LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 15 Juli 1936 UIT DE RAADZAAL. Was de „Komintern" te Breda in actie? TlationaA \ïlatuuu/>umA De taart van Thijs Ijs en Dickie Dons EEN LANGDURIGE. DOCH VRUCHTBARE ZITTING. Leiden's opperste wetgevend college heeft in een enkele middag- en avondzitting, waarvan de laatste zich overigens tot na het middernachtelijk uur uitstrekte, een lange en niettemin belangrijke agenda op een kleinigheid na volledig afgehandeld en daarmede een prestatie geleverd, waarvan wij ons het antecedent uit het naaste ver leden niet kunnen herinneren. Dat zulks mogelijk was. schrijven wij enkel en alleen toe aan het feit. dat de raad zich ditmaal niet op politieke zijwegen begaf, waardoor het doel anders zoo vaak uit het oog wordt verloren, maar zich be paalde tot de zaken zelve, zoodat nagenoeg geheèl schoon-schip kon worden gemaakt en zelfs voorstellen, die reeds langer dan twee maanden op behandeling wachtten, konden worden afgedaan. Zooals gezegd bevonden zich verschillen de belangrijke punten op de agenda, waar over niet of ternauwernood werd gespro ken. Het uiterst gewichtige voorstel tot aan koop van het complex der voormalige Katoenfabriek ten behoeve der volkshuls- vesting ging zonder meer onder den hamer door en ook het voorstel tot opheffing der Gem. Kweekschool lokte weinig discussie uit. De raad erkende de onmogelijkheid om zonder regeeringssteun de school te doen voortbestaan. Meerdere sprekers verklaarden het be sluit te betreuren, maar dat sprak vanzelf: er zal wel niemand zijn, die zich daarover verheugt. En toen wethouder Tepe verklaarde, dat zoowel met de belangen van het onderwij zend personeel als met die der leerlingen, volledig rekening zal worden gehouden, legde de raad zich bij het onvermijdelijke neer behalve de heeren van Weizen en Manders, die zich tegen opheffing bleven verzetten. Tevoren had de voorzitter toegezegd het voorstel inzake opheffing der Leerschool aan de Vrouwenkerksteeg te willen aan houden, hetgeen dan ook geschiedde. ONREGELMATIGHEDEN BIJ EEN VEILINGSVEREENIGING TE •S-GRAVENZANDE. BRUG TUSSCHEN TROTZKIISTEN EN STALINISTEN GESLAGEN. PLANNEN TOT REVOLUTIE. De heer Goslinga verzette zich met hand en tand tegen het voorstel van het college tot- intrekking van het raadsbesluit van 23 December 1935 inzake onteigening van de voor den bouw van een inrichting voor zuivering van afgevoerd rioolwater aan de Slaagh- of Stinksloot benoodigde percee- len grond en strekkende om die perceelen aan te koopen. Zijn verzet berustte op tweeërlei overwegingen: onteigening kost de gemeente minder geld en de koopprijs op zich zelf ls te hoog. Inderdaad lijkt ons een bedrag van 75 cent per vierkante meter voor deze ongun stig gelegen terreinen aan den hoogen kant, maar daar staat tegenover, dat de weg eener onteigeningsprocedure vaak zeer lang is, zoodat de uitvoering der werk zaamheden dan vermoedelijk niet zoo vlot had kunnen verloopen als thans moge lijk ls. Op verzoek van den heer Goslinga hield het college den slag om den arm: de raad kocht de gronden aan. doch trok het bo venvermelde raadsbesluit niet in. Achten Ged. Staten mèt den heer Goslinga den koopprijs te hoog. dan kan nog altijd de weg der onteigening bewandeld worden. Het merkwaardigste agendapunt was wel het voorstel van B. en W. om den Com