleiter vroeg op juridische gronden vrijspraak, subsidiair een straf gelijk aan het voorarrest en verzocht de rechtbank om ziln cliënt onmiddellijk ln vrijheid te stellen. Nadat de rechtbank dit verzoek had af gewezen, werd de uitspraak bepaald op 21 Juli a.s HAAGSCHE RECHTBANK. De N.V. Nederlandsche schoen- en leder- fobrleken Bata, die bij de Haagsche Recht bank reeds in de hoofdzaak een vordering aanhangig had gemaakt tegen den Neder- landschen Bond van Schoenmakerspatroons en schoenwinkeliersvereenigingen, den hoofdredacteur van het vak- en adverten tieblad „De Schoen" en J. A. Melhado, re dacteur van „De Schoen", waarin artikelen of passages daarvan voorkwamen, welke Bata voor haar beleedigend achtte, althans smadelijk of lasterlijk, vroeg in kort geding bij den president der Haagsche Rechtbank hangende het proces zelve, een gebod, om het schrijven, plaatsen, publiceeren en ver spreiden van zoodanige artikelen en pas sages te staken. Voor Bata trad op mr. W. J. van Dijk. uit Eindhoven, en voor de gedaagden mr. W. Nathans, uit Den Haag. Dit geding werd op 8 Juli Jl. behandeld. Heden heeft de waarnemend president, jhr. mr. dr. Calkoen, uitspraak in dit kort geding gedaan en zich daarbij niet be voegd verklaard, ten eerste, omdat het bui ten de competentie van een rechtbanks president valt om te beoordeelen of en in hoëverre de gewraakte artikelen beleedi gend. smadelijk of lasterlijk waren, ten tweede, omdat een verbod tot publicatie van nog niet verschenen artikelen in strijd met de wet zou zijn. PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 16 JULI. BENTHUIZEN. Geref. Gem.: Nam. 2 uur (o.t.), ds. La- maln, van Rotterdam. BOSKOOP. Chr. Geref. Kerk: Nam. half acht, de heer J. de Bruine, van Apeldoorn. SASSENHEIM. Chr. Geref. Kerk: Nam. 8 uur, ds. Bij - leveld van Haarlem. ZOETERMEER. Geref. Gem.: Nam. 7.45 uur, de heer v. d. Berg, cand. te Rotterdam. o NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Dedemsvaart (toez.) H. J. v. Heerden, cand. en hulppred. te Eindhoven. Naar Groningen. J. E. Uitman te Vollenhove (O). Bedankt: Voor Loosduinen (2e pred.pl.) G. v. Veldhuizen te Hantum (Fr.) GEREF. GEMEENTEN. BeroepenTe Giessendam, J. v. d. Berg, cand. te Rotterdam. Te Opheusden, te Rilland-Bath en te Werkendam, A. v. Stuy- venberg, candidaat te Rotterdam. CHR GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Drachten J. P. Geels, cand. te Apeldoorn en I. de Bruyne, cand. te Zwolle. Beroepen: Te Nieuw-Amsterdam P. H. v. Marrum, cand. te Franeker. AALSMEER. De bloemenhandel. Het was gedurende de laatste week aan de veilingen met den bloemenhandel treu rig gesteld. De kooplieden konden de vast gestelde minimum-prijzen blijkbaar ln verband met de afzetmoellijkbeden, niet besteden. Wat den aanvoer betreft, staan de rozen en Am. anjelieren aan de spits. De kwaliteit der rozen, die aanvankelijk door de warmte was achteruitgegaan, is thans van enkele variëteiten weer belang rijk verbeterd. Voor de allerbeste partijtjes werd per stuk van 24 cent betaald, ter wijl van de Am. anjers 1ste kwaliteit tot 5 cent gold. Goedkoop waren ook de Jap Lelies, terwijl de calla's onregelmatig no teerden Ondanks dat het voor Chrysan then nog zeer vroeg in den tijd is, komen er thans reeds geregeld kleine hoeveel heden ter velling, welke als nieuwigheden, mits van eenigszins goede kwaliteit, een bevredigenden prijs konden opbrengen. De opbrengst van deze bloemen bewoog zich echter ook alweer in min of meer dalende richting. Groot was het aanbod van ver schillende soorten buitenbloemen, o.m. gla diolen, cavlllla's, dahlia's, enz., welke even eens in het algemeen lager prijzen op brachten. Ook het snijgroen noteerde laag. Aan de veiling van potplanten ep -bloe men was gedurende de afgeloopen week een flink aanbod van velerlei producten; ook de Ster van Bethlehem en de Cyclamen zijn alweer present, terwijl van andere bloemsoorten, o.m. de Geraniums, het sei zoen ten einde spoedt. De opbrengst van deze perkpotten is zeer onbevredigend ge weest. Geslaagd te Amsterdam voor het M.U.L.O.