missaris van Politie in zijn hoedanieheld van brandweercommandant tóch een jaar- lijksche toelage van f. 500 te verleenen, zulks ondanks 'sraads besluit van Maart j.l. om die belooning niet toe te kennen. Men heeft in de motiveering van het voorstel kunnen lezen, hoe B en W. ertoe kwamen om dit punt weer in het geding te brengen: voor de samenvoeging van beide functies is machtiging van de Kroon noo- óig en de minister van Justitie stelde zijn bemiddeling daartoe afhankelijk van de toelage van f. 500. De minister, zoo zette de burgemeester uiteen, acht samenvoeging der beide functies geen onoverkomelijk be zwaar. mits de energie van dien functio naris in den vorm van een geldelijke beloo ning zoodanig wordt geprikkeld, dat hij tie minister) de zekerheid heeft, dat beide functies behoorlijk worden waargenomen. De meerderheid van den raad meende haar eigen prestige tekort te doen. wan neer zij aan dien wensch van den minister na haar vorige, tegengestelde uitspraak, gevolg gaf. De heer Beekenkamp wilde de zaak uit stellen. totdat de raad zich zal hebben uit gesproken over de belooningen aan het lagere politle-brandweerpersoneel, waar over B. en W. prae-advles zullen uitbren gen. maar daarvan wilde de raad in over- groote meerderheid '20 tegen 12 stemmen) niet weten en ook toen een amendement van de heeren Beekenkamp. Wilmer en Wilbrink om de toelage niet met terug werkende kracht te doen ingaan, door het college was overgenomen kon het voorstel van B. en W. geen meerderheid verwerven. Met 17 tegen 15 stemmen handhaafde de raad zijn uitspraak van Maart JJ. Het wachten is nu op de beslissing van den minister. Houdt deze voet bij stuk, dan is samenvoeging van het politiecom missariaat en brandweercommando in onze stad niet mogelijk en moet een andere op lossing worden gezocht. Vooralsnog geloo- ven wij niet, dat de minister het zoover zal laten komen. Ged. Staten van Zuid-Holland vroegen den raad advies omtrent een wijziging van de jaarwedderegellng voor den burgemees ter, de wethouders, den secretaris en den ontvanger, in dien zin, dat de salarissen met 2zouden worden verlaagd. Met het oog op de omstandigheid, dat van apn burgemeester reeds met f. 2000 is verminderd, achtte de meerder heid van den raad'verdere verlaging onbil lijk. Alleen de S.D.A.P. en de heeren Scho- neveld en Van Weizen spraken zich vóór korting uit, eerstgenoemde fractie uit de overweging, dat de hoogere inkomens die nen te worden genivelleerd teneinde de lagere op peil te houden. Ten aanzien van de wethoudersssalarls- sen betoogde de woordvoerder der socialis tische fractie, dat deze in Leiden toch reeds aan den lagen kant zijn. temeer waar het wethouderschap in de huidige omstan digheden den geheelen ménsch opcischt. Dit keer spraken zich alleen de heeren Wilbrink en Schoneveld vóór korting uit. Het advies over de wedden van secre- De inlichtingen, waarover het ..Dagblad van Noord-Brabant" thans beschikt, laten toe mede te deelen. dat de samenkomst te Breda ls georganiseerd onder auspiciën van de Komintern, de internationale van de officieele communistische partijen. Zij is in het bijzonder voorbereid te Brussel en de tocht naar Breda ls voor de meeste deelnemers georganiseerd van Brus sel uit door mej. Augez, medewerkster van den heer Thorez, leider van de officieele communistische partij in Frankrijk. Deze mej. Augez is ook te Breda geweest, In de vergadering te Breda waren negen Duit- sche communisten aanwezig. Een van hen, een Duitsehe communist uit Eupen, heeft het voorzitterschap waargenomen. Verder was er ook een communistisch vertegen woordiger uit Tsjechoslowakije, een uit Oostenrijk en een uit Bulgarije. Deze per sonen zijn nabij Bazel over de Fransche grens gekomen: hun kaarten voor de reis door Zwitserland en Frankrijk zijn bezorgd door de Internationale Roode Hulp, welke organisatie een zeer aanzienlijk aandeel heeft gehad en nog heeft in al de com munistische woelingen van den laat- sten tijd. Denzelfden Zondag 28 Juni, toen het eerste contingent deelnemers van Brussel naar Breda is vertrokken, ls ook te Parijs een communistische vergadering gehouden. Van te voren heeft de bekende Russische leider Boekarln te Rotterdam vertoefd met het oog op de voorbereiding van de bespre king te Breda. De man, die intusschen de leiding achter dc schermen in handen heeft en die ook de voornaamste bewerker ls van de brug, die thans tusschen Stali nisten en Trotzkl'isten geslagen ls, is Dimitroff. Thans is er geen bezwaar tegen de mede- deeling, dat de agent van Dimitroff ls zekere Morriëns, een Nederlander van ge- ooorte. nadien Belgisch staatsburger en thans burger van de Russische Sowjet Republiek, die op het oogenblik te Antwer pen is gevestigd en vrijelijk rondreist ook in Nederland met een Sowjetpas, waarop een Belgisch visum is verleend van 1936 tot 1938 Van Belgische zijde ls o.a. In de vergadering aanwezig geweest de leider der Belgische Trotzkiïsten G. Vereccke uit Brussel. Van Nederlandsche zijde moet R. Stenhuis aanwezig zijn geweest, die. zooals men weet. aangesloten is bij de R8.A.P. van Sneevliet, Naar het Breda'sche blad met stel ligheid uit de beste bronnen is ver zekerd, zijn cr reeds op korten termijn nieuwe communistische woelingen in België te venvachten. Zoo mogelijk wordt nog in den loop van de maand Juli een algemeene staking voor Bel gië afgekondigd. Zeker is, dat tegen eind September begin October een communistische omwenteling in België zal worden beproefd. 6610 CIngez. Med.) taris en ontvanger werd afzonderlijk uit gebracht, aangezien op het salaris van eerstgenoemde blijkbaar niet in dezelfde mate is gekort als op dat van den ont vanger. Het resultaat was evenwel hetzelfde, want in belde gevallen adviseerde de raad tot de door Ged. Staten voorgestelde kor ting. Opmerkelijk is echter, dat de ontvanger zijn verlaging te „danken" heeft aan een vergissing van den heer Van der Reyden, die na de stemming verklaarde zijn stem verkeerd te hebben uitgebracht. En aan gezien de stemverhouding 1716 was, kostte deze vergissing den ontvanger 2 van zijn salaris!!! Van de resteerende punten dient nog gereleveerd, het besluit om den betonnen bovenbouw van het nieuwe Stadhuis voor f 169.900 op te dragen aan de N.V. Wer- nink's Beton Mij. uvij verheugen er ons over. dat deze opdracht aan een L e 1 d s c h bedrijf kon worden verstrekt), terwijl het laatste uur geheel ln beslag genomen werd door een serie vragen en Interpellaties van de heeren Snel, Van der Voort, Romijn en Schüller. Alleen laatstgenoemde, die in een uit voerige toelichting aan de hand van tal van officieele rapporten zijn bezwaren te- zen h»t beleid der W.B.V. „de