-diploma B. onze plaatsgenoot P. v. d. Laarse en voor het diploma A. onze plaatsgenooten J. Keessen; H. A. N. Goebel en K. A. Dijkstra. -o HILLEGOM. Raadsagenda. De Raad komt morgen in open bare vergadering bijeen. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het verhuren van de per- ceelen, gelegen aan de Kerkstraat en toe behoorende aan de gemeente. 4. Voorstel tot verleen van een bijdrage aan het Borgstellingsfonds Haarlem. 5. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding ex art. 101 der L. O. wet 1920 over 1932. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van borden ten behoeve van de R.K. Meisjesschool aan de Mariastraat. 7. Voorstel tot vaststelling van een hef- flngs- en invorderingsverordening van rechten wegens het verstrekken van inlich tingen of opgaven uit het bevolkings register. 8. Voorstel tot wijziging der heffings verordening van leges. 9. Voorstel tot het voeren van een proce dure inzake uitbetaling loonbijslag. 10. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor aanschaffing van meubilair voor het bureau steunverleenlng. 11. Voorstel tot het. verleenen van een crediet voor de aanschaffing van een zij span voor het motorrijwiel van de Politie. 12. Benoeming van een lid van de Com missie voor Openbare Werken en de Bad en Zweminrichting (vacature Janseni. 13. Brief van Ged. Staten, betreffende wijziging jaarweddenregeling burgemees ter. wethouders, secretaris en ontvanger. 14. Comptabillteitsbesluiten, diensten 1935 en 1936. 15. Reclames tegen de aanslagen wegens vergunningsrecht Drankwet. 16. Mededeellngen: a. Brief van Ged. Staten, betreffende de verordening tot verdeeling der gemeente in stemdistricten. b. Verzoek van de Afd. Heemskerk der Vereeniging voor Bloembollencultuur en V. V. V. om een subsidie ad f. 25, ten be hoeve van de Tentoonstelling Marquette 1937. c. Brief van den Minister van Blnnen- landsche Zaken betreffende vaststelling politieambtenaren-verordening. d. Brief dr. C. M. Wljkmans. inzake huur woning „Albion" e. Machtiging aan B. en W. tot het con- tinueeren van de lcopende kasgeldleening. Raadsstukken. Verhuur voorm. Gemeentewerf. Door den heer C. J. W. van der Schoot, is ver zocht om het perceel Kerkstraat No. 18 met het daaraan gebouwde pakhuis, met ingang van 15 Juli voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren onderhands te huren voor een jaarlijksche huursom van ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. Heden is in het gebouw der Synode te 's-Gravenhage aangevangen de Jaarlijk sche algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk, door ds. P. Bokma van Schiedam geopend als president van jaren. De Synode is als volgt samengesteld: Dr. Smit te Heumen, ds. J. Barbas te Hen gelo (G„), ds. P. Bokma te Schiedam, ds. T. G. v. Reeuwijk te Amsterdam, dr. W. H. Weeda te Oosterland; ds. P. de Bruijn te Driebergen, ds. S. Winkel te Heerenveen, ds. L. S. v. Zwet te Almelo, ds. F. Tam- mens te Oostwold, ds. R. Cremer te Veen- dam, ds. J. W. J. Addink te Heeze, ds. J. Boonstra te Gieten, ds. E. J. H. Brandligt, Waalsch pred. te Groningen en de ouder lingen A. Sneep te Numansdorp, Ch. Hon dlus te