Tuinstad- wijk" kenbaar maakte, moet op het ant woord var. B en W, wachten tot de vol gende vergadering, want het was inmid dels „hoogste tijd" geworden. De raad kon trouwens op een welbeste- den dag terugzien. Dc betrokkene blijft voorzitter. Eenlge maanden geleden werd de secre taris-penningmeester der veillngsvereenl- glng 's-Gravenzande geschorst wegens ern stige overtreding van de bepalingen der Ned. Groenten- en Frultcentrale. Het be stuur en de Raad van Toezicht hebben de vorige week om dezelfde reden den voor- zlttei der vereeniglng geschorst. De secretaris-penningmeester werd des tijds door de algemeene vergadering ont slagen en het bestuur en de Raad van toezicht stelden voor op dezelfde gronden ook den voorzitter te ontslaan. Gebleken ls. dat de voorzitter zieke aard appelen had afgeleverd, terwijl hij boven dien aan den keurmeester had verzocht, de partij verborgen te houden. Het bestuur was van oordeel dat de voor zitter niet gehandhaafd kon worden. De geschorste functionaris bekende zijn fout en betoogde dat de drukke werkzaam heden voor de vereeniglng hem niet ln staat stelden voldoende aandacht te beste den aan eigen zaken. Hij riep de clementie der vergadering ln en wees er op dat hij tevoren nimmer moeilijkheden met den keur had gehad. De ledenvergadering der veilingsvereenl- glng heeft met 732 tegen 61 stemmen gis teravond het bestuursvoorstel tot ontslag van den voorzitter verworpen. DE MALVERSATIES TE VLI9SINGEN. Een der vier collectanten ter beschikking van dc justitie. Wii vernemen over de malversaties bij het plaatselijk Crisis Comité te Vllssingen nader, dat drie van de vier aangehouden collectanten ln vrijheid zrin gesteld, nadat zll verhoord waren. De vierde bevindt zich nog in bewaring en zal ter beschikking van de iustltie worden gesteld. HU heeft zich niet alleen goederen uit het mazaziln van het plaatselijk Crisis Comité, zooals dekens, lakens, schoenen, costumes, koffie, tabak enz. toegeëigend, doch moet zich ook heb ben schuldig gemaakt aan diefstal van geld uit collectebussen, waarmede hij langs de hulzen ten bate van het plaatselijk Crisis Comité collecteerde. Ook als steuntrekker Dieegde hij bedrog, door minder verdiensten od te geven, dan hii had waardoor hii grooter steun genoot. Deze Dractijken heeft hl] geruimen tijd met maar al te goed succes toegepast. Alle aangehoudenen hebben buiten hun koientoesiag aanzienlllke hoeveelheden kolen weten te verkrijgen. Het onderzoek, dat zeer Ingewikkeld ls. ls nog lang niet geëindigd. ERNST OF LUIM? Dreigbrief aan IVllly den Ouden - „Veto" wil f. 100 afpersen. Willy den Ouden heeft naar het „Hbld." verneemt, gistermorgen een eigenaardigen dreigbrief ontvangen, welke uit Dén Haag afkomstig bleek te zijn. Aan dit zonderlinge schrijven ontleenen wij het volgende: „Mejuffrouw. Het zal u wel verwonderd hebben, dat u Zondaag als zwemster vol komen faalde en u zult zich wel hebben afgevraagd hoe dat komt. Dat ls nu voor u een vraag, maar voor mij een weet, want Ik heb nl. mijn veto over u uitgesproken, waardoor u voorloopig geen klinkende over winning meer zult boeken. Zoolang Ik dit fabuleuze veto niet herroep zult u niets presteeren. Ik ben geneigd dit veto op te heffen, zoodra u bereid ls f. 100 te storten, waarna u weer als voorheen succes zult boeken. Indien u bereid ls deze f. 100 te betalen moet u mij dit laten weten mid dels een advertentie in de „Haagsche Cou rant" van den volgenden inhoud: Veto ben bereid som te betalen. W. d. O., uiterlijk ln het a.s. Zaterdagavondblad, waarna lk u instructies zal geven aan wie en waar u dit geld over moet maken. Laat pers en politie bulten de zaak, want daardoor kan u alleen de zaak voor u en de uwen verergeren." De brie! was onderteekend: Veto. De heer Den Ouden heeft den brief in handen van de politie gesteld, die een nader onderzoek zal Instellen. BUITENLANDSCH GEMENGD. HIJ LIET ZICH DOOR EEN AUTO TREKKEN. ~-h Doodeli.ike val. Gistervoormiddag is- de 14-jarlge J. Teu- nis. die zich. op zltn flets gezeten, od den Almeloschen weg te Vriezenveen liet. voort trekken door een vrachtauto, gevallen en op slag gedood. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan het feit. dat Teunls schrok voor een autobus, toebehoorende aan den heer Bolhuis te Vroomshoop. die de vrachtauto wilde inhalen en passeeren. Ten gevolge van de groote snelheid die de fietsende jongen had was dc val od straat zoo hevig dat de dood onmiddellijk intrad. SCHOT HAGEL IN HET HOOFD. Zoon van Jhr. van Vreedenburgh om het leven gekomen. Naar eerst thans bekend wordt. Is den zoon van Jhr van v,reedenburgh. iand- bouwconsulent der Ned. regeering ln België wonende te Capellen. het bekende plaatsje gelegen tusschen Putte en Antwerpen, Maandagavond een doodelijk ongeluk over komen. Dien avond, nog vrij laat. was de 19-jarlge jongeman en eenlge zoon. die Das met vacantie uit Nederland naar huls was gekomen, met een jachtgeweer den tuin ingegaan om te trachten een Daar klei duiven te schieten. De overige leden van het gezin hadden zich reeds te bed bege ven, zoodat er geen acht od geslagen werd of de zoon ook weer ln huls was terugge keerd. Tot groote ontsteltenjs vond men gistermorgen den zoon des huizes, dien men wilde wekken voor de reis. welke de familie gisteren naar ons land had willen onder nemen. niet od zijn kamer. Onmiddellijk toog men od onderzoek uit. doch bij het betreden van den tuin kwamen reeds eenige lieden de treurige mededeeling doen. dat zii het lijk van den oncelukkigen jongeman achter in den tuin hadden aan getroffen met een schotwond ln het hoofd. Men vermoedt, dat hU over een oneffen heid in den grond ls gestruikeld, waarbij 't geweer ls afgegaan en hem de volle lading in het hoofd heeft getroffen. De familie van Vreedenburgh is ook ln Belgische kringen zeer Donulair. Jhr. van Vreedenburgh de vader van het slacht offer van dit noodlottig ongeval die o.a. hoofdbestuurslid van de K.NAC. is. is een algemeen bekende persoonlUkheld. DE „QUEEN MARY" IN HET DROOGDOK. Dc Queen Mary" werd gisteravond te Southampton ln het droogdok gebracht. Dit heeft vooral ten doel deskundigen ln staat te stellen de schroeven aan een onderzoek te onderwerpen. Naar men meent te weten wenscht men te onder zoeken of het mogelijk zal zijn, verbeterin gen aan te brengen teneinde de snelheid van hel vaartuig op te voeren. Het is mo gelijk, dat de deskundigen zullen besluiten tot verwisseling der schroeven, teneinde dit doel te bereiken. Bovendien zullen de gebreken, die de machines gedurende de eerste reis hebben vertoond, hersteld wor den. Verschillende deelen der turbines werden gisteren naar de werkplaatsen overgebracht. ONBEZONNEN