Middelburg. J. Oosterhoff te Leeu warden en de oud-ouderlingen F. A. v. d. Bosch te Amsterdam, M. ter Stal te Vee- nendaal, en mr. H. J. M. Tijssens. Daar naast nemen als adviseurs zitting de ker kelijke hoogleeraren dr. F. W. A. Korff te Lelden en dr. M. J. A. de Vrijer te Utrecht en als vaste leden met adviseerende stem, ds. D. den Breems te Den Haag, secr. en mr. S. J. Hogerzeil te Den Haag, quaestor- generaal. Alle leden hebben ook een se cundus. De Synode duurt in den regel 3 a 3V« week. De Synode telt 19 leden waarvan de groep der Walen er twee telt. De „ortho doxe" groep is dit jaar in de Synode vrij sterk. f. 350.en onder voorwaarde, dat aan den huurder het recht zal worden toegekend om een gedeelte der perceelen, na verkre gen toestemming van B. en W. aan derden in onderhuur af te staan en verder onder beding, dat de kosten van herstel, voor rekening der gemeente komen. De kosten der reparaties worden geraamd op f. 150. Het onderhoud der perceelen zal gedu rende den geheelen huurtijd voor rekening van den huurder worden genomen. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot ver huur en f. 150.voor noodzakelijke her stellingen beschikbaar te stellen. Borgstellingsfonds. B. en W. stellen voor te besluiten om tot deelneming ln het te Haarlem op te richten Borgstelllngs- fonds en het daarvoor benoodigde bedrag ad. f 1300 (11V> cent per inwoner) be schikbaar te stellen. Bijzondere Scholen. De vergoedingen voor de bljz. scholen zijn door B. en W. berekend naar de uitgaven per leerling van overeenkomstige openbare scholen in deze gemeente over het jaar 1932. Deze uitgaven bedragen voor de O.L. School f. 18.04.en voor de openbare school voor U.L.O. f. 39.29.bedragende voor de School met den Bijbel f. 3.359.95; Julianaschool f. 4.956.49; St. Joseph Jongensschool f. 5.222.58; St. Joseph Meisjesschool f. 4.762.56; St. Martinus Jongensschool f. 4.510.— St. Martinus Meisjesschool f. 4.582.16; R.K. U.L.O.-school f. 2.553.85; Chr. Burgerschool f. 2.907.46. B. en W. stellen deze vergoeding aldus vast te stellen. Proces contra de gemeente. De ge meente Hlllegom werd ten verzoeke van de N.V. J. J. Grullemans en Zonen en de N.V. M. Veldhuyzen van Zanten en Zonen te Llsse. gedagvaard om op 23 Juni J.l. ver tegenwoordigd door een procureur, te ver schijnen ter terechtzitting van de Arron- dissements-Rechtbank te 's-Gravenhage, Aangezien deze gemeente aan genoemde N.V.'s niet den vollen toeslag, waarop zij volgens loonbijslagregeling in de bloem- bollenbedrijven recht .meenen te hebben, zou hebben uitgekeerd. Omtrent deze aangelegenheid heeft de Burgemeester ten Raadhuize een bespre king gevoerd met vertegenwoordigers der gemeentebesturen van Voorhout, Llsse, Katwijk, Haarlemmermeer, Sassenheim, Noordwijk en Noordwijkerhout, waarvan de 4 eerste een gelijke dagvaarding hadden ontvangen en de overige mogelijk in de toekomst een soortgelijke dagvaarding zul len ontvangen. Overeengekomen is dat de gemeenten zich gezamenlijk zouden ver weren. De Directeur-Generaal verklaarde, dat de actie der gemeentebesturen zijn volle instemming had en dat de regeering berid was haar aandeel te betalen, indien de procedure voor de gemeenten een ongunstigen afloop zou hebben. In ge meenschappelijk overleg werd besloten om den Landsadvocaat Jhr. mr. G. C. W. van der Does te 's-Gravenhage te verzoeken de verdediging der belangen van de gedag vaarde gemeente op zich te nemen. B. en W. stellen voor te besluiten, dat de ge meente een rechtsgedipg in eersten aanleg zal voeren. Dit rechtsgeding is als een proefprocedure te beschouwen. Mochten de betrokken gemeenten in het ongelijk worden gesteld, dan is de kans groot, dat ook de overige belanghebbende bloemisten hun aanspraken zullen doen gelden. Gevonden en te bevragen aan het bureau van politie: aanteekenboekje, sler- klem, knop van portier, muts, .ceintuur. De R.K. Harmonie „Crescendo" zal Vrijdag a.s. om 8 uur 15 een concert geven op het plan van café J. Schoorl bij de Ring vaart. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, D. van H. A. van der Weijden en C. Guijt Sebastlaan Hero- nimus Rudolf, Z. van S. H. v. Eijbergen en A. de Jong Willy Hasina, D. van M. Hoek en T. van der Gugten Maartje, D. van D. Zwitser en M. Haasnoot Adrianus Martinus,, Z. van J. Wijsman en M. G. van der Meel Willem Martinus, Z. van W. Ouwehand en G. van der Plas Maarten Leendert, Z. van J. C. Snijder en Z. van Duijn Jan, Z. van D. Varkevisser en A. Haasnoot Piet Hein, Z. van Th. Admi raal en A. Exter. Overleden: Levenloos aangegeven kind van A. v. Duijvenvoorde en G. W. Zuijder- duijn. Ondertrouwd: C. Vooijs en M. van der Boon. Getrouwd: J. de Jong en S. van Duijven- bode D. Haasnoot en J. Ouwehand C. de Vreugd en H. van der Plas. Aan den burgemeester is verlof ver leend om van 20 Juli t./m. 16 Augustus a.s. buiten de gemeente te vertoeven. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Baldadigheid. De laatsten tijd bereiken ons geregeld klachten van diverse tuinders over balda digheid (of diefstal) van tuinbouwpro ducten. Peen werd meegenomen door niet rechthebbenden, aardappelen opgeroold, bloemen uitgetrokken en soms wel, soms niet meegenomen. Gehoopt wordt, dat de politie hieraan spoedig een einde zal kun nen maken. o KATWIJK AAN ZEE. Gisteren hebben 90 leerlingen van de hoogste klassen van een Herv, School uit Sliedrecht. hoofd de heer H. Kooyman. met twee autobussen een uitstapje naar hier gemaakt. Des avonds keerde de helft daar van naar Sliedrecht terug. De andere helft, een 45 tal. bleef hier overnachten ten huize van leerlingen van de school van den heer C v d. Rhee. De leerlingen der scholen uit die twee plaatsen houden sedert ver scheidene laren geregelde correspondentie met elkaar. Zoodoende hoopt men nog een dag van strand en zeelucht te genieten! Beroepen. De heer J. v. d. Berg, candidaat te Rot terdam heeft een beroep ontvangen van de Ger. Gem. alhier. Op.het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een autoped, die on beheerd op straat .is aangetroffen. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 28 Juni tot en met 4 Juli 1936 voor de kwaliteits klassen B, C en D respectievelijk f. 4.20, f. 3.70 en f. 3.20 per 100 K.G. zal bedragen, terwijl de steunvergoeding voor erwten van kwaliteitsklasse A, welke zijn gedenatu reerd in het tijdvak van 1 tot en met 4 Juli 1936 f. 4.70 per 100 K.G. zal bedragen. 6596 LISSE. Eerste droge veiling H. B. G. De Coöp. Veilingsver. voor Bloembollen kweekers H.B.G. alhier hield haar eerste droge veiling van leverbare bloembollen. De heer P. Warmerdam Czn. deelde namens zijn overige bestuursleden allen hartelijk welkom. Spr. schetste het verloop van het vorig veilingjaar en uitte er zijn groote voldoening over dat, mede door de groote medewerking zoowel van koopers als principalen, het mogelijk was over het seizoen 1935 voor plantgoed 100 pet. en voor leverbaar 99'/. pet. uit te keeren. Spr memoreerde de vele moeilijkheden waarmede kweeker zoowel als exporteur in het afgeloopen jaar hadden te kampen. Ofschoon deze binnenlandsche zoowel als buitenlandsche moeilijkheden niet geheel zijn verdwenen, achtte spr. den toestand voor het komende seizoen iets beter. De prijzen laten zich thans reeds beter aan zien dan het vorig jaar. Spr. sprak den wensch uit dat in het komende seizoen grooteren export der bloembollen naar het buitenland mogelijk zal zijn. Vervolgens werd tot het vellen over gegaan. Ofschoon de aanvoer voor deze eerste veiling nog niet groot was, bleek er, gezien het aantal bezoekers, veel belang stelling te zijn. o NOORDWIJKERHOUT. Vergadering H.B.G. Op de vergadering afd. Noordwijkerhout ran het H.B.G. in hotel Gouwenberg was de opkomst bevredigend. De bijeenkomst was in hoofdzaak gewijd aan de besprekingen inzake saneerings- maatregelen en minimumprijzen. Nu door de Ver, van Bloembollen Cultuur een uit spraak heeft plaats gehad voor afschaffing van minimumprijzen en opheffing Surplus- fonds en zij alleen de Teeltregeering wensclite gehandhaafd te zien, meende de vergadering daar krachtig stelling tegen te moeten nemen. Met alg. st. werd aangenomen, dat de saneeringsmaatregelen in haar tegenwoor- dlgcn vorm moeten worden gehandhaafd. De in uitzicht gestelde reserveering en e.v. inlevering van leverbare bloembollen en plantgoed, vond echter eenige bestrij ding. De vergadering was van oordeel, dat de leverbare bloembollen zoo noodlg, als surplus moeten kunnen worden onderge bracht, terwijl 't plantgoed door den kwee ker zelf wel zal worden gesaneerd, daar leder toch niet meer mag zetten dan zijn teeltbewijs groot is. Na langdurige bespreking werd de vol gende motie met alg. st. aangenomen: De vergadering, gehoord de besprekingen aangaande e.v. reserveering en inlevering van leverbare bloembollen, ln 't bijzonder van tulpen en narcissen, dringt er bij het Hoofdbestuur op aan, dat krachtige actie zal worden gevoerd, dat van den kweeker niet méér zal worden gevorderd dan een korting van 15 'la op de afgeleverde hoe veelheid leverbare Bloembollen, benevens Are-heffing en legeskosten en dat van Rgeeringswege volledige uitbetaling van 85 "la voor surples Bloembollen worde ge garandeerd. De toelichting luidt als volgt: „Van kweekerszijde wordt reeds meer gedaan dan 't bedrijf kan opbrengen. Het is absoluut onjuist om door nog meer lasten op 't bedrijf te leggen de bestaans mogelijkheid geheel te ontnemen. Daar 't vak door betaling der z.g.n. Are- heffing en legeskosten de middelen op brengt om een corps ambtenaren te salarieeren, meent de vergadering, dat een e.v. tegemoetkoming van Regeerlngswege, zooals in de motie is aangegeven, niet te veel gevorderd is." De voorz. sloot deze geanimeerde verga dering. o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. J. Verduijn, Terweeweg 82a; C. Jansen. Terweeweg 82a; J. Bakker, Celebesstraat 39; J. B. Schulte, Nassaulaan 17; C. H. van Starkenburg en gez., Valken- burgerweg 18; E. v. Leijden, Wijttenbachw. 3a; B. Zijlstra, H. Morschweg 12; F. Kelder, Emmalaan 75; E. A. Heemskerk. Rhijn- geesterstr.weg 91; A. Schottelndreier, de Kempenaerstr. 90: H. N. The, Juffermans- straat 31; J. Taffijn, Rijnsburgerw. 68; H. G. Moorrees, Emmalaan 7; E. C. E. Moorrees Emmalaan 7; H. van Hattem, Oranjeloan 13; J. G. Bermeijer, Beversstraat 65: R- H. Evelein, W. de Zwijgerlaan 28. Vertrokken: J. G. H. Leffers, Leiden; G. den Houdijker, naar Rijnsburg: A. H. D. Schouten, naar Apeldoorn; M. A. van den Eijkel, naar Leiden; A. C. P. Otto, naar Leiden; M. Zuurdeeg, naar Leiden; M. J. van Werkhoven, naar Warmond; C. den Held naar Leiden; W. de Mooij naar Val kenburg; J. van Elburg naar Leiden; M. Erkenberg naar Maartensdijk; J. Dijk n. Apeldoorn; C. S. Schuur naar Zoeterwoude; W. G. Boekwijt, naar Leiden; J. Holzer, naar Leiden; C. Kuijper naar Sassenheim; E. Bartzik naar Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Anthonius, zn. van J. P, Zandbergen en Th. C. Zwetsloot; Cor nelia Johanna Maria, d. van C. G. Meijer en J. H. M. Koster; Maria Louise, dr van J. L. Nouwens en J. A. Wesselingh. Ondertrouwd: W. ter Haar. te Leiden en H. M. A. de Jong. Raadsagenda. De Gemeenteraad zal morgen in openbare vergadering bijeenkomen des avonds te 7 uur. 