MATROOS. Na het bekend worden van het feit, dat een beschonken matroos in het chemisch laboratorium te Cairo flesschen had ge broken, waarin cholerabaclllen werden ge kweekt, heeft zich onder de bevolking een ernstige ongerustheid geopenbaard. Reeds zijn driehonderd personen tegen cholera ingeënt. Indien net onderzoek der in observatie geplaatste personen geen be vredigend resultaat heeft, zullen de auto riteiten overwegen, of tot inenting der geheele bevolking moet worden over gegaan. ZEILBOOTJE NA AANVARING OMGESLAGEN. Gisteravond omstreeks half tien kwam nabij Schoonhoven een zeilbootje, waarin vier personen zaten, midden op de rivier de Lek in aanvaring met de motorpont van het gemeenteveer SchoonhovenGroot Ammers. Het zeilbootje sloeg om en de vier Inzittenden de winkelier A. Heikoop, diens verloofde mej. G. Straver, zijn neef G. Hei koop, allen uit Schoonhoven en een kennis de heer G. Hakkesteegt uit Giezendam,, ge raakten te water. Van mej. Straver, die niet kon zwemmen, was de toestand critiek, doch gelukkig wist een der andere personen haar te grijpen en boven te houden. Via den kabel van de pont en met behulp van personeel van de pont konden allen de veèrboot bereiken, waar zij aan boord ge holpen werden. De heer A. Heikoop had een bloedende verwonding aan een der ooren opgêloopen. Het zeilbootje ls ge borgen. VOETBALWEDSTRIJD MET BLOEDIGEN AFLOOP. Tijdens een wedstrijd om het voetbal kampioenschap te Valona, in Albanië, heb ben zich incidenten voorgedaan, die de gendarmes noodzaakten ln te grijpen. ZIJ moesten van de vuurwapens gebruik ma ken om de menigte te verspreiden, als ge volg waarvan één perjoon gedood en drie gewond werden. De autoriteiten stellen 'n onderzoek ln. o TWEE SMOKKELAARS GEDOOD. Twee Hongaarsche smokkelaars zijn door de grenswacht van Joego-Slavië doodge schoten. HOOGE TEMPERATUUR IN MOSKOU. De laatste dagen heerscht in Moskou een ongewone warmte. J.l. Maandag bedroeg de temperatuur in de schaduw 33.6 graden, hetgeen de hoogste temperatuur is. welke de laatste 50 jaar te Moskou ls waarge nomen VOOR DONDERDAG 16 JULI. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzending 8.00: Gramofoonpl. 9.00: Ensemble Jetty Cantor 10.00: Morgenwijding. Gram.pl 10.30: Ensemble Jetty Cantor 11.00' Gram.pl. 12.00: Het Cantabilé-orkest U.d. pauze: Orgelspel) 2.00: Causerie over edelstecnen en sieraden 2.20: Groninger Orkestvereenlglng 4.00: Voor zieken 4.30: Gram.pl. 4.45: Voor de kinderen 5.30: Kovacs Lajos' orkest 6.30: Sportpraatje 7.00: Kovacs Lajos' orkest 7.45: Per flets door Nederland 8.00: Berichten A.N.P. Mededeellngen 8.15: Omroeporkest en solist 9.00: Don Kozakken-koor 9.20: Omroeporkest en solist 10.00: Don Kozakken-koor 10.20: Dansmuziek 11.00: Berichten ANP 11.10—12.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M, 8.00—0.15: KRO 10.00: NCRV 11.00: KRO 2.00— 11.30 NCRV 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. 10.15: Morgendienst 10.45: Gram.pl. 11.3012.00: Godsd. halfuur 12.15: KRO-orkest én Gram.pl. 2.00: Gram.pl. 3.153.45: Vrouwenhalfuur 4.00: Bijbellezing 5.00: Cursus v. d. Jeugd 5.30: Orgelspel 6.30: Causerie over het werk v. h. Leger des Hells 7.00: Be richten 7.15: Journ. weekoverzicht 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP 8.15: Arnhemsche Orkestvereenlglng 9.00: Causerie over Ambon. 