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3. Voorstel van B. en W. inzake jaarwedden van de gemeen teambtenaren. 4. Idem inzake de vuilver- Dinsdag. Heerengracht: Alg. verg. van aandeel houders N.V. Leidsehe Katoenmij. v.h. De Heyder en Co. 3 uur nam. Rapenburg 27: Obllgatichoudersvere. Ho telmij. „Noordwijk aan Zee". 2 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „O moeder die zeeman". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Ik was Jack Mortimer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2Th en vervolgens om 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Het meisje uit de onderwereld". Woensdag en Zaterdagnam. 21/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Atlantic". lederen middag Th u., Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam, „Bleeke Bet". Woensdag en Zaterdag nam. halfdrie. Zondag nam. 2 uur en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam, 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en mei, Zondag 19 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge woerd 171, Telef. 502 en D. J. v. Drlesum, Mare 110. Telef. 406 en C. van Zijp, Wllhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. Dagbladreclame is van vitad belang voor winkelbedrijven. „Het moderne winkelbedrijf zou zich niet ln stand kunnen houden zonder dagbladreclame". 6584 D. F. Kelly, president van een groot Amerlkaansch winkel-magazijn „The Fair", dat vorig Jaar 97.690 regels méér verbruikte in dagbladen. wijdering. 5. Idem inzake het voeren van een rechtsgeding. 6. Vaststelling rekening Burgerlijk Armbestuur 1935. 7. Idem Hei lige Geest Armbestuur 1935. 8. Vaststel- In lg begrooting Heilige Geest Armbestuur 1937. 9. Comptabillteitsbesluiten. 10. Rond vraag. Te Rotterdam slaagde voor het docto raal examen handelswetenschappen de heer J. Los, alhier. Te Rotterdam slaagde voor het doctoraal-examen Handelswetenschappen onze plaatsgenoot de heer J. Los. In verband met den aankoop van nieuwe rijwielbelastingplaatjes (1 Augustus a.s.) doet de ver. tot bevordering der be langen van tuberculose patiënten in Neder land een beroep op onze ingezetenen om steun door middel van schenking der oude rijwlelplaajtes, benevens andere metalen. Tot het ir ontvangst nemen heeft zich voor onze gemeente bereid verklaard, me.i. C. Vrij, Terweeweg 62, die voor verder transport zal zorg dragen. Nu de electrische straatverlichting en rioleering van het eerste gedeelte van dc Kempenaerstraat is gereed gekomen, wordt thans de laatste hand gelegd aan de her-bestrating. Naar men verwacht zal dit werk deze week beëindigd zijn. De straat is op het oogenblik voor het rijver- keer afgesloten. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Petronella, d. v. T. Brus- see en A. S. Meeuwenoord; Johannes, z. v. H. Glasbergen en Lena v. d. Boon. Ondertrouwd: C. Meijvogel, 29 j. te Kat wijk en W. van Drongelen, 24 J. o SASSENHEIM. Geslaagd te Den Haag voor het Mulo examen B onze plaatsgenoot H. J. Dreef. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Grannemann, geb. Wo ning, D. Ondertrouwd: A. Taal en A. M. de Römph E. F. de Meester en H. C. de Langen. Overleden: F. van Toledo, M. 73 j.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6