9.25: Ver volg concert. (Om 9.45 Berichten ANP) 10.30—11.30: Gram.pl. Droltwlch 1500 M. 11.15: .Presentation of Colours", reportage 12.35: Het Commodore Grandorkest 1.20: Gram.pl. 1.50: Het Elman-sextet en solist 2.35: Jack Martin's orkest 3.20: Het Carlton- Hotel-orkest 4.10: Causerie "What do you think" 4 30: Gram.pl. 5.05: Het Harp-Trio 5.35: Dansmuziek 6.20: Berichten 6.50: Dansmuziek 7.35: BBC-Northern-Ireland-orkest 8.20: Re vueprogramma 0.20: Viool-recital 9.50: Berichten 10.20: Kerkdienst 10.40: BBC-orkest m.m.v. Planoduo 11.35—12.20: Dansmuziek. Radio-Paris 1648 M. 7,20 en 8.20: Gram.pl. 9.50: Orgelconcert 11.50: Orkestconcert 2.50: Gram.pl. 5.20: Radio-tooneel 7 20: Gram.pl. 9.05: Nat. orkest 11.0512.35: Dansmuziek en populair concert. Keulen 456 M. 6.50: Orkestconcert 12.20: Omroepklein-orkest 1.35: Werag- Kamerorkest 4.20: Kamermuziek 6.20: Oram.pl. 7.20: Qram.pl. 8.30: Graener-concert 9.30: Omroepklein- orkest 11.0512.20: Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Gram.pl. 12.50: Kleln-orkest 1.30: Omroeporkest 1.50—2.20: Gram.pl. 5.20: Klein-orkest 6.50 en 7.20: Gram.pl. 8.20: Salonorkest 9.20: Cabaret 10.30—11.20: Gram.pl. 484 M. 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroeporkest 1.30: Kleln-orkest 1.502.20 en 5.20: Gram.pl. 6.35: Salon-orkest 7.35: Gram.pl. 8.20: Omroeporkest,10.30—11.20: Gram.pl. Dcutschlandsender 1571 M 8.30: „Juli", maandoverzicht 9.20: Schumann- concert 10.20: Berichten, 10.50: Olympia-Nieuws 11.05: Weerbericht 11.2012.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 16 Juli. Ie programma: lederen dag. van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag, van 8—24 uur-: KRO NCRV enz. 3de programma: 8.00: Keulen - 8.45: Di versen - 10.05: Keulen - 11.15: Droltwlch 12.35: Keulen - Plm. 13.15: Brussel VI. - 14.20: Keulen - 16.20: Droltwlch - 16.10: Parijs R. - 17.20: Brussel VI. - 18.50: Brus sel Fr. - 19.20: Keulen - 21.05: Parijs R. - 23.05: Berlijn. 4de programma: 8.00: Brussel VI. - 9.20: Parijs R. - 10.35: London R. - 13.20: Drolt- wich - 15.20: London Reg. - 17.35: Drolt wlch - 18.20: Diversen - 18.50: Droltwlch 19.30: Sportpraatje J. G. A. Janssen (journalist) - 20.00: Droltwlch - 20.20: Brussel Fr. - 21.20: Droltwlch - 21.50: Di versen - 22.20: Droltwlch - 22.40: Rome of dlv. - 23.20: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 4. Thijs en Dickie waren heel gezellig daar gezeten, en wilden juist nu var de taart gaan eten, toen plots'ling iets de vreugd ver stoorde, dat er heelemaal niet bij behoorde. Daar aan den waterkant was naam'lljk nog iemand; daar stond Heotor Pruikebok, die was aan 't visschen met zijn langen hengel stok. En toen nu iets zijn dobber zakken deed, dacht Hector al: „Tc Heb beetl" Zoaiets gebeurt vriend Hector vaak; doch zelden slechts zit er een vischje aan zijn haak. Hij trok nu op uit alle macht 't snoer vloog omhoog, met heel veel kracht; een visch heeft hem een kool gestoofd, want 't haakje vliegt, gansch leeg, hoog over Hector's hoofd. Dat is niet naar en kan niet veel gevaar; doch 't haakje vliegt met groote vaart ln 't midden van Thijs' taart! „O - o - mijn etenl" riep de kleine Dlck en Thijsje stond ver steld van schrik; want Hector trok heel vlug de haak met de taart en